Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Třinec - 28. dubna 2024   19:00

Celkový počet střel na bránu: 43:23
Ještě dojde na vyhlášení nejlepších hráčů utkání, které si odnesou: Ondřej Vála a Petr Vrána.
V pardubické aréně se momentálně chystá vše na předávání medailí a mistrovského poháru. V třineckém táboru už naplno propukly oslavy, na straně Dynama panuje velké zklamání.
Tohle byla poslední tečka ze sezonou 2023/2024. Druhé prodloužení sedmého finále rozhodl únikem před bránu David Cienciala, který Třinci přihrál pátý titul za sebou. Ve druhém prodloužení se na branku nemuselo čekat příliš dlouho, nicméně domácí tým o to víc zamrzí neproměněný bekhend Kousala necelé dvě minuty před rozhodujícím okamžikem.
83:51'
Třinec právě vstřelil branku! Třinečtí Oceláři rozhodují v prodloužení o svém pátém titulu v řadě! Po přechodu modré čáry si nabruslil před obránce DAVID CIENCIALA, který puk procpal spolu s Willem do brány – 1:2! Bez asistence
83:20'
Za vlastní bránou s pukem manévruje Polášek.
82:21'
Jakmile jsem to ale dopsal, tak před Kacetlem dostal prostor Robert Kousal. Zakončovat musel bekhendem, ale byl už příliš blízko brankáři a nezvedl kotouč dostatečně vysoko!
82:11'
V prvních minutách druhého prodloužení jsou aktivnější hosté.
81:20'
Pardubická obrana zažehnala hrozící přečíslení.
81:05'
Will musel skrýt puk v lapačce po střele Nedomlela.
80:33'
Dynamo vyhrálo buly, ale po odrazu od třinecké hole se musí dostat do pásma zpátky.
80:01'
Začalo druhé prodloužení.
Počet střel na bránu po 1. prodloužení: 42:20
Druhé prodloužení začne přibližně ve 22:37.
První prodloužení o držiteli titulu zatím nerozhodlo, to znamená, že budeme po přestávce pokračovat. Více ze hry měly během této části hry Pardubice, ale do možná největší šance se dostal třinecký Patrik Hrehorčák. V posledních minutách přibývalo na tvrdších zákrocích a drobných faulech, ale nevypadá to, že by rozhodčí chtěli do hry zasahovat.
80:00'
Prodloužení skončilo.
79:38'
Třinec se nacházel v útočné třetině, ale poté Daňo po tvrdém nárazu zboural bránu Willa.
79:11'
Čerešňák nabil Patriku Poulíčkovi, který střílel trochu ze záklonu a nenasměroval puk mezi tři tyče.
78:24'
Lukáš Radil trefil nohu Tomáše Kundrátka, od které puk vyletěl do ochranné sítě.
77:50'
Během chvíle už druhé sražení Willa v brankovšti, s třineckým hráčem si tam vše vyříkává Vála. Rozhodčí však v prodloužení ještě nikoho nevyloučili.
77:31'
Will zasahuje držadlem hole.
76:47'
Na druhé straně je písknutý útočící hráč v brankovišti a hra je vykázána do středního pásma.
76:25'
Zohorna vypálil přímo z buly, ale třinecký gólman vytasil beton.
76:22'
Čerešňákova střela z mezikruží skončila po odrazu na zadním mantinelu. Poté jen hodil puk do lapačky brankáři a bude se vhazovat.
74:57'
Zohorna musel odklidit odražený beton od Willova betonu.
74:25'
Puk na svých holích měli na malou chvilku hosté, ale přišli o něj.
73:29'
Znovu to byl Pánik, který se natlačil před bránu. Kacetl ale klouzající puk za svá záda zastavil.
73:20'
Dynamo si vytvořilo tlak v útočném pásmu. Celé to na sebe vzal Richard Pánik, který prudkou střelou mířil těsně nad, Kacetl jeho střelu nestihl přečíst a byl by bez šance zasáhnout!
72:46'
Zohorna byl sražen u mantinelu, ale hra pokračuje dál.
71:56'
Will zareagoval na nahození na poslední chvíli.
71:17'
Hra teď plyne bez jakéhokoliv přerušení.
69:55'
Mandát za bránou atakoval sám a tak mají Třinečtí prostor pro rozehrávku.
69:02'
Košťálek vytloukl ve střelecké pozici bloky obětavě zakleknutého hráče.
68:32'
Sedlák nemohl hrát, protože byl chycen v ofsajdu.
68:13'
Dlouhý souboj za třineckou bránou pro hosty.
67:00'
Adámek musí hrát před dotírajícím Mandátem, na puku ale hosté.
66:34'
Největší dosavadní šance prodloužení! K Patriku Hrehorčákovi se odrazil kotouč, se kterým se natlačil k Willovi. Pardubický brankář ale na brankové čáře natáhl beton a zamezil této šanci.
65:58'
David Musil skvěle zapracoval v defenzívě a poslal puk na Poulíčka, který ale kvůli ofsajdu nemohl pokračovat ve vstupu do pásma.
65:21'
Kousal zapomněl za sebou puk, čehož mohl částečně využít Cienciala, proti kterému ale okamžitě vystoupil obránce.
64:24'
Domácí byli trochu v pasti. Vše vyřešil Košťálek, který přetlačil v souboji Voženílka a poslal puk obloučkem ven.
63:07'
Vondráček nemá rychlost a musel navíc na puk čekat.
62:30'
Roman nedostihne puk, zakázané uvolnění.
62:12'
bekhend Radila Kacetl vyráží do bezpečí.
61:27'
Martin Kaut vyslal střelu jen do Voženílka.
60:09'
S pukem na holi vymýšlí akci David Musil.
60:01'
Počet střel na bránu po třetí třetině: 35:14
První prodloužení začne přibližně ve 21:43.
Ve třetí třetině už další branka nepadla i přesto, že k ní měly oba týmy v závěru díky početní výhodě blízko. Rozhodující sedmé finále tak bude mít pořádnou zápletku, protože nás po přestávce bude čekat nekonečné prodloužení, ze kterého vzejde jeden hrdina, který rozhodne o titulu pro svoje město!
60:00'
59:54'
Dynamo ještě operovalo v pásmu, ale půjde se do prodloužení.
59:16'
Ze skrumáže před bránou jako první vytáhl puk Smith.
58:36'
Také Oceláři přečkali výhodu soupeře.
58:17'
Zbytek výhody už je bez střelby, navíc Sedlák nepřesně nahrával zpoza brány.
57:06'
Martin Kaut trefil beton a poté hosté vyhazují.
56:36'
A možnost také pro Pardubice! Richard Nedomlel nepřečetl kličku Zohorny, nechal pod ním nohu a míří ven.
56:15'
Dynamo je v plném počtu.
56:09'
Sedlák dokonce zavezl puk do pásma.
55:22'
Hosté se znovu moc neusadili, domácí vyhazují.
54:34'
První šance ale přišla pro Dynamo! Jan Mandát aktivním forčekingem získal puk, natlačil se před Kacetla, ten ale zasáhl betonem a pokryl i dorážku.
54:23'
Dynamo se rychle osvobozuje.
54:15'
Jedinečná příležitost pro Třinec. Dvořák si neporadil na modré čáře s pukem a poté jeho ztrátu a únik Hudáčka musel hasit faulem.
52:41'
Kacetl vyrazil vyrážečkou pouze před sebe. Puk nakonec spadl k druhé tyči, kde se domácím nepodařilo zasunout ho k tyči.
52:07'
Adam Polášek se napřáhl na modré čáře a jeho střele moc nechybělo, ale přesto minula pravou tyčku.
51:32'
Lob na jistotu zpět do středního pásma na Adámka.
Dnešní utkání sleduje 10 194 diváků.
50:12'
Will musel vyrazit puk k mantinelu, protože za ním dojížděl Helewka a nebyl pokrytý.
49:51'
Tomáš Zohorna nebezpečně posílal bekhendem puk na vzdálenější tyč, tu těsně minul!
49:05'
Pardubice se snaží o tlak a tlačí se na třineckou bránu. Proběhne další vhazování.
47:24'
Po neúspěšné třinecké kombinaci končí puk na pardubické střídačce.
47:13'
Zohorna vypustil z jízdy svižnou střelu zápěstím a Kacetl se za ní musel pořádně ohnat, aby zasáhl.
46:32'
V první lajně od začátku třetiny nenastupuje vůbec Tomáš Hyka, teď tam byl místo něj Kaut a Dynamo se usadilo v pásmu. Hosté ale jejích kombinace nakonec vyřešili.
45:30'
Vondráček byl při otočce za bránou odstaven od puku.
45:04'
Po vypršení domácího trestu musel být Will v pozoru proti střele Petra Šenkeříka.
43:13'
Domácí zahrozili ve vlasntím oslabení, Kacetl vytěsnil betonem.
42:45'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Jan Mandát – 2 min., hákování.
42:43'
Střela Davida Musila skončila vedle.
42:05'
Zohorna potřebuje vystřídat, proto puk jen nahazuje do útočného pásma.
41:15'
Will zasáhl ramenem proti střele Daňa do horní části.
40:22'
Vondráček se řítil do útoku, ale jeho střelu obránce zblokoval mimo.
40:01'
Počet střel na bránu po druhé třetině: 26:8
Třetí třetina začne přibližně ve 20:51.
Ve druhé třetině už góly padat začaly, jako první se prosadili Oceláři, když od modré čáry tečoval puk před Willem Petr Vrána. Jenže tlak Pardubice se musel logicky stupňovat a vyrovnávací trefa opravdu nakonec přišla, když sedm vteřin před koncem druhé třetiny rozvlnil síť Ondřej Vála. Do třetí třetiny tak znovu půjdeme za vyrovnaného stavu.
40:00'
39:53'
Dynamo právě vstřelilo branku! Tak to je pořádně studená sprcha pro hosty, šedm vteřin před koncem druhé třetiny! Dynamo skvěle zapracovalo u mantinelu, odkud poslal nejspíš Mandát puk na modrou. Tam stále ONDŘEJ VÁLA, kterého plachtící střela zapadla pod horní tyč – 1:1! Asistence: Jan Mandát.
39:27'
Sedlák zadovkou zpoza brány hledal Adama Musila, ten byl obsazen.
38:54'
Robert Kousal ze slotu napálil obránce.
38:15'
Kacetl zachytil nahození od mantinelu a přerušuje hru. Bude se před ním vhazovat.
37:56'
Po delší době hosté navštívili pásmo Pardubic. Konkrétně to byl Kurovský, jenž si obhodil Válu a poté zakončil. Willa mezeru mezi rukou a tělem utěsnil.
37:18'
Puk skončil po vyhození třineckého obránce na pardubické střídačce.
37:00'
Tlak Dynama teď výrazně narůstá, ale veškerá nahození od modré čáry buď zastaví bránící pětice, nebo brankář.
35:44'
Skrytá střela od modré čáry nadělala Kacetlovi větší problémy, než to nejprve vypadalo! Kotouč neměl zcela pod kontrolou, čehož si všiml Lukáš Radil, který se dral za dorážkou, ale neuspěl.
34:47'
Domácí zůstávají v pásmu, ale žádnou šanci si zatím nevytvořili.
34:00'
Třinec v pěti.
33:52'
Kaut trefil prvního hráče a poté už kotouč nezískal.
33:29'
Dynamo se musí vracet pro puk.
33:04'
Střela Richarda Pánika se po teči otřela o horní tyč!
32:14'
Cěrešňákvoa rána na bránu neprošla.
32:00'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
Vladimír Dravecký – 2 min., faul kolenem.
31:36'
Třinečtí se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.
31:19'
Zohorna příliš neváhal a hned po přechodu pásma se opřel do puku. Třinecký brankář byl nucen přerušit hru.
31:09'
Sedlák se řítil za pukem, ale skončilo to nájezdem do Kacetla, po kterém rozhodčí přerušují hru,
30:22'
Poulíček se hnal před dva beky za pukem, ale nezakončil.
29:19'
Před návratem Šenkeříka pokazil Kousal křižnou přihrávku a hosté se dostali ven z pásma.
29:09'
Další střelu musel Kacetl vyrazit betonem, z dorážky nikdo neuspěl.
28:31'
Další Radilova střela možná po drobné teči skončila nad bránou.
27:56'
Radil ani Kaut se střelou z kruhu neuspěli.
27:19'
Petr Šenkeřík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
27:11'
Velká šance Ocelářů na navýšení! Po zmatcích před Willem sebral puk Hudáček a jemným nahozením ho poslal před prázdnou bránu Davidu Ciencialovi, který promáchl.
26:41'
Dloubnuté nahození do středního pásma sbírá Šenkeřík.
25:58'
Po plynulém zavezení puku do pásma zakončoval Vondráček do lapačky.
