Já se tímto s vámi loučím a těším se u dalšího on-line přenosu ze zápasu Olomouc – Chomutov. Napočtenou.
První dějství se lépe vyvedlo domácím, kteří jasně přestříleli svho protivníka. Od začátku druhé periody ale nasazení ze strany Škodovky narostlo a velmi potrápilo domácí celek. Ten sice po parádní akci dokázalo srovnat ztrátu, ovšem další góly již ne.
Hráči utkání:

Matěj MACHOVSKÝ (PLZ)
Tomáš VOŠVRDA (OLO)
59:48
Plzeň právě vstřelila branku!
Hosté se vymanili z tlaku svého protivníka a rozjetý MICHAL POLETÍN v klidu zasadil touš do prázdné klece. Asistence: Tomáš Svoboda.
59:29
Konec oddechového času. Následuje buly před Machovským.
59:29
Oddechový čas pro domácí.
59:26
Plzeň ve zmatku vyhodila kotouč jen do zakázaného uvolnění, tudíž se bude bránit před vlastní bránou.
59:13
Olomouc v šesti hráčích!
58:48
Rozjetý Staněk vzal celou situaci na sebe a bez váhaní zkusil přelstít Machovského. Neúspěšně.
58:11
58:02
V oslabení se do úniku dostal Vyrůbalík. Na nic nečekal a na Machovského vyslal dělovku. S tou si ale hostující gólman poradil.
57:38
Indiání v rámci početní výhody uzamkli svého protivníka u jeho branky a kombinují. Vošvrda zatím bez zákroku.
56:38
Kohouti ale hned po vyhranném buly rozehrávají pryč ze své třetiny.
56:11
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Buc - 2 min., podražení).
55:58
Vypadá to, jako by domácím docházely síly. jen s těží se dostávají ke střelám v pásmu Plzně.
55:05
U puku stále kohouti, kteří se ale nemohou nijak střelecky prosadit.
54:40
Důsledná obranná činnost Hanáků je nyní zachránila před inkasovaným gólem. Vošvrda jen tak tak vykryl střelu levým betonem, na osamocenný kotouč před brankou se už ale řítil rozjetý forvard Škodovky. Obránci Mory ale zahráli v rychlosti touš do bezpečí.
53:32
Mora si stáhla kotouč za vlastní bránu. Ondrušek ale dokázal rozehrát puk pouze do icingu.
53:00
Vhazování před Machovským vyhrál Preisinger a vyráží se svými spoluhráči do útoku.
52:40
Komerční přestávka.
52:22
Po závaru před brankou domácích se přeci jen radují hosté. Vošvrda dobře držel v leže svůj pravý beton u tyče, jenže nikým nehlídaný JAKUB LEV převzal osamocenný puk a v klidu s rozvahou trefil odkryté místo u tyčky. Asistence: Mario Bližňák.
52:00
Ofsajd pozastavuje útočné snažení Hanáků.
51:32
Vánoční utkání sleduje 4 235 diváků!
51:08
Ondrušek dostal nepříjemný zásah do obličeje, rozhodčí ale zůstávají klidnými.
50:51
Jeřábek v leže zblokoval dalekou přihrávku Moravanů a ještě dokázal přenést herní dění do prostorů před brankou Mory. Jeho střelaminula klec Vošvrdy o pár centimetrů.
50:22
Hrňa z levého kruhu zkusil trefit prostor u vzálenější tyče, nicméně lapačka Vošvrdy připravena.
49:57
Buly před Vošvrdou vybojoval Knotek, ale puk si přebrali hosté. Ti se ovšem nemohou probojovat do pásma Mory a jsou zahnání do své třetiny.
49:14
Škodovka ale nepřestává bojovat a na Vošvrdu vysílá další nebezpečný projektil. Rozezněla se sice maska olomouckého brankáře, puk ale v bezpečí po lapačkou.
48:06
Olomouc právě vstřelila branku!
Tak se domácí přeci jen dočkali! Tlak Mory nepolevil a přinesl své ovoce. Nejprve Michal Vodný vyslal na Machovského silnou ránu, s tou si ale plzeňský gólman poradil. Proti přesné dorážce do prázdné brány v podání MARTINA VYRŮBALÍKA byl už ale krátky. Asistence: Michal Vodný, Jiří Řípa.
47:01
Okupace moravského pásma je ukončena, do útoku míří Hermanova lajna. I ta se ale v rychlosti musí vracet proti nepříjemnému protiútoku.
46:06
Hosté v klidu rozehrávají zpoza vlastní brány. Jejich pokus končí až u brány Vošvrdy.
45:48
Třetí formace Hanáků opět zakombinovala před brankou soupeře. Následné zakončení se ale Olomouckým nepovedlo.
44:53
44:51
Indiánům se opět podařilo vyjet s pukem až do útočné části, kde musel být v pohotovosti i gólman domácích.
44:19
Mora drží kontrolu nad pukem a četně kombinuje v pásmu Plzně.
43:51
Nejprve nejistá střela od modré, následně několik rychlých dorážek. Jenže ani jedno z toho nepřekonalo betony Machovského.
43:15
Puk na holích Olomouce, ovšem v jejím pásmu. Plzni se několikrát daří vyhodit touš do bezpečí.
42:53
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jeřábek - 2 min., faul loktem).
42:29
Hrňa si dobře najel do prostoru mezi kruhy, kde se pokusil lehce ztečovat prudkou přihrávku k pravé tyči. Oporu branky ale kotouč minul o několik desítek centimentrů.
41:30
Lev z vysokého úhlu prověřil koncentraci Vošvrdy. Ten jistě odráží touš do bezpečí.
40:42
Po nepřesné přihrávce Jeřábka se k puku dostala Olomouc. Dobře postavený Řípa mohl jet sám na Machovského, rozhodčí ale odpískali postavení mimo hru.
40:24
Kracík vyšťoural puk z úvodního buly a hraje s nim společně se spoluhráči u branky Vošvrdy.
40:01
Oba celky se již rozbruslují na ledové ploše, poslední třetina za nedlouho započne!
Hra se po první periodě výrazně přetočila na druhou stranu. V prostřední části více dominoval tým Západočechů, kteří toto mínění potvrdili gólem, o který se postaral Miroslav Preisinger. v posledních minutách ale velmi podržel kohouty vynikající Tomáš Vošvrda. Další třetina začne přibližně v 18:37.

Střely na branku: 17:18
40:00
39:54
Olomoučtí v posledních minutách jen marně bojují o kotouč. Machovský má na rozdíl od první třetiny značné volno.
39:35
Následuje buly před jeho klecí.
39:30
Do vynikající pozice se dostal nejlepší střelec Plzně Kubalík. Proti jeho střele na konci samostatného nájezdu ale Vošvrda excelentně vytasil pravý beton!
37:54
Po zásahu Machovského se bude vhazovat po jeho pravici.
37:54
Vošvrda v posledních minutách značně drží svůj tým, což potvrzuje skandování jeho jména z úst domácích fanoušků.
37:21
37:20
Až nyní po lehké teči před brankovištěm pokryl kotouč lapačkou a přerušuje herní čas.
37:18
Indiání kombinují v pásmu Olomouce, Vošvrda ale zatím bez zásahu.
36:06
Plzenský rozjezd do útočného pásma pozastavuje ofsajd. Hra tedy začíná ze středního pásma.
36:00
Domácí povedeně vyhazují kotouč do bezpečí.
35:21
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Kucharczyk - 2 min., sekání).
35:04
Zeman ve vrcholu své sólo akce z velmi ostrého úhlu zkusil najít nějakou menší skulinku u pravé tyče, jenže marně.
34:57
34:47
Jeden z kohoutů zblokoval na modré dlouhou přihrávku soupeře, puk vylétl mimo hrací plochu a bude se vhazovat ve středním pásmu.
34:17
U modré čáry se napřáhl Jeřábek a vyslal na Vošvrdu razantní dělovku. Nepřesně.
33:54
Hosté okamžitě po lehčí rozvážce ve středním pásmu přebírají kontrolu nad pukem a drží Hanáky z krátka.
32:57
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Kucharczyk - 2 min., vysoká hůl).
32:15
Tak toto je šok pro domácí fanoušky. Knotek s Lašem sice tlačili na Machovského, hra se ale v moment obrátila na druhou polovinu, kde po nešťastném odrazu z brankoviště se k puku dostal TOMÁŠ SVOBODA a téměř střelou do prázdné klece otevírá skóre dnešního zápasu. Asistence: Miroslav Preisinger, Erik Hrňa.
31:37
První formace kohoutů má menší potíže s vybojováním kotouče. Po lehkém nahození, které Machovský ukryl pod svojí lapačku, se bude vhazovat před jeho klecí.
30:43
Dva olomoučtí útočníci padli do střely indiánů od modré čáry a ještě se jim podařilo vybojovat útočný rozjezd. Ten je zakončen zásahem Machovského.
30:09
U puku aktivnější hosté, kteří v tento moment řídí celý průběh hry.
29:38
Mikúš nedostal puk ze svého pásma a musí o něj bojovat u mantinelu. Nakonec se ale Moravané vysvobodili, nicméně musí se rychle vracet.
28:55
Tlak Škodovky ale pokračuje a Vošvrda si opět připisuje důležitý zákrok. Následuje vhazování po jeho pravici.
28:34
28:29
Mora vyhnala svého soupeře ze třetiny a Plzeň musí začínat s vlastní útočnou akcí od své brány.
27:51
Lev vyslal z levého kruhu na Vošvrdu velmi ostrou střelu. Olomoucký brankář jí sice vyrazil nad sebe ramenem, musí se ale rychle otáčet proti dorážce jednoho z indiánů.
26:34
Tomáš Houdek (OLO) vyloučen na dvě minuty za hru s nepovolenou výstrojí.
26:26
Po návratu Moravčíka zůstává u Vošvrdy puk v moci Plzně, která navíc hraje ve výhodě. Bude se vylučovat! Ještě předtím ale musí Vošvrda v rychlosti zasahovat proti dělovce Indráka. Jistě!
25:48
25:36
Západočeši se sice na krátko vysvobodili a mohli vystřídat, musí se ale opět vracet ke své bráně, kde Machovský zasahuje v leže levým betonem proti dorážejícímu Bucovi!
24:52
Mora kombinuje v pásmu Plzně, jenže Machovský nemusí nijak zásadně zasahovat.
24:26
Staněk ve chvilce od modré prověřuje mrštnost betonů Machosvského. Ty byly ve správný čas na správném místě.
23:48
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Moravčík - 2 min., podražení).
23:39
Poletín se dopustil přestupku, když hrál vysokou holí. Bude se tudíž vhazovat po pravici Vošvrdy.
23:20
23:11
Hanáci se osvobodili ze své třetiny a celá akce Škodovky začíná od branky Machovského.
22:33
Svižnou střelu vyslal ze své hole Kratěna, lapačka Vošvrdy ale připravena zasáhnout.
22:18
Indiáni sice cvhíli kombinovali mezi prostorem za brankou a levým kruhem, Olomoučanům se ale i přesto podařilo vyhodit puk na opačnou stranu kluziště. A to i nyní po druhé.
21:20
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Knotek - 2 min., podražení).
21:06
Hra sestrvává u branky Mory, kde se oba celky přetahují o puk. Důraz v osobních soubojích opravdu nezůstáváají stranou.
20:56
Netrvá dlouho a na puk si šáhla i první formace Plzně. Zblokovaná střela hostů zapřičiňuje vhazování před Vošvrdou.
20:26
Moravané opět vyhráli počáteční buly třetiny a s pukem řádí ve své třetině.
20:01
Oba celky již opět na ledové ploše. Pohodlně se usaďte, začínáme!
Za námi je první část dnešního utkání, ve kterém z větší části převažoval domácí celek. Ten si během 20 minut vytvořil hned několik nadějných situací, jenže ani jedna neskončila gólem. Oproti Machovskému se na druhé straně olomoucký Vošvrda příliš nezapotil. Další třetina započne přibližně v 17:47.

Střely na branku: 11:3
20:00
19:44
Sice hosté už delší dobu nehrají v oslabení, jejich hra ale setrvává stále u vlastní brány, kde jsou napadání Olomoucí.
19:23
Nakonec se v početní výhodě zjevilo pár slibných šancí, ani jedna ale neskončila přesným zásahem či tečí. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou hostů.
19:00
18:51
I proti střele Vodného z pravého kruhu byl Machovský připraven.
18:37
Kohouti už ale začali kombinovat před brankou Plzně, jejich zakončení ale postrádá přesnost.
17:47
Olomouckým se ale nedaří ustálit se v pásmu protivníka, čímž Machovský zatím nemusí zasahovat.
17:00
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Kratěna – 2 min., podražení).
16:49
Okamžitá zpátečka do útočného pásma v podání kohoutů byla završena dělovkou Vodného. Ta ale zamířila daleko od klece.
16:01
Po závaru před svatyní Západočechů se v levém kruhu do puku opřel Zeman. Jeho ránu ale Machovský vysoko nad ledem skryl do lapačky.
15:14
Jaroměřský velmi obětavě zblokoval střelu Plzně. Na pomezí pravidel ještě rozehrál rukou a odjíždí střídat.
14:34
Kracíkova formace dobře zahnala domácí defenzívu až k Vošvrdovi. Ten se nestíhá otáčet. Nebezpečí hrozí z každé strany klece.
13:31
Svoboda sice ve středním pásmu rozehrál zajímavou akci, ta ale končí již u modré čáry.
12:58
Staněk důrazně odstavil soupeře u pravého hrazení, kde se puku ujal Herman. Centr čtvrté formace objel branku Machovského a zkusil najít skulinku mezi betony – marně. Bude se vhazovat po levici Machovského.
12:46
Machovský za vlastní bránou pozastavil nahození kohoutů a se spoluhráči rozehrává útočnou kombinaci.
12:05
Indrák si převzal puk za brankou Vošvrdy, objel půlku středního pásma a vyslal silný projektil. S tím si ale rozkrok domácího brankáře poradil.
11:28
Puk má ale v moci opět celek hostů, který se nakonec ošem ve středním pásmu rozhodl touš nahodit do třetiny domácích a vystřídat.
10:40
Neuvěřitelnou ránu vyslal ze své hole po úniku tří hráčů Mory Kucharczyk. Rozechvěl ale pouze boční síť!
10:09
Mora na krátko zahnala Škodovku k Machovskému, plzenský gólman ale díky několika zblokovaným střelám nemusel zasahovat.
09:19
Kubka zajímavou střelou prověřil reflexy Vošvrdy. Ten ale jistým zásahem holí udržuje nulu.
08:37
Vodný odvážně vystrkal puk z vlastní poloviny, jenže po chvíli se musí okamžitě vracet. Západočeši uzamíkají Moravany u branky Vošvrdy.
07:37
Na buly úspěšnější Preisinger a se spoluhráči u modré čáry drží Hanáky v obranném pásmu.
07:15
Puk po akci indiánů zamířil do ochranné sítě, kvůli čemu se bude vhazovat po pravici Vošvrdy. Komerční přestávka.
07:09
Mladičký talent Jergl projel celým středním pásmem až do prostoru před kruhy, odkud vyslal střelu zápěstím.Daleko od pravé tyče.
06:14
Staněk z vlastního pásma nahozením dostal své spoluhráče k brance protivníka, jenže ne na dlouho. U puku opět Plzeň, které se nijak nedaří dostat až k Vošvrdovi.
05:14
Valentovu střelu od modré zblokoval chrániči Pulpán do ochranné sítě. Následuje vhazování po levici Machovského.
05:00
Vynikající akci ve třech hráčích předvedla Olomouc, na jejímž konci stál Kucharczyk. Jeho střelu zápěstím ale machovský vykryl!
04:21
Moravčík neudržel puk v pásmu a jeho spoluhráči jsou nuceni vyjet z třetiny Mory. U puku domácí, kteří zpoza vlastní brány rozehrávájí útočnou jízdu.
03:35
Po vyhraném vhazování u branky Machovského se k puku mezi kruhy dostal Buc, jeho samostatnou akci ale plzenský gólman vyrazil hrudí!
02:57
Čtvrtá olomoucká formace již na ledě a okamžitě uzamkla svého protivníka u Machovského. Ten musí být ve velkém pozoru, avšak střela jednoho z kohoutů zamířila velmi vysoko nad branku Plzně.
02:04
Machovský nepřesně rozehrál u vlastní brány, z čehož vznikla útočná akce v podání Zemanovi formace u klece indiánů.
01:15
Plzeň na menší dobu vyvinula na svého soupeře tlak, jenže po vyhození Vyrůbalíka se bude muset pro touš vracet do vlastní třetiny.
00:52
Nicméně u puku se opět drží Mora, ovšem u vlastní brány.
00:29
Řípa vybojoval počáteční vhazování, jenže po rychlé rozehrávce je na krátkou dobu zahnán indiány k vlastní bráně.
00:01
Na ledové ploše se již krystalizují úvodní pětky.
Oba celky již naskakují na led, tudíž utkání za okamžik započne.

HC Olomouc: Vošvrda (Konrád) – Vyrůbalík (C), Houdek, Ondrušek, Staněk, Jaroměřský, Valenta, Škůrek – Vodný, Řípa, Eberle – Laš, Knotek, Buc – Mikúš, Zeman, Jergl – Holec, Herman, Kucharczyk – Kafka.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Kukin) – Jeřábek, Kadlec, Pulpán, Kudroč, Moravčík, Kubka – Kubalík, Kracík, Indrák – Lev, Blizňák, Kratěna (C) – Svoboda ,Preisinger, Hrňa – Poletín, Přikryl, Beran.

Rozhodčí: Mrkva, Šír – Gebauer, Lederer.
Řekl před utkáním: Tomáš Valenta (OLO)

„Myslím si, že Škodovka nehraje na nějaké hvězdy nebo něco podobného. Oni předvádí bojovný hokej, takže jestli jim vypadli tři hráči, které sice mají známá jména, budou bojovat i bez nich a půjdou do toho po hlavě,“ předpovídá výkon indiánů letošní nováček v kádru Kohoutů s číslem 92.
HC Olomouc

Moravané si letošní sezonu vedou nad očekávání více jak solidně. Samozřejmě, že nějaké ty výhry přichází, podceňovaný tým bez výrazných jmen ale překvapuje téměř každého pozorovatele tuzemské ligy a s přehledem si dokáže poradit i s celky, jakými je například Sparta nebo dnešní Plzeň.

I když má Plzeň poměrně slušná čísla v kolonce ukazující úspěšnost přesilových her, nesmí Olomouc příliš v početní výhodě podcenit. Hanáci totiž téměř excelují při hře ve čtyrech či dokonce tří hráčích, díky čemu se v celkové tabulce ubráněných oslabení pohybují na druhé příčce.
HC Škoda Plzeň

Štěstí Škodovce v posledních dnech příliš nepřeje. To dokazuje i zranění několika tahounů týmu. Po odchodu Marcela Hossy a zranění Hollwega, Johnsona a Schleisse se útočné řady Indiánů výrazně ztenčily.

Netrvalo tak dlouho a trenér Michal Straka zasáhl do sestavy. Nejprve v rámci společné výměny s trápícím se loňským finalistou získal za Jána Sýkoru nejlepšího střelce minulého ročníku Erika Hrňu. Nyní ale po vážném zranění Jana Schleisse však potřebuje opět doplnit ofenzívu, tudíž získal na hostování do konce ledna Tomáše Svobodu, jenž doposud hájil barvy Komety Brno.

Co může trochu hráčům Mory vytvořit vrásky na čele? Určitě přesilové hry v podání Západočechů. Plzeň se může totiž s úspěšností 22,73% v kolonce početních výhod pyšnit výborným druhým místem. I Hanáci ovšem mají v rukávu eso, čímž je druhá nejlepší hra v oslabení.
Aktuální forma celků

Vánoce jsou v plném proudu, ovšem hokejová extraliga na nikoho nečeká a jede dál. Svěřenci trenéra Zdeňka Venery sice měli více jak týdenní volno z důvodu reprezentační pauzy, zdá se ale, že tento odpočinek Hanákům příliš neprospěl. Poslední zápas, ve kterém se postavili Mladé Boleslavi, nebyl určitě dle jejich představ a po střeleckém neúspěchu se museli smířit s hořkou porážkou.

Možná i Plzenští by byli raději, kdyby týdenní extraligový výpadek vůbec nebyl. Stejně jako Mora, ani indiáni nedokázali indiáni bodovat. Prohráli s lídrem tabulky z Liberce.

Vzájemná utkání
Doposud je vidět, že Olomoučtí skutečně na Škodovku umí. Oba celky proti sobě letos už nastoupily dvakrát a v obou případech se radovali Kohouti.
Západočeši zavítali na Hanou již ve čtvrtém kole, po nepříznivém výsledku 3:2 pro Olomouc ale odjeli bez jediného bodu.
V následujícím zápase v HM Aréně to už vypadalo na těsnou výhru indiánů, nicméně Hanáci dokázali v poslední desetiminutovce třemi góly ukrást všechny body.
Zdravím všechny příznivce u 30. extraligového kola. Tentokrát se v dějišti Zimního stadionu v Olomouci odehraje napínavé utkání vyrovnaných celků. Domácí HC Olomouc totiž vyzvou bodově téměř stejnou HC Škoda Plzeň. Jak tento duel dopadne? To můžete zde sledovat od 17 hodin, kdy bude vhozeno zahajovací buly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.