Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou.
Hokejový svátek v Holešovicích končí, 13 082 diváků vidělo druhou sparťanskou výhru ve druhém pražském derby. V součtu s prvním měření sil týmů z hlavního města mluví skóre pro tým z Holešovic – 9:0.
Druhé pražské derby, které se tentokrát hrálo za fantastické atmosféry 13 082 diváků v Holešovicích, ovládla jednoznačně domácí Sparta. Rozhodující branku vstřelil v 5. minutě Miroslav Forman. Slavii se Pöpperleho překonat nepodařilo, konečnou podobu výsledku tak v posledních šesti minutách utkání dala nehasnoucí hvězda Sparty, Petr Ton. Ten svými dvěma trefami zvýšil na konečných 3:0. Sparta tak zaokrouhlila počet vstřelených branek v lize na 100 a upevnila si ligové prvenství.

Nejlepší hráči utkání:

Dominik Furch (SLA)
Dominik Simon (SPA)
60:00
59:42
Sparťané dohrávají utkání při standing ovation v útočném pásmu...
59:12
Sparta právě vstřelila branku!
Holešovičtí zaokrouhlují dnešní výhru na 3:0! Hlinka nejprve v přečíslení pálil z mezikruží vedle levé tyče, akce ale pokračovala. Rolinek procpal puk brankovištěm na volného kanonýra PETRA TONA, který potvrdil, že je momentálně v extralize nejlepší střelec. Asistence: Tomáš Rolinek, Jaroslav Hlinka.
58:46
Pochvalu za dnešní fandění si zaslouží všech 13 082 diváků, kteří na konci dnešního utkání vytváří opět skvělou kulisu. Slávii však moc času na srovnání už nezbývá.
58:00
Máme tu poslední dvě minuty, Slavie ve svém obranném pásmu...
57:45
Až teď zasahuje proti snadnému nahození z úhlu Pöpperle, který hru přeruší.
57:20
Holešovičtí aktivně napadají a Slavii do svého obranného pásma vůbec nepouští.
56:33
Domácí přechod do útoku zastavuje odpískaný ofsajd.
56:05
Štich kontroluje puk za vlastní brankou, Sparta zatím brání soupeře zkušeně.
55:33
Pöpperle puk raději podrží, Spartu dělí 267 sekund od druhé výhry v derby letos.
V Holešovicích se sešlo 13 082 diváků, derby je vyprodané! A že je to pořádně slyšet...
54:44
Hra se nyní musí otevřít, Slavie má na vyrovnání lehce přes pět minut.
53:22
Holešovičtí proměňují přesilovou hru a odskakují na dvě branky! Kdo jiný než X-faktor derby PETR TON by mohl dát tolik důležitou druhou branku. Nejproduktivnější hráč extraligy si zkušeně počkal na levém kruhu a v pravý čas golfovou ranou vymetl levý horní růžek Furchovy branky. Asistence: Jaroslav Hlinka, Karel Pilař.
52:59
Ton to zkusil z mezikruží tahem, Furch připraven a puk podrží.
52:40
Teď se už ale hostům daří vyhodit.
52:27
Pech nastřeluje před Furcha, puk sražen do rohu. Domácí pokračují v tlaku.
52:05
Skokan je vyloučen za držení, Sparta si po dlouhé době zahraje přesilovou hru.
51:41
Na icing puk vystřelil baseballovým způsobem Přibyl.
50:59
Hlinka vypálil z levého kruhu, Furch vyráží kousek vedle své levé tyče!
50:14
Holešovičtí v plném počtu.
49:53
Domácím se daří vyhodit další kotouč do bezpečí, přesilovka Slavie se nedaří.
49:21
Puk na tribuně, vhazovat se bude před Pöpperlem.
48:45
Domácím se daří se štěstím vyhodit.
48:14
Na trestnou lavici míří další hráč Sparty. Tentokrát je to Gřegořek, který se provinil hákování.
47:31
