Je konec. S ním šestá prohra Komety v řadě a naopak šestá výhra Třince v řadě. Bylo to hodně ubojované utkání, ale dvě povedené akce hostí dnes rozhodly. Kometa sice ve třetí třetině po vstřelené kontaktní brance ožila, ale na body to už nestačilo. Prohrává tak nejmenším možným rozdílem a dále zůstává na spodu extraligové tabulky. Naopak třinečtí hokejisté si díky výhře upevnili pozici vedoucího týmu.

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost. A budu se na Vás těšit u dalších online přenosů z brněnských sportů.
60:00
59:30
Kometě už se nedaří získat potřebný tlak a hraje se především uprostřed hřiště.Třinec dnes byl v obraně opravdu téměř stoprocentní.
58:56
Kometě se nedaří vytvořit si tlak. Třinec vyhazuje do středního pásma.
58:31
První buly však Koreis nevyhrál, nicméně Třinec zahrává na zakázané uvolnění.
58:23
Ano, Kometa je na hřišti v šesti.
58:23
Kometa si bere oddechový čas. Zkusí to v šesti?
58:23
A už se to ukazuje. Obrovský tlak si Kometa vytvořila u branky hostí, ale nedošlo k žádnému zakončení.
57:46
Třinec tráví svoji přesilovku za vlastní brankou. Poslední dvě minuty to bude ještě pořádný boj. Kometa už bude za pár sekund kompletní.
56:55
Kometa už je ve čtyřech, když si hosté připravili zatím největší možnost. Proti Plíhalově zakončení se však stihl přesunout výborně Čiliak.
56:29
Trochu nepřesilovkově vyřešil situaci Adamský, který místo přihrávky lépe postavenému spoluhráči zvolil povyjetí zpoza brány a napálení puku na bránu. Marek Čiliak se však na svou tyčku dobře namáčkl.
56:00
Brno tak bude hrát 52 sekund ve třech.
56:00
A ty už se projevily naplno. Čermák se po slovním sporu dal do vzájemného souboje s Polanským. Pokračovalo to hromadnou potyčkou, kterou rozhodčí vyřešili těmito tresty: Jiří Polanský (2 min. za hrubost) – Leoš Čermák (2 min. za nedovolené bránění + 2 min. za hrubost).
55:43
Kometa zatím s obrannou fází nemá nejmenší problém. Na hřišti však po předchozích bojích jsou vidět také emoce.
54:52
Teď, kdy měl začít největší tlak Komety, jsou domácí vyloučení. Jmenovitě to je David Ostřížek. Celé situaci předcházela šance Komety, kterou podle hráčů ukončil faul hostí. To však rozhodčí jako faul neoznačili.
53:52
Na druhé straně se zkoušel prosadit Plíhal, ale ten se zamotal do vlastních kliček.
53:12
První lajna domácích se hnala do přečíslení, ale Tonův záměr skrýt střelu nevyšel. První bránící hráč jeho pokus srazil do rohu.
Dnešní utkání sleduje 6706 diváků.
52:19
Kometa se snaží hrát aktivně i v oslabení. Těsně před vypršením trestu Hrušky si dokonce získala buly v útočné periodě.
51:11
Po několika odrazech se puk dostal do předbrankového prostoru před Čiliakem, kde jej nejrychleji našel Klesla. Proti jeho střele si však stihl povyjet brněnský gólman, který jeho dělovku zblízka chytil.
50:37
Kometa se však v následujících dvou minutách bude muset bránit. Hruška si pomohl hákováním v útočném pásmu a už míří za katr.
50:29
Čermák s Ostřížkem dobývali třineckou branku, ale ani oni nebyli úspěšní. Hosté se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.
49:42
Irgl však domácím ukázal, že nemíní zbytek zápasu jenom bránit. A jeho spoluhráči jej následují. Pěknou individuální akci však třinecký forvard nezakončil mezi tři tyče.
48:45
A Kometa tlačí. Elitní formace nyní semkla hosty před jejich brankou a z každé pozice se snaží trefovat bránu a cpát se do zakončení.
48:15
Koreise s Vondráčkem zastavilo postavení mimo hru.
47:03
Ton se nyní přes hradbu v třinecké obraně neprosadil. Snad poprvé v zápase jsou aktivnější domácí.
46:21
A Brňané tu možnost samozřejmě cítí. Znatelně ožili a snaží se donutit soupeře k chybě. Celá hra se hodně zrychlila.
44:55
Kometa právě vstřelila branku!
Tak přece jen se nakonec Kometě povedlo využít přesilovku. Byť trochu netypicky. Němec s PETREM TONEM se dostali do přečíslení, přičemž druhý jmenovaný se prosadil. Na jeho střelu si sice třinecký gólman sáhl, ale nakonec mu propadla až za brankovou čáru. Šťastný gól pro Brno, který by jej mohl nakopnout. Asistence: Vojtěch Němec, Jan Hruška.
44:21
Petr Kuboš našel v mezikruží Tona, kterému poslal střílenou přihrávku na teč. Domácím se to celé povedlo, až na to finále. Hamerlík byl připravený.
43:45
A domácí dostávají další možnost. Mrázek si udělal prostor před bránou, ale nedokázal se prosadit. Z pokračující akce si Kometa vybojovala další přesilovku. Za hrubost dostal dvě minuty Roth.
43:10
Kometa ale zapomíná za sebou hráče. Tentokrát však měla štěstí, protože hráč hostí to na měl na dlouhou ruku a na puk nedosáhl.
42:13
Třinec se bez větších problémů ubránil a nyní už může v klidu strážit svůj dvougólový náskok. Jestli někdo někam spěchá, je to Kometa.
41:36
Kometě se nedaří. Na hráčích je vidět, že už chtěli zlomit tu nepříznivou sérii, ale Třinec je k ničemu nepouští.
40:15
Nicméně moc z toho domácí neměli. Ihned po buly totiž ztratili pásmo.
40:07
Po sedmi sekundách je hra opět přerušená. Hostující Linhart si pomohl nedovoleně a odchází na dvě minuty. Kometa si zahraje pět sekund přesilovku 5/3, poté opět standardní.
40:01
Je to tak. Je konec druhé třetiny a hosté ji opět vyhráli 1:0. O gól se postaral na jejím konci Adamský, který v oslabení všem ujel a svoje sólo přesně zakončil. Pokud tak chce Kometa dnes bodovat, bude muset hodně zabrat. Jinak ji hrozí šestá porážka v řadě.

Třetí třetina začne asi v 19:47.
40:00
39:35
Až teď jeho pozornost vyzkoušel Němec a další, ale všichni zůstali neúspěšní. I druhou třetinu tedy vyhrají hosté.
39:10
I tak zůstává Kometě spoustu času na to, aby se prosadila, ale zatím se jí nedaří dostat před Hamerlíka.
38:20
Třinec právě vstřelil branku!
Děje se ovšem přesný opak. Puk získal MARTIN ADAMSKÝ, který ujel všem hráčům na ledě a prostřeluje se štěstím Čiliaka. Velmi mu k tomuto sólu dopomohl jeden z brněnských obránců, který při couvání a kontrole Adamského upadl. Oceláři se tak prosadili v oslabení. Asistence: Jakub Orsava.
38:12
Třinecký Roth nešťastně vyhodil puk do ochranné sítě a bude "odměněn" dvouminutovým trestem. Kometa tak má v závěru třetiny možnost na vyrovnání.
37:45
Ať teď se povedlo domácím puk vyvézt.
37:03
Třinečtí bojují o puk v brněnském pásmu, ale už dobrou půlminutu se pouze posouvají podél mantinelu. Hráči tam nalepení jak včely na medu.
35:37
Oba týmy vypadají jakoby jenom čekaly na chybu soupeře. V posledních minutách zápas postrádá náboj.
34:41
Tentokrát se však buly hostům povedlo a rychle vyvezli puk za červenou čáru, odkud kotouč nahodili na branku, aby mohli jít střídat.
34:33
Třinec v krátkém sledu zahrává na druhé zakázané uvolnění.
34:05
Třetí brněnská lajna teď trochu zatopila Hamerlíkovi, ale ten se dobře zorientoval a uklidnil celou situaci.
33:35
Nosek střílel hned po buly od modré čáry, ale netrefil zařízení.
32:58
I po komerční přestávce však pokračuje velký boj uprostřed hřiště. Ani jeden tým nechce udělat chybu směrem dozadu.
32:28
Na druhé straně se to stejné stalo Růžičkovi. Následně si puk bere Čiliak, který přerušuje rozháranou část třetiny.
32:10
Tomáš Svoboda přenechal puk Ostřížkovi, jenž ale trefil pouze prvního hráče stojícího před ním.
31:32
Ton se v rohu rozhlédl a před branku puk poslal na hokejku Hrušky, ten byl tísněn a jeho zakončení nebylo ideální.
30:57
Hosté už jsou kompletní a tentokrát útočí zase oni. Irglovu střela Čiliak chytá, ale u kotouče je dál Třinec.
30:18
K další pěkné střele se odhodlal Kuboš, ale také jeho dělovku si Hamerlík pohlídal. Hráči ještě chvíli hledali, kde je puk, ale třinecký gólman ukazoval, že v jeho lapačce. Povedený zákrok.
29:07
Kometě se nedaří udržet v útočném pásmu. Střela Kempného sice byla tvrdá, ale Hamerlík ji viděl a v pohodě pokryl.
28:29
A uvidíme první přesilovku ve druhé třetině. Zahraje si ji Kometa, když za sekání odchází na trestnou lavici Dravecký.
28:08
Třinecký Růžička se to pokusil změnit, když ihned po přejetí modré čáry napřáhl a vypálil. Čiliak si povyjel daleko před brankoviště a puk ukryl do své lapačky.
27:37
Ani po další minutě se obraz hry příliš nezlepšil. Málokterá přihrávka nachází svého adresáta.
26:46
Hra je v tuto chvíli hrozně neurovnaná. Ani jednomu mužstvu se nevede rozehrávka a puk létá z jedné strany na druhou.
26:03
Na druhé straně tvrdě střílel Linhart. Čiliak měl však dobrý výhled a vyrazil puk do ochranné sítě. Oba týmy nyní potřebovali hlavně vystřídat.
25:18
Brňané se dostávali do přečíslení, ale jakoby se báli na sebe vzít zodpovědnost. Opět nedošlo ke střele.
24:25
Trončinský pálil hned po buly a brněnský gólman viděl jeho pokus až na poslední chvíli. S menšími obtížemi však vyrážečkou a následně lapačkou puk zkrotil.
24:13
Střelu Klesly tečoval Rákos, ale konečný výsledek byl, že kotouč zamířil do rohu kluziště.
23:41
Adamský hledal před bránou spoluhráče, ale přihrávku zpoza brány mu zastavil Čiliak, který dával pozor.
23:15
A to se jim povedlo. Dostali se před Čiliaka, kde udělali pořádný závar. Kometa se však v pěti před brankářem ubránila. Ale jen za cenu zakázaného uvolnění, hra se tak vrací do pásma Brna.
22:43
Kometa se snažila rychle rozehrát a přečíslit soupeře, ale místo toho si puk sbírají hosté a mohou oni založit útočnou akci.
21:52
Nejprve dobře střílel z mezikruží Vondráček a po něm ještě z velkého úhlu z otočky střílel Burian, jehož střela olízla břevno.
21:18
Užuž se zdálo, že se Kometa dostane do velké šance, ale třetí lajna to spíš překombinovala a nedostala se ani ke střele.
20:41
Leoš Čermák si dobrým napadáním řekl o puk, který však už nedokázal předložit svým spoluhráčům.
20:01
Je za námi první třetina. V té jsme viděli jedinou branku, o kterou se lišácky postaral Zbyněk Irgl. Finta střídání, kdy jeden hráč naskočil na střídačku na jedné straně a Irgl nastoupil na led z druhé, vyšla. Ve zbytku třetiny jsme sledovali velice často hru ve čtyřech, a to především Komety. Ta však v žádném oslabení neinkasovala.

Další třetina začne asi v 18:52.
20:00
19:29
Třineckým hráčům se nepovedla útočná fáze a sami se vyhnali za vlastní branku. Tohle už Kometa asi zvládne.
19:06
Hruška zabojoval a dostal Kometu dokonce před Hamerlíka. Ten sice opět nezasahoval a jen celou situaci sledoval, ale pro Kometu je důležité, že se jen nebrání.
18:27
Třinec nikam nespěchá, v klidu rozehrává za svou brankou.
18:00
Domácí chtějí bojovat, vrhají se do všech přihrávek. A Burian vyhazuje...
17:43
Po sérii několika sporných zákroků na hráče Brna rozhodčí vylučují. Z řad domácích ovšem. Na trestnou lavici odchází Tomáš Svoboda, což spustilo obrovskou vlnu nevole v Rondu.
17:30
na brněnském kapitánovi je vidět, že by hrozně chtěl uspět, chtěl svým spoluhráčům ukázat jak. Ale nejde to. Obrana Třince je pro něj i zbytek týmu téměř neprostupná.
16:51
Až teď udělali domácí trochu rozruch před Hamerlíkem. Svoboda našel volného Čermáka, který mohl střílet, ale puk mu v poslední chvíli sjel, a tak z toho byla spíše taková žabka, která se však od zadního mantinelu odrazila do brankoviště Hamerlíka, který měl co dělat, aby si puk nesrazil do brány.
15:49
Třinec je vzadu výborně zformovaný, domácí k ničemu nepouští. Hruška, Němec i Ton to zkoušeli, ale není kudy.
14:51
Kometa už se dostala ze svého pásma, ale o moc dál tedy ne. Bojuje se o puk ve středním pásmu.
14:09
Doudera hledal zpoza brány nějakého svého spoluhráče, ale žádný se nedostal k puku. Kometa už potřebuje střídat.
13:30
Byť už domácí dlouho nehrají v oslabení, tak to tak stále vypadá. Oceláři Kometu sevřeli v jejím pásmu a jsou všude o krok napřed.
13:05
Na Čiliaka mířil těžký puk, který klesal a navíc mu výhled znepříjemňovali clonící hráči. Čiliak si však s pukem poradil a sráží jej do rohu.
12:40
Teď už se Kometa osvobozuje. Třinečtí musí začít od svého brankáře.
12:10
Adamský naservíroval puk před branku, kde stál Zbyněk Irgl, ale v rychlosti nezvládl zamířit mezi tři tyče.
11:17
Je tu další vyloučení. Kometa sice byla v útoku, ale Leoš Čermák si pomohl drobným faulem, když soupeři přidržel hokejku. Kometa znovu ve čtyřech.
10:52
Nejprve rozhodčí neodpískali zakázané uvolnění, se kterým už brněnští hráči počítali, a tak Kometa se vrátila do hry a jen rychle vyhodila puk přes všechny čáry. Tentokrát už se zákazázané uvolnění píská.
09:40
Hosté už jsou zpět kompletní a jsou na puku. Brňanům se nepovedla rozehrávka a dávají tak možnost soupeři.
08:15
Obrovská šance Komety! Hamerlíkovi vypadl puk, který zůstal volně ležet v brankovišti, než se k němu však dostal Čermák, byl Hamerlík alespoň s hokejkou na místě a vyrovnávací brance zamezil. Pěkný zákrok třineckého muže s maskou.
07:50
Hosté vyhazují přes všechny čáry. Kometa se nemůže udržet v útoku.
06:50
Také Kometa si zahraje přesilovku. Růžička si při bránění počínal nedovoleně a odchází na dvě minuty.
06:28
Tak byť oceláři nevyužili dvě přesilovky na začátku utkání, tak teď už se radují. Po buly ve vlastním pásmu zahráli signál, kdy na jednom konci střídačky odešel jeden hráč, kterého na druhém konci nahradil ZBYNĚK IRGL. Ten dostal puk a poté už si s brněnským brankářem poradil. Puk mu zasunul po kličce na forhend mezi nohy. Krásná akce hostí. Asistence: Vladimír Roth, Tomáš Plíhal.
06:20
Další střely už nemířily na brněnskou bránu a následně Kometa vyvezla puk až k Hamerlíkovi, jenž přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
05:45
Hosté jsou však i nadále u puku a naznačují Kometě, že jsou všude rychleji. Čiliak musel řešit těžkou střelu z kruhu od Orsavy.
05:08
Kometa se znovu osvobozuje a zdá se, že první dvě přesilovky hostí přežila bez úhony.
04:20
Marek Čiliak si připsal výborný zákrok proti střele obránce, která mu šla někde do oblasti krku a klíční kosti.
03:41
Domácím hráčům se tohle vyloučení vůbec nelíbilo, protože to bylo po situaci ze souboje dvou hráčů a o to víc teď bojují.
03:09
Sekundu před vypršením trestu Svobody se domácí znovu oslabují, když vyhodil puk ze hřiště Jan Hanzlík.
02:48
Třinečtí se dostali teprve nyní k přesilovkové kombinaci, ale tu jim po chvilce přerušuje rozhodčí, když si všiml útočícího hráče v brankovišti.
01:51
Němec vybojoval puk z buly pro Hrušku, který chtěl hned střílet, ale puk mu sjel z čepele a střela se mu příliš nepovedla.
01:44
Brňané vyhazují přes všechny čáry a odchází střídat, krátce poté dokonce získal puk ve středním pásmu Ton, jenž získal buly v útočné třetině Komety.
01:10
Domácí vysunuli pressing až za bránu hostí, kde se však proti pravidlům provinil Tomáš Svoboda, který dostává dvě minuty za sekání.
00:48
Na druhé straně musel poprvé zasahovat Marek Čiliak, i když střela na něj šla spíš propagační od červené čáry.
00:25
Kometa se snažila začít aktivně, ale ke střele se její první formace nedostala.
00:01

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, König, Dlapa, Kuboš, Dujsík – Hruška, Němec, Ton – Ostřížek, Čermák (C), T. Svoboda – Burian, Koreis, Vondráček – Wasserbauer, Kusko, Mrázek.
Trenér: Vladimír Kýhos

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Klesla (C), Roth, Doudera, Galvas, Linhart, Nosek, Trončinský – Dravecký, Plíhal, Kreps – Adamský, Polanský, Irgl – Orsava, Žejdl, Rákos – Kindl, Růžička, Jašek.
Trenér: Jiří Kalous

Rozhodčí: René Hradil, Vladimír Pešina – Jaromír Bláha, Josef Špůr.
HC Oceláři Třinec

To třinečtí hokejisté se nacházejí naopak ve velké pohodě, v čele s jejich brankářem Šimonem Hrubcem. Ten v posledních dvou utkáních vychytal dvě nuly a po každé výhře bavil své diváky na novém stadionu v Třinci (naposledy to byl tanec na známou Macarenu).

Oceláři hráli poslední čtyři kola doma a získali z nich plný počet bodů. Kromě dvanácti bodů však mají také děsivé skóre pro jejich soupeře – 18:3. Bodově se nejvíce daří jejich nejvýraznější letní posile, Zbyňku Irglovi (5+6).

Zatancuje si brankář Hrubec i v Brně před sektorem hostí nebo po pěti utkáních odejde z ledu jako poražený?

Minulý zápas:

HC Oceláři Třinec – Mountfield Hradec Králové 6:0
Branky a nahrávky: 5. Růžička (Kindl, Linhart), 8. Růžička (Rufer, Nosek), 12. Orsava (Žejdl, Rákos), 34. Adamský (Trončinský), 48. Adamský (Irgl), 50. Adamský (Polanský).
HC Kometa Brno

Brněnskému mužstvu se nedaří. V prvních třech zápasech sice Kometa dvakrát vyhrála, ale od té doby se jí to nepovedlo ani jednou. Největší problém je pak v obraně. Nejenže v dalších pěti utkáních Brňané vybojovali pouze jediný bod, ale do sítě obou jejich brankářů spadlo dohromady 26! branek. V brněnském brankovišti se několikrát prostřídali Marek Čiliak s Martinem Falterem, přičemž se jeden z nich v brance většinou ani neohřál. Tohle asi čekal málokdo.

V Brně moc dobře vědí, že musí zabrat. Dnes je však čeká opravdu nelehký úkol. Jejich soupeř totiž s dvaadvaceti body vévodí extraligové tabulce a ani loňské tři prohry nehovoří pro tým Komety. Na druhou stranu celek z jihu Moravy nemá co ztratit a na svého soupeře se nemůže ohlížet.

Podaří se Kometě zabrat a vyhrát po pěti zápasech?

HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno 4:1
Branky a nahrávky: 14. Pšurný (Balán), 15. Kverka, 44. Koblasa (Balán), 46. Koblasa (Šmach) – 17. Svoboda (Erat, Němec).
Hezké odpoledne, dobrý podvečer. Je tu pátek a s ním další kolo hokejové extraligy (desáté). Na led brněnské Komety přijede tým ocelářů ze Třince. Možná trochu překvapivě půjde o souboj dvou celků z naprosto jiných vod tabulky. Třináctá Kometa totiž hostí vedoucí celek.