Užijte si zbytek večera a my se těšíme 18. března, kdy startuje čtvrtfinále play off.
Spartě se dnešní zápas nepovedl. Poměr střel byl 55:19 pro Spartu, i přesto je skóre 3:0 pro Pardubice. Sparťanům se dnes nedařilo nic. Július Hudáček je po právu vyhlášený nejlepším hráčem Pardubic. Za Spartu je to Adam Polášek.
60:00
59:47
Puk na hokejkách Pardubic, které si přihrávají za vlastní brankou.
58:32
A Sparta dokončí základní část ve čtyřech hráčích. Na trestné lavici je Tomáš Rachůnek (SPA), kde si odpykává trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.
58:03
Sparťané už tuší, že dneska nezískají žádný bod a že extraigový rekord nepřekonají. Utkání už se spíše dohrává.
56:53
Pardubice právě vstřelily branku!
Pravděpodobně je hotovo. Únik dva na jednoho, obránce Sparty se zapomněl u střídačky a RADOSLAV TYBOR po přihrávce Radila zavěšuje do odkryté branky. Asistence: Lukáš Radil, Jiří Vašíček.
56:30
Tři a půl minuty před koncem zastavuje snahu Sparty probít se do útočného pásma zakázané uvolnění.
55:40
Jan Kolář se snažil stíhat puk a pokusit se o únik, už mu na něj ale nezbývaly síly.
54:49
Nejdříve pokus Kumstáta a po něm Pech, který tvrdě pálil z kruhu. Hudáček má dneska ale skvělý den. Doposud čelil více než padesáti střelám, nepustil jedinou.
53:57
Hlinka se pokoušel propasírovat puk podél tyčky, nějakou skulinkou mezi betonem a brankovou konstrukcí. Gólman Pardubic tam žádnou ale nenechal.
52:40
Tomáš Pöpperle se teď musel vytáhnout proti pokusu Petra Sýkory. A to doslova. Proti pokusu pardubického hráče se na zádech roztáhl v brankovišti.
52:04
Sparta má už jen necelých osm minut na to, aby minimálně srovnala a poslala zápas do prodloužení. Jen tak totiž ještě může myslet na překonání bodového rekordu Pardubic.
51:02
Tak Pardubice nakonec svou v úvodu nepříliš povedenou přesilovku využily v poslední vteřině. Václav Kočí tvrdě pálil od modré a střela se od zadního mantinelu odrazila na hokejku LUKÁŠE RADILA, který ji zametl do branky. Asistence: Václav Kočí, Radoslav Tybor.
50:26
Sparťané si vysloužili potlesk diváků, když znovu vyhazují a drží Pardubice daleko od své branky.
49:46
A opakuje se podobný scenář jako u předchozí přesilovky Pardubic, puk je opět mimo pásmo Sparty a Pardubice musí útok zakládat od nuly.
49:25
Sparta se zatím bez problémů brání a vyhazuje puk mimo své pásmo.
49:03
Petr Sýkora si svým únikem došel pro faul. Kubát (SPA) dostává dvě minuty za držení a další přesilovku si zahrají Pardubice.
47:57
Pardubice jsou kompletní. Sparta vystřelila na Hudáčka snad jednou, jinak se jí tato přesilovka nevydařila.
47:37
Do třetice. A z tribun se ozývá i pískot.
47:06
A další vyhození Pardubic. Sparta si nedokáže vytvořit výraznější tlak.
46:40
Pardubicím se podařilo se osvobodit a Sparta musí zakládat útok od nuly.
46:27
Na ledě Pech, Tomáš Rachůnek a Kumstát. Drží pásmo, ale se střelou, kterou nakonec jeden z nich vyslal, si Hudáček bez problémů poradil.
45:53
Na trestné lavici sedí Semorád (PAR) za hákování a Sparta má další příležitost k vyrovnání.
45:19
Ton se snažil propasírovat puk skrze klubko hráčů, kteří stínili před brankou, ale kotouč se zastavil o brusle hned prvního z nich.
44:04
Tlak Sparty zesiluje. Po lajně mladíků, kteří Hudáčka prověřili několikrát, do plných pálí i Ton. Ale pardubický gólman je zatím pozorný.
42:55
Na ledě čtvrtá lajna Sparty složená z mladíků a Hudáček musel znovu ukrýt puk ve svém náručí.
42:14
Sparta v úvodu třetí části dělá všechno pro to, aby srovnala skóre. Je teď jednoznačně aktivnějším týmem na ledě.
40:54
Sparta zahájila třetí část ve výrazně ofenzívním duchu a hned v první minutě několikrát zahrozila.
40:37
Buchtele teď prověřil pozornost gólmana Pardubic, když se na něj pokusil vyzrát z těsné blízkosti. Hudáček ale pozorný.
40:01
Dnes to rozhodně nejsou ofenzívní hody. Spíše naopak. Po dvou třetinách vedou Pardubice 1:0. Sparta měla ve druhé třetině výhodu dvojnásobné přesilovky, tu ale nevyužila.
40:00
39:15
Kolář s Radilem teď v další velké šanci, akce dva na jednoho a na jejím konci Radilova střela, která skončila nad Pöpperleho brankou.
37:30
Pöpperle se teď v závěru druhé části rozhodně nenudí. Pardubice na něj vysílají střely zblízka i ze vdálenějších pozic.
36:42
Sýkora dostal puk jako na stříbrném podnose do gólové pozice před branku, ale naštěstí pro domácí fanoušky, mu střela vůbec nesedla.
35:14
Polášek přišel o hůl a vzápětí chyběl vzadu, když se ke střele dostal Nosek. Pöpperle si s jeho pokusem ale poradil.
33:31
Na ledě se přiostřuje, po potyčce před Hudáčkovou brankou míří na trestnou lavici Kumstát (SPA) za hrubost a Kočí (PAR) taktéž za hrubost.
33:15
Pardubice hrají v plném počtu a hned se hnali do útoku. Radil ale ideální příležitost ke střele promeškal.
32:26
Pardubicím se povedlo se po delším tlaku Sparty osvobodit.
32:05
Ze strany Sparty je to teď festival neproměněných šancí.
31:30
Sparta teď ostřelovala Hudáčka z mnoha úhlů, ale žádný puk neskončil za jeho zády.
30:51
Další přesilovka pro Spartu. Jiří Vašíček (PAR) poslal puk ve svém pásmu mimo kluziště a dostal dvě minuty za zdržování hry.
29:21
Kumstát teď upaloval po křídle, ale jeden z Pardubických obránců ho stíhal a nakonec vytlačit ze střelecké pozice.
28:49
Na Tomáše Rachůnka se po přihrávce před branku smála prázdná klec – ten ale obrovskou šanci spálil a poslal ji vysoko nad.
28:35
Hra v posledních minutách nabrala obrátky. Hraje se nahoru dolů, což většina diváků musí kvitovat.
27:56
Hlinka s Tonem v úniku. Hlinka přihrál Tonovi, ale ten pálil mimo!
27:09
Klimek teď z jízdy pálil nad rameno Hudáčka, puk šel ale nakonec výrazně nad.
26:27
A další ostřejší souboj, tentokrát před brankou Hudáčka. Píšťalky rozhodčích jsou ale tiché.
26:22
Sparta sice měla v závěru přesilovky tlak, ale nic z něj nevytěžila.
26:04
Pardubice se osvobozují i v klasickém oslabení.
25:38
Pardubice už jsou na ledě ve čtyřech lidech.
25:22
A znovu.
24:51
Sparta ale zatím dvojnásobnou přesilovku nezvládá tak, jak by chtěla, Pardubice vyhodily puk.
24:15
A pozor! Pardubice jdou do tří. Zohorna (PAR) čelil sparťanskému tlaku v klasické přesilovce faulováním, rozhodčí si toho všiml a poslal ho ven za nedovolené bránění.
23:29
Sparta bude hrát přesilovou hru. Na trestné lavici Benák (PAR), který dostal menší trest za držení hole.
23:07
A sparťanský druhý útok teď Pardubice dlouho točil v jejich pásmu. Nedostal se ale dlouho ke střele. A tu, která nakonec přišla, vyrazil Hudáček vysoko nad.
21:32
Sparta sice ubránila oslabení, ale inkasovala okamžitě po jeho skončení. EVGENY MOZER využil toho, že ho nikdo nebránil a dostal se k němu vyražený puk a poslal Pardubice do vedení. Asistence: Jan Kolář.
21:01
Pardubice se usadily v útočném pásmu a zkoušely to teď z úhlu a z bezprostřední blízkosti. Pöpperle si ale tyčku pohlídal.
20:10
Sparta bude hrát ještě více než minutu v oslabení, která si do druhé části přinesla z konce první třetiny.
20:01
Sparta hraje s Pardubicemi po první třetině nerozhodně 0:0. Góly chyběly, co ale nechybělo, byly drobné potyčky a postrkování. Vše ale zatím v normě a až na výjimky v mezích pravidel. Na ledě má mírně navrch Sparta, která byla i blíže brance. Na skóre se to ale prozatím neprojevilo.
20:00
19:20
A už se nám to tu kočkuje. Emoce začínají pracovat a na trestnou lavici míří hned dva hráči. Po vzájemné ostřejší výměně názorů za brankou Pardubic zamířili na trestnou lavici Klimek (SPA) a Zohorna (PAR). A zatímco Zohorna dostal jen menší trest, Klimek trest 2+2 minuty. Pardubice hrají přesilovou hru.
18:46
Pöpperle teď vyrazil daleko z branky a puk poslal k obránci v otočce.
18:22
Jan Buchtele uháněl vstříc pardubické brance, ale jeho útočné snažení zastavil čárový rozhodčí. Ofsajd.
16:55
Sparta v plném počtu.
16:15
A Pardubice tak těžce vybojované pásmo poměrně rychle ztratily. Sparta se osvobozuje. Poprvé... i podruhé.
15:38
Piskáček vystřelil, HUdáček vyrazil před sebe a do hry se vrací Petr Sýkora. Začíná zkrácená přesilovka Pardubic.
14:51
A je po přesilovce. Petr Ton (SPA) putuje také na trestnou lavici. Rozhodčí mu odpískali menší trest za držení protihráče. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
14:26
Sparta se opět probila do útočného pásma, ale místo utažení pomyslného řemenu a zvýšení tlaku, Piskáčkovi přeskočil puk.
13:51
Sparta ale přesilovku nezačíná dobře, Pardubicím se podařilo vyhodit.
13:37
Na trestné lavici sedí Petr Sýkora (PAR), který si odpyká menší trest za hákování. Toho se dopustil na Buchtelem, který se probíjel do gólové šance.
12:38
Pardubice sice v úvodu zápasu zahrozily ve dvou "poloúnicích", od té chvíle má ale mírně navrch Sparta, která před malou chvílí propásla prozatím největší šanci ke vstřelení branky.
11:36
První lajna Sparty teď v obrovské šanci! PO souhře na jeden dotek pálil Buchtele, Hudáček puk vyrazil před sebe a ten dlouho nikým neodpálený ležel na hranici brankoviště! Pak ale Pardubiční požár před svým gólmanem uhasili.
10:51
Pardubice zase po čase protáhly Pöpperleho. Semorád nicméně pálil výrazně vedle a Sparta potom puk opět vyvezla mimo své pásmo.
09:50
A druhá lajna s centrem Pechem opět úřadovala. Jestli by si na někoho měly dát Pardubice pozor, pak právě na tento útok.
08:56
Petr Ton zkusil kličkovanou mezi třemi hráči Pardubic, ale přesila to na něj byla moc velká. Svůj průnik ukončil už v mezikruží.
08:14
Na druhé straně to zkusil Radil – ale z uctivé vzdálenosti a Pöpperle puk ukryl do náruče.
07:32
A teď opět v akci malý velký muž Lukáš Pech, který to zkusil podruhé, ale ani v pádu Hudáčka nepropálil.
06:56
Lukáš Pech dostal od zadního mantinelu, z hokejky Petra Kumstáta, nahrávku, která se proměňuje! Bohužel ale z bezprostřední blízkosti trefil jen brankáře Pardubic.
06:50
Petr Ton teď vybojoval puk u mantinelu a zkusil to na Hudáčka z úhlu, ten ale prudký puk, ač s drobnými obtížemi, pokryl.
04:55
Po několika výraznějších pokusech teď máme za sebou část hry, která byla klidnější, oba týmy si vystačily s přihrávkami ve středním pásmu.
03:40
Tybor teď, stejně jako před chvílí Sýkora, mířil na Pöpperleho téměř osamocen, Pöpperle si ale s jeho pokusem poradil dobře.
02:51
Na ledě čtvrtá sparťanská lajna, která se pokusila pardubického gólmana překvapit střelou z úhlu a pak tečí, Forman ale netrefil puk.
02:18
Petr Sýkora teď jako první z Pardubických prověřil pozornost Pöpperleho.
01:40
Po střele Kubáta si pardubický gólman připisuje další zákrok, puk vyráží betonem mimo branku.
00:26
Buchtele začal pěkně zhurta, jeho skákavá střela se odrazila od betonů Hudáčka. Sice nebyla příliš nebezpečná, takhle záhy, ale poměrně překvapivá.
00:01
Sparta letos vyhrála všechny tři vzájemná utkání a zvláště to poslední stálo za to – Sparta v něm vyhrála 6:2 a navrch se fanoušci dočkali i tří bitek. Uvidíme, jestli to i dnes bude tak vyhrocené.
Do startu zápasu posledního extraligového kola, který se jako jediný hraje dnes, zbývá zhruba deset minut.
Sparta do play off z prvního místa

Sparta už si s předstihem zajistila Prezidentský pohár a do čtvrtfinále play off půjde jako vítěz základní části. Nicméně na soupeře si ještě počká – ten vzejde právě z bojů v předkole. Sparta v posledních dvou kolech prohrála derby se Slavií i utkání se Zlínem, nicméně do play off by ráda vplula na vítězné vlně...
Jak si vedou Pardubice?

Pardubice po olympijské pauze dvakrát prohrály, ale v dalších dvou zápasech získaly tři body, a tak už před posledním extraligovým kolem mají jistotu toho, že předkolo play off začnou doma – v závislosti na výsledku utkání se Spartou a zápasu Vítkovic skončí buď sedmé, nebo osmé. Nicméně letos se Spartou třikrát prohrály.
Sparta útočí na rekord!

Nicméně i tak bude mít tento souboj šťávu, protože Sparta v zápase s Pardubicemi útočí na extraligový rekord v počtu získaných bodů. Aktuálně jich má na svém kontě 110, rekord je 111 – a pozor drží ho právě Pardubice – ze sezony 2002/2003
Kvůli kolizi termínů se zápasy play off pražského Lva odehraje Sparta utkání posledního, tedy dvaapadesátého kola dlouhodobé části extraligy už o den dříve. A to díky tomu, že jak Sparta, tak Pardubice mají svá místa v extraligové tabulce jistá.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.