Chomutov - Sparta | ONLINE | 4.3.2018 16:20 | Tipsport Extraliga 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 52. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chomutov : Sparta - 4. března 2018   16:20

Ukončeno
Chomutov
Chomutov
01:46' Flemming  • 45:38' Šťovíček (Hlava, Slovák) • 51:08' Šťovíček (Lauko, Dietz) • 59:00' Lauko (Vantuch, Poletín)
4:2
(1:0, 0:2, 3:0)
Sparta
Sparta
33:01' T. Voráček  (Jarůšek, Kudrna) • 36:58' Kropáček  (Černoch)
Chomutov
Sestavy:
Š. Lukeš (Pavlát) – Dietz, Flemming, Knot, Valach, Szathmáry, Slovák, Mrázek – Sklenář, V. Růžička, Vondrka – Koblasa, Skokan, V. Tomeček – Poletín, Huml, Vantuch – Lauko, Šťovíček, Hlava.
Rozhodčí
Pešina, Svoboda – Brejcha, Zíka
ZS Chomutov
3 825 diváků
Sparta
Sestavy:
J. Laco (Wolf) – T. Pavelka, T. Voráček, M. Jandus, Mikuš, Jeřábek, Švrček, Eliáš – Jarůšek, Klimek, Kudrna – Kumstát, Pšenička, Říčka – Uher, Černoch, Kropáček – O. Procházka, Komárek, Wojnar.

Chomutov - Sparta: Puk do prázdné branky poslal Lauko, 4:2

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a zase někdy na počtěnou.
Piráti díky skvělému výkonu ve třetí třetině poráží pražskou Spartu 4:2. V poslední části se dvakrát prosadil Martin Šťovíček, do prázdné branky se poté prosadil Jakub Lauko. Čtvrtá lajna dnes porazila Spartu a zařídila Pirátům důležité body vzhledem k záchraně.

