Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Třinec - 10. dubna 2023   17:00

Pardubice
20:50' Zohorna (R. Kousal) • 39:58' A. Musil (Mandát, Čerešňák)
2:4
(0:0, 2:3, 0:1)
Stav série: (2:3)
Třinec
24:13' Čukste  (Marcinko, J. Jeřábek) • 32:24' M. Růžička  (Chmielewski) • 34:00' M. Růžička  (J. Jeřábek) • 58:33' Kurovský  (Nestrašil)
Pardubice
Kika, Šindel – Svoboda, Hynek.
Enteria arena, Pardubice
10194 diváků
Třinec

SESTŘIH: Pardubice - Třinec 2:4. Oceláři krok od finále, kontroverze v závěru

Třinečtí hokejisté stejně jako ve čtvrtfinále proti Spartě urvali pátý zápas na svou stranu a už ve středu můžou ukončit sérii ve WERK Aréně. Šestý zápas startuje v 17:00 a my budeme opět u toho.
Oceláři i trochu se štěstím dokázali v poslední části ubránit jednobrankový náskok z druhé třetiny a v závěru potrestali soupeřovu hru bez brankářem čtvrtým gólem. Domácí opět ukázali svou útočnou sílu, jenže obětavá hra třineckých hráčů a výborný brankář Kacetl dnes více než dva góly nepovolili.
60:00'
Ještě se tam do sebe pustili na ledě Zohorna s Voženílkem. Rozhodčí ještě dodatečně vyloučili na 5 minut za bitku Tomáše Zohornu s Andrejem Nestrašilem.
59'
Nestrašilovi prošel hraniční zákrok, Kurovský pak ujel na prázdnou klec, 2:4
59:58'
Pardubičtí ze závěrečného tlaku nedokázali vystřelit.
59:28'
Radil dostal puk do brankoviště od Kousala, kde se snažil puk dorazil za Kacetla, ale třinecký gólman nepovolil.
59:16'
Radilovu střelu zachytil Růžička, který poslal puk do středního pásma.
59:04'
Pardubice znovu hrají power-play.
58:55'
Pardubice to ještě zkouší, Zohorna projel do útočného pásma, ale slabou střelu z levého kruhu chytil do lapačky brankář Kacetl.
58:33'
Třinec právě vstřelil branku!
Velký tlak Pardubic končí neproměněnou šancí, kdy Hykovu střelu Kacetl vyrazil. Vzápětí byl dorážející Říčka při zakončení faulován Nestrašilem, ale sudí nechali hru pokračovat. Následoval protiútok, který střelou do prázdné branky zakončil DANIEL KUROVSKÝ! Asistence: Andrej Nestrašil – 2:4!
58:06'
Will je na střídačce, Pardubice v šesti v útočném pásmu.
57:36'
Kurovský ujel s Vránou do přečíslení dva na jednoho, Vrána byl zezadu hákován soupeřem, a tak Kurovský vystřelil na branku. Brankář Will si střelu pohlídal.
57:17'
Radil se rozjel středem do útočného pásma a vystřelil na Kacetla, třinecký gólman puk vyrazil.
56:54'
Roman při souboji s Čerešňákem u mantinelu upadl na led a narazil do mantinelu. Rýha na ledě změnila směr jeho brusle a třinecký útočník nekontrolovaně narazil do hrazení.
56:03'
Voženílek vyvezl puk za pardubickou branku. Třinecké oslabení je minulostí.
55:51'
Cienciala dostal přihrávku na pravou stranu, natáhl ke střele, ale přestřelil branku.
54:59'
Zohorna hledal zpětnou přihrávkou od pravé tyče Radila mezi kruhy, ale jeden z třineckých hráčů vypíchl puk.
54:15'
Marcinko vyhodil puk do pardubické třetiny, domácí zakládají další útok.
54:03'
Na druhé straně fauloval Sedláka obránce Martin Marinčin a Pardubice si zahrají další přesilovku. Třinecký obránce byl vyloučen na dvě minuty za podrážení.
53:41'
Nahození Marinčina prolétlo kolem pravé tyče pardubické branky.
53:10'
Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale bez střeleckého pokusu. Toto období přerušil nahozením od modré čáry obránce Musil. Jeho pokus skončil v Kacetlově lapačce. Komerční přestávka.
51:54'
Po dlouhém pasu pardubického hráče skončil puk na třinecké střídačce.
51:34'
Obrovská šance Ciencialy, který se po Hykově přihrávce dostal ke střele z mezikruží, Kacetl jeho střelu vyrazil, jenže Cienciala si dojel puk, avšak ležícího gólmana Třince z dorážky z levé strany neprostřelil.
51:02'
Douderovo vyhození přes všechny čáry končí zakázaným uvolněním.
50:23'
Nahození od modré čáry končí u brankáře Kacetla. Třinečtí se rozhodli bránit jednogólový náskok.
49:19'
Pardubice tlačí, střely Sedláka a Košťálka vystrašily Kacetla, ale ten puk za svá záda nepustil.
48:49'
Pardubice se zlobí, poté co čároví odpískali zakázané uvolnění. Nakonec se po dohodě rozhodčích bude vhazovat ve středovém kruhu.
47:34'
Komerční přestávka, poté co si Růžička zpracovával skákavou přihrávku od Chmielewského v útočném pásmu.
46'
Will pokryl Voženílkův únik i následnou baseballovou dorážku!
46:36'
Třinečtí přežili oslabení a vydali se do přečíslení dva na jednoho. Kurovský přihrál na levou stranu Draveckému, kterého při zakončení sekl minimálně do hole Cienciala. Sudí nevylučují. Ještě předtím byl v dobré šanci Sedlák, který tečoval mezi kruhy Hykovu střílenou přihrávku nad třineckou branku.
45:30'
Voženílek ujel pardubickým obráncům, nepřemýšlel o kličce, zvolil střelu z nějakých pěti metrů, Will puk vyrazil nad sebe a Voženílek baseballovým způsobem srazil puk do pardubického gólmana.
44:47'
Po střele Čerešňáka zpoza levého kruhu se puk odrazil k Nestrašilovi, který vyhodil puk k domácímu brankáři.
44:24'
Kurovský u mantinelu podrazil pardubického hráče a čeká ho dvouminutový trest. Pardubice budou hrát přesilovku.
44:15'
Dvořákovu ránu od modré zblokoval Kurovský, který mu do střely vložil hůl.
43:25'
Pardubickým se podařilo vyhodit puk ke Kacetlovi. Vondráček už se chystá naskočit na led.
42:59'
Prudkou střelu Růžičky po přihrávce Jeřábka srazil Vála k brankáři Willovi. Pardubický gólman přikryl puk lapačkou.
42:14'
Dvořák vyhodil puk po mantinelu na domácí střídačku. Vhazování před Willem.
41:27'
Vondráček po odpískání sekl do brankáře Kacetla a čeká jej dvouminutový trest. Samozřejmě následovala menší odplata od třineckých beků.
41:27'
Říčka byl v obrovské šanci, když dostal přihrávku mezi kruhy. První střelu vyrazil Kacetl maskou, dorážku z otočky schoval třinecký gólman pod sebe.
40'
Naděje těsně před sirénou! Musil nohou srazil puk, 2:3
40:15'
Sedlák hned v úvodu zkusil vystřelit z pravého kruhu, brankář Kacetl puk dobře viděl a střelu vyrazil.
40:01'
Druhá třetina odstartovala rychlým nástupem Pardubic, který proměnil v úvodní gól Zohorna. Třinečtí přidali na aktivitě, několikrát zavřeli svého soupeře v útočném pásmu a výsledkem toho byl obrat pomocí tří gólů. Dva z nich dal Růžička. Domácím v závěru pomohl svým zbytečným vyloučením Hudáček. Pardubice jeho oplácení potrestaly snížením na 2:3 1,1 sekundy před koncem.
40'
40:00'
39:58'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Pardubičtí snižují v hodině dvanácté na rozdíl jednoho gólu! Střelu Mandáta z levého kruhu srazil rukavicí do třinecké branky ADAM MUSIL! Rozhodčí gól uznali, i přes pochybnosti třineckých hráčů. Asistence: Jan Mandát, Peter Čerešňák – 2:3!
39:40'
O další vyhození puku k pardubické brance se postaral Voženílek.
39:19'
Další nepovedená akce Pardubic končí u domácí branky.
39:05'
Nestrašil vyhodil puk k brankáři Willovi.
38:38'
Čerešňák zavezl puk do útočného pásma, ale tam přihrávkou po mantinelu našel jen hůl třineckého hráče, který vyhodil puk přes všechny čáry.
38:03'
Hudáček neudržel nervy na útočné modré čáře, když dostal od Sedláka loktem. Hudáček následně několikrát krosčekoval pardubického hráče a půjde sedět na trestnou lavici za podrážení.
37:24'
Adámkova střela od modré čáry se odrazila před brankou od clonícího Kurovského mimo branku. Domácí vyhazují puk na zakázané uvolnění.
37:05'
Nestrašil střílel z pravého kruhu, ale Will úspěšně zasáhl.
36:47'
Adámkovu střelu od modré zablokoval zakleknutý Mandát, Třinec pokračuje v tlaku.
35:46'
Pardubičtí jsou jako opaření a mají problém se dostat z vlastního obranného pásma. Třinečtí dominují v této části hry.
34'
Hosté rychle využívají přesilovku! Sedlák ztratil hůl, Růžička trestal, 1:3
34:00'
Oceláři využívají přesilovou hru! Sedlák zlomil hůl, ale místo bránění odjel na střídačku. Toho využili Oceláři, rozehráli přesilovku pět na tři a po narážečce s Jeřábkem prostřelil Willa z levé strany do pravé části branky MARTIN RŮŽIČKA! Asistence: Jakub Jeřábek – 1:3!
33'
Obrat Ocelářů! Růžička překvapil Willa ukrytou střelou z levého kruhu, 1:2
33:49'
Oceláři si zahrají přesilovou hru. Košťálek vyhodil puk z obranného pásma za mantinel a následuje pro něj dvouminutový trest za zdržování hry.
33:46'
Hudáček našel Marinčinana modré čáře, jeho nepříjemná střela těsně nad ledem vystrašila Willa, který puk se štěstím vyrazil před sebe.
33:11'
Vála zkoušel projet po levém mantinelu do střelecké pozice, třinečtí obránci ho blíž nepustili, a tak pardubický bek vypálil od mantinelu. Kacetl puk vyrazil mimo branku.
32:24'
Kotel Ocelářů vybouchl radostí! MARTIN RŮŽIČKA dostal zadovku od Chmielewského, vyjel si do levého kruhu a střelou mezi hráče dostal puk do pardubické branky! Gólman Will nic neviděl! Asistence: Aron Chmielewski – 1:2!
31:36'
Menší šarvátka mezi Dvořákem a Voženílkem, ale rozhodčí nebudou vylučovat.
31:36'
Douderovo nahození od modré čáry Will dobře viděl a stačil se včas přesunout k pravé tyči, kde zkrotil střelu třineckého brankáře.
31:06'
Pardubická řada se Sedlákem je pod tlakem, třinecký atak přerušila pouze za cenu zakázaného uvolnění.
29:27'
Chmielewski s Růžičkou byli v situaci dva na jednoho, polský útočník vsadil na své umění, ale padající pardubický hráč mu sebral puk při kličce.
28'
Štěstí Dynama! Kurovský trefil horní tyčku
28:46'
Kousal vyjel s pukem z pravého rohu až do kruhu, odkud rychle vystřelil na třineckou branku. Kacetl hrudí zkrotil puk.
28:34'
Radil se obtočil kolem třinecké branky a u levé tyče zkoušel zasunout puk do branky. Kotouč se nakonec odrazil od betonu třineckého brankáře zpět před branku, kde byli jeho spoluhráči. Třinecký gólman vzápětí vyhodil branku ze svého postavení.
28:15'
V další velké šanci byl Hudáček, který zůstal s pukem mezi kruhy. Slovenský útočník natáhl ke střele, ale svou dělovkou minul pardubickou branku!
27:34'
Po střele Marinčina od modré čáry se puk dostal v pravém kruhu ke Kurovskému, který se rychle otočil s pukem a svižnou střelou orazítkoval tyč Willovy branky.
27:17'
Marcinko přišel o puk u modré čáry, jenže Říčka zahrál puk už ve středním pásmu a porušil pravidlo o ofsajdu.
25'
Čukste od modré prostřelil Willa a rychle vyrovnal, 1:1
25:21'
Douderovo vyhození zpoza branky dolétlo jen ke Kolářovi, který od pravého mantinelu prudce vystřelil. Puk ještě před třineckou brankou tečoval Zohorna a brankář Kacetl měl dost práce, aby mu puk nezapadl do branky, nakonec puk vyrazil vedle tyče.
24:13'
Oceláři srovnávají skóre! Postaral se o to obránce KARLIS ČUKSTE, který dostal přihrávku podél modré čáry od Marcinka. Lotyšský obránce nevystřelil nějakou prudkou střelu, přesto dobré krytí hráčů před pardubickou brankou znemožnilo Willovi dobře vidět puk! Asistence: Tomáš Marcinko, Jakub Jeřábek – 1:1!
22:38'
Kousal si najel z pravé strany mezi kruhy, ale jeho prudká střela pouze orazítkovala zadní plexisklo za třineckou brankou.
22:24'
Oceláři se na chvíli nastěhovali do útočného pásma, ale bez vážnější šance. Střelu Kurovského od levého mantinelu srazil bránící hráč. Na druhé straně pálil od modré čáry Vála, puk skončil v ochranné síti.
21'
Zohorna dorážel po Kousalově ráně do odkryté branky, 1:0
21:42'
Voženílek vypálil z levého kruhu prudce na Willa, který puk chytil. Následně se k Voženílkovi sjeli pardubičtí hráči, kteří jej chtěli potrestat za střelu po odpískání.
21:22'
Jeřábek objel s pukem pardubickou branku, ale zpětná přihrávka mezi kruhy se mu nepovedla.
20:50'
První gól je na světě! Kousal zachytil nepřesnou třineckou přihrávku, projel pravou stranou do útočného pásma a prudce vypálil na třineckou branku. Gólman Kacetl střelu pouze vyrazil před rozjetého TOMÁŠE ZOHORNU, který už neměl větší problém dorazit puk do odkryté branky! Asistence: Robert Kousal – 1:0!
20:38'
Hykovo nahození od modré čáry jeden z hráčů tečoval před Kacetlem, ale třinecký gólman si se střelou poradil.
20:01'
Ani dnes jsme v první třetině neviděli gól. Více ze hry měli domácí hokejisté, kteří přestříleli Oceláře v poměru 16:6, jenže ani jeden z gólmanů nepustil za svá záda po jedné větší šanci soupeře.
20:00'
19:38'
Adámkovo nahození od modré čáry srazil rukavicí mimo branku obránce Dvořák.
19:12'
Voženílek zůstal dlouho v útočném pásmu, Jeřábek si najel do útočného pásma druhou stranou, ale rozhodčí to posoudili jako postavení mimo hru.
18:20'
Oba celky už jsou v plném počtu.
17:45'
Vondráček se rozjel po levém křídle a najel si do kruhu, odkud vystřelil na Kacetla. Třinecký gólman puk vyrazil ke spoluhráčům.
16:56'
Hyka chycen do ofsajdové pasti.
16:13'
Sedlák byl v dobré střelecké pozici u levé tyče, ale rozhodčí přerušili hru, když viděli strkanici mezi Hudáčkem a Dvořákem u třinecké střídačky. Oba hráči jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
15:11'
Vondráček našel zpětnou přihrávkou z pravé strany před brankou Adama Musila, který střelou z první trefil třineckého brankáře.
14:26'
Čerešňákovu střelu od modré čáry srazil Kacetl do ochranné sítě.
14:21'
Špatná rozehrávka třineckého celku končí zakázaným uvolněním.
14:14'
Kousal vybídl ke střele od modré Davida Musila, extřinecký obránce vypálil k pravé tyči, kam brankář Kacetl nastavil lapačku a chytil do ní puk.
13:46'
Nestrašil uviděl na levé straně rozjetého Smitha, kterému adresoval dlouhou přihrávku. Třinecký obránce rychle vystřelil, avšak gólman Will se stihl přesunout a rychlou střelu chytil do lapačky.
12:54'
Marcinko dostal trochu prostoru na střelu za kruhy, třinecký centr toho využil, ale střelou zápěstím trefil jen boční síť pardubické branky.
11:23'
Hyka byl v útočném pásmu mezi třineckými hráči, z levé strany projel na pravou, odkud fantastickou přihrávkou vybídl do šance Ciencialu. Třinecký odchovanec si položil Kacetla, ale puk rychlou stahovačkou nedokázal uklidit do soupeřovy branky!
10:08'
Musilovu přihrávku zachytil Chmieiewski, nabruslil si středem do útočného pásma a zápěstím vystřelil, brankář Will puk vyrazil nad branku.
09:40'
Chmielewski překvapil pardubické hráče rychlou přihrávkou zpoza branky mezi kruhy, kde číhal Růžička, který střelou z první trefil jen hruď pardubického brankáře.
09:14'
Třinečtí mají problém s udržením se na puku, Pardubičtí dobře napadají.
07:51'
Paulovič se po buly zkoušel dostat k puku před Kacetlem, ale neuspěl.
07:45'
Prudká střela od modré čáry končí v ochranné síti, přičinil se o to gólman Kacetl.
07:20'
Vondráčkova prudká střela zpoza pravého kruhu, Kacetl máchl lapačkou a puk vyrazil mimo branku.
06:13'
Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale Ciencialova přihrávka přeskočila Sedlákovu hůl.
05:40'
Sedlák zkoušel srazit prudkou střelu Hyky od levého mantinelu, Kacetl byl pozorný a puk zajistil před pardubickým střelcem.
05:35'
Nepříjemná střela Hyky z levého kruhu, kam si najel po křídle. Brankář Kacetl puk kryl.
4'
Dorážející Sedlák nedokázal v tísni zasunout puk přes beton Kacetla
04:43'
Adámek pálil od modré čáry, když se k němu dostal puk po buly od Vrány. Will byl připraven.
04:41'
Hudáčkova rána od modré čáry, brankář Will střelu dobře viděl a schoval jí do výstroje.
04:29'
Voženílek dostal trochu času a prostoru v levém kruhu, kam si najel na přihrávku od Hudáčka, ale rychlou střelou nedokázal dostat puk do branky.
04:09'
Nepříjemná střela Davida Musila od levého mantinelu. Kacetl nechal trochu prostoru u bližší tyče, ale nakonec puk vyrážečkou srazil k sobě a před dojíždějícími domácími hráči jej přikryl.
03:40'
Hyka pár sekund na to pálil z mezikruží na třineckou branku, Kacetl vyrazil puk maskou mimo branku. Vzápětí byl sražen k ledu domácí Sedlák.
03:24'
Pardubická řada se Sedlákem zatlačila Oceláře v obranné třetině. Dvořákovu střelu od modré čáry vyrazil Kacetl před Sedláka, který nedokázal vystřelit, ale objel třineckou branku. Další šance Pardubic z toho nebyla.
02:30'
Voženílek pouze nahodil puk do rohu, na druhou stranu zamířili domácí hokejisté, Říčka dostal puk k pravému mantinelu, odkud prudce vystřelil na třineckou branku. Kacetl chytil puk do lapačky.
01:46'
Doudera upadl před vlastní brankou na led a nemohl vstát, neboť mu z brusle vypadl nůž. Rozhodčí pro bezpečnost přerušil hru.
01:05'
Kacetl si připsal první zákrok na své konto po střele domácího hráče od pravého mantinelu. Lehké nahození vyrazil za branku.
00:01'
Zástupci třineckého hokejového klubu jsou ve hře na třech frontách. Dorostenci si před pár desítkami minut vybojovali mistrovský mečbol, junioři budou ve stejný čas bojovat proti Jihlavě o postup do finále. Třinecké fanoušky bude nejvíce zajímat souboj v Pardubicích, kde půjde o důležitý třetí bod.

Trenér Zdeněk Moták po domácí prohře 0:2 překopal útočné formace a místo Svačiny nasadil do prvního útoku Chmielewského. Proměnily se i další formace.

Domácí kouč Radim Rulík ponechal stejnou sestavu jako v předchozím utkání.

HC Dynamo Pardubice: Will (Frodl) – T. Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, J. Kolář (A), Hrádek – Cienciala, L. Sedlák (A), Hyka – R. Kousal, Zohorna (C), Radil – Mandát, A. Musil, Vondráček – Říčka, Rákos, Paulovič.
Trenér: Rulík.

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Smith, Marinčin, J. Jeřábek, Kaňák, Doudera, Mar. Adámek, Čukste – Chmielewski, Marcinko, M. Růžička (A) – Nestrašil, M. Roman, Kurovský – Hudáček, Voženílek, Dravecký (A) – Svačina, Vrána (C), Hrňa.
Trenér: Moták.

Rozhodčí: Kika, Šindel – Svoboda, Hynek.
Dosavadní průběh semifinálové série je jako na houpačce, oba celky už si vyzkoušely jaké je to sérii vést i v ní dotahovat. Jako poslední slavilo pardubické Dynamo, které ve čtvrtém utkání série zvítězilo v Třinci s čistým kontem vzadu a stav série je tak vyrovnaný 2:2.

Dosavadní výsledky semifinálové série:
1. zápas – Dynamo Pardubice – Oceláři Třinec 4:2
2. zápas – Dynamo Pardubice – Oceláři Třinec 0:3
3. zápas – Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice 2:1
4. zápas – Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice 0:2
Příjemný pondělní podvečer z pardubické enteria areny, kde úderem dnešní 17. hodiny odstartuje pátý souboj čtvrtfinálové série mezi kluby HC Dynamo Pardubice a HC Oceláři Třinec! Bude se hrát o hodně, vítěz si totiž poveze do Třince mečbol na postup do finále Generali play-off Tipsport Extraligy!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.