Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Mountfield - 11. dubna 2023   17:30

Vítkovice
37:44' Kotala (J. Stehlík, Gewiese) • 46:44' Lakatoš (Mueller, Krieger) • 98:59' Koch
3:2
(0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Stav série: (2:3)
Mountfield
11:51' Kev. Klíma  (Okuliar) • 15:23' Perret  (Gaspar)
Vítkovice
Klimeš (21. Stezka) – Mikuš, Grman, Koch, L. Kovář, Gewiese, J. Stehlík, Prčík – Jarůšek, Krieger, Mueller (A) – L. Krenželok (A), Dej, Lakatoš (C) – Kotala, Lindberg, Kalus – Fridrich, Chlán, Lednický.
R. Šír, P. Stano – J. Špůr, P. Šimánek
Ostravar aréna
8 127 diváků
Mountfield

SESTŘIH: Vítkovice - Mountfield HK 3:2p. Domácí žijí! Pokračování série si vynutil ve 2. prodloužení Koch

Stav série – 2:3
Dnešní – téměř stominutový – zápas je za námi. Mountfield přijel v roli favorita a tuto roli v první třetině potvrdil beze zbytku. Po první třetině vedl už o dvě branky díky Klímovi a Perretovi a na domácí by si vsadil málokdo. Vítkovice ale nastoupily do druhé části se Stezkou v brance a domácí začali bojovat více. Přesilovku dvě minuty před druhou sirénou proměnil u branky Kotala a dal tak naději svému týmu. Ve třetí třetině vítkovičtí dřeli až vydřeli další gól v přesilovce, kterou tentokrát využil kapitán Lakatoš. Vítkovičtí byli znovu ve hře a díky výborným gólmanům, kteří už žádnou střelu za svá záda nepustili, došlo na prodloužení. V tom se šance jednotlivých týmů střídali, ale gólmani všem pokusů vystavili stopky. Po další přestávce nastoupili hráči k dalšímu boji, a že to boj byl. Hrálo se od branky k brance, často v rychlém tempu a infarktové situace nemohli nikoho v hledišti nechat chladnými. V hlavní roli byli znova pozorní gólmani, ale také už se začala projevovat únava. Něco málo přes minutu před koncem druhého prodloužení si své branky sebral kotouč Koch, projel celé kluziště dostal se až k brance a z úhlu zavěsil k tyči – a Ostravar aréna se dostala do varu. Vítkovičtí si vystřelili další zápas, ve kterém mohou bojovat o postup.
Z Ostravy je to vše, mějte krásný zbytek dnešního dne a já se budu těšit brzy zase na počtenou.

Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí PATRIK KOCH projel kluzištěm, najel si k brance, zavěsil do královehradecké klece a vybojoval domácím šestý zápas – 3:2.
98:09'
Obrovská šance Vítkovic, Krenželok postupoval se spoluhráčem vpřed sám před brankou tvrdě vypálil, ale Kalinova hozená hůl se mu dostala do cesty.
97:46'
Hra v útočném pásmu hostů, ale tam je puk jen zašlápnut v rohu.
97:14'
Vítkovičtí točí hostující pětici před brankou, ale Kiviaho drží.
97:03'
Mueller se vnutil do pásma, spoluhráči mu odjeli střídat, přesto měl s jeho střelou Kiviaho menší potíže. Následuje komerční přestávka.
96:51'
Pro volný puk si sjel McCormack, ale klubko hráčů před brankou nepropálil.
96:15'
Vítkovičtí v šanci dva na jednoho, ale jak ubývají síly, Lindbegr už nemířil přesně.
95:47'
Hostující útočníky připravil v pásmu o puk Lakatoš a může vyrazit do útoku.
95:21'
Hosté posílají kotouč na zakázané uvolnění.
95:15'
Vítkovice v pásmu, Gewiese zastavil na modré puk, jeho střelu vytěsnil Kiviaho betonem do rohu.
94:52'
Hosté rozehrávali od své klece, ale ve středním pásmu přišli o kotouč.
94:05'
Hraje se znovu od branky k brance, šance stíhá šanci, Lindberg ani Kalus se neprosadili, stejně jako na opačné straně Eberle.
93:00'
Stehlík neudržel puk na obranné modré, do šance se dostal Werek, kterého ale z dráhy vytěsnil Gewiese, hostujícímu útočníkovi spadla helma, ale hrál chvilku dál, sudí si ale ničeho nevšimli.
92:33'
Vítkovická snaha končí zakázaným uvolněním.
92:22'
Lakatoš se prosmýkl do pásma, prohodil si puk za obránce, ale Kotala se k němu nedostal včas.
92:03'
Hosté za svou brankou získali kotouč a rozehrávají.
91:27'
Jarůšek se dostal k puku a sám vyrazil proti dvěma hráčům, podařilo se mu i vystřelit, ale nepřesně přes bránící hůl.
91:10'
Mountfield v pásmu, z kruhu se napřahoval Perret, ale Stezka znovu připraven.
90:38'
Domácí mohli vyrazit do pásma, ale hosté narušili jejich souhru.
90:15'
V rohu u domácí branky se bojuje o puk.
89:54'
Kiviaho se pořádně zapotil, ale hosté už jsou u domácí klece a Stezka neví, kam dříve skočit. Teď ale puk končí v jeho náručí.
89:10'
Obrovský závar také u Stezky, už to vypadalo na gól, ale sudí znovu rozpažuje.
88:20'
Domácí útočí do plných, jedna šance střídá druhou, ale skóre se nemění.
87'
Nepříjemné zranění čárového Špůra. Musel zamířit na šití
87:50'
Protiútok domácích ale Jarůšek zblízka zasáhl jen gólmana, několik dorážek šlo také do Kiviaha.
87:30'
Rychlý výpad hostů, ale Stezka zasahovat nemusel.
87:07'
U branky bojoval Jarůšek, Mueller byl připraven u opačné tyče, ale puk se k němu nedostal.
86:57'
Po vhazování u branky Mountfieldu se napřáhl Krieger, ale puk končí v ochranní síti.
86:52'
Došlo ke zranění čárového rozhodčího, které si vynutilo menší šití, a proto se na ledě nehraje, ale halu objíždí mexická vlna.
86:52'
Vítkovičtí se natlačili před branku, ale Kiviaho drží.
86:32'
Radovan Pavlík protlačil puk do pásma, ale sudí signalizují ofsajd.
86:31'
Hostující útok zastavuje ofsajd, následuje komerční přestávka.
85:53'
Zbrklá přihrávka končí na zakázaném uvolnění hostujícího celku.
85:36'
Domácím nevyšel přesun do útoku, hosté kontrolují kotouč.
85:24'
Stezka krásně viděl na pokus hostujícího Blaina.
85:09'
Přesnou přihrávku k modré dostal Dej, ale byl osamocen, zbytek spoluhráčů odjel vystřídat.
84:40'
Někteří hostující fanoušci se už svlékli do půl těla, je jim pořádně horko.
84:18'
Vítkovice vyrazily do pásma, ale také hosté zareagovali včas.
83'
Jank odnesl nešťastnou srážku se spoluhráčem Chalupou
83:57'
U modré netrefil puk McCormack a domácí se stačili zformovat.
83:40'
Vítkovice střídají, hosté drží kotouč.
83:20'
Těsně nad hostující klec poslal puk Lakatoš.
83:03'
Královehradečtí odesílají kotouč na zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Kiviaha.
82:49'
Hosté museli vycouvat z pásma, Jarůšek narušuje jejich rozehrávku.
82:32'
Mountfield bojuje za domácí brankou o puk.
82:20'
Werek rozehrál s Eberlem.
82:12'
Na ledě zůstává ležet hostující Jann, hra je přerušena. Za pomoci spoluhráčů putuje na střídačku za potlesku obou táborů.
82:00'
Domácí se znovu tlačí do pásma, ale hosté jim práci neulehčují.
81:39'
Královehradečtí se snaží rozehrát od své klece.
81:12'
Kalus rozehrál jen na hůl hostujícího hráče.
80:53'
Dej v pásmu přišel o hůl, hosté mohou odehrát kotouč.
80:38'
Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Mountfieldu.
80:25'
Vítkovičtí nahodili kotouč do pásma, ale hosté jsou u něj jako první.
80:01'
Začalo druhé prodloužení.
Druhé prodloužení začne přibližně ve 21:12.
80:00'
Prodloužení skončilo.
79:56'
Hosté to ještě zkoušejí v pásmu.
79:48'
Rosandić se rozmáchl od modré, Jarůšek nastrčil do jeho střely hůl, která dopadá zlomená na ledovou plochu, ale puk tím mění směr letu.
79:31'
Puk létá dlouhými přihrávkami ze strany na stranu, jak se týmy snaží co nejrychleji dostat k brance.
78:53'
Lakatoš obral ve středním pásmu o kotouč Jergla.
78:30'
Hosté vytěsnili hru ke Stezkovi, v rohu bojují o kotouč.
78:10'
Dej bojoval před brankou, kotouč se ocitá za ní.
