Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Mountfield - 5. dubna 2023   17:30

Vítkovice
45:57' Lakatoš (Mikuš, Mueller) • 49:56' Koch (Grman, Chlán)
2:3
(0:0, 0:0, 2:2 - 0:1)
Stav série: (0:2)
Mountfield
48:49' Blain  (Perret, Jergl) • 56:10' McCormack  (R. Pavlík) • 61:59' Miškář  (Werek)
Vítkovice
O. Hejduk, J. Ondráček – J. Svoboda, D. Hynek
Ostravar aréna
9 587 diváků
Mountfield

SESTŘIH: Vítkovice - Mountfield HK 2:3p. Třikrát v akci video, Hradec bere i druhou výhru

Stav série – 0:2
Vítkovičtí fanoušci poté, co si prohlédli videozáznam na kostce, s rozhodnutím sudích zcela nesouzní, ale není jim to nic platné. Přestože jejich tým dnes po sto dvaceti šesti minutách hry otevřel skóre Lakatošem v přesilovce, hosté poměrně rychle srovnali Blainem. Vítkovice tedy znovu dobyli branku Mountfieldu po střele Kocha, ale McCormack dokázal odpovědět a dostat tak zápas do prodloužení. V něm se ale radovali hosté, fanoušci začali odcházet, ale sudí si vyžádali poradu s videem. Celá Ostravar aréna čekala na verdikt. Ten ale potvrdil branku Miškáře a tak si hosté oslavu s fanoušky znovu zopakovali.
Ostravar aréna se dnes tedy dočkala gólů, ale domácí fanoušci neodcházejí do svých domovů zrovna spokojení. Jejich tým prohrává v semifinálové sérii a v zápasech v Hradci Králové bude muset sáhnout hluboko do svých rezerv, aby zvrátil nepříznivý stav a vrátil sérii zoět do Ostravy.
Dnes je to už úplně vše, mějte pokud možno příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy zase na počtenou.

Hradec právě vstřelil branku!
Hostující mužstvo se může radovat i podruhé, protože gól byl nakonec uznán. Stezka přikryl kotouč, ale ten mu proklouznul, k tyči jej pak umístil PATRIK MIŠKÁŘ – 2:3. Asistence: Ethan Werek.
61:59'
Během zkoumání videa došlo zřejmě ke slovní potyčce Smoleňáka s domácím Stezkou a na ledě se zvedá vlna emocí, možná budou následovat i pěsti.
61:59'
Puk se ocitá ve vítkovické síti, kam propadl, ale sudí si vyžádali video.
61:53'
Vhazování po pravici domácího gólmana.
61:41'
Mountfield se lehce dostal do pásma, Zachar poslal puk na Stezku, ten sklapl betony, případné vyšťourání puku bylo hostujícímu útočníkovi zatrhnuto hned z kraje.
61:35'
Vítkovice na cestě k Machovskému, ale Kotala byl tísněn.
61:07'
Královehradečtí nebezpečně u Stezky, ale puk za jeho záda neprošel.
60:23'
Vítkovičtí se nahrnuli do pásma, Mueller ale končí před brankou v nehokejové pozici.
60:03'
Vhazování vybojovali hostující hráči.
60:01'
Začalo prodloužení.
Ve třetí třetině se s góly roztrhl pytel a k vidění jich bylo více, než za předchozí včerejšek a dvě dnešní třetiny dohromady. Nejprve se trefil Lakatoš, který po sedmi vteřinách potrestal hrubost Machovského, ale hosté po necelých třech minutách hry srovnali Blainem. Vítkovičtí fanoušci ale nemuseli být smutní dlouho, vedení svému týmu vrátil Koch. Hosté se ale rvali srdnatě a necelé čtyři minuty před třetí sirénou srovnával McCormack, jehož trefu museli potvrdit sudí, kteří se rozhodovali poměrně dlouho. Proto nás stejně jako včera čeká prodloužení.
59:57'
Stezka drží nerozhodný stav, nic na tom nezměnil ani pokus Jergla.
59:41'
Fridrich s Kriegrem mohli rozhodnout, ale americký útočník se nedokázal vymanit od bránícího hráče.
59:30'
Hosté na skok v pásmu, ale domácí přesunují hru.
59:04'
Domácí Lindberg si najížděl na Machovského, ale střela mu nesedla.
58:42'
Hraje se ve středním pásmu.
58:10'
Domácí přežili oslabení, Lindberg vjíždí na led.
57'
Vyrovnávací branka McCormacka se taky řešila dlouho na videu, 2:2
57:50'
Mountfield krouží kolem domácí branky, ale vítkovičtí se drží.
57:15'
Domácí v nouzi odpalují puk.
56'
Hit Pavlíka na Kaluse
56:59'
Z kruhu vypálil Smoleňák, ale nepřesně.
56:38'
Domácí se brání zuby nehty, Stezka je v pohotovosti.
56:10'
Vítkovičtí budou hrát v oslabení, trest za zdržování hry – trenérskou výzvu odpyká Lindbeg.
56:10'
Je vyrovnáno!! Rosandić poslal puk na lépe postaveného GRAEMEHO MCCORMACKA, který využil spoluhráče, jenž se natlačil těsně před Stezku, který tak nic neviděl a hostující bek poslal puk pod jeho betonem do klece – 2:2. Asistence: Radovan Pavlík.
56:10'
Toto rozhodnutí trvá déle, než to předchozí. Některým hostujícím fanouškům je příliš velké horko z očekávaného rozhodnutí a jsou svlečeni do půl těla.
56:10'
Hosté vyrovnali přesnou ránou z kruhu, ale také domácí využívají trenérskou výzvu pro porušení pravidel v brankovišti.
55:50'
Kalus se u zadního mantinelu za královehradeckou klecí střetl s Filipem Pavlíkem a při jízdě zpět do hry si ještě něco vyříkávají.
55:22'
Zachar si vybruslil do lepší pozice, ale puk až ke Stezkovi neprošel.
55:09'
Vítkovice zbrkle posílají puk na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po pravici Stezky.
54:39'
Mountfield v pásmu, ale končí na zadním mantinelu.
54:27'
Zakázané uvolnění ohlášeno i na opačné straně.
54:19'
Domácí se dostali do pásma, ale je odpískáno jejich zakázané uvolnění.
54:08'
Lalancette se protáhl s pukem do pásma, byl ale vytěsněn za branku.
53:44'
Fridrich ujížděl s pukem k Machovskému, stačil se zbavit bránícího hráče, objel si branku, ale mohl už jen přihrát. Puk končí u gólmana, následuje komerční přestávka.
53:23'
Blain stíhá kotouč za svou brankou, ale domácí jsou mu v patách.
52:56'
Pokus Štohanzla ze střední vzdálenosti Stezka kryje a rozehrává.
52:42'
Vítkovičtí mají puk na hokejkách.
52:12'
Útočící strany se rychle střídají, oba týmy jako by polil živou vodou.
51:04'
Hosté se natlačili před Stezku, část střídačky Mountfieldu už zvedala ruce nad hlavu, ale pokus Perreta končí na Stezkovi.
50'
Koch vrátil domácím vedení, 2:1
50:36'
Oba týmy hrají v plném počtu.
50:23'
Královehradečtí se protáhli do pásma, do Stezkovy náruče vypálil Miškář.
49'
Blain se trefil mezi betony přesouvajícího se brankáře, 1:1
49:56'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí se znovu dostávají do vedení, po Grmanově nahrávce do kruhu skóroval střelou pod Machovského beton PATRIK KOCH – 2:1. Asistence: Mario Grman, Petr Chlán.
49:21'
Hosté se dostali bez potíží do pásma, až k brance si sjel Okuliar, ale domácí gólman měl náruč připravenou.
48:49'
Je vyrovnáno!! Hosté se zdrželi u Stezky, Perret poslal puk mezi kruhy na zcela volného JÉRÉMIEHO BLAINA a ten posla kotouč mezi betony přesouvajícího se Stezky – 1:1. Asistence: Jordann Perret, Aleš Jergl.
48:36'
Za hrubost jsou vyloučeni domácí Stehlík a hostující Miškář. Hraje se ve čtyřech na obou stranách. Vhazuje se u domácí klece.
48:36'
Kotouč končí v náručí vyjetého domácího gólmana, po odpískání dochází k roztržce mezi hráči.
48:30'
Hraje se v útočném pásmu hostů, puk je zašlápnut u mantinelu.
48:04'
Kotouč ve středním pásmu, Smoleňák si sjel až ke Stezkovi, který má ale puk pod kontrolou. Následuje komerční přestávka.
47:50'
Vítkovičtí ostřelují hostující branku jako na střelnici, Smoleňák naskakuje do hry.
47:38'
Těsně vedle pálil Mikuš.
47:14'
Před brankou bojuje Kalus, Machovský nemá dobrý výhled.
46'
Po dlouhé debatě s videorozhodčím byla branka Lakatoše uznána, 1:0
46:51'
Zachar po vhazování zalehl Kriegra, ale domácí si poradili i bez něj.
46:44'
Lakatošova rána z kruhu se tentokrát za Machovského nedostala.
45:57'
Za neúspěšnou trenérskou výzvu je Mountfieldu uložen menší trest, který odpyká kapitán Smolěňák.
45:57'
Tak to byl fičák!!! Kalus jako tradičně clonil gólmanovi ve výhledu, DOMINIK LAKATOŠ dostal rychlou přihrávku a tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Asistence: Juraj Mikuš, Peter Mueller.
45:57'
Smoleňák jako kapitán u své střídačky diskutuje s čárovým rozhodčím.
45:57'
Tak to byl fičák!!! Kalus jako tradičně clonil gólmanovi ve výhledu, DOMINIK LAKATOŠ dostal rychlou přihrávku a tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. Mountfield si ale vyžádal poradu s videem, protože dle nich došlo k porušení pravidel o brankovišti.
45:50'
Dvěmi miutami je potrestán hostující Machovský, Smoleňák ale dlouze diskutuje u trestné lavice se sudími. Gólmanův trest za hrubost odpyká Jank.
45:42'
Po vhazování se puk dostal znovu na modrou k Raskobovi, ten pálil z první, mezitím se Bukarts přesunul těsně k Machovskému, ale neměl dost prostoru.
45:37'
Po dobrém signálu pálil od modré Raskob, Machovský neměl dobrý výhled, ale puk končí v jeho lapačce.
45:32'
Zakázané uvolnění Hradce.
45:15'
Sudí signalizovali ofsajd, přesto Mueller s Kriegrem obtěžovali v útočném pásmu soupeře.
45:02'
Hra je přerušena vítkovickým ofsajdem.
44:30'
Radovan Pavlík kombinoval do pásma se spoluhráčem, nakonec nastřelil jen Stezkovu vyrážečku.
44:25'
Dnešní utkání sleduje 9 587 diváků.
44:09'
Okuliar si sjížděl ke Stezkovi pro puk, ale nedostal se k němu včas.
43:48'
Vítkovičtí se snaží držet na své útočné polovině a tlačit se do branky.
43:19'
Lakatoš bojoval v rohu o puk, ale královehradečtí mohou do útoku.
43:12'
Krieger se protáhl do pásma podél mantinelu, k brance mu najížděl Mueller, ale první z útočníků nakonec vystřelil, Machovský chytá.
42:38'
Lindberg se dostal po rychlé přihrávce do úniku, ale tváří v tvář Machovskému šanci neproměnil.
42:10'
Stezka posílá puk podél mantinelu, ale domácí jej neudrželi.
41:43'
Tentokrát mířil puk na Machovského, ten si vyjel mezi kruhy a v poklidu rozehrál.
41:28'
Prudká přihrávka na sprintujícího Kaluse nevyšla a je z toho zakázané uvolnění.
41:21'
Bukarts sprintoval pro puk, ale k jeho překvapení sudí odpískali zakázané uvolnění.
41:00'
Vítkovice dobře napadaly rozehrávku soupeře a mohou do pásma.
40:30'
Mountfield zacouval s pukem ke své brance a rozehrává.
40:16'
Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění pro vítkovické.
40:06'
Vhazování tentokrát pro hosty.
40:01'
Ani v této třetině branka nepadla a diváci, ale i hráči, čekají v této sérii na branku ze hry už sto dvacet minut. Pokud v první části byli ve střelbě aktivnější hosté, tuto třetinu to byli právě domácí, kteří prověřovali Machovského častěji. Ten ale nepovolil. Budeme si muset počkat, který z týmů udělá jako první takovou chybu kterou soupeř dokáže potrestat. Buďte u toho s námi.
1/3 – 5:16
2/3 – 16:4
Další třetina začne přibližně v 19:30.
40:00'
39:57'
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, v této části už se nic nestane.
39:40'
39:39'
Hosté vyhazují puk do rohu k vítkovické kleci.
39:24'
Tlačenice před Machovským, ale puk létá vzduchem.
38:49'
Hosté se osvobodili, domácí musejí rozehrát od Stezky.
38:35'
Domácí usazeni v útočném pásmu, kombinují.
38:22'
Další vyhození hostující čtveřice.
37:54'
Královehradečtí vyhazují kotouč až za Stezku a přesunují se do středního pásma.
37:40'
Vítkovice se natlačily před Machovského, Jank se odpustil hákování a bez energie míří na trestnou lavici.
37:14'
Okuliar objal kolem krku Kocha, ten se ale prát nebude.
37:10'
Mountfield v pásmu, ale domácí jsou dobře postaveni.
36:18'
Vítkovická Ostravar aréna už řvala gól, puk se odrazil od horní tyče, ale není za brankovou čárou, závar pokračuje dál.
36:16'
35:36'
Za vyhozeným pukem sprintoval Zachar, ale dostal se jen ke kruhu.
35:33'
Bukarts clonil před brankou, Machovský má puk v náručí.
35:24'
Mueller při střele láme hůl a okamžitě sprintuje na střídačku.
35:11'
Hosté vyhodili puk alespoň do středního pásma.
35:00'
Vítkovičtí točí hostující trojici před brankou v rychlém tempu.
34'
Lakatoš vybízel Štohanzla, Smoleňák mstitel
34:34'
Raskob z kruhu nastřelil jen hráče před brankou.
34:16'
Domácí si zahrají první přesilovku, Perret je potrestán za držení. Vítkovice hrají ve čtyřech proti třem.
33:58'
Za hrubost jsou podle očekávání vyloučeni domácí Lakatoš a hostující Štohanzl. Vhazuje se ve středovém kruhu.
33:58'
Štohanzl se pustil do křížku s Lakatošem, hra je přerušena.
33:36'
Hradec se snažil protáhnout do pásma, ale Pilař byl v ofsajdu.
33:09'
Zmatky v rozehrávce na obou stranách, hráči ztrácejí kotouče, srážejí se se spoluhráči..
32:46'
Vítkovickou snahu u hostující klece ukončuje Machovský, je vyhlášena komerční přestávka.
32:23'
Mueller ve spolupráci s Jarůškem bojuje za brankou Machovského.
31:51'
Z valné hromady u mantinelu vydoloval kotouč Grman, domácí mohu rozehrát.
31:26'
Domácí útočili, ale je odpískáno jejich zakázané uvolnění. Nakonec se vhazuje ve středovém kruhu.
30:49'
Mountfield se bez větších potíží dostal do pásma, Lalancette vystřelil přes obránce, ale poslal puk těsně kolem branky Stezky.
30:21'
Domácí v pásmu, Lindberg skončil za brankou na ledě.
30:02'
Lalancette zdatně narušoval domácí rozehrávku u branky, nablízku mu byl Smoleňák, který ale nakonec příležitost nedostal.
29:37'
Hostující rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.
29:28'
Vítkovičtí okupují útočné pásmo, ale puk má Mountfield.
28:23'
28:19'
Z rychlého protiútoku pálil jeden z domácích hráčů, kterého na hranici pravidel sevřeli dva hostující hráči, Machovský sice puk v lapačce neudržel, ale nikdo z vítkovických nebyl nablízku.
28:13'
Radovan Pavlík ujížděl sám na branku, couvající Grman padl na led, Pavlíkova střela se odrazila od hokejky do bezpečí.
27'
Potyčka před brankou Machovského, do sebe se pustili Kalus a Marcel
27:51'
Domácí mají puk a útočí, ale Mountfield se brání dobře.
27:37'
27:12'
Lakatoš se s pukem prosadil do pásma, ale hosté jsou proti.
26:37'
Gewiese zahrál malou domů, Stezka zastavil puk právě včas.
26:23'
Oba týmy hrají ve čtyřech, za hrubost jsou potrestáni domácí Kalus a hostující Marcel. Vhazuje se u Machovského.
26:23'
Machovský neměl puk zcela pod kontrolou, Jarůšek stál těsně před ním a snažil se dostat puk pod kontrolu, ale vznikla z toho jen roztržka před brankou. Následuje komerční přestávka, během které se bude vylučovat.
26:10'
Kalus dostal puk do pásma, Jarůšek se snažil protáhnout k brance.
25:43'
Hosté v pásmu, od mantinelu to zkusil Marcel, ale minul.
25:25'
Hraje se v rychlém tempu od branky k brance.
24:00'
Jergl s Lalancettem se dostali do přečíslení dva na jednoho, Gewiese se natáhl na led jak dlouhý, tak široký a druhý z královehradeckých útočníků se k pořádné střele ani nedostal.
23:26'
Hru přerušuje vítkovický ofsajd.
23:18'
Eberle se vydal sám proti dvěma bránícím hráčům ke Stezkovi, ti mu ale šanci na pořádnou střelu nedali.
22:54'
Na opačné straně bylo také živo, Smoleňák ohrozil domácí klec, ale Stezka se spoluhráči vystavil puku stopku.
22:31'
Hned po vhazování střílel před brankou Jarůšek, ale nečekanou střelu zastavují Machovského betony.
22:22'
Vítkovičtí v situaci dva na dva, ale puk proletěl kolem branky, Machovský včas stáhl lapačku k tělu.
22:05'
Protiútok hostů, k brance si najížděl Zachar, ale puk se k němu nedostal.
21:46'
Domácí v pásmu, zleva pálil Lindberg, ale nepřesně.
21:33'
V situaci dva na dva Okuliar s Radovanem Pavlíkem, druhý jmenovaný ale na Stezku nedokázal vyzrát.
21:01'
Raskob si nahrál s Muellerem, který od modré posunul puk na Kriegera, ale ten pálil vedle.
20:41'
Kotouč zašlápnut v rohu u domácí branky.
20:18'
Kombinace domácím nevyšla, je z toho zakázané uvolnění.
20:02'
Domácí na vhazování úspěšnější, rozehrají od své klece.
20:01'
Po první třetině je stav nerozhodný, ani jeden z týmů se nedokázal prosadit proti více než pozorným gólmanům. Mountfield měl k dispozici už dvě přesilovky, ale ani jednu z nich nedokázal využít. Uvidíme, zda se fanoušci dočkají nějaké branky v následující části.
1/3 – 5:16
Další třetina začne přibližně v 18:31.
Na ledě zůstává jen jeden z hlavních sudích a Smoleňák, který se snaží sudího o něčem přesvědčit. Domácí fanoušci pískají.
20:00'
19:55'
Hraje se na útočné polovině Vítkovic, ale hosté si branku hlídají.
19:22'
Vítkovice se chtěli prosadit do pásma, ale Radovan Pavlík byl proti.
19:08'
Domácí se řítili do pásma, ale kotouč ji mizí na zakázaném uvolnění.
18:57'
Puk se ocitá v ochranné síti kousek od vítkovické střídačky, hra je přerušena.
18:47'
Dobrý zásah Stezky, po odpískání si Werek s Jarůškem přes hradbu dvou sudích vysvětlují dohrávání gólmana.
18:32'
Domácí bojují ve středním pásmu o kotouč.
17:45'
Lakatoš využil nepřesné Kalinovy nahrávky a mohl vystartovat do pásma, puk se ale zamotal mezi brusle rozhodčího.
17:24'
Nepřesná rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění.
16:49'
Podél pravého mantinelu ujel Jergl, který z kruhu vyslal prudkou střelu do Stezkovy náruče.
16:26'
Menší závar u domácí branky, ale vítkovičtí přesunují hru.
16:05'
Muelller se vymanil od mantinelu, ale Machovský byl na správném místě.
15:45'
Ofsajd Mountfieldu.
15:39'
Vítkovice před brankou, ale hostující gólman je nakonec bez práce.
15:26'
Domácí nahození zastavuje za svou brankou Machovský, ale vítkovičtí mu dýchají na záda.
15:07'
Vítkovický útok zastavuje ofsajd.
14:50'
Hraje se v útočném pásmu hostů, ale ti nemají puk pod kontrolou.
14:15'
Lakatoš si poradil se dvěma hráči soupeře, které obehrál, nahrál za nimi na Bukartse, který jen o pár centimetrů minul prázdné místo u levé tyče hostujícího gólmana.
13:53'
Puk končí u královehradeckého gólmana, bude se vhazovat po jeho pravici.
13:46'
Lakatoš bojuje za Machovského brankou o více prostoru.
12:54'
Vítkovice si nabruslily do pásma, Krieger se protahoval po prvém křídle, při zakončování byl postrčen, puk proletěl těsně kolem klece Mountfieldu a Krieger končí na ledě.
12:46'
Puk si k sobě stáhl Radovan Pavlík, ale Stezku nepřekonal.
12:37'
Mountfield se rychle protáhl do pásma, před vítkovickou klecí předvedl efektní otočku Zachar, ale bez gólového efektu. Následuje komerční přestávka.
12:34'
11:59'
Vítkovice vytěsnily svého soupeře k Machovskému a drží je v šachu.
11:31'
Zblízka se trefil jen do Stezkových betonů Werek.
11:04'
Vítkovičtí až teď pustili svého soupeře do pásma, pokus Smoleňáka končí na Stezkovi.
10:34'
Perret se rychle dostal až před domácí branku, Dej musel zatáhnout za záchrannou brzdu, a tak teď pyká za háování.
10:23'
Hosté se dostali do pásma, ale Stezka měl dobrý výhled.
09:58'
Pěkná kombinace domácích, ale Kotala byl z úhlu a nastřelil jen boční síťku.
09:23'
Hosté se protáhli do pásma, ale za brankou se k ničemu nedostali.
09:08'
Machovský vystihl střelu Lindberga, bude se vhazovat po jeho levici.
09:00'
Domácí zahájí útočnou akci od své branky.
08:36'
Fridrich se prodíral do pásma mezi dva bránící hráče, ale ti mu sebrali kotouč.
08:28'
Sudí odpískali úmyslný ofsajd Vítkovic, vhazuje se u Stezky.
07:57'
Domácí v další akci, znovu to zkusil Kalus, ale Kalina jeho střelu zblokoval do ochranné sítě.
07:31'
Vítkovičtí vtrhli do pásma, zleva to zkusil dobře Kalus, ale Machovský měl dost času se připravit.
07:05'
Už přes patnáct sekund je puk zašlápnutý u mantinelu v útočném pásmu hostů, ale sudí jen přihlížejí.
06:36'
Domácí vybojovali v útoku kotouč, ale Machovský zasahovat nemusel.
06:16'
Útočnou akci Mountfieldu zastavuje ofsajd, následuje komerční přestávka.
05:58'
Hraje se převážně ve středním pásmu.
05:29'
05:22'
Vítkovičtí se zatím brání velmi srdnatě.
04:30'
Hra je přerušena pro hru vysokou holí.
04:20'
Domácí v přečíslení tři na dva, ale Gewieseho nahrávku na Fridricha vystihla bránící hůl.
04:00'
Vítkovice vyhazují puk daleko do bezpečí.
03:53'
Před brankou bojoval Perret, ale Stezka zakročil včas.
03:29'
Na trestnou lavici míří domácí Krieger, který hrál vysokou holí.
03:16'
Domácí budou hrát v oslabení, Machovský je na střídačce, od modré pálil Filip Pavlík, před brankou dorážel Rosandić, ale Stezka drží.
03:00'
Mueller se vydal do pásma za nahozeným kotoučem, ale nedostal se k němu v rohu včas.
02:26'
Krenželok s Dejem kombinovali do pásma, ale hosté si na ně počíhali.
02:14'
Hosté se dostali do pásma, Jank si vybruslil zpět k modré a vypálil do klubka hráčů, Stezka byl ale přesně tam, kde měl být.
1'
Koch odstavil čistým způsobem soupeře od puku
01:51'
Ofsajd pro útočící Mountfield.
01:40'
Kalus ve spolupráci s Bukartsem ohrozil Machovského branku.
01:21'
Filip Pavlík je u puku první, ale nepodařilo se mu vyhodit.
01:03'
Domácí se ženou za nahozeným pukem.
00:41'
Vítkovičtí ztratili ve středním pásmu puk a hosté se usazují u Stezky.
00:15'
Jank nastřelil hráče před sebou a puk se ocitá ve středním pásmu.
00:12'
První zásah pro domácího Stezku.
00:09'
Úvodní vhazování vybojovali domácí, ale nepřesná přihrávka putuje na zakázané uvolnění.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, J. Stehlík, L. Kovář – Fridrich, Krieger, Mueller (A) – Bukarts, Lindberg, Lakatoš (C) – Jarůšek, Kotala, Kalus – L. Krenželok (A), Chlán, Dej.
Trenér: Miloš Holaň

Mountfield HK: Machovský (Kiviaho) – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík (A), Marcel – Eberle, Miškář, Werek – Perret, Lalancette, Jergl – R. Pavlík, Zachar, Okuliar – Pilař, Štohanzl, Smoleňák (C).
Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: O. Hejduk, J. Ondráček – J. Svoboda, D. Hynek.
Domácí dnes nastoupí do zápasu s pozměněnými útočnými pětkami, do sestavy se navíc vrací obránce Kovář. V týmu Mountfieldu dochází také ke změně, útočníka Lva nahradí poprvé v sezóně Patrik Miškář, který odehrál letošní sezónu v celku Jihlavy.
První zápas byl ukázkou výborných a pozorných gólmanů, kteří se ani po osmdesáti minutách hry nedopustili byť jediné chyby, která by byla potrestaná. Vítkovický Stezka i hostující Machovský si zcela oprávněně vysloužili ocenění pro hráče zápasu.
Jeden z týmů ale přece jen musel vyhrát, a proto přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich byl úspěšnější Hradec Králové, jehož hráči dokázali překonat Stezku čtyřikrát, zatímco vítkovičtí překonali Machovského jen dvakrát. Bouřlivý jásot hostujících fanoušků doprovázel do šaten pouze mužstvo Východočechů.
Před námi je druhá semifinálová bitva mezi Vítkovicemi a Mountfieldem HK. Nový den, nový zápas, stará motivace. Dočkají se fanoušci gólů nebo to bude taktická bitva? To teprve uvidíme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.