Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Vítkovice - 21. března 2023   17:00

Brno
00:20' Okál (Kundrátek)
1:4
(1:2, 0:0, 0:2)
Stav série: (1:2)
Vítkovice
09:26' Koch  (Gewiese, Lindberg) • 16:35' Fridrich  (Lednický, Gewiese) • 44:25' L. Krenželok  (Koch, J. Stehlík) • 58:38' Kalus  (Kotala)
Brno
Mrkva, Hradil – Šimánek, Hynek
Winning Group Arena
7700 (vyprodáno) diváků
Vítkovice

SESTŘIH: Kometa Brno - Vítkovice 1:4. Hosté otočili vývoj utkání a v sérii opět vedou

Třetí čtvrtfinálový duel moravské série mezi Kometou a Vítkovicemi je u konce! Ostravané dokázali v Brně otočit nepříznivý stav a vůbec poprvé v rámci play-off slaví vítězství na brněnském ledě. Vítkovice ve třetí třetině předvedly trpělivý výkon, navíc jejich vedení navýšil na rozdíl dvou branek Lukáš Krenželok. Domácí se nezmohli ani na závěrečný nápor, a když už se o to chtěli pokusit v závěrečné power-play, odmítl okamžitě drama Marek Kalus. Vítkovice se tak ve čtvrtfinálové sérii ujímají vedení 2:1 na zápasy. Již zítra bude mít Kometa příležitost ke srovnání série, čtvrté utkání odstartuje v 19:00.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

Aleš Stezka (VIT)

Zdeněk Okál (KOM)
59'
Přes půl kluziště trefil odkrytou branku Kalus, 1:4
59:35'
Vítkovice pohodlně kontrolují závěr zápasu, dnes poprvé v play-off dokážou zvítězit na brněnském ledě.
59:09'
Na ledě ještě jiskří emoce, ale rozhodčí nepřipouštějí pěstní souboje a včas vjíždějí do skrumáží hráčů.
58:38'
Vítkovice právě vstřelily branku! Tak tohle byla rychlovka! Vítkovice okamžitě po vhazování dokázaly trefit odkrytou branku Brna, konkrétně přesně zamířil MAREK KALUS. Asistence: Jakub Kotala.
58:34'
Navzdory vhazování ve středním pásmu už Kometa zkusí hru bez brankáře!
58:34'
Oddechový čas pro tým HC Kometa Brno.
58:34'
Brňané ve snaze překonat modrou čáru končí v ofsajdu.
58:25'
Fridrich s Lednickým aktivně forčekují a Kometě se krátí čas.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:33'
Vítkovice nadále úspěšně střeží modrou čáru, Kometa maximálně nahodí puk, ale dříve jsou u kotoučů obránci ostravského týmu.
56:26'
Strömberg krouží s pukem a marně hledá, kudy jej přihrát. Vítkovice mají výborně pokryté už střední pásmo.
55:54'
Nápor Brna hosté odmítají, v útočném pásmu úspěšně manévruje Fridrich a obrana Komety jej nemůže odzbrojit.
55:19'
Horký z voleje nedokázal trefit branku ve výhodné pozici! Kometa promrhala příležitost ke kontaktní brance.
55:05'
Gulaši vypálil ihned po vhazování, Stezka znovu vyrazil.
54:34'
Kučeřík předvedl jízdu s pukem skrz celé hřiště, když už se dostával před Stezku, zklamaly jeho vlastní brusle a brněnský zadák upadl.
53:47'
Dnešní utkání sleduje 7700 diváků (vyprodáno).
53:47'
Kollár vypálil z prostoru levého kruhu, Stezka si s jeho střelou bez problémů poradil.
53:25'
Vítkovice hrají co potřebují a zatím bez větších problémů kontrolují dvoubrankové vedení, Kometa je teď bezmocná.
52:32'
Brněnský rychlík Ďaloga zavezl puk do vítkovické třetiny, ale nemohl se spolehnout na podporu svých spoluhráčů, Vítkovice se bez problému znovu zmocnily puku.
52:03'
Komerční přestávka.
51'
Zaťovič chtěl u hrazení dohrát Gewieseho, na led však putoval sám
51:48'
Vítkovice se znovu dokázaly zkonsolidovat propracované defenzívě, Brno má problém se vůbec dostat do útočné třetiny.
51:00'
Strömberg připravil slibnou pozici pro Okála, brněnský útočník mířil na bližší tyčku vítkovické klece, Stezka byl však rychlejší a puk dokázal vytěsnit.
50'
Kundrátek trefil ve středním pásmu Kriegera, ten musel do šatny
50:00'
U brněnské střídačky se v rámci přerušené hry schylovalo k potyčce, ale rozhodčí vše včas podchytili. Každopádně faktor play-off je znát.
50:00'
Vítkovicím se teď nepovedl přechod přes střední pásmo a zakázané uvolnění nasměruje hru před Stezku.
49:32'
Jedná se o Petera Kriegera, který byl zasažen Kundrátkem. Vítkovický útočník míří na ošetřovnu, vypadá to na problém s ramenem. Doufejme, že bude vše v pořádku.
49:32'
Jeden z vítkovických hráčů zůstal ležet po souboji ve středním pásmu na ledové ploše, okamžitě je k němu povolána zdravotní služba.
48:40'
Za Brno se snažil Stezku překonat Zbořil, ale to by musel nejprve trefit branku.
47:59'
Hosté měli příležitost k další brance, Raskob našel před brankou postaveného Lindberga, ten z voleje minul Furchovu branku! Domácí dali teď Ostravanům až příliš prostoru.
47:18'
Vítkovice se nikam bezhlavě neženou a zabezpečily střední pásmo, další postup Brňanů odmítl Lakatoš, který v poklidu nahodil puk za branku Furcha a odjel střídat.
46:12'
Prvnímu útoku Vítkovic se teď podařilo získat cenný čas v útočném pásmu, Kometa ve snaze o návrat před Stezku skončila v ofsajdu. Nařízena komerční přestávka.
45'
Krenželok nachytal Furcha střelou od mantinelu, 1:3
45:22'
Kometa znovu bojuje o prostor v útočném pásmu, ale nadále se musí vypořádávat s těsným přístupem obránců.
44:25'
Vítkovice právě vstřelily branku! Ostravané odskakují do dvoubrankového trháku! Puk do útočného pásma vyvezl LUKÁŠ KRENŽELOK a ve snaze nahodit kotouč od mantinelu k překvapení celé haly překonal brankáře Furcha. Asistence: Patrik Koch, Aleš Stezka.
43:55'
Kometa neúnavně podniká jeden vpád do útočného pásma za druhým, obrana hostů ale zatím drží a brankář Stezka se nemusí příliš vzrušovat.
43:11'
Ďaloga to zkusil individuálně, ale jeho střela skrz bránícího hráče Vítkovic skončila nad brankou Stezky.
42:16'
Hráči Komety honili puk podél mantinelů, obránci Vítkovic přistupovali včas a teď se podařilo Lindbergovi dostat puk mimo obranné území ostravského celku.
41:18'
Kometa se marně pokoušela o usazení v útočném pásmu, obrana Vítkovice je v úvodu třetí třetiny velmi těsná.
40:24'
Kundrátkova rozehrávka postrádala adresáta v brněnském dresu a puk končí na zakázané uvolnění.
40:13'
Horký byl čistě odstaven při přechodu útočné modré čáry, hosté v protiútoku skončili v postavení mimo hru.
40:01'
Druhá třetina nám nenabídla jedinou branku, přitom oba celky měly k dispozici přesilové hry. Kometě se zatím dnes nepodařilo využít její silné zbraně a zatím se ani jednou ve třech početních výhodách neprosadila. V prostředním dějství každý tým chvilku tahal pilku, zprvu byly aktivnější Vítkovice, pak se přeci jen dostala k útočné činnosti i Kometa. Znovu sledujeme spolehlivé výkony obou brankářů. Třetí třetina slibuje pokračování dramatické bitvy v rámci třetího čtvrtfinálového duelu. Závěrečná část hry odstartuje v 19:38.
40:00'
39:46'
Vítkovice kompletní, mezitím ještě nahazoval puk na Stezku Zbořil, vítkovický brankář měl sice menší problémy, ale nakonec se mu podařilo puk zpacifikovat.
39:16'
Brňané se vlastní vinnou připravili o útočné pásmo a cenné vteřinky míří sbírat Gewiese.
38:51'
Lakatoš osvobozuje hostující tým.
37:54'
Po přihrávce Kollára byl blízko ke srovnání Zaťovič, ale z pozice slotu branku minul!
37:46'
Komerční přestávka je u konce, Kometa se chystá k další přesilové hře v dnešním utkání, nyní má třetí možnost.
37:46'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
Patrik Koch – 2 min., vysoká hůl.
36:34'
Zaťovič vypálil ihned po přejetí modré čáry, Stezka jeho pokus vytěsnil, Kometa se snaží získat prostor v útočném pásmu.
36:15'
Kometa vyhazuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
36:01'
Fridrich si najel od mantinelu na levý kruh, branku Brna tentokrát těsně minul.
35:02'
Lindberg se teď snažil vypálit z voleje po přihrávce Kotaly, zakončení mu ale vůbec nesedlo.
34:20'
Nyní už měl vítkovický brankář lepší výhled, když utlumil další ránu tentokrát v podání Ďalogy.
34:08'
Nenápadná střela Kundrátka, kterou Stezka vytěsnil až na poslední chvíli.
33:55'
Nahození Pospíšila zablokoval Grman, ale Vítkovicím se nedaří dostat z brněnského sevření.
33:28'
Vítkovicím se podařilo otupit aktivitu Brna, ale k útočné činnosti se hosté nedostávají. Po zásahu kotouče o strop místní haly je nařízená komerční přestávka.
32:19'
Vítkovice se nechtějí brněnskému tlaku poddat a značně přitvrdily v osobních soubojích.
31:36'
Vítkovická obrana teď musí být v pohotovosti, Kometa se snaží zařadit vyšší rychlostní stupeň.
30:57'
Do slibné příležitosti se teď dostával Holík, ale ani nadvakrát nedokázal Stezku prostřelit! Mezitím v brněnském závaru posunul vítkovický obránce branku.
30:19'
Kollár za brankou Vítkovic vybojoval puk a po jeho výzvě zakončoval z pravého kruhu Ščotka, trefil však pouze brankáře Stezku.
29:21'
Kometa přeci jen přitvrdila, Gulaši teď vystavil na modré čáře důraznou stopku Krenželokovi.
28:10'
Vítkovice se znovu snaží hluboko napadat rozehrávku Brna, Kometa má problémy opustit obranné pásmo.
27:28'
Grman teď zlobí obranu Komety, nejprve puk zavezl do pásma a pak zabránil domácím ve vyhození.
26:51'
V plném počtu už hrají také domácí.
26:45'
Muellerova střela branku Komety minula.
26:08'
Vítkovice hrají v plném počtu, startuje jejich první početní výhoda v dnešním utkání.
25:44'
Pospíšil vyvezl puk do útočného pásma, před brankou se snažil najít Kollára, ale vítkovická obrana měla prostor před Stezkou pokrytý.
24:51'
Přesilová hra Brna je u konce, Tomáš Kundrátek nedovoleně atakoval hostujícího obránce Grmana a putuje na trestnou lavici za zásah do oblasti hlavy a krku.
24:47'
Kundrátek neprostřelil bránícího Grmana a hosté opět vyhazují.
24:17'
Mikuš osvobozuje hostující tým.
24:08'
Tobias Lindberg – 2 min., krosček.
24:03'
Kometa se snaží zařadit vyšší rychlostní stupeň, další střelu Gulašiho Stezka vyrazil.
23'
Fantastický Furch vychytal Muellerovu střelu do odkryté branky
23:23'
Obrovská šance teď na straně Komety! Chybu vítkovické obrany se snažil potrestat Ďaloga, který ještě vylepšil pozici Okálovi, brněnský útočník však branku trestuhodně netrefil!
23:15'
Brno se po delší odmlce dostalo na dostřel Stezkovy brány, ten ale dokázal zachytit odražený puk a hra je přerušena.
22:27'
Peter Mueller měl nyní před sebou zcela odkrytou branku Brna! Z voleje však trefil brankáře Furcha, od nějž se puk odrazil mimo branku domácích! Teď měla Kometa obrovské štěstí!
21'
Koch si skvěle našel Zbořila
21:39'
Vítkovice hrají v plném počtu.
21:35'
Kotala vystihl kombinaci Brna a obstaral další vyhození hostů.
20:52'
Vítkovice zatím úspěšně brání přesilovou hru domácích, ti se ještě nestačili po výměně stran zformovat v útočném pásmu.
20:01'
První třetina skončila! Bude následovat jen krátká pauza a pokračujeme dál. Kometa se na startu utkání bleskově dostala do vedení, když se už po dvaceti vteřinách prosadil Zdeněk Okál. Ostravané se ale na jihu Moravy přeci jen zvládli aklimatizovat a vyrovnání obstaral Jakub Kotala. Následovala téměř hodinová pauza kvůli potížím s ledovou plochou. Po návratu do hry se hostům podařilo skóre otočit, když Furcha propálil Petr Fridrich. Brno si ale do startu druhé třetiny přenáší přesilovou hru, prostřední dějství bude zahájeno za pár vteřin.
20:00'
19:39'
Mário Grman – 2 min., držení.
19:36'
Okál teď vystartoval vpřed, snažil se dostat až na hranici vítkovického brankoviště a byl faulovaný, Kometa bude moct vyrovnat v přesilové hře!
19:23'
Kometa znovu odehrála puk na zakázané uvolnění.
19:16'
Brňané se marně pokoušejí o překonání útočné modré čáře, obrana Vítkovic nepřipouští domácím ani brejkovou situaci.
18:29'
Vítkovice vystihly akci Brna ve středním pásmu, dopředu zamířil Kotala s Lindbergem, druhý jmenovaný zakončil z levého kruhu, Furch vyrazil.
17'
Hosty poslal do vedení přesnou ranou ze slotu Fridrich, 1:2
17:38'
Nyní už se Kometě podařilo osvobodit v rámci pravidel a domácí rychle střídají.
17:26'
Snaha o kombinaci v podání Okála s Flekem skončila až na odpískaném zakázaném uvolnění, hra se opět stěhuje před branku Komety.
16:35'
Vítkovice právě vstřelily branku! Ostravané otáčejí skóre zápasu! Vítkovicím se podařilo sevřít domácí tým v obranném pásmu. Lednický dokázal mezi kruhy přiklepnout puk na hůl PETROVI FRIDRICHOVI a ten dokázal propálit brankáře Furcha. Asistence: Vojtěch Lednický, Petr Gewiese.
16:20'
Píská se zakázané uvolnění Vítkovic.
15'
Prokletí letošního play off pokračuje! Utkání přerušila rýha v ledu
15:43'
Kučeříkovo nahození Flek protečoval, nahozený puk ještě dojel Kollár, který vypálil bez přípravy z ostrého úhlu, puk však rozvlnil pouze boční síť.
15:08'
Po slibné spolupráci Kriegera s Muellerem se ke střele z osy hřiště dostal Jarůšek, trefil však pouze připraveného brankáře Furcha.
14:33'
Utkání už je znovu rozehráno!
14:33'
Rozhodčí dávají oběma týmům ještě možnost se rozjezdit, za malou chvíli proběhne vhazování a bude pokračovat první třetina.
Za obrovského pískotu nastupují na led už i hráči hostujícího týmu.
Brňané krouží po ledové ploše, čeká se na nástup vítkovického celku.
Budeme pokračovat! Domácí tým už nastupuje.
Vypadá to nadějně, rozhodčí se po poradě s kapitány rozjíždějí na ledě!
Nyní už máme oficiální stanovisko. Po další poradě kapitánů a rozhodčích se přestávka znovu prodlužuje, tentokrát o dalších 20 minut. Přihlásíme se vám znovu v 18:33.
Po krátké konzultaci odjíždějí kapitáni do kabin, čekáme na verdikt z úst hlasatele.
Nyní už se připojil i kapitán Brna Zaťovič.
Hlásíme se znovu z Brna, na ledovou plochu vjeli rozhodčí a zatím pouze vítkovický kapitán Lakatoš a probíhá další porada u problematické části ledové plochy.
Na časomíře začala běžet další část přestávky, momentálně nastavená na 15 minut. Hlasatel místní areny nyní potvrzuje, že se tak stalo po poradě obou kapitánů a rozhodčích. S dalšími informacemi se přihlásíme v 18:08.
Do kabiny už míří také domácí tým!
Nevypadá to dobře, vítkovický tým míří do kabiny!
Oba celky jsou už po úpravě ledové plochy nastoupeny na ledové ploše, ale zatím stále probíhá porada mezi rozhodčími a kapitány obou celků!
14:33'
Vzhledem k nezpůsobilosti hrací plochy je hra přerušena! První třetina tak předčasně končí, pokračovat by se mělo po úpravě ledové plochy rolbou. Doufejme, že bude vše v pořádku. Další informace vám poskytneme v 17:50.
14:09'
Vítkovice se snaží o protiútok, spolupráce Chlána s Fridrichem však rozvlnila pouze boční síťku brněnské branky.
13:23'
Pospíšil našel parádní přihrávkou zcela osamoceného Kollára na hranici pravého kruhu, brněnský útočník měl dostatek času na to, aby zamířil, ale ve výhodné pozici minul branku Vítkovic!
12:23'
Holík narušil rozehrávku Vítkovic a snažil se před brankou uvolnit Okála, tentokrát však vítkovická obrana dokázal včas uhasit další slibně se rodící akci první útočné brněnské formace.
11:53'
Luboš horký se snažil zpracovat puk mezi kruhy, dobře pro Vítkovice zapracoval bránící Kovář, který mu znemožnil zakončení.
10'
Úplně zapomenutý Kotala srovnal skóre, 1:1
10:51'
Kometa se snaží forčekovat vítkovickou rozehrávku a tím otupit aktivitu Ostravanů z posledních minut.
10:29'
Ihned po vhazování napřáhl Ďaloga, jeho rána branku Vítkovic minula.
10:25'
Po delší době si sáhl na kotouč vítkovický brankář Stezka, který musel řešit nahození v podání Zbořila, vhazovat se bude po pravici vítkovického brankáře.
09:48'
Vítkovice se snaží nadále tlačit na domácí obranu, další ránu obstaral od mantinelu Mueller, Furch byl připraven puk krotit.
09:26'
Vítkovice právě vstřelily branku! Je vyrovnáno! Nápor hostujícího mužstva dokázal nakonec zužitkovat přesnou střelou z voleje JAKUB KOTALA, který si počkal na kotouč na vrcholku pravého kruhu. Asistence: Petr Gewiese, Tobias Lindberg.
08:57'
Ostravané se snaží dostat Kometu pod tlak, střelecké pokusy Gewieseho a Kotaly zatím Furch řešit nemusel.
07:44'
Nyní vzal útočnou akci na sebe Lakatoš, vítkovický kapitán ale nestačil včas adresovat bekhendovou přihrávku, neboť jej na poslední chvíli odzbrojil Ďaloga.
07:05'
Mueller narušil brněnskou rozehrávku za brankou, snažil se uvolnit Kriegera, ale ten nedokázal přes hokejky domácích obránců ideálně zakončit.
06:36'
Nahození Gewieseho raději brněnský brankář podržel a následuje komerční přestávka.
05:45'
Koch vystihl brněnskou kombinaci ve středním pásmu a z levé strany se dostal až před Furcha, snažil se brněnského brankáře překonat kličkou do bekhendu, ten však dokázal vítkovického zadáka zastavit.
04:43'
Vítkovice se snaží na delší dobu zdržet v útočném pásmu, střely Ostravanů zatím úspěšně blokuje brněnská obrana.
04:03'
Brněnský kapitán Zaťovič obešel na útočné modré čáře Stehlíka a hledal přihrávkou na vzdálenější tyči Vincoura, druhý jmenovaný však na slibnou přihrávku nedosáhl.
03:35'
Oba celky hrají v plném počtu.
03:27'
Vítkovice se dnes zatím nedostaly do vyložené příležitosti, snaha o jejich usazení v útočném pásmu končí přerušenou hrou, protože kotouč vypadl z ledové plochy. Brněnská obrana zatím pracuje spolehlivě.
03:01'
Flek si slibně narážel kotouč s Kučeříkem, ale pohlednou souhru se brněnským hráčům nepodařilo zakončit, hosté tak míří do protiútoku.
2'
Emoce pracují! Mela před Furchem už ve druhé minutě
02:36'
Ke střele z levého kruhu se dostal vítkovický snajpr Mueller, brněnský brankář Furch reagoval betonem.
02:22'
Fridrich nasadil vysoké tempo v obranném pásmu a mířil směrem k brněnské brance, důraznou stopku mu však vystavil bránící Ďaloga.
1'
Parádní úvod domácích! Po dvaceti vteřinách se trefil Okál, 1:0
01:35'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Tomáš Kundrátek – 2 min., hrubost.

Marek Kalus – 2 min., hrubost.
01:35'
Brněnská branka vypadla ze svého postavení, dvířka na trestných lavicích jsou otevřená, rozhodčí se radí o udělení prvních trestů v dnešním utkání.
01:35'
Kotala vedl puk do útočného pásma, jeho pokud dokázal zbrzdit brněnský obránce a Furch kotouč pokryl. Ihned se ale strhla mela před brankou Brna. Účty si vyřizoval především domácí obránce Kundrátek s Kalusem.
01:06'
Pospíšil poslal puk na modrou čáru Ščotkovi, jeho nahození končí mimo branku Vítkovic.
00:45'
Vítkovice se ihned nastěhovaly do útočné třetiny, ale obrana Komety jim neumožnila kombinovat.
00:20'
Kometa právě vstřelila branku! Tak tohle je start z říše snů v podání domácího týmu! Brňané se prosazují po dvaceti vteřinách, když nejprve vypálil Kundrátek, jeho střelu Stezka pouze vyrazil a na bleskovou dorážku byl připraven ZDENĚK OKÁL. Asistence: Tomáš Kundrátek.
00:01'

HC Kometa Brno: Furch (Čiliak) – Ďaloga, Kundrátek (A), Kučeřík, Holland, Hrbas, Ščotka, Gulaši (A) – Okál, Holík, Horký – Flek, Kollár, Pospíšil – Zbořil, Strömberg, Koblížek – Vincour, F. Dvořák, Zaťovič (C).
Trenér: Martinec

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, L. Kovář, J. Stehlík – Jarůšek, Krieger, Mueller (A) – L. Krenželok (A), Dej, Lakatoš (C) – Kotala, Lindberg, Kalus – Fridrich, Chlán, Lednický.
Trenér: Holaň

Rozhodčí: Mrkva, Hradil – Šimánek, Hynek.
BRNO vs. VÍTKOVICE
3. čtvrtfinále
Hezký den z Brna, kam se přesouvá čtvrtfinálová série mezi Vítkovicemi a Kometou. Moravská bitva severu proti jihu je po prvních dvou duelech vyrovnaná. V úterý se ale jeden z týmů může dostat do vedení. Podaří se Vítkovicím vzít si zpět náskok nebo budeme svědky obratu v režii Komety?
HC Vítkovice Ridera:

Ostravané toužili naplno využít výhody domácího prostředí v úvodu série, ale podařilo se jim to jen z poloviny. Nervózní první duel rozhodli Severomoravané díky dvěma slepeným brankám v 1. třetině, navíc domácí uklidnil na startu třetí třetiny Peter Mueller a ačkoliv Brno dotahovalo vyrovnat už nestihlo a první bitvu ztratilo těsně 2:3.

Druhé utkání pak vůbec nevyšlo ostravským střelcům, kteří vyslali na Dominika Furcha v brněnské brance 33 střel, ale neujala se ani jedna. „Bylo to o tom prvním gólu, kdo ho dá. Brno ho dalo, my jsme dneska to štěstí neměli. Je to ale zase jeden zápas, těžký soupeř, máme to za sebou a těšíme se na zápasy venku, které umíme hrát velice dobře,” hodnotil druhý duel vítkovický trenér Miloš Holaň.

Ostravané do Brna přicestovali již v pondělním odpoledni, na ledě Winning Group Areny absolvují před úterním utkání rozbruslení. V letošním ročníku Vítkovice v Brně jeden zápas prohrály (1:2) a jednou vyhrály (5:2).
HC Kometa Brno:

Brňané se dokázali po první bitvě ve vítkovické Ostravar Aréně oklepat a dokráčeli k potřebnému vítězství 3:0, které znamenalo srovnání série na 1:1. Vítěznou branku obstaral ve druhém utkání útočník Luboš Horký, který se už těší před domácí fanoušky. V power-play pak Brno uklidlinili ještě Jakub Flek s Kimem Strömbergerm.

Lví podíl na vyrovnání série měl také brankář Dominik Furch, který proti Vítkovicím zaznamenal sedmou nulu v sezoně a po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem Komety ve druhém utkání. „Byli jsme asi šťastnější, bylo to o tom, kdo dá první gól. Nás podržel gólman, měl tam spoustu skvělých zákroků a po tom, co se nám povedlo dát při hře ve čtyřech gól, tak už to bylo o té obětavosti našich hráčů a už jsme to dokázali ubránit,“ cenil si výkonu svých svěřenců trenéra Komety Patrik Martinec.

Kometa se v domácím prostředí prezentuje stabilními výkony, z posledních desíti utkání pod Špilberkem ovládla hned osm, aktuálně drží sérii čtyř vítězství v řadě na domácím ledě. Jihomoravané budu znovu spoléhat na podporu bouřlivého publika. Podaří se jim otočit sérii ve svůj prospěch?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.