SESTŘIH: 37. kolo extraligy, PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 2:1

Liberečtí se ještě snažili v závěrečné power-play poslat zápas do prodloužení, ale to se jim nepodařilo. Výborný Kašík opět pomohl svému celku k důležité vyhře. Za domácí se trefili Tomáš Žižka a Robert Říčka, za hosty se jedinkrát prosadil Bakoš. Tygři po delší době opět našli přemožitele. Pro dnešek je to ze Zlína všechno, napočtenou.
59:39
Liberec je kompletní.
59:18
Lašák je mimo branku, Tygři hrají power-play
59:05
Tygři se usadili v útočném pásmu. Poslední minuta třetí třetiny.
58:18
V oslabení se na ofenzivní výlet vydal Radivojevič. Jeho tvrdou střelu zápěstím dokázal Kašík vytěsnit mimo tři tyče.
57:39
Liberec má nejspíše po veškeré naději na vyrovnání. Martin Ševc (LIB) vyfasoval dvě minuty za držení.
57:39
Unikající Cibák předložil kotouč za sebe na Marunu, který ho napálil pouze do Lašáka.
56:59
Zlínská střídačka si vyžádala oddechový čas. Následně se bude vhazovat před brankou Kašíka.
56:48
Derner se dnes neustále tlačí do zakončení. Tentokrát jeho bekhendový pokus lapil Kašík.
56:36
Hodně důležitý zákrok teď předvedl Libor Kašík. Ten na poslední chvíli vyrážečkou vytěsnil do bezpečí tvrdý pokus Branka Radivojeviče.
55:46
Vlachovu povedenou akci, kdy kotouč již směřoval do odkryté branky, vytáhl snad z brankové čáry jeden z obránců Liberce.
55:06
Po delší době tu máme přerušení. Zlínští si pevně brání svoji tvrz a nechtějí připustit v závěru zápasu žádné drama. Po komerční přestávce se bude vhazovat u branky Lašáka.
53:18
Pumelice Martina Matějíčka pouze orazítkovala zadní mantinel za Lašákem.
52:20
Tygři se dokázali i tentokrát ubránit a jsou kompletní.
51:50
Ondráčkovu střelu Lašák chytá. Přesilovka Zlína se chýlí ke konci.
51:24
Žižka je dnes střelecky při chuti. Jeho bombu Ondráček tečoval jen těsně vedle levé tyčky Lašákovy branky.
50:36
Marušák se ke střele nedostal a Tygři vyhazují puk do bezpečných prostor.
50:11
Zlínu se nabízí přesilová hra. Vyloučen je Michal Birner (LIB) 2 minutami za sekání.
49:39
Zakončujícího Dernera srazil k ledu bránící Veselý, následně si puk do výstroje schoval pozorný Libor Kašík.
49:19
Tygři teď budou pořádně drápat, protože se s tímto stavem nechtějí spokojit. Opět buly u branky Zlína.
48:06
Zakázané uvolnění Zlína. Následuje buly před Kašíkem.
47:21
Zlín právě vstřelil branku!
Zlínští si za aktivitu v poslednchích minutách druhou trefu určitě zasloužili. Střelu Urbance dopravil za ležícího Lašáka agilní ROBERT ŘÍČKA. Stadion ZS Luďka Čajky vybouchl po druhé trefě obrovskou radostí. Asistence: Patrik Urbanec.
46:19
Po levém křídle unikl liberecké defenzívě rychlík Fořt, jehož bombu stihl Lašák vyrazit.
45:38
Kašík vyráží střelu Mojžíše i dorážku Bakoše. Tentokrát byli aktivní v pásmu Zlína liberečtí.
44:28
Zlínští na dobrou minutu sevřeli Liberec v jejich třetině a obránci Liberce měli hodně práce, aby odpálili kotouč do bezpečí po střele Bukartse a dorážce Říčky.
43:29
Říčkova kličkovaná končí v lapačce Jána Lašáka. Další buly v oblasti liberecké klece.
43:22
Liberec vyhazuje puk přes celé hřiště, rozhodčí pískají icing.
43:06
Tygři se dokázali ubránit a jsou v plném počtu.
42:29
Tohle oslabení hrají liberečtí na jedničku. Zlín se zatím do vážnější šance nedostal.
41:38
Lašák si vyklepal kotouč z lapačky a rychlou rozehrávkou osvobodil Liberec.
41:20
Radivojevič získal kotouč na hokejku a osvobozuje Liberec při hře ve čtyřech.
40:57
Michal Birner (LIB) 2 minuty za sekání. Tentokrát mají výhodu přesilovky hráči Zlína.
40:46
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři využívají přesilovou hru a stav zápasu je vyrovnán. MARTIN BAKOŠ byl tak důrazný, že dokonce vysekl kotouč Kašíkovy z lapačky, ale rozhodčí to ani nepostřehli. Navíc v předbrankovém prostoru zůstal ležet zraněný Kotvan. I přes tyto dva momenty je branka Liberce uznána. Bez asistence.
40:35
Jelínkova dorážka málem skončila ve zlínské brance.
40:22
Valský rychle obkroužil branku Zlína a kotouč končí ve výstroji zlínského brankáře. Tygři pokračují v přesilové hře pěti proti čtyřem.
40:01
Druhá třetina skončila těsnou výhrou domácích 1:0, díky přesilovkové trefě Tomáše Žižky. Liberečtí se tlačí a tlačí do zakončení, ale Kašík opět předvádí skvělé kousky v brankovišti. Liberec bude z kraje třetí třetiny dohrávat přesilovou hru pět na čtyři.
40:00
39:56
Veselý vyhazuje a osvobozuje svůj celek.
39:39
Tohle vyloučení na zlínské straně bylo možná hodně přísné. Radivojevič svému pádu hodně pomohl, ale rozhodčí i tak trestají Jana Marunu (ZLN) dvěma minutami.
39:18
Kašík se stačil přesunout zpátky do brankoviště a vyrazit tvrdý pokus Výtiska.
38:56
Kašík vyrazil nahození Vitáska i důraznou dorážku Krenželoka.
38:38
Tvrdou střelu Filipa Čecha z voleje Lašák chytá do výstroje. Buly v obranném pásmu Tygrů.
37:17
Zdlouhavou přetahovanou o kotouč ve střednm pásmu vyhráli hosté, ale Kašíka se jim ohrozit nepodařilo.
36:27
Lakatoš z blízkosti nepřelstil Kašíka. Na druhé straně střílel z otočky Bukarts. Jeho pokus včas zblokoval bránící Derner.
35:48
Kotouč se po Ševcově střele odrazil přímo před Kašíka, který jej rychle uklidil pod lapačku.
35:38
Nahození z čepele Šimka dokázal Kašík i přes hradbu těl schovat pod výstroj. Další buly v obranném pásmu domácích.
35:23
Čachotský nedobruslil nahození Matějíčka a rozhodčí pískají icing. Buly před Liborem Kašíkem.
34:38
Jelínek obehrál Kotvana, který se vydal na výlet, ale Tygři toho nevyužili. Na druhé straně se vrhl připravený Lašák přímo pod nohy Bukartsovi a znemožnil mu zachytit odražený kotouč od zadního mantinelu.
33:19
Tygři svoji akci překombinovali a domácí Filip Čech vyváží kotouč pryč z pásma Zlína.
32:18
Derner špatně rozehrál, ale bránící Fořt toho využít nedokázal.
31:26
Vlach povedenou kličkou obelstil bránícího Výtiska. Následně domácí ale z přečíslení nic nevytěžili.
30:37
Hra se přesouvá na opačnou stranu kluziště. Vhazuje se před Liborem Kašíkem.
29:36
Bukarts se parádní kličkou zbavil dvou protihráčů a našel mezi kruhy osamoceného Holíka. Ten si také povedenou kličkovanou obehrál dva protihráče, ale brankáře Lašáka už překonat nedokázal.
28:49
Tygři se nechtějí s tímto stavem zápasu spokojit a obstřelují Kašíka. Brankář Zlína ale tlaku Tygrů odolává.
28:17
Zlínští bleskově využívají přesilovou hru a ujímají se vedení! Bukarts vyhrál buly přímo na čepel TOMÁŠE ŽIŽKY, který střelou z první překonal Lašáka nechytatelnou ranou k pravé tyči liberecké branky.. Asistence: Petr Holík.
28:14
Vlachova střela švihem z ostrého úhlu končí v lapačce slovenského brankáře.
27:36
Michal Birner (LIB) vyfasoval dvě minuty za hákování. Šance pro Zlín, dostat se do vedení.
27:29
Holík byl v šanci faulován a Zlín bude hrát přesilovou hru.
26:45
Kotouč se po odrazu od hokejky jednoho z libereckých odrazil mimo hrací plochu. Po komerční přestávce bude následovat buly ve středním pásmu.
26:17
Říčka si s Marušákem několikrát vyměnil kotouč a Zlín zakládá protiútok.
25:45
Nahozený kotouč od Marušáka přelétl až do ochranné sítě. Zlín ztrácí útočné pásmo, buly ve středním pásmu.
25:34
Urbancovo prudké nahození si Lašák i přes skrumáž bránících hráčů pohlídal. Buly u branky Tygrů.
24:16
Jonák si nabruslil do útočného pásma, odkud kousek za modrou nastřelil pouze plexisklo za brankou Kašíka.
23:30
Liberec vymyslel zajímavou kombinaci, kterou ale nedokázal dotáhnout do finále.
22:28
Oba celky hrají velmi aktivně a zároveň velmi dobře brání.
21:40
Šťastný vybojoval kotouč a následně přihrál na Urbance. Jeho rozehrávku včas vystihl bránící Výtisk.
21:05
Cibák nahodil kotouč pro Marunu, který ho nestihl dobruslit a Radivojevič zakládá akci Liberce.
20:33
Zlínská kombinace skončila ofsajdem. Vhazuje se ve středním pásmu.
20:07
Tygři vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Následuje buly před Lašákem.
20:01
Úvodní třetina utkání mezi Zlínem a Libercem je u konce. Tygři byli v první polovině jasně lepším celkem a Zlín do žádné šance nepustili. Ovšem poté se začali probouzet i domácí a pořádné rušno bylo před Lašákem. V celku vyrovnaná třetina tedy skončila nerozhodně 0:0. Uvidíme co nám přinese perioda číslo dvě, která začne cca v 16:24.
20:00
19:28
Zlínští zachybovali v defenzívě a do přečíslení se dostal Radivojevič s Bakošem. Střela druhéhu jmenovanému ovšem nesedla.
18:26
Tygři se dlouho drželi před Kašíkem, kde kombinovali. Do vážnější šance se ale díky dobré obraně domácích nedostali.
17:54
Lašák podrazil v brankovišti Čachotského, rozhodčí hru ponechávají bez vyloučení.
17:31
Maruna se protlačil do zakončení a okamžitě byl potrestán obránci Liberce. Po menší rozmíšce před Lašákem se vylučovat nebude.
17:10
Také Tygři jsou kompletní.
16:48
Holík pouze obloučkem nahodil kotouč na branku Lašáka a Zlín oposílá na led čerstvé síly při zkrácené přesilovce.
16:05
Holík se vrací z trestné lavice, Zlín je kompletní.
15:39
Vlach s Čachotským v oslabení našetřili nějaký čas pro svůj tým při hře ve čtyřech.
14:58
Počet hráčů na ledě se vyrovná. Petr Jelínek (LIB) 2 minuty za nedovolené bránění.
14:58
Zlínští v tomhle oslabení velmi dobře brání. Liberec zatím k ničemu nepustili.
14:30
Říčkovi se povedlo dvakrát za sebou vyhodit kotouč pryč z vlastního pásma.
13:58
Tygři si zahrají podruhé přesilovou hru pěti proti čtyřem. Dvouminutový trest za hákování vyfasoval Petr Holík (ZLN)
13:45
Oba celky jsou kompletní. Do útočného pásma se řítí liberecká pětice.
13:27
Zlínští posílají kotouč na icing. Vhazuje se po levé ruce Kašíka.
12:29
Kotvan při rozehrávce nabídl kotouč mezi kruhy Jelínkovi, který ještě vylepšil pozici pro Krenželoka, ale Kašík vše se štěstím zvládl. Tohle střídání nebylo pro slovenského obránce příliš povedené.
11:53
Bulíř nejprve tečoval těsně vedle branky nahození Ševce a vzápětí při střele nastřelil boční síťku zlínské klece.
11:39
Liberec je kompletní, ale opět se vylučuje. Lukáš Derner (LIB) – Robert Říčka (ZLN) oba dvě minuty za hrubost.
11:20
Zlínská pětice pořádně zahřála brankáře Lašáka i celou čtveřici libereckých. Lašák ale oba pokusy Matějíčka zlikvidoval a konec přesilovky Zlína se pomalu blíží.
10:49
Matějíčkovo nahození končí v lapačce Jána Lašáka.
10:37
Kotvan nejprve neudržel puk na útočné modré a do šance se tlačil Valský, ale neprotlačil. Na druhé straně Šimek zblokoval chráníčem dělovku Veselého.
10:19
Liberci se podařilo ve vlastním oslabení dostat do protiútoku a vynutit si buly před Kašíkem.
9:58
Domácí to v útočném pásmu překombinovali a Jelínkovi se povedlo dostat kotouč do bezpečí.
9:31
První přesilovka pro domácí celek. Dvě minutky za sekání si odsedí Jaroslav Vlach (LIB)
8:56
Lakatoš se do šance nepropracoval. Na opačné straně se k brance nedostal ani unikající Čachotský.
8:39
Na opačné straně si připisuje další úspěšný zákrok Libor Kašík.
8:28
Zlínští vůbec poprvé vážněji zahrozili. Říčka posunul puk na Holíka, který místo střely ještě hledal Bukartse. Teč lotyšského útočníka dokázal Lašák vytěsnit hokejkou nad branku.
7:59
Tygři se v kombinaci ocitli v ofsajdové pasti. Buly ve středním pásmu.
7:29
Zlínští se na chvíli dostali do útočného pásma, kde ale Veselý neočekával přihrávku od Čachotského a hosté zase míří do útočného pásma.
6:44
Střelu Výtiska zblokoval dobře připravený Čachotský. Vhazuje se opět u Kašíka.
6:36
Prudké nahození jednoho z obránců Liberce musel Kašík na poslední chvíli hokejkou vytěsnit nad vlastní branku. Vhazuje se v obranném pásmu Zlína.
5:37
Kotvan čistě a tvrdě narazil na mantinel hostujícího Vlacha. Na puku jsou domácí.
5:10
Tygři v přesilovce prokázali, jak mají silnou ofenzivu. Kašíka se jim ovšem překonat nepovedlo. Zlín je kompletní.
4:41
Odkrytou klec měl před sebou osamocený Krenželok. Útočník Tygrů ale nedokázal kotouč dopravit za Kašíka.
4:06
Ke střele se opět dostal slovenský útočník. Tentokrát ale jeho střelu zblokoval do bezpečí bránící Cibák.
3:36
Dělovka Radivojeviče byla sražena do ochranné sítě. Buly před Kašíkem.
3:07
Tygři budou hrát přesilovou hru. Jiří Marušák (ZLN) vyfasoval dvouminutový trest za nedovolené bránění.
2:29
Šťastný se rychle obtočil kolem liberecké klece a pořádně zatopil Lašákovi. Vhazuje se před branku Tygrů.
1:54
Zlínští se chopí kotouče a vyrážejí do útoku.
1:35
Na opačné straně si připisuje úspěšný zákrok brankář Lašák. Ten si v pohodě poradil se střeleckým pokusem Kotvana.
1:00
Radivojevič vybídl k teči Lakatoše. Jeho pokus Kašík s ledovým klidem uklidil do výstroje.
0:44
Cibák nezachytil rozehrávku Kotvana a do útoku míří Liberec.
0:07
Šimkovo nahození nedokázal zpracovat Birner a píská se zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Lašáka, kde se bude vhazovat.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák, Řezníček, Matějíček, Žižka, Kotvan, Urbanec – Bukarts, Holík, Říčka – Čech, Čachotský, Veselý – Vlach, Fořt, Šťastný – Ondráček, Maruna, Cibák.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (F.Novotný) – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Výtisk, Vitásek, Plutnar – Birner, Vampola, Bulíř – Radivojevič, Lakatoš, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Jonák, Stránský.

Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Gebauer, Lederer.
Tipsport extraliga se pomalinku blíží do závěrečné fáze a dnes se na Zimním stadionu Luďka Čajky střetne první s devátým. Ševci budou hostit v dnešním utkání, které startuje ve dřívějším čase, vedoucí celek tabulky z Liberce. Tygři přijíždí do Zlína ve skvělé formě. Svěřenci trenéra Pešána z posledních čtrnácti utkání prohráli pouze jediné. Dobré výkony podává brankář Lašák, kterého doplňuje rázná defenzíva a produktivní útok. Tygři si první místo užívají a mají před druhou Spartou dost veliký náskok. Zlínu se od začátku sezony příliš nedařilo, ale to se v posledních duelech změnilo. Žlutomodří se díky zlepšeným výkonům postupně z poslední pozice propracovali až na příčku devátou. Berani ztrácejí sice na Chomutov sedm bodů, ale šance na předkolo play-off není vůbec nereálná. Před desátými Vítkovicemi mají ševci tři body náskok. Poslední duel se Zlínu sice na ledě Hradce nevydařil, ale dnes by to mohla Vlachova družina před domácím publikem napravit. Ovšem proti rozjetým Tygrům to budou mít domácí velmi obtížné. Duel mezi Zlínem a Libercem startuje již v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.