Sparta - Mladá Boleslav: Jan Piskáček vstřelil gól na 4:0

Loučím se s Vámi a přeji příjemný zbytek víkendu!
Ve třetí třetině Sparta dovršila své tříbodové vítězství čtvrtou brankou z hole Jana Piskáčka a i přes střeleckou aktivitu Mladé Boleslavi z první a druhé dvacetiminutovky vychytal Tomáš Pöpperle čisté konto.

Nejlepší hráči utkání: Brian Ihnačák – Tomáš Hyka.

Střely ve třetí třetině (celkem): 17:1 (34:24).
59:39
Pražané ještě kombinují před Maxwellem.
59:06
Ještě v závěru utkání si Sparta zahraje přesilovou hru. Lukáš Pabiška dostává dvě minuty za krosček.
58:56
Ke střele od modré čáry se odhodlal Barinka. Jeho dělovou ránu chytil hostující brankář a pozastavuje hru.
57:47
Další střelecké příležitosti nepřichází, puk se přemisťuje z jednoho konce hřiště na druhý.
56:40
Hra se opět zklidnila ani jeden z celků nemá momentálně herní převahu.
55:50
Z otočky vystřelil Pech z pravé strany u Maxwellovy brány, jeho pokus jen proletěl brankovištěm.
55:20
Je tu další úprava ledové plochy, bude se vhazovat v mladoboleslavské třetině.
53:39
Sparta právě vstřelila branku!
Parádní trefou se nyní blýskl JAN PISKÁČEK. Po nahrávce od Uhera si kotouč zpracoval, napřáhl zprava od modré čáry tak, že jeho střela prosvištěla skrz všechny bránící i clonící hráče před Maxwellem. Ten měl zakrytý výhled, a tak se stihl pouze ohlédnou za trefou, jež mu prosvištěla nad ramenem a doplachtila pod břevno jeho svatyně. Asistence: Dominik Uher, Lukáš Cingel.
51:55
Vše ale mohl vynahradit Netík, který ujel hostující defenzívě podél pravého mantinelu. Propracoval se až ke střele z pravého kruhu, která ztroskotala na připraveném Maxwellovi.
51:35
Ani napodruhé se Spartě nepodařilo beztrestně osvobodit, je tu další zakázané uvolnění.
51:27
Také ve třetí třetině jsou častá přerušování hry, vhazovat se bude u Pöpperleho po icingu Sparty.
Dnešní utkání sleduje 6238 diváků.
50:25
Kudrna mohl skórovat podruhé v utkání. Nepokrytý se ocitl v mezikruží, střelou zápěstím prověřil mladoboleslavské gólmana, jenž černou pryž chytil do své náruče.
49:49
Po návratu Šticha na hrací plochu je hra přeruše pro postavení jednoho ze sparťanů v mladoboleslavském brankovišti.
49:23
Bruslaři se osvobozují a mohou chvilku vydýchat tlak domácích.
48:29
Sparta se úspěšně drží u Maxwella, Pech nejprve zleva u brány vystřelil poprvé, poté dorážel odražený kotouč, potřetí se mu již puk nepodařilo trefit. Maxwell byl rychlejší, když se po kotouči vrhl a přikryl ho.
47:47
Jenže dlouho v pěti Středočeši nezůstanou. Na trestnou lavici usedl David Štich, který se provinil držením.
47:41
Hosté jsou kompletní.
47:27
Řepík nalevo hledal na pravé straně čekajícího Hlinku, který našel jeho přihrávku, jenže puk v síti neskončil.
47:09
Poté, co puk proletěl okolo obou střídaček, kde se také odrazil zpět do hřiště, se hra opět přerušuje.
46:49
Aktivitu Sparty pozastavuje ofsajd, vhazuje se ve středním pásmu.
46:03
Hlinka zespoda levého kruhu tvrdě vypálil, obětavost mladoboleslavského hráče, který lehl do střely, jeho šanci zhatila a puk skončil v druhém rohu kluziště.
45:41
Další přesilová hra pro domácí mužstvo, za vysokou hůl odchází na trestnou lavici Jiří Kurka s dvouminutovým trestem.
44:58
Střelou z mezikruží zahrozil Netík, který byl nepohlídán, k jeho smůle se mu do střely položil bránící hráč, a tak se kotouč k Maxwellovi ani nedostal.
44:02
První z důležitějších zákroků Maxwella, jeden ze sparťanů mu projel před bránou a chtěl ho přelstít, jenže mladoboleslavský gólman mu vypíchl puk.
43:19
Na ledu je k vidění urputná hra z obou dvou stran, kdy se ani jeden z táborů nedostává k zakončení.
42:22
Hosté jsou již kompletní a hra se přesouvá před Pöpperleho.
41:55
Hosté vyhazují puk a mohou vystřídat po tlaku Pražanů.
40:22
začátkem třetí třetiny si zahraje v početní výhodě Sparta, Jan Holub dostává dvě minuty za podražení.
40:01
Střídání v týmu BK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jan Lukáš, přichází Brandon Maxwell.
40:01
Obě mužstva jsou již na ledové ploše a brzy odstartuje třetí dvacetiminutovka.
Třetí třetina odstartuje přibližně v 20:22.
Střely ve druhé třetině (celkem): 9:14 (17:23).
Ve druhém dějství se muselo skóre měnit hned dvakrát, pokaždé po gólu z hole sparťanského hráče. V přesilové hře navýšil na 2:0 Petr Vrána střelou pod břevno Lukášovy brány. Závěrem prostřední dvacetiminutovky při hře čtyři na čtyři po chybě mladoboleslavské obrany skóroval Brian Ihnačák trefou mezi betony gólmana hostů. Tak jako konec první třetiny, tak i té druhé strávili sparťané v oslabení, nicméně ani tentokrát přesilovka nevynesla bruslařům překonání Tomáše Pöpperleho, ve třetí dvacetiminutovce budou Mladoboleslavští dohrávat ještě osm sekund ve hře pět na čtyři.
40:00
39:15
Pražanům se podařilo osvobodit a sbírají tak potřebný čas.
38:53
Sparťanský gólman raději podržel kotouč po střele jednoho z útočících hráčů, bude se vhazovat v pásmu Sparty.
38:40
Hosté se drží před Pöpperlem, jenže se jim nedaří dostat přes obranu domácích k zajímavému zakončení.
38:08
Juraj Mikuš se musel na trestnou lavici navrátit, neboť obdržel dvě minuty za sekání, Sparta půjde do čtyř.
36:49
Obě mužstva jsou již kompletní.
36:16
Po nepřesnostech mladoboleslavské obrany zvyšuje Sparta své vedení již na tři góly. Forman zavezl puk do útočné třetiny, zleva posunul kotouč na osamoceného BRIANA IHNAČÁKA, který přes obránce prostřelil Lukáše mezi betony. Asistence: Miroslav Forman.
35:22
Po chybě Sparty na modré čáře se puku chopili hosté, Trončinský v úniku dojížděn jedním ze sparťanů mohl snížit, ale Pöpperle ho úspěšně vybruslil.
34:49
Dlouho to ale sparťanům nevydrželo, za podražení si odpyká rovněž dvě minuty i domácí Juraj Mikuš.
34:41
Po vlastním oslabení si Pražané zahrají přesilovou hru, Martin Látal odchází na trestnou lavici za podražení.
34:19
Sparta je již kompletní.
34:04
Štichovo nahození na bránu na první pohled nevypadalo nebezpečně, jenže střela byla ještě tečovaná. Nicméně puk v domácí bráně nekončí.
33:18
Hostům se nedaří udržet v útočném pásmu, Sparta se úspěšně brání a dostává puk ze třetiny.
32:19
Mladá Boleslav dostává možnost snížit, Lukáš Klimek obdržel dvě trestné minuty za hru vysokou holí.
32:19
Následuje komerční přestávka.
32:00
Obě mužstva střídají, Sparta rozehrává zpoza své svatyně.
30:32
Mohlo to být již 3:0, ale nedůslednost v hostující obraně nebyly potrestány. Domácí se dostali k "ťukecu" na tři rychlé přihrávky, ta závěrečná ale, i k překvapení Jana Lukáše, v síti neskončila.
29:30
Hra se uklidnila ani jeden z celků se nedostává k nebezpečné koncovce.
27:53
Další pěkná souhra ve třetině hostů ze strany Pražanů. Uher si počkal na dojíždějícího Cingela, který zblízka zkoušel zakončovat. Tentokrát byl v souboji se sparťanem silnější brankář Mladé Boleslavi.
26:02
Domácí rychle početní výhodu využívají! Po nevydařené prvotní souhře a rychlém výletu hostů k Pöpperlemu se znovu domácí dostali k Lukášovi. Kumstát počkal u levého mantinelu na dojíždějícího Hlinku, který posunul kotouč na PETRA VRÁNU. Ten číhal před bránou a přesně tečoval puk pod horní tyč. Asistence: Jaroslav Hlinka, Petr Kumstát.
25:19
První přesilovku si zahraje i Sparta. Hosté dostávají dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
24:32
Na druhé straně chtěl prostrčit puk za Pöpperleho Lenc, když jel po půlkruhu brankoviště. Domácí brankář si situaci pohlídal a puk nepropustil.
23:29
Pohledná akce Sparty, kdy Řepík hledal na pravé straně své spoluhráče. Cingel s Kumstátem si sjížděli před bránu, aby moli tečovat, trefit správně puk se nakonec nepovedlo ani jednomu z nich.
22:40
Poté, co se Sparta nepropracovala k zakončení, končí kotouč ve středním pásmu a obě mužstva střídají.
21:50
Rychlé přesunutí hry z pásma Sparty k Lukášovi znamenalo najetí osamoceného Piskáčka po pravé straně, nicméně jeho střela mladoboleslavského maskovaného muže nepřelstila.
21:26
Trončinský na modré přihrál Štichovi, který poslal dělovku na sparťanskou svatyni. Brankář Pražanů se puku postavil a hra se opět přerušuje.
21:01
Domácí gólman raději pokryl kotouč před dojíždějícími Mladoboleslavskými a bude se vhazovat před Pöpperleho bránou.
20:25
Po levé straně se probojoval do útočné třetiny Hlinka, avšak situace se dále nerozvinula a hosté vyhodili puk.
20:01
Obě mužstva se již rozbruslují, za chvíli bude zápas pokračovat.
Druhá třetina započne přibližně v 19:21.
Střely na bránu po první třetině: 8:14.
Úvodní dvacetiminutovka nabídla zajímavý herní projev obou celků. Lépe do zápasu vstoupila Sparta, která první minuty měla na ledě převahu. Postupně se však Mladá Boleslav dostala do tempa a začala mít navrch ona. Jenže závěrem třetiny přišly dvě závažné chyby bruslařů, první ještě využita nebyla, ta druhá ano. Andrej Kudrna v samostatném úniku otevřel skóre střelou pod břevno. Hosté mohli ke konci vyrovnat v první přesilové hře duelu, nakonec se tak nestalo a do druhého dějství se půjde za stavu 1:0.
20:00
19:21
Barinka je již na ledě, pokračuje se v pásmu Sparty. Bruslaři si drží tlak z uplynuté přesilovky.
18:25
Stříteský zkusil dělovku od modré čáry, ta si na Pöpperleho nepřišla a vzápětí se kotouč dostává mimo útočné pásmo hostů.
17:21
Je tu první vyloučení utkání! Přesilovou hru si zahraje Mladá Boleslav, Michal Barinka si odpyká dvě minuty za sekání.
16:45
Hra je přerušena pro postavení mimo hru Mladé Boleslavi, vhazuje se ve středním pásmu.
15:03
Nicméně zanedlouho se domácí ujímají vedení z brejkové situace. Cingel ve středním pásmu našel najíždějícího ANDREJE KUDRNU, který zcela nehlídán ujel do útočného pásma a s přesností prostřelil Jana Lukáše terfou pod břevno. Asistence: Lukáš Cingel, Dominik Uher.
14:52
Jeden z obránců hostů nezachytil rozehrávku ve středním pásmu, číhající Pech tak mohl ujet sám na Lukáše, jenže v jeho záměru mu zabránil ofsajd.
14:21
Následuje další přestávka k čištění ledové plochy. Bude se pokračovat vhazováním ve středním pásmu.
14:05
Sparta vyhazuje na další zakázané uvolnění, znovu se bude pokoušet propracovat ze třetiny.
13:17
Šance i na druhé straně! Z mezikruží vystřelil Trončinský, Pöpperle měl zhoršené vidění v důsledku mnoha hráčů v předbrankovém prostoru, nicméně se mu povedlo kotouč vytěsnit mimo jeho svatyni.
12:09
Klimek nečekanou střelou zespoda levého kruhu překvapil Lukáš, ten ale situaci nepodcenil a nedopouští, aby se Sparta ujala vedení.
11:30
Sparťanům se nedaří oslabit sílu Mladé Boleslavi, vyhazují jen na zakázané uvolnění.
10:55
Hosté se dostávají do tempa, a proto brankář Pražanů raději znovu brzdí hru. Následuje další vhazování.
10:27
Obrovská příležitost pro Látala, který se rychle prosmýkl podél pravého mantinelu, překvapil domácího gólmana bekhendovou střelou. Pöpperle zcela kotouč nezastavil, a tak chtěl dostrkat černou pryž za jeho záda ještě Musil, ale nepodařilo se.
09:05
Mladá Boleslav mohla zaskočit domácího brankáře rychlou souhrou přihrávek, nakonec kotouč v síti neskončil a hra pokračuje dál.
08:22
Rychlost nabral Pech, jenž chtěl obelstít hostující obranu, puk do útočného pásma dostal, nicméně brzy se ho ujal hráč v černozeleném.
07:13
Hra se zklidnila, oba týmy si udělaly výlet na druhou stranu kluziště, veškerá snaha však vždy skončila pouze souboji u zadních mantinelů.
06:30
Pöpperle raději pozastavil hru a následuje komerční pauza, po které bude následovat vhazování před domácím gólmanem.
05:54
Poprvé se na delší dobu usadili v útočné třetině také bruslaři, jenže Sparta urputně napadá a vážnější příležitost a otevření skóre nepřichází.
04:41
Po nedůslednosti sparťanské obrany zakončoval tvrdou střelou z pravého kruhu Pospíšil, ale Pöpperle dokázal včas zareagovat a vyrazil kotouč.
04:22
Další útočnou aktivitu domácích přerušil ofsajd, další vhazování ve středním pásmu.
04:09
Hra je přerušena a bude se vhazovat ve středním pásmu u modré čáry do třetiny Sparty.
03:33
Pražané stále tlačí na svého soupeře a pokouší se vypracovat si zajímavé zakončení.
02:43
Krátce po vhazování se uvolnil do mezikruží Vrána a otestoval pozornost mladoboleslavského gólmana, ten ve zkoušce obstál.
02:22
Pohledná akce ze strany Sparty. Cingel zavezl puk do útočného pásma, poslal přihrávku napravo na Kudrnu. Ten nahodil puk na bránu, Lukáš nedokázal hned pozastavit hru a ještě nakvap hasil situaci před dorážejícím Cingelem.
01:57
První větší zásah si připisuje Tomáš Pöpperle, který raději podržel puk před dojíždějícím Jiránkem.
01:35
Hostům se daří vyhodit puk ze své třetiny a mohou vystřídat.
00:57
Od modré čáry napřáhl Gernát, jehož dělovka skončila pouze na betonech gólmana Lukáše.
00:20
V prvních sekundách se ujímají větší aktivity domácí hráči, kteří bojují v útočné třetině.
00:01
Oba celky se již sjíždí na ledové ploše, utkání bude moci brzy odstartovat.

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Piskáček, Nedomlel, Gernát, Barinka, Švrček, Mikliš – Klimek, P. Vrána (A), J. Hlinka (C) – Forman, Ihnačák, Netík – Kumstát (A), Pech, Řepík – Kudrna, Cingel, Uher.

BK Mladá Boleslav: Lukáš (Maxwell) – T. Voráček, Stříteský, Hanzlík (C), Kurka, Štich, Trončinský, Holub, Bernad – Hyka, Musil, Lenc – Jonák, Urban, Látal – Pospíšil, Žejdl (A), Pabiška – Ďurač, Volf, Jiránek.

Rozhodčí: Pešina, Bejček – Rozlílek, Kokrment.
V obou duelech letos slavila výhru Sparta

Ve dvou vzájemných duelech aktuálního ročníku vždy tříbodové vítězství slavili Pražané. V rámci 10. kola Sparta nasázela bruslařům devět gólů a brankář Filip Novotný vychytal čisté konto. V odvetě na mladoboleslavském ledě průběh napodoboval první utkání, když se hosté ujali čtyřgólového vedení. Nicméně domácí ve 49. minutě překonali Škarka a v posledních třech minutách zápasů ještě dvakrát skórovali.

10. kolo: SPA-MBL 9:0

Branky a nahrávky: 20. Pech (Ružička, Kalina), 28. Vrána, 29. Gernát, 29. Kudrna, 33. Ihnačák (Ružička), 48. Vrána (Ružička, Ihnačák), 58. Uher (Cingel), 59. Černoch (Forman), 60. Cingel.
Vyloučení: 8:9, navíc Nedomlel (SPA) a Pastor (MBL) 10 minut.
Využití: 3:0.
V oslabení: 2:0.
Střely na branku: 51:19.

23. kolo: MBL-SPA 3:4

Branky a nahrávky: 49. Stříteský (Pabiška), 58. Lenc (Hyka, Vampola), 60. Orsava (Lenc, Žejdl) – 6. Safin (M. Procházka), 26. Pech (Hlinka, Vrána), 28. Hlinka (Pech, Čajkovský), 32. Vrána (Hlinka).
Vyloučení: 4:3.
Využití: 0:2.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 43:36.

BK Mladá Boleslav

Mladoboleslavští jsou postavení o něco níže v tabulce. Díky 47 bodům 35 zápasů jsou průběžně devátí a vyhráli dva zápasy v řadě. Naposledy se speciálními světle modrými dresy pokořili Pardubice doma 5:1 a před tím zvítězili v Karlových Varech 4:3, čímž utnuli sérii pěti porážek v řadě.

Bruslaři mají záporné skóre – 90:106, mají čtvrtý nejvyšší počet inkasovaných branek. Úspěšnost přesilových her mají v úctyhodné podobě 17.45%, nicméně 526 trestných minut z nich dělá druhé nejtrestanější mužstvo v lize a jejich slabinou jsou právě hry v oslabení. S číslem 79.39% jsou třetí nejslabší v TELH. Mladá Boleslav dokázala vsítit dva góly při přesilovce soupeře.

Hráčské statistiky

nejvíce kanadských bodů: Tomáš Hyka (10+17)
nejvíce branek: Radan Lenc (11)
nejvíce asistencí: Tomáš Hyka (17)
+/- hodnocení: Radan Lenc (+10)
nejvíce TM: David Štich a Marek Trončinský (oba 59)

brankář s nejvíce minutami: Jan Lukáš
- odchytané minuty: 1951
- úspěšnost: 91.56%
- průměr gólu na zápas: 2.74

HC Sparta Praha

Sparťanům patří s 33 odehranými zápasy pátá příčka díky 58 nasbíraným bodů. Přestože v posledních dnech roku 2016 dvakrát na domácím ledě neuspěli, když prohráli na Štěpána s Chomutovem 2:3, a pak i se Zlínem 0:3, nový rok odstartovali vítězstvím, když v Brně triumfovali po výborném výkonu 5:2.

Sparta patří mezi jeden z nejofenzívnějších týmů a zároveň má čtvrtý nejnižší počet inkasovaných branek, její celkové skóre je 103:79. V čem Pražané vynikají, jsou přesilové hry, které s 22.97% mají nejlepší v soutěži. Po prvních fázích základní části vévodili sparťané trestným minutám, nicméně se dokázali uklidnit a již jsou „pouze“ třetí s celkovým počtem 511 TM. Oslabení mají poměrně stabilní, úspěšnost drží na 83.54%. Navíc dokázali již pětkrát skórovat ve vlastní nevýhodě.

nejvíce kanadských bodů: Petr Vrána (15+17)

- průměr gólu na zápas: 2.32
Vítejte u dalšího pokračování hokejové Tipsport extraligy, kdy proti sobě v rámci 36. kola nastoupí od 18:30 ve vysočanské O2 areně pražská Sparta a Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.