Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Mountfield - 22. dubna 2023   17:00

Ukončeno
Třinec
20:54' Daňo (Chmielewski)
1:0
(0:0, 1:0, 0:0)
Stav série: (3:0)
Třinec
Sestavy:
Kacetl (Mazanec) – Marinčin, Smith, Čukste, J. Jeřábek, Mar. Adámek, Doudera, Kaňák – M. Růžička (A), Marcinko, Chmielewski – Kurovský, M. Roman, Dravecký (A) – Daňo, Voženílek, Nestrašil – Hrňa, Vrána (C), Svačina.
Rozhodčí
A. Jeřábek, Pražák – Špůr, Zíka
Werk arena, Třinec
5 400 (vyprodáno) diváků
Mountfield
Sestavy:
Machovský (Kiviaho) – McCormack, Jank, Blain (A), Kalina, F. Pavlík (C), Rosandić, Marcel – Werek, Miškář, Eberle – Jergl, Lalancette, Perret – Okuliar, Kev. Klíma, Zachar – Pilař, Lev (A), R. Pavlík.

Video se připravuje ...

SESTŘIH: Třinec - Mountfield HK 1:0.Třinec blízko poháru. Třetí finálovou výhru zařídil Daňo

Přenos se aktualizuje automaticky

Po třech zápasech finálové série tak Oceláři vyhrávají 3:0 na zápasy. Čtvrtý finálový zápas, který je na programu v neděli 23. dubna 2023 od 17 hodin opět ve třinecké WERK ARENĚ, rozhodne o tom, zda se bude série stěhovat do Hradce Králové k utkání číslo pět, nebo finálová série skončí v nejkratším možném čase. Rozuzlení tohoto rébusu budeme znát zhruba za čtyřiadvacet hodin.
Statistiky utkání:

Střely na branku 22:32
Střely mimo 6:13
Zblokované střely 12:26
Hity 2:10
Vhazování 24:21
Trestné minuty 6:4
Třetí třetina nepřinesla žádnou změnu skóre, které platilo už po čtyřiceti minutách. Na obou stranách bylo k vidění v prvních deseti minutách několik šancí, které mohly pohnout skóre – před brankářem byl sám Marcinko, na druhé straně neúspěšně dorážel Eberle, šanci měl Werek, obrovskou šanci měl Blain, ale z brankové čáry jej vychytal Kacetl. Domácí pak nevyužili svou jedinou přesilovku v zápase, početní převahu nedali ani hráči Mountfieldu. V posledních sto sekundách přikovali hráči Mountfieldu Oceláře před Kacetla, ale z obrovského tlaku nevyrovnali. Konečné skóre – Oceláři 1, Mountfield 0.
Nejlepší hráči utkání: Jakub Jeřábek – Jérémie Blain
Konec zápasu.
59:57'
Obrovský tlak hostů před třineckou brankou! Domácí zblokovali několik pokusů od modré čáry, hostující hráči se snažili vše tlačit do branky. Nakonec Daňo se dostal k puku, který z první poslal na branku, ale ji netrefil. Je z toho 3,1 sekundy před třetí sirénou icing.
59:19'
Okuliar se Lvem zatlačili na Kacetla. Po střele od modré čáry, kterou z brankoviště vyvezl Marcinko, je hra přerušena. Vypadalo to, že Kacetl byl zasažen a není schopen zákroku. Vhazovat se bude v útočné třetině hostujícího týmu.
58:58'
Další střela McCormacka udělala závar před Kacetlem. Následně pokus mířil vedle.
58:39'
Hosté jsou v pásmu na puku a kombinují. McCormack střílel od modré nad.
58:20'
Blainův pokus od modré srazil Roman do ochranné sítě. Přesně sto sekund před třetí sirénou si hostující tým vybírá oddechový čas.
58:15'
Blain nahodil do pásma, Machovský míří na střídačku. Hosté jsou v třetině na puku.
57:37'
Nahození Filipa Pavlíka skončilo na síti třinecké branky z druhé strany. Kotouč následně Smith přes Pavlíka dostal do střední zóny.
57:00'
Perret se u levého hrazení při boji o puk osekával s Jeřábkem. Následně vystřelil na branku, ale jeho bekhendový pokus odrazil Kacetl.
56:28'
Smith zaváhal při rozehrávce a dostal dopředu Okuliara, který se tlačil do zakončení, ale jeho střelecký pokus zablokoval Marinčin.
55'
Jergl v přesilové hře mohl srovnat, ale z ostrého úhlu odkrytou klec netrefil
55:52'
Tvrdé souboje kolem modré čáry. Daňo skončil na ledě a sekal do puku spolu s Rosandićem. Puk do střední zóny následně posílá Růžička.
55:33'
Lalancette z pravého kruhu střílí nad. Kotouč končí v ochranné síti a Roman je na ledě. Vhazuje se před Kacetlem.
55:18'
McCormackovu svižnou střelu z osy vyrazil Kacetl do rohu.
54:54'
Ofsajd Hradeckých při přechodu do útočného pásma.
54:23'
Hosté teď sevřeli Třinec před brankou. Blain při střele od modré zlomil hůl, ale letící puk tečoval lehce nad branku Okuliar. Vyložená šance hostů!
53:47'
Klíma zkusil vystřelit na zadní mantinel, kotouč se odrazil do strany k Jerglovi, který měl před sebou prázdnou branku. Byl ale ve velkém úhlu a trefil boční síť.
53:31'
Miloš Roman (TRI) zasáhl za brankou Hradce Králové Filipa Pavlíka vysokou holí a je z toho přesilovka pro Mountfield HK, která začne po druhé komerční pauze třetí třetiny. Roman obdržel menší trest.
53:21'
Filip Pavlík nepředal přesně puk Werekovi a je z toho zakázané uvolnění Hradce Králové.
53:00'
Domácím se nepodařila kombinace ve středním pásmu, ale dokázali následně na vlastní modré Jeřábkem zastavit postup Wereka.
52:18'
Vrána poslal puk do rohu, kde se ho domácím nepodařilo vybojovat, a tak se zase soustředili na to, aby zastavili Okuliara.
51:41'
Hosté jsou kompletní a domácí se snaží neutralizovat jejich snahy už v jejich obranné zóně.
51:07'
Domácí opět trochu komplikovaně v útočném pásmu, ale nakonec puk rychle jel od Růžičkovy k Nestrašilově holi. Střelu z první druhého jmenovaného Machovský vyrazil před sebe, kde nestačil zaraegovat Marcinko.
50:28'
Přechod domácích do útočného pásma zastavil ofsajd. Třinečtí mají k dispozici ještě 49 sekund, které bude Lalancette pobývat na lavici pro trestance.
50:14'
Domácí se dostali do potíží, ale puk v pásmu ještě vybojovali na své hole. Než se dostali do zakončení, poslali ho hosté až za Kacetla.
49'
Kacetl vyčapal Blaina! Fantastický zákrok vyrážečkou proti bekhendovému blafáku
49:46'
Domácí si to chvíli šťouchali o puk v rohu, než se jim podařilo stabilizovat puk na holích. Zatím lítá hlavně mezi Marinčinem a Svačinou.
49:18'
Christophe Lalancette (MHK) fauloval v útočné třetině Douderu a Oceláři mají v padesáté minutě první přesilovku v zápase. Proviněním je držení.
48:57'
Další pobyt hostů před brankou končí Jeřábek. Před tím byl volný puk před Kacetlem, ale ani Okuliar, ani Perret se k němu nedostali.
48:37'
Domácí se bránili dalšímu působení hostů před svou brankou a poslali puk na icing.
48:26'
Růžička si teď za brankou nerozuměl s Čukstem a vznikla z toho nebezpečná situace pro domácí. Nahození od modré totiž vyplavalo ve slotu k Blainovi, kterému "stačilo" udělat kličku do bekhendu a pověsit puk do branky. To se mu částečně povedlo, Kacetl se ale roztáhl k perfektnímu zákroku.
47:55'
Teď jsou zase aktivnější domácí. Hrňa se s pukem na holi hrnul z pravé strany do brankoviště, ale zde mu Machovský nedovolil přesné zakončení.
47:35'
Následně Doudera neudržel modrou čáru a Okuliar dostal aspoň do střední zóny.
47:11'
Dravecký vyrušil za brankou Marcela, který mu daroval puk, třinecký hráč si pak ale v kombinaci nerozuměl s Romanem. Domácí ale mají pásmo.
46:56'
Domácí se dostali po vyhraném buly do útočné třetiny, kam nahodil puk Daňo. Voženílek za brankou ale kotouč nezískal, a tak postupovali dva na dva zase hosté. Jerglovu střelu z velkého úhlu z pravé strany pokryl Kacetl.
46:25'
