SESTŘIH: 11. kolo extraligy, HC Olomouc - HC Vítkovice Steel 2:3 po prodloužení

Vítkovická série pokračuje, Ostravané mají momentálně na svém kontě čtyři výhry za sebou. Naopak Hanáci svou sérii neprodloužili, ta se zastavila na sedmi výhrách.

Já se s vámi loučím, přeji hezký zbytek dne.
61:27
Vítkovice právě vstřelily branku!
Olomoucká série výher právě končí! Obránce LUKÁŠ KOVÁŘ nahodil puk na Konrádovu klec a k radosti početné skupinky hostujících fanoušků puk skončil až v sítí. Asistence: Patrik Zdráhal.
60:52
Kucsera se svým pokusem z mezikruží nebyl úspěšný.
60:41
Roman Szturc byl v postavení mimo hru, Laš ho ale stejně od tvrdého hitu neušetřil.
60:01
Mora se zásluhou Jana Knotka dostala v 57. minutě do vedení, jenže trefa Olesze poslala vyrovnané utkání do prodloužení. Poznáme vítěze už v nastavení nebo dojde na samostatné nájezdy?
60:00
59:43
Miroslav Holec dostal parádní nahrávku zpoza branky od Mikúše, Kantor se ale dokázal přesunout a puk vytěsnit svou maskou.
59:01
Probíhá poslední minuta utkání, podaří se ještě některému z celků vstřelit branku, nebo vítěze po základní hrací době znát nebudeme?
58:37
Řípova rána z levého kruh nebyla pro Kantora příliš nebezpečná.
57:40
Vítkovice bleskově vyrovnávají! Hned po buly se k puku dostal ROSTISLAV OLESZ, který dokázal propasírovat kotouč až za Konrádova záda. Bez asistence.
57:35
Komplikace pro Olomouc. Na trestnou lavici usedá Tomáš Valenta (OLO) za nebezpečnou hru vysokou holí.
57:29
Vítkovice musí dohánět jednobrankovou ztrátu. Je jasné, že teď všechny své síly vrhnou do útoku.
56:51
Olomouc právě vstřelila branku!
Mora nakonec využívá přesilovou hru a tři minuty před koncem třetí části jde opět do vedení. Pavel Skrbek poslal kotouč na pravý kruh, kde byl se svou střelou připraven JAN KNOTEK. Přesouvající se Kantor na puk nedosáhl. Asistence: Pavel Skrbek, Jan Vyrůbalík.
56:31
Kohouti zatím svírají hosty v jejich obranném pásmu, vítkovičtí obránci ale zatím zvládají svou úlohu skvěle.
55:44
Olomouci se naskýtá dobrá příležitost jak rozříznout nerozhodné skóre. Dvě minuty za podražení dostal Roman Szturc (VIT).
55:12
Mikúš se prodíral vítkovickou hradbou těl až k brance, tam byl však ale tísněn hostujícími obránci, proto se ke střele nedostal.
54:30
Oba celky se nechtějí spokojit jen s remízou. Na jedné straně se dral do příležitosti Eberle, na druhé prověřil Konrádovu lapačku znovu Kucsera.
53:39
Branislav Konrád musel vytáhnout zákrok proti šanci Lukáše Kucsery! Ten najížděl z pravého křídla nikým nehlídaný, slovenský gólman zasáhl maskou.
52:28
Do slibné příležitosti se tlačil Olesz, včas se s ním však stihl vrátit Kucharczyk.
51:38
Miroslav Holec dostal dobře nabito, jenže puk mu nesedl, proto mohl Kantor zůstat v klidu.
Dnešní utkání sleduje 4829 diváků.
50:50
Vítkovičtí se ubránili útoku čtvrté formace domácího celku.
49:53
Jan Káňa je velice šikovným útočníkem, což ukázal před malou chvíli, když se dokázal vymanit z rohu kluziště. U branky si jej ale už domácí obránci pohlídali, Konrád následně přerušil hru.
49:05
Knotek si zpracoval vysoký kotouč, ten následně posunul Lašovi, který se snažil najít před brankou stojícího Kafku. K tomu ale puk nedoputoval.
47:48
Teď měli Hanáci velké štěstí. Balán, který opustil trestnou lavici, si našel pozici před brankou, počkal si na přihrávku a svou střelou orazítkoval horní tyč!
47:10
Poté, co se kotouč dotkl ochranné sítě, se přerušuje. Vhazovat se bude po pravici vítkovického brankáře.
46:57
Minuta z početní výhody je již pryč a Kantor zatím neměl žádnou práci. Zato Konrád teď musel ukázat svůj semafor, střela Kucsery byla dost nebezpečná.
45:48
Stanislav Balán (VIT) potrestán menším trestem, Mora bude hrát přesilovou hru.
45:05
Kucsera ve velmi dobré šanci! Dokázal obejít Jaroměřského, který se srazil s dalším olomouckým bekem. Tvrdý projektil ale nakonec zamířil vedle branky Olomouce.
44:15
Olomoučtí teď dvakrát za sebou prověřili pozornost brankáře Kantora, ten se podruhé v utkání pokořit nenechal.
43:46
Vyloučený obránce Rašner se vrátil na led. Ani jeden tým tak zatím nedokázal využít přesilovou hru.
43:17
Do dobré příležitosti se v oslabení dostal Marek Laš, ten po Řípově přihrávce minul Kantorovu branku jen o kousek.
42:55
Čerešňákova rána od modré čáry trefila Valentovu hokejku.
42:42
Olomouc dvakrát za sebou vyhodila.
41:46
Alex Rašner (OLO) dostal dvě minuty podražení, Vítkovice mají šanci na otočení zápasu.
41:30
Zdráhalova střela z levého kruhu byla hodně svižná, postrádala však přesnost. Levý horní roh olomoucké branky o kus minul.
40:53
Vítkovice vstoupili do třetí část o něco aktivněji než domácí, Konrád ale zatím zasahovat nemusel.
40:01
Ve druhé třetině se Vítkovicím chvíli před druhou sirénou povedlo vyrovnat. Brankáře Konráda totiž v 38. minutě pokořil Stanislav Balán.

Třetí třetina začne přibližně v 19:00.
40:00
39:27
Do konce druhé části schází něco přes půl minuty. Po zakázaném uvolnění Vítkovic se bude vhazovat před Kantorem.
38:51
Knotkův průnik po pravém křídle nakonec neměl úspěšný konec.
37:33
Olomoučtí si špatně rozebrali útočící hráče Vítkovic a hosté trestali. Zdráhal skvěle vysunul STANISLAVA BALÁNA, který se rázem objevil sám před brankářem Konrádem. A proti svému krajanovi nezaváhal, střelou do šibenice mu nedal šanci. Asistence: Jiří Burger, Patrik Zdráhal.
36:40
Húževka se snažil vybídnou Kucseru, před ním ale však zasáhl Knotek.
35:48
Martin Vyrůbalík vydržel na trestné lavici celé dvě minuty. Nyní už je zpět na ledové ploše.
35:12
Přesilovky sice Kohoutům nejdou, v oslabení jsou však nejlepší v celé lize. Vítkovice se zatím v útočném pásmu prosazují jen těžko.
34:32
Hned o pár okamžiků na to se do vyložené šance dostal Vodný, ten ale v jasné šanci minul branku.
34:25
Nejprve se nepovedlo vyhodit Knotkovi, to za něj následně udělal Valenta. Jaroměřský pak dokonce ohrozil Kantora.
33:48
Zatím jediný střelec dnešního utkání usedá na trestnou lavici. Martin Vyrůbalík (OLO) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.
33:11
Radim Kucharczyk zkusil překvapit Pavla Kantora na bližší tyči, bývalý královehradecký gólman ale dával dobrý pozor.
32:37
Nyní musel Konrád zasahovat proti pokusu zkušeného Petera Húževky, opět mu to však příliš starostí nenadělalo.
31:47
Po dlouhé době si připsal zákrok také Branislav Konrád. Střela Erika Němce však byla spíše z kategorii propagačních.
31:00
Olomoučtí teď nepustili svého soupeře dobrou půl minutu z obranného pásma. Ostravané ale zatím domácím nedovolili se dostat do výraznější gólové příležitosti.
30:09
Kotouč proskákal až do vítkovického brankoviště. Kantor jej však včas přikryl, čímž přerušil hru.
29:35
Jergl už je na ledě a společně s dalšími spoluhráči rozjíždí další útok.
28:45
Do velké šance se propracoval Jan Eberle. Ten se snažil nadvakrát procpat kotouč do sítě, Kantor ale neinkasoval.
27:45
Patrik Zdráhal se dral do šance, jenže byl tísněn Jaroměřským, který mu nedovolil vystřelit.
27:11
Bude se vhazovat před Konrádem, Olomouci bylo odpískáno zakázané uvolnění.
26:51
Hosté ubránili i třetí přesilovku domácího celku.
26:28
Kafkova střela byla zblokována, následně Vítkovice poslaly kotouč opět až k brance Konráda.
25:58
Po jednom z hitů zůstal na ledové ploše ležet olomoucký útočník Aleš Jergl, který se ihned chytl za obličej. Vypadá to ale, že bude v pořádku. Sám odjel na střídačku.
25:21
Vítkovice se zatím dobře brání, Olomoučtí se zatím do žádné příležitosti nedostali.
24:51
Moru čeká další přesilovka. Petr Kolouch (VIT) dostal dvě minuty za sekání.
24:31
Kucsera se snažil prostrčit kotouč za bližší tyč Konrádovy branky, to se mu ale nepovedlo, navíc se pak dostal do křížku s Petrem Kafkou.
23:49
Szturc patří zatím k nejlepším vítkovickým hráčům, ovšem ani teď se mu nepovedlo pokořit Konráda. Na druhé straně se pak do dobré šance dostal Zeman, který těžil z nahrávky Mikúše.
22:56
Vyrůbalíkův pokus nahodit kotouč na branku Vítkovičtí včas zachytili, proto mohl Kantor zůstat v klidu.
22:30
Vítkovice byly ve snaze přejít do útočného pásma zastaveni hvizdem čárového sudího, který uviděl postavení mimo hru.
21:52
Oba týmy si teď dokázali vytvořit pohlednou útočnou akci, brankáři ale v obou případech odolali.
20:25
Olomoučtí dohrávali přesilovou hru z první třetiny, proto se jednoduše dostali do útočného pásma. Tam Kantora dvakrát ohrozili, stav se však neměnil.
20:01
20:00
Zřejmě o poslední možnost vytvořit si v prvním třetině šanci Hanáci přišli kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
19:38
Vyrůbalík svou střelou od modré čáry trefil prvního bránícího hráče Vítkovic.
18:05
Kovář (VIT) si počínal nedovoleně, proto Olomoucké čeká druhá početní výhoda v utkání.
18:04
Velká šance Mory! Zeman to udělal výborně, vzal si kotouč na svou hůl, zajížděl za branku Kantora, nakonec ale puk poslal na Mikúše, kterému zabránil ve střelení branky Lukáš Kovář.
17:34
Marek Laš se snažil dlouhou nahrávkou najít rozjetého Petra Kafku. Tomu však chyběl krok k tomu, aby na kotouč dosáhl. Píská se zakázané uvolnění.
16:15
Konráda málem zaskočila střela z pravého kruhu, puk však těsně proletěl na horní tyčkou jeho klece.
16:03
Vyrůbalík se rozhodl uklidnit hru a poslat puk zpět do obranného pásma.
14:57
Olomoučtí se usadili na chvíli v pásmu Ostravanů, ti se však rychle ze zajetí vymanili a naopak se sami dostali do šance. Szturc pálil z levého kruhu, branku Konráda ale minul.
13:35
Vítkovice začínají šlapat na plyn, Olomouc ale v obranném pásmu zatím stačí všem hostujícím útokům odolávat.
12:39
Stanislav Balán se obtáčel kolem branky s úmyslem zastrčit kotouč za bližší tyč Konrádovy klece. To se mu však nepovedlo.
Před několika málo minutami se olomoučtí fanoušci prezentovali skvělým a emotivním choreem. Na něm byla podobizna Josefa Augusty, který jako trenér dovedl Olomouc k zatím jedinému extraligovému titulu. Nyní však Augusta bojuje s rakovinou slinivky a olomoučtí fanoušci jej podpořili slovy: Vyhraješ i tento boj!
11:33
Káňa teď prověřil pozornost Branislava Konráda, ten jeho pokus zblokoval vyrážečkou do rohu kluziště.
10:45
Pavel Kantor vytasil bravurní zákrok! Valenta se dostal s kotoučem až mezi kruhy, odkud vyslal na hostující branku pořádně jedovatou střelu. Vítkovický brankář ale včas zasáhl svým betonem.
10:04
Kafkovo nahození od modré čáry nesměřovalo mezi tři tyče, Kantor tak mohl zůstat v klidu.
09:29
Ondruškovo malé zaváhání v obranném pásmu dokázal napravit Herman, který vyslal do útoku Jergla. Hráč, kterého fanoušci v anketě hokej.cz zvolili Talentem měsíce, se ale vystavil do postavení mimo hru.
08:54
Olomoučtí jsou stále lepším celkem, Vítkovice se dokáží do útočných akcí dostat jen ojediněle. Víc práce tak zatím měl Kantor.
07:44
Vítkovice již hrají v plném počtu, Strapáč zpět na ledové ploše.
07:32
Hanáci mají nejhorší přesilovku v extralize a zatím se jim tento fakt nedaří zlepšit.
06:19
Ostravané se dvakrát za sebou dokázali osvobodit. Následně se ale Olomouc do útočné třetiny vrátila a jen tak tak, že Lašovu nabídku nikdo nevyužil.
05:44
Prvním vyloučeným hráčem Vítkovic je Petr Strapáč (VIT). Dvě minuty inkasoval za nedovolené bránění.
05:15
Mora bude hrát přesilovou hru, Branislav Konrád už je na střídačce, místo něj nastoupil na led šestý hráč.
04:15
Oslabení Mora zvládla a naopak se sama dostává po zásluze do vedení! Petr Kafak vybojoval kotouč, který následně poslal na modrou čáru, kde už měl napřáhnuto domácí kapitán MARTIN VYRŮBALÍK, který svou střelou po ledě našel mezírku mezi Kantorovými betony. Asistence: Petr Kafka.
03:40
Kohouti první přesilovku soupeře přežili celkem s klidem. Kucharczyk je zpět na ledové ploše.
03:01
Po střele Slobody se Hanákům znovu podařilo vyhodit kotouč mimo obranné pásmo.
02:43
Olomoučtí zatím hrají v oslabení velice dobře, hostům moc prostoru ve vlastním pásmu nedávají.
02:15
Húževkova nepřesná nahrávka vyhnala Vítkovické z útočného pásma.
02:01
I Branislav Konrád má za sebou svůj první zákrok. Stejně jako Kantor na druhé straně musel použít svou lapačku.
01:40
Je tu první vyloučení zápasu. Na trestnou lavici putuje domácí forvard Radim Kucharczyk (OLO), který se provinil sekáním.
01:31
Olomoučtí hokejisté jsou zatím jasně aktivnější, nechybělo mnoho a už se mohli radovat. Ze skupinky těl vytáhl puk Vodný, který jej poslal na Ondruška. Jeho rána byla dost jedovatá, ale až do sítě neprošla. Následně se přerušilo kvůli posunutí klece.
01:08
Opět se bude vhazovat v obranném pásmu Vítkovic, Kantor má za sebou už dva zákroky.
00:39
Poprvé si na kotouč sáhl brankář Vítkovic Pavel Kantor, projektil z levého kruhu ale v pohodě kryl ve své rukavici.
00:13
Do první šance zápasu se hnal ex-olomoucký útočník Roman Szturc, první byl ale u puk domácí obránce Skrbek.
00:01
Hokejisté obou týmů právě vjíždějí na ledovou plochu. Kapitáni se pozdravili s rozhodčími, za pár okamžiků začínáme.

HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík (C), Skrbek, Jaroměřský, Valenta, Ondrušek, Staněk, Rašner – Laš, Knotek, Kafka – Mikúš, Zeman, Holec – Vodný, Řípa, Eberle – Jergl, Herman, Kucharczyk.

HC Vítkovice Steel: Kantor (Dolejš) – Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Štencel, Kovář, Pastor – Olesz, Strapáč, Szturc – Němec, Kolouch, Kucsera – Zdráhal, Balán, Burger (C) – Vandas, Húževka, Káňa.

Rozhodčí: Hribik, Lacina – Bryška, Polonyi.
První souboj sezóny mezi týmy HC Olomouc a HC Vítkovice Steel je tady! V minulém ročníku ve všech případech vzájemných zápasů těchto dvou celků platilo, že se z vítězství vždy radovalo domácí mužstvo. Bude toto pravidlo pokračovat i tentokrát? Navíc bude zajímavé sledovat, jak téměř neprostupná olomoucká obrana obstojí proti celku, který dal v posledních třech zápasech dohromady 17 gólů. Zápas začíná v 17:20. Buďte s námi u toho!
HC OLOMOUC

Už několik kol není v extralize týmu s lepší formou, než jsou olomoučtí kohouti. Mora sice úvodní dva zápasy v nové sezóně nezvládla, jenže posléze už nepoznala hořkost pořádky. Momentální vítězná série Hanáků čítá sedm zápasů! Ve všech zápasech, na jejichž konci se Mora radovala z výhry, stál v brance Branislav Konrád, brankářská hvězda dosavadního extraligového ročníku, která zatím neinkasovala v jednom utkání víc než dva góly. Skvělé výsledky katapultovaly Olomoucké až na čtvrtou pozici tabulky. Svěřenci kouče Venery navíc mají ještě zápas k dobru, se Zlínem totiž kvůli porouchanému chladicímu zařízení na stadionu Luďka Čajky nemohli nastoupit. Jak dlouho ještě bude vítězná šňůra Olomouce trvat?

Nejproduktivnější hráč:
Pavel Skrbek (O) – 6 bodů (2+4)

Brankáři:
Branislav Konrád – 9 Z, 94,85 % úsp.; 1,22 pr., 1 ČK
Tomáš Vošvrda – 1 Z. 88,89 % úsp.; 4,00 pr., 0 ČK

Přesilovky: 6,25 % využití (14. v lize)
Oslabení: 91,30 % ubráněných oslabení (1. v lize)

Poslední tři utkání:
Olomouc – Pardubice 2:1
Olomouc – K. Vary 2:1
Liberec – Olomouc 0:1
HC VÍTKOVICE STEEL

Ostravský celek na tom byl v dosavadním průběhu sezóny tak trochu jako na houpačce. První dva zápasy hráči trenérů Svozila a Petra zvládli, následovala však série čtyř utkání bez bodu. Vítkovice se však vzpamatovaly a v dalších třech zápasech naopak neztratily. Nyní jim patří 10. příčka. Bude zajímavé sledovat, jak se Vítkovicím bude dařit nyní. Na loňské první vzájemné utkání, které se rovněž hrálo na Hané a shodou okolností bylo také vysíláno v televizi, ve Vítkovicích nevzpomínají v dobrém. Ostravané v něm totiž utrpěli vysokou porážku 1:9. Nic podobného loňský účastník předkola nebude chtít dopustit. V brance Vítkovic zatím více prostoru dostává letní posila z Hradce Králové Pavel Kantor, Daniel Dolejš však už také ukázal, že se na něj může tým spolehnout.