Puk mají slávisté a připravují útočnou akci zpoza vlastní brány.
46:50
Sparťané oslabení v klidu ubránili.
46:23
Tomáš Rachůnek to zkusil ve vlastním oslabení mezi betony Furcha. Gólman Slavie se ale nenechal zaskočit a puk vyráží do rohu kluziště.
45:32
Sešívaní se provinili ofsajdem, zatím se jim přesilovka nedaří.
45:06
Hlinka vyhazuje do středního pásma.
44:50
Za nebezpečnou hru vysokou holí vyloučen domácí Přibyl.
44:01
Výborně to provedl Pech, který nacentroval puk před branku Furcha, nikdo ze sparťanů ale odkrytou branku trefit nedokázal.
43:30
Slavia odrazila další útok soupeře a zakládá rozvážnou protiakci.
42:30
Domácí střídají, útok první lajny rozehraje Ton.
41:46
Sešívaní vstupují do třetí třetiny lépe a častými střeleckými pokusy ohrožují domácí branku. Následují další buly před Pöpperlem.
41:12
A po dalším zákroku domácího brankáře se bude vhazovat před branou Sparty.
40:55
Růžička nahazuje puk na Pöpperleho, ten puk raději podrží.
40:01
Třetí třetina začne cca v 18:59.
Druhá třetina je u konce, tuhý boj o krále Prahy pokračuje za stavu 1:0. Slavia zvedla svůj výkon, ve druhé třetině byla rozhodně silnějším soupeřem Holešovickým, než tomu bylo v třetině první. Oba soupeři si vytvořili několik dalších šancí, Pöpperle s Furchem jsou ale svým týmům solidními oporami a drží stav utkání zatím nízko.
40:00
39:28
Icing hostů.
39:21
Puk mimo hru, Slavie teď přežila vlastní smrt.
39:05
Obrovský tlak Sparty, Slavie se brání zuby nehty, nyní už ale kompletní.
38:28
Unikajícího Tona ubránila obrana Slavie na poslední možnou chvíli.
38:17
Sparťané v plném počtu, nyní hrají v přesile.
37:37
Pech se efektivně uvolnil, jeho střela jde ale nad.
37:12
Dvě minuty za nedovolené bránění + osobní desetiminutový trest. Takto oslabil Kadlec svůj tým, hrát se bude 1:05 ve čtyřech, potom nastane přesilovka domácích.
36:58
Do menší potyčky se za domácí brankou pustili Petrovický a Švrček, vše se nakonec obešlo bez trestu.
36:47
Stěží, ale přece – domácí dostávají puk do středního pásma.
36:17
Za vysokou hůl je vyloučen hráč, který byl za loňskou sezonu nejslušnějším hráčem extraligy – Ton.
35:29
Skokanovu bombu z pravého křídla blokuje obětavý Philipp.
34:58
Další šance Sparty, Přibyl ale zblízka přestřelil.
34:34
Skvělý Furch v rozkleku likviduje tutovku Simona, který neproměnil svojí pozici u pravé tyče.
34:15
Bednář napřáhl ke tvrdé ráně, domácí gólman vyráží puk do rohu.
33:59
Tonovo nahození z pravého křídla kryje připravený Furch.
33:40
Slavie svůj výkon oproti první třetině znatelně zlepšila. Spartě nedovoluje takový tlak a sama si vytváří i více šancí, než v první periodě. Naposledy si na mezikruží najel Vrdlovec, jeho střelu tahem ale likviduje zatím stoprocentní Pöpperle.
32:30
Rozehrávku sparťanů z obranného pásma obstará Ivan Rachůnek.
31:30
Slávisté odrazili i další útok domácích, druhá třetina tolik šancí zatím nenabízí.
30:29
Branka sešívaných mimo svou pozici, vhazovat se bude před Furchem.
30:07
Pilař zavezl puk do pásma, slávisté puk ale následně dostávají do bezpečí.
29:26
Ivan Rachůnek je zpět na ledové ploše, sparťané kompletní.
28:55
Klimek pošetřil aktivním napadáním čas v útočném pásmu domácích, čímž se mu povedlo ještě více nabudit vyprodané tribuny.
28:16
A Hlinka tak činí znovu...
28:00
Domácím se daří vyhodit přes všechny čáry.
27:52
Kadlec na nic nečekal a napálil puk z pravého kruhu na branku, na Pöpperleho si ale nepřišel, domácí gólman přerušuje hru.
27:26
Ivan Rachůnek odchází jako první sparťan na trestnou lavici, sudí viděli podražení.
26:40
Bednář to zkusil razantně z pravého kruhu, puk jde nad břevno domácí branky.
26:13
Smůlu měl teď Klhůfek, který nedokázal zpracovat prudký kotouč. Chybělo málo, a na domácí branku by jel útočník Slavie zcela sám. Nakonec v klidu zasahuje Pöpperle.
25:17
Sešívaní působí po ubráněném oslabení daleko živěji, než v první třetině, a znovu ohrožují Pöpperleho branku. Zatím bezúspěšně.
24:10
Sešívaní hrají v plném počtu, následně puk ale vyhazují na icing. Holešovickým fanouškům se tato přesilovka Sparty moc líbit nemohla. Přesto je v Holešovicích fantastická atmosféra.
23:32
Sičákovo nahození tečuje obránce hostů do ochranné sítě, vhazovat se bude po levici Furcha.
22:51
Boční síť domácí branky rozvlnil Poletín, Slavii se oslabení zatím daří velmi dobře.
22:21
Krejčíkova střela od modré je ztečovaná do rohu, hostům se daří vyhodit.
22:10
Druhému oslabení bude čelit Slavia, za podražení je vyloučen Vrdlovec.
21:45
V obrovské šanci se ocitl nebráněný Růžička před Pöpperlem, ten ho ale nadvakrát senzačně vychytal a puk drží!
21:03
Furch rozehrál riskantně, sparťané získávají puk a útočné pásmo.
20:33
Slávisté po nepřesného rozehře zahrávají icing.
20:09
Hlinka hned na úvod ukradl soupeři puk a napálil ho nad břevno Furchovy branky.
20:01
Druhá třetina začne cca v 18:03.
Střely po první třetině: 13:6
Druhé pražské derby této sezony odhalilo průběh první třetiny. Sparťané v ní naplnili roli favorita střetnutí a soupeře většinu času tlačili. Vyústěním mírné domácí převahy byla branka Miroslava Formana, který překonal Dominika Furcha již v páté minutě. Vyprodaná hala v Holešovicích sleduje nadprůměrné utkání, hraje se rychle, šance si vytvořili oba soupeři. Více šancí měla přeci jen domácí Sparta, Slavia by měla přidat především v ofenzivě.
20:00
19:55
Druhá formace Sparty vedená Pechem si vypracovala ještě šanci na závěr, Furch puk ale v klidu podrží.
19:26
Vhazuje se po pravici Pöpperleho.
19:00
Do konce třetiny zbývá jedna minuta, těsné vedení drží domácí tým.
18:30
Stránský zavezl puk do pásma, hosté ale nic kloudného vymyslet nedovedli.
17:30
Rychlý brejk domácích, obrana Slávie si dokázala poradit. Domácí výběr pokračuje v nastoleném tlaku.
16:54
Teď mohli ale domácí skóre navýšit! Pech našel zpoza branky Kumstáta, ten ale z první trefuje Furcha!
16:42
Sparta úvodní přesilovku utkání nevyužila.
16:00
A další vyhozený puk, tentokrát se o něj postaral Doležal.
15:32
Sešívaným se daří vyhodit i další puk, z přesilovky zbývá jedna minuta.
15:10
Vhazovat se bude po pravici Furcha.
15:00
Pěkná myšlenka Hlinky, procpat puk na brankoviště, úspěch neslaví, sparťané ale pokračují v přesilovkové kombinaci.
14:41
Kapitán sešívaných Kadlec odchází na trestnou lavici, od sudích vyfasoval dvě minuty za podražení.
14:19
Puk mimo hru, vhazovat se bude na středovém kruhu.
14:01
V posledních minutách se hraje spíše ve středním pásmu.
13:08
Kumstátova střela do změti těl na Furcha neprošla, domácí pokračují v tlaku.
12:38
Simon využil spousta volného prostoru, objel branku a vystřelil na bližší horní růžek, puk se odráží od břevna!
12:06
Icing sparťanů vede k icingu.
11:32
Další akci velmi svižného utkání rozjíždí sešívaní.
10:45
Klimek přihrál v úniku dvou na jednoho na Ivana Rachůnka, jeho bekhendové zakončení ale vyráží skvělý Furch!
10:07
A znovu Pöpperle. Domácí gólman neměl kam rozehrát, následují tak buly po jeho levici.
09:00
Domácímu brankáři teď vypadla střela Krenželoka z lapačky, stav se ale nemění.
08:20
Doležal teď málem překvapil domácího muže s maskou, Pöpperle puk nakonec ale i s malými obtížemi kryje a drží.
07:44
Ivan Rachůnek z mezikruží trestuhodně promáchl.
07:23
Vyprodaná hala v Holešovicích žene domácí tým k dalšímu zářezu, Furch ale nahození od modré kryje.
07:06
Pöpperle si v rozehrávce nerozuměl se spoluhráči, dojíždějící Krenželok tuto nesouhru nepotrestal.
06:43
Čtvrtá formace Sparty vedená Simonem nyní aktivně napadala a vybojovala si icing soupeře.
06:20
"Je jedno přikázání – Ve Spartu věřit budeš" – takový transparent značně velkých rozměrů se tyčí nad sparťanským kotlem, fandové Sparty si potlesk zaplněné holešovické haly jistě zaslouží.
06:20
Spoustu prostoru teď dostal na pravém kruhu Bednář, jeho méně důrazný pokus Pöpperle chytá!
05:49
Švrček napřáhl k dělové ráně od modré, puk obětavě zblokoval Štich.
05:31
Ten nakonec nahazuje na Furcha, ten hru přeruší.
05:18
Micka se po levém křídle neprosadil, dopředu tak jde Krejčík.
04:45
Sešívaní se snaží odpovědět rychlou protiakcí, obrana Holešovických je ale dobře připravena.
04:05
Holešovičtí se dnes jako první ujímají vedení a vedou nad Slávií 1:0! Krásnou hokejovou prostrkávačku teď předvedla čtvrtá formace domácích. Ta nakonec vedla ke gólové pozici MIROSLAVA FORMANA, který byl sám před Furchem. Domácí silový útočník zvolil forhendovou kličku, Furch zasáhnout nestihl. Asistence: Tomáš Rachůnek, Dominik Simon.
03:12
Bednář se efektně prokličkoval středem, Pöpperle opět sráží do rohu.
02:59
Útok první formace Sparty vedené Tonem zastavuje ofsajd.
02:36
Doležal to zkusil z úhlu, Pöpperle vyráží do rohu.
02:23
Furch kryje puk a přerušuje hru. Sparťané si hned v úvodu vytváří tlak, zatím je ale Furch pozorný.
01:54
Kumstát se dostal do nebezpečné pozice, zadovkou ale Furcha nepřekonal!
01:30
Švrček rozehrává domácí útočnou akci.
00:45
Na druhé straně zasahuje Pöpperle proti střele novice ve Slávii Petrovického.
00:15
Rolinek prověřil vyrážečku Furcha, ta sráží puk do rohu.
00:01
Sparťané i slávisté vyjíždí na led v bouřlivé kulise, zápas za malý okamžik začne.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Král) – Krejčík, Pilař (A), Kubát, Švrček, Philipp, Gřegořek, Sičák – Rolinek (C), Hlinka (A), Ton – Buchtele, Pech, Kumstát – Rachůnek I., Přibyl, Klimek – Rachůnek T., Simon, Forman. Trenér: Josef Jandač

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Štich, Kadlec (C), Holub, Kolařík, Wharton, Knot, Šenkeřík – Tomica (A), Petrovický, Bednář (A) – Krenželok, Růžička, Skokan – Poletín, Vrdlovec, Stránský – Doležal, Klhůfek, Micka. Trenér: Vladimír Růžička

Rozhodčí: Minář, Šír – Frodl, Charvát.
Druhé pražské derby začíná v 17:10. Nenechte si proto ujít podrobný onlajn přenos.
Petr Ton – X faktor derby?

Legenda holešovického hokeje vládne nejen v Praze, ale celé extralize. Útočník s číslem 87 odehrál 20 utkání, z nich vytěžil pro tým hned 28 kanadských bodů, v ligovém pořadí je tak na prvním místě. To samé platí i pro pořadí nejlepších ligových střelců. Tuto tabulku Ton vede s 15 vstřelenými góly. Rozhodne fenomén spjatý se Spartou i dnešní derby?
Bilance derby hraných v Holešovicích

Posledních deseti vzájemných utkáních hraných na Spartě mají Holešovičtí pět výher, stejně tak slávisté. Od 21. ledna 2010 do 29. listopadu 2011 vyhrávala doma jen Sparta, zvítězila ve čtyřech duelech. Poté ale začala body sbírat Slavia, která nastolila sérii tří výher, která platí dodnes. Od 26. února 2012 do 15. února 2013 zvítězila postupně 3:2 s. n., 4:2 a v posledním derby v Holešovicích i 3:2 po prodl.
Vzájemné utkání

První vzájemné utkání se odehrálo 11. října 2013 na ledě Slavie. Sparta si první derby pořádně užila, domácí zlikvidovala v poměru 6:0. Postupně se prosadili I. Rachůnek, Buchtele, 2x Hlinka, Ton a Pech. Ve 34. minutě utkání vystřídal Furcha v Brance Svoboda. Na utkání dorazilo 11 716 diváků, dosud nejvyšší návštěva na ligové utkání.
Souboj gólmanů

Tomáš Pöpperle: 5. nejlepší v lize – úsp. 93,09%, prům. 1,80, 5 čistých kont.

Dominik Furch: 12. nejlepší v lize – úsp. 91,35%, prům. 2,38, 3 čistá konta.
HC Slavia Praha

Tým je prozatím na sedmé pozici, dosud nasbíral 36 bodů. Po výborném vstupu do ligového maratonu týmu došly síly. Alespoň to naznačují poslední výsledky sešívaných. Tým prohrál pět z posledních šesti zápasů. V základní hrací době se navíc podařilo zvítězit až 27. října v Pardubicích! Tam zvítězila Slavia 5:4. Na tříbodovou výhru čekají slávisté tak již hodně dlouho, v Holešovicích budou mít další šanci.

Jednoznačným lídrem týmu je veterán v ofenzivě, Jaroslav Bednář. Ten dokázal ve 22 utkáních nasbírat 25 bodů. Pro představu, druhý nejproduktivnější hráč sešívaných je Lukáš Krenželok se 14 body.
HC Sparta Praha

Holešovickým se daří. Sparta je prvním týmem ligové tabulky, po 22 odehraných zápasech má na kontě 51 bodů. Na druhý Hradec má tak náskok 7 bodů. Pražané dosud prohráli v základní hrací době jen 4x! Společně s druhým Hradcem je to vůbec nejmenší počet proher. Čím ale sparťané straší své soupeře, to je především produktivní ofenziva. Nesmrtelný Petr Ton vede jak ligovou produktivitu, tak pořadí střelců. I díky němu má Sparta na kontě 97 nastřílených branek. Druhé nejvyšší číslo je 71, tolik branek daly Vítkovice.

Sparťané navíc bodovali v posledních dvanácti zápasech. Naposledy nebrali body 6.října doma s Vítkovicemi – 4:6. Naopak, ve svém posledním zápase, který se shodou okolností hrál na ledě Vítkovic, brali Holešovičtí tři body za výhru 5:2. Do sestavy se vrátil po zranění Pilař, který si hned v Ostravě připsal i vstřelený gól v přesilovce.
Příjemný podvečer s Tipsport extraligou, čeká nás hokejová klasika. Sparta vs. Slavia. Boj o krále Prahy napíše letos své druhé pokračování, první bitvu pražských "S" ovládla na slávistickém ledě Sparta, která domácí výběr deklasovala 6:0. Dnes jsou favority před utkáním opět Holešovičtí, kteří se těší nejen z výtečné formy, ale také z prvního místa v ligové tabulce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:10.