Střely na branku: 19:25
Nejlepší hráči utkání: Martin Šťovíček – Vojtěch Kropáček
Konec zápasu.
59:30'
V posledních sekundách se bude ještě vhazovat před Štěpánem Lukešem. O vítězi utkání je ovšem pravděpodobně již rozhodnuto.
59:00'
Piráti právě vstřelili branku!
Piráti se ubránil velké šanci a nakonec skórovali! Lukáš Vantuch svižně vyhodil přes celé hřiště, od zadního mantinelu se kotouč dostal na hůl rychlonohé JAKUBA LAUKA, jenž neměl problém prázdnou branku trefit. Třetí branka čtvrté lajny domácích. Asistence: Lukáš Vantuch a Michal Poletín.
58:22'
Domácí v plném počtu.
58:11'
Štěpán Lukeš se pokusil dát branku, ale jeho vyhození skončilo jen na hokejce Klimka. Ten z dobré pozice mířil jen nad branku Chomutova.
57:35'
Ján Laco opustil branku a Sparta hraje v šesti!
57:05'
Následně se domácímu celku povedlo vyhodit a Piráti tak mohli prostřídat. Pokračovat se bude akcí hostů od vlastní branky.
56:45'
Po postupné kombinaci hostů přišel střelecký pokus od modré čáry, jenž skončil na betonech Lukeše. Dorážky Klimka byly již zbytečné.
56:22'
Šance na srovnání skóre. Lukáš Vantuch inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění pronikajícího hostující hráče.
56:17'
Štěpán Lukeš zachytil nahození do brankoviště a kotouč raději přikryl. Pokračovat se bude po pravici chomutovského brankáře.
55:45'
Nyní sledujeme spíše bojovné utkání a ani jeden celek se do akcí nedostává. Uvidíme, zda se ještě něčeho zajímavého dočkáme.
54:21'
Sparta se pokoušela dostat do pásma, což se ji povedlo jen za cenu porušení pravidel. Po ofsajdu hostů se bude vhazovat ve střední třetině.
53:37'
Famózně hrající Martin Šťovíček se dostal do pásma a střílenou přihrávkou před branku hledal Jakuba Lauka. Tomu se ale v brankovišti nepovedlo ideálně zakončit.
53:07'
Piráti jsou ve vedení díky čtvrté formaci a nyní pozorně a spolehlivě brání. Uvidíme, zda se jim povede vstřelit ještě jednu branku.
52:05'
Domácí v plném počtu.
51:59'
Sparta se v závěru přesilovky dostala do kombinace v brankovišti, hostující hráči ovšem svou přihrávanou nezakončili gólově.
51:08'
Piráti právě vstřelili branku!
Piráti udeřili v oslabení, a to hlavně díky famózní práci Jakuba Lauka. Ten přebruslil bránící hráče a zadovkou zpoza branky našel MARTINA ŠŤOVÍČKA. Ten Lacovi udělal parádní kličku a zakončil do prázdné branky. Asistence: Jakub Lauko a Stanislav Dietz.
50:45'
Spartě se zatím moc nedaří a hraje za svou brankou, na žádný tlak to zatím nevypadá.
50:05'
Jaroslav Mrázek si později připsal zbytečný útočný faul, kdy za brankou hákoval jednoho z hostů.
49:34'
V další akci se na Laca hnal Jakub Sklenář, ujel mu ovšem kotouč. Laco proti němu vyjel a skončil pod něj. Vyjetý slovenský brankář ale neinkasoval, nikdo z domácích nezakončil.
49:15'
Vladimír Růžička si následně najel do pásma a přenechával kotouč Flemmingovi. Tomu se ale bránící hráče prostřelit nepovedlo.
47:48'
Po přejetí modré čáry svižně zakončoval na zadní tyčku Ivan Huml. Ján Laco musel jedovatou ránu vyrážet do rohu kluziště.
47:16'
Opět skvělý pohyb a šance čtvrté lajny domácích. Martin Šťovíček přihrával před branku, kde ale zakončení nepřišlo. Následný tlak již střelou neskončil.
46:52'
Od levého mantinelu to zkoušel hostující Jakub Wojnar, Lukeš kotouč pokryl a vyhodil ho z rukavice. Následně ale hru před dotírajícími hráči i tak přerušil.
46:10'
Pokračovalo se aktivitou domácího celku v pásmu. Po pískotu probíhá komerční přestávka, vhazovat se bude po levici Jána Laca.
45:38'
Piráti právě vstřelili branku!
Domácí čtvrtá lajna motala bránící hráče Sparty a nakonec se dočkala branky! Nicolas Hlava vypálil z hranice levého kruhu, kotouč do branky Laca následně tečoval MARTIN ŠŤOVÍČEK. Asistence: Nicolas Hlava a Tomáš Slovák.
44:35'
Početní výhoda čeká také Piráty. Juraj Mikuš držel za brankou pronikajícího hráče a putuje na lavici.
43:23'
K volnému kotouči se u levé tyče Lukešovo branky dostal Ondřej Procházka. Ten ale branku vysoko přestřelil a kotouč skončil v ochranné síti.
42:14'
Dominik Uher následně dostával dobrou přihrávku mezi kruhy, rychlou střelou ovšem mířil jen vedle branky a domácí jsou v plném počtu.
41:45'
Domácí jíž hrají ve čtyřech a hned se dostali do útoku. Juraj Valach ovšem nepřihrál na levý kruh ideálně, Sparta kotouč zachytila a jde do útoku.
40:51'
Juraj Mikuš si aktivně najel s kotoučem až do střelecké pozice. Mezi kruhy ale trestuhodně zakončoval jen vedle branky, domácí se následně osvobodili.
40:28'
Domácí celek si zahraje ve třech. Brett Flemming vyhodil kotouč mimo ledovou plochu a putuje na trestnou lavici.
40:01'
Začala třetí třetina.
Dnešní utkání sleduje 3 825 diváků.
Druhá třetina je u konce a Sparta po ní vede 2:1! Hostům se ve druhé polovině třetiny povedlo vyrovnat dělovkou Tomáše Voráčka, obrat ve skóre přišel po chybě Štěpána Lukeše a pohotové dorážce Vojtěcha Kropáčka.

Střely na branku: 14:19 (7:8 ve této třetině)
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:59'
V posledních sekundách se ještě hosté dostali do zakončení, ale závar v brankovišti gólově zakončen nebyl. Druhá třetina je u konce.
39:31'
Prvotní akce hostujícího celku byla ukončena odpískáním útočníka v brankovišti. Pokračovat se bude vhazováním ve středu ledové plochy.
39:20'
Vzájemný souboj Stanislava Dietze a Richarda Jarůška byl vyhodnocen jako faul chomutovského obránce. Pokračovat se bude přesilovkou Pražanů.
38:37'
Další snažení chomutovského celku bylo ukončeno odpískáním ofsajdu. Hra tak bude pokračovat vhazováním ve středu ledové plochy.
37:55'
Dva tvrdé chomutovské pokusy. Jakub Lauko zakončoval do prsou Laca, dorážka Slováka z druhého kruhu šla jen těsně vedle branky.
36:58'
Sparta právě vstřelila branku!
Štěpán Lukeš si nyní vybral slabou chvilku, která je potrestána vedoucím gólem Sparty. Chomutovský brankář po mantinelu rozehrál na hostujícího hráče, jenž hned nahazoval do brankoviště. Lukeš kotouč jen ztlumil, do branky jej dostal VOJTĚCH KROPÁČEK! Asistence: Jiří Černoch.
36:25'
Hosté v plném počtu.
35:45'
Piráti kombinovali, ale nic nevymysleli. Po zblokované ráně Ronalda Knota se hostům povedlo vyhodit a domácí přesilovka se chýlí ke svému konci.
34:45'
Vše začalo střelou Stanislava Dietze, který ovšem připraveného Laca ničím nepřekvapil. Pražané následně vyhodili kotouč.
34:25'
Jan Švrček byl hitován, následně podrazil právě Nicolase Hlavu. Hostující bek inkasuje dvě minuty za podražení a deset minut jako osobní trest.
34:15'
Martin Šťovíček se před brankou zmocnil kotouče a parádní kličkou se dostal do zakončení. Bekhendem po ledě ovšem nedokázal překonat připraveného Laca!
33:49'
Pokračovalo se akcemi na obou stranách. Michal Vondrka objel branku a přihrával do odkrytého místa, tam ovšem nikdo v modrém nebyl. Na druhé straně zakončovali do Lukeše Sparťané.
33:01'
Sparta právě vstřelila branku!
Následná akce ovšem již brankou skončila a máme tak vyrovnáno! Tvrdá střela od modré čáry, kterou vyslal TOMÁŠ VORÁČEK, skončila až za zády připraveného Štěpána Lukeše. Asistence: Richard Jarůšek a Andrej Kudrna.
32:38'
Sparta dlouho kombinovala a nakonec se dostala do zakončení. Lukáš Klimek ovšem před brankou nezakončil přesně, Lukeš kotouč vyrazil.
31:59'
Početní výhodu si zahrají také hokejisté z hlavního města. Ronald Knot ua brankou podrazil útočícího hráče a odpočine si u časoměřičů.
31:23'
Robert Říčka se po chybné rozehře Jaroslava Mrázka u modré čáry dostal ke kotouči. Nohy se mu ovšem zamotaly, a tak hostující hráč rychle vypálil. Nic nebezpečného pro Lukeše.
30:37'
Čtvrtá chomutovská lajna se dostala do útoku a vše bylo zakončeno přihrávkou na modrou čáru. Bránící hráči ovšem kotouč nezachytili, a tak je po akci.
29:53'
Rozehra Michala Poletína ve středu hřiště se nakonec od hokejky bránícího hráče Sparty dostala na střídačku Sparty. Pokračovat se bude vhazováním ve střední třetině.
29:05'
Následně se dostal puk na hokejku Vojtěcha Kropáčka, zblízka ale střílel jen do výstroje připraveného Štěpána Lukeše! To by byl moment pro mladého hráče jak fík.
28:54'
Štěpán Lukeš si následně připsal další zákrok. Od levého mantinelu s klidnou hlavou zneškodnil střelecký pokus a vhazovat se bude po jeho pravici.
28:11'
Zajímavá akce Sparty. Richard Jarůšek si najel do pásma a připravil kotouč pro Jana Švrčka, ten od modré čáry pálil vedle branky. Puk se ovšem dostal do brankoviště, kde se ale Kudrnovi nepovedlo skórovat.
27:07'
Po přejetí modré čáry se střelou přes obránce pokoušel prosadit domácí Vantuch. Jeho pokus byl ovšem zblokován do rohu kluziště a pokračovat se bude útokem Sparty.
26:27'
Hned se hokejisté Sparty dostávali do útoku, zastavila je ovšem ofsajdová pozice. Po komerční přestávce se tak bude vhazovat ve středu ledové plochy.
25:44'
Brett Flemming zakončoval poslední přesilovkou akci svého celku, od modré čáry ovšem střílel jen do prsou připraveného Jána Laca. Hosté jsou kompletní.
25:15'
Hosté se následně dostali do útoku, kde dlouho napadali a domácí se nedostali do útoku. Piráti nyní kombinují za brankou a vymýšlejí útočnou akci.
24:27'
Jakub Sklenář se následně zjevil v dobré šanci. Po přihrávce zpoza branky zakončoval, zařízení ovšem trestuhodně minul. Sparta se následně dostává do útoku.
24:00'
Ondřej Procházka mohl zakončovat, skákavý kotouč se pokoušel dostat do branky, ale najel jen do Lukeše. Hostující hráč tak inkasuje dvě minuty za napadení.
23:35'
Po přejetí modré čáry zakončoval obránce Jaroslav Mrázek. Jeho nahození ovšem skončilo na hokejce Jána Laca a pokračuje se hrou Sparty.
22:25'
Spartě se na startu třetiny dosud nepovedlo dostat se pořádně ke kotouči. Pražané již dvakrát vyhodili na icing a nyní byla nějakou dobu pod tlakem.
21:38'
Následně Sparta zahrála na icing a vhazovat se bude opět před bývalým chomutovským brankářem, jenž po Vánocích odešel právě do Sparty.
20:54'
Od pravého mantinelu nahazoval na branku Sparty bek Ronald Knot. Kotouč se ale nakonec nestal obětí teče a Ján Laco ani nemusel zasahovat.
20:10'
Piráti se hned hnali do útoku, ale dostali se do ofsajdu, jenž je posouzen jako úmyslný. Pokračovat se tak bude vhazováním po levici Štěpána Lukeše.
20:01'
Začala druhá třetina.
Je za námi první třetina, která nabídla pár zajímavých akcí, šancí a aktivní hokej. Jediná branka padla ve druhé minutě, kdy skóroval ve hře čtyř proti čtyřem chomutovský bek Brett Flemming. Nabuzený mladý hostující celek se ale snaží a hraje pohledně, dobře chytá domácí Štěpán Lukeš.

Střely na branku: 7:11
20:00'
První třetina skončila.
19:24'
Piráti se následně dostali do útoku a kombinovali. Juraj Valach nahazoval kotouč do chlumu hráčů, v tomto prostoru se ovšem nikdo z domácích neprosadil.
18:27'
Piráti následně propadli a Richard Jarůšek se dostal po pravé straně do útoku. Svižnou střelou ovšem nedokázal překonat parádně chytajícího Lukeše!
17:55'
Následně to zkoušel od levého mantinelu aktivní Pšenička. Nyní zakončoval na zadní tyčku, ale i v tomto případě střílel jen do betonů Štěpána Lukeše.
17:49'
Hosté v plném počtu.
16:53'
Následně nerozehrál v obranném pásmu úplně ideálně Juraj Valach a kotouč skončil až u Štěpána Lukeše. Ten hru přikrytím kotouče raději přerušil.
16:27'
Domácí celek nemá v útočném pásmu pohyb a nedaří se mu nic vymyslet. Vladimír Růžička pokazil přihrávku a Sparta se dostala s kotoučem do útoku.
15:48'
Následně přišel faul hostů a Piráti si zahrají přesilovou hru. Radek Jeřábek v útoku podrazil jednoho z domácích hráčů.
15:16'
Od levého mantinelu to střelou přes obránce zkoušel Lukáš Vantuch. Jeho zakončení ale nebylo oříškem pro Laca, ten jeho zakončení vyrazil do rohu kluziště.
14:32'
Ivan Huml následně protečoval přihrávku do ochranné sítě a hra bude pokračovat ve středu ledové plochy. Piráti stále vedou od druhé minuty 1:0.
13:59'
Před branku si následně sjel Petr Koblasa, jenž dal Dávidu Skokanovi loženku do prázdné branky – slovenský útočník ale neposednou gumu netrefil!
13:27'
Petr Kumstát to tvrdě zkoušel od modré čáry a Lukeš kotouč vyrazil. Chomutovský brankář následně zneškodnil i dorážku Roberta Říčky!
12:47'
Od levého mantinelu se silou dostal až před branku chomutovský útočník Nicolas Hlava, zblízka se mu ovšem připraveného Jána Laca překonat nepovedlo!
11:21'
V další akci se objevili Piráti, pokusem Bretta Flemminga od modré čáry ovšem mířil po ledě na zadní tyčku a branku nakonec neohrozil.
10:48'
Aktivita hostujícího celku byla zakončena pokusem od modré čáry, Jan Švrček ovšem trefil přímo lapačku připraveného Lukeše, jenž nejspíše celou situaci viděl.
09:38'
Individuálně se do sparťanské třetiny prokličkoval domácí obránce Ronald Knot. Jeho kličkování ukončil až zákrok posledního bránícího hráče Pražanů.
08:50'
Následné snažení chomutovského celku bylo ukončeno po přihrávce rukou. Vhazovat se bude ve střední třetině.
07:50'
Do zakončení se dostával na levém kruhu Robert Říčka. Zkoušel to na přední tyčku, ale trefil jen dobře bránícího Šimona Szathmáryho. Piráti jsou u kotouče.
06:43'
Po nahození Sparty a zákroku Lukeše se bude pokračovat vhazováním po levici Štěpána Lukeše. Vše se uskuteční až po první komerční přestávce utkání.
05:59'
Martin Šťovíček se šikovně prodral až do útoku, na hranici pravého kruhu zakončoval na přední tyčku. Ján Laco na poslední chvíli zakročil a zamezil druhé brance.
05:11'
Po rozehře Jána Laca se do zakončení dostal hostující Tomáš Pšenička. Jeho zakončení na zadní tyčku ovšem skončilo na betonech připraveného Lukeše.
04:44'
Do prvního přímého ohrožení branky Štěpána Lukeše se prokličkoval mezi dvěma obránci hostující Andrej Kudrna. Jeho slabší střela ale nebyla nebezpečná.
04:12'
Hosté se dostali do rychlé kombinace, která byla zakončena přihrávkou na Radka Jeřábka. Ten ovšem přihrávku zachytil ve střední třetině, píská se ofsajd.
03:39'
Z úhlu to zkoušel Ivan Huml, ale trefil jen bránícího hráče těsně před Lacem. Pražané následně vyhodili kotouč na icing a hra se vrátí před Laca.
02:51'
Piráti jsou kompletní a hrají kratičkou přesilovku. Po opuštění kotouče mimo ledovou plochu se bude vhazovat po pravici slovenského brankáře Jána Laca.
02:07'
Piráti se hned dostali do útoku, Sklenářovi se sice zakončit nepovedlo, ale opět byl v tutovce Brett Flemming. Rychlou střelou ovšem nyní pálil jen těsně vedle branky.
01:46'
Piráti právě vstřelili branku!
Následně se do útoku dostal chomutovský obránce BRETT FLEMMING, jenž se prokličkoval podél levého mantinelu až do zakončení. Jána Laca překonal svižným zakončením na přední tyč. Bez asistence.
01:25'
Dobře to zpoza branky do ohně zkoušel Ivan Huml. Tomu se ale nikoho nakonec najít nepovedlo, kotouč skončil až ve střední třetině.
01:02'
Petr Koblasa se v oslabení dostal do útoku, kde byl faulován a nakonec i zakončil. Síly na ledě se vyrovnají, provinil se Martin Jandus.
00:47'
Následně zahrál vysokou holí Vladimír Růžička a putuje na lavici hanby. Pražský celek si tak hned zahraje přesilovou hru.
00:11'
Hosté vyhráli do útoku a Lukáš Klimeš zakončoval z úhlu. Štěpán Lukeš ale lišácké zakončení zachytil, domácí následně vyhodili za branku Jána Laca.
00:01'
Utkání právě začalo.
Krásný den všem fanouškům! Oba celky jsou již na ledové ploše a poslední kolo základní části co nevidět začne.
Úvodní sestavy:

Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Pavlát) – Dietz, Flemming, Knot, Valach, Szathmáry, Slovák, Mrázek – Sklenář, V. Růžička, Vondrka – Koblasa, Skokan, V. Tomeček – Poletín, Huml, Vantuch – Lauko, Šťovíček, Hlava.

HC Sparta Praha: J. Laco (Wolf) – T. Pavelka, T. Voráček, M. Jandus, Mikuš, Jeřábek, Švrček, Eliáš – Jarůšek, Klimek, Kudrna – Kumstát, Pšenička, Říčka – Uher, Černoch, Kropáček – O. Procházka, Komárek, Wojnar.

Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Brejcha, Zíka.
Úvodní sestavy:

Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Pavlát) – Dietz, Flemming, Knot, Valach, Szathmáry, Slovák, Mrázek – Sklenář, V. Růžička, Vondrka – Koblasa, Skokan, V. Tomeček – Poletín, Huml, Vantuch – Lauko, Šťovíček, Hlava.

HC Sparta Praha: J. Laco (Wolf) – T. Pavelka, T. Voráček, M. Jandus, Mikuš, Jeřábek, Švrček, Eliáš – Jarůšek, Klimek, Kudrna – Kumstát, Pšenička, Říčka – Uher, Černoch, Kropáček – O. Procházka, Komárek, Wojnar..
HC SPARTA PRAHA

Pražané právě bojovali s Piráty o desítku, nakonec byli díky dvěma domácím výhrám v řadě úspěšnější právě hokejisté Sparty. Ti si ve vyhroceném utkání nejdříve poradili se Zlínem, o dva dny později přehráli díky hattricku Michala Řepíka Mladou Boleslav. O účast v play-off tak hokejisté v rudých dresech zabojují netradičně již v předkole.

Poslední tři extraligové duely Sparty
Sparta 5:2 Mladá Boleslav
Sparta 3:2 Zlín
Sparta 2:3p Olomouc
PIRÁTI CHOMUTOV

Chomutovští hokejisté měli po reprezentační pauze těžkou pozici. Aby si zahráli předkolo, museli vyhrát nejlépe všechny tři duely. Třinec se jim sice zdolat povedlo, v posledním kole ale Piráti prohráli 2:5 na půdě Zlína a přišli o všechny šance zahrát si o mistrovský titul. Čeká je tedy play-out a s velkou pravděpodobností se baráži Severočeši vyhnou.

Poslední tři extraligové duely Pirátů
Zlín 5:2 Chomutov
Chomutov 3:2p Třinec
Chomutov 3:4p Litvínov
Krásný den všem fanouškům českého hokeje. Poslední extraligové kolo nabídne utkání mezi pražskou Spartou a Chomutovem. Výsledek utkání již nic neřeší. Sparta si zahraje předkolo, Piráti play-out. V chomutovské aréně se začíná jako po celé republice v 16:20.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:20.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 38 23 4 1 10 134:94 78
2. Sparta 40 17 11 1 11 134:107 74
3. Plzeň 38 21 2 6 9 128:101 73
4. Třinec 38 19 3 4 12 120:99 67
5. M. Boleslav 39 17 5 5 12 115:96 66
6. Brno 39 17 3 5 14 115:117 62
7. K. Vary 39 15 6 3 15 128:110 60
8. Zlín 39 16 3 3 17 122:112 57
9. Mountfield 38 15 4 4 15 96:91 57
10. Olomouc 40 13 5 5 17 92:106 54
11. Kladno 39 13 3 5 18 100:127 50
12. Vítkovice 39 8 6 4 21 95:142 40
13. Litvínov 38 10 2 5 21 103:134 39
14. Pardubice 40 9 2 8 21 88:134 39
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud