Napínavý závěr utkání na konec končí lépe pro hosty, kteří berou z Pardubic tři body. Domácí tým prohrává již páté utkání v řadě, ale rozehráno měl slušně. První část vyhrál po brankách Radila 1:0 a hned na začátku druhé třetiny dal druhou branku díky trefě Zohorny. Slavia však v přesilovce vyrovnala a začínalo se prakticky od začátku. Výběr Vladimíra Růžičky staršího odskočil domácím ve třetí třetině na rozdíl dvou branek, avšak v závěrečných vteřinách se ještě strachoval o výhru. Tybor v powerplay snížil na 4:5, avšak to bylo ze strany domácích vše.
60:00
59:58
Kolářík nedokázal vyhodit a Sýkora měl ještě možnost poslední střely, jenže tu si nemohl připravit, a tak to také dopadl. Nepřesný pokus končí ve středním pásmu.
59:50
Infarktový závěr utkání. Vhazovat se bude po pravici Dominika Furcha. Pardubice hrají v šesti s Růžičkou na lavičce.
59:50
Růžička odjel ihned zpět na lavičku a domácí tým zatlačil Slavii v obranném pásmu. Následovala střela z levé strany, kterou Furch neuvěřitelně zastavil před brankovou čárou!
59:23
Pardubice právě vstřelily branku!
Tvrzení o rozhodnutém utkání však domácí celek bere ihned zpět. Kočího střelu ještě dokázal Furch vyrazit, ale po dalším střeleckém pokusu dokázal dorazit do sítě RADOSLAV TYBOR. Asistence: Václav Kočí.
59:03
Slavia právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto. Sýkora hledal z levé strany Radila, jemuž střela nevyšla a hostující celek šel do útoku. Ten pohodlně dovedl do prázdné klece a pátou branku vstřelil JAROSLAV BEDNÁŘ. Asistence: Lukáš Krenželok.
58:49
Následně hosté z Prahy vyhazují ze svého pásma raději na jistotu na zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Dominika Furcha.
58:33
Benák zadovkou našel pouze Bednáře, který posílá kotouč do středního pásma.
58:13
Domácí to po něm zkusí v šesti mužích, když brankář Růžička zůstane už jen na lavičce.
58:13
Tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice si vyžádal oddechový čas.
58:13
Závar před Furchem po střele z pravé strany zkoušel dorazit za hostujícího brankáře Sýkora, ale k dorážce se nedostal.
57:47
Domácím se nepovedlo rozehrát útočnou akci přesně a pouze nahrávají na hole hráčů Slavie.
57:00
Agilní Krenželok projel celým hřištěm až do zakončení, které však bekhendem posílá jen do připravené lapačky Martina Růžičky.
56:26
Jiří Vašíček z levé strany vypálil nebezpečně, avšak ani teď se bohužel pro domácí skóre nemění. Furch dokázal dělovku vyrazit na tyč a následně puk přikrýt výstrojí.
56:05
Řada nepřesných přihrávek dostala k puku Gregorce, jehož nebezpečnou ránu tečoval jeden ze spoluhráčů těsně mimo.
55:01
Ďaloga zkoušel využít řady nepřesností k samostatnému úniku, ale přes obránce Slavie neprošel. Sudí ostřejší zákrok dvěmi minutami nepotrestal, a tak hra pokračuje.
53:47
Slavia mohla jít do brejku, ale Michal Poletín nedokázal v těžké pozici zastavit puk.
52:44
Domácí brankář chytá i další zakončení z pravé strany. Na střelu dobře viděl, a tak s ní neměl problém, když ji ukrývá do výstroje.
52:30
Skvělou práci odvedl Petr Jelínek, který sice v útočné třetině měl na zádech svého strážce, jenže i tak se dokázal prosadit do zakončení. To vyslal na branku z bezprostřední blízkosti, ale Růžička si poradil.
52:14
Sýkora mohl okamžitě odpovědět, ale svoji ránu poslal jen do boční sítě. Následný brejk Slavie tří na jednoho skončil bohužel pro hosty nepřesnou přihrávkou, a tu přikryl domácí brankář.
51:50
Radil nedotáhl objetí branky v úspěšné finále a Slavia z brejku trestá. Protiútok dostal na levou stranu hřiště Bednář, který výborně našel Valacha, jehož ránu dokázal tečovat LUKÁŠ KRENŽELOK přesně mezi betony brankáře Růžičky. Asistence: Juraj Valach a Jaroslav Bednář.
51:06
Po vhazování v útočné třetině pálil kapitán Pardubic Kočí, jenže branku Furcha netrefil.
50:54
Z pravé strany to zkoušel na brankáře Růžičku Pavel Klhůfek, avšak brankový prostor netrefuje.
50:23
A je po přesilovce, Sýkora je na ledě. Nejhůře odehraná přesilovka Slavie v dnešním utkání.
49:54
Teď navíc Knot nedokázal zpracovat nahrávku od Vladimíra Růžičky, a tak se další tlak v útočném pásmu odsouvá na neurčito.
49:17
Pardubice se dobře brání a daří se jim vyhazovat puk za pukem. Slavia se nemůže usadit v útočné třetině.
48:51
Zahajují ji zakončením z pravé strany, které ale domácí brankář Martin Růžička jistě chytá.
48:34
A nyní začíná hostům z Prahy přesilová hra.
48:20
Sýkora nejprve u pravé tyče nedokázal zkrotit skákající kotouč a následně fauloval. Dvě minuty dostává za zbytečné podražení.
47:56
Benák našel napřaženého Cetkovského, jehož tvrdá bomba končí jen na připraveném brankáři hostů.
47:14
V oslabení se do dobré šance dral Krenželok, který udržel na zádech tři strážce, jenže přihrávka na svého spoluhráče už mu nevyšla.
46:35
Hostující nedůslednost v obranném pásmu mohl potrestat Radil, ale v pádu se mu povedlo jen posunout puk do strany. To ovšem teď vadit nemusí, Slavia totiž půjde do čtyř. Dvě minuty dostává za podražení Kyle Wharton.
46:15
Zohorna se sice už dostával do zakončení, ale to nakonec není dovoleno. Pardubický forvard totiž byl nachytán v ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu ČEZ Areny.
45:19
Poletín zpoza branky cpal kotouč na spoluhráče, ale trefil pouze konstrukci branky, od které se odráží až před Furcha.
44:34
Pardubickou euforii mohl ještě více podpořit Lukáš Radil, ale ten po svém sólu zakončil bohužel pro domácí nad branku.
43:47
V klíčový moment dnešního utkání se pro domácí naštěstí probudil kanonýr PETR SÝKORA. Ten se ve středu hřiště protáhl kolem tří hráčů Slavie a sám před Furchem zakončuje mezi jeho betony. Asistence: Marek Ďaloga.
43:40
Další šanci Slavie měl Wharton, jenže jeho dělový pokus ze středu hřiště končí mimo.
42:32
Hosté z Prahy dokonale otáčejí vývoj utkání a v úvodu třetí třetiny jdou do vedení 3:2! Žejdl sice v samostatném úniku nevystřelil, když jej dobře bránil jeden z domácích, jenže puk se následně odrazil od brankáře Růžičky na jeho jmenovce VLADIMÍRA RŮŽIČKU, který neměl problém puk vrátit do odkryté klece. Asistence: Lukáš Žejdl a Jakub Sklenář.
42:21
Podobnou akci předvedl o pár vteřin později i Radoslav Tybor. Ten dokázal zakončit střelou švihem, ale ani on neuspěl. Jeho pokus brankář Slavie chytá do výstroje.
41:20
Nosek se protáhl podél pravého mantinelu do zakončení, které bekhendem posílá jen do připraveného Dominika Furcha.
40:22
Opět aktivní nástup domácích. Petr Sýkora se dostal ve středu hřiště k puku, najel do útočného pásma a vypálil a Furch může být jen a jen rád, že jeho pokus vyrazil mimo.
40:01
Druhá třetina nabídla tři branky. V jejím úvodu se do dvoubrankového vedení dostal celek Pardubic, který se prosadil díky brance Zohorny. Slavia se však nevzdala a v následné přesilové hře 5/3 udeřila hned dvakrát. Nejprve se po nahrávce od Bednáře trefil od modré Valach, a poté se prosadil i Skokan. Střely: PCE – 16 (celkem 25), SLA 5 (celkem 8). Třetí část začne v ČEZ Areně přibližně v 18:44.
40:00
39:32
Starého střela sice nebezpečná příliš nebyla, ale v pokračující akci ještě pálil Benák. Jeho pokus od pravého mantinelu Furch vyráží do rohu kluziště.
38:55
Při zakládání domácího útoku si nepěkně pohrával s pukem Kočí. Domácí kapitán málem puk po špatném zpracování ztratil, ale naštěstí pro něj z toho šance hostí nebyla.
37:46
Bednář si nepočínal dobře ve vlastní třetině, když bekhendem nahodil jen na Sýkoru. Ten ale těžký kotouč nezpracoval, a ten tak končí až na domácí lavičce.
37:04
Nahození z poloviny hřiště sice Furcha nepříliš jistě vyrazil, ale ke svému štěstí přesně na hůl vracejícího se Doležala.
36:31
Slavii se nepovedlo dostat do útočné třetiny, když je usvědčena z ofsajdu. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu slušně zaplněné ČEZ Areny.
35:54
Vladimír Růžička se vrátil na led a ihned se dostal do zakončení. Táhlou střelu z pravé strany ale Martin Růžička ukryl ve své výstroji.
35:19
Až teď. Střelu Tomáše Zohorny z pravé strany ale Dominik Furch pohodlně vyráží do rohu hřiště.
34:47
Domácí celek sice hosty zavřel v jejich obranné třetině, jenže se nedostal ani do jednoho zakončení.
33:48
Slavia následně hrála v šesti, a tak bude pykat. Za příliš mnoho hráčů na ledové ploše dostane hráčská lavice hostů dvě minuty. Ty odpyká Vladimír Růžička.
33:02
Na střely momentálně vede domácí celek Pardubic jasně 25:7. Avšak skóre je po polovině utkání vyrovnané 2:2.
33:02
V ČEZ Areně se přiostřilo. V řadě soubojů si domácí publikum žádalo přesilovku pro svůj tým, ale bez úspěchu. Teď se hostům povedlo vyhodit, ale i tak se bude po reklamní pauze vhazovat před Furchem.
32:27
Další nepovedená přesilovka Pardubic je u konce, Šenkeřík je na ledě.
32:01
Píša našel na modré čáře Kousala, ale jeho pohotový pokus končí vedle klece Dominika Furcha.
30:42
Zohornovu střelu z pravé strany sice nedokázal Cetkovský tečovat na Furcha, jenže hostující brankář střelu pouze vyrazil a Cetkovskému chybělo jen kousek, aby dokázal dorazit puk do sítě.
30:21
A za pár vteřin si domácí výběr zahraje přesilovou hru on. Dvě minuty za hákování totiž dostává zadák Slavie Petr Šenkeřík.
29:55
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice hraje v plném počtu.
29:28
Avšak teď už to bylo pro domácí složitější. Nadějný brejk ale Skokan nedokázal proměnit v zakončení a ani v pokračující akci nemusel Martin Růžička v brance Pardubic zasahovat.
29:09
Pardubice dobře drží puk v útočné třetině.
28:12
Do velkého sóla se pustil ve vlastním oslabení domácí Marek Ďaloga. Ten dojel z vlastního pásma až před Furcha, který ho však po zakončení bekhendem vychytal, když prudký pokus vyráží mimo.
27:51
Přesilovka pro Slavii. Jiří Cetkovský dostává dvě minuty za vražení na hrazení.
27:44
Po chybě v domácí defenzívě by ve velmi dobré pozici Poletín. Ten si bohužel pro Slavii nevšiml ještě lépe postaveného Šenkeříka, který by zakončoval do odkryté branky. Prudkou ránu Poletína brankář Růžička pohotově vyrazil betonem.
27:20
Před Holuba se dostal mohutný Cetkovský, který z pravé strany ihned vypálil. Hostujícího Furcha ale neprostřelil, když ten jeho dělovku chytá do lapačky.
27:10
Po další nepřesné rozehrávce hostů tu máme zakázané uvolnění, po kterém se bude vhazovat před Furchem. Ještě před tím ale proběhne krátká reklamní přestávka.
25:54
Benák chytře nahodil na Marhu, jehož teč Furcha stačil vyrazit do levé strany. Tam si puk našel i Jan Starý, avšak ani on hostujícího brankáře nedokázal propálit, když střelou z těžkého úhlu neuspěl.
25:15
Kolařík nenahrál dobře po pravém mantinelu na rozjetého Skokana, a tak tu máme zakázané uvolnění. Po něm se vhazuje po pravici Dominika Furcha v obranném pásmu Slavie Praha.
24:55
Hosté z Prahy mistrně využívají i pokračující přesilovku a během pár desítek vteřin vyrovnávají na 2:2. Žejdl skvěle dojel puk za brankou, u pravé tyče našel volného DAVIDA SKOKANA, který už neměl problém zasunout za bezmocného brankáře Růžičku. Asistence: Lukáš Žejdl.
23:53
Starý dobře přebruslil hostujícího beka, dostal se až před Furcha, ale tam zakončil pouze nad branku. Puk však skvěle dojel a vypálil podruhé. I teď ale hostující brankář byl připraven a střelu zápěstím chytil.
23:23
Hostující výběr pokračuje v klasické přesilové hře pěti proti čtyřem.
23:08
Využití na sebe nenechalo příliš dlouho čekat. Bednář našel z levé strany na modré čáře zadáka JURAJE VALACHA, který prudkou střelou propálil Martina Růžičku. Asistence: Jaroslav Bednář.
22:57
A pro Pardubice bude ještě hůře. Za krosček je totiž vyloučen i Tomáš Zohorna. Slavia Praha bude hrát přesilovku pět na tři skoro celé dvě minuty.
22:39
Přesilovka pro Slavii, za držení hole je vyloučen domácí forvard Jan Semorád.
21:59
Domácí vstupují do druhé třetiny velmi aktivně a Slavia se musí bránit ve vlastní třetině. Blízko zakončení teď byl po nahrávce z pravé strany Semorád, ale nakonec se k puku nedostal.
20:29
V pokračujícím střídání však domácí přeci jenom zvyšují svůj náskok, 2:0! Benák nahodil před branku, kde si puk nejprve skvěle zpracoval, a poté neomylně propálil Dominika Furcha TOMÁŠ ZOHORNA. Asistence: Václav Benák a Jiří Cetkovský.
20:22
Velká šance domácích! Sýkora našel z pravého rohu hřiště Cetkovského, ale toho skvěle vychytal přesouvající se Furch!
20:05
V prvních pěti vteřinách druhé třetiny se domácí tým do zakončení nedostal, a tak se Vladimír Růžička vrací na led a Slavia hraje v plném počtu.
20:01
První třetina nabídla vyrovnaný hokej, ve kterém byl o něco aktivnější domácí celek. Ten měl výhodu tří přesilovek, ale branky se dočkal až v 16. minutě. Kousal posunul u pravého mantinelu na Radila, který si položil Furcha a nádherně zavěsil. Slavia mohla odpovědět zásluhou Jelínka, ale ten po velké hrubce Benáka napálil jen horní tyč. Střely: 9:3 Druhá třetina začne v ČEZ Areně v 17:51.
20:00
19:45
V přerušené hře hlavní sudí dnešního utkání musel zkontrolovat situaci při zakončení Petra Jelínka. Hostující útočník trefil opravdu pouze horní tyč, a tak pokračujeme za stavu 1:0.
19:33
Kočího střela od levého mantinelu je sice tečována, ale Furch na ni viděl a vyráží.
18:30
Sýkora špatně nahrál na Benáka, a když školácky chyboval i domácí bek, tak tu byla velká šance hostů. Bednář posunul do samostatného úniku na Jelínka, který si položil Růžičku, ale následně podle všeho napálil jen horní tyč!
18:06
Aktivně hrající Kousal hledal zadovkou před brankou Noska, který se sice k puku následně dostal, ale byl faulován, a to znamená další vyloučení. Za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici Vladimír Růžička.
17:07
Sýkora krásnou nahrávkou našel na levé straně rozjetého Jiřího Cetkovského, jemuž však do rány vložil hůl jeden z hostujících beků, a ta tak šla mimo Furchovu klec.
16:08
Bednář na útočné modré nedokázal zpracovat skákající kotouč, a tak musel spoléhat na Stránského. Ten se ale k puku také nedostal. Do útoku následně šel výběr Pardubic, avšak Furch vážněji zasahovat nemusel.
15:12
A ta šestá končí první trefou dnešního utkání, 1:0! LUKÁŠ RADIL se prosadil od pravého mantinelu až před Furcha, kterého si pěkným způsobem položil a následně neomylně zavěsil pod horní tyč. Asistence: Robert Kousal a Tomáš Nosek.
14:48
Střely na branku zatím pro domácí v poměru 5:3.
14:04
Propagační nahození od levého mantinelu z hole Tomáše Zohorny vyráží Furch s přehledem do rohu kluziště.
13:36
Hokej se zatím nehraje příliš pohledný. Šance mají především domácí, ale je nutno poznamenat, že Furch nemusel řešit příliš náročné situace.
12:37
Střelu z pravé strany Furch dobře viděl, a tak vyrazil. Na straně druhé se o zakončení snažil dvakrát Jelínek, jenže branku netrefil.
12:18
Povedené oslabení hostů je u konce, Slavia hraje v plném počtu.
11:50
Následně domácí zahrávají na zakázané uvolnění, a tak se vhazuje po pravici Martina Růžičky.
11:36
Kousal po nahrávce od Radila našel před brankou osamoceného Tomáše Noska, jenže ten z dobré pozice vypálil pouze do betonů připraveného Dominika Furcha.
10:54
Cetkovský v rohu kluziště neudřel puk po nahrávce od Zohorny a Slavia se osvobodila. Pardubický tým se následně téměř ihned dral zpět do útočné třetiny, jenže je zastaven pro ofsajd.
10:19
Avšak nyní jde opět do čtyř. Za vysokou hůl je totiž vyloučen útočník třetí formace David Skokan.
09:29
HC Slavia Praha již hraje v plném počtu.
08:48
Až teď měl slušnou příležitost Robert Kousal, který si počkal na nahrávku u levé tyče, ale Furcha nepřekonal, když svůj pokus poslal jen do boční konstrukce branky.
08:23
Domácím se zatím v přesilovce nedaří, a tak může Slavia vyhazovat puky z útočné třetiny.
07:19
Kousal pěkně prošel podél pravého mantinelu a posléze krásnou nahrávkou našel Noska. Ten jakoby byl překvapen svou příležitostí střílí jen do připraveného Furcha. David Štich ale domácího útočníka fauloval, a tak odchází na trestnou lavici, kde bude pykat za nedovolené bránění.
06:53
Zakázané uvolnění domácích vrátí hru před Martina Růžičku, kde se bude po jeho levici vhazovat.
06:43
První vážnější zákrok si připisuje na druhé straně Dominik Furch. Ten likviduje prudkou ránu Blaže Gregorce.
06:15
Nahození hostů vypadalo na jasný icing, ale sudí nechal hru pokračovat, a tak musel vyjet ze své branky Martin Růžička, který včasnou reakcí zamezil rodící se zakončení.
05:15
Jelínek dostal za útočnou modrou ideální puk do jízdy, jenže jeho následný střelecký pokus jde s pomocí teče nad domácí branku.
04:50
Výběr trenérů Venery a Říhy se poprvé v utkání dostal na delší čas do útočného pásma, jenže zakončení na Furcha z toho nevyprodukoval.
03:58
Valach dobře doplnil útok a po jeho nahrávce pálil z mezikruží zcela volný Jaroslav Bednář. Jeho zakončení však skvělým způsobem vyráží nad svoji klec brankář Růžička!
03:24
Velký závar před domácí brankou měl znovu na svědomí obrovitý Micka, jenže nezakončil přesně. Pardubický výběr se následně osvobodil nahozením do střední třetiny.
02:57
Micka od pravého mantinelu nahodil na domácí branku a Martin Růžička musel být ve střehu, aby ránu vyrazil.
01:44
Gregorc nešťastně srazil puk na svého brankáře, ale ten byl připraven. Možný gól by hostům z Prahy stejně zhatil pískaný ofsajd.
01:07
První vteřiny utkání zatím zakončení nepřináší. Slavia získala díky Kolaříkovi puk v rohu kluziště a jde do útoku.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: M. Růžička (Salfický) – Benák, Ďaloga, Píša, Kočí, Gregorc, Vašíček – Sýkora, Cetkovský, Zohorna – Radil, Kousal, Nosek – Tybor, Marha, Starý – Půhoný, Číp, Semorád.

Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha ml.

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Wharton, Štich, Kolařík, Šenkeřík, Holub, Valach, Knot – Stránský, Bednář, Krenželok – Žejdl, V. Růžička, Sklenář – Skokan, Jelínek, Poletín – Micka, Klhůfek, Doležal.

Trenéři: Vladimír Růžička st. a Ondřej Weissmann

Rozhodčí: Homola, Wagner – Brejcha, Suchánek.
Slavia sice poslední tři vzájemná utkání s Pardubicemi vyhrála, avšak dvakrát brala jen dva body. Poslední duel v ČEZ Areně skončil téměř přesně před rokem lépe pro domácí, kterým se podařilo i díky hattricku Aleše Hemského zvítězit 5:2.
Slavia přijíždí do ČEZ Areny jako momentálně třetí tým extraligové tabulky. Do nové sezony vstoupil tým trenéra Růžičky rázným krokem a nebýt nedávné jasné prohry se Spartou, tak mohl extraligovému peletonu vládnout on. Pražský celek se v posledních třech zápasech radoval ze tří výher při skvělém skóre 8:2. V pátek zdolala Slavia 4:1 Kometu Brno, když se o branky podělila čtveřice Sklenář, Kolář, Skokan a Šenkeřík.
Pardubický celek po velmi slibném startu do sezony pomalu ztrácí dech a v posledních čtyřech utkáních nevyhrál ani v jednom případě. Střelecká impotence navíc pro partu Zdeňka Venera znamenala v těchto duelech s Třincem, Spartou, Kometou a Litvínovem pouze jedinou vstřelenou branku. Dnes se tak domácí celek pokusí vrátit na vítěznou vlnu a konečně zarazit střeleckou mizérii.
Hezký den při sledování atraktivního utkání 16. kola Tipsport extraligy mezi tradičními rivaly HC ČSOB Pojišťovnou Pardubice a HC Slavií Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.