Dnešní vyrovnaný a na branky chudý duel dospěl až do samostatných nájezdů, kde byli lepším celkem Hradečtí hokejisté. Vítěznou trefu vzal na sebe Rastislav Dej. Berani tak po dvou výhrách v základní hrací době získali jeden bod. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek pátečního večera.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield HK.
Druhý bod zajišťuje hostům vítězným samostatným nájezdem RASTISLAV DEJ.
Leška neuspěl mezi Kantorovy betony – 0:1
Za Zlín jede Petr Leška.
Hradecký útočník našel volné místečko v brance a Mountfield se ujímá vedení 1:0.
Poslat hosty do vedení může Rastislav Dej.
Honejsek opět zkusil svojí oblíbenou kličku, tentokrát ale neuspěl stále 0:0.
Jako druhý za Zlín pojede nájezdový specialista Antonín Honejsek.
Michal Tvrdík na Kašíka nevyzrál – 0:0.
Rána Filipa Čecha gólová podle videozáznamu nebyla – 0:0
Zlínský útočník předvedl totéž co proti Slavii a kotouč se otřel o břevno. Zda to byla branka budou sudí konzultovat na videu.
První pojedou domácí, konkrétně Filip Čech.
Samostatné nájezdy začínají.
Většina času v prodloužení se sice odehrála před Kantorem, ale to nic nemění na tom, že se pojedou po menší úpravě ledu samostatné nájezdy. Zlín si v posledním duelu na samosatné nájezdy poradil s pražskou Slavii, kdy měl na výhře velikou zásluhu brankář Kašík. Uvidíme, jak se oběma celkům povede v dovednostní soutěži.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:26
Řezníčkovu dělovku z první Kantor odvrátil do rohu kluziště, Zlín stále v útočné třetině.
64:37
Kantor musel zasáhnout levým ramenem proti dalekonosné střele Lešky.
64:17
Honejsek s kotoučem v útočném pásmu sice upadl, ale ještě ho chvíli dokázal udržet na své hokejce.
63:38
Holíkova střela se snad otřela o levou tyčku Kantorovy branky.
63:02
Zámorský si všiml rozjetého Čajánka, ten na jeho prudší pas nataženou holí nedosáhl a píská se tak icing.
62:28
Vhazuje se před Kašíkem.
62:28
Domácí lavička si bere oddechový čas
61:28
Veselý nahodil puk do útočného pásma a je z toho icing.
60:49
Mountfield se opět dostal ke kotouči, tentokrát však Kašíka ohrozit nedokázal.
60:14
Ptáčkovo nahození z hranice modré čáry Kašík ukořistil do lapačky.
60:01
Začalo prodloužení.
Domácím se podařilo v poslední třetině srovnat zásluhou Tesaříka a utkání i přes drtivý tlak domácích putuje do prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:28
Mountfield stále dobře brání, poslední vteřinky třetí části.
58:40
Zlín tlačí, ale do vyložené šance se dostat nemůže.
58:18
Ptáček nakonec odebral zlínskému Čajánkovi kotouč a nahodil jej následně do středního pásma.
57:30
Tesařík podržel kotouč za vlastní brankou a žlutomodří se vydávají dopředu.
56:39
Leška obkroužil Kantorovu klec, kotouč se mu do ní ale zasunout nepodařilo.
56:12
Valenta nastřelil z první pouze padajícího Šimánka. Zlín sevřel hosty v útočném pásmu a obránci s Kantorem se pořádně zapotili.
55:29
Oba celky si v závěru zápasu dobře střeží své pásmo a soupeř se těžko dostává do šance.
54:47
Ondráček byl za brankou Kantora podražen, hraje se dále bez vyloučení.
54:15
Berani se opět chvíli zdrželi v útočné třetině, kde Melenovský nakonec kotouč nahodil a domácí střídají.
53:38
Čajánek v útočné třetině myslel dobře zpětnou příhrou na Honejska, ale druhý jmenovaný se ke kotouči nestačil přes bránícího hráče Mountfieldu dostat.
53:17
Tesařík přebírá kotouč od spoluhráče a míří do útočného pásma.
52:27
Balaštík tečoval střílenou přihrávku Marušáka, která se odrazila před osamoceného Veselého, ten dnes podruhé ve stoprocentní šanci selhal.
51:54
Pokus Rastislava Deje zblokoval Valenta do ochranné sítě. Další buly před Kašíkem.
51:38
Langhammer našel přihrávkou mezi kruhy rozjetého Tvrdíka, Kašík se nenechal rozhodit a výborně zasáhl proti střele hostujícího útočníka.
50:55
Melenovský zpoza branky vrátil puk Ondráčkovi, Kantor se výborně přesunul a stačil kotouč vytěsnit.
50:37
Veselého střelu srazil bránící Harant do ochranné síťky. Buly před Kantorem.
50:19
Zlínu se nedaří na delší čas usadit v útočné třetině, Mountfield si dobře pokrývá vlastní pásmo.
49:26
Souhru Hradce zastavila sudího píšťalka, která signalizuje ofsajd.
48:53
Hokejisté Hradce Králové hrají v plném počtu.
48:29
Zlínští si rozebrali hostující defenzívu a Marušák zakončil povedenou souhru dělovkou do bránícího hráče Mountfieldu.
47:50
Zlínu se nedaří v početní převaze usadit v útočném pásmu, Mountfield vyhazuje.
47:26
Tesaříkova střela byla zblokována do ochranné sítě.
46:53
Na trestné lavici je ještě Zdeněk Okál (ZLN), který odpykává dvouminutový trest za Balaštíka, který je zraněný.
46:53
René Vydarený (HKM) 2+2 minuty za hrubost.
46:53
Zlín bude hrát přesilovou hru pěti proti čtyřem.
46:32
Balaštík se z vlastního pásma proháčkoval až do útočného, kde svižným pokusem prověřil Kantorovu pozornost.
45:45
Zlínský brankář ale fantasticky zasáhl proti střele i dorážce budějovických hráčů. Mountfield na dobrou minutu pořádně zatopil před brankou Zlína.
45:32
Na druhé straně ujížděli hosté tři na jednoho, střelu vzal na sebe Šímánek a Kašík proti jeho nepovedené střele zasahovat nemusel.
45:19
Kantor vyrazil Ondráčkovu střelu pouze do rohu kluziště, Zlín stále útočí.
44:43
Ondráčkovu chybu v rozehrávce stihl napravit aktivní Holík.
44:24
Petr Leška odmítl poslat svůj celek do vedení. Honejsek vybojoval puk a předložil jej zlínskému centrovi před odkrytou branku.
43:15
Na puku jsou momentálně Hradečtí, Šimánek rozjíždí protiútok Mountfieldu.
42:24
Berani se tlačí ještě za další trefou, probouzet se začíná také publikum.
41:59
Zlín právě vstřelil branku!
Zimní stadion Luďka Čajky se rozburácel radostí. Nahození RADIMA TESAŘÍKA od modré čáry proskočilo až do sítě. Asistence: Marek Melenovský.
41:26
Kombinaci Honejska s Ondráčkem překazil ofsajd.
40:53
Zlínští se opět natlačili před Kantora, ale tentokrát se ke střele nedostali.
40:33
Řezníčkova střela orazítkovala pouze zadní mantinel.
40:01
Ve druhé části se se šancemi roztrhl pytel, ale mírně lepší domácí nedokázali proměnit několik tutovek. Hradec se také dostal do slušných šancí, které Kašík s přehledem vychytal. Ozdobou prostřední části byli hlavně brankáři, kteří předvedli své umění na více než nadstandartní úrovni. Pokud chce Zlín vyrovnat, bude muset v posledním dějství zabrat. Poslední třetina začne v 19:02
40:00
39:41
Zámorský z voleje nastřelil pouze tečujícího Balaštíka. Na opačné straně Kašík výborně zasáhl proti svižné střele z hole Knotka.
39:07
Vydarenému byla odpískána hra vysokou holí, buly před Kantorem.
38:39
Kotouč se po dorážce Honejska, který dorážel v pádu otřel o lapačku a jen těsně přelétl horní tyčku. Zlín je momentálně aktivnějším celkem.
38:16
Tesařík si po přihrávce Čajánka obešel naznačením bránícího hráče Mountfieldu a dělovkou nechal vyniknout dnes dobře připraveného Kantora.
37:37
Svižný pokus Haranta z voleje Kašíka nepřekvapil.
37:21
Kotouč se po střele Haranta odrazil od ochranné sítě na led a hra je tak přerušena.
37:11
Buly v obranné třetině Zlína.
36:46
Zlínský brankář raději přikryl puk pod lapačku, protože Harant rychle dotíral na zlínského brankáře.
36:19
Kantor musel vyrazit skákavé nahození z hole Holíka.
35:42
Tesařík namazal kotouč soupeři jako na podnose a Kašík musel opět zasahovat.
35:10
Domácí sehráli povedenou pasáž před Kantorem, jde vidět, že touží po vyrovnávací brance.
33:39
Kantor si s poklidem poradil s nahozeným kotoučem od Melenovského. Zlínští se tlačí za vyrovnáním, ale zatím své tutovky proměnit nedokáží.
33:01
Hradečtí jsou v plném počtu, Zlín ale stále dotírá na branku Mountfieldu.
32:23
Holík si několika kličkami vyšachoval obranu Mountfieldu a zakončil. Kantor opět zasáhl rychlou lapačkou a dokázal vyrazit i dorážku zlínského útočníka.
31:50
Vydarený nastřelil slušnou střelou při osvobození svého celku jednoho z rozhodčích. Ve hře se ale pokračuje.
31:27
Veselému stačilo po Leškově přihrávce na brankovišti nastavit hůl. Domácí forward ale odmítl vyrovnání. Kantor měl veliké štěstí, protože tohle byla stoprocentní šance.
31:01
František Ptáček (HKM) nabízí Zlínu první přesilovou hru. Obránce hostí fauloval Kašíka a odsedí si dvě minuty.
29:56
Honejsek to přehnal s kličkováním a domácí to málem stálo další přečíslení.
29:29
Nahození Tesaříka končí mimo ledovou plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.
29:07
Valenta hrubě chyboval, když neodhadl dráhu kotouče a nabídl tím stoprocentní šanci Švihálkovi. Útočník Hradce Králové ale v zakončení na Kašíka nevyzrál.
28:33
Köhler při zakládaní protiútoku upadl, kotouč se mu ale do útočné třetiny podařilo nahodit i v leže.
28:06
Čajánek našel zpětnou příhrou osamoceného Honejska, jeho pokus zblokovali obránci Mountfieldu.
27:35
Kubiš obral Haranta o kotouč ale následná střela se mu nevydařila.
27:13
Zlínští sehráli první oslabení výborně a nyní jsou kompletní.
26:48
Ptáček nedokázal zpracovat puk na útočné modré a do samostatného únku se prodral aktivní Holík. Zlínský útočník vystřelil z posledních sil ale branku minul.
26:24
Langhammerovo nahození od levého mantinelu končí v moci připraveného Kašíka.
26:06
Zlín se dostal o další šance, tentokrát pokus Veselého včas odvrátili obránci Mountfieldu.
25:36
Zlín bleskově vyhodil puk do útočné třetiny a Kubišovi se dokonce díky bojovnosti Lešky podařilo ohrozit hradeckého brankáře.
25:12
Škoda byl v průniku faulován a budeme tu mít první vyloučení dnešního utkání. Oldřich Horák (ZLN) 2 minuty za sekání.
25:05
Čajánek v ideální pozici pouze lehce nastřelil puk na Kantora.
24:21
Střela jednoho z hradeckých se otřela o lapačku zlínského brankáře a málem zapadla do horního rohu branky.
23:39
Kantor opět neudržel kotouč, tentokrát proti střele Zámorského a měl veliké štěstí, že Veselý se k dorážce neprotlačil.
23:17
Frühaufova rozehrávka trefila brusli bránícího Horáka a hosté ztrácejí výhodu útočného pásma.
22:34
Okál střílel pouze do bránícího Mikuše. Dopředu mohou po delší době i hosté.
21:52
Zlínští se hned od začátku druhého dějství často tlačí před branku Mountfieldu. Honejsek mohl střílet, ale kotouč mu uskočil.
21:30
Holík si parádně obešel protihráče a bekhendem zaměstnal Kantorovu lapačku. Hradecký brankář měl s udržením kotouče potíže a musel vykrýt ještě Čajánkovu dorážku.
21:04
Pokus Pláňka od modré čáry jen prosvištěl kolem horního růžku. Slušný pokus z hole domácího útočníka.
20:41
Balaštík chvíli podržel kotouč, ale udržet ho v útočném pásmu se mu už nepovedlo.
20:20
Leška tečoval kotouč do útočné třetiny a domácí mohou zaútočit.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka dnešního duelu je za námi a stav je příznivější pro celek Mountfieldu. Celou třetinu se hrál vyrovnaný hokej, ale na vyloženou šanci jsme čekali hodně dlouho. Když už se do samostatného úniku dostal za domácí Honejsek, a později i Balaštík, tak se jim ve finále zakončit nepodařilo. Už se zdálo, že se do kabin půjde za remízového stavu, ale kapitán Jiří Šimánek si sjel na Mertlův pas a poslal hosty do vedení. Nutno podotknout, že první třetina se odehrála bez vyloučení. Druhá perioda začne v 18:17.
20:00
19:29
Honejskovo nahození z rohu kluziště si Kantor pohlídal lapačkou. Buly v oblasti hradecké branky.
18:40
Mountfield právě vstřelil branku!
Tomáš Mertl si nabruslil do útočného pásma, obešel si dva zlínské obránce a poté předložil puk na druhou tyč, kde stál osamocený JIŘÍ ŠIMÁNEK. Útočník Hradce Králové pouze nastavil hokejku a posílá hosty do vedení. Asistence: Tomáš Mertl, Rastislav Dej.
18:07
Na puku jsou hokejisté v černých dresech, uvidíme co si připraví tentokrát.
17:43
Langhammer vyslal nebezpečný pokus na zlínského brankáře. Kašík dokázal pokus hostujícího útočníka vytěsnit špičkou lapačky.
17:25
Hra se přelévá ze strany na stranu a zatím dominují spíše obě defenzívy. Na pořádnou šanci stále zatím čekáme.
16:33
Čechův nepřesný pas na Melenovského končí zlínské působení v útočné třetině.
16:05
Hradec ale dokázal pouze jedinkrát vystřelit z hole Mikuše, dopředu tak mohou domácí.
15:29
Mountfield získal kotouč a delší dobu kombinuje před brankou domácích.
15:03
Valenta čistě zastavil ve středním pásmu Švihálka a kotouč získávají domácí.
14:28
Kotouč se po odrazu od hokejky hradeckého útočníka odráží do hlediště. Buly ve středním pásmu.
13:53
Okálova prudká přihrávka zaskočila Filipa Čecha a zlínští se opět stěhují do vlastní třetiny.
13:31
Domácí se začínají pomalinku probouzet a začínají častěji hrozit před hradeckou brankou. Buly před Kantorem.
12:28
Řezníčkovo nahození uviděl Kantor až těsně před očima a uklidil jej fantastickým zákrokem do lapačky.
11:54
Mertl z ostrého úhlu nastřelil pouze boční síťku. Na puku jsou zpět domácí a míří do útočného pásma.
11:32
Zlínští se snažili o založení protiútoku, ztroskotali však na nepřesné rozehrávce.
11:04
Kašík si výborně dvěma zákroky poradil se střelou i dorážkou Jakuba Langhammera.
10:43
Hra je zatím v pomalejším tempu a vidíme hodně nepřesných přihrávek. Jde vidět, že oba celky vyčkávají na soupeřovu chybu.
10:20
Filip Čech zabojoval a z posledních sil ještě přihrával mezi kruhy na Melenovského. Druhý jmenovaný ale přihrávku zpracovat nestihl.
9:52
Knotkovu střelu zápěstím Kašík srazil vyrážečkou do ochranné sítě. Buly po pravé ruce zlínského brankáře.
9:27
Balaštík dostal perfektní pas od Lešky, ale zlínský útočník v poslední chvíli neměl stabilitu a z první vážnější šance domácích tak sešlo.
8:51
Teč Rastislava Deje jen těsně prosvištěla kolem pravé tyče zlínské branky. Hradec nadále obklopuje Kašíkovu branku.
8:30
Rousek nahodil kotouč na Kašíka poměrně vysoko, zlínský brankář ale neměl žádný problém kus černé gumy zkrotit do lapačky.
7:41
Horák si obešel dva protihráče a předložil puk Melenovskému, ten jej nahazuje do útočného pásma a domácí střídají.
7:26
Kantor si připisuje úspěšný zákrok proti střele Petra Zámorského.
7:18
Mountfield se nepohodl v rozehrávce a tak raději střídají novou formaci.
6:38
Harantova střela ze středního pásma končí v nastavené lapačce Libora Kašíka.
6:19
Ptáček to zkoušel na Kašíka z ostrého úhlu a zlínský brankář měl potíže kotouč udržet. Hra je po písknutí rozhodčího přerušena a opět se vhazuje před brankou domácích.
5:38
Máme tu první komerční přestávku, po ní se bude vhazovat před brankou Kašíka.
4:49
Okál ztratil před vlastní brankou kotouč a měl štěstí, že Mertlova střela byla sražena do ochranné sítě. Tohle byla hodně veliká hrubka ve vlastním pásmu.
4:29
Honejsek už se chystal v samostatném úniku do zakončení, ale v tom mu kotouč vypíchl na poslední chvíli dojíždějící Mikuš.
3:48
Červený prověřil výbornou lapačku Kašíka svižnou střelou z levého kruhu.
3:14
Hradečtí se nemohou dostat z vlastní třetiny, Vydarený se o to pokoušel dvakrát, ale ani jednou kotouč z vlastního pásma nevyvezl.
2:44
Kantor vyrazil Tesaříkovu střelu betonem pouze před sebe, kde mohl dorážet Köhler. Ten se ale ke kotouči nedostal.
2:30
Zámorský drží kotouč za vlastní brankou a bude rozjíždět protiútok domácích.
1:59
Hradečtí se nastěhovali před Kašíka a snažili se něco vymyslet. Červenému se ale nepodařilo udržet kotouč v útočném pásmu.
1:29
Tesařík vyslal do šance Zdeňka Okála, jeho střelu ztlumil obránce Mountfieldu do ochranné sítě.
0:49
Holíkova svižná střela končí v lapačce Kantora. První buly v blízkosti branky Hradce Králové.
0:26
Balaštík se dostal k odraženému kotouči a mohl střílet. Zlínský útočník ale na kotouč nakonec nedosáhl.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Horčička) – Valenta, Marušák, Řezníček, Zámorský, Horák, Tesařík – Veselý, Leška, Balaštík – Čajánek, Holík, Kubiš – Čech, Melenovský, Honejsek – Köhler, Ondráček, Okál.

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Vydarený, Harant, Mikuš, Pláněk, Frühauf, Ptáček, Plášil – Šimánek, Mertl, Dej – Podlešák, Knotek, Švagrovský – Škoda, Langhammer, Tvrdík – Rousek, Červený, Švihálek

Rozhodčí: Horák, Hribik – Bláha, Kostka.
Dnešní duel začíná v 17:30 a všichni jste srdečně zváni k jeho sledování. Dnes se nudit rozhodně nebudete.
PSG Zlín: Berani se v posledním duelu na domácím ledě předvedli v dobrém světle. Vlachova parta rozmetla trápící se Chomutov 7:1 a dnes se budou chtít žlutomodří udržet na vítězné vlně. V případě výhry to může být třetí vítězství v řadě. Střeleckou smůlu letos protrhl první trefou obránce Zámorský. Dvěma trefami překvapil obránce Řezníček, ten rovněž zaznamenal první zásah v letošním ročníku Tipsport extraligy. V brance se podruhé za sebou představil nadějný Libor Kašík, trenéři tak budou mít jistě před dnešním duelem zamotanou hlavu. Statut nejlepšího střelce si nadále drží Jaroslav Balaštík, ten svoji dobrou formu potvrdil jedenáctým zásahem. Žlutomodří by měli být po delší době zase kompletní, do sestavy by se měl vrátit Filip Čech, který již od pondělka polyká tréninkové dávky.

Opory mužstva: Jaroslav Balaštík, Petr Leška, Jiří Marušák, Petr Čajánek

Poslední zápas: Zlín – Chomutov 7:1

Nejlepší střelec: Jaroslav Balaštík (11)

Nejlepší nahrávač: Petr Leška(15)

Nejtrestanější hráč: Petr Zámorský (56. min)

Aktuální umístění: 5.

Úspěšnost brankářů: Luboš Horčička 91,12%
Libor Kašík 93,46 %
Mountfield HK: Letos se extraligová licence přestěhovala z Českých Budějovic do Hradce Králové a s ním i většina kádru bývalého týmu z Budějovic. Nikdo od Hradce nečekal, že bude mít takový nástup do soutěže, a že se nyní bude pohybovat na druhé pozici. Mountfield je zároveň nejlepším celkem na ledě soupeře. V brance podává skvělé výkony Pavel Kantor, v útoku zase střílí branky Jaroslav Kudrna s Jiřím Šimánkem. Tvrdou hráz v obraně tvoří František Ptáček s Reném Vydareným a Mountfieldu to letos zkrátka šlape. Dnes to ale budou mít Hradečtí těžké, protože Zlín bude chtít navázat na vysokou výhru na domácím ledě, kdy smetl Chomutov sedmi góly. Hradec ale v posledním duelu bodoval pouze za dva body a o motivaci dnes bude mít také postaráno.

Opory mužstva: Jaroslav Kudrna, Jiří Šimánek, František Ptáček, Pavel Kantor.

Poslední zápas: Hr.Králove – Vítkovice 2:1p

Nejlepší střelec: Jaroslav Kudrna (9)

Nejlepší nahrávač: Jiří Šimánek (12)

Nejtrestanější hráč: Tomáš Harant, Rudolf Červený (26. min)

Aktuální umístění: 2.

Úspěšnost brankářů: Pavel Kantor 92,11%
Ondřej Kacetl 86,57%
Tipsport extraliga nezahálí a dnes pokračuje 23. kolem. V úterý se na ZS Luďka Čajky utkali domácí Berani s celkem Chomutova a už dnes přivítají na svém ledě druhý celek Hradce Králové. Hokejisté Hradce jsou v letošním ročníku nejlepším týmem na ledě soupeřů a tak dnes očekáváme skvělou podívanou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.