25:24'
Hyka nepřesně nahazuje puk a hra se stěhuje před Willa.
24:43'
Třinec právě vstřelil branku! Teď už hosté přesilovou hru využívají a dostávají se do vedení! Tomáš Kundrátek si s pukem na hokejce sjel více do středu a poté ho nahodil před bránu, kde se ho naposledy dotkl PETR VRÁNA – 0:1! Asistence: Tomáš Kundrátek a David Cienciala.
23:51'
Až teď Třinec získal pásmo, křižnou přihrávkou ho ale rázem ztratil.
23:07'
Martin Kaut – 2 min., podrážení.
22:46'
Nahození trefilo Adama Musila.
22:13'
Teď se po icingu dostane hra před Willa.
21:46'
Dvořák se mimo hru chytl s Voženílkem a dlouho se od sebe nemohli oddělit. Mezitím pokračovala akce před třineckou bránou.
20:55'
Kundrátek vyzkoušel pozornost Willa, který puk nepustil.
20:05'
Dynamo začíná se čtvrtou lajnou, která to poprvé zkoušela v útočné třetině.
20:01'
Počet střel na bránu po první třetině: 12:5
Druhá třetina začne přibližně v 19:54.
Prvních dvacet minut sedmého finálového utkání je za námi a branku jsme v nich neviděli. Oba týmy dostaly příležitost v přesilové hře, kterou nevyužily. Jinak mírně více ze hry mělo Dynamo, což se odrazilo také na počtu střel.
20:00'
19:14'
Válova střela se nepříjemně odrazila od betonu Kacetla, ten toho moc vidět ani nemohl.
18:26'
Křižná přihrávka Mandáta byla příliš pomalá.
17:55'
Radil si vyměnil puk s Robertem Kousalem, který jej následně z otočky poslal před bránu. Puk po bloku obránce vyletěl do ochranné sítě.
16:08'
Vondráček nakonec pouštěl puk po odrazu od zadního mantinelu před bránu. Tam ale nikoho neměl.
14:32'
Lukáš Radil byl po vhazování poměrně volný, ale pokus nasměroval do betonů Kacetla.
14:16'
Hykovi před bránu najížděl kapitán Sedlák. Ten však chvíli vyčkával a mezitím jeho nahození Kacetl zkrotil.
13:54'
Tomáš Hyka jen protečoval puk mimo ledovou plochu.
12:43'
Kaut neobešel obránce, hosté znovu na puku.
Než se bude pokračovat ve hře, dojde ještě k menší úpravě ledu.
12:21'
Po Dvořákově ztrátě puku na modré čáře se snadno hosté přesunuli do útoku, Will musel nadvakrát zasahovat.
11:43'
Opět slušný provoz před třineckou bránou, ale puk hosté odklidili jako první.
11:11'
Čerešňákovo nahození už Zohorna v bruslařském souboji nedostihl.
10:57'
Z trestné lavice se vracel Ondřej Vála a natlačil se před obránce, Kacetl ale k tyči natáhl beton.
10:26'
Daňo trefoval puk ze vzduchu, ale ten doskákal mimo.
09:53'
Libor Hájek si při vlastním oslabení vyjel do střelecké pozice a zaměstnal Kacetla.
09:07'
Kundrátek si nejprve potáhl puk do lepší střelecké pozice, leč mířil vedle. Poté už puk na modré čáře nestihl.
08:49'
Ondřej Vála – 2 min., sekání.
08:40'
Další zákrok Willa hned po buly.
08:37'
Podél mantinelu unikl Martin Růžička. Pardubický brankář si proti němu povyjel a střelu ukryl.
08:19'
Hosté hrají v plném počtu.
07:51'
Třinečtí tentokrát vyhazují až k Willovi.
07:14'
Hykova nahrávka na Košťálka byla zastavena a Dynamo se vrací zpět do středního pásma.
06:40'
Sedlák byl před bránou trefený a poté se puk odrazil nad bránu.
06:19'
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Daniel Kurovský.
05:21'
Will si po střele Smithe po delší době sáhl na puk.
04:33'
Hosté za vlastní bránou uklidňují hru a chystají se do útoku.
04:25'
Radil u tyčky ještě dorážel, ale v tu dobu měl třinecký brankář pod kontrolou.
03:44'
Dynamo je v prvních minutách více na puku. Teď to Vála zkoušel od modré, ale Kacetl puk našel v lapačce.
02:59'
Puk končí vyhozením ven z ledové plochy, vhazuje se u Kacetla.
02:13'
Zohorna nepříjemně před bránu hodil puk bekhendem, nikdo ho netečoval.
01:45'
Válovu nahrávku Radil netečoval, hra se přesouvá před Willa.
01:13'
Košťálkova střela se odrazila pro Sedláka, který měl puk za tělem a nezakončil.
00:56'
Další nátlakový útok na Kacetla, před bránou ale puk uzmuli Oceláři.
00:48'
Dvořákovu střelu od modré čáry tlumí Kacetl na betonech.
00:14'
Adámek vyváží puk přes střední pásmo.
00:04'
První vyhrané buly pro Dynamo.
00:01'
Hráči obou týmů postupně nastupují na ledovou plochu. Před samotným zápasem ještě tradičně zazní česká hymna a poté půjdeme na věc.
Zdravím vás u posledního zápasu extraligové sezony přímo z pardubické enteria areny, ve kterém se rozhodne o držiteli mistrovského titulu pro sezonu 2023/2024. Dynamo oproti minulým utkáním svou sestavu nijak nepozměňuje. To Ocelářům odpadl další důležitý člen sestavy. V minulém utkání po nárazu do mantinelu předčasně odstoupil Andrej Nestrašil, jenž se dnes nepředstaví.

HC Dynamo Pardubice: Will (Pavlát) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, M. Houdek – Pánik, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček (A), Vondráček.
Trenér: Marek Zadina

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Smith, Mar. Adámek, Nedomlel, Kundrátek, Šenkeřík, Polášek – Dravecký (A), Čacho, Hrehorčák – Voženílek, Helewka, M. Růžička (A) – Daňo, Cienciala, L. Hudáček – M. Roman, Vrána (C), Kurovský – Doktor.
Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Ondráček, Špůr.
Zdravím Vás u přenosu rozhodujícího sedmého finále hokejové Tipsport extraligy mezi HC Dynamo Pardubice a HC Oceláři Třinec. Zápas, ze kterého není cesty zpět. Zápas, který může rozhodnout jakákoliv chyba či šťastný odraz. Pro oba celky půjde o odměnu za celou sezonu, do které vloží zbytky svých sil, a to včetně fanoušků obou táborů.

Sedmý duel extraligového finále se bude v neděli hrát poprvé od roku 2015, kdy Litvínov porazil Třinec. Poslední čtyři sezony právě třinečtí Oceláři ovládli a letos se je pokusí sesadit Pardubice, které jsou ve finále poprvé od roku 2012, kdy slavily titul naposledy.

Když se ještě podíváme do dalších historických zápisů, tak z nich vyčteme, že Oceláři zvládli posledních osm eliminačních zápasů, z nichž rovnou šest odehráli v letošní sezoně. Když došly do sedmého utkání Pardubice, tak jejich historická bilance z ní tři výhry a šest proher.

Dynamo obecně nemá na Třinec v posledních letech moc dobré vzpomínky. V sezoně 2017/2018 šli Východočeši na Oceláře ve čtvrtfinále z pozice outsidera, ale sérii natáhli až do 7. utkání, v němž ale vybouchli 1:8. V tomto utkání začínal v pardubické bráně Ondřej Kacetl (současný fantom soupeře) a rekordním zápisem sedmi asistencí se blýskl David Cienciala (také hráč s minulostí v obou týmech). Také minulý rok překazil pardubickému mužstvu cestu play off Třinec, v semifinále v pardubické enteria areně se odehrála dramatický koncovka, kdy mohl pardubický útočník Tomáš Hyka pár vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnat z nařízeného trestného střílení a poslat utkání do prodloužení, leč neuspěl a z finále se radovali Oceláři. A zbytek už je historie. Domácí Pardubice tak budou mít jedinečnou možnost vrátit rivalovi poslední neúspěchy a získat po dvanácti letech mistrovský pohár. A nebo to bude opět Třinec, který bude pokračovat v tuzemské nadvládě? Utkání začíná v neděli v 19:00.

1. finále | HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
2. finále | HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 6:3 (0:0, 2:1, 4:2)
3. finále | HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
4. finále | HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 2:6 (1:1, 0:2, 1:3)
5. finále | HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
6. finále | HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)