77:59'
Domácí se nakonec protlačili do pásma, Lindberg šanci na střelu nedostal, puk zachytil Kiviaho.
77:47'
Kochova rozehrávka se dostala jen na hůl Klímy.
77:36'
Puk mimo hrací plochu, vhazuje se před útočnou modrou Mountfieldu.
77:30'
Živo teď na straně domácích, Stezka byl natlačen do branky a ta se musí upravovat.
76:54'
Před brankou hostujícího gólmana bylo přehuštěno, z boku projel kotouč brankovištěm.
76:33'
Hosté posílají kotouč na zakázané uvolnění. Vhazuje se u královehradecké branky.
76:24'
Krenželok dostal puk do pásma, najížděl mu Dej s Lakatošem.
76:08'
Stezka vytěsnil kotouč najíždějícího soupeře betonem, nikdo další v černočerveném dresu nablízku nebyl.
76:04'
Kovář překazil šanci Wereka.
75:45'
Hraje se v rychlém sledu na obě strany, oba týmy chtějí rozhodnout.
74:22'
Vítkovičtí bojovali v pásmu, ale Kiviaho je ve střehu.
73:56'
Lalancette si najížděl s Perretem, ale prvnímu z útočníků ujel kotouč.
73:37'
Hosté kombinovali na zakázané uvolnění, i když hradečtí fanoušci s tímto rozhodnutím nesouzní.
73:29'
Hra je přerušena pro přihrávku rukou.
73:11'
Kotala v mezikruží vypíchl puk soupeři a domácí tak mohou v úroku setrvat.
72:43'
Gewiese se rozmáchl od modré, ale nastřelil jen padajícího hráče před sebou.
72:20'
Vhazování u Stezky pro domácí, Gewiese posílá puk do středního pásma.
72:18'
Stezka dostal střelu přímo do náruče, následuje komerční přestávka.
71:55'
Grman byl odstaven za svou branou od puku, ale spoluhráči mu byli nablízku.
71:38'
Série zákroků domácích, kterých si sudí nevšimli nebo je jen nepovažovali za vážné, hraje se dál.
70:59'
Rychlý protiútok vítkovických, ale skóre se nemění.
70:53'
Jergl trefil Stezku z boku do ramene.
70:25'
Královehradečtí u Stezky, ale ten je pozorný.
70:07'
Ostravar aréna jen zahučela po pokusu Lakatoše.
69:45'
Hostujíc gólman si vyjel z branky a zadržel puk v náručí.
69:10'
Velmi pozorný zákrok Stezky proti dotírajícímu Lalancettovi.
68:31'
67:55'
Puk je v bezpečí z pohledu Mountfieldu.
67:44'
Krieger dostal nabito ke kruhu, ale Kiviaho je na místě.
67:13'
Vítkovičtí bojují v pásmu, ale hosté se brání velmi dobře.
66:50'
Hosté vyhazují puk do bezpečí.
66:31'
Za hrubost bude pykat Okuliar.
66:31'
Bude se vylučovat, puk končí u Stezky a následuje komerční přestávka.
66:06'
Vítkovice v pásmu, ale Kiviaho je v pohotovosti.
66:00'
Dnešní utkání sleduje 8 127 diváků.
65:21'
Ve středním pásmu vydoloval puk Dej a rozehrává útočnou akci.
65:04'
Krieger předvedl parádní stahovačku v mezikruží, poslal puk na Muellera, ale Kiviaho jeho pokus už čekal
64:18'
Klíma nahrával u branky na spoluhráče, který ale ztratil rovnováhu a kotouč tak proletěl v bezpečné vzdálenosti od branky Vítkovic.
63:46'
Lehké nahození Stezka rozehrává na spoluhráče.
63:33'
Boj u mantinelu ve středním pásmu ukončuje přihrávka rukou.
62:55'
Krieger byl u domácí klece nastřelený a kulhá na střídačku.
62:35'
Hosté v obležení domácí klece, ale nemíří přesně.
62:10'
Grman minul puk mířící z útočného pásma a teď se musí rychle vracet.
61:34'
Rozehrávka hostů končí mimo hrací plochu.
61:15'
Lalancettova střela byla zblokovaná do ochranné sítě. Vhazuje se u Stezky.
60:37'
Vítkovice v pásmu, Krieger zakončoval z mezikruží, ale Kiviaho drží.
60:16'
Hosté u Stezky, ale ten vytěsnil puk do rohu.
60:01'
Ve třetí třetině zvýšili domácí své úsilí, které Lakatoš pečetil vyrovnávacím gólem v přesilovce. Domácí se snažili strhnout vedení na svou stranu, ale Kiviaho byl pozorný, ani závěrečná snaha Mountfieldu o ukončení série se ale s pochopením Stezky nesešla, a tak domácí budou bojovat o další zářez v prvním prodloužení. Buďte u toho s námi.
59:45'
Lakatoš osvobozuje svůj tým nahozením puku do pásma, ale vítkovičtí zůstávají v obranném pásmu.
59:35'
Valná hromada v rohu u Stezkovy klece, hr je přerušena. Bude se vhazovat před útočnou modrou Mountfieldu.
59:27'
Hosté nahazují puk do pásma.
59:06'
Werek se tlačil do pásma, ale až k brance se nedostal.
58:48'
Za odpáleným pukem sprintoval Eberle, ale couvající Grman si kotouč pohlídal, hosté nakonec dostávají kotouč na domácí střídačku.
58:40'
Další odpískaný ofsajd domácích.
58:33'
Vítkovičtí protlačili u mantinelu puk do pásma, ale jen za cenu ofsajdu.
58:29'
Do situace dva na dva si najížděli Krenželok s Gewiesem, střela vítkovického beka se odrazila od betonů gólmana, ale ne k najetému Krenželokovi.
58:05'
Vítkovice vytěsnily kotouč z pásma, ale Hradec je teď aktivnější v útoku.
57:49'
Puk v obranném pásmu hostů, ale ti ho mají pod kontrolou.
57:16'
Kotouč se dostal za domácí branku, stíhal jen Grman, ale i Koch měl problémy.
57:02'
Ofsajd pro vítkovické.
56:24'
Oba týmy hrají v plném počtu.
56:12'
Domácí znovu v pásmu, ale hosté se brání úspěšně.
55:49'
Kevin Klíma kroužil útočným pásmem, nakonec přenechal puk Okuliarovi, ale ten z pozice klečícího střelce vítkovickou klec minul.
55:21'
Hosté mají puk pod kontrolou, oba týmy střídají.
54:58'
Od modré vytěsnil hostující gólman puk ramenem.
54:46'
Domácí v pásmu, ale Kiviaho je ve střehu.
54:24'
Za hrubost jsou na trestnou lavici odveleni domácí Grman a hostující Radovan Pavlík. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
54:24'
Na ledě to začíná jiskřit, po menší rozmíšce následuje komerční přestávka.
54:11'
Domácí teď reklamují sérii držení, ale sudí mlčí.
53:39'
Stezka si teď připsal velice důležitý zásah, vyjel si z branky a schoval puk ve výstroji.
53:09'
Nahození od kruhu nemohlo Stezku vylekat, odehrává kotouč do rohu.
52:36'
Jarůšek se tlačil před branku, ale byl tísněn, nakonec skončil na ledě i se soupeřovým hráčem.
52:09'
Mountfield uklidňuje hru za svou brankou.
51:22'
Vítkovičtí hrají velmi aktivně, hosté se dostávají do pásma, ale ne do šancí.
50:38'
Vítkovice v pásu, Dej ale nastřelil jen Kiviahovy betony, z druhé vlny nebyl nikdo z domácích k dispozici.
50:15'
McCormak se protahoval do pásma, ale Gewiese byl proti a změnil směr hry.
49:52'
Krenželok získal za hostující brankou puk, vyjel si ke kruhu, ale už neměl komu nahrát, protože královehradecká klec je mimo svou pozici. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
49:18'
Nepřesné nahrávky málem v pásu využil domácí Kotala.
48:55'
Kiviaho si stahuje puk za branku a čeká na dostřídání spoluhráčů.
48:29'
Kotouč je zašlápnut v útočném pásmu domácích, sudí vyčkávají.
47'
Lakotošovo dělo v přesilovce zajistilo domácím vyrovnání, 2:2
47:58'
Domácí na skok v pásmu, ale Eberle se rychle protahuje nalevo od Stezkovy klece.
47:21'
Menší závar u své klece řeší vítkovičtí vyhozením na zakázané uvolnění.
46'
Fanoušek byl zasažen pukem do hlavy. Od hradeckého kustoda dostal ručník a pytlík s ledem
46:44'
Je vyrovnáno!!! Zleva dostal DOMINIK LAKATOŠ přihrávku do kruhu, kterou hned z první vypálil nad Kiviahovu lapačku – 2:2. Asistence: Peter Mueller, Peter Krieger.
46:10'
Kotouč lehce minul hostující branku.
45:51'
Mikuš se na modré neuměl rozhodnout, kam nahraje, zmátl tím i hostující čtveřici.
45:37'
Na trestnou lavici už podruhé za dnešek putuje hostující Rosandić, znovu za podrážení.
44:25'
Kotouč trefil jednoho z domácích fanoušků do hlavy, právě u střídačky hostů, ze které nyní přichází sáček s ledem, kterým si fanoušek může postižené místo ledovat.
44:25'
Domácí při prostupu do pásma vyhazují puk mimo hrací plochu, bude se vhazovat ve středu kluziště.
44:18'
Stezka teď volí místo rozehrávky podržení kotouče, vhazování se u jeho klece bude opakovat.
43:59'
Domácí gólman má puk pod kontrolou, bude se vhazovat po jeho pravici.
43:35'
Lalancette bojuje u mantinelu za Stezkovou klecí o kotouč.
43:10'
Královehradečtí zavezli kotouč do pásma, ale domácí si jej přebírají.
42:49'
Domácí jsou usazeni v pásmu, ale bojují o více prostoru.
42:08'
Vítkovice znovu v pásmu, Mueller poslal puk před branku kde clonil Krieger, ale Kiviaho kotouč zachytil.
41:39'
Lindberg s Kotalou se ocitli před Kiviahem, ale ten si s jejich pokusem poradil.
41:14'
Krenželokova nahrávka v pásmu na Kaluse se zamotala do brusle jeho spoluhráče.
40:39'
Kotouč se ocitá za Stezkovou klecí, hosté se ale nikam nehrnou.
40:12'
Domácí mají puk na svých hokejkách a snaží se dostat do útočného pásma.
40:01'
Do druhé části vyrukovaly Vítkovice se Stezkou v brance a potřebou nějak oživit hru. V této části pak měli domácí k dispozici dvě plnohodnotné přesilovky a i když to už vypadalo všelijak, dokázali tu druhou přece jen využít pohotovou brankou Kotaly, díky níž v rozhodujícím duelu prohrávají jen těsně. Vítkovičtí už nemají kam uhnout, musí bojovat až do konce, proto se nechme překvapit,
1/3 – 7:15
2/3 – 15:4
Další třetina začne přibližně v 19:21.
40:00'
39:59'
Za odehraným pukem ještě sprintoval Perret, ale byl vytěsněn do rohu.
39:52'
Vítkovičtí stále v pásmu, ale hosté si je hlídají.
39:35'
Domácí museli z pásma vycouvat a znovu si do něj najet, pro střelu nebyl prostor, proto nahazují puk obloučkem na Kiviaha, který jej rychle přikrývá lapačkou.
39:15'
Vítkovice bojují v útočném pásmu o kotouč.
38'
Kotala dal domácím naději! V přesilovce dopravil puk do branky po střele Stehlíka, 1:2
38:48'
Hromadná nehoda na ledě, královehradečtí ale mohou vyrazit do útoku.
38:32'
Domácí bojují v pásmu o více prostoru.
37:44'
Domácím se přece jen podařilo z přesilové hry vytěžit gól, střelu Stehlíka k brance si zastavil těsně před brankou JAKUB KOTALA a poslal puk do horní části klece – 1:2. Asistence: Jakub Stehlík, Petr Gewiese.
37:21'
Hosté mají kotouč pod kontrolou i nadále.
37:15'
Radovan Pavlík se dostal k puku, projel se až ke Stezkovi, který byl ale na jeho zakončení připraven.
36'
Werek po skončení oslabení málem rozpůlil tyčku!
36:47'
Hosté vyhazují, domácí se pro něj pomalu vracejí, ale zrychluje je sprintující Pilař.
36:43'
Kiviaho loví puk z lapačky.
36:33'
Hostující Jergl bude pykat za podrážení, domácí mají další přesilovku.
36:14'
Kovář dostal puk do pásma, ale dva hráči hostí k němu okamžitě přistoupili a odebrali mu puk.
36:01'
Hostující hráči ohrožují Stezkovu klec, po jedné ze střel zazvonila tyč a rozhodčí rychle rozpažuje.
35:26'
34:56'
Do pásma se s pukem vydal Štohanzl, domácí jakoby jej ani zastavit nechtěli, hostující útočník zdatně šetří vteřiny z oslabení v útočném pásmu.
34:19'
Lakatoš dostal přihrávku do volného prostoru, ale přestřelil.
34:01'
Krieger dostal rychlou přihrávku do jízdy, ale z kruhu Kiviaha nepřekonal.
33:43'
Hosté vyhazují kotouč do rohu ke Stezkově kleci.
33:26'
Vítkovická Ostravar aréna ožila, Rosandić putuje na trestnou lavici za podrážení.
33:02'
Dej si sjížděl k brance, ale přihrávka jim přišla pozdě.
32:24'
Mueller se drží před hostující brankou, cloní gólmanovi a číhá na kotouč.
32:10'
Kotouč mimo hrací plochu, následuje komerční přestávka.
31:35'
Královehradečtí odehrávají kotouč do bezpečí, ale Mueller si pro něj zajel a dostává svůj tým zpět do pásma.
31:13'
Souhra vítkovických končí na hostujícím gólmanovi.
31:04'
Průnik Lakatoše s Jarůškem ke Kiviahovi končí přikrytým kotoučem. Následuje komerční přestávka.
30:41'
Hosté nahazují puk do pásma, ale Koch u něj bude jako první.
30:16'
Domácí v útočné pásmu, ale před brankou se jim příliš nedaří.
29:55'
Mountfield musí rozehrát ze svého obranného pásma.
29:29'
Nebezpečná akce před domácí brankou, ale Stezka zareagoval pohotově.
28:49'
Královehradečtí zalehli kotouč, domácím se nepodařilo jej vydolovat.
28:35'
Vítkovičtí v pásmu, ale bez puku.
28:18'
28:02'
Hosté odpalují puk za Stezkovu klec, ten rychle rozehrává zpoza branky.
27:38'
Kalus je zpět ve hře, domácí mají krátkou přesilovku.
27:12'
Mueller se protáhl do pásma podél mantinelu, ale jeho střela trefuje jen gólmana.
27:01'
Hraje se v rychlém tempu na obě strany.
26:18'
Za sekání je potrestán a síly na ledě srovnává hostující Blain.
26:18'
Velká šance pro domácí, Lakatoš se protáhl s pukem až před branku, kde si prakticky došel pro faul, protože Blain nemohl riskovat.
26:05'
Mountfield zpět v pásmu, ale hostí bojují o puk.
25:46'
Dej vystihl hostující přihrávku a tečuje puk ven z pásma.
25:38'
Prvním vyloučeným zápasu se stává domácí Kalus, ten bude pykat za podrážení.
25:23'
Další pohotový zákrok hostujícího gólmana, vhazuje se po jeho pravici.
25:18'
Domácí se rychle protáhli do pásma, Dej dostal nabito do kruhu, ale ani po jeho tvrdé ráně se skóre nemění.
24:57'
Jarůšek zachytil kotouč ve středním pásmu, ale dál než za modrou se nedostal.
24:27'
Koch se u mantinelu střetl s Perretem, tomu se to moc nelíbilo.
24:02'
Gewiese rozehrál do pásma, ale vítkovičtí se v útoku nedokázali usadit.
23:35'
Hosté vyvezli kotouč, ale jen do středního pásma.
23:13'
Krenželok zavezl kotouč do pásma, spoluhráči jej následují.
22:43'
Vítkovice jsou u kotouče, Kiviaho je ale v pohotovosti.
22:17'
Mountfield vyhazuje puk na zakázané uvolnění.
22:11'
Až před hostující branku se protáhl Krieger, ale vystřelil později než by měl.
21:35'
Hosté se dostali do pásma velmi lehce, střela Filipa Pavlíka z kruhu letěla těsně kolem vítkovické klece.
20:35'
K hostující kleci se dostal Grman, který mohl umístit střelu Muellera, ale nedosáhl na ni.
20:01'
Střídání v týmu HC Vítkovice Ridera:
Do druhé třetiny nastupuje do vítkovické klece Aleš Stezka, Lukáš Klimeš zůstává na střídačce.
20:01'
Po první třetině prohrávají domácí o dvě branky, nejprve se trefoval Kevin Klíma, o čtyři minuty využil znovu zakrytého výhledu Klimeše Perret. Vítkovice si taky připravily několik šancí, ale přesto Kiviaha nedokázaly překonat. Cestou k dnešní výhře bude pro hosty jednoznačně clonění před brankou, což se jim zatím daří. Nechme se překvapit, jak po přestávce zareagují vítkovičtí, kteří budou určitě bojovat až do konce.
1/3 – 7:15
Další třetina začne přibližně v 18:26.
20:00'
19'
Lakatoš minul krátce před přestávkou odkrytou hostující branku!
19:48'
Puk pod kontrolou hostů, ti ho drží v rohu u své klece a nikam už spěchat nebudou.
19:38'
Lindberg s Kotalou u Kiviaha, ale ten nakonec zasahovat nemusel.
19:12'
Vítkovice stále bojují v pásmu, ale hosté už se srovnali.
18:33'
Domácí bojují u branky, těsně ji minul Lakatoš, Krieger i jeden z beků.
18:02'
Werek se protáhl k domácí brance, ale kotouč mu ujel.
17:48'
Domácí se natlačili do hostující branky, hra je přerušena a bude se vhazovat po levici gólmana.
17:36'
Vítkovice v protiútoku, až k brance si sjel Stehlík, ale nastřelil jen gólmanovy betony.
17:18'
Hosté mají puk pod kontrolou, vyrážejí ke Klimešovi.
16'
Hradecký náskok zvýšil střelou od modré čáry Perret, 0:2
16:50'
Vítkovičtí posílají kotouč zbrkle na zakázané uvolnění.
16:18'
Od modré pálil Filip Pavlík, Klimešovi kotouč vypadl, ale Dej jej odpálil k mantinelu.
15:51'
Hosté se bez větších problémů dostali do pásma, jejich nahození na branku kryje Klimeš a přerušuje hru.
15:23'
Hradec právě vstřelil branku!
Kovář před svou brankou bojoval se soupeřovým hráčem, Klimešovi zrovna ve výhledu, z prostoru před kruhy se napřáhl JORDANN PERRET a puk končí v síti – 0:2. Asistence: Michael Gaspar.
14:43'
Mountfield v pásmu neuspěl, domácí mají puk pod kontrolou.
14:17'
Hosté v pásmu, od modré to zkusil Rosandić, ale Klimeš kontroluje kotouč.
13:57'
Nahození puku do pásma královehradeckým moc nevyšlo, na obranné modré zastavuje puk Grman.
13:54'
Domácí točili hradecké hráče u branky, Grmanova střela končí v lapačce Kiviaha.
13:35'
Lindberg s Kalusem a Muellerem byli přišpendleni k mantinelu, skákavý puk zastavuje Kiviaho.
13:20'
Spolupráce Muellera s Kriegerem končí pod lapačkou hostujícího gólmana.
13:09'
Domácí v pásmu, za brankou bojoval Jarůšek.
12'
Klimeš neviděl Klímovu střelu a Hradec se tak ujal vedení, 0:1
12'
Radegast HITparáda: Filip Pavlík schytal pořádnou ránu od Kocha
12:30'
Vítkovičtí dostali puk do pásma, ale za svou brankou si jej pod kontrolu bere Rosandić.
12:23'
Hosté jsou při chuti, pálí zblízka na Klimešovu klec, ale ten byl tentokrát připraven, protože útočícího hráče viděl už z dálky. Následuje komerční přestávka.
11:51'
Mountfield jako první otevírá skóre dnešního utkání, po nahrávce Okuliara se do horní části vítkovické klece trefuje KEVIN KLÍMA, Klimeš přes přejíždějící hráče puk snad ani neviděl – 0:1. Asistence: Oliver Okuliar.
11:15'
Hosté mohli otevřít skóre, ale vítkovický Klimeš byl přesně tam, kde měl být.
10:57'
Přihrávkový kolotoč Hradce ukončil Filip Pavlík od modré, ale pálil jen do hráče před brankou.
10:25'
Hosté okupují útočné pásmo, Klimeš nemá ideální výhled, ale zatím drží.
10:04'
Bojuje se v rohu u domácí branky.
09:17'
Hraje se na celé ploše ledového kluziště.
08:26'
Kotouč je sražen do ochranné sítě za brankou hostů, následuje komerční přestávka.
08:06'
Domácí se vymanili z pásma, ale dostali se ke Kiviahovi jen na skok.
07:35'
Hosté dobře kombinovali u domácí branky, ale Lalancette netrefil puk ideálně.
06:51'
Ve střehu je teď domácí Klimeš, ale hostující střely nejsou z nejpřesnějších.
06:28'
Vítkovice ve středním pásmu získaly puk, ale jeho nastřelením za branku o něj přišly.
05:44'
Krieger s Muellerem se dostali do pásma, ale v mezikruží přišli o kotouč.
05:24'
Čtvrtá vítkovická formace zamotala hlavu hostujícímu gólmanovi, ale skóre se nemění.
05:15'
Gaspar se protahoval do pásma, nakonec kotouč nedokázal udržet.
05:03'
Nepřesná přihrávka dostala do pásma vítkovické, ale ty zastavuje ofsajd.
04:35'
Od kruhu prověřoval Klimeše ve vítkovické kleci Jank, ale náruč domácího gólmana byla připravená.
04:16'
K brance si sjížděl Dej, ale nedostal dost prostoru.
03:54'
Jergl neudržel kotouč na modré a hosté musejí vycouvat z útočného pásma.
03:37'
Královehradečtí bojují u domácí branky.
03:06'
Za nahozeným pukem sprintoval Krieger, ale byl zastaven u mantinelu.
2'
Radegast HITparáda: Forčekující Kalus narazil na hrazení Filipa Pavlíka
02:45'
Hosté v poklidu rozehrávají.
02:20'
Vítkovičtí vyrazili do útoku, spolupráce Fridricha s Lednickým ale ovoce nepřinesla.
01:55'
Mountfield se propracoval do pásma, ale u mantinelu ztrácí kotouč.
01:35'
Kotouč zachytil Gewiese, který přesunuje hru do útoku.
01:19'
Filip Pavlík má puk pod kontrolou, rozehrává od své klece.
01:08'
Domácí se i nadále drží v pásmu, Kiviaho je ale ve střehu.
00:37'
Mueller si našlápl po levém křídle, byl už téměř mimo střelecký úhel, ale vystřelil na Kiviaho, ten kotouč upustil, ale dojíždějící Krieger nedostal dost prostoru.
00:21'
Vítkovičtí couvají ke své kleci, ale puk je na hokejkách Vítkovic.
00:02'
Úvodní vhazování vyhrávají domácí, rozehrává Mikuš.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Stezka) – Mikuš, Grman, Koch, L. Kovář, Gewiese, J. Stehlík, Prčík – Jarůšek, Krieger, Mueller (A) – L. Krenželok (A), Dej, Lakatoš (C) – Kotala, Lindberg, Kalus – Fridrich, Chlán, Lednický.
Trenér: Miloš Holaň

Mountfield HK: Kiviaho (Machovský) – Jank, McCormack, Kalina, Blain (A), Rosandić, F. Pavlík (C), Gaspar – Eberle, Miškář, Werek – Perret, Lalancette, Jergl – R. Pavlík, Kev. Klíma, Okuliar – Pilař, Štohanzl, Chalupa.
Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: R. Šír, P. Stano – J. Špůr, P. Šimánek.
Vítkovičtí mají před sebou těžký úkol. Stále jsou pouhý jeden krok od vyřazení, takže musejí do zápasů dávat ještě více, než doposud. Mountfield je momentálně ve výhodě, stačí mu udělat ten poslední krok, ale občas i ten poslední bývá nejtěžší. Domácí bude hnát k vítězství zaplněná Ostravar aréna a bude tím pomyslným šestým hráčem. Uvidíme, jestli to na soupeře zabere. Ale kdy jindy, když ne teď.
Pokud dnes bude na světelné kostce nad ledem svítit po šedesáti minutách nerozhodný stav, bude se hrát prodloužení. Pokud v něm gól nepadne, bude se hrát další prodloužení. A po něm další a další. Dnes už se diváci žádných samostatných nájezdů totiž nedočkají.
Vítkovice se dnes budou muset obejít bez útočníka Bukartse, který dostal jednozápasovou stopku od předseda extraligové disciplinární komise Ujčíka. Ten se zabýval podnětem královehradeckého klubu a zákrok vítkovického útočníka na Okuliara ohodnotil právě tímto trestem.
Fanoušci obou týmů si tak nějak museli zvyknout, že tato série není o gólech, jako spíše o výborných gólmanech. První zápas rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější královehradecký gólman, druhý zápas ve prospěch Mountfieldu rozhodl v prodloužení Miškář. Ve třetím utkání na ledě Hradce se vedlo lépe domácím, ale Vítkovice zvládly vyrovnat, ale Miškář se znovu předvedl jako výborný žolík, který strhl vedení na stranu svého týmu, díky gólu do prázdné klece Vítkovic byl tento zápas zatím jediný, který skončil vyšším rozdílem. Ve čtvrtém zápase v sérii už neměli svěřenci trenéra Holaně co ztratit, do branky nastoupil neokoukaný Klimeš a díky dvěma gólům Deje vedli Ostravané v polovině utkání o dvě branky. Klimeš ale soupeři více než jeden gól nepovolil, a proto jsou vítkovičtí stále ve hře.
Vítkovičtí hokejisté žijí!! Jejich tým v semifinálové sérii prohrál oba domácí zápasy, třetí v pořadí na ledě Hradce Králové prohrál také a Mountfieldu stačilo udělat poslední krok k postupu do finále, který mohl oslavit na svém ledě před svými fanoušky, ale vítkovičtí změnili sestavu, zapřeli se a předčasné oslavy svému soupeři nepovolili. Proto se série vrací znovu na led Ostravar arény a Vy můžete být u toho s námi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.