SESTŘIH 4. kolo: PSG Zlín - BK Mladá Boleslav 2:4

Dnešní duel mezi Zlínem a Mladou Boleslaví je u konce. Duel čtvrtého kola Tipsport extraligy končí vítězně pro hosty, kteří díky lepšímu výkonu dokráčeli k výhře 4:2. Domácí celek se postupně dotahoval na svého soka, ale hosté žádné větší drama nedopustili. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek neděle.
59:25
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Je definitivně rozhodnuto, že všechny body poputují do města automobilů. Urban vybojoval puk v rohu kluziště, kde ho předložil MARTINU LÁTALOVI, jenž neměl problém dostat puk do odkryté klece. Asistence: Tomáš Urban.
59:08
Vhazuje se před Rittichem, Zlín je bez brankáře.
59:08
Zlínští si berou oddechový čas.
59:08
Dnešní duel sleduje 4 055 diváků.
58:26
Ondráček se protáhl do útočného pásma, ale následně puk přenechal Říčkovi, který o něj hned přišel.
57:44
Sýkora posunul kotouč mezi kruhy na Kubiše, který z první minul branku. Zlínští se stále drží v útočné třetině.
57:05
Zlín se v závěru tlačí do zakončení, moc času už totiž na vyrovnání nemá.
56:09
Michal Bárta byl blízko svojí druhé trefě v utkání. Jeho prudký přizemní pokus ale stačil brankář Zlína zlikvidovat.
55:14
V závěru třetí třetiny se hraje hodně vyrovnaná partie na obou stranách.
54:40
Řezníček se vrací do hry, Zlín je zase kompletní.
54:25
Berani se brání v pohodě, ale Boleslav branku Štůraly obstřeluje ze všech stran.
53:41
Bárta se ostře natlačil ke vnější tyčce a prudkým pokusem zaměstnal Štůralovu lapačku.
53:30
Matějíček zachytil rozehrávku hostí a osvobozuje svůj celek při hře ve čtyřech.
52:37
Dalibor Řezníček (ZLN) 2 minuty za podražení.
52:33
Po delší době se hra přerušuje a bude se vhazovat u branky hostí. Konkrétně po levé ruce Davida Ritticha.
50:44
Kubiš našel Ondráčka, který z první nedokázal dopravit kotouč do odkryté branky Ritticha.
50:16
Tomáš Žižka již dnes podruhé opouští ledovou plochu s krvavým zraněním. Opravdu smolný zápas pro zlínského obránce. Bude se vhazovat před Štůralou.
49:31
Brankář Štůrala musel vyjet z branky proti samostatnému úniku Martina Látala, který se brankáři Zlína povedlo dobrým zákrokem zneškodnit.
48:43
Hyka předložil puk vzduchem najíždějícímu Pacovskému, který puk ze vzduchu tečoval jen těsně nad břevno zlínské branky.
47:48
Slibná šance hostí končí na hrudi Tomáše Štůraly. Buly po jeho levé ruce.
46:58
Hosté otáčejí vývoj zápasu opět na svoji stranu. Náhodně odražený kotouč od zadního mantinelu přilétl přímo před DOMINIKA PACOVSKÉHO, který se štěstím asi ze třetí dorážky překonal brankáře Štůralu. Bez asistence.
45:38
Hostům se tento výsledek příliš nelíbil a proto se rozhodli, že vstřelí vyrovnávací trefu! Trška vyslal do úniku MICHALA BÁRTU, který si poradil se Štůralou, když ho v zakončení překonal bekhendem. Asistence: Peter Trška.
45:20
Útočník hodstujícího celku za pomoci maséra opouští hrací plochu. Vhazovat se bude po levé ruce Davida Ritticha.
45:20
Na ledě u levého mantinelu zůstal ležet hostující Tomáš Hyka.
45:04
Roman Vlach se ocitl ve slibné šanci, kterou ale proměnit ve třetí branku domácích nedokázal.
44:22
Zlín právě vstřelil branku!
Tato branka domácích už je regulérní! Kapitán PSG Zlín ONDŘEJ VESELÝ napřáhl mezi kruhy a vymetl horní růžek Rittichovy branky. Asistence: Petr Holík, Tomáš Žižka.
43:34
Tomáš Klimenta (MBL) 2 minuty za podražení.
42:55
Voráček je zpátky ve hře, Boleslav přečkala drtivý tlak domácích.
41:46
Rozhodčí neuznávají vyrovnávací trefu Roberta Říčky pro údajné postavení hráče v brankovišti.
41:10
Pacovský je zpátky na ledě, Boleslav je ve čtyřech.
40:55
Tomáš Voráček (MBL) 2 minuty za hákování.
40:44
Veselý byl v šanci faulován a domácí budou hrát 15 vteřin přesilovou hru 5na4.
40:01
Prostřední dvacetiminutovku vyhráli domácí, kteří změnili svůj styl hry až ve druhé polovině třetiny a výrazně zaměstnávali brankáře Ritticha. Toho se jim nakonec povedlo pokořit, když se v signalizované výhodě prosadil Tomáš Sýkora. Tlak domácích se následně stupňoval a uvidíme co nám přinese poslední třetina, která začne cca v 18:49.
40:00
39:54
Žižka zatáhl puk před branku Ritticha, kde následovala pořádná mela v brankovišti hostů. Rittich nakonec s notnou dávkou štěstíčka zlikvidoval všechny pokusy domácích.
39:41
Berani to ještě zkusí v závěru druhé třetiny ohrozit brankáře Ritticha. Po přerušení se bude vhazovat ve středním pásmu.
39:10
V závěru druhé periody si žlutomodří zahrají přesilovou hru pět na čtyři. Dominik Pacovský (MBL) 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
38:35
Zlínští jsou zase v plném počtu.
38:15
Domácí Žižka se vydal na ofenzivný výlet, kde byl s kotoučem v útočné třetině podražen, ale rozhodčí hru nechávají bez vyloučení.
37:18
Zlínu se podařilo hned z kraje oslabení hned dvakrát vyhodit kotouč za Rittichovu branku. Tempo hry se nám zvedlo na obou stranách.
36:32
Pavel Kubiš (ZLN) 2+10 za zásah do oblasti hlavy a krku. Boleslavské tak čeká dvouminutová přesilová hra pěti proti čtyřem.
36:32
Petr Holík nastřelil v přečíslení tvrdou ranou horní tyčku hostující branky. Obrovská šance Zlína, kterou domácí útočník nedokázal využít.
35:41
Petr Holík našel ve stoprocentní šanci kapitána Veselého, který střelou z první napálil pouze boční síťku boleslavské klece.
35:18
Boleslavští raději dvakrát nahodili kotouč od středního pásma, aby ztlumili tlak domácích.
34:26
Domácí hokejisté se po vyrovnávací trefě hodně nabudili a Rittich hned musel zasahovat proti jedovaté střele jednoho z útočníků Zlína.
33:49
Domácím se podařilo v signalizované výhodě vyrovnat! Cibák zachytil těžký kotouč, který předložil střílejícímu Matějíčkovi, jehož bombu vyrazil Rittich pouze před TOMÁŠE SÝKORU, který kotouč okamžitě dorazil za záda hostujícího brankáře. Asistence: Martin Matějíček, Martin Cibák.
31:26
Ševci se opět usadili a obstřelují branku Ritticha.
30:46
Oba brankáři se teď prezentovali parádními zákroky ve vlastním brankovišti. Aktivnějším celkem jsou momentálně domácí.
30:24
Zlínští se trochu vzchopili a usadili se před brankou Ritticha. Svižný pokus od Roberta Říčky ale brankář hostujícího celku v pohodě lapil. Buly před Davidem Rittichem.
29:38
Je tu další zakázané uvolnění hokejistů bruslařského klubu.
28:57
Icing hostí, následuje buly před Davidem Rittichem.
28:06
Hraje se hokej v hodně pomalém tempu. Boleslavští se teď řítili do dobré šance, ale Richard Jarůšek se ocitl v ofsajdovém postavení a hra se tak vrací zpátky od středního pásma.
26:36
Říčka se protlačil přes obránce hostí a nepřesnou střelou se snažil vystrašit Ritticha.
26:10
Veselý šikovně posunul za sebe na modrou čáru najíždějícímu Aleši Holíkovi, jenž dělovkou z první poslal kotouč do ochranné sítě.
25:14
Po menší odmlce si na kotouč zase sáhl Štůrala, který si poradil s oběma pokusy kapitána hostí Davida Výborného.
23:41
Skrumáž před Rittichem a domácí měli několik slibných šancí. Ale Kubiš a vzápětí ani Cibák nedokázali protlačit kotouč za klečícího Ritticha.
22:35
Boleslav hraje s klidem a do šancí Zlín vůbec nepouští.
21:24
Zlínu se nedaří založit nějakou kombinaci, která by měla hlavu, nebo patu. Zatím je to ze strany Zlína bída.
20:38
Bruslaři zvládli výborně i tohle oslabení a Ovčačík může zpátky do hry.
20:14
Zlínští ještě dohrávají přesilovou hru při vyloučení Ovčačíka.
20:01
Úvodních dvacet minut je za námi a lepší pozici do druhé třetiny má hostující Mladá Boleslav. Hosté působí na ledě jistým dojmem a dokonce se jim podařilo po parádní přesilovkové akci dostat do vedení. Trončinský našel dobře postaveného Výborného, který otevřel střelecký účet zápasu. I ve zbytku třetiny byli lepší hosté, kteří už ale branku nepřidali. Zlínští jakoby hráli na půl plynu a jejich výkonu něco chybí.
20:00
19:14
Zatím hodně tragická přesilovka v podání domácích hokejistů.
18:38
Ctirad Ovčačík (MBL) dvě minuty za držení protihráče.
17:46
Tomáš Žižka inkasoval tvrdý zásah pukem do obličeje a bude muset po svých opustit hrací plochu a rychle zamířit do kabin na šití.
16:42
Slušný tlak hostí ukončila Klimentova střela, kterou brankář domácích bez obtíží pokryl.
16:10
Za brankou Zlína se mírně postrkovali Aleš Holík s Jarůškem. Rozhodčí ale zůstavají v klidu a počet hráčů na ledě se měnit nechystají.
15:36
Lenc si všiml neobsazeného Tomáše Hyky, který ale dobrou šanci proměnit nedokázal.
14:58
Žejdl se vrací zpátky do hry a Mladá Boleslav je zase v plném počtu.
14:30
Zlínská přesilovka hodně pokulhává. Jde vidět, že domácí se ještě potřebují více sehrát.
13:39
Kombinace Zlína byla přerušena rozhodčím, protože Ondráček se postavil Rittichovi do brankoviště, což pravidla zakazují.
12:58
Lukáš Žejdl (MBL) 2 minuty za krosček.
11:24
V závěru přesilovky se do šance tlačil Říčka, ale ani ten neuspěl proti Rittichovi, protože minul branku. Boleslav hraje v pěti.
10:42
Zlínu byl odpískán ofsajd a hra se vrací do středního pásma, kde se bude vhazovat.
9:40
Jarůškovi se povedlo natlačit k nahozenému kotouči a hosté naspořili cenný čas v oslabení.
9:18
Také Zlín si zahraje poprvé přesilovku. Ctirad Ovčačík (MBL) si odpyká dvouminutový trest za hákování.
8:33
Bruslaři ukázkově předvedli souhru v přesilové hře. Trončinského přesný pas uklidil z ostrého úhlu za klečícího Štůralu DAVID VÝBORNÝ. Asistence: Marek Trončinský.
7:34
Ondráčkovi se vyhodit puk do bezpečí nepovedlo a Boleslav stále kombinuje v útočné třetině.
7:17
Domácí zatím bez obtíží zvládají protiútoky hostů.
6:36
Je tu druhá přesilová hra pro Mladou Boleslav. Ondřej Veselý (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
6:31
Rittich si po delší době osahal gramáž kotouče a bude se vhazovat před jeho brankovištěm.
5:26
Bruslaři jsou hodně aktivní a Štůrala se má v brance co ohánět. Jeho protivník Rittich má zatím mnoho méně práce.
4:55
Aleš Holík je zpátky na ledě, Zlín přečkal první oslabení bez inkasované branky. Boleslav se dostala do nebezpečných šancí, ale Štůrala byl bezchybný.
4:16
Berani opět posílají kotouč do bezpečí a šetří vteřinky při oslabení.
3:41
Berani zatím první oslabení zvládají na jedničku.
3:10
Štůrala se parádně na poslední chvíli stačil přesunout k pravé tyči a zneškodnil Bártovu ostrou střelu.
2:54
Aleš Holík (ZLN) 2 minuty za hru vysokou holí. Mladou Boleslav čeká první přesilová hra.
2:20
Ondráček vtáhl kotouč do útočné třetiny, kde dobrým pasem našel Holíka, který v tutovce netrefil odkrytý kout v brance.
1:33
Berani zahráli kotouč na icing a hra se vrací před Štůralu, kde se bude opět vhazovat.
1:24
Zlínští se drali do přečíslení, ale Okálovi kotouč utekl a na kotouči jsou zpátky hosté.
0:44
Látalova střela končí v náručí pozorného Štůraly. Vhazuje se v obranném pásmu Beranů.
0:26
Boleslav nahodila kotouč po úvodním buly do útočné třetiny, kde se ale nic převratného nekonalo.
00:01

PSG Zlín: Štůrala (Kašík) – Řezníček, A. Holík, Žižka, Matějíček, Urbanec, Kotvan – Sýkora, Cibák, Kubiš – Veselý, Holík, Ondráček – Říčka, Vlach, Okál – Čech, Fořt, Šťastný.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Řehoř) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný, Trška – Pacovský, Výborný, Bárta – Látal, Urban, Klimenta – Hyka, Žejdl, Lenc – Jarůšek, R. Hruška.

Rozhodčí: Čech, Polák – Skopal, Polonyi..
Zlínský kapitán Ondřej Veselý dnes nastoupí v utkání 4. extraligového kola s Mladou Boleslaví k jubilejnímu zápasu číslo 1 000 v české nejvyšší soutěži.
Hezkou neděli ze Zlína, kde Tipsport extraliga pokračuje již čtvrtým kolem. Proti domácím Beranům se dnes postaví BK Mladá Boleslav. Zlínu se vstup do sezóny nevydařil a v tabulce svítila v kolonce bodů nepříznívá nula po dvou kolech. Zlínští nestačili v těžkém úvodu sezóny nejprve na mistra z Litvínova a poté doma podlehli Spartě. Chuť si spravili až na ledě silného Třince, který překvapivě porazili těsně 2:1.

Hokejisté bruslařského klubu získali ve třech odehraných duelech dva body. V úvodním kole extraligy dokázali porazit celek Pardubic a po prohraném duelu v Chomutově podlehli Olomouci na samostatné nájezdy. Boj o plný počet bodů dnes bude určitě na pořadu dne. Duel mezi Zlínem a Mladou Boleslaví startuje v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.