Dnešní duel mezi Zlínem a Mladou Boleslaví dospěl po vyrovnané bitvě až k samostatným nájezdům, které nakonec vyhráli domácí hokejisté, díky dvěma přesným zásahům. Viděli jsme hodně bojovný hokej s hromadou šancí a parádními zákroky brankářů. Pro dnešek je to ze Zlína všechno. Hezký zbytek sobotního večera, napočtenou.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým PSG Zlín.
Vítězný nájezd za Zlín si připisuje PETR HOLÍK.
64:56
Ještě střela Urbance, kterou Rittich vyrazil. Vypadá to na samostatné nájezdy.
64:23
Vlach zachytil rozehrávku hostů, ale nic vymyslet nedokázal. Poslední vteřinky prodloužení.
63:44
Vhazuje se po pravé ruce Davida Ritticha.
63:02
Čekají nás poslední dvě minutky prodloužení.
62:35
Zlínští se dokázali ubránit, Žižka je zpátky ve hře.
62:31
Štůrala se rychle přesunul a výborný zákrokem zneškodnil střelecký pokus Klepiše.
61:18
Zlín v oslabení vyhazuje kotouč až k Rittichovi.
60:56
Tlak hostů sílí a sílí. Štůrala si ale se všemi pokusy dokázal poradit.
60:22
Hned z kraje prodloužení tu máme vyloučení na straně Zlína. Tomáš Žižka (ZLN) 2 minuty za zdržování hry.
60:01
Boleslav si za výkon v poslední dvacetiminutovce zasloužila remízu a poslala tak zápas do pětiminutového prodloužení.
60:00
59:58
Icing hostů, ještě buly u Ritticha.
59:36
Petr Holík dvakrát v řadě selhal ve stoprocentní šanci. Mezi diváky to jenom zahučelo. Do konce třetí třetiny zbývá několik vteřin a vhazuje se u Ritticha.
59:10
Maruana poslal čistým hitem k ledu Pacovského. Začíná se přiostřovat.
58:56
Musilovu střelu z otočky vyrazil Štůrala maskou.
58:15
Dalším, kdo střílel těsně vedle branky hostí, byl Ondráček.
57:30
Tlak Zlína pokračuje. Bukarts jen těsně minul odkrytý prostor u pravé tyče Rittichovy branky.
57:18
Závěr utkání bude ještě velmi zajímavý.
56:17
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hosté vyrovnávají v samotném závěru utkání. Po chybce v domácí defenzívě se dostal do samostatného úniku DOMINIK PACOVSKÝ, který v zakončení přelstil brankáře Štůralu. Asistence: Michal Bárta, Marek Trončinský.
55:25
Ondráček nabídl kotouč Marunovi, který ve střelecké pozici selhal.
54:53
Střelecký pokus Jarůška končí v ochranné síti.
54:26
Cibák posunul na Čachotského, který ještě hledal před brankou Sýkoru, ale ten se už ke kotouči nedostal.
53:51
Jeden z obránců Zlína namazal puk přímo na hokejku Jarůška, který se ovšem neprosadil mezi dvěma hráči Zlína.
52:56
Urbancovu střelu stačil Rittich vyrazit. Boleslav hraje v plném počtu.
52:28
Berani si opět dlouho v přesilovce přihrávali a Ritticha moc neohrozili. Vzápětí se rozhodl střílet dvakrát Marušák, ale oba pokusy byly neúspěšné.
51:38
Voráček byl zasažen kotoučem a hra je přerušena.
50:54
Výhoda přesilové hry pro Zlín. Jakub Klepiš (MBL) 2 minuty za nedovolené bránění.
50:29
Boleslav začíná být s blížícím se závěrem utkání hodně aktivní a chce si ze Zlína odvézt nějaké body.
49:05
Přesilovka se Zlínu vůbec nevydařila. Hosté se bez problému ubránili a jsou kompletní.
47:40
Veselý ztratil na útočné modré kotouč a do šance vybídl Urbana. Ten už ale neměl dostatek sil v oslabení a jeho střelecký pokus mířil mimo branku.
47:00
Zlín je kompletní a teď budou mít výhodu přesilové hry hokejisté Zlína. Richard Jarůšek (MBL) 2 minuty za hákování.
46:02
Pavel Kubiš (ZLN) – Michal Bárta (MBL) oba 2 minuty hrubost.
45:44
Na ledě se strhla šarvátka mezi Kubišem a Bártou. Mini souboj vyhrál útočník hostů, který povalil zlínského útočníka na led.
44:59
Martin Matějíček (ZLN) 2 minuty za podražení.
44:59
Trončinský předvedl parádní kličkovanou, ale na konci své akce byl faulován a hosté si zahrají přesilovou hru.
44:31
Dělovka Stříteského končí v moci Štůraly.
44:10
Tvrdý projektil od Klepiše jen těsně přelétl zlínskou klec.
43:03
Tentokrát se vhazuje na opačné straně kluziště. Před brankářem Štůralou.
42:19
Boleslavští vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Buly před Rittichem.
41:31
Cibák je zpátky na ledě a domácí jsou kompletní.
41:17
Bekhendové zakončení Richarda Jarůška dokázal brankář Štůrala lapačkou vytěsnit do horní tyčky. Obrovská šance hostů zůstává nevyužita.
40:30
Boleslav vstoupila do třetího dějství hodně aktivně.
40:01
Druhou třetinu vyhráli domácí poměrem 2:1 a do kabin si tak odnášejí velmi těsný náskok. V prostřední části se hrálo hodně agresivně, ale také se hodně útočilo. Oba brankáři chytají velmi dobře a třetí třetina bude jistě velmi zajímavá.
40:00
39:31
Na závěr druhé třetiny je tu přesilová hra pro Mladou Boleslav. Martin Cibák (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
39:10
Rittich vyjel ven z branky, aby sebral kotouč, který se snažil přebírat Říčka, ale ten se posléze dostal do slibné šance, kde ho brankář Bruslařů parádně vychytal.
38:55
Zlín se dokázal ubránit a Říčka je zpátky na ledě.
38:06
Boleslavští zahráli ve vlastní přesilovce zakázané uvolnění.
37:44
Tlak hostí přerušil včasným vypíchnutím kotouče Jiří Ondráček.
36:55
Robert Říčka (ZLN) 2 minuty za sekání.
36:40
Žižkova tvrdá rána končí v lapačce Ritticha. Buly u branky hostí.
36:16
Vhazuje se u branky Ritticha.
35:33
V šanci se ocitl dnes hodně aktivní Cibák. Slovenský útočník ale ani na druhý pokus nedokázal přelstít Davida Ritticha.
34:28
Tlak Beranů nám zatím další branku nepřinesl. Sérii několika přihrávek dokonal střílející Marušák.
33:17
Roman Vlach (ZLN) – Michal Bárta (MBL) oba 2 minuty hrubost.
33:17
Ondřej Veselý (ZLN) 2+2 minuty hrubost – Jiří Kučný (MBL) 2+2 minuty hrubost.
33:17
Zlín právě vstřelil branku!
Zlín opět přetahuje vedení na svoji stranu. Dostatečný důraz předvedl na brankovišti ONDŘEJ VESELÝ, který rychlou dorážkou dopravil puk do sítě. Je to jeho dnes již druhá trefa. Vzápětí se do zlínského útočníka pustil Kučný, který nejspíše neunesl inkasovaný gól. Asistence: Roman Vlach, Tomáš Čachotský.
33:04
Radan Lenc (MBL) 2 minuty za hákování.
32:59
Maruna se prokličkoval celým útočným pásmem, ale jeho následná nahrávka na Matějíčka vyhnala zlínské z útočného pásma.
32:16
Zlínští svoji akci překombinovali a vzápětí jim byl odpískán ofsajd. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
30:26
Střela Holíka končí v lapačce Davida Ritticha.
29:58
Dorážka Pavla Kubiš končí v lapačce Ritticha. Buly před brankou hostů.
29:10
Čachotského střelu Rittich vyrazil a následně po nepřesné střele Cibáka se hostům podařilo dostat kotouč do bezpečí.
28:32
Opět se bude vhazovat v obranném pásmu černozelených.
28:04
Bukarts našel přihrávkou osamoceného Holíka, který předvedl parádní kličkovanou, ale ležící Rittich dokázal lapačkou jeho zakončení vychytat.
27:32
Vhazuje se po levé ruce Davida Ritticha.
26:44
Boleslav se v přesilovce střelecky prosadit nedokázala, ale po návratu Kubiše se hosté prosazují. JAKUB KLEPIŠ si počkal na odražený kotouč od zadního mantinelu a z velikého úhlu ho dopravil do sítě. Asistence: Marek Trončinský.
26:35
Kubiš se vrací z trestné lavice, domácí jsou kompletní.
25:51
Štůrala si připisuje další úspěšný zákrok a přesilovka hostů se pomalu blíží ke konci.
25:40
Zlínší se zatím velmi dobře brání. Vzápětí se povedlo vyhodit puk do bezpečí Kotvanovi.
25:05
Štůrala okamžitě likviduje lapačkou ostrý pokus Urbana.
24:31
Pavel Kubiš (ZLN) 2 minuty za podražení.
24:09
Sotva se vrátil hostům z trestné lavice vyloučený Pabiška, tak brankář Rittich kapituluje. Matějíčkovu bombu od modré čáry dokázal tečovat do horního rohu branky, dobře postavený ONDŘEJ VESELÝ. Asistence: Martin Matějíček, Roman Vlach.
23:15
Zakázané uvolnění Zlína. Buly před Štůralou.
22:59
Řezníček je na ledě a začíná krátká přesilovka Zlína.
22:38
Čachotský si sjel na střelu, ale kotouč mu vzápětí utekl z hokejky.
22:07
Počet hráčů na ledě se vyrovná. Lukáš Pabiška (MBL) 2 minuty za podražení.
21:44
Boleslav mohla jít do vedení! Přesunujcí se Tomáš Štůrala předvedl neskutečný zákrok, když zastavil na brankové čáře dorážku Lukáše Pabišky.
20:59
První přesilová hra pro Mladou Boleslav. 2 minuty za držení protihráče si odsedí Dalibor Řezníček (ZLN)
20:05
Oba celky hrají v plném počtu.
20:01
Dvacet minut duelu mezi Zlínem a Mladou Boleslaví je za námi. Viděli jsme vyrovnanou třetinu, kdy se oba celky střídavě přetahovaly o kotouč a dokázaly si vytvořit i souvislejší tlak. Do vedení dostal domácí celek v přesilovce Bukarts. Hosté ale dokázali hned v osmé minutě odpovědět zásluhou Musila. V závěru třetiny měli o něco více ze hry domácí, ale výborný Rittich pokryl několik slibných pokusů zlínských hokejistů. Druhá část odstartuje v 17:54.
20:00
19:18
Probíhá poslední minutka první třetiny.
18:59
Cibák nedokázal ani na dvakrát překonat klečícího Davida Ritticha.
18:22
Holíkovu střílenou nahrávku dokázal Rittich tygřím skokem ulovit.
18:03
Poté se na ledě strhla menší potyčka a bude se vylučovat. Tomáš Voráček (MBL) – Tomáš Fořt (ZLN) oba 2 minuty za hrubost.
18:03
Říčka dostal parádně nabito od Holíka a jeho bombu Rittich s menšími problémy dokázal zkrotit.
17:19
Čachotský nabil Kotvanovi, jenž střelou z první minul branku Ritticha.
16:37
Boleslavské zastavil při přechodu do útočného pásma odpískaný ofsajd.
15:40
Ze střelecké pozice jen těsně minul branku Ritticha střílející Petr Holík.
15:15
Zdlouhavá kombinace a několik střel na Ritticha, taková byla přesilovka domácích.
13:44
Marušák z otočky trefil pouze bránícího Klepiše. Tlak domácích pokračuje.
13:13
Zlínské čeká další přesilová hra. Michal Bárta (MBL) 2 minuty za hru vysokou holí.
12:19
Pacovského střela švihem končí v lapačce Štůraly. Buly u branky domácích.
12:02
Rittich kryje další pokus Romana Vlacha. Tentokrát puk končí v lapačce a bude se vhazovat před brankářem hostí.
11:54
Rittich vykopl pravým betonem bekhendovou dorážku Romana Vlacha.
11:20
Branka za Štůralou byla vychýlena ze svého postavení. Vhazuje se po pravé ruce zlínského brankáře.
10:46
Ondráček tvrdým hitem přišpendlil na hrazení obránce Ovčačíka.
10:25
Jarůšek zasprintoval a našel před brankou osamoceného Urbana, který puk tečoval ramenem jen těsně vedle branky.
9:48
Zlínský tlak završila zblokovaná střela Tomáše Sýkory. Buly před brankou hostů.
8:46
Ukázkovou bojovnost předvedl Cibák, ale jeho pokus dokázal Rittich se štěstím vyrazit.
8:28
Ke střele se chystal Kubiš, ale jeho pokus byl včas zblokován jedním z hostujících obránců.
7:50
Hosté nebezpečně zahrozili z rychlého brejku a máme srovnáno! Radan Lenc našel parádním pasem rozjetého PAVLA MUSILA, který úspěšně tečuje kotouč za Štůralova záda. Asistence: Radan Lenc.
6:49
Sýkora nedokázal zachytit Čachotského rozehrávku a píská se zakázané uvolnění.
6:23
Hra je přerušena a po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
4:54
Kučný se snažil za brankou Štůraly překvapit kličkou obránce Žižku, ale neuspěl.
4:28
Štůralu se snažil rychlou střelou na bližší tyč překvapit střílející Musil, ale neuspěl. Do útoku mohou žlutomodří.
3:37
Do velmi dobré pozice se dostal po přihrávce Sýkory Tomáš Čachotský, jehož povedenou střelu dokázal Rittich udržet ve výstroji.
2:56
Jarůšek posunul puk na levé křídlo na Tomáše Urbana, který jen těsně minul odkrytý prostor u Štůralovy tyče.
2:36
Boleslavští se zatím oklepávají z dobrého nástupu domácích.
2:02
Berani bleskově využívají přesilovou hru a ujímají se vedení v zápase. Matějíčkovu střelu úspěšně dorazil za Rittichova záda lotyšský útočník ROBERTS BUKARTS. Asistence: Petr Holík, Martin Matějíček.
1:54
Jiří Kučný (MBL) 2 minuty za držení.
1:50
Zlínští si vytvořili nadějnou šanci, ale byli faulovaní a budou hrát první přesilovou hru.
1:36
Lenc posunul kotouč na Musila, kterého Štůrala v leže dokázal vychytat. Vhazuje se u branky domácích.
1:28
Kubiš šikovně natáhl puk za branku, odkud našel příhrou Matějíčka, jehož pokus Rittich vytěsnil mimo branku.
0:44
Na opačné straně úspěšně zasahuje David Rittich.
0:28
Úvodní vhazování sice vyhráli domácí, ale jako první se do šance dostal hostující Klimenta. S jeho žabičkou měl Štůrala menší komplikace.
00:01

PSG Zlín: Štůrala (Kašík) – Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Urbanec, Řezníček, Horák – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Maruna, Ondráček – Veselý, Vlach, Fořt – Sýkora, Cibák, Čachotský – Čech.

BK Mladá Boleslav: Rittich (M.Růžička) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný, Robar – Hyka, Klepiš, Klimenta – Jarůšek, Urban, Pacovský – Bárta, Musil, Lenc – Kubica, Hruška, Pabiška – Ďurač.

Rozhodčí: Čech, Hejduk – Bryška, Lukš.
Vánoce i reprezentační přestávka jsou již za námi a Tipsport Extraliga se opět rozbíhá i o svátcích. Na svatého Štěpána se proti sobě postaví na ZS Luďka Čajky domácí hokejisté proti třetímu celku v tabulce. Mladá Boleslav letos zažívá velmi povedenou sezonu a užívá si formu ve vyšších patrech v tabulce. Boleslavští se nachází na třetí příčce a na svém kontě mají 51 bodů. Nedávno ve svém kádru přivítali trenéři Výborný s Jelínkem novou posilu. Kádr Bruslařů rozšířil útočník s reprezentačními zkušenostmi. Jakub Klepiš, který se stal pro Třinec nechtěný. Zlínští před úterní prohrou v Třinci dokázali bodovat čtyřikrát v řadě, ale poté jejich sérii utnuli právě Oceláři, které převzal nově Jiří Dopita. Do branky se po delší době postavil Tomáš Štůrala, ale ani on dobrým výkonem nezabránil porážce. Zlínské čeká tedy pořádná motivace, protože tento duel s Mladou Boleslaví může být hodně klíčový. Právě teď začíná ten tuhý boj o postupovou desítku a přímý postup do vyřazovací fáze. Uvidíme, jak na oba celky zapůsobila menší přestávka. Duel mezi Zlínem a Boleslaví startuje v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.