Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Pardubice - 20. dubna 2024   17:00

Ukončeno
Třinec
10:13' Daňo (L. Hudáček, Šenkeřík) • 15:02' L. Hudáček (Kundrátek, Vrána) • 23:59' L. Hudáček (Nestrašil, Kundrátek) • 56:27' Nestrašil (Voženílek)
4:3
(2:1, 1:1, 1:1)
Stav série: (2:1)
Pardubice
12:05' Radil  (Zohorna, Čerešňák) • 36:15' Mandát  (Zohorna, Will) • 58:43' A. Musil  (Radil, Zohorna)
Třinec
Sestavy:
Kacetl (Mazanec) – Mar. Adámek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, Šenkeřík – Hrehorčák, Čacho, Dravecký (A) – Nestrašil, Helewka, Voženílek – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Kurovský, Vrána (C), M. Roman – M. Růžička (A).
Rozhodčí
Hribik, L. Květoň – J. Ondráček, Špůr
Werk arena, Třinec
5 400 (vyprodáno) diváků
Pardubice
Sestavy:
Will (Pavlát) – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, Vála, M. Houdek – Kaut, Sedlák (C), Hyka – Radil, Zohorna (A), R. Kousal – Paulovič, A. Musil, Říčka – Vondráček, Poulíček (A), Mandát.
Přenos se aktualizuje automaticky

Třinečtí se tak po třech zápasech dostali do vedení 2:1 na zápasy. Série pokračuje čtvrtým utkáním hned zítra, ze kterého přineseme textový online přenos. Zápas číslo čtyři začíná v třinecké WERK ARENĚ zítra, tj. v neděli 21. dubna 2024 od 17 hodin. Do té doby se mějte pěkně!
Statistiky utkání:

Střely na branku 25:44
Střely mimo 15:21
Zblokované střely 10:34
Hity 5:5
Vhazování 24:42
Trestné minuty 4:4
Byl to obrovský boj do samotného závěru a ještě po závěrečném hvizdu hrají emoce, protože Voženílek chytil za dres Košťálka, který po konci zápasu poslal ještě tvrdou střelu na Kacetla. Tato situace už ale nic neznamená.

Ve třetí třetině jsme nakonec viděli opět dvě branky. Hosté se od začátku opět snažili trpělivě rozleptat třineckou obranu, což se jim ale nepovedlo. Následně byl vyloučen Poulíček, ale Třineckým se nepodařilo přesilovku využít a hosté tak stále dýchali. Hůř jim bylo tři a půl minuty před třetí sirénou, když Andrej Nestrašil proměnil situaci tváří v tvář Willovi. Pardubice se pak dostali k dlouhé hře bez brankáře, kterou využil ke snížení Adam Musil, ale zbytek utkání už Oceláři ubránili. Po vítězství 4:3 se tak ujímají vedení 2:1 na zápasy!
Nejlepší hráči utkání: Libor Hudáček – Tomáš Hyka
Konec zápasu.
59:41'
Kundrátek vyhodil do obranného pásma Pardubic.
59:30'
Ofsajd Pardubic.
59:25'
Vhazování ve středním pásmu, Will opět míří na střídačku.
V Třinci se v tomto play off hraje osmý zápas a poosmé je vyprodáno – dnešní zápas sleduje 5 400 diváků!
59:12'
Hrehorčák od červené čáry minul prázdnou pardubickou branku!
58:57'
Hosté opět hrají power play.
58:43'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Bude to asi ještě velké drama! V power play se hostům podařilo dostat na jednobrankový rozdíl. Kacetl nejprve perfektním přesunutím k levé tyči zabránil první střele Dynama dostat se do branky, ale proti dorážce byl krátký. Střelcem je ADAM MUSIL. Asistence: Lukáš Radil, Tomáš Zohorna. Stav utkání 4:3.
58:14'
Radil dostal nabito na pravý kruh, ale minul!
57:57'
Zakázané uvolnění Třince.
57:36'
Hosté nemohou uklidnit puk na holích. Adámek jej po hrazení vyhazuje mimo. Kaut jej tečoval, není to icing.
Do útočného pásma Pardubic míří šest bruslařů a Will na střídačku. Hosté hrají 6/5.
57:07'
Hosté si vybírají oddechový čas.
57:07'
Těžký boj o puk v obranném pásmu Třince. Ani Roman, ani Kundrátek jej nedokázali vyndat. Nakonec situaci neutralizuje Kacetl, který chytil Kousalovo nahození ze strany.
56:27'
Třinec právě vstřelil branku!
Helewka zablokoval na obranné modré postup Pardubic, kotouč se dostal k Voženílkovi, který si jej vyměnil s ANDREJEM NESTRAŠILEM a ten byl ve finální fázi akce sám před Willem. Třinecký útočník dokázal brankáře prostřelit a navýšit vedení Ocelářů. Asistence: Daniel Voženílek. Stav utkání 4:2.
56:02'
Voženílek nahodil puk na Sedláka, toho ale neohrál Nestrašil. Na druhou stranu vyváží hru Kaut. Hosté mají pásmo.
55:46'
Zakázané uvolnění Třince.
55:34'
Zohorna střílel z dobré pozice na kruhu, ale minul. Domácí pak vytlačili hru mimo své pásmo.
55:10'
Domácí sebrali nahozený puk ze střední zóny a vypadalo to v klidu pro domácí, ale po drobné chybě Nedomlela se hosté tlačili před branku.
54:49'
Poulíček skončil ve střední třetině na Daňo a kotouč končí mezi střídačkami.
54:21'
Domácí dostali puk z pásma, ale Hrehorčák neohrál Zohornu a hosté zase zavážejí puk.
53:48'
Košťálkovo nahození od modré kryje Kacetl a vidíme komerční pauzu.
53:44'
Poulíček je na ledě a Pardubice jsou v útočném pásmu.
53:20'
Paulovič vybojoval na Vránovi puk a Adam Musil jej opět vyhazuje.
52:51'
Domácí teď nahánějí puk a Dvořák vyhodil až do útočného rohu. Zde je Kundrátek.
52:15'
Voženílek střílí z pravé strany, Will betony vyráží a Adam Musil vyhazuje. Zařídil střídání pro Pardubice.
52:02'
Šenkeřík – Hudáček a Nestrašil po křížné přihrávce do bočního oblouku branky.
51:23'
Ve výhodě se Hudáček tlačil před branku. Will jej vychytal a Vála následně složil na zem. Rozhodčí vylučují Patrika Poulíčka (PCE) za vysokou hůl. Druhá třinecká přesilovka.
51:15'
Obrovský tlak Třince! Poláškovu tvrdou střelu od modré tečoval Daňo mimo pardubickou branku. Kurovský vybojoval faul, Oceláři mají výhodu.
50:30'
Tlak domácích! Hudáček si vyměňoval puk s Ciencialou, který se pak sražený dostal do brankoviště Pardubic a Will měl co dělat, aby se po něm natáhl.
50:09'
Krátký pobyt Pardubic v útočném pásmu končí tím, že Voženílek vyvezl puk do útočného pásma. Předtím se Hájkova střela odrazila těsně vedle.
49:43'
Čárový rozhodčí se teď srazil se Zohornou, ale udělal dobrou práci pro bránící třinecké hráče. Ti mohli na druhou stranu zahájit útok, ale Voženílek s Helewkou nic nevymysleli.
49:10'
Tuhý boj o puk ve třineckém obranném pásmu. Nevzhledná pasáž tvrdého boje končí po vyhození Šenkeříka, který poslal kotouč na zakázané uvolnění.
48:17'
Poulíček vybruslil zpoza branky před třinecké brankoviště do šance, ale skončil na zemi. S kotoučem na holi pak z ohně vyjel Vrána.
47:57'
Vondráček vybojoval v rohu puk, ale pak jej na modré ztratil Hájek. Ten pak ze vzduchu smečoval puk k Mandátovi a je to přihrávka rukou.
47:05'
Kundrátkova zblokovaná střela málem ohrozila Willa, ale za brankou vybojoval puk Voženílek. Po Nedomlelově nahození na zadní hrazení se málem dostal do šance před brankou Nestrašil, ale byl pokryt pardubickou obranou.
46:48'
Domácí po vhazování v útočném pásmu na kotouči. Trochu se honili, ale drželi puk. Cienciala nahodil na Willa a zařídil další vhazování v útočném pásmu.
46:21'
Voženílek si ve středním pásmu našel Sedláka, také bez faulu. Na pardubickou stranu vyvezl hru Helewka, předal Voženílkovi a domácí byli v situaci dva na jednoho. Velkou šanci ale Voženílek nevyužil, poslal Nestrašilovi nepřesnou přihrávku na nohy. Hra bude pokračovat po komerční pauze.
45:40'
Košťálek si sjel do slotu na přihrávku z levé strany, ale usměrnil puk mimo. Velká šance Dynama!
45:07'
Poulíček vedl puk v akci dva na jednoho a když bylo jasné, že nebude moct nahrávat, šel k němu Nedomlel. Následně ze slotu střílel nepřesně Dvořák.
44:30'
Čerešňák si čistě našel ve středním pásmu Romana a hosté mohli založit útočnkou akci. Ale právě sestřelený hráč o chvíli později zbavil hosty útočného pásma.
44:07'
Zohorna poslal puk dopředu a jeho spoluhráči se snažili dostat k nebezpečné akci. Kotouč měl na modré Vála, Zohorna clonil před brankou, ale vyvezl jej z tohoto prostoru Polášek. Kacetl měl lehkou práci.
43:19'
Hyka dostal puk v rohu na hůl a nabil na osu Dvořákovi, ale jeho střela s nápřahem až ke stropu hodně vysoko přeletěla třineckou branku.
42:51'
Čtvrtá formace Dynama pokryta a Nestrašil opět dloubákem až do pásma Pardubic.
42:17'
Kurovský poslal dopředu Romana a před ním musel rozehrávat Čerešňák. Na druhou stranu poslal puk Adámek a opět za ním sprintoval Roman.
42:02'
Kacetl přerušuje hru a bude se vhazovat v útočné zóně Pardubic.
41:36'
Náznak šance na třinecké straně. Daňo si najel na slot, ale ideálně se do puku neopřel a ten objel levou Willovu tyč. Čacho se ukázal na ledě v předchozím střídání a hraje v drese bez jmenovky – ten svůj měl zřejmě zakrvácený.
41:19'
Domácí se teď nadvakrát ubránili a Dravecký posílá dloubákem pryč.
40:47'
Domácí se opět jednoduše ubránili a poslali puk dopředu a střídají. Dvořák bruslí s pukem na holi ve vlastním pásmu.
40:28'
Helewka zastavil akci hostů a poslal dopředu Nestrašila. Ten ale prohrál bruslařský souboj a hosté vyvezou hru ze své třetiny.
40:01'
Začala třetí třetina. Oceláři na první buly neposlali Čachovu formaci, ale Nestrašilovu. Ten svedl vhazování se Sedlákem a i potřetí na začátku třetiny uspěl hostující kapitán.
40:01'
Začala třetí třetina.
Hráči se vracejí na led a zápas číslo tři bude pokračovat za malý moment třetí třetinou.
Třetí část hry bude zahájena cca v 18:52.
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku 18:31
Střely mimo 9:15
Zblokované střely 6:30
Hity 4:3
Vhazování 16:32
Trestné minuty 4:2
Třinečtí diváci mohou nadále sledovat velmi emotivní a dramatické utkání. I po čtyřiceti minutách hry jsou o gól vepředu domácí. Ti po čtyřech minutách druhé třetiny dokonce odskočili na dvoubrankový rozdíl, když Libor Hudáček přidal druhý zásah v utkání. Hosté po třetí brance ve své síti byli jednoznačně aktivnější, měli několik dobrých šancí, nevyužili dokonce druhou přesilovku v zápase. Po ní se ale střelou z jízdy prosadil Jan Mandát, který z toho před třetí částí udělal zase velmi těsný zápas.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:59'
Čacho odjel se zakrváceným obličejem z rohu přímo do šatny. Čas doběhl do konce a do šatny jej následovali všichni hráči obou týmu. Rozhodčí se jeli podívat ještě na videozáznam hry, z něhož bylo patrné, že Čacho přišel k újmě při střele pardubického hráče, což dle upravených pravidel není přestupek.
39:53'
Sedlák objel třineckou branku a centroval před brankoviště, odkud zakončoval Hyka. Byl pokryt a následně před ním čistí roh obranného pásma Čacho. Kotouč je mimo, třetina končí, ale Čacho odjíždí z rohu bez přilby a zakrvácený.
39:40'
Ofsajd Pardubic a Mandát ještě poslal puk na Kacetla. Bylo vidět, že to úmysl nebyl, pardubický hráč se jel hned domácímu brankáři omluvit.
39:30'
Nestrašil vyhodil z třineckého pásma zastavený puk u mantinelu.
39:14'
Adam Musil si teď ze strany najel s pukem před třinecké brankoviště do tří hráčů, neuspěl a Kacetl přikryl volný puk na zemi.
38:45'
Domácí teď musejí odrážet ofenzivní akce hostů, ale prozatím se jim to daří, i když měli třeba teď při odražené střele Hájka od modré před branku na mále. Kacetl si vyčistil předbrankový prostor.
38:02'
Hosté se opět rozestavěli v útočném pásmu, ale Čerešňákův pokus od modré zaklekl Cienciala.
37:15'
Hyka se tlačil před branku, dával si puk na forhend, ale při zakončení jej zezadu vyrušil třinecký obránce Smith a kotouč skončil za brankou.
37:00'
Mandát zatáhl teď puk do pásma a následnou střelu od modré zablokoval Polášek.
36:15'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Třinečtí se v oslabení ubránili, ale již ve srovnaném stavu hráčů na ledě dostal puk na modrou do jízdy JAN MANDÁT a z hrany levého kruhu trefil horní patra Kacetlovy branky. Asistence: Tomáš Zohorna, Roman Will. Stav utkání 3:2.
35:40'
Nestrašil vystihl přihrávku hostů, Daňo zůstal přilehnutý Kautem. Do úniku se ale s Nestrašilem dal Adámek. Třinecký útočník zkusil na první tyč vystřelit, ale Will zřejmě vyrážečkou puk usměrnil těsně mimo.
35:00'
Jednu Kautovu střelu vyrazil Kacetl, druhou srazili třinečtí hráči do rohu, odkud vyhazuje Hrehorčák.
34:13'
Dravecký zastavil ve středním pásmu nejprve Sedláka a pak Košťálka. Po druhém zastaveném puku dokonce vyrazil dopředu a chtěl udělat Sedlákovi kličku, ale ten jej tak napůl trefil tělem.
33:52'
Radil přihrál rukou a vhazuje se ve středním pásmu.
33:38'
Pokračovalo se ve výhodě Dynama a za brankou Willa zůstal na zemi tentokrát Hudáček, ale tohle faul nebyl. Takže sečteno – na trestnou jde Adam Smith (TRI) za držení a Pardubice mají druhou přesilovku v zápase.
33:22'
Hosté se dostali do útočném pásma a za brankou Paulovič vybojoval faul a přesilovku pro svůj tým.
33:08'
Daňo na levém hrazení získal vyhozený puk a snažil se přihrát mezi kruhy Ciencialovi, ale přihrávka byla moc prudká.
32:50'
Cienciala byla ve středním pásmu zablokován, ale kotouč dostal do jízdy napravo Daňo. Neměl moc co s pukem, tak jej jen poslal na Willa a vybojoval vhazování. Bude se hrát po komerční pauze.
31:54'
Nedomlelova střela se odrazila od blokujících hráčů Pardubic do jízdy Kautovi. Ten střílel z jízdy z pravé strany, ale zablokoval jej Voženílek. Následně dostal rychle puk do jízdy na druhou stranu Kurovský, ale jeho střela jen orazítkovala zadní hrazení.
31:05'
Hosté v ofsajdu...
30:51'
Dravecký s Hrehorčákem zablokovali střely jak Dvořáka, tak Košťálka a domácí mohou myslet na útok.
30:42'
Poulíček vjel do útočné třetiny, dal doleva na modrou Dvořákovi a jeho nahození schoval Kacetl do lapačky.
30:29'
Hrehorčák táhl puk po levé straně v situaci dva na jednoho. Přihrávku na volného Čacha mu zblokoval David Musil tím, že padl na led. Střelu třineckého hráče, která musela přijít, schoval Will do lapačky.
30:07'
Kundrátek teď dvakrát vyčistil obranné pásmo, následně Vrána dostal puk až ze svého pohledu do útočné třetiny.
29:38'
Domácí se sami dostali z pásma a při dalším zavezení kotouč do útočné třetiny se Třinečtí vystavili do ofsajdu.
29:19'
Oceláři jsou v pásmu, Cienciala podržel puk a nabil na modrou Smithovi. Jeho svižnou střelu blokoval třinecký hráč před brankou, ale kotouč netrefil branku.
28:44'
Teď dvě mezihry – Pardubice jsou v pásmu, to ztrácejí a Voženílek s Nestrašilem vyvezou puk až do útočné třetiny. A podruhé opět to samé.
27:55'
Hosté teď zvýšili obrátky a jsou opravdu velmi nebezpeční v útočném pásmu. Košťálek dostal nabito na modrou čáru, potáhl si puk ještě dál na pravý kruh a jeho bombu odrazila do ochranné sítě horní tyč třinecké branky.
27:26'
Válovo nahození od modré tečoval dav před Kacetlem do vzduchu a kotouč následně spadl těsně vedle třinecké branky.
27:12'
Situace končí poté, co nahození Košťálka od modré nikdo neclonil ani netečoval a odevzdaný puk chytá Kacetl. Domácí si teď odpočinou po velkém tlaku Pardubic při komerční přestávce.
26:55'
Obrovský tlak Dynama v přebrankovém prostoru! Domácí teď měli štěstí, že jeden z dojíždějících hráčů Pardubic promáchl před prázdnou brankou, tuším, že to byl Zohorna. Následovalo několik dalších šancí a nebezpečných střel.
26:19'
Adámek zůstal ležet poté, co bolestivě zblokoval střelu hostů, ale rychle musel na nohy. Kolem Kacetlovy branky bylo těžko...
25:54'
Ošemetná situace před Kacetlem. Vrána vyvezl puk, ale měl štěstí, že přitom neasistoval brance hostů.
25:26'
Výměna puku mezi Daněm a Romanem končí pádem druhého jmenovaného v útočném pásmu. Faul to není, hosté mají puk a jedou dopředu.
25:11'
Zohorna najížděl středem kluziště, po vstupu do útočného pásma dostal nabito z levé strany, ale jeho střelu z první Kacetl nataženým betonem odrazil do ochranné sítě.
24:40'
Sedlák vybruslil před třinecké brankoviště a Kacetl měl co dělat, aby se po střele pardubického kapitána natáhl! Následně Čacho vyváží puk...
24:20'
Sedlák remizoval na buly a Kaut následně volný puk poslal těsně mimo Kacetlovu branku.
23:59'
Třinec právě vstřelil branku!
Třinečtí ale pokračovali v aktivitě v útočném pásmu a jsou odměněni třetím gólem ve Willově síti. LIBOR HUDÁČEK se dostal ke střele z první z osy kluziště a hostující brankář byl bez šancí. Asistence: Andrej Nestrašil, Tomáš Kundrátek. Stav utkání 3:1.
23:43'
Helewka s Voženílkem byli velmi aktivní za brankou a poslali puk Nestrašilovi mezi kruhy, ale tomu kotouč projel mezi nohama.
23:21'
Hosté se uvolnili jen dalším icingem.
23:04'
Obránci Třince zakládají aktivitu domácího týmu. Nejprve po Adámkově nahození se za pukem tlačil Kurovský. Následně Smith ze vzduchu zachytil vyhození z pásma a Oceláři pokračovali v útoku.
22:28'
Domácí kapitán Vrána vyjel s pukem zpoza branky, natlačil se před Willa a "stačilo" přehodit beton, ale byl v těžké pozici. Nepodařilo se mu to, nezatočil puk do brankoviště hostů a následně sám skončil na zemi.
22:07'
Hosté pobývali v prostorách, odkud domácím nic nehrozilo. Následně Cienciala vysunul dopředu Daňa a založil tím akci domácího Třince.
21:38'
Zohorna udržel puk na modré a poslal jej bekhendem na Kacetla. Odtud kotouč do rohu srazil Šenkeřík, ale hosté jsou na puku...
21:19'
Domácí ale také efektivně zneutralizovali akci hostů a dopředu vezl puk Helewka. Dvořák z předbrankového prostoru vyhodil puk až na icing.
20:54'
Domácí se daleko nedostali, ale následně od vlastní branky zakládali další útočnou akci. Voženílka ale vytlačil Sedlák.
20:19'
Hosté si nerozuměli ve středním pásmu a přes Čerešňáka se dopředu tlačil Hrehorčák.
20:01'
Hrajeme! Úvodní buly druhé třetiny vhodil rozhodčí Hribik mezi Čachovu a Sedlákovu hůl. Uspěl opět hostující kapitán.
20:01'
Začala druhá třetina.
Aktéři dnešního utkání se vracejí na led a zhruba za půldruhé minuty budeme pokračovat prostřední třetinou normální hrací doby.
Druhá třetina bude zahájena cca v 18:00.
Statistiky po první třetině:

