Chomutov - Olomouc | ONLINE | 6.12.2017 17:30 | Tipsport Extraliga 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chomutov : Olomouc - 6. prosince 2017   17:30

Ukončeno
Chomutov
Chomutov
19:59' Vondrka (Skokan) • 30:46' A. Dlouhý (J. Havel, V. Růžička)
2:3
(1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Olomouc
23:25' Jaroměřský  (Holec, Sundher) • 58:27' Vyrůbalík  (Jaroměřský, Strapáč) • 60:24' J. Knotek  (Vyrůbalík, Eberle)
Chomutov
Sestavy:
J. Laco (Š. Lukeš) – Mrázek, Valach, Dietz, Flemming, Dlapa, Slovák, L. Chalupa – Koblasa, Sklenář, Vondrka – Tomica, V. Růžička, Skokan – Poletín, Huml, Lauko – A. Dlouhý, Chlouba, J. Havel.
Rozhodčí
Pešina, Svoboda – Kajínek, Zavřel.
SD ARÉNA
3 013 diváků
Olomouc
Sestavy:
Konrád (Falter) – Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, L. Galvas, J. Galvas – Laš, J. Knotek, Eberle – Burian, R. Vlach, Skladaný – J. Káňa, Strapáč, Ostřížek – Holec, Sundher, Jergl – Mráz.
Přenos se aktualizuje automaticky

Děkuji za pozornost a zas někdy u extraligy na počtěnou!
Olomoučtí tedy vytěžili z minima maximum a díky skvělému závěru vybojovali hodně cenné dva body. Rozhodující trefu zaznamenal čtyřiadvacet sekund po začátku prodloužení Jan Knotek.

Nejlepší hráči
Adam Dlouhý – Jan Jaroměřský
Konec zápasu.
60:24'
Olomouc právě vstřelila branku!
JAN KNOTEK nyní naprosto luxusně obešel bránící hráče Chomutova a rozhodl o výhře svého celku! Na modré čáře se otočil a dostal se před branku. Tam střelou nad lapačku překonal bezmocného Jána Laca. Asistence: Martin Vyrůbalík a Jan Eberle.
60:01'
Začalo prodloužení.
Kohouti se v úplném závěru třetí třetiny dočkali vyrovnání, čímž utkání poslali do prodloužení. V předposlední minutě poslední části se prosadil obránce Martin Vyrůbalík - jdeme do prodloužení!

Střely na branku: 22:19
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:20'
Olomoučtí se nikam neženou a zdržují hru u mantinelu. To je to, co hostujícímu celku stačí. Bod vzhledem k průběhu bude zlatý.
58:27'
Olomouc právě vstřelila branku!
Bravurně sehraná situace od Olomouce, která se dočkává vyrovnání! MARTIN VYRŮBALÍK dostal přihrávku na modrou čáru a tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. Je srovnáno! Asistence: Jan Jaroměřský a Petr Strapáč.
58:22'
Stanislav Dietz ve střední třetině nabral kotouč na hokejku a bekhendem jej posílal na branku. Tam ovšem skončil na icingu, Piráti si vzali timeout.
57:59'
Branislav Konrád zůstává na střídačce a Kohouti hrají v šesti bruslařích na ledě! 121 sekund mají hosté na to, aby se jim povedlo vyrovnat stav utkání.
57:59'
Jakub Galvas nahazoval od levého mantinelu, puk byl nicméně tečován a skončil v ochranné síti. Po timeoutu Olomouce se bude pokračovat vhazováním před Lacem.
57:33'
Marek Tomica dostával do jízdy kotouč, ale neměl určitou rychlost. Píská se tedy icing a Ján Laco tak bude muset být připraven.
57:21'
Piráti po vhazování snad i silou vůle vyhodili kotouč do střední třetiny a mohli odejít střídat. Kohouti se nicméně rychle dostali do útoku a vybojovali pásmo.
56:49'
Marek Laš dostával skákavou přihrávku do pásma v době, kdy stál v ofsajdovém postavení. Sudí si toho všimli a odpískali nedovolené postavení, pokračovat se bude ve střední třetině.
55:57'
David Ostřížek tečoval nahazovaný kotouč před Lacem, který k chomutovskému brankáři sotva doskákal. Žádné ohrožení pro domácí celek.
55:38'
Brett Flemming hledal Michal Vondrku, který jeho přihrávku protečoval a k nevoli domácích se pískal icing. Sudí následně uznal chybu a vhazuje se ve střední třetině.
55:16'
Kevin Sundher nyní nabral rychlost a objížděl chomutovskou klec, do zakončení se ovšem nedostal. Michal Vondrka následně protečoval až za branku Konráda.
54:20'
Vladimír Růžička se zmocnil kotouče a před sebou měl najíždějícího Skokana. Tomu se pokoušel předat přihrávku, ale ta byla zablokována obětavým hostujícím hráčem.
53:16'
Olomouc je nyní hodně aktivní. Petr Strapáč se na levém kruhu otočil a rychle zakončoval, branku slovenského mága ale nedokázal trefit.
52:27'
Jiří Ondrušek vyslal od modré čáry hodně tvrdou střelu, která ale nakonec v brance neskončila. Hostující bek mířil těsně vedle levé tyčky Jána Laca.
51:41'
Překvapit chomutovského brankáře zkoušel obránce Tomáš Houdek. Laco ovšem puk viděl a pohotově jej ukryl ve své lapačce, opět se bude vhazovat.
51:31'
Stanislav Dietz tvrdým hitem zastavil pronikání Davida Ostřížka na modré čáře, kotouč se ale přecijen došoural k Lacovi. Pokračovat se bude po levici slovenského brankáře.
50:45'
Po chybě domácí defenzívy se dostával do šance zpoza branky Petr Strapáč, kterému se ale nepovedlo dobrou šanci zakončit gólově.
49:59'
Obrovský závar před brankou Olomouce. Do zakončení se dostával Skokan, Růžička i Tomica. Ani jeden pokus ale v brance Branislava Konráda nakonec neskončil.
49:45'
Hodně dlouhou dobu se hrálo bez šancí a zajímavých situací. Pískot rozhodčího byl slyšet až po icingu hostujícího celku, vhazovat se bude před Konrádem.
48:10'
Ján Laco následně musel řešit nadvakrát tečovanou střelu na jeho branku, puk mířící od levého mantinelu ovšem skončil na betonech chomutovského brankáře.
47:37'
Domácí nyní přežili klinickou smrt. Kevin Sundher obkroužil branku a puk se dostával do brankoviště. Ke štěstí domácí obrany se ale černá guma do branky nedostala.
47:21'
Kohoutům se nedaří dostat se do útočné třetiny, stále jim je pískán ofsajd. Po tom dalším se bude vhazovat ve střední třetině, blíže brance Branislava Konráda.
46:40'
Michal Poletín tečoval pokus od modré čáry, kotouč se dostával do branky, ale nakonec skončil jen na betonu připraveného olomouckého brankáře.
46:30'
Snažení Olomouce bylo ukončeno odpískáním úmyslného ofsajdu. Po komerční pauze se tak bude vhazovat po levici Branislava Konráda.
45:32'
Jaroslav Mrázek nahodil kotouč od levého mantinelu do brankoviště, kde se zadovkou pokoušel prosadit Marek Tomica. Ten byl ale neúspěšný.
44:50'
Hosté se pokoušeli něco vymyslet v útočné třetině, ale Mora se nedokázala dostat ani do střelecké pozice. Bíločervení tak aktuálně kombinují ve vlastní třetině.
44:10'
Domácí bekhendem odehrávali kotouč z vlastní třetiny a ten nakonec skončil až za brankou Branislava Konráda. Pokračovat se bude před Lacem.
43:45'
Hosté v plném počtu.
43:28'
Obě střídačky komunikují s rozhodčím, vše bude ovšem vyřešeno beztrestně a vhazovat se bude ve středu ledové plochy.
43:28'
Po jednom ze zákroků zůstal na ledové ploše ležet chomutovský Jakub Sklenář, jenž byl nepříjemně poslán k zemi. Domácí útočník se těžce zvedá z ledu.
42:45'
Stanislav Dietz mohl pálit, ale zvolil přihrávku na pravý kruh. Ivan Huml zde ztratil kotouč a Kohouti se tak dostali z obranného pásma a mohou se lehce uklidnit.
42:04'
Na modré čáře zakončoval od pravého mantinelu Michal Vondrka. Ten mířil na zadní tyčku, ale jeho pokus nakonec skončil jen těsně vedle branky.
41:45'
Rychlonohého Jakuba Lauka na modré čáře zastavoval Martin Vyrůbalík, který inkasuje dvouminutový trest za podražení.
41:18'
Dávid Skokan pronikal podél levého mantinelu a za polovinou hřiště nahazoval za branku Konráda. Piráti prostřídávají.
40:32'
Jan Eberle se pokoušel prosadit po obtočení kolem branky, Ján Laco si ale volný prostor pohlídal a kotouč vyrazil. Kohouti se ale nadále snaží.
40:01'
Začala třetí třetina.
Dnešní utkání sleduje 3 013 diváků.
Třetí třetina začne přibližně v 19:14.
Druhá perioda je minulostí. Olomouci se sice povedlo po nenápadné akci vyrovnat, to se prosadil Jan Jaroměřský. Piráti ale pomalu přebírali iniciativu a dočkali se branky. Po krásné kombinaci se poprvé v chomutovském dresu prosadil útočník Adam Dlouhý.

Střely na branku: 16:8 (7:3 ve druhé třetině)
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:15'
Hosté se dostali pásma, kde se pokoušeli něco vymyslet. Po zašlápnutí kotouče za brankou se hra ovšem přesouvá do střední třetiny.
38:31'
Adam Dlouhý připravil gólovku pro Romana Chloubu, jenž byl osamocen u pravé tyčky. Zblízka ovšem branku nedokázal trefit, to byla slibná šance.
37:31'
Vladimír Růžička se pokoušel zpoza branky prosadit, slovenský brankář ve službách Olomouce ovšem kotouč viděl a ukryl jej ve své lapačce.
37:15'
A zase ten ofsajd. David Ostřížek se dostal do nedovoleného postavení, a tak se opět přerušuje. Vhazovat se bude již poněkolikáté v krátké době ve středu ledové plochy.
37:07'
Domácí v plném počtu.
36:45'
A v dalším snažení se Kohouti dokonce dostali do icingové situace. Pokračovat se bude vhazováním před brankou Branislava Konráda, parádní oslabení pro domácí.
36:13'
Hned po vhazování ve střední třetině se domácí dostali ke kotouč a o mantinel jej poslali za branku Branislava Konráda. V dalším útoku vjela Mora do ofsajdu.
35:49'
Jakub Galvas dostal parádní nabídku. Obdržel přihrávku od levého mantinelu až na zadní tyč, kde byl v dobré pozici. Branku z úhlu ale nakonec přestřelil!
35:07'
Ivan Huml ve vzájemném souboji držel jednoho z hostů a inkasuje dvouminutový trest. Šanci v početní výhodě mají také hosté.
35:05'
Podél pravého mantinelu unikal František Skladaný, jenž se pokoušel obstřelit bránícího hráče. Nakonec ale kotouč skončil právě na bruslích obránce.
34:50'
Hosté v plném počtu.
33:48'
Petr Koblasa se prodíral za kotoučem mířící za branku. Hosté se ale černé gumy zmocnili a chytře ji poslali mimo obranné pásmo.
33:10'
Domácímu celku se nedaří projít do zakončení a Olomoučtí stojí na modré čáre, puk pouze vyhazují. Uvidíme, zda se Pirátům povede následně něco vymyslet.
32:50'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Marek Laš – 2 min., držení protihráče).
32:32'
Vladimír Růžička chytře vyhodil až k brance Konráda a vše bez icingu. Piráti tak prostřídali a uvidíme snahu Olomouce.
31:14'
Mora se pokoušela odpovědět, ale akce skončila u Jána Laca. Hra tak bude pokračovat vhazováním po jeho pravici.
30:46'
Piráti právě vstřelili branku!
Krásná akce domácího celku, jenž se naprosto vymyká tempu dnešního utkání! Vladimír Růžička zavezl kotouč do třetiny a zadovkou poslal kotouč na Jana Havla. Ten udělal kličku bekhendem a poslal puk na levou tyčku. Zde se prosadil ADAM DLOUHÝ! Asistence: Jan Havel a Vladimír Růžička.
29:57'
Sledujeme stále podobný vývoj. Bojovnost a nepřesnosti na obou stranách, ani jednomu celku se nedaří něco vymyslet.
28:40'
Delší dobu se bojovalo o kotouč za brankou Jána Laca, nakonec jej vydolovali hosté. Ti se ale do ničeho nedostali a sledujeme protiútok domácích.
27:30'
Piráti napadali rozehrávku hostujícího celku, Jakubu Laukovi se ovšem nepovedlo získat kotouč. Juraj Valach následně jen nahazoval za branku.
26:45'
Domácí v plném počtu.
26:10'
Nahození do brankoviště skončilo na betonech Laca, Kohouti se následně pokoušeli ještě dorážet, ale k zakončení nedošlo. Piráti budou kompletní.
25:30'
Olomoučtí se snažili dostat do kombinace, což se jim nepovedlo. Piráti vyhodili až nyní, přesilovka hostujícího celku prozatím není tak dobrá.
24:45'
Petr Koblasa za brankou Laca jasně držel jednoho z hostujících hráčů a již míří na lavici hanby. Čeká nás početní výhoda Kohoutů.
24:09'
Po vhazování se do dvou zajímavých pozic dostával Jakub Lauko, ani jednou se mu ovšem nepovedlo ideálně zakončit a stav je tak stále vyrovnaný.
23:56'
Piráti se hned dostali do útoku a pokoušeli se něco vymyslet, zakončení ovšem skončilo v Konrádovi, který hru raději pozastavil.
23:25'
Olomouc právě vstřelila branku!
Nejdříve zakončoval do Laca Jergl, hned po vhazování ale přišla vyrovnávací trefa. Hned po vhazování se od pravého mantinelu svižnou střelou prosadil JAN JAROMĚŘSKÝ. Asistence: Miroslav Holec a Kevin Sundher.
23:11'
Domácí v plném počtu.
22:52'
Jan Káňa měl na hokejce vyrovnávací trefu, z pravého kruhu ovšem mířil pouze do vzdálenější spojnice tyčky a břevna!
21:57'
Snažení Olomouce zakončoval od modré čáry falešný bek Marek Laš. Tomu ale puk sjel z hole a Marek Tomica vyhodil kotouč do střední třetiny.
21:15'
Hosté v plném počtu.
21:11'
V závěru přesilové hry domácích míří na lavici hanby domácí Dávid Skokan. Po šesti sekundách tak začne početní výhoda hostujícího celku.
20:31'
Přesilovka Pirátů pokračuje a domácí kombinovali v útoku. Olomoučtí se ovšem následně dostali do zakončení, střela ze střední třetiny ale skončila vedle branky.
20:01'
Začala druhá třetina.
Druhá třetina začne přibližně v 18:20.
První třetina je u konce, sledovali jsme celkem nudnější část hry. Jedinou branku vstřelili domácí v poslední sekundě hry, kdy se ve dvojnásobné výhodě prosadil Michal Vondrka. Druhá třetina může nabídnout jedině zlepšení.

Střely na branku: 9:5
20:00'
První třetina skončila.
19:59'
Piráti právě vstřelili branku!
Piráti dlouho kombinovali a měli několik šancí na střelu. V posledních sekundách se kotouč dostal do brankoviště, u pravé tyčky poté stál MICHAL VONDRKA, jenž kotouč nalepil pod břevno natahujícího se Konráda. Asistence: Dávid Skokan.
19:18'
Výhoda domácích bude dvojnásobná! Jan Káňa inkasuje dvě minuty za vysokou hůl, která byla lehce nešťastná.
19:04'
Tomáš Houdek odjíždí na trestnou lavici, delší dobu držel Michala Vondrku a míří tak na trestnou lavici.
18:38'
Piráti mají výhodu a puk se dostal před branku. Z otočky zakončoval Petr Koblasa, jeho rána nicméně skončila jen vedle branky. Domácí ovšem stále kombinují.
17:40'
Piráti po neúspěšném útoku Olomouce kombinují za brankou a pokouší se něco vymyslet. Hraje se ale opravdu neatraktivní utkání, které diváka nemůže bavit.
16:21'
Vilém Burian se podél levého mantinelu dostal do zakončení, mířil na vzdálenější tyčku ale trefil pouze rukavici připraveného Jána Laca!
16:05'
Olomouc se pokoušela po nahození dostat do zakončení, ale puk za brankou zachytil Marek Tomica, jenž kotouč následně vyhodil do střední třetiny.
14:52'
Po nevyužité přesilovce domácího celku sledujeme opět vyrovnaný a bojovný zápas. Oba celky se snaží, ale branky ani šance k vidění nejsou.
14:01'
Ivan Huml na konci přesilové hry zakončoval od pravého mantinelu a jeho nahození skončilo na tyčce. Puk následně vletěl do brankoviště, Konrád kotouč ovšem včas zalehl.
12:58'
Po střele Dietze se dostával k dorážce na levé straně Juraj Valach, nyní jeho pokus ovšem na branku nedoletěl a Piráti tak stále kombinují.
12:30'
Snažení domácích bylo zakončeno dělovkou Juraje Valacha z vrcholu levého kruhu, puk nakonec ovšem skončil na výstroji přesouvajícího se Konráda.
12:02'
Piráti si zahrají přesilovou hru. Za držení v útočném v pásmu míří na trestnou lavici útočník Jan Knotek.
11:13'
Hra plná nepřesností byla ukončena odpískáním icingu Olomouce, vhazovat se tak bude po levici slovenského brankáře Branislava Konráda.
10:50'
Puk létá ze strany na stranu, ani jeden celek se ovšem do nějakého zakončení nedostává. Sledujeme opravdu bojovné utkání bez šancí.
09:38'
Piráti se silově dostali před branku a bekhendově zakončovali. Marek Tomica ovšem nenašel prostor mezi Konrádem a tyčí, kotouč tak skončil na výstroji připraveného brankáře.
08:37'
Lukáš Galvas se dostal k odraženému kotouči a hned jej posílal na branku Laca. Tu ovšem netrefil a puk skončil pár centimetrů vedle tyčky slovenského brankáře.
08:14'
Domácí se postupně dostávali do pásma a Ivan Huml nahazoval kotouč bekhendem podél pravého mantinelu. Ten ale nakonec skončil v publiku.
07:37'
Tomáš Slovák se pokoušel nahodit kotouč na branku, tu ovšem netrefil a puk skončil za brankou Konráda. Píská se icing a hra se vrací před branku Chomutova.
07:12'
Ján Laco zachytil nahození hostujícího celku ze střední třetiny a puk raději ponechal ve své rukavici. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
06:25'
Nudnější část hry se pokoušel ukončit Jaroslav Mrázek, který to zkoušel od levého mantinelu. Jeho pokus ovšem na branku nestihl projet.
05:20'
Piráti se pokoušeli něco vymyslet, snažení Ivana Humla byla ovšem ukončeno jen protečováním kotouče do útočné třetiny. Pokračuje se hrou Olomouce.
04:23'
Domácí v plném počtu.
04:04'
Stanislav Dietz špatně rozehrál a Jan Káňa mohl zakončovat do odkryté branky, Ján Laco se nicméně přesunul a střelecký pokus zachytil!
03:45'
Následně se hostům nedaří nic vymyslet a Piráti dobře brání. Kohouti kombinují ve vlastní třetině a v jeden moment se jich dost možná zapojilo do hry šest bruslařů.
03:03'
Na druhé straně zakončoval únik domácího celku Ivan Huml, který to zkoušel z pravého mantinelu. Konrád puk raději ukryl ve své lapačce.
02:32'
Jan Jaroměřský to zkoušel od modré čáry, ale svou solidní střelou nakonec úspěšný nebyl. Ján Laco měl sice zakrytý výhled, i tak ovšem předvedl zákrok.
02:23'
Olomouc se dostávala do útoku a jeden z hostů mohl zakončovat. Michal Poletín si pomohl menším háčkem a Kohouti mají k dispozici přesilovku.
01:27'
Poprvé to z domácích zkoušel Ondřej Dlapa, jehož tvrdá rána skončila na betonech připraveného Branislava Konráda.
00:49'
Aktivita Kohoutů v útoku pokračovala, ale Piráti se zatím ubránili. Vladimír Růžička vyhodil kotouč, aby Vilém Burian od levého mantinelu střílel vedle branky.
00:08'
Olomoučtí se dostávali podél pravého mantinelu do útoku, jejich snažení bylo ovšem ukončeno odpískáním ofsajdové pozice.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Piráti Chomutov: J. Laco (Š. Lukeš) – Mrázek, Valach, Dietz, Flemming, Dlapa, Slovák, L. Chalupa – Koblasa, Sklenář, Vondrka – Tomica, V. Růžička, Skokan – Poletín, Huml, Lauko – A. Dlouhý, Chlouba, J. Havel.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, L. Galvas, J. Galvas – Laš, J. Knotek, Eberle – Burian, R. Vlach, Skladaný – J. Káňa, Strapáč, Ostřížek – Holec, Sundher, Jergl – Mráz.

Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Kajínek, Zavřel..
HC OLOMOUC (6.)

Kohouti se aktuálně nacházejí na šesté pozici Tipsport extraligy a v případě výhry mohou zmenšit náskok páté Komety Brno. Moravané mají za sebou tři venkovní prohry v řadě, v posledním utkání nestačili na domácí půdě na Vítkovice a prohráli 0:1.

PRODUKTIVITA
Jan Knotek – 27 zápasů, 16 bodů (7+9)
Marek Laš – 27 zápasů, 12 bodů (6+6)
Vilém Burián- 27 zápasů, 11 bodů (7+4)
PIRÁTI CHOMUTOV (12.)

Chomutovští hokejisté jsou aktuálně na dvanácté pozici extraligové tabulky, v případě dnešní tříbodové výhry se ovšem mohou dostat bodově na jedenácté Pardubice, čímž by zároveň odskočili sousednímu Litvínovu. Pirátům se v posledních kolech vůbec nedaří, naposledy inkasovali nejvýraznější porážku v sezóně, Mladé Boleslavi podlehli 0:5.

PRODUKTIVITA
Michal Vondrka – 27 zápasů, 25 bodů (12+13)
Ivan Huml – 27 zápasů, 15 bodů (6+9)
Vladimír Růžička – 25 zápasů, 14 bodů (9+5)
Krásný den všem fanouškům extraligy! V rámci předehrávky sedmadvacátého kola budeme sledovat střetnutí mezi Chomutovem a Olomoucí. Startujeme v SD ARÉNĚ od 17:30!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 52 30 5 2 15 179:131 102
2. Třinec 52 27 4 4 17 163:125 93
3. Sparta 52 21 14 1 16 174:145 92
4. M. Boleslav 52 22 10 6 14 155:124 92
5. Plzeň 52 27 2 7 16 162:142 92
6. Brno 52 21 5 6 20 143:156 79
7. Olomouc 52 20 5 7 20 123:129 77
8. Mountfield 52 19 5 7 21 130:136 74
9. K. Vary 52 16 9 5 22 174:168 71
10. Zlín 52 19 4 5 24 151:151 70
11. Pardubice 52 16 3 10 23 121:160 64
12. Vítkovice 52 14 8 5 25 134:175 63
13. Litvínov 52 16 3 9 24 153:173 63
14. Kladno 52 16 3 6 27 130:177 60
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud