Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Brno - 17. března 2023   17:00

Vítkovice
13:33' Bukarts (Mueller, Raskob) • 14:08' Kotala (Gewiese, J. Stehlík) • 43:43' Mueller (Koch)
3:2
(2:0, 0:1, 1:1)
Stav série: (1:0)
Brno
29:49' Okál  (Holík) • 46:32' Hrbas  (Flek, Kollár)
Vítkovice
D. Pražák, L. Květoň – J. Ondráček, M. Zíka
Ostravar aréna
9 593 diváků
Brno

SESTŘIH: Vítkovice - Kometa Brno 3:2. Mueller gólem na úvod play off skolil bývalý tým

První zápas čtvrtfinále mezi Vítkovicemi a Kometou je už minulostí. Domácí vstoupili do utkání lépe, když ještě v první třetině překonali Furcha dvěma rychlými góly Bukartse a Kotaly. Hosté ve druhé třetině dokázali snížit díky rychle se orientujícímu Okálovi, ale to bylo v této části z obou stran vše. Další góly padly až ve třetí třetině, kdy dostal do dvoubrankového vedení svůj tým Mueller, Brňané ale po nevyužité přesilovce přece jen snížili Hrbasem. V jednapadesáté minutě dostali domácí přesilovku a celé dvě minuty nepustili soupeře z obranného pásma, přesto uklidňující branku nezaznamenali – Kometa bojovala v těchto dvou minutách jako jeden muž. Necelé tři minuty před třetí sirénou se hosté odhodlali ke hře bez brankáře a v těch chvílích to nebezpečně vřelo kolem vítkovické klece. Vítkovičtí ale v čele s pohotovým Stezkou ustáli nebezpečné situace a také několikrát poslali kotouč na prázdnou klec, ani jednou se však do ní puk nedostal. Těsný náskok tak domácí dokázali ubránit a připisují si první důležitý krok v této sérii.
Pro dnešek je to z Ostravy vše, budu se na vás těšit už zítra, od 19 hodin znovu na počtenou.

59:56'
Domácí úspěšní, vydolovali puk, posílají ho do bezpečí a to už i hosté vědí, že dnes neuspějí.
59:52'
Výborný zákrok Stezky, který drží těsný náskok Vítkovic. Pospíšil něco reklamuje u sudího, který jej ale doprovází na střídačku.
59:48'
Kalusovi se podařilo dostat k puku a znovu jej posílá na osiřelou klec, teď už přihlížejí i hostující hráči, ale puk míjí tyč o několik centinettrů.
59:40'
Obrovské emoce planou Ostravar arénou, vítkovičtí se snaží ochránit svou branku v čele se Stezkou a prozatím se jim to daří.
59:12'
Lakatoš odehrává puk na prázdnou branku, ale nepřesně.
58:48'
Kometa zpět v pásmu domácí bojují.
58:18'
Domácí odehráli puk na prázdnou branku, ale Ščotka u něj bude jako první.
58:06'
Tvrdá střela Ščotky od modré, Stezka ale kotouč vytěsnil, u tyče ale číhal Pospíšil a další z útočníků, kteří nezpracovali puk ideálně, domácí gólman se vrhnul po puku mimo branku a hra je přerušena.
57:42'
Furch míří na střídačku.
57:42'
Brňané se dostali do pásma, donutili vítkovické poslat puk na zakázané uvolnění.
57:20'
Oddechový čas pro tým HC Kometa Brno.
57:20'
Od modré pálil Stehlík, Lakatoš to měl ale u branky na dlouhou hůl.
57:05'
Před Furchem se ocitl Fridrich, dostal nahrávku z rohu, ale puk se odrazil od jeho brusle a tak jej přesně netrefil.
56:40'
Kalus měl namířeno do pásma, ale Ďaloga mu kotouč vypíchl a domácí útočník musel vycouvat.
55:53'
Pospíšilovi se podařilo i s pukem prokličkovat do pásma, ale nakonec mu jej domácí dokázali odebrat.
55:25'
Kometa se hnala do útoku bezhlavě, je odpískán ofsajd.
55:00'
Dnešní utkání sleduje 9 593 diváků.
54:31'
Vítkovičtí přesunuli hru, Grmanova střela od modré končí na zadním plexiskle.
54:13'
Kometa bude rozehrávat od své branky.
53:53'
Kotouč nebezpečně poskakoval kolem domácí branky, Kalus jej chtěl vyhodit, ale po několika vítkovických pokusech končí puk na střídačce.
53:11'
Kotouč za Furchem, domácí odjíždějí vystřídat a stejný nápad mají také hosté.
52:50'
Domácí chtěli vyhodit puk, Holland jej ale zastavil na modré, okamžitě vystřelil, těsně před Stezkou umisťoval puk Pospíšil, ale vyrovnáno není!
52:42'
Brňané se konečně vymanili z pásma, jejich rychlý atak ale Stezka čekal a lapačku vystřelil včas. Následuje komerční přestávka.
52:23'
Do hry naskakuje Horký a Kometa bude snad moci konečně po dvou minutách vystřídat.
52:14'
Vítkovice předvádějí před brankou Komety přímo veletoče, teď bylo nastřeleno břevno!!
51:57'
Hosté už nemají dost sil, stále nemohli vystřídat ani jednoho hráče.
51:19'
Domácí neúnavně střílejí a tlačí se do branky, ale ani Bukarts, ani Krieger nebyli úspěšní.
50:43'
Vítkovičtí točí brněnskou čtveřici, Kalus zbílzka poslal puk jen do Furcha.
50:23'
Za hákování domácího Lindberga, který skončil na ledě, je potrestán hostující Horký.
49:45'
Furch ve své brance čaruje, vítkovičtí se drží v pásmu před ním, ale skóre se jim nedaří změnit.
49:16'
Vítkovice se drží v pásmu, Kotala si nahrál s mantinelem, vybruslil mezi kruhy, vystřelil na Furcha, který si proti jeho střele povyjel, číhají Jarůšek se k puku nedostal.
48:27'
Prudká nahrávka Vítkovic končí na zakázaném uvolnění.
47'
Hrbas vyslal přesnou ránu od modré a zaskočil Stezku, 3:2
47:35'
Mezi kruhu si sjel Krieger a vystřelil, ale puk mizí k zadnímu mantinelu.
47:24'
Kotouč se odráží od hostující střídačky, bude se tedy opět vhazovat u Furcha.
47:19'
Vítkovičtí se usadili před hostující brankou, ale Furch byl pozorný. Následuje komerční přestávka.
46:32'
Kometa právě vstřelila branku!
Skóre na kostce nad ledem se znovu mění! Od kruhu vypálil Kollár, jeho střelu tečoval Flek a za Stezku jej poslal MAREK HRBAS, který snižuje znovu na rozdíl jediné branky – 3:2. Asistence: Jakub Flek, Andrej Kollár.
46:25'
Kollárovi se podařilo zavézt puk do pásma, hosté se mohou usadit.
45:51'
Domácí přenášejí hru k Furchovi, ale ten je v pohotovosti.
45:30'
Kometa v útoku, Horký projížděl těsně klem Stezky, ale nepodařilo se mu nastřelený puk trefit a usměrnit do branky.
45:09'
Domácí se protáhli do pásma, Jarůšek ale Kotalu u branky nenašel.
44'
Mueller překonal Furcha a oslavil gól proti bývalému týmu, 3:1
44:44'
Vítkovičtí atakují hostující branku, ale hosté ji brání pozorně.
43:43'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovický Koch našel v pásmu PETERA MUELLERA, který si najel do kruhu a prudce vystřelil na branku, kotouč pro hosty dost smolně po chvíli vypadl z Furchovy výstroje do branky – 3:1. Asistence: Patrik Koch.
43:25'
Bukarts už kroužil s pukem v kruhu, když se ozval nesmělý hvizd oznamující ofsajd.
43:08'
Nyní ze svého pásma rozehrávají domácí, ale také se jim příliš nedaří.
42:44'
Hosté rozjeli přihrávkový kolotoč, ale ve svém obranném pásmu.
42:32'
Domácím se nepodařilo tečovat puk do pásma, je z toho zakázané uvolnění.
42:24'
Ofsajd pro Kometu.
41:55'
Vítkovice měly puk pod kontrolou, Kalus ale postupoval sám, vystřelil, Furch vyrazil puk betonem, ale nikdo z vítkovických hráčů nebyl na blízku.
41:34'
Zakázané uvolnění domácího týmu.
41:05'
Lakatoš se protáhl brankovištěm, byl přistrčen, a tak přišel o kotouč, který dostávají brňané do bezpečnějších vod.
40:28'
Krieger poslal puk přes obránce na branku, v blízkosti byl Mueller, Furch chvíli nevěděl, kde má kotouč, ale ani vítkovičtí nestihli zareagovat.
40:20'
Vítkovičtí sebrali soupeři kotouč a míří k jejich brance.
40:01'
1/3 – 9:8
2/3 – 5:8
Další třetina začne přibližně v 18:57.
40:00'
39:53'
Pospíšil číhal u útočné modré na přihrávku, kterou také dostal, ale Mikuš u své branky předvedl dobrý obranný zákrok.
39:34'
Útočná akce Vítkovic v ofsajdu.
39:23'
Nepřehledná situace před Stezkou, který toho moc neviděl, ale puk mířil do zadního plexiskla.
38:58'
Domácí se znovu řítili do útoku, ale hradba těl v modrých dresech dostala puk na své hokejky.
38:22'
Mueller se řítil do pásma s Kriegerem, ale nahraný puk se odrazil od bránícího hráče.
38:07'
Kotouč mířil do branky, ale Furch jej bleskově přikrývá lapačkou.
37:55'
Lakatoš obehrál u mantinelu Fleka.
37:33'
Oba týmy bojují o puk za brankou Furcha.
37:11'
Kotouč je u hostujícího gólmana, následuje komerční přestávka.
36:57'
Prčíkovi se nepodařilo zadržet puk na obranné modré, ale hosté se nestačili nikam přesunout a domácí pokračují ve hře před Furchem.
36:23'
Vítkovice se drží v pásmu a bojují o prostor.
35:47'
Vítkovičtí se drželi před hostující klecí, ale puk proletěl těsně kolem tyče.
35:13'
Kometa dostat kotouč jen do středního pásma, kde ho odevzdala domácím, kteří se mohou usadit u Furcha.
34:52'
Zakázané uvolnění pro hosty.
34:35'
Zbořil bojoval u mantinelu s Chlánem, hosté ale z pobytu v útočném pásmu nevytěžili ani střelu.
34:02'
Puk zamířil na zakázané uvolnění Komety.
33:50'
Na ledě zůstal klečet domácí Bukarts, ale sudí sledovali hru jinde. Hra je přerušena až po chvíli.
33:05'
Hosté se drželi v pásmu, ale jejich hra nebyla příliš uspořádaná, od mantinelu to zkusil Ščotka, ale Stezka měl dobrý výhled a připravenou náruč.
32:25'
Brňané pomalu rozehrávají ze svého obranného pásma.
31:57'
Nepřesné přihrávky končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.
31:32'
Domácí se v pásmu ke střelám nedostali, hosté se rozjeli do útoku, ale proti byl Mikuš, který dostává puk pod kontrolu a vysílá spoluhráče zpět do útoku.
31:14'
Vítkovičtí v pásmu, Kundrátek zlomil hůl.
31:07'
Kometa na skok v pásmu, ale vítkovičtí rychle mění směr hry, Fridrichova střela prázdné místo v brance nenašla.
30'
Okál i přes Stezkovu hokejku nakonec dotlačil puk do branky, 2:1
30:37'
Pěkná akce v podání první vítkovické formace, ale finální nahrávka Bukartse kousek od branky se odráží od bránícího hráče do ochranné sítě.
30:08'
Bude se sice vhazovat u hostující branky, ale u té domácí musí být upraveno ukotvení.
29:49'
Hosté se natlačili k vítkovické brance, Holíkův pokus zblízka Stezka skokem zastavil, když vložil puku do cesty lapačku, následně ale přijel ZDENĚK OKÁL, který před nastrčenou Stezkou hůl protlačil puk kolem tyče do branky a snižuje – 2:1. Asistence: Petr Holík.
28:54'
28:50'
Kometa rozjela neskutečný kolotoč, Stezka nevěděl, kam dříve skočit, ale hosté vypadli z tempa poté, co Pospíšil neudržel u modré puk, následně to ale zkusil Kučeřík a dorážet mohl hostující útočník, ale Stezka má puk pod kontrolou.
27:51'
Další vyhození Vítkovic, domácí se přesunují do středního pásma.
27:38'
Vítkovičtí dvakrát v krátkém sledu vyhazují puk až k Furchovi.
27:11'
Hosté se drželi v pásmu, z mezikruží vystřelil Horký, ale skóre se nemění.
26'
Grmanovi ze souboje vznikla z kalhot suknice
26:54'
Prvním vyloučeným je dnes domácí Grman, který se provinil podrážením, a to je velká zelená pro Kometu.
26:32'
Hned z první to zkusil Pospíšil, ale Stezka byl na místě.
26:27'
Znovu se bude vhazovat u domácí klece, Vítkovice odehrály puk na zakázané uvolnění.
26:18'
Hosté vystartovali do pásma, jejich snaha ale končí za brankou. Následuje komerční přestávka.
26:01'
Domácí v pásmu, Mueller byl v dobrém postavení, ale skákavou přihrávku nezkrotil.
25:00'
Stezka musí být ve střehu, hosté přenesli hru do rohu, ale tam dostal puk pod kontrolu Prčík, který jej vydoloval od Zaťoviče.
24:16'
Hra je přerušena pro přihrávku rukou a u útočné modré Vítkovic to začíná jiskřit. Sudí ale situaci viděli a rychle zjednali pořádek.
24:07'
Kometa se chtěla dostat od pásma, ale puk posílá jen na zakázané uvolnění.
23:56'
Domácí se drží na své útočné polovině.
23:31'
Vítkovice měn směr hry, střela Chlána končí v bleskově vytasené Furchově lapačce.
23:04'
Ščotka nahazuje obloučkem puk do pásma, ale brňané se v útočném pásmu neusazují.
22'
Raskob u střídaček efektivně zastavil rozjetého Šalého
22:48'
Hosté posílají puk na zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Furcha.
22:25'
Hra na opačnou stranu, ale Krenželok se mezi bránící hráče neprosadil.
21:59'
Branka Komety se bude muset upravit, hra je přerušena.
21:54'
Vítkovičtí se vydali k Furchovi, Kotala si dobře najížděl s pukem, ale Ďaloga jej vytěsnil z optimální dráhy.
21:41'
Hosté v pásmu, dobře to myslel Strömberg, ale kotouč mu uskočil.
21:08'
Koch se dostal na své obranné modré k Pospíšilovi a znemožnil mu přesnější nahrávku,
20:35'
Hosté si přebrali puk, ale jejich nahození bez problémů Stezka zpracoval.
20:14'
Vítkovičtí rozehráli do pásma, Furch zatím zasahovat nemusel.
20:01'
Po první třetině jsou rozhodně spokojenější domácí fanoušci, kteří se mohli radovat celkem dvakrát. Brňanům se daří dostávat do pásma bez větších potíží a mít puk pod kontrolou, ale jakoby se zatím příliš nedostali do tempa. To vítkovičtí v rychlejším sledu několikrát prověřili Furcha, až se jako první dokázal prosadit Bukarts, po pětatřiceti vteřinách hry využil vyraženého puku Kotala a Ostravar aréna se začala otřásat v základech. Uvidíme, jak bude utkání pokračovat.
1/3 – 9:8
Další třetina začne přibližně v 17:57.
20:00'
19'
Stehlík si u obraného pásma počíhal na soupeře
19:57'
Domácí posílají puk k Furchově brance.
19:50'
Od modré to zkusil Kučeřík, ale puk vítkovickou klec minul.
19:38'
Hosté v pásmu.
19:00'
Kundrátek se snažil udržet pásmo, ale Kotala mu vypíchl puk do středního pásma.
18:34'
Vítkovice bojují v rohu u hostující branky o puk, ale hosté jsou úspěšnější.
18:07'
Lehké nahození Stezka kryje a rozehrává.
17:50'
Bukarts chtěl dostat puk do branky kolem tyče, ale Furch byl na místě včas.
17:44'
Vítkovičtí si hledají prostor u Furchovy klece.
17:21'
Okál dostal puk do pásma, ale nahrál jen na hůl domácího Raskoba.
16:59'
Bude se vhazovat u vítkovického gólmana, domácí pustili puk na zakázané uvolnění.
16:39'
Útočnou akci Komety zastavuje ofsajd.
16:21'
Jihomoravané se zkoušejí protáhnout do pásma, ale příliš se jim to v těchto chvílích nedaří.
15'
Furch pouze vyrazil puk mezi kruhy, odkud dorážel do branky Kotala, 2:0
15:42'
Hosté mají kotouč pod kontrolou, ale domácí jim příliš prostoru nevěnují.
14'
Bukarts se protlačil do šance a otevřel skóre čtvrtfinále, 1:0
14:57'
Vítkovičtí kombinovali na zakázané uvolnění.
14:08'
Tak to byla rychlovka!! Gewiese pálil z kruhu, puk se odrazil od Furcha mezi kruhy, kam si rychle sjel JAKUB KOTALA a zvyšuje na 2:0. Asistence: Petr Gewiese, Jakub Stehlík.
13:33'
Domácí se rychle vrátili k brněnské brance, Raskob pálil od modré, puk se dostal k Muellerovi, který poslal křižně kotouč přes brankoviště, kam se mezi bránící hráče protlačil ROBERTS BUKARTS a nedal Furchovi šanci – 1:0. Asistence: Peter Mueller, Willie Raskob.
13:25'
Mueller se natlačil k Furchově kleci, ale přes bránícího Kučeříka se mu nepodařilo dostat puk do branky.
13:12'
Domácí musejí rozehrát ze svého obranného pásma.
13:04'
Rychlá akce vítkovické druhé lajny, ale Lakatošova střela z první končí ve výstroji Furcha.
12:39'
Brňané se lehce dostali do pásma, po několika přesných nahrávkách pálil Hrbas, ale Stezka byl připraven. Následuje komerční přestávka.
12:11'
Krieger nahrával zpoza brněnské branky, ale přímo na hůl Horkého.
11:59'
Domácí se dostali do situace tři na dva, Lindbergova střela se ale odrazila od bránícího hráče do ochranné sítě.
11:15'
Vítkovičtí budou rozehrávat od své branky.
10:51'
Do úniku se mohl dostat Kalus, ale hostující bek byl u puku včas.
10:05'
Před Furchem se ocitl Fridrich, ale puk se zamotal mezi bránící hokejky.
09:56'
Vítkovice se dostaly do pásma, ale Fridrich končí na ledě.
09:29'
Další pozorný zákrok Stezky, vhazuje se po jeho levici.
09:22'
Stezka zadržel dobrý pokus Kollára.
09:12'
Ďaloga s pukem za svou brankou čeká na dostřídání spoluhráčů.
08:08'
Ofsajd odpískán vítkovickým.
07:59'
Kotouč končí mezi diváky, hra je přerušena.
07:40'
Nepřesná přihrávka hostů končí na zakázaném uvolnění.
07:17'
Brňané se v pásmu příliš neohřáli, Vítkovice se tlačí do pásma.
06:43'
Po vhazování se puk dostal na modrou ke Grmanovi, jeho střela poslala kotouč těsně kolem brněnské klece.
06:38'
Bude se vhazovat po levici hostujícího gólmana, ale až po komerční přestávce.
06:20'
Mueller se protáhl podél mantinelu, odkud také vypálil, jeho pokus ale vytěsnil Furch lapačkou do výšky a do rohu.
05:48'
Krenželokova střela z kruhu nebyla příliš přesná.
05:29'
Za nahozeným pukem se hnal Lindberg, ale Kučeřík usměrnil vítkovického útočníka na zadní mantinel.
04:54'
Hrálo se ve středním pásmu, Kometa si přebírá puk a oba týmy střídají.
04:23'
Rychlou útočnou akci Brna zastavuje ofsajd.
04:13'
Vítkovičtí si najeli rychle do pásma, nadvakrát to zkusil Chlán, ale kotouč se za Furcha nedostal.
03:50'
Stezka musel být ve střehu, ale nakonec se vše podstatné odehrálo za jeho brankou.
03:24'
Dobrý pokus první vítkovické formace, ale Furchova náruč byla připravena.
02:57'
Domácí se pohybují na své útočné polovině, ale Kometa střeží kotouč jako oko v hlavě.
01:27'
Druhý ofsajd krátce po sobě pro tým Komety.
00:56'
Zakázané uvolnění pro Vítkovice.
00:27'
Vítkovický gólman práci neměl, hosté mají puk pod kontrolou ale musejí začít od své klece.
00:10'
Kometa vyhrává vhazování a přemisťuje se ke Stezkovi.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, Prčík, J. Stehlík – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Jarůšek, Kotala, Kalus – L. Krenželok (A), Lindberg, Dej.
Trenér: Miloš Holaň

HC Kometa Brno: Furch (Postava) – Ďaloga, Kundrátek (A), Kučeřík, Holland, Hrbas, Ščotka, Gulaši (A) – Okál, Holík, Horký – Zaťovič (C), Strömberg, Šalé – Flek, Kollár, Pospíšil – Vincour, Ondráček, Zbořil.
Trenér: Patrik Martinec

Rozhodčí: D. Pražák, L. Květoň – J. Ondráček, M. Zíka.
Nechme se překvapit, jak se bude tato čtvrtfinálová série vyvíjet. Vítkovičtí jsou odpočatí a natěšení, Kometa si oproti tomu musela postup vybojovat, ale je v herním zápřahu a v laufu z postupu. Boje se budou svádět jak na ledě mezi kamarády a bývalými spoluhráči, tak v hledišti, protože Ostravu od Brna nedělí půl republiky, a tak se na všech zápasech očekávají vysoké návštěvy fanoušků soupeře.
Během letošní sezóny měly navrch Vítkovice, které sice zkraje sezóny na ledě Brna prohrály, zbylé tři zápasy už ale skončily stoprocentně v jejich prospěch (1:2; 4:1; 5:2; 5:2).
Lídrem kanadského bodování Komety se po základní části Tipsport extraligy stal s osmačtyřiceti body útočník Petr Holík (12+36), nejlepším střelcem je s 20 přesnými zásahy útočník Luboš Horký (20+14). Mezi obránci se s patnácti body dařilo Tomáši Kundrátkovi (5+10) a Radkovi Kučeříkovi (1+14), který si ve statistice "+/-" bodů připsal ze všech hráčů nejvíce bodů, a to 10 kladných. Nejvíce času na ledě průměrně tráví obránce Jan Ščotka – 20:43 minut. Další z beků, Rhett Holland nasbíral na své konto celkem 143 bodů v bodování Radegast indexu. Nejtrestanějším hráčem se stal s 33 trestnými minutami útočník Jan Dufek. Celkem devětkrát byl hráčem zápasu vyhlášen gólman Dominik Furch, který má z dvojice gólmanů lepší statistiky – dvě nahrávky, šest čistých kont, průměr 2,29 a úspěšnost 92,61 %.
Po základní části se nejproduktivnějšími hráči Vítkovic stali se sedmačtyřiceti kanadskými body útočníci Roberts Bukarts (21+26) a Dominik Lakatoš (18+29), který zároveň s dvaceti kladnými body ovládl statistiku "+/-" bodů. Nejproduktivnějším bekem je s osmadvaceti body Willie Raskob (5+23). Nejvytíženějším hráčem týmu je s průměrným časem 23:11 minut na zápas obránce Juraj Mikuš. V bodování Radegast indexu nasbíral celkem 157 bodů obránce Patrik Koch, který ale nastřádal i 69 trestných minut. Hráčem zápasu byli celkem sedmkrát zvoleni útočník Peter Mueller a gólman Aleš Stezka, který je ze sehrané dvojice brankářů tím vytíženějším, když odchytal větší porci zápasů a dokázal si připsat dvě asistence, pět vychytaných nul a jeho průměr je 2,14 a úspěšnost 92,44 %.
Vítkovice s Kometou se setkávají v historii play-off potřetí.
Poprvé se tak stalo v sezóně 2017/2018, kdy vítkovičtí skončili po základní části o příčku výše, začínali tedy na svém ledě, ale přesto se se čtvrtfinálem play-off rozloučili s prohrou 0:4 na zápasy. Brňané se tenkrát dostali až do finále, kde porazili Oceláře 4:1 na zápasy a slavili titul.
Podruhé na sebe tyto týmy narazily v sezóně 2020/2021. Vítkovice byly v tabulce o bod lepší, předkolo play-off zahajovaly na svém ledě a oba zápasy vyhrály. Kometa ale doma zabojovala a vyrovnala zápasovou sérii na 2:2, vítkovičtí však rozhodující duel na svém ledě nezvládli, prohráli 1:3, a tak Jihomoravané zvrátili celou sérii ve svůj prospěch a postoupili. Zajímavostí je, že tři z pěti zápasů skončily až po prodloužení a také, že první čtyři z těchto zápasů skončily výsledkem 2:1. Ve čtvrtfinále pak narazila Kometa na Třinec a budoucí mistr se s ní rozhodně nepáral, když ji vyřadil 4:0 na zápasy.
Zdá se, že Vítkovice mají svému soupeři rozhodně co oplácet.
A je to tady!!! Vítkovičtí fanoušci si užili parádní jízdu základní částí a právě teď vypukne vrchol letošní sezóny. Vítkovice skončily po základní části na druhém místě a mohly regenerovat a nabírat další síly při čekání na soupeře do čtvrtfinále. Kometa skončila na sedmém místě, ale v předkole play-off se jí podařilo vyřadit Bruslaře 3:1 na zápasy. Tím si Brňané zajistili prodloužení sezóny. Do cesty se jim ale v Moravské bitvě staví natěšené Vítkovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.