Střely na branku 12:17
Střely mimo 3:6
Zblokované střely 3:15
Hity 3:2
Vhazování 9:20
Trestné minuty 2:2
První třetina byla doslova nabita zajímavým hokejem. Hosté se mohli dostat do tempa už po necelých dvou minutách, když fauloval Cienciala a Dynamo hrálo první přesilovku. Hosté si vytvořili tlak před Kacetlovou brankou, ale do vyložené šance, kdy by domácí obrana byla bezradná, se nedostali. Naopak Hrehorčák mohl využít chyby v rozehrávce hostů, ale kličku do forhendu nedotáhl. V jedenácté minutě skóre otevřeli domácí, když centr Marka Daňa, který byl prvotně určen jako střelec, na Ciencialu, který sjížděl na brankoviště, si do branky srazil nejspíš Hájek. Oceláři nevedli dlouho, jen asi dvě minuty, pak rychlou akci po ztrátě puku Třineckých sehrálo Dynamo po ose Čerešňák – Zohorna – Lukáš Radil a bylo srovnáno. Asistent u první branky Dynama Zohorna se pak dopustil faulu před svou brankou a Oceláři trestali tento prohřešek už po 17 sekundách. Tvrdou střelou z levé strany poslal Oceláře opět do vedení Libor Hudáček. Po první třetině tak domácí vedou – 2:1!
20:00'
První třetina skončila.
19:54'
Dvě situace, kdy Pardubičtí pobývali v útočném pásmu, ale dvakrát vyřešil Kundrátek. Podruhé poté, co Kacetl vytřepal puk z lapačky. Domácí vyvezou puk a už se nic nestane.
19:02'
Nahozený puk od modré čáry srazil Sedlák vysokou holí a vhazovat se bude v neutrální zóně.
18:17'
Kaut si obhodil Hrehorčáka a založil tím nebezpečnou situaci hostů. Ti si ale kvalitně nenahráli. O chvíli později prvně jmenovaný byl v dobré pozici na levém kruhu po špatném střídání domácích, ale minul Kacetlovu branku.
17:20'
Čtvrtá formace Dynama ve vyložené šanci. Mandát s Vondráčkem udělali perfektní práci za brankou a poslali puk do slotu na Poulíčka. Ten byl ale zablokován Voženílkem.
17:01'
Dynamo se dostalo rychle od vlastního zadního hrazení až do útočného pásma, ale Radilovu střelu po vstupu do útočné zóny zblokoval do ochranné sítě tentokrát Adámek.
16:28'
Pak však přišla chyba na útočné modré a byla z toho nebezpečná situace Pardubic. Zohornu ale stihl dojet a zablokovat Šenkeřík.
16:19'
Dnešní první třinecká lajna je zatím nejvíce cítit v útočném pásmu. Teď bleskově využili ztráty puku pardubických hráčů v neutrální zóně a zase byli v útočném pásmu nebezpeční.
15:53'
Kaut neudržel puk na obranné modré, získal jej Helewka, který se snažil počkat, až Voženílek vyjede z útočné zóny. Nepodařilo se mu to a je z toho ofsajd.
15:31'
Domácí jsou po vstřelené brance při chuti a špatné založení útoku hostů ihned proměnili ve svůj vlastní útok. Adámek dostal puk na modrou, ale mezitím se jeho kapitán nedovoleně postavil v brankovišti.
15:02'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři si s přesilovkou tentokrát moc dlouho nehráli. LIBOR HUDÁČEK dostal nabito do své kanceláře na vrcholu levého kruhu a jeho tvrdou střelu zastavila až síť Willovy branky. Asistence: Tomáš Kundrátek, Petr Vrána. Stav utkání 2:1.
14:45'
Will puk přikryl, situace vypadá pohlídána z pohledu hostů, ale přišel krosček Tomáše Zohorny (PCE) a je zde přesilovka i pro domácí.
14:45'
Cienciala vyvezl puk od hrazení, nabil Hudáčkovi na modré a jeho bombu z osy zlikvidoval Will.
14:18'
Hrehorčák získal puk u hrazení po špatném střídání hostů, vybruslil s ním před branku, kde byl ještě Dravecký, ale jeho šanci zlikvidoval Will. Následně získal puk na vrcholu kruhů Kundrátek, stáhl si jej, ale následně přestřelil. U branky ještě číhal opět Dravecký. Dvě velké šance domácích!
13:39'
Domácím se nepodařil přechod přes modrou čáru. Kotouč mají hosté, jsou za brankou a oba týmy střídají.
12:58'
Rychlá akce hostů, Vondráček střílel svižně z pravé strany, následně před brankou pokryl dojíždějícího Poulíčka Daňo a založil rychlou akci. Hudáček zatáhl puk do pásma a poté od modré střílel Adámek. Will přerušuje hru.
12:42'
Nedomlel nahodil, Will si našel puk, přerušil a je vyhlášená komerční přestávka. Předcházela krátká pasáž Ocelářů v útočném pásmu s tvrdým bojem kolem mantinelů.
12:25'
Helewka zatáhl puk do pásma a po Kundrátkově střele od modré toho Will moc neviděl. Oceláři bojují v pásmu o kotouč.
12:05'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Hosté se dostali v útočném pásmu na puk a po rychlé výměně mezi třemi hráči šel na levou stranu před brankoviště na hůl LUKÁŠE RADILA, který odrazem o Kacetla dostal puk do sítě. Asistence: Tomáš Zohorna, Peter Čerešňák. Stav utkání 1:1.
11:41'
Domácí pod tlakem vyhodili puk na zadní hrazení a následně byl Vála ve sprinterském souboji s náskokem před Kurovským, a tak je z toho icing.
11:21'
Přerušeno, puk má Kacetl a po přerušení jej ještě obtěžoval Sedlák. Za všeobecného pískotu mu domácí hráči vysvětlují, že se jim tato situace nepozdávala.
11:05'
Kaut dostal puk do pohybu a zhruba z úrovně útočné modré jej poslal na Kacetla přes Kundrátka. Střela byla nepřesná.
10:45'
Košťálek měl puk na ose útočného pásma a poslal jej na Kacetla. Ten situaci pokryl a případně nepříjemně ohrožujícího branku Sedláka přiklekl domácí bek.
10:13'
Třinec právě vstřelil branku!
Marko Daňo dostal puk do jízdy ve středním pásmu, zbavil se kličkou Vály a poslal prudký puk do brankoviště, kam sjížděl David Cienciala. Pravděpodobně od bruslí bránícího Hájka se puk odrazil tak, že to bylo mimo dosah Romana Willa. Jako střelec je označen přihrávající MARKO DAŇO. Asistence: Libor Hudáček, Petr Šenkeřík. Stav utkání 1:0.
09:44'
Krátký pobyt Pardubic v útočném pásmu, ale Zohorna se k puku před brankou nedostal a Kurovský následně hru vytlačil do bezpečných prostor.
08:53'
První domácí formace teď přitlačila v obranném pásmu první pětku Pardubic. Ale došlo pouze k nahození Adámka od modré, které Will vyrazil před sebou. Následně byli domácí v ofsajdu.
08:17'
Kacetl má puk v lapačce a je přerušeno.
07:56'
Tvrdý boj v obranném pásmu Třince. Hudáček se prezentoval zákrokem tělem, následně puk propadl na modrou, odkud nepřesně vystřelil Vála.
07:17'
Voženílek byl podražen ve středním pásmu a po pár sekundách též Poulíček. Píšťalky sudích jsou němé.
06:51'
Košťálek nahodil odražený puk z osy kluziště a založil tím postup Ocelářů dopředu. U pardubické střídačky se srazil Voženílek s Říčkou, ale daleko se Třinečtí nedostali. Následuje icing domácích.
06:29'
Dvořák byl už s pukem v ofsajdu a je vyhlášená první komerční přestávka utkání.
05:38'
Po Sedlákově střele z velkého úhlu zahrála boční konstrukce třinecké branky. Následně se Sedlák před brankou navázal s Vránou a Kacetl na poslední chvíli zakročil proti střele od modré.
05:22'
Rychlá výměna puku na hostujících holích. Sedlák z levého hrazení poslal puk za brankou, odkud vyzval ke střele ze slotu Kauta Hyka. Kacetl chytá.
05:05'
Další Nestrašilova aktivita kolem branky, Will má puk a bude se vhazovat po jeho pravici.
04:56'
Helewka zatáhl puk do útočné zóny po levém křídle a snažil se centrovat před branku, kam sjížděl Nestrašil.
04:35'
Hudáček po vhazování zůstal ležet v neutrální zóně a těžce se zvedá z ledu. Rozhodčí se radí ve svém půlkruhu, ale hned na ledě se nerozhodli vylučovat. A vypadá to, že to tak zůstane i po jejich vzájemné poradě. Vypadalo to, že Hudáček schytal při buly krosček do žeber.
04:29'
Ofsajd domácích a Oceláři mají šanci po oslabení zkonsolidovat síly.
03:52'
Čacho odzbrojil na středu hřiště Sedláka a Oceláři se už ubrání.
03:28'
Hrehorčák využil nepřesné rozehrávky Pardubic. Snažil se udělat kličku do forhendu, ale upadl v brankovišti a kotouč šel za branku.
03:07'
Hosté se snažili nahrnout puk před třinecké brankoviště, ale nepřesně a Oceláři se osvobozují.
02:44'
Paulovičovu bombu z levé strany Kacetl vyrazil.
02:22'
Košťálkova střela z první z osy, kterou Kacetl vyrazil. Následně Radil na pravý puntík nedostal přesný křížný pas.
01:58'
Prvním vyloučeným hráčem je David Cienciala (TRI). Odpyká menší trest za podrážení.
01:45'
Hodně fyzický boj v obranném pásmu Třince. Do třineckého brankoviště se tlačil jeden z hostujících hráčů a Dynamo si vybojovalo faul.
01:23'
Hosté se dostali do ofsajdu. Před touto situací byl před brankou Nestrašil, který dostal přihrávku z pravé strany od Voženílka na brusle, ale i tak musel Will zasahovat. Stejně jako po nahození Helewky.
01:00'
Další nahození od Dvořáka a před branku se ještě tlačil Zohorna, ale přihrávku nedostal.
00:23'
První pobyt hostů v útočném pásmu končí kotoučem po pravém hrazení na modrou čáru, odkud vystřelil Čerešňák. Kacetl jeho střelu odrazil.
00:01'
Hlavní rozhodčí Lukáš Květoň zahájil dnešní třetí finálový boj mezi Třincem a Pardubicemi. První buly vyhrál pro svůj tým hostující kapitán Sedlák.
00:01'
Utkání právě začalo.
V Třinci probíhá předzápasový program, jsou představováni hlavní aktéři dnešního utkání. Před úvodním buly ještě uvidíme předzápasový mapping, zazní česká státní hymna a s úderem páté hodiny odpolední bude vhozeno hlavním rozhodčím Hribikem, nebo jeho kolegou Květoněm úvodní buly třetího finále.
Třinecký trenérský štáb, kterému velí Zdeněk Moták, v brance opět vsází na Kacetla. Zajímavé bylo především, jak si Třinečtí poradí s absencemi v obraně – nastoupí šest zdravých obránců, Oceláři zatím nesáhli do rezerv z hráčů partnerského Frýdku-Místku. V útoku je napsáno třináct hráčů, kromě bojovníků, kteří hráli v Pardubicích, je na soupisce jako extra útočník Růžička.

Trenéři Dynama Pardubice, kterým šéfuje Marek Zadina, v brance vsází samozřejmě na Willa, obrana hraje ve stejném složení jako v posledním zápase. Útočné formace jsou postaveny bez Pánika, který v obou dosud odehraných zápasech se prezentoval zbytečnými zákroky. V první lajně bude hrát Kaut, kterého nahradí Říčka.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Mar. Adámek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, Šenkeřík – Hrehorčák, Čacho, Dravecký (A) – Nestrašil, Helewka, Voženílek – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Kurovský, Vrána (C), M. Roman – M. Růžička (A).
Trenér: Zdeněk Moták

HC Dynamo Pardubice: Will (Pavlát) – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, Vála, M. Houdek – Kaut, Sedlák (C), Hyka – Radil, Zohorna (A), R. Kousal – Paulovič, A. Musil, Říčka – Vondráček, Poulíček (A), Mandát.
Trenér: Marek Zadina

Rozhodčí: Hribik, L. Květoň – J. Ondráček, Špůr.
První dvě utkání finálové série poměrně dost zaměstnala předsedu extraligové disciplinární komise Viktora Ujčíka. Ten ze všech podnětů, které dostal po zápasech číslo jedna a dva k řešení, potrestal pouze 10% srážkou z měsíční odměty pardubického útočníka Richarda Pánika za nesportovní chování, když zasáhl holení ležícího Hrehorčáka. Za zápasu číslo dvě dostal Ujčík k řešení na třinecké straně zákroky Nedomlela a Voženílka, z pardubických hráčů pak musel řešit dva případy Zohornovy a zákrok Sedláka na Marinčina, po kterém klíčový třinecký hráč v této sezóně dohrál. Především výrok ohledně zásahu pardubického kapitána zajímal hokejovou veřejnost, která si kolem pátečního poledne mohla přečíst, že se hráč nedopustil disciplinárního přestupku (všechna rozhodnutí viz sekce Archiv výpisů).
Z kabiny Ocelářů

Třinečtí hokejisté před zápasem číslo dvě surfovali na pozitivní vlně. Mentálně byli posílení nejen historicky zvládnutým obratem proti Spartě, ale také úspěšným vstupem do finálové série. Druhé utkání ale nemohlo být rozdílnější po psychické stránce – jednalo se doslova o houpačku nálad. V první třetině dostal Oceláře dolů zákrok Sedláka na Marinčina, po kterém – jak se později při podrobném vyšetření v nemocnici ukázalo – třineckému klíčovému muži skončila sezóna kvůli zlomenému obratli. Průběh utkání byl takový, že domácí ve třetí třetině odskočili na 3:1, ale Třinec dokázal bleskově srovnat. Nakonec ale byli v přetahované šťastnější domácí… „Je to velká ztráta, Marin hraje velkou porci minut. Máme ale další kluky, kteří ho nahradili výborně. Srovnali jsme na 3:3, odehráli jsme velmi dobrý zápas. V play off hráči odpadají, my máme široký kádr. Každý jeden kluk v kabině toho odehrál v play off spoustu, zvládneme to,“ okomentoval zápasové události třinecké útočník Cienciala.

Bilance v play off: 16 zápasů, 9/7, skóre 34:35
Bilance doma v play off: 7 zápasů, 5/2, skóre 16:8
Forma v posledních 5 zápasech: V – V – V – V – P
Forma v posledních 10 zápasech: 10 zápasů, 4-2-2-2, skóre 23:22
Nejproduktivnější hráč: Libor Hudáček 12 (4+8)
Nejlepší střelec: Marko Daňo, David Cienciala oba 5

Ohlas trenéra po předchozím zápase: „Musím vyslovit hlubokou poklonu svým hráčům, podali výborný – vynikající výkon. Věděli jsme, co se bude dít a dokázali na to najít odpověď. Pracovali jsme a ve třetí třetině jsme se do zápasu vrátili. Malou chybou jsme o zápas přišli, ale nic se neděje.“ Zdeněk Moták, hlavní trenér HC Oceláři Třinec
Z kabiny pardubického Dynama

Pardubičtí se v utkání číslo jedna museli smířit s tím, že poprvé nedokázali první zápas série v tomto play off vyhrát. Vždy, jak s Hradcem Králové, tak s Litvínovem, měli hráči Dynama složitější rozjezd do zápasu, ale v obou případech dokázali nakonec první utkání překlopit na svou stranu. To se nepovedlo až proti Třinci ve finále. Ve druhém utkání potřebovali vyhrát, jinak by se před stěhováním série do Slezska dostali do velmi svízelné situace. „V prvním zápase jsme se do branky netlačili vůbec, teď jsme chtěli být lepší. Ale vůbec nešlo o to, že bychom chtěli po Kácovi nějak lézt. Jen když obránce střílí, je potřeba před ním stát a clonit mu,“ okomentoval záležitost tvrdé hry kolem třineckého brankoviště, která se nepozdávala trenérskému štábu Ocelářů, člen nesmírně platné čtvrté lajny Pardubic Jan Mandát.

Bilance v play off: 11 zápasů, 9/2, skóre 34:23
Bilance venku v play off: 4 zápasy, 3/1, skóre 11:9
Forma v posledních 5 zápasech: V – V – V – P – V
Forma v posledních 10 zápasech: 10 zápasů, 8-0-1-1, skóre 29:19
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Vondráček 9 (6+3)
Nejlepší střelec: Tomáš Vondráček 6

Ohlas trenéra po předchozím zápase: „Hráči podali výborný výkon. Poučili jsme se z prvního zápasu, soupeře jsme přehrávali. Před branku je těžké se dostat, ale víme, co nás čeká, jsme na to připraveni. Jsme rádi, že jsme zápas vyhráli a ani za stavu 3:3 se nepoložili. Ukázali jsme naši sílu.“ Marek Zadina, hlavní trenér HC Dynamo Pardubice
Dosavadní zápasy finálové série 2024

Finálová série dosud přinesla dva poměrně rozdílné příběhy. Zatímco v utkání číslo jedna Oceláři deptali pardubické sebevědomí hrou, která je zdobí v play off dlouhodobě a díky které dokázali otočit sérii proti pražské Spartě, totiž trpělivá až strojová hra, minimum nervozity, žádné vyvedení z koncentrace, druhé utkání přineslo tvrdší zápas, provokace a o mnoho agresivnější pojetí. Oba zápasy měly jiného vítěze – první těsné utkání rozhodla Kurovského branka z poloviny normální hrací doby a v závěru domácí seděli více na trestné, než byli ve hře, a tak ani nemohli pomýšlet na vyrovnání. V utkání číslo dvě se Oceláři dostali deset minut před koncem na vyrovnaný stav, ale pak slepené góly Vondráčka, neúspěšná trenérská výzva a gól z dvojnásobné přesilovky stanovily konečný tříbrankový rozdíl pro Dynamo.

16. dubna 2024: HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
37. Sedlák (M. Kaut, Košťálek) – 9. Hrehorčák (Dravecký, Čacho), 29. Kurovský (P. Vrána, Kundrátek).

17. dubna 2024: HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 6:3 (0:0, 2:1, 4:2)
Branky a nahrávky:
24. Pánik (Sedlák), 39. Radil (Košťálek, M. Kaut), 47. A. Musil (Čerešňák, Paulovič), 55. Vondráček (Mandát), 56. Vondráček (Mandát), 58. M. Kaut (R. Kousal, Čerešňák) – 34. Cienciala (L. Hudáček, Kundrátek), 49. Helewka (A. Nestrašil, Voženílek), 50. L. Hudáček (Kundrátek, Cienciala).
Vážení přátelé extraligového hokeje, nechte se přivítat při finálové sérii z Třince! WERK ARENA je šestou sezónu po sobě svědkem extraligových finálových bojů. Série se po dvou utkáních v Pardubicích přesunula do Slezska, kde se odehrají další dvě bitvy. Zápas číslo tři je na programu v sobotu 20. dubna 2024 od 17 hodin. Pokud nechcete nebo nemůžete zápas sledovat naživo na zimáku nebo prostřednictvím televizního vysílání, nechte se pozvat k našemu textovému online přenosu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Tabulka 2023/2024
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 33 8 6 5 203:115 121
2. Sparta 52 32 6 3 11 172:119 111
3. Třinec 52 25 9 6 12 172:132 99
4. Brno 52 21 9 5 17 160:139 86
5. Litvínov 52 23 5 4 20 163:165 83
6. Č. Budějovice 52 23 2 10 17 147:149 83
7. Liberec 52 24 3 4 21 174:165 82
8. Mountfield 52 16 8 11 17 135:137 75
9. Vítkovice 52 18 5 8 21 132:138 72
10. Olomouc 52 16 7 6 23 123:155 68
11. K. Vary 52 14 8 3 27 128:146 61
12. Plzeň 52 14 6 4 28 130:155 58
13. M. Boleslav 52 12 6 6 28 106:154 54
14. Kladno 52 7 4 10 31 120:196 39
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud