SESTŘIH: 8. kolo extraligy, HC Vítkovice Steel - BK Mladá Boleslav 0:1

Osmé kolo je tímto zápasem zkompletováno. Po velkém boji si tři body odvážejí hosté, kteří byli přece jen o něco lepším týmem a vítkovické přestříleli. Mějte příjemný večer, pro dnešek je to z Ostravy vše, budu se těšit zase někdy na počtenou.
Nejlepší hráči zápasu:
HC Vítkovice Steel – DANIEL DOLEJŠ
BK Mladá Boleslav – DAVID RITTICH
V čase 60:00 jsou ještě uděleny tresty, na čtyři minuty jsou za hrubost vyloučeni hostující Voráček a domácí Vandas, vítkovický Kucsera pak dvě minuty za sekání.
59:59
Obrovský závar u hostující branky, vítkovičtí se snaží stůj co stůj dopravit puk za záda gólmana.
59:52
Vítkovice to ještě zkusí.
59:49
Puk míří do bezpečí z pohledu hostujícího celku.
59:40
Domácí se drží před Rittichem a snaží se ze všech sil prosadit.
59:26
Rittich je na zemi, hra je přerušena.
59:05
Jarůškovi se podařilo poslat puk ven z pásma, opuštěnou domácí branku ale minul.
58:25
Domácí se dostávali od své branky, ale hostující hráči byli proti.
58:10
Zakázané uvolnění Vítkovic.
57:40
Rittich v brance neměl dobrý výhled, vítkovičtí to zkusili z několika pozic, ale nepodařilo se jim na hostujícího gólmana vyzrát.
57:15
Kučný poslal puk před branku, ale vítkovičtí si poradili.
56:53
Dolejšova klec mimo svou pozici, bude se vhazovat po jeho levici.
56:45
Ölvecký mladoboleslavskou klec těsně přestřelil.
56:26
Domácí rozehrávají hru od své branky.
56:08
Pastorovi se nepodařilo vybojovat puk, Dolejš měl tedy práci.
55:34
Hosté v pásmu, nepřesná přihrávka ale překazila moment překvapení.
55:20
Domácí v pásmu, Kolouch nahrál na Vandase, ten našel Slobodu, ale ani další vítkovický hráč Ritticha nepřekvapil.
55:00
Oba týmy střídají.
54:30
Mladoboleslavští se drží v pásmu, vítkovičtí se jim snaží sebrat puk.
53:57
Szturc se prosazoval do pásma, ale hosté byli proti.
53:44
Vhazovat se bude ve středním pásmu.
53:38
Dolejš je ve střehu, chytá puk hned po vhazování.
53:35
Vítkovice posílají puk na zakázané uvolnění.
53:27
Žejdl si bleskově sjel před Dolejše, ale neprosadil se.
53:15
Nakonec se hostům přece jen povedlo dostat puk z pásma, vítkovičtí jsou v ofsajdu.
53:00
Kucsera vybojoval puk a dokázal ho silou vůle udržet v pásmu.
52:52
Ofsajd odpískán také hostujícím hráčům.
52:37
Probíhá komerční přestávka.
52:27
Urban jel sám na branku, chtěl celou akci vyšperkovat a nechal puk za sebou pro Jarůška, ten ale nastřelil jen Dolejše, Urbanovi se následně nepodařilo napodruhé dostat puk do branky.
52:03
Domácí rozehrávají od své branky.
51:32
Voráček se snaží vybojovat puk, ale Tomi mu jej nechce půjčit.
51:09
Stříteskému se nepodařilo poslat puk do středního pásma.
50:52
Ofsajd pro vítkovické.
50:49
Pokus Tomiho zleva je sražen na zadní plexisklo.
50:40
Další ofsajd pro domácí.
50:31
Zakázané uvolnění hostů.
50:28
Vandas se pokoušel dostat k brance, ale skončil v rohu.
50:18
Ofsajd pro domácí, je ohlášena komerční přestávka.
50:02
Střela Jarůška končí na zadním mantinelu.
49:43
Vítkovické snažení u Ritticha je bez úspěchu.
49:15
Tomiho prudká střela Ritticha překvapila, ale poradil si.
48:59
Po ataku hostů zazvonila vítkovická klec.
47:16
Mladoboleslavští znovu u Dolejše, ale Výborný skulinku nenašel.
46:52
Hyka se řítil na branku, ale Dolejš jej vychytal.
46:23
Domácí vyhazují puk, hosté jej zachytili za brankou a pomalu rozehrávají.
45:56
Za krosček je vyloučen vítkovický Pastor.
45:10
Zakázané uvolnění pro Vítkovice.
45:04
Ovčačíkovi střela nesedla podle představ.
44:50
Hosté jsou při chuti, ohrožují Dolejše i nadále.
43:50
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
A je to tady – Pabiška poslal puk z rohu před kruh na DAVIDA VÝBORNÉHO, který vystřelil na branku a puk zaplul za Dolejšova záda – 0:1. Asistence: Lukáš Pabiška.
43:50
Na ledě se rozjíždí veřejné bruslení.
43:50
Dolejš loví puk ze sítě, ale rozhodčí se jdou poradit s videem.
43:36
Na opačné straně to zkusil Kovář, ale přestřelil.
43:16
Musil hodně dotíral na Dolejše, nepomohl mu však ani jeho spoluhráč Hruška.
42:50
Tomi si najel do pásma, před kruhem vypálil přes obránce a Rittich měl co dělat.
42:36
Vydolovali jej domácí a míří k Rittichovi.
42:21
Kotouč zašlápnut u mantinelu.
41:52
Nepřesné přihrávky dostaly vítkovické mimo útočné pásmo.
41:30
Vítkovice v plném počtu.
41:13
Menší závar u domácí klece.
40:58
Vítkovičtí se snažili protlačit do pásma marně.
40:34
Puk za domácí brankou.
40:11
Kotouč obkroužil celé kluziště a dostává se za mladoboleslavskou klec.
40:01
Další třetina začne přibližně v 18:39.
Ani druhá třetina branku nepřinesla, oba gólmani jsou stavebními kameny úspěchů svých týmů. Dolejš měl o něco více práce, ale ani Rittich se v brance, hlavně od poloviny třetiny, nenudil. Nechme se překvapit, s jakou taktikou trenéři přijdou.
40:00
39:57
Vítkovickým se daří držet puk v bezpečí.
39:49
Puk v útočném pásmu Vítkovic, Burger odjíždí na střídačku, Tomi se dere za pukem.
39:29
Za hru vysokou holí je přísně potrestán domácí Klok.
39:04
Mladoboleslavští postupují do pásma.
38:40
Hra ve středním pásmu, hosté mají puk pod kontrolou.
38:01
37:57
Burgerovi se podařilo vyhodit až k Rittichovi.
37:49
Hosté se tlačí do branky, ale v cestě jim stojí velmi pozorně chytající gólman Vítkovic.
37:20
Puk ve středním pásmu.
37:00
Urban ani o chvíli později Výborný své prudké střely za záda vítkovického gólmana nedostali.
36:38
Dolejš se má na pozoru, hosté okupují prostor před jeho brankou.
36:01
Za hákování je vyloučen Sloboda.
35:42
Dolejš je připraven, na střely svého soupeře zatím vidí.
35:01
Mladoboleslavští rozehrávají ze své třetiny.
34:30
Kubica dobře poslal puk do branky, Hykovi dorážka nesedla.
33:55
Burger nabral rychlost, kličkami vyzrál na obránce, nakonec přes něj i vystřelil, ale Rittich byl na svém místě.
33:23
Látal hodně důrazně bojoval u mantinelu za domácí brankou o puk.
32:49
Vše bude v pořádku, vhazuje se ve středním pásmu.
32:49
U mantinelu zůstal klečet jeden z vítkovických, hra je přerušena.
32:24
Rittich se musí mít na pozoru, hraje se u jeho klece.
32:07
31:54
Kotouč za domácí brankou, ale vítkovičtí jsou u něj jako první a rozvážně rozehrávají.
31:15
Bude se vhazovat u mladoboleslavské klece.
30:57
domácí stále těsně u branky, ale Rittich drží bezbrankovou remízu.
30:40
Zachytat si teď musí hostující Rittich, vítkovičtí jsou usazeni těsně před ním a zkouší jej propálit ze všech stran.
29:43
29:38
Pěkná podívaná v podání mladoboleslavského útoku, nejprve to zkusil Pacovský z přímého útoku na branku, dorážku chtěl umístit Pacovský, další dorážka v podání Urbana ale také své ovoce nepřinesla.
29:08
Dolejš se má v brance co otáčet.
29:00
Na vítkovickou klec se řítí zelený útok.
28:11
Szturc vyhazuje od své klece obloučkem puk do středního pásma.
27:35
26:49
Kotouč pod kontrolou domácího celku.
26:14
Puk míří pryč od Dolejše, z trestné lavice startuje Pastor, kterému ale přihrávka sjela v rozhodující chvíli z hokejky.
26:05
Mladá Boleslav se usazuje v pásmu.
25:51
Domácí vyhazují kotouč do bezpečí.
25:26
Hosté vyslali několik dobrý střel, nejprve do závaru před brankou mířil Výborný, poté se snažil o dorážku Urban, ale ani třetí do hry puk do sítě neumístil, naopak, do ochranné sítě za brankou jej prudce poslal Dolejš.
25:13
Výborný poslal puk před branku, ale ani s Urbanovou tečí nekončí puk v brance.
25:00
Hosté rozjíždějí přesilovkový kolotoč.
24:39
Rázná střela Pabišky končí na Dolejšovi.
24:14
A zase se nebude hrát v plném počtu, za držení je tentokrát vyloučen domácí Pastor.
22:15
Pacovský následoval kotouč co pásma, Klok mu zabránil v rozletu, nakonec z něj vymámil i kotouč.
21:59
Do hry se zapojuje Kučný.
21:58
Hosté vyhazují puk do bezpečí.
21:49
Devět vteřin budou hrát Vítkovice přesilovku 5 na 3, vyloučen je Trončinský za hákování.
21:28
Domácí usazeni v pásmu.
21:05
Další vyhození mladoboleslavských, kteří toho využívají ke střídání.
20:45
Kotouč se ocitá u Dolejše, hosté odpočívají.
20:25
Vítkovice se rozjely k Rittichovi a snaží se usadit.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:50.
První třetina přinesla pohledný hokej, i když hosté měli o něco více ze hry a Dolejš si rozhodně zachytal více. Přesto se skóre nezměnilo a oba celky jsou stále na startovní čáře. Uvidíme, jak se domácí poperou s přesilovkou hned na začátku druhé třetiny.
20:00
19:59
Za zdržování hry – vyhození kotouče mimo hrací plochu – je vyloučen mladoboleslavský Kučný.
19:56
Němec měl prostor, ale Rittich jeho střelu vytěsnil.
19:42
Hra v útočném pásmu Vítkovic, ani Rittich nechce kapitulovat.
19:20
Teď měli domácí opravdu namále, ale vynikající Dolejš nedopustil necelou minutu před koncem první části změnu skóre.
18:51
Vítkovice se tlačí do branky, ale Rittich čte jejich hru velice dobře.
18:06
Hraje se ve středním pásmu.
17:38
Dolejš je neustále ve střehu, Pabiška svou šanci nedokázal využít.
17:11
Hosté se usadili v pásmu, jakoby nepostřehli, že jejich přesilovka už před nějakou dobou skončila.
16:30
16:28
Puk míří na mladoboleslavskou klec.
16:15
Vítkovickým oslabení zatím vychází na jedničku.
15:57
Hosté zpět v pásmu, dotírají na Dolejše.
15:25
Domácí vyhazují puk do pásma před Rittichem.
15:20
Urban, Stříteský, ale ani v největší šanci u branky se nacházející Pabiška nedokázali změnit stav na světelné tabuli.
14:58
Hosté rozestavěni v pásmu.
14:30
Za napadení bude pykat vítkovický Kudělka.
14:30
14:30
Vítkovičtí u Rittichovy klece, Kolouch ale puk do branky nepropasoval. Zřejmě se bude i vylučovat.
14:06
V pravém kruhu se k puku dostal jeden z vítkovických hráčů, volného prostoru ale nedokázal využít, když nastřelil padajícího hráče soupeře.
13:42
Puk putuje k brance Ritticha, nikdo z vítkovických jej ale nestíhá.
13:00
Zmatky v útočném pásmu domácích, hosté nakonec posílají puk do středu kluziště.
12:38
Vítkovice váhají s rozehrávkou od své klece.
12:23
Kovářova střela od modré končí v rohu.
11:58
Hned po bully s k puku dostal Strapáč, ale vysoký puk nedokázal zkrotit včas.
11:54
Zbrklá rozehrávka hráčů v zeleném končí na zakázaném uvolnění.
11:43
11:39
Vandas nedokázal Urbanovi sebrat kotouč, a tak se vrací zpět k Dolejšovi.
11:14
U puku hosté a tlačí domácí zpět k Dolejšovi.
10:44
Vítkovičtí se tlačí do pásma.
10:17
Slobodovi byl odebrán puk, teď se o něj strhla bitva v rohu kluziště u Dolejše.
09:37
Oba celky střídají, vítkovičtí drží puk za svou brankou.
09:08
Hra na útočné polovině domácích, ale jsou to hosté, kdo kontroluje puk.
08:27
Mladá Boleslav v plném počtu.
08:04
Hosté se osvobozují vyhozením, Pacovský ujíždí za pukem, v patách mu přijíždí Urban.
07:33
Vítkovice usazeny v pásmu, od modré tvrdě nastřelil Ritticha Klok.
06:59
06:58
Vítkovičtí budou rozehrávat od své klece.
06:27
Za hru vysokou holí je potrestán hostující Hruška, hraje se ve čtyřech.
06:27
Mladoboleslavští roztočili vítkovickou čtveřici, po jedné ze střel se puk ocitl před odkrytou brankou, ale domácí hráč zareagoval včas.
06:05
Hosté se stále drží u Dolejše, střílejí z každé dobré pozice.
05:37
Hyka tvrdě nastřelil bránícího Strapáče.
05:05
Puk je odpálen až za hostující branku.
04:59
Domácí budou potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jáchym.
04:34
Voráček se Stříteským rozehrávají hru.
04:32
Ofsajd pro hráče v bílém.
04:17
Kudělka si sjel až ke kruhu, střela zápěstím se odrazila od Ritticha, ale do branky puk neproskočil.
04:03
Mladá Boleslav kombinuje na zakázané uvolnění.
03:57
Hosté mají puk pod kontrolou, stále se tlačí do branky.
03:17
Prudká střela Urbana se odráží od Dolejše.
02:53
Mladoboleslavští stále okupují své útočné pásmo.
02:34
Domácí bojují o kotouč za svou brankou.
02:24
Dolejš už podruhé lapá dobře mířené střely hostujících útočníků.
02:00
Jáchym hezky protáhl Ritticha v kleci, ten ale jeho střelu čekal.
01:04
Žejdl byl u zadního mantinelu až jako druhý, vítkovičtí si berou kotouč.
00:42
Druhá vítkovická formace přiměla Ritticha k zásahu ramenem.
00:28
Holub rozehrává útok.
00:19
Vítkovičtí se příliš hrnuli do pásma, je z toho ofsajd.
00:06
Vhazování pro hostující celek.
00:01
Do hry dnes nezasáhne vítkovický Hovorka, protože osmé kolo odehrál ještě v dresu Pirátů z Chomutova.
Vítkovičtí si dávají na čas, ale už také za úryvku své hymny vjíždějí na led.
Potemnělá hala vítá mladoboleslavské hráče.

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Kantor) – Kudělka, Čerešňák, Klok, Sloboda, Pastor, Kovář – Ölvecký, Strapáč, Szturc – Kucsera, Kolouch, Vandas – Němec, Burger, Tomi – Húževka, Jáchym, Hlinka – Kafka

BK Mladá Boleslav: Rittich (Groh) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Látal, Urban, Pacovský – Hyka, Žejdl, Lenc – Musil, R. Hruška, Kubica

Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Bláha, Špůr
Domácí celek srážejí zranění, některá se hráčům obnovila v posledním odehraném kole, takže s jakou sestavou nastoupí Vítkovice do utkání, se uvidí až pár hodin před úvodním bully na ledě Ostrava arény.
Vítkovice chtějí svému soupeři vrátit nedávnou porážku z jejich ledu, na kterém prohráli 2:4. V loňské sezóně se vedlo vítkovickým přece jen lépe, po první prohře (1:4) vyhráli ostatní tři utkání (5:3; 4:1; 2:1 pp).
Kanadské bodování Mladé Boleslavi má ve svých rukou s devatenácti body Tomáš Urban (9+10), nejlepším střelcem je s jedenácti přesnými zásahy Richard Jarůšek (11+5), nejvíce gólových přihrávek vyslal obránce Marek Trončinský (1+11). Nejlepším bekem týmu je se třinácti body Matěj Stříteský (3+10). Statistiku "+/-" vedou se šestnácti body obránci a bývalí vítkovičtí hráči Ctirad Ovčačík a Tomáš Voráček. Útočník Martin Látal si připsal už třiapadesát trestných minut. Jednoznačnou jedničkou týmu je David Rittich s průměrem 2,40 a úspěšností 92,15%.
Nejlepším hráčem Vítkovic je se šestnácti body (mimo stále ještě Rostislava Olesze) Stanislav Balán (8+8), nejlepší střelcem je však s devíti góly Roman Szturc (9+2) a nejlepším nahrávačem obránce Peter Čerešňák (0+10), který také vede statistiku "+/-" bodů, když jich má na svém kontě pět. Nejlepším obráncem je s jedenácti body Tomáš Kudělka (3+8). Nejtrestanějším hráčem je Stanislav Balán s osmapadesáti trestnými minutami. Gólman Daniel Dolejš se momentálně těší větší důvěře trenérů a to se odráží i na jeho statistikách – průměr obdržených branek 2,08 a úspěšnost 92,27%.
Ve stále ještě neúplné tabulce si domácí drží 9. místo s aktivním skóre 71:64, bilancí 9-4-0-12 a pětatřiceti body. Bruslařský klub má na svém kontě o deset bodů více (tedy 45), za bilanci 11-4-4-6, skóre 76:63 a patří jim 5. místo.
V minulém kole sehráli vítkovičtí zápas na ledě úřadujícího Mistra, kterému, ač se krčí na samotném dnu tabulky, podlehli 1:3, a to i přesto, že naopak v posledním domácím zápase dokázali potrápit lídra tabulky – Liberec. I z tohoto zápasu však vyšli bez bodu, když prohráli 1:3. Mladoboleslavští v posledním kole těsně podlehli na pražském ledě Spartě (3:4), v domácím prostředí si naposledy poradili z třineckými Oceláři (4:1).
Ostravští fanoušci mají na tento podvečer jasný program – v dohrávce 8. kola se na svém ledě představí Vítkovice proti Mladé Boleslavi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.