Mountfield HK pokračoval v útočné aktivitě před Kacetlem. Pasáž končí centrem McCormacka z levé strany před Kacetlovu branku, kde hru přerušil třinecký brankář. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
46:01'
Werek se dostal ke střele z osy kluziště z vrcholu slotu. Střela z nebezpečného prostoru mířila těsně nad. Hosté získali pásmo a drží se zde na puku.
45:33'
Dva střelecké pokusy na obou stranách. Hrňova střela přes beka z osy útočného pásma byla nebezpečnější než následující pokus Pilaře z velkého úhlu.
45:03'
Roman spadl v útočné třetině, ale rozhodčí v tom neviděli faul. Následně fárá o puk ve střední zóně Dravecký. Domácí se nedostali do útoku, a tak Kurovský aspoň prodlužuje za branku.
44:23'
McCormack zachytil na modré nepovedené Nestrašilovo vyhození a následně nahazoval na branku, kde ale trefil pouze svého spoluhráče Eberleho do zadní části těla. Na druhé straně střílí z pravého křídla Nestrašil.
43:40'
Na druhé straně také velká šance. Střelu hostujících hráčů vyrazil Kacetl před sebe a následně se snažil o dorážku z nebezpečného prostoru neúspěšně Eberle.
43:08'
Zde třinečtí hráči působili nějakou půlminutu, drželi se na kotouči a situace vyústila v přihrávku Marcinkovi před branku. Třinecký centr neměl moc času na zakončení, ale byl sám před brankou. Jeho pokus vykopl Machovský.
42:44'
Radovan Pavlík se trochu jednoduše skácel k ledu a zřejmě proto rozhodčí nepískli faul na tomto hráči a díky tomu se Vrána se Svačinou rychle dostali do útočné třetiny.
42:03'
Hosté střídali a tím trochu oslabili své působení před Kacetlem. Následně dostali puk daleko od své branky a rozehrává Lev.
41:44'
Domácí ještě chvíli hráli v útočném pásmu, ale hosté kotouč opět expresně vyexportovali a ze strany se Jergl snažil dostat puk do slotu.
41:13'
Kurovský objel branku s batohem na zádech a nahrál na modrou Adámkovi. Jeho nahození tečoval Dravecký, ale hlavou a úplně mimo branku.
41:01'
Nebezpečný centr Jergla z rohu útočné třetiny propadl Kacetlovi do brankoviště, ale následně nebezpečný prostor vyčistili třinečtí spoluhráči. Následně se domácí vystavili do ofsajdu.
40:41'
Blain se vydal proti zformované obraně a moc daleko se nedostal. Voženílek posouvá do střední třetiny.
40:16'
První nahození hostů za Kacetlovu branku sbírá Smith a vyhazuje Chmielewski.
40:01'
Úvodní buly třetí třetiny mezi Marcinkem a Miškářem vyhrál třinecký první centr.
40:01'
Začala třetí třetina.
Třetí třetina začne za půldruhé minuty. Hráči Hradce Králové se vracejí na led.
Dnešní utkání v Třinci sleduje vyprodaná WERK ARENA. Znamená to tedy, že v hledišti je 5 400 diváků.
Třetí třetina začne cca v 18:43.
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku 17:15
Střely mimo 6:7
Zblokované střely 10:16
Hity 2:7
Vhazování 16:14
Trestné minuty 4:2
Druhá třetina začala prvním gólovým zápisem, který měl na svědomí Marko Daňo. Ten proměnil samostatný únik po citlivé Chmielewského přihrávce z obranné třetiny. Domácí měli silný úvod, v páté minutě po tlaku kolem Machovského brány mohli přidat druhou branku. V následujících minutách měli více ze hry hosté, kteří byli jednoznačně častěji před Kacetlovou brankou, ale příliš mnoho velkých šancí zde neměli. Ideální příležitost vyrovnat měli po Douderově faulu, ale nakonec mohli být rádi, že neinkasovali. Šanci v oslabení měl Daňo. Závěr třetiny patřil zase domácím, kteří zatlačili hosty před Machovského brankou, ale ani oni se neprosadili.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:54'
V závěru ještě zatlačili domácí. Ke střele se nedostali, na závěr McCormack dostal puk do neutrální zóny.
39:26'
Po icingu se vhazuje před Machovským.
39:15'
Teď byla k vidění silná pasáž Ocelářů, kteří tam poslali několik nebezpečných centrů skrz brankoviště nebo od modré čáry. Nejnebezpečnější byla střela Nestrašila, která ťukla Machovského do masky, ale domácí neměli před bránou nikoho na dorážku.
38:16'
Růžička měl na pravém křídle dost energie. Dojel kotouč v rohu a poslal jej před brankou, kam sjížděl Chmielewski. Toho úspěšně pokryl Jank.
37:50'
Domácí odrazili další pobyt hostů v útočném pásmu a následně Adámek hledal Svačinu, který jen prodloužil a nechal svůj tým vystřídat.
37:03'
Kurovský získal ve středním pásmu puk a poslal jej za hostující branku. Tam vystoupil Machovský a rychle rozehrál, aby zabránil náznaku tlaku domácích.
36:17'
Klíma točil v útočném pásmu Smithe, ale ten neměl pro jeho kreativitu pochopení. Druhý kreativní útočník Daňo bojoval v útočné třetině svého týmu o puk v břiše na ledě. Obě akce neměly dalšího pokračování.
35:45'
Perret se dostal s pukem do útočné třetiny, následný centr od modré zachytil Smith, ale jeho vysunutí Daňa ve středním pásmu bylo příliš prudké. Další icing.
35:29'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Kacetlem.
35:20'
Krátká návštěva Ocelářů v útočné třetině a už se zase snaží hosté najít skulinu, jak vymyslet nebezpečnou akci v útočném pásmu domácích.
34:40'
Pilař s Radovanem Pavlíkem dostali puk do útočné třetiny, kde teď hosté točí domácí sestavu. Třineckým se ale úspěšně daří neutralizovat dobré nájezdy hostů nebo nebezpečné přihrávky.
34:12'
Po komerční přestávce se bude vhazovat v útočném pásmu domácích. Hosté se před tím provinili hrou vysokou holí.
33:55'
S návratem Doudery na led ještě vytloukl na pravé straně Jergl Smithův blok. Domácí se v první přesilové hře zápasu ubránili.
33:12'
Hosté mají problém se udržet v pásmu na puku. Následně Klímova zadovka nenašla na modré Rosandiće a hosté se sami dostali do pro Třinec bezpečných vod.
32:32'
Domácí ukořistili puk ve střední třetině a akci dva na jednoho zakončoval Daňo z pravé strany střelou, netroufl si na komplikovanou přihrávku na Nestrašila. Na druhé straně mohlo také udeřit, protože tam domácí rázem chyběli. Do pokusu Klímy z pravé strany vložil hůl Marinčin.
32:06'
Kalina dostal puk na levé straně, potáhl si jej na kruh a tvrdě vystřelil. Kacetl kryje a Smith následně pálí z pásma.
31:53'
Rýsovala se šance hostů, když Lalancette ze strany posílal puk před branku, kde byl úplně volný Jergl. Aby kotouč nepřevzal a nezakončoval do odkryté branky, musel jej Milan Doudera (TRI) zahákovat. První přesilovka zápasu a mají ji hosté.
31:31'
Tuhý boj o puk v rohu útočného pásma domácích. Voženílek tam nakonec vyválcoval puk pro své barvy, poslal jej na modrou, ale pokus Marinčina od modré tečovali hosté mimo nebezpečné prostory.
31:05'
Oceláři měli trochu potíž s kontrolou puku ve středním pásmu, tak členové první formace zvolili nejjednodušší možný postup. Za brankou následně Kalina o mantinel poslal puk mimo hřiště před Růžičkou.
30:38'
Eberle si po vstupu do útočné třetiny vyměnil puk se Lvem, ale následný pokus druhého jmenovaného Kacetl bez potíží vidí a lapí.
30:08'
Roman se dostal k zakončení z pravého kruhu, jeho pokus Machovský ramenem odrazil za branku. Následně táhl útok se Svačinou, ale v útočné třetině ztratili kontrolu nad kotoučem.
29:21'
McCormackovo nahození lehce tečoval před Kacetlem Okuliar. Domácí brankář následně odmetl puk do bezpečí. Na druhé straně tahal po pravém hrazení puk Marinčin a jeho bekhendový pokus Machovský vykopl. Domácí tam ale neměli dojíždějícího hráče.
29:04'
Kacetl odrazil další pokus hostů do ochranné sítě.
28:49'
Krátká mezihra na obou stranách. Hosté se tlačili do brankoviště, ale Daňo s pukem vyjel do bezpečí. Na druhé straně pak čekal na nahození před Machovského brankou, aby mohl tečovat. Nic z toho nevyšlo, a tak rozjíždí další akci Mountfield.
28:13'
Perret se přes dva bránící domácí hráče tlačil do zakončení. Hostující hráč neměl moc možností, jak zakončit, jeho bekhendový pokus si Kacetl našel v lapačce.
27:49'
Ale ne na dlouho. Werek od mantinelu nahrál na modrou Filipu Pavlíkovi, jehož několikrát tečovanou střelu odrazil Kacetl betonem jen před sebe. Na štěstí pro domácí Eberle měl zablokovanou hůl.
27:17'
Tuhý boj o puk ve třineckém pásmu. Lev s kotoučem vyjel na modrou, ale jeho přihrávka nebo střela byla příliš vysoká. Následně Doudera s pomocí Svačiny dostává puk do bezpečí.
26:26'
Hosté vyhráli buly, ale Hrňa rychle vyhazuje poté, co McCormack nepřesně vystřelil na třineckou branku. Na druhé straně to pro pasivitu McCormacka není icing.
26:18'
Hosté se dostali do pásma, Zachar následně v rohu zápasnicky zastavil Jeřábka. Faul to nebyl, hráči Hradce Králové dostali puk na modrou, kde se pohybem uvolnil Okuliar a poslal puk na Kacetla. Třinecký brankář jej našel v lapačce. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
25:54'
Tyhle dvě tři minuty patřily domácím. Smith rozehrál na modrou čáru k Draveckému, který předal puk Romanovi a jeho střelu z velkého úhlu kryje Machovský.
25:13'
Domácí teď měli silnější pasáž. Aktivita v útočném pásmu ještě pokračovala, ale skončila zblokovanou střelou od modré. Hosté mezitím vyvezli hru, ale opět jsou na puku domácí.
24:20'
Marcinko zavezl puk do útočného pásma a následně Růžička kolem mantinelu vyjel až do šance před branku. Machovský udržel puk, který mu ale vyšťouchl Marcinko a o chvíli později vznikla další šance, když do strany dostal před brankovištěm puk Chmielewski, ale taky neprostřelil hostujícího brankáře.
23:40'
Radovan Pavlík zasáhl Marinčina vysokou holí ve středním pásmu, ale rozhodčí to museli vyhodnotit tak, že šlo o přirozený pohyb při přihrávce (nebo spíš boji o puk). Hosté se pak dostali do pásma, ale tam to řeší Svačina.
22:51'
Tvrdé srážky mezi Kurovským a Radovanem Pavlíkem na pravém hrazení ve třineckém obranném pásmu. Když to vypadalo, že domácí budou moci založit útok, získal zase puk hostující forvard. Ale ani Mountfield v útoku nic nevymyslel.
22:17'
Teď vypadá pasáž druhé třetiny tak, že hosté drží puk a snaží se o útočnou tvorbu a domácí čistí nebezpečné prostory před svou brankou a ve svém obranném pásmu.
21'
Daňo zlomil kletbu kličkou v úniku! V play off překonal prvního brankáře
21:30'
Oba týmy si teď vyměnili zdvořilostní návštěvy. Hosté se snažili hned po inkasované brance odpovědět, ale do zakončení se nedostali. Třinečtí zase ztratili na zadním hrazení puk a musejí ve dvou stíhat útok hostujícího týmu.
20:54'
Třinec právě vstřelil branku!
MARKO DAŇO získal ve středním pásmu puk, proskočil mezi hostujícímu beky a svůj samostatný nájezd na Machovského zakončil úspěšnou kličkou do bekhendu. Asistence: Aron Chmielewski. Stav utkání 1:0.
20:45'
Hosté také pobývali v útočném pásmu, ale situace končí poté, co Kalinovo nahození od modré nebylo přesné. Prolétlo kolem Kacetlovy hlavy a po odrazu od zadních skel hosté ztrácejí puk.
20:25'
Domácí se hned dostali do útočné třetiny, ale vznikla u mantinelu šavlovačka o puk. Domácí uhájili útočnou třetinu, ale Smithova následná přihrávka od modré čáry byla zblokována.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny mezi Miškářem a Marcinkem vyhrál hostující první centr.
20:01'
Začala druhá třetina.
Na závěr přestávky proběhl v Třinci slavnostní moment, když byl představen juniorský tým Ocelářů, který před pár dny vybojoval vicemistrovský titul. Ve finále mladí třinečtí hokejisté podlehli Spartě. Za necelé dvě minuty bude zápas pokračovat, Královéhradečtí se už vracejí na led.
Druhá třetina bude zahájena zhruba v 17:53.
Statistiky po první třetině:

Střely na branku 6:7
Střely mimo 3:3
Zblokované střely 4:7
Hity 1:5
Vhazování 10:6
Trestné minuty 2:2
V první třetině jsme nesledovali zrovna ofenzivní festival. Opticky aktivnější byli hostující hráči, kteří měli i víc střel, ale vyložených gólových šancí se zrodilo minimum. Za šanci můžeme označit situaci z druhé minuty, kde se před Kacetla dostala dvojice Okuliar – Zachar, na domácí straně ve dvanácté minutě nebezpečně střílel Růžička a zhruba minutu deset před první sirénou ještě dorážel Roman Jeřábkovo zavezení puku zpoza branky. Hráči Mountfieldu ještě v poslední minutě vymýšleli zakončení v podání dvojice Jergl – McCormack, ale skončili s pukem za brankovou čárou. Není tedy divu, že první třetina končí bezbrankově.
20:00'
První třetina skončila.
19:39'
Rýsovala se akce domácích tři na dva, ale tu nakonec zbrzdila ne úplně povedená přihrávka Chmielewského na Marcinka.
19:25'
Jergl s McComarckem ještě vymýšleli útočnou akci, ale skončili za brankovou čárou a následný centr druhého jmenovaného se nedostal do brankoviště přes Kacetlův beton.
18:50'
Dravecký nahodil puk do útočného pásma, kde jej za brankou získal Jeřábek a kolem delší tyče poslal kotouč do brankoviště. Zde jej Machovský vyrazil před sebe a Romanova dorážka zblízka skončila vedle.
18:21'
Hru ještě přerušuje ofsajd Hradeckých.
18:03'
Oba týmy jsou kompletní, v závěru tohoto fragmentu první třetiny ještě dostali puk do útočného pásma Nestrašil s Daněm, ale hrálo se o něj spíš za brankou hostujícího týmu.
17:28'
Okuliar teď vozil v útočném pásmu na zádech Marcinka a když se uvolnil, poslal puk na Kacetla. Ten kotouč vyrazil před sebe maskou a Okuliar se následně k dorážce přes nekompromisního Marcinka nedostal.
16:40'
Hosté první půlminutu hry čtyř proti čtyřem strávili v útočném pásmu, ale jalově. Trochu poškádlil nervy domácích fanoušků Jeřábek, který pak vozil za brankou na zádech Lalancetta. Na druhé straně se snažil uvolnit Roman, ale jeho střela z velkého úhlu byla moc vysoká.
15:55'
Domácí se po čase dostali do útočného pásma, kam je dostala uvolňující přihrávka od Nestrašila na Čuksteho. Další rozvoj akce přerušila píšťalka rozhodčího Pražáka, který za vzájemnou pošťuchovačku poslal na trestnou Daniela Voženílka (TRI) a Ethana Wereka (MHK). Oba vyfasovali menší trest za hrubost a budeme mít po čtyřech bruslařích na obou stranách.
14:47'
Náznaky individuálních přechodů na obou stranách. Domácí Roman se s pukem utopil u pravého hrazení, před branku se nedostal ani o půlminutu později na druhé straně Lev.
13:56'
Kurovský přešel přes Blaina, který po něm sáhl, ale domácí útočník se skácel k ledu příliš ochotně, proto rozhodčí Jeřábek nevylučoval. Následně podobně zastavil Dravecký Kalinu s podobným výsledkem.
13:41'
Icing domácích vrátí hru zase před Kacetla.
13:23'
Čtvrtá lajna Ocelářů trochu přitlačila teď Hradec před jejich brankou, ale pouze jezdili za pukem. Hosté to nakonec bez potíží zvládli a Marcel předává Blainovi, aby rozehrál.
12:49'
Náznak šance na obou stranách. Nejprve utekl na modré puk Rosandićovi a Nestrašil se snažil vysunout do samostatného úniku Daňa. To se nepovedlo a Machovský okamžitě rozehrál zpět, ale Miškářova střela z pravého kruhu byla hodně nepřesná. Následně je posunuta Kacetlova branka a drobně se tam šťouchli Werek s Vránou.
12:06'
Oceláři ještě chvíli bojovali o puk v útočném pásmu, ale ten pak ztratili. Hosté se při dalším postupu vystavili do ofsajdu a hra je přerušená. Bude pokračovat po komerční pauze.
11:40'
Krátce po vstupu Ocelářů do útočného pásma dostal puk na levý kruh Růžička, odkud se mu ale nepodařilo rozvlnit Machovského síť.
11:21'
McCormack zavezl puk do pásma a následně od modré střílel Jank. Vrána schytal jeho střelu tělem a následně rozjel akci tři na tři, kterou domácí aspoň získali čas.
10:45'
Domácí teď úspěšně neutralizují další ofenzivní snažení Hradce Králové.
09:52'
První náznak šance Ocelářů. Voženílek s Daněm sváděli tuhý boj o puk v rohu útočného pásma, odkud kotouč vyvezl Nestrašil a snažil se od modré poslat puk na branku. Ten byl tečován do jízdy Čukstemu, ale lotyšský bek zkusil místo střely ještě přihrávat před branku.
08:59'
Domácí v útočném pásmu nic nevymysleli a hned měli zase návštěvu před svou brankou. McCormackova střela byla hodně nepřesná a když se Werek snažil přihrát před branku, ihned vystoupil Marcinko a přihrávku zhatil.
08:25'
Hostující obránce Pavlík neudržel puk na modré čáře a hosté museli vystěhovat útočné pásmo. To však neudělali podle rozhodčích dokonale a když Werek atakoval rozehrávajícího Chmielewského, porušil tím pravidlo o ofsajdu, který rozhodčí vyhodnotili jako úmyslný.
07:50'
Zakázané uvolnění Ocelářů po dalším pobytu Hradce v jeho pásmu. Tentokrát domácí tímto řešili situaci po Lvově nepřesné střele.
07:26'
Okuliar s Klímou rychle dostali puk do pásma. Následně střílel od modré Marcel a jeho střelu, byť přišla teč, Kacetl viděl a vyrazil. Další střelu Blaina posouvá Dravecký do středního pásma.
06:52'
Zachar po buly vyhraném jeho týmem vyjel z rohu s pukem na holi a z vrcholu kruhu vytloukl Jeřábkovi bloky. Puk končí mimo hřiště, ale vhazovat se bude ve středním pásmu. Ve stejném okamžiku totiž hlavní rozhodčí zapískal Okuliarovi postavení v Kacetlově vyhrazeném prostoru.
06:45'
Komerční přestávka vyhlášená po nahození Okuliara, které schoval do lapačky Kacetl. Před tím ve středním pásmu zachytil Roman Jankovu rozehrávku, ale zase ztratil puk a do útočné třetiny z pohledu hostů kotouč následně zavezl Kalina.
06:11'
Smith měl problémy s Jerglem, ale Lalancette následně za brankou nezískal puk. Ten má Marinčin a rozjede nějakou akci domácích.
05:42'
Smith se snažil dlouhou přihrávkou vysunout Marcinka, ale puk ve středním pásmu tečoval hostující hráč. Tím sice "zrušil" hrozící zakázané uvolnění, ale zároveň zpomalil puk a Marcinko byl v ofsajdu.
05:04'
Svačina s Hrňou se snažili provětrat útočné pásmo, ale přišli o puk a právě Svačina musel ve střední třetině zastavovat Eberleho.
04:27'
Domácí se dostali po čase do pásma, Kurovský v rohu huknul na Marcela a sebral mu puk, ale Smith následně neuhájil modrou čáru.
03:57'
Rosandić s Filipem Pavlíkem trochu komplikovaně rozehrávali ve středním pásmu a Zachar se po následně srážce s Douderou vystavil do ofsajdu.
03:12'
Jergl se v rohu útočného pásma skácel k ledu a Čukste mohl puk vyvést. Chmielewski následně nahodil do pásma, ale Růžička za brankou nezískal puk. Tam jej odzbrojil právě Jergl.
2'
Okuliar se procpal do šance, ale Kacetl mu zatarasil cestu betonem
02:45'
Hráči Mountfieldu se dostali do pásma. Blain opět vystřelil od modré, Kacetl tentokrát chytá puk do lapačky.
02:22'
Domácí dvakrát dostali puk do pásma, ale tam nic nevytvořili. Smith nahodil od modré Machovskému, domácí jdou střídat a hosté mohou rozjet akci.
01:53'
Další útočnou akci hostů zastavil ofsajd.
01:39'
Doudera na modré nadvakrát vytloukl bloky Okuliarovi a následně zatáhl hru do pásma Zachar. Od pravého hrazení poslal puk na slot, kde byl právě Okuliar, ale z bezprostřední blízkosti zasáhl Kacetl.
00:55'
Blainovo nahození od modré Kacetl neviděl, ale univerzálním rozklekem puk vykopl a domácí následně rozehráli.
00:41'
Daňo s Nestrašilem dostali puk za Machovského bránu, ale tam situaci řešil Blain.
00:19'
Hosté se dostali do pásma, ale Smith okamžitě vyvezl puk. Následně se drobně zdržel při nahození Marcinko a vystavil své spoluhráče do ofsajdu.
00:01'
První centři obou týmů Tomáš Marcinko a Patrik Miškář se sklonili k úvodnímu buly tohoto utkání, které mezi ně vhodil hlavní rozhodčí Daniel Pražák. Úspěšnější byl hostující tým.
00:01'
Utkání právě začalo.
Ve třinecké WERK ARENĚ probíhá předzápasový program. Jsou aktuálně představováni aktéři dnešního zápasu, poté, co zazní státní hymna, bude s úderem páté hodiny odpolední vhozeno úvodní buly třetího finále.
Třinecký trenérský tým pod vedením Zdeňka Motáka neměl důvod jakýmkoliv způsobem zasahovat do složení obran i útoků, pochopitelně i brankoviště má totožné obsazení jako v předchozím zápase. Mimo hru tak zůstávají obránci Roth se Zahradníčkem a útočníci Buček, potrestaný Hudáček a zraněný Hrehorčák.

Trenéři hostujícího týmu Mountfield HK, kterým velí Tomáš Martinec, v brance vsází na Machovského, do obrany se vrací zraněný Jank, hrát nebude Gaspar, oba hráči se prohodili v první obraně. Do prvního útoku se dostal Werek místo Zachara, druhá formace hraje beze změn, Zachar se posunul do třetí a ve čtvrté se místo Smoleňáka objevuje další dřívější marod Lev. V sestavě kromě kapitána chybí i Cingeľ, Chalupa nebo Štohanzl.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Marinčin, Smith, Čukste, J. Jeřábek, Mar. Adámek, Doudera, Kaňák – M. Růžička (A), Marcinko, Chmielewski – Kurovský, M. Roman, Dravecký (A) – Daňo, Voženílek, Nestrašil – Hrňa, Vrána (C), Svačina.
Trenér: Zdeněk Moták

Mountfield HK: Machovský (Kiviaho) – McCormack, Jank, Blain (A), Kalina, F. Pavlík (C), Rosandić, Marcel – Werek, Miškář, Eberle – Jergl, Lalancette, Perret – Okuliar, Kev. Klíma, Zachar – Pilař, Lev (A), R. Pavlík.
Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: A. Jeřábek, Pražák – Špůr, Zíka.
Z kabiny Ocelářů

Finálovou hvězdou na třinecké straně je zatím Daniel Voženílek, který v Hradci v týdnu skóroval třikrát, při čemž dvakrát jeho zásah znamenal vítězný gól. Trochu v jeho zákrytu zatím je nejproduktivnější Ocelář Martin Růžička, který si v ČPP aréně připsal jediný bod za gól ve druhém zápase, ale upravoval díky tomu statistiky – stal se prvním hráčem v českém play off, který v něm vstřelil 60 branek, posunul se na druhé místo v kanadském bodování českých vyřazovacích bojů a na jeden gól se přiblížil metě tři sta branek za Třinec. „Rekordy člověk v průběhu play off neřeší, ale znamená to pro mě samozřejmě hodně,“ stanovil Růžička jasně priority v rozhovoru po druhém utkání. „Série pokračuje, jedeme domů a musíme se na dva domácí zápasy připravit tak, abychom v nich byli úspěšní.“

Forma v posledních 5 zápasech: V – P – V – V – V
Forma v posledních 10 zápasech: 6-1-0-3, skóre 27:19
Bilance v play off: 18 zápasů, 13/5, skóre 52:36
Nejproduktivnější hráč: Martin Růžička 17 (9+8)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 9

Ohlas trenéra po předchozím zápase: „V šedesáti minutách to bylo vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. V prodloužení jsme se párkrát dostali pod drtivý tlak domácích, bohudík jsme ho přečkali a měli dvě šance na udeření. Tu druhou jsme proměnili, takže máme druhý bod. Hráči zasluhují poděkování a gratulaci.“ Zdeněk Moták, hlavní trenér HC Oceláři Třinec
Z královéhradecké kabiny

Královéhradečtí hokejisté byli po domácím dvojzápase frustrovaní. Cítili, že měli dobré momenty a v zápasech ukázali víc, než aby po hradecké části série prohrávali nula dva. V prvním zápase se mohli držet za hlavu za vývoj třetí třetiny, když nevytěžili víc z toho, že dokázali snadno a rychle umazat třinecké dvougólové vedení. Neuralgickým bodem druhého utkání zase bylo prodloužení, kde měli svěřenci Tomáše Martince navrch, ale udeřili a bod sebrali hosté. „Naštve to, ale nesmíme si z toho dělat těžkou hlavu. Jedeme dál, prostě dvakrát se jim podařilo vyhrát, tak teď musíme přivézt dvě vítězství z Třince my,“ osnuje plán na třinecké zápasy Jergl. Hradečtí fanoušci, kteří necestují do Třince nebo nechtějí sledovat zápas doma u televize, je budou moci podobně jako třinečtí fanoušci u prvních dvou zápasů sledovat na velkoplošných projekcích ve městě.

Forma v posledních 5 zápasech: P – P – V – P – P
Forma v posledních 10 zápasech: 2-3-3-2, skóre 23:22
Bilance v play off: 14 zápasů, 8/6, skóre 32:30
Nejproduktivnější hráč: Oliver Okuliar 10 (3+7)
Nejlepší střelec: Kevin Klíma 5

Ohlas trenéra po předchozím zápase: „Vyrovnaný, bojovný zápas. Jen po inkasovaném gólu v první třetině jsme trochu vypadli ze systému a Třinec měl dvě tři gólové šance, kdy nás podržel Matěj Machovský. Jinak hráči stejně jako včera odvedli kvalitní práci a velmi dobrý výkon. Musím je pochválit, není jim co vytknout, byli trpěliví a zodpovědní. V prodloužení jsme měli víc sil a vytvořili si spoustu šancí, ale bohužel jsme udělali jednu chybičku a Třinec nás potrestal, takže nebereme nic. Zápas nám ale znovu ukázal, že tým má obrovský charakter a vůli. Věřím, že se z toho znova oklepeme a do Třince pojedeme s hlavou nahoře a pozitivně naladěni.“ Tomáš Martinec, hlavní trenér Mountfield HK
Dosavadní zápasy finálové série 2023

Série má za sebou zatím dvě epizody. Obě se odehrály v pracovním týdnu v Hradci Králové a obě měly na konci stejného vítěze – třinecké Oceláře. Byť dvakrát po jiném průběhu. V prvním zápase se Třinečtí dostali do vedení díky individuální akci Kurovského, vedení navýšili na začátku třetí třetiny, ale pak si jej rychle nechali vzít. Když v deváté minutě třetí třetiny dal Voženílek třetí gól Třince, zareagovala správně třinecká střídačka, která si vzala trenérskou výzvu při pozdější vyrovnávací brance Perreta, což se ukázalo jako klíčový moment. Druhý zápas byl gólově mnohem chudší. Zápas byl gólově i herně vyrovnaný, oběma týmům v šedesáti minutách stačila jediná branka. V prodloužení byli domácí většinu času nastěhovaní před Kacetlem, jejich tlak byl ale platonický. Hosté měli dvě šance a z té druhé udeřili, když se trefil Voženílek.

Třineckým v obou zápasech na východě Čech chyběl Hudáček, který byl potrestaný třízápasovým distancem za faul na Sedlákovi ještě v semifinálové sérii. Oceláři se pokoušeli proti trestu odvolat, aby Hudáček mohl nastoupit již do prvního zápasu v Třinci, ale neuspěli.

18. dubna 2023: Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 42. Kevin Klíma (Okuliar), 44. Smoleňák (R. Pilař) – 30. Kurovský (Miloš Roman, M. Adámek), 41. Voženílek (M. Daňo), 49. Voženílek (M. Daňo), 60. Dravecký (A. Nestrašil)

19. dubna 2023: Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 1:2 po prodl. (0:1, 1:0, 0:0/0:1)
Branky a nahrávky: 23. Jergl (Okuliar, Kevin Klíma) – 9. Martin Růžička (Voženílek, A. Nestrašil), 71. Voženílek (Chmielewski, M. Daňo)
Vážení přátelé extraligového hokeje, vítejte opět u textového přenosu z utkání Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy. Tentokrát se z třinecké WERK ARENY hlásíme z finále, které se v malém městě pod Javorovým hraje popáté za posledních šest let a vlastně popáté v řadě, nepočítáme-li covidem zrušené play off před třemi lety. Dnes vás provedeme třetím zápasem finálové série HC Oceláři Třinec – Mountfield HK, který má úvodní buly naplánováno na sobotu 22. dubna 2023 v 17 hodin. Pokud zápas nemůžete nebo nechcete sledovat na televizních obrazovkách, zvu k jeho sledování prostřednictvím našeho textového přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Tabulka 2023/2024
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 33 8 6 5 203:115 121
2. Sparta 52 32 6 3 11 172:119 111
3. Třinec 52 25 9 6 12 172:132 99
4. Brno 52 21 9 5 17 160:139 86
5. Litvínov 52 23 5 4 20 163:165 83
6. Č. Budějovice 52 23 2 10 17 147:149 83
7. Liberec 52 24 3 4 21 174:165 82
8. Mountfield 52 16 8 11 17 135:137 75
9. Vítkovice 52 18 5 8 21 132:138 72
10. Olomouc 52 16 7 6 23 123:155 68
11. K. Vary 52 14 8 3 27 128:146 61
12. Plzeň 52 14 6 4 28 130:155 58
13. M. Boleslav 52 12 6 6 28 106:154 54
14. Kladno 52 7 4 10 31 120:196 39
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud