Tipsport Extraliga - Generali Play-off  - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Pardubice - 12. dubna 2023   17:00

Ukončeno
Třinec
43:04' Smith (Hudáček, Marinčin) • 49:10' Hudáček (Čukste) • 53:27' Nestrašil (Marcinko, M. Růžička)
3:5
(0:3, 0:1, 3:1)
Stav série: (3:3)
Pardubice
03:40' Vála  (R. Kousal, Zohorna) • 04:42' Rákos  (Čerešňák, Říčka) • 13:13' Vondráček  (Košťálek, Paulovič) • 38:31' Zohorna  (R. Kousal) • 58:57' Radil  (R. Kousal)
Třinec
Sestavy:
Kacetl (21. Mazanec) – Marinčin, Smith, Čukste, J. Jeřábek, Mar. Adámek, Doudera, Kaňák – M. Růžička (C), Marcinko (A), Chmielewski – Kurovský, M. Roman, Nestrašil – Daňo, Voženílek, Hudáček – Hrňa, Dravecký (A), Svačina.
Rozhodčí
A. Jeřábek, Pražák – J. Ondráček, Rampír
Werk arena, Třinec
5 400 (vyprodáno) diváků
Pardubice
Sestavy:
Will (Frodl) – Košťálek, T. Dvořák, Čerešňák, D. Musil, J. Kolář (A), Vála, Hrádek – Hyka, L. Sedlák, Cienciala – Radil, Zohorna (A), R. Kousal – Vondráček, Poulíček (C), A. Musil – Paulovič, Rákos, Říčka.

Video se připravuje ...

SESTŘIH: Třinec - Pardubice 3:5. Kacetl odčarován, řádil Kousal 0+3

Přenos se aktualizuje automaticky

Děkujeme za pozornost. Zda se ještě v této sezóně přihlásíme z WERK ARENY ze zápasu Generali Česká pojišťovna play off, to zatím nevíme. O tom rozhodne utkání číslo sedm, které se bude hrát v pátek 14. dubna 2023 od 17 hodin v Pardubicích. Do té doby se mějte hezky!
Statistiky utkání:

Střely na branku 31:29
Střely mimo 13:8
Zblokované střely 22:20
Hity 12:9
Vhazování 28:34
Trestné minuty 6:10
Posledních dvacet minut šestého semifinále nabídlo neuvěřitelnou podívanou, kdy se hosté ještě museli strachovat o zdánlivě rozhodnutý zápas. Připomenu, že po čtyřiceti minutách vedli v Třinci o čtyři branky. Domácí brankami Adama Smithe a Libora Hudáčka, které obě nesly podpis slovenského útočníka, snížili na rozdíl dvou branek a měli k dispozici přesilovku. Na jejím konci si videorozhodčí zavolal do kamrlíku rozhodčích dvojici hlavních sudí, aby prozkoumali zakončení Andreje Nestrašila. Nakonec bylo rozhodnuto, že puk přešel brankovou čáru a rázem to tak bylo o gól. Domácím se v závěru nepodařila power play, po které inkasovali popáté z hole Lukáše Radila, který dal výsledku definitivu – šesté semifinále vyhráli hráči Dynama Pardubice a tuto epickou sérii rozhodne game seven.
Nejlepší hráči utkání: Andrej Nestrašil – Tomáš Vondráček
Konec zápasu.
59'
Radil přidal pojistku do prázdné, 3:5
59:54'
Hosté neohrozili branku a domácí už nemají čas se situací nic udělat. Dnešní zápas vyhrají Pardubice.
59:25'
Marinčin sbírá puk za brankou a Mazanec ještě jednou jeden na střídačku.
59:11'
Zakázané uvolnění domácích vrací vhazování před Mazance.
58:57'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Vypadalo to, že Nestrašil nakonec dokázal odzbrojit Radila a rozjet útočnou akci, ale hosté odzbrojili Daňa a nakonec LUKÁŠ RADIL poslal puk do odkryté sítě. Asistence: Robert Kousal. Stav utkání 3:5.
58:34'
Hosté drží puk za třineckou brankou.
58:20'
Domácí vyhráli buly, ale neudrželi puk a Jeřábek musí dojíždět vyhození.
Oddechový čas skončil a Třinečtí se stěhují do útočného pásma v šesti bruslařích. Mazanec zůstává na střídačce.
58:07'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté se provinili zakázaným uvolněním, ale hra bude pokračovat po oddechovém čase domácích.
57:55'
Domácí dál těžce bojují o puk. Smith jej ztratil, ale Poulíček pouze posunul dopředu a Oceláři se opět vracejí do pásma.
57:15'
Jeřábkovo zakončení bekhendem se jen těsně nevešlo mezi tři Willovy tyče.
56:59'
Chmielewski vyvezl hru až za pardubickou branku, kde domácí ztratili puk. Na druhou stranu jel Sedlák, ale u třinecké střídačky doslova narazil.
56:24'
Třinečtí rychle vyčistili obranné pásmo a Dravecký vyvezl hru zase do útočné třetiny.
Dnešní utkání sleduje vyprodaná WERK ARENA, v hale je tedy dnes 5 400 diváků.
56:04'
Vondráček vyvezl hru. Natáhl si puk na osu, ale jeho pokus zblokoval Jeřábek do ochranné sítě.
55:41'
Růžička získal puk u pravého hrazení a poslal jej do brankoviště, kde lehce tečuje Marcinko. Kotouč končí v rohu.
55:11'
Paulovič vyvezl hru do rohu, kde jej odzbrojil Nestrašil.
54'
Kuriozita! Will zasáhl až za čarou, po zásahu videa 3:4
54:48'
Rugbyový mlýn se přesunul do třineckého obranného pásma, Nestrašil vyváží hru.
54:25'
Pardubice vyvezly puk za třineckou branku, ale ten se rychle vrátil do střední zóny, kde je o něj opět boj.
53:56'
A hosté jsou pod tlakem. Adámek zachycuje vyhození na modré čáře a Voženílek bojuje u hrazení o kotouč.
53:27'
Třinec právě vstřelil branku!
Tak nakonec přeci jen to byla branka, dámy a pánové. Čas se vracel z hodnoty 53:43, kdy byla ohlášená komerční přestávka, na čas 53:27, kdy puk z hole ANDREJE NESTRAŠILA přešel brankovou čáru. Asistence: Tomáš Marcinko, Martin Růžička. Stav utkání 3:4.
53:43'
Probíhá komerční přestávka a hlavní rozhodčí dnešního zápasu si šli na pokyn videorozhodčího prohlídnout videozáznam hry. Podle mého názoru jdou prozkoumat, zda Nestrašilovo zakončení nepřekročilo brankovou čáru.
53:30'
Neuvěřitelný tlak Ocelářů v závěru početní převahy! Daňova střela a Nestrašilovo zakončení z vrcholu brankoviště po rychlé kombinaci domácích, to byly střely s brankovými parametry, ale Will nemusí lovit další puk z vlastní sítě.
52:43'
Jeřábek dal do strany Růžičkovi a ten zakvedlal a vystřelil. Will odráží do sítě a zařizuje vhazování.
52:11'
Marinčinovi se namotal na modré puk na hokejku a domácí začínají opět od své branky.
52:04'
Marinčin – Hrňa a Chmielewski střílí z první z vrcholu pravého kruhu. Kotouč prosvištěl kolem vikýře pardubické branky.
51:46'
Hosté vyhráli úvodní buly v oslabení a Oceláři začínají od své branky.
51:29'
Které teď podpořil Jan Košťálek (PCE) tím, že si nepohlídal vyhození z obranného pásma. Kotouč z jeho hole končí čistě v hledišti, za což je menší trest.
51:23'
Domácím se teď daří odebírat puky a Dynamu se nedaří protihra. Oceláři jsou na koni a pokračují ve snažení.
50'
Hudáčkova střela s přispěním Dvořákovy teče skončila za Willem, 2:4
50:41'
Teď jsme viděli krátkou mezihru Pardubických v útočném pásmu, která vznikla poté, co Radil vystřelil z jízdy z levého křídla a Mazanec vyrazil rukavicí.
50:13'
Oceláři vycítili reálnou šanci ještě se zápasem něco v závěru jeho třetí třetiny udělat a snaží se dál o útočnou produkci.
49:10'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři ale pokračovali v útočném snažení a jsou odměněni druhou brankou ve Willově síti. LIBOR HUDÁČEK vyvážel puk z rohu, snažil se nahrát někomu v lepší střelecké pozici, ale kotouč zablokoval pardubický bránící hráč. Hudáček tak vystřelil sám a puk končí ve Willově brance. Asistence: Karlis Čukste. Stav utkání 2:4.
49:00'
Hudáček potáhl puk v akci dva na jednoho a následně těsně minul Willovu branku, když mu v zakončení lehce utekl puk.
48:49'
Nestrašil získal puk v rohu a poslal jej na modrou, odkud z osy střílel Hudáček. Kurovský před brankou marně tečoval.
48:38'
Následně hra přerušená poté, co Will přikryl puk před Růžičkou.
48:28'
Marinčin poslal od modré puk po pravém hrazení Daňovi, který z otočky snad poslepu vybídl k druhé brance v zápase na levý kruh Smithe. Tentokrát však kanadský obránce zamířil do boční sítě.
48:17'
Dravecký poslal puk na Douderu, který rozhýbal obránce a poslal jej na Willa. Zřejmě někdo po cestě změnil trajektorii letu a Will měl co dělat, aby puk přikryl. Následně vyhlášená komerční přestávka.
47:51'
Oba týmy již hrají v pěti a je odpískáno zakázané uvolnění.
47:21'
Hrňa zaváhal a nechal uniknout po levém křídle Sedláka. Ten se natlačil před Marinčina do zakončení, ale třinecký obránce mu nedal moc prostoru. Hostující útočník neměl, jak zakončit a situaci si pokryl Mazanec.
46:54'
Tlak Ocelářů zneutralizoval na chvíli Zohorna, který kotouč vyvezl až do rohu útočného pásma.
46:27'
Domácí kombinují, Růžička dával zleva doprava Nestrašilovi, který měl chvíli odkrytou bránu před sebou, ale mu kotouč utekl k mantinelu.
45:42'
Marcinko od pravé tyče chtěl dát puk křížně přes brankoviště na pravý kruh Nestrašilovi. Puk byl zadržen před brankou, odkud dorážel ve velké šanci Daňo, ale Will kryje a přerušuje.
45:25'
Daňo hned po vyhraném buly v útočném pásmu střílel a následně šel pro puk za branku a přepadl při tom přes Petera Čerešňáka (PCE). Ten je vyloučen za podrážení, i když se tomu vehementně diví. Přesilovka pro Třinec.
45:17'
Kotouč končí mimo hřiště a vhazovat se bude před Willem.
44'
Hudáček objel celé pásmo a připravil palebnou pozici pro Smitha, 1:4
44:54'
Voženílek to teď zkoušel dopředu, ale ztratil se v lese hráčů před Willem. Následně puk z pásma raději vyvezl Dravecký, než aby jej ztratil. Domácí jsou teď častěji na puku.
44:18'
Hudáček opět jezdil s pukem na holi dokola útočného pásma, ale nebylo z toho pro Třinecké nic. Obrana Pardubic je velice těsná v každém významu tohoto slova.
43:59'
Na třineckou branku se snažil útočit Hyka, ale před Mazancem neměl moc prostoru, třinecký brankář mu vypíchl puk. Na druhou stranu pak zatáhl kotouč Marcinko a poslal jej z druhé vlny sjíždějícímu Růžičkovi na druhý kruh, jeho pokus ale nebyl přesný.
43:04'
Po vstřelené brance domácích vznikla rozmíška v rohu obranného pásma Pardubic, kterou teď museli řešit rozhodčí. Ti situaci vyřešili tak, že Andreje Nestrašila (TRI) a Roberta Kousala (PCE) poslali na dvě minuty na trestnou lavici, oba za hrubost. Následně si ještě předchozí situaci vysvětlovali Hudáček se Zohornou.
43:04'
Třinec právě vstřelil branku!
Libor Hudáček teď povozil Zohornu na kolotoči, prakticky kolem celého pásma, uhájil modrou čáru a namířil si to před pardubickou branku. Hudáček celou situaci ustál, byť Zohorna používal velice aktivně hokejku. V předbrankovém prostoru poslal puk doleva na ADAMA SMITHE, který měl snadnou pozici a poslal puk do sítě. Asistence: Libor Hudáček, Martin Marinčin. Stav utkání 1:4.
42:47'
Nestrašil poslal vyhrané buly na modrou Smithovi a jeho nahození musel krotit Will. Následně se před pardubickou brankou lehce chytili Hudáček s Čerešňákem, nic dramatického ale z toho není.
42:42'
Přerušená hra a bude se vhazovat před Willem.
42:28'
Domácí se teď svižně dostali do útočného pásma. Tam zatáhl puk Doudera a předal jej Růžičkovi ve druhé vlně. Jeho pokus z vrcholu pravého kruhu zablokovala pardubická obrana.
41:45'
Domácí hráli v útočném pásmu, Jeřábkova střela od modré se ale odrazila od hostující obrany tak, že kotouč skončil ve střední zóně, kde jej hraje Doudera. Domácí jsou následně v ofsajdu.
41:22'
Sedlák ztratil puk u mantinelu a Roman jej vyvezl do útočného pásma, kde jej předal Nestrašilovi. Ten se vrátil z trestné a zkusil to na vzdálenější tyč.
40:38'
Čerešňák střílel, Mazanec zakročil a dvojice Marcinko – Dravecký následně dostala kotouč do bezpečí z domácího pohledu.
40:01'
Třetí třetinu zahájil rozhodčí Pražák úvodním buly, které vyhrály Pardubice. Ty mají k dispozici ještě zbytek přesilové hry.
40:01'
Začala třetí třetina.
Aktéři dnešního zápasu se vracejí na led. Šesté semifinále bude za pár sekund pokračovat třetím dějstvím.
Třetí třetina bude zahájena cca v 18:56.
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku 16:26
Střely mimo 7:8
Zblokované střely 13:16
Hity 10:7
Vhazování 18:23
Trestné minuty 4:4
Ve druhé třetině se Ocelářům nepodařilo pohnout vývojem zápasu jakkoliv ve svém směru, naopak hosté přidali ještě jeden puk do třinecké brány, kterou už od začátku druhé části hry hájil Mazanec. Úvod třetiny byl v podání obou týmů svižný, v polovině sedmé minuty měl šanci v situaci dva na jednoho Daňo. Lehce po polovině normální hrací doby byl vyloučen první domácí hráč, hosté ale přes velký tlak přesilovku po vyloučení Daňa nevyužili. Domácí se pak marně snažili k čemukoliv dostat a přestože hosté neměli také moc šancí, kontrolovali vývoj zápasu. Trajektorii utkání ve svém směru ještě přiživili před koncem, když nejprve přidal čtvrtý gól po úniku Tomáš Zohorna, následně měl šanci Hyka a Dynamo navíc končilo třetinu v přesilovce (a ještě po zahájení třetí třetiny bude dalších 75 sekund v početní převaze hrát).
40:00'
Druhá třetina skončila.
39'
Přečíslení tři na jednoho parádně zakončil Zohorna, 0:4
39'
Košťálek u hrazení přimáčkl Jeřábka
39:35'
Hosté jsou nastěhovaní v útočném pásmu. Kotouč se dostal na levý kruh ke Kousalovi, jehož svižný pokus končí vysoko nad třineckou brankou.
39:16'
Pokračovala útočná aktivita hostů v pásmu před Mazancem, kterou utnul až faul Andreje Nestrašila (TRI), který je vyloučen za podrážení. Následně si ještě vyloučený hráč situaci vysvětloval se Sedlákem.
38:55'
Hostující euforii ještě mohl podpořit Hyka, který se natlačil před Douderu a unikal sám na Mazance. Doudera se o něj postaral celkem ostře, ale dle rozhodčích ve shodě s pravidly.
38:31'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Neštěstí na domácí straně demonstruje čtvrtý puk v třinecké síti. Domácí se snažili o tlak v útočném pásmu, Marcinkovu přihrávku v obranné třetině vystihl Kousal, Jeřábkovi se ho nepodařilo zachránit ani za cenu faulu a následný únik tři na jednoho zakončil TOMÁŠ ZOHORNA přesnou střelou. Asistence: Robert Kousal. Stav utkání 0:4.
37:57'
Kolář po střele od modré čáry zlomil hůl, hosté se ale drželi v pásmu a z levé strany následně střílel Vála. Jeho pokus odražen od Jeřábkových chráničů do ochranné sítě.
37:44'
Radil poté, co Pardubice vyhrály buly v útočné třetině, udělal takový půloblouk a z rohu nahrál Kousalovi v ideální pozici na slotu. Mazanec zachraňuje Třinec od čtvrté inkasované branky.
37:37'
Icing domácích teď zase přestěhuje hru před Mazance.
37:26'
Domácí trojice Chmielewski – Dravecký – Hudáček se snažila něco vymyslet v útočné třetině, ale nepovedlo se jim to zásadní, ovládnout puk.
36:50'
Icing hostujícího týmu zajistí vhazování před Willem.
36:19'
Složité situace pro domácí. Marcinko stíhal v útočné třetině puk, ale nakonec na něj nedosáhl, domácí se zlobili, že pro faul. Hosté pak Adamem Musilem pílili na druhou stranu, kam nestíhal Adámek, kterému se do cesty ne moc šikovně postavil čárový rozhodčí. Domácí situaci zvládli.
35:42'
Pardubice vyhrály buly v útočné třetině a chvíli tam potočily domácí. Čerešňák byl velmi aktivní a když už se zdálo, že nejprve Roman a po něm Čukste dokáží vyhodit puk do neutrální zóny, dostal se ke střele z mezikruží Zohorna. Domácí zablokovali jeho pokus.
35:09'
Boj o puk v obranné třetině Pardubic. Hostům se nakonec povedlo vyvézt kotouč a následně díky Kousalově šikovnost až zařídit střelu z pravého kruhu. Mazanec přerušuje hru.
34:27'
Nestrašil bojoval u mantinelu o puk, domácí jej ale neopanovali a následně Paulovič přetlačil Marinčina a dostal kotouč za třineckou branku.
34:19'
Vyhlášená komerční přestávka poté, co se Marinčinovi po odrazu dostal kotouč asi někam do výstroje. Každopádně nemáme čím hrát, rozhodčí tak přerušili hru.
34:01'
Domácí teď tlačili puk kolem mantinelu hlouběji do útočného pásma, ale ne/šťastný odraz puku od skel pomohl Válovi vyhodit aspoň na icing.
33:20'
Hosté byli aktivní i proti pěti bránícím domácím hráčům. Na druhou stranu se zdálo, že něco možná vymyslí Daňo, ale utopil se u mantinelu s pukem a domácí o něj musejí těžce bojovat.
32:22'
Hosté na konci přesilovky vytvořili obrovský tlak před Mazancem, který jezdil od tyčky k tyčce, ale dokázal se přesunovat včas. Po další Kousalově střele vznikl velký závar před třineckou brankou, na druhé straně nedokázal Zohorna přehodit Mazancův beton. Následně domácí osvobozuje Smith a oslabení končí.
31:47'
Domácí jsou teď mačkáni jako citrón. Dvěma svižnými pokusy se prezentoval Čerešňák.
31:15'
Zohorna vyčkával na pravém kruhu, až našel křížně na levé straně Kousala. Proti jeho pokusu se Mazanec přesunul.
30:35'
Zohorna dostal puk na pravý kruh a využil Radilovy clony k ohrožení Mazancovy branky. Domácí gólman byl překonán, ale Třinecké od čtvrtého puku ve vlastní síti zachránila horní tyč.
30:23'
Když se zdálo, že se domácí už ubránili a podniknou něco dopředu, přišlo držení Marka Daňa (TRI) a první přesilová hra v zápase pro hosty.
30:18'
Sedlák s Adamem Musilem teď nadělali v třineckém pásmu domácím velké starosti. I když se do gólové šance nedostali, tak domácí měli co dělat, aby se ubránili.
29:28'
Domácí špatně rozehráli a zkomplikovali si tím situaci. Následně Kousal vyjel od mantinelu až na osu a využil clony domácích hráčů. Mazanec měl složitou pozici.
29:14'
Kotouč končí v obranném pásmu Ocelářů v ochranné síti a bude se vhazovat před Willem.
28:57'
Mezihra Ocelářů v útočném pásmu, ale byl to spíš boj než efektivní akce. Nejnadějnější pozici měl Hudáček, když dostal nabito do druhé vlny. Jeho pokus byl zblokován.
28:08'
Mezihra Pardubic v útočném pásmu, kdy nebezpečně centroval Vondráček před branku na Pauloviče. Domácí komplikovaně vyvážejí, situaci pro ně uklidnil Dravecký.
27:38'
Voženílek zatáhl hru do útočného pásma, ale skončil u pravé Willovy tyče na Dvořákovi. Následně bojuje o puk Chmielewski.
27:10'
Radil kombinoval s Kousalem, ale situace dvakrát skončila na Čukstem. Domácí rozjíždějí útok.
26:33'
Jednoduchá akce domácích. Růžička dostal puk z pásma na Marcinka, který jel dva na jednoho s Daněm a druhý jmenovaný pak svižně protáhl z levého kruhu Willa.
26:13'
Domácí teď měli za sebou pasáž v útočném pásmu, ale do pořádné šance se nedostali. Buď byla střela od modré zblokována, tečována mimo, anebo střelci pokus ideálně nesedl, jako v posledním případě Smithovi. Na druhou stranu pak vyvezl hru Cienciala, poslal kotouč na Mazance a zařídil po dlouhé době přerušení. Hra bude pokračovat po komerční pauze.
25:09'
Vondráček dostal puk do pásma a následně se od modré snažil Dvořák odrazem od zadního hrazení dostat puk před branku. Domácí osvobozuje Chmielewski.
24:33'
Hyka zrušil icing. Nestrašil následně dostal puk do střední zóny, ale tam drží puk opět hosté.
23:58'
Hudáček sebral chybnou rozehrávku hostů a snažil se jít s Růžičkou do protiakce, kterou ale jeho spoluhráče nepochopil. Domácí následně aspoň nahazují za branku.
23:13'
Domácí pobyli v útočném pásmu, Svačina se snažil nabíjet Romanovi, ale jeho pokus byl zablokován. Následně hrozící protiútok Pardubic uhasil ve středním pásmu Daňo.
22:45'
Domácí teď forčekingem ve středním pásmu získali puk a Marinčin se snažil rozjet útočnou akci.
22:12'
Dravecký zavrávoral a domácím málem ujela dvojice Paulovič – Poulíček. Naštěstí pro domácí je dokázali vytlačit za branku.
21:27'
Hosté jsou v útočné třetině nebezpeční. Nejprve se marně u pravé tyče natahoval po puku Adam Musil. Pak provezl puk kolem celého pásma Čerešňák a když jej ztratil, tlačil se před Mazance Hyka.
20:37'
Marcinko od levého mantinelu hledal před brankou Růžičku, odražený puk ze záporného úhlu posílal před branku Daňo.
20:01'
Hlavní rozhodčí Jeřábek zahájil druhou třetinu. Vhazování mezi Zohornou a Marcinkem otevřelo druhou část hry.
20:01'
Střídání v týmu HC Oceláři Třinec:
ze hřiště odchází Ondřej Kacetl, přichází Marek Mazanec.
20:01'
Začala druhá třetina.
Poprvé od prvního čtvrtfinále se ve třinecké brance objeví Marek Mazanec, který od druhé třetiny nahradil nešťastného Kacetla.
Na led se vracejí aktéři dnešního zápasu, zatím tedy hráči Pardubic a rozhodčí, a zápas bude za minutu opět pokračovat.
Druhá třetina bude zahájena cca v 18:02.
Statistiky po první třetině:

Střely na branku 13:14
Střely mimo 4:3
Zblokované střely 10:5
Hity 5:4
Vhazování 11:13
Trestné minuty 0:4
V úvodní dvacetiminutovce se do kroniky zápasu zapisovali pouze hosté. A to dvěma dvouminutovými fauly a třemi brankami. Domácí začali přesilovkou, v níž měli dvě velké šance, ale prosadit se nedokázali. Minutu poté, co Dynamo přežilo přesilovku soupeře, poprvé udeřilo, když se prosadil Ondřej Vála. O další minutu později to bylo už o dvě branky, když do slotu dostal ideální přihrávku Daniel Rákos a poslal puk za Kacetla. Ve čtrnácté minutě Tomáš Vondráček lehce usměrnil Košťálkovo nahození a kotouč se Kacetlovi v síti třepotal potřetí. Domácí nebyli úplně pasivní, ale neskórovali ani ve druhé přesilovce, která přišla po útočném faulu Adama Musila. Poprvé do kabin se tak jde za stavu nula tři pro hosty, kteří tak jsou zatím podstatně blíže prodloužení série do sedmého zápasu než domácí k jejímu dnešnímu ukončení. Oceláři na domácím ledě čekají na vstřelenou branku už více než 91 minut.
20:00'
První třetina skončila.
19:53'
Růžička s Daněm zatáhli puk do útočné třetiny a poslali jej na modrou, odkud střílel Adámek. Kotouč ale skončil na holeních pardubických obránců.
19:12'
Hosté kombinovali v útočném pásmu, Marinčin s Kurovským uťali aktivitu, v níž byl hodně agilní Košťálek, a poslali puk aspoň do střední zóny.
18:34'
Hosté maximální jednoduchostí dostali puk za Kacetla a nechávají rozehrávat Třinec.
18:09'
Vhazuje se před pardubickou brankou.
17:49'
Domácí se teď snaží o aktivitu směrem dopředu. Zatím vymysleli pouze nepřesnou Voženílkovu střelu z pravého kruhu a následný pokus Marinčina od modré čáry, které ale příliš mnoho vrásek Willovi nenadělaly.
17:07'
Domácí nevymysleli nic s pukem v útočné třetině a hosté snadno puk vyvezli až do třineckého pásma. Zde od levého mantinelu centroval před branku Radil a Paulovič se snažil dorážet na Kacetla. Ten už měl puk pod kontrolou a následně vznikla před brankou drobná rozmíška.
16:38'
Zakázané uvolnění Pardubic.
16:16'
Hosté jsou kompletní. Kacetl sebral puk a rozehrál ve vlastním pásmu do strany.
15:49'
Ve druhé přesilovkové formaci byl teď vidět Hudáček, který se snažil poslat puk Voženílkovi před odkrytou klec, ale Will do trajektorie puku dal beton včas.
15:03'
Domácí nezkrotili skákající puk před Willem a Poulíček s Paulovičem ušetřili nějaké sekundy. Obě strany střídají.
14'
Košťálkovu střelu skvěle tečoval Vondráček, 0:3
14:28'
Jeřábek kombinoval s Růžičkou a druhý jmenovaný vyzkoušel pozornost Willa z levého kruhu. Následně David Musil vyhazuje.
14:13'
Tvrdý zákrok Adama Musila (PCE) v útočném pásmu, kde poslal na mantinel Jeřábka. Druhá přesilovka po Třinec. Po tomto zákroku ještě vznikla v obranném pásmu domácích mela, v níž byl aktivní Čukste s Dvořákem, ale Musil je jediným vykázaným hráčem.
13:47'
Růžička si v útočném pásmu neporozuměl s Chmielewskim a vyslal dopředu Sedláka. Zdálo se, že ten pouze podrží puk, ale nakonec po domácí chybě v rozehře, se tam hráči Dynama udrželi déle.
13:24'
Oceláři jsou výsledkově v hluboké depresi, ale nemají proč skládat zbraně. Stále zbývá více než dvě třetiny utkání. Teď se pokusili udělat před Willem aspoň trochu vzruchu a vybojovali vhazování.
13:13'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Hosté se zase prosazují a zase velmi jednoduchým způsobem. Paulovič zatáhl puk do útočného pásma, u levého mantinelu se s kotoučem otočil a poslal jej na modrou Košťálkovi, jehož svižné nahození odrazil do sítě úplně volný TOMÁŠ VONDRÁČEK. Asistence: Jan Košťálek, Matej Paulovič. Stav utkání 0:3.
12:45'
Icing domácích vrátí hru zase před Kacetla.
12:29'
Do Čuksteho nahození od modré vložil hůl Voženílek, ale pardubická obrana kotouč zablokovala. Na ledě je i Libor Hudáček, což je pro domácí dobrá zpráva.
12:16'
Kolář vystřelil od modré, Kacetl ránu vyrazil a to tak, že se dopředu dostali domácí. Marcinko vyvážel puk do útočného pásma, ale jeho propagační pokus se od Čerešňákovy hole dostal do ochranné sítě. Hra bude pokračovat po komerční pauze.
11'
Hudáček srazil tvrďáka Musila
11:38'
Oceláři pokračovali v boji v útočném pásmu a snažili se na Willa poslat ještě jeden nebo dva puky. Kotouč nakonec končí za třineckou brankou, kam ho dostali hosté, aniž by se dopustili icingu.
11:07'
Nestrašil vybojoval puk u pardubické střídačky, komplikovaně se dostal s ním na osu na modré čáře a poslal jej na Willa.
10:15'
Krátká mezihra Ocelářů v útoku, ale k ohrožení branky nedošlo. Potlesk si vysloužil akorát zákrok tělem na Davidu Musilovi.
09:58'
Hosté získali puk v útočné třetině a ihned se tlačili do nebezpečného prostoru před třineckou branku, ale Vondráčkův pokus nevystrašil Kacetla, ten zakročil betonem.
09:38'
Hosté nakonec posunuli po mantinelu kotouč Košťálkovi na modrou a jeho svižný pokus kryje Kacetl.
09:14'
Růžička u útočné modré ztratil puk a hosté se dostali do útoku. Radilova střela byla nepřesná, hosté díky tomu ale získali pásmo.
08:32'
Před pardubickou branku se tlačil do zakončení za volným pukem Roman, ale byl zablokován. Na druhé straně se dostal volný puk k Radilovi, který z vrcholu levého kruhu vyzkoušel Kacetla.
08:02'
Kurovský zatáhl puk do útočného pásma a zpoza branky hledal Smithe. Jeho první pokus zablokoval obránce a druhý zamířil těsně mimo.
7'
Vondráčkův krosček vyřadil Hudáčka ze hry
07:27'
Krátká mezihra, kdy oba týmy posunuly puk z jednoho konce hřiště na druhý a zase zpět.
Hudáček je na střídačce a vhazovat se bude ve středním pásmu.
06:55'
Hra přerušená poté, co před Willem v útočném pásmu Třince zůstal ležet Libor Hudáček. Je u něj třinecký fyzioterapeut a nevypadá to ideálně. Třinecký forvard se zvedá jen velmi pomalu.
06:34'
Voženílek se poté, co Třinec vyhrál buly v útočné třetině, snažil kombinovat s Daněm, ale před branku se nedostal. Následně hosté vyhodili tak šikovně, že Doudera musel dojet puk v obranném pásmu.
06:26'
Po čase přerušil hru Will a je vyhlášená komerční přestávka.
06:08'
Čerešňák nahazoval od modré čáry a Kousal lehce tečoval před Kacetlem. Domácí se museli mít na pozoru a velmi komplikovaně dostávají puk z vlastního pásma.
5'
Čerešňák krásně projel a nabil Rákosovi, 0:2
05:49'
Buly skončilo tak nějak nerozhodně, přetahovanou o puk před třineckou brankou. Zohorna toho využil a vyzkoušel Kacetlovou pozornost.
05:43'
Icing domácích tam zase na nějakou dobu vrátí hru.
05:31'
Marcinko vyhrál buly, ale pak si nerozuměl s obránci a hostující Cienciala s Hykou toho využili pro import kotouče do třineckého pásma.
05:19'
Oceláři bojovali o puk s hráči Dynama v útočném pásmu domácího týmu. Hosté si nekomplikovali situaci a poslal kotouč na icing.
4'
Draveckého smolná teč přizvedla Válovo nahození, 0:1
04:58'
Hosté se poměrně rychle ujali dvoubrankového vedení, ale Oceláři neskládají zbraně. Roman zavezl puk do útočného pásma a vybojoval vhazování před Willovou brankou.
04:42'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Čerešňák vezl puk po levém mantinelu a nebyl dostatečně pevně bráněn třineckou defenzivou. Podařilo se mu zajet za Kacetlovu branku a následně poslat puk do slotu, kam si sjel DANIEL RÁKOS a podruhé překonal Kacetla. Asistence: Peter Čerešňák, Robert Říčka. Stav utkání 0:2.
04:20'
Všeobecné střídání. Jeřábek s Hudáčkem se pokusili založit útočnou aktivitu domácích. Povedlo se jim aspoň to, že Dynamo vyhodilo na icing.
03:40'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Tlak Pardubic pokračoval. Kacetl byl rozhozený soubojem, který probíhal u jeho pravé tyči, a do jeho sítě zaplulo nahození ONDŘEJE VÁLY od modré čáry. Asistence: Robert Kousal, Tomáš Zohorna. Stav utkání 0:1.
03:36'
Pokračuje nápor Pardubic před třineckou brankou. Individuálním sjezdem od pravého mantinelu se prezentoval Vála, následně Zohorna šikovně vložil hůl do pobídky od modré čáry.
03:13'
Hosté jsou v kompletu a hned zle zatápějí Ocelářům v jejich pásmu.
02:22'
Další obrovská šance po střele Voženílka z pravého kruhu, kterou se snažil dorážet Chmielewski za rozhozeného Willa. Následně ještě sebral odražený puk Marinčin, ale střílel nad.
02:13'
Marinčin nabil na levý kruh Hudáčkovi a jeho pumelenice z první končí na horní tyči.
01:55'
Při přechodu Ocelářů do útočného pásma plácl Cienciala do puku Nestrašilovi a ten končí za mantinelem. (Tedy puk, ne Nestrašil.)
01:31'
Domácí získali po buly puk v útočné třetině, ale nepovedla se jim rychlá kombinace mezi Daněm a Marcinkem. Byli dál na puku, ale hra je přerušená, protože Will při přesunu v brankovišti posunul branku.
01:04'
Domácí neztratili puk a ten putoval z levého kruhu od Růžičky na modrou Jeřábkovi a jeho tvrdou střelu schoval Will do lapačky.
00:50'
Domácí vyhráli buly a kombinovali. Nestrašil od modré poslal puk k brance Daňovi, který Willovu pozornost vyzkoušel z velkého úhlu.
00:34'
Kotouč se dostal až za Willovu branku, kde v následujícím souboji fauloval Tomáš Dvořák (PCE) a Oceláři mají po půlminutě první přesilovku v zápase. Důvodem je sekání.
00:21'
Nestrašil bojoval s Ciencialou o puk u mantinelu, následně jej vyšťouchl do středního pásma Kurovský.
00:01'
Úvodní buly šestého semifinále mezi Marcinkem a Sedlákem vhodil hlavní rozhodčí Pražák. Úspěšnější byl u prvního losu zápasu hostující tým.
00:01'
Utkání právě začalo.
WERK ARENA se pomalu zaplňuje, úvodní buly je na programu zhruba za jedenáct minut. Probíhá předzápasový program, před zahájením zápasu ještě vyslechneme státní hymnu a s úderem sedmnácté hodiny jeden z dvojice hlavních rozhodčích, buď Antonín Jeřábek, nebo Daniel Pražák, zahájí šesté semifinále.
Domácí trenérský tým pod vedením Zdeňka Motáka neměl důvody pro změny v brankovišti, kde pokračuje třinecký kouzelník Kacetl. Obrany budou dnes nastupovat v takovém složení, v jakém končily zápas v Pardubicích. Změny však zasáhly útoky – do sestavy se vrací po zdravotních problémech Daňo, ale v první pětce zůstane Chmielewski, kterému se tam podařil zápas číslo pět. Daňo nastoupí v trojce, ze které se do čtvrtého útoku přesunul Dravecký a naopak v něm chybí kapitán Vrána. V sestavě nejsou ani obránci Roth se Zahradníčkem, útočník Buček a zraněný Hrehorčák.

Hostující trenérský štáb, jehož šéfem je samozřejmě i dnes Radim Rulík, nadále věří základu své sestavy, která bojovala v dosavadních pěti semifinálových zápasech. V brance, obranách a prvních dvou útocích beze změn. Ve formaci číslo tři se objevuje navrátilec do sestavy, kapitán Poulíček, kterému udělal místo Mandát. Čtvrtá pětka rovněž beze změny oproti pondělnímu utkání.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Marinčin, Smith, Čukste, J. Jeřábek, Mar. Adámek, Doudera, Kaňák – M. Růžička (C), Marcinko (A), Chmielewski – Kurovský, M. Roman, Nestrašil – Daňo, Voženílek, Hudáček – Hrňa, Dravecký (A), Svačina.
Trenér: Zdeněk Moták

HC Dynamo Pardubice: Will (Frodl) – Košťálek, T. Dvořák, Čerešňák, D. Musil, J. Kolář (A), Vála, Hrádek – Hyka, L. Sedlák, Cienciala – Radil, Zohorna (A), R. Kousal – Vondráček, Poulíček (C), A. Musil – Paulovič, Rákos, Říčka.
Trenér: Radim Rulík

Rozhodčí: A. Jeřábek, Pražák – J. Ondráček, Rampír.
Soupisky obou týmů budeme znát zhruba za půl hodiny, ale již nyní je známo rozhodcovské obsazení utkání. Řízením dnešního šestého semifinále se ujmou pánové Antonín Jeřábek, Daniel Pražák – Jiří Ondráček, Lukáš Rampír.

Jedná se o sledovaná jména, neboť kromě toho, že série Pardubic s Třincem nabízí skvělý hokej a parádní podívanou na ledě, bohužel k vidění byly i minely rozhodčích a po zápasech příliš emotivní diskuze o nich. Dokonce se k situacím z posledního zápasu oficiálně vyjadřoval i zástupce APK LH v komisi rozhodčích ČSLH Vladimír Pešina.
Z kabiny Ocelářů

Oceláři se vraceli na Velikonoční pondělí z východu Čech v dobré náladě a s třetím bodem v semifinálové sérii v zavazadlovém prostoru autobusu. Utkání bylo speciální pro Martina Růžičku, který se vyrovnal na čele historické tabulky střelců samostatného českého play off s Ondřejem Kratěnou díky 58. a 59. brance, kterou ve své kariéře v play off vstřelil, a dostal se na dostřel metě tří stovek gólů v třineckém dresu. Jedná se však o statistické perličky, které hráči v probíhajícím play off neradi řeší. „My víme s klukama, že nemáme ještě vůbec nic vyhráno. Udělali jsme krok, vedeme 3:2 a víme, že není hotovo,“ komentoval po zápase Růžička, jak je třeba mít před dalším zápasem nastavené hlavy.

Forma v posledních 5 zápasech: P – V – V – P – V
Forma v posledních 10 zápasech: 6-1-0-3, skóre 27:17
Bilance v play off: 14 zápasů, 10/4, skóre 41:27
Nejproduktivnější hráč: Martin Růžička 15 (8+7)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 8

Ohlas trenéra po předchozím zápase: „My jsme přečkali drtivý tlak domácích v první třetině bez obdržené branky, stěžejní pro nás byla druhá třetina, kterou jsme vyhráli a šli jsme do vedení, které jsme udrželi do konce. Chlapci zasluhují gratulaci a díky.“ Zdeněk Moták, hlavní trenér HC Oceláři Třinec
Z pardubické kabiny

Pardubice se dostaly v semifinálové sérii před šestým utkáním do situace, ve které si asi nepřály být. Od utkání číslo tři v Třinci, které nezvládly a poprvé v sérii prohrávaly, musí Dynamo dotahovat. Poprvé se mu to na Velký pátek v Třinci povedlo, ale zda se mu to povede ještě jednou, uvidíme na konci šestého zápasu ve středu večer. Pokud Dynamo neuspěje, skončí v jubilejní sezóně na třetím místě extraligové tabulky. „Série ještě nekončí. Ať už vyhrajeme, nebo prohrajeme, musíme vědět, že jsme v tom zápase nechali na ledě všechno,“ komentoval pro iDNES vyhlídky před šestým pokračováním série střelec jedné z pardubických branek v pondělním zápase Adam Musil.

Forma v posledních 5 zápasech: V – P – P – V – P
Forma v posledních 10 zápasech: 5-1-0-4, skóre 25:21
Bilance v play off: 9 zápasů, 6/3, skóre 24:18
Nejproduktivnější hráč: David Cienciala 10 (1+9)
Nejlepší střelec: Lukáš Sedlák 5

Ohlas trenéra po předchozím zápase: „Nezačali jsme špatně. Měli jsme dobrý nástup, do té doby, než jsme se ujali vedení, to bylo z naší strany dobré. Pak jsme si ale nepohlídali ty situace, dostali gól na 1:1, na 1:2, na 1:3 při smůle a zlomené hokejce, hráč střídal, možná měl zůstat. Ještě jsme dali kontaktní branku, ale už to bylo těžké. Dnes jsme to k vítězství nedotlačili, škoda druhé třetiny, kdy jsme konkrétní situace měli sehrát lépe.“ Radim Rulík, hlavní trenér HC Dynamo Pardubice
Dosavadní zápasy semifinálové série 2023

Série po úvodní sadě čtyř zápasů, dvou v Pardubicích a dvou v Třinci, dospěla do vyrovnaného stavu dva dva na zápasy. Oceláři zápas číslo pět na ledě soupeře dokázali zvládnout podobně jako ve čtvrtfinálové sérii a podobně jako proti Spartě museli přežít velký tlak Pardubic – především v úvodu a závěru utkání. Díky dobře sehrané druhé třetině a vybudovanému náskoku si ale vítězství dokázali pohlídat. Tak jako u Ocelářů můžeme hledat analogie v sérii se Spartou, Pardubice se dostávají do situace, kterou v jednoznačně zvládnuté čtvrtfinálové sérii s Olomoucí nepoznali – jsou krok od vyřazení a už proti Třinci nesmějí zaváhat, pokud nechtějí zažít předčasný konec tohoto ročníku.

2. dubna 2023: HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. L. Sedlák (Košťálek, Cienciala), 17. L. Sedlák (Košťálek), 36. Radil (R. Kousal), 60. T. Zohorna – 30. A. Nestrašil (Smith, Kurovský), 53. Marcinko (A. Nestrašil, Martin Růžička)

3. dubna 2023: HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Kaňák (Dravecký, Voženílek), 40. A. Nestrašil (Martin Růžička, Marcinko), 42. Chmielewski (L. Hudáček)

6. dubna 2023: HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. L. Hudáček (Dravecký), 49. Hrňa (M. Doudera, Chmielewski) – 27. Vondráček (T. Dvořák)

7. dubna 2023: HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 44. L. Sedlák (Hyka, Cienciala), 60. Hyka (Cienciala, Čerešňák)

10. dubna 2023: HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 21. T. Zohorna (R. Kousal), 40. A. Musil (Mandát) – 25. Čukste (Marcinko, J. Jeřábek), 33. Martin Růžička (Chmielewski), 34. Martin Růžička (J. Jeřábek), 59. Kurovský (A. Nestrašil)
Vážení přátelé extraligového hokeje, vítejte opět u textového přenosu z utkání Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy. Semifinálová série HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice graduje a dospěla do šestého pokračování, které se bude hrát v třinecké WERK ARENĚ ve středu 12. dubna 2023 od 17 hodin. Pokud zápas nemůžete nebo nechcete sledovat na televizních obrazovkách, zvu k jeho sledování prostřednictvím našeho textového přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Tabulka 2023/2024
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 26 17 3 4 2 99:54 61
2. Sparta 26 16 3 1 6 84:55 55
3. Třinec 25 12 5 4 4 79:61 50
4. Mountfield 26 11 3 4 8 69:61 43
5. Litvínov 26 12 3 1 10 77:75 43
6. Liberec 27 11 3 2 11 85:86 41
7. Brno 25 11 3 1 10 74:61 40
8. Č. Budějovice 25 10 2 5 8 65:67 39
9. Olomouc 26 8 4 3 11 58:72 35
10. K. Vary 25 7 5 2 11 66:67 33
11. Plzeň 25 7 3 3 12 57:69 30
12. Vítkovice 24 5 1 6 12 56:75 23
13. Kladno 24 4 3 5 12 56:86 23
14. M. Boleslav 26 4 2 2 18 52:88 18
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud