Litvínov - M. Boleslav | ONLINE | 4.2.2018 15:30 | Tipsport Extraliga 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 47. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litvínov : M. Boleslav - 4. února 2018   15:30

Ukončeno
Litvínov
19:58' Kubát (F. Lukeš, J. Mikúš) • 26:58' V. Hübl (F. Lukeš) • 47:59' V. Hübl (Čutta) • 60:55' F. Lukeš (V. Hübl, Baránek)
4:3
(1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
M. Boleslav
16:16' Orsava  (Žejdl) • 20:47' Pacovský  (Klepiš, Dlapa) • 59:32' Žejdl  (Orsava, Klepiš)
Litvínov
Sestavy:
Kantor (Soukup) – Baránek, Iberer, L. Doudera, Čutta, Kubát, Gula (A), Z. Sklenička – Marek Růžička, J. Mikúš, M. Hanzl – Trávníček (C), Gerhát, Jurčík – F. Lukeš, V. Hübl (A), Jánský – Matoušek, Válek, Řehoř.
Rozhodčí
Hejduk, Pešina – Gerát, Hynek
Zimní stadion Ivana Hlinky
3127 diváků
M. Boleslav
Sestavy:
J. Růžička (Maxwell) – Hanzlík (C), Nedomlel, Němeček, Eminger, Dlapa, Hrdinka, J. Říha – Žejdl, Nahodil, Orsava – Pacovský, V. Němec, Klepiš (A) – Lenc (A), P. Musil, Pabiška – Valský, Urban, P. Kousal.

Litvínov - Mladá Boleslav: František Lukeš ukončil v prodloužení čekání na výhru, 4:3

Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním faktu, že Litvínov zásluhou dnešní výhry přerušil sérii třinácti proher, se s Vámi loučím.
A zase někdy se těším napočtenou
Nejlepší hráči zápasu: Viktor Hübl, Dominik Pacovský
Konec zápasu.
60:55'
Litvínov právě vstřelil branku!
František Lukeš se zasloužil o rychlý konec prodloužení! Hübl nahrál do jízdy FRANTIŠKU LUKEŠOVI, který našel volný prostor v hostující brance! Litvínov si tak z dnešního zápasu odnáší po výhře 4:3 dva body!
Asistence: Viktor Hübl, Marek Baránek.
60:25'
Karel Kubát se ihned dostal do útočného pásma. Snažil se nahrát na levo svým spoluhráčům, kteří ale jeho záměr nepochopili.
60:01'
Kotouč pro sebe získali domácí hráči.
60:01'
Začalo prodloužení.
Ve třetí třetině se poprvé v zápase do vedení dostali domácí hráči, když svoji druhou branku vstřelil Viktor Hübl. Hosté dotáhli Litvínov až při závěrečné power-play, poté co se mezi střelce zápasu zapsal Lukáš Žejdl. Mladá Boleslav si tak vynutila prodloužení hry, ve kterém se bude rozhodovat o vítězi dnešního zápasu.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:32'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hosté přeci jen svůj závěrečný tlak přetavují ve vstřelenou branku. Orsava poslal puk na LUKÁŠE ŽEJDLA, který propálil svou ranou vše, co mu stálo v cestě za úspěchem. Mladá Boleslav se tak vrací zásluhou Lukáše Žejdla zpátky do hry!
Asistence: Jakub Orsava, Jakub Klepiš.
59:00'
Mladá Boleslav se už poskládala na pozice v útočném pásmu a začíná dávkovat svůj tlak na litvínovskou klec.
58:30'
Litvínov hned vyhazuje kotouč pryč až k prázdné brance, kterou ovšem domácí svým vyhozením netrefili.
58:19'
Růžička už je na střídačce a hosté hrají v šesti!
58:19'
Oddechový čas pro hosty.
58:19'
Kombinaci hotů přerušuje Pavel Kantor úspěšným zákrokem.
58:01'
Mladá Boleslav se už dostala do pásma.
57:57'
Jsou před námi poslední dvě minuty třetiny a kotouč je na hokejkách hostujících hráčů, kteří se připravují na svůj závěrečný tlak. Hostující gólman prozatím zůstává v brance.
57:24'
Litvínovskou kombinaci na modré čáře přerušil rozhodčí, kterému se nelíbilo postavení domácích hráčů a odpískal tak ofsajd.
55:40'
Mladá Boleslav se opět napasírovala do obranného pásma Litvínova. Karel Kubát se ale dobře zorientoval a dokázal najít puk, který následně pohotově poslal do středního pásma. Kubát poté odjel vystřídat a poslat tak na led nové síly, které v závěru třetiny budou zcela jistě třeba.
55:01'
Do zápasu teď promluvil prostřednictvím razantní střely na branku i Jiří Gula, jehož tvrdou ránu Růžička srazil do rohu.
53:50'
Mladá Boleslav nadále okupuje litvínovské obranné pásmo. Hostující hráči ještě budou hodně kousat a je jisté, že se jen tak nevzdají.
52:50'
Valský dokázal udržet puk v útočném pásmu i proti přesile, když proti němu stála dvojice domácích obránců. Hostující hráč dokonce ještě dokázal kotouč vyslat v pádu na branku Pavla Kantora, který musí být opět pozorný, jelikož v blízkosti branky číhá hned několik hladových střelců, prahnoucích po vyrovnávací brance.
51:30'
Jedna z mnoha šancí Jánského v tomto zápasu končí opět neproměněna. Domácí útočník ne a ne trefit volný prostor v hostující svatyni.
49:45'
Litvínovská okupace mladoboleslavské branky teď pořádně prozkoušela brankařské dovednosti Jana Růžičky, který v souboji s litvínovskými střelci uspěl.
49:21'
Mladá Boleslav se snažila dotáhnout skóre, její snažení ale překonal Kantor svým dalším povedeným zákrokem, jímž také následně přerušil hru. Následné vhazování u litvínovské branky vyhrála domácí Verva, která se hned zběsile žene vpřed směrem Jan Růžička.
47:59'
Litvínov právě vstřelil branku!
Domácí hráči se dnes poprvé v utkání dostávají do vedení! Čutta našel v dobré pozici VIKTORA HÜBLA, který překonal Růžičku úspěšnou střelou do dolní části branky. Viktor Hübl se tak dnes již podruhé zapisuje mezi střelce dnešního zápasu. A na Zimním stadionu Ivana Hlinky tak znovu propuká obrovská radost zásluhou zdejší oblíbené "šestadvacítky".
Asistence: Jakub Čutta.
47:47'
Šance Hübla na druhé straně končí nezdarem. Litvínovského útočníka před brankou vychytal Růžička.
47:34'
Kde se zjevil, tu se zjevil mezi litvínovskou obranou Žejdl. Kantora jeho přítomnost ve své blízkosti sice překvapila, ale i přesto litvínovský strážce svatnyě dokázal jeho střelu zlikvidovat pomocí svého betonu.
46:40'
Mikúš přihrál na pravé křídlo Hanzlovi, který se dral do útoku. U mantinelu mu ale vystavili stopku hráči Mladé Boleslavi, kteří se dostávají ke kotouči.
45:38'
Puk se dostal k Jánskému, který nebyl vůbec ve špatné pozici. Útočník ve službách černožlutých barev ale nedokázal svou ranou najít brankový prostor.
44:30'
Litvínovská akce neměla dlouhé trvání. Mladá Boleslav se dobře zorientovala v obraně a svého soka do žádné větší šance nepustila.
43:58'
Vervě se konečně podařilo vytlačit mladoboleslavské hráči ze svého obranného pásma. Domácí se nyní budou snažit o protiúder.
43:38'
Lenc si to upaloval po levém křídle a z vrcholu levého kroku vyslal na Kantora tvrdý projektil, Kantor ale kotouč udržel ve své výstroji a následně si vynutil přerušení hry. Vhazovat se bude po pravici litvínovského brankáře.
43:00'
Mladá Boleslav se statečně drží v litvínovském obranném pásmu a domácí hráči mají plné ruce práce.
42:45'
Dnešní utkání sleduje 3123 diváků!
42:31'
Verva zapomněla před brankou na Jakuba Klepiše, který získal chvíli prostoru na zakončení! Klepiš svým pokusem ale trefil jen Kantora!
42:05'
Hosté v plném počtu.
41:24'
Baránkovu střelu z levé strany Růžička dobře viděl a nenechal se nachytat. Hostující gólman srazil puk do bezpečí.
40:50'
Další mladoboleslavské osvobození se. Verva se nedokáže na delší čas udržet v pásmu.
40:25'
Urban se zmocnil puku a poslal jej k brance Kantora. Verva se tak bude muset o svůj útok snažit znovu.
40:07'
Verva vhazování v útočném pásmu vyhrála, hned poté se ke střele dostal František Lukeš, jehož střela zamířila do ochranné sítě.
40:05'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jakub Orsava – 2 min., vysoká hůl).
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku ve třetí třetině:
Litvínov – 12
Mladá Boleslav – 6
Ve druhé třetině jsme viděli opět po dvou úspěšných trefách. Jako první se dokázala prosadit Mladá Boleslav, stejně tak jako tomu bylo v dvacetiminutovce první. Do vedení svůj tým dostal přesnou střelou Dominik Pacovský. Verva za šest minut srovnala se svým dnešním sokem krok. A to dokonce po brance Hübla, který zužitkoval výbornou práci Lukeše v oslabení. Do šaten se tak opět odchází za nerozhodného stavu, tentokráte ovšem 2:2.
Třetí dvacetiminutovka začne přibližne v 17:31.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:55'
Poslední litvínovské pokusy Růžička bez problémů poslal do bezpečného prostoru.
38:25'
Do akce se dostala i Mladá Boleslav, která také hned několikrát prozkoušela Kantora. Poslední střelu Kantor vůbec neviděl, a i když nebyla vůbec razantní, tak s ní měl obrovské potíže! Domácí strážce svatyně dokázal až na poslední chvíli zasáhnout svým pravým betonem!
37:30'
Verva teď udělala pořádný vichr v hostující obraně! Hned několikrát se domácí hráči dostali k dorážce, všechny ale odrážel úspěšnými zákroky Růžička. Nakonec se kotouč dostal k Ibererovi na modrou čáru, jenž pohotově vypálil. Po jeho ráně se strhla mela před mladoboleslavskou brankou o kotouč! K puku se ale nedostal ani jeden z litvínovských hráčů tak, aby jej mohl zamést za záda Růžičky!
36:50'
Pokoušel se ještě pálit od modré čáry Gula, Růžička kotouč ale dobře viděl a nenechal se překvapit. Úspěšným zákrokem následně přerušil hru a vhazovat se bude po jeho pravici.
36:49'
Hosté v plném počtu.
35:57'
Opět se hráči Mladé Boleslavi osvobozují a Verva musí po puk ke své vlastní brance.
35:40'
Hosté se ujímají puku a vyhazují jej k brance Kantora.
35:15'
Mikúšovo střelu z levé strany Růžička vyrazil do bezpečí a následně s poradil s pokusem Františka Lukeše.
34:57'
Verva vyhrála vhazování před brankou Mladé Boleslavi a usadila v pásmu.
34:48'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jiří Říha – 2 min., podražení).
34:27'
Litvínovskou akci zastavila hned na začátku obrana Mladé Boleslavi, která kotouč poslal zpět k brance Pavla Kantora.
33:20'
Po dlouhém souboji u mantinelu kotouč nakonec získal ve svůj prospěch domácí Litvínov. Nebylo mu to ale nakonec nic platné, jelikož se ke střele nedostal a nyní je na tahu Mladá Boleslav.
33:04'
Následuje další komerční přestávka a krátké přerušení průběhu hry.
32:29'
Mladoboleslavskou kombinaci přerušil svými úspěšnými zákroky Kantor, který si řekl o pozornost.
31:44'
Hosté v plném počtu.
30:48'
Zdálo se, že Verva už ztrácí své postavení v útočném pásmu. Na modré čáře ovšem ještě dobře zapracoval Baránek, který kotouč vrátil zpět. Puk se ovšem v pásmu ohřál jen chvilku, jelikož nejdříve jej našli hostující hráči, kteří jej poslali na opačnou stranu kluziště.
30:15'
Mladá Boleslav kotouč vyhazuje z obranného pásma a osvobozuje se.
29:50'
Litvínovská kombinace končila u Juraje Mikúše, který z levé strany pálil na mladoboleslavskou branku. Růžička ale ramenem kotouč vytěsnil mimo klec.
29:15'
Verva již zaujala své přesilovkové postavení a kombinuje.
28:54'
Lukeš svou střelou trefil jen prvního bránícího hráče před sebou, který následně poslal kotouč do středního pásma.
28:44'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jakub Orsava – 2 min., vysoká hůl).
26:58'
Litvínov právě vstřelil branku!
Domácí se prosazují ve svém vlastním oslabení! Velký kus práce odvedl František Lukeš, který nejprve vystihl špatnou kombinaci Mladé Boleslavi, pak kličkou oklamal bránícího hráče před sebou a vypálil na branku Mladé Boleslavi. Lukešovu střelu sice Růžička ještě vyrazil před sebe, kde ovšem ale číhal připravený VIKTOR HÜBL, na jehož dorážku už byl hostující gólman krátký. Verva tak srovnává se svým soupeřem krok!
Asistence: František Lukeš.
26:39'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jiří Gula – 2 min., vysoká hůl).
26:15'
Pacovský se ocitl osamocený v dobré střelecké pozici. Kantor se ovšem ale vyznamel a povedeným zákrokem podržel svůj tým!
26:07'
Jurčík se probil až k brance Růžičky, kterou dokonce i ohrozil. Hostující gólman ale byl ve správný čas na správném místě a žádné komplikace nepřipustil.
25:40'
První přechod do útoku se Litvínovu nepovedl, teď se o to pokouší na novo Jurčík.
25:07'
Doudera zakládá litvínovskou akci až z vlastního obranného pásma.
23:42'
Jánský se snažil prosadit přes bránící hráče, kteří na něj dotírali. V tísni se domácí útočník ještě dokázal propracovat ke střele, která ale neměla dostatečnou razanci na to, aby hostujícího gólmana nachytala na jablkách. Strážce mladoboleslavské svatyně kotouč bez problémů lapil.
23:32'
Kubátův pokus od levého mantinelu raději hostující gólman přikryl lapačkou k ledu, čímž si vynutil přerušení hry.
22:39'
Hostující gólman se snažil pomoci s rozehrávkou svým spoluhráčům, kotouč si ovšem ale vybojovali litvínovští obránci, kteří jej ještě na chvíli udrželi v pásmu. Pak si ale o pozornost řekli hráči Mladé Boleslavi, kteří si vzali ztracený puk zpět.
21:47'
Nedomlel nahazoval na litvínovskou klec od modré čáry, Kantor svým zákrokem poslal kotouč mimo tři tyče.
Hráči jsou zpět na ledě a hra tak bude moci pokračovat dále.
21:32'
Po dohodě obou týmů byla nastavena desetiminutová přestávka. Do šaten již zamířili všichni aktéři zápasu.
21:32'
Po střetu u mantinelu se rozbilo plexisklo a hra je tak přerušena. Někteří hráči popojíždějí na ledě, aby se udrželi v provozní teplotě a někteří naopak míří do šatny.
20:47'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Gólové hody z konce první dvacetiminutovky pokračují. Klepiš nahrál dobře postavenému DOMINIKU PACOVSKÉMU, který číhal na přihrávku a i přes bránícího hráče před sebou následně překonal nejistého Kantora, čímž propukla radost v kotli hostujících. Mladá Boleslav se tak dostává opět do vedení!
Asistence: Jakub Klepiš, Ondřej Dlapa.
20:05'
Úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí hráči, kteří ihned zahajují své útočné snažení.
20:01'
Začala druhá třetina.
Hráči jsou opět na ledové ploše a budeme tak moci načít druhé dějství dnešního extraligového utkání.
Střely na branku v první třetině:
Litvínov – 9
Mladá Boleslav – 11
V samotném závěru třetiny jsme byli svědky dvou branek, a to po každé na jedné straně. Nejprve se krásnou individuální akcí prosadil Jakub Orsava, který poslal svůj tým do vedení. Sedmnáct vteřin před koncem první dvacetiminutovky Verva ještě dostala k dispozici přesilovou hru, kterou přesnou střelou Karla Kubáta pouhé dvě vteřiny před koncem proměnila. Do šatny tak týmy odchází za nerozhodného stavu 1:1.
Druhá třetina začne přibližne v 16:27.
20:00'
První třetina skončila.
19:58'
Litvínov právě vstřelil branku!
Litvínov v závěru první třetiny přece jen proměňuje svoji přesilovou hru! František Lukeš nahrál napravo KARLU KUBÁTOVI, který si krásně vyjel do středu kluziště, odkud se pouhé dvě vteřiny před vypršením času trefil přesně mezi betony Růžičky. Domácí obránce poté předvedl oslavný kotoul a rozveselil litvínovské fanoušky.
Asistence: František Lukeš, Juraj Mikúš.
19:46'
Litvínov vyhrál buly a Kubát hned z pravé strany pálil. Hostující gólman byl ale připravený.
19:43'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Lukáš Žejdl – 2 min., nedovolené bránění).
18:47'
Domácí v plném počtu.
18:25'
Šance Tomáše Urbana končí neproměněna. Hostující útočník dostal chvilku prostoru, nad ničím nerozjímal a vypálil na branku Litvínova. Střela mladoboleslavskému forwardovi ale nesedla a Kantor měl tak s jejím pokrytím lehkou práci.
17:30'
Litvínov zatím zvládá své oslabení bez problémů a daří se mu kotouč posílat do bezpečí.
16:47'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Zbyněk Sklenička – 2 min., podražení).
16:16'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hostující hráči zmátli obranu Litvínova, která zaspala. Němeček nahrál JAKUBU ORSAVOVI, který byl připravený na pravé straně, krásnou kličkou oklamal bránícho hráče před sebou, rychle si povyjel až před branku, odkud tváří v tváří vyšel úspěšněji v souboji s Kantorem. Domácí brankář neměl na povedené zakončení Orsavi žádný nárok. Mladá Boleslav tak hýbe světelným ukazatelem skóre na Hlinkově stadionu a dostává se do jednobrankového vedení!
Asistence: Lukáš Žejdl.
15:45'
Na konec to byl Litvínov, který se úspěšně dostal do útoku. Velmi razantní střela litvínovského matadora Viktora Hübla orazítkovala betony hostujícího gólmana.
14:53'
K vidění byly dvě nepřesné přihrávky, na každé straně po jedné. Ani jednomu týmu nevyšla kombinace a hráči se museli vždy vracet pro kotouč zpět. Uvidíme, kdo totu ne oku lahodnou pasáž hry dokáze prolomit.
13:44'
Jurčík se s vypětím všech sil snažil vytvořit útočnou akci, když chtěl projít hned přes několik bránících hráčů. Litvínovský hráč se do pásma sice dostal, ale neměl komu nahrát. Puku se tak ujímají hostující hráči.
13:12'
Komerční přestávka nyní dávám hráčům oběma týmům krátký čas na oddech.
13:10'
Další litvínovskou akci opět zmařil nepřesný přechod útočného pásma, rozhodčí pískají ofsajd.
12:48'
Lukeš nahodil kotouč do útočného pásma, kam za kotoučem spěchají jeho spoluhráči.
12:01'
Jurčíkovu akci zastavili hráči Mladé Boleslavi, kteří hru obrací opačným směrem.
11:07'
Dvojice Žejdl-Nahodil teď pořádně zavětrala domácím v jejich obranném pásmu. Nebezpečnou střelu Lukáše Žejdla, kterou Kantor vyrazil před sebe, dorážel ještě druhý jmenovaný. Útočník Mladé Boleslavi ale našel jen připravenou náruč Pavla Kantora.
10:25'
Hübl se dostal za obranu Mladé Boleslavi, a i když na něj dotírala zezadu hostující obrana, tak domácí mazák dokázal vypálit! Jeho pokus ale hostující gólman svým betonem vyrazil.
09:49'
Ze stejné pozice jako před tím Kubát pálil nyní Baránek. Výsledek je ovšem stejný, mladoboleslavský gólman si připisuje do statistik další úspěšný zákrok, když dokázal střelu svým betonem vyrazit.
09:28'
Kubátův pokus o vstřelení branky skončil jen v náručí hostujícího gólmana, který si úspěšným zákrokem řekl o pozornost.
09:00'
Po nebezpečné kombinaci Mladé Boleslavi zazvonila Kantorovi u hlavy tyčka!
08:07'
Domácí v plném počtu.
07:30'
Skleničkovo vyhození kotouče dává Vervě čas na oddych.
07:15'
Mladá Boleslav se nedokáže dostat do střelecké pozice, Verva zatím dobře brání a svého soupeře nikam nepouští.
06:59'
Matouškovi se skýtala šance ve vlastním oslabení, když ujížděl po pravém křídle! Domácí hráč svou střelou našel pouze betony připraveného hostující gólmana, který podržel svůj tým!
06:40'
Verva se pohotově osvobozuje vyhozením kotouče.
06:34'
Mladá Boleslav vyhrála vhazování a ihned rozestavuje své přesilovkové postavení.
06:27'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Juraj Mikúš – 2 min., hákování).
05:58'
Baránek dobře zapracoval v obraně, když odzbrojil o kotouč Lence, který jel na litvínovskou branku podporován ještě dvojicí svých spoluhráčů.
05:15'
Domácí hráči se snažili projít rychle přes útočnou modrou čáru, odkud je dále nepustil hvizd rozhodčích, signalizující postavení mimo hru.
04:37'
Verva vyhrála vhazování ve svém obranném pásmu a Jánský hned pohotově poslal puk do středu kluziště, aby uklidnil hru svého týmu.
04:16'
Gula vybojoval ve vlastním obranném pásmu kotouč a zdálo se, že jej z pásma vyhodí. Jenže pak litvínovského obránce okradli hráči Mladé Boleslavi, kteří se zpět rovnali do pozic. Špatná nahrávka je ale vyhnala až do středního pásma.
04:05'
Němečkovu střelu Kantor dobře viděl a s jejím zneškodněním neměl sebemenší problém, stav tak zůstává stále bezbrankový.
03:40'
Mladá Boleslav přerušila litvínovskou kombinaci a vyváží kotouč do středního pásma, odkud bude směřovat svůj atak na branku, jež střeží Pavel Kantor.
03:15'
Verva se drží v obranné pásmu Mladé Boleslavi a kombinuje.
03:00'
Válek ze slibné pozice přestřelil a netrefil branku.
02:25'
Řehoř se snažil protiknout přes hostující obranu na vlastní pěst, zastavila jej ale hned trojice hostujících bránících hráčů.
01:33'
Vhazování před mladoboleslavskou brankou vyhráli hráči Vervy. Lukeš se snažil nahodit kotouč na branku od mantinelu, puk ovšem nenašel brankový prostor a po kontaktu s mantinelem se odrazil pryč z pásma.
01:24'
Trávníček se ujal puku a jako správný kapitán velí svému týmu vpřed směrem k brance Mladé Boleslavi.
01:01'
Orsava teď pořádně prozkoušel pozornost Kantora, když hned na několikrát před brankou nebezpečně dorážel. Kantor ovšem klec uzavřel a puk za svá záda nepropustil!
00:14'
Baránkova propagační střela od modré čáry hostujícího brankáře nezaskočila.
00:03'
Úvodní buly pro sebe získali hostující hráči, kteří se hned snažili natlačit do obranného pásma Litvínova, zastavilo je ovšem zakázané uvolnění.
00:01'
Utkání právě začalo.
Aktéři dnešního utkání jsou zpět na ledové ploše a za nedlouho tak bude vhozeno úvodní buly dnešního zápasu.
Na Zimním stadionu Ivana Hlinky nyní probíhá rozbruslení obou týmů před samotným začátkem zápasu, který vypukne za 34 minut.
Vzájemné zápasy:

8. kolo, 29.9.2017 Ml. Boleslav – Litvínov 2:0
Branky a nahrávky: 3. Klepiš (Holík, Stříteský), 18. Holík (Musil)

21. kolo, 15.11.2017 Litvínov – Ml. Boleslav 6:3
Branky a nahrávky: 15. Pilař (Kubát, Hübl), 33. Vandas, 36. Černý, 51. Nejezchleb (Dietz, Hanzl), 57. Kubát (Hanzl, Gerhát), 60. Hübl (Jánský, Sørvik) – 24. Říha (Bernad, Pacovský), 26. Valský (Klepiš), 45. Urban (Orsava, Holík)

34. kolo, 28.12.2017 Ml. Boleslav – Litvínov 0:2
Branky a nahrávky: 22. Válek (Sklenička, Matoušek), 60. Jánský (Hübl)

Litvínov ve vzájemných zápasech vede 2:1. Povede se mu zvýšit miniduel s Malou Boleslaví na 3:1 a přerušit tak sérii třinácti prohraných utkání v řadě? A nebo zvítězí Mladá Boleslav a přiblíží se předkolu play-off?
Nechme se překvapit, co nám aktéři dnešního utkání připraví za hokejovou podívanou.
BK Mladá Boleslav:

Umístění: 11.
Počet bodů: 61
Poměr vstřelených ku inkasovaných branek: 105:120
Aktuální forma: V,P,P,V,P

Bruslaři v dosavadním průběhu letošní hokejové sezóny dokázali nastřádat na své konto 61 bodů, čímž se řadí na jedenácté místo tabulky a především se rázně hlásí do boje o předkolo play-off. S prozatím desátou Spartou má Mladá Boleslav stejný počet bodů. Na devátou pozici, kterou zatím drží Liberec, pak ztrácí body tři. Nutno ovšem podotknout, že Liberec má na rozdíl od Bruslařů ale ještě jeden zápas k dobru. Osmé místo, které střeží Olomouc, také není v nedohlednu, Kohouti mají k dobru čtyři body. V závěru základní části tak uvidíme zcela jistě napínavý souboj až do konce o účast v předkole play- off.
Mladá Boleslav si za posledních pět zápasů připsala dvě výhry, když přemohla Zlín (3:1), a také když si vyšlápla na lídra tabulky, plzeňské Indiány, proti kterým se blýskla vysokým vítězstvím 4:1. Nezdar naopak přišel proti Pardubicím (2:3), libereckým Bílým Tygrům (0:3) a v poslední řadě proti Vítkovicím (2:4).
Statusem nejproduktivnějšího hráče v rámci svého týmu se pyšní se sedmadvaceti body Jakub Orsava, kterému dýchá na záda jeho spoluhráč Jakub KlepišOldřich Kotvan.

Nejproduktivnější útočníci BK Mladá Boleslav:
1. Jakub Orsava – 27 bodů
2. Jakub Klepiš – 25 bodů
3. Lukáš Žejdl – 20 bodů

Nejproduktivnější obránci BK Mladá Boleslav :
1. Oldřich Kotvan – 23 bodů
2. Vladimír Eminger – 6 bodů
3. David Němeček – 6 bodů
HC Verva Litvínov:

Umístění: 14.
Počet bodů: 44
Poměr vstřelených ku inkasovaných branek: 107:155
Aktuální forma: P, P, P, PPR, P

Litvínovská Verva se s dosavadním bodovým ziskem, který čítá čtyřiačtyřicet bodů, nachází na nelichotivém posledním místě tabulky celé extraligy. Na předposlední příčku, jež okupuje Jihlava, Chemici ztrácejí propastných sedm bodů. Na desátou pozici pak, která by ještě dávala nějaké naděje na postup do předkola play-off, Litvínovu chybí nedosažitelných devatenáct bodů. Černožluté hráče čeká v sezóně posledních pět utkání a tím pádem se jim neskýtá již ani teoretická šance na postup. Tým ze severu Čech se tak již zcela jistě nevyhne nepopulárnímu play-out a s vypětím všech sil se bude snažit dohnat bodovou ztrátu na tolik, aby neskončil na posledních dvou pozicích, jež by znamenaly boj o život, aneb přetrvání v české nejvyšší hokejové soutěži.
Verva se v letošní sezóně doslova trápí. Chemici dokázali vyhrát pouhých 14 zápasů a naopak třiatřicetkrát již prohrát. Vervu položila do kolen především stále trvající šňůra třinácti prohraných utkání v řadě, kterou načal neúspěch v podkrušnohorském derby. V posledních dvou utkání se litvínovská hra začala zvedat, že by se už konečně černožlutým svítalo na lepší zítřky? Verva v neposlední řadě prohrála jen těsně se Zlínem a Třincem, v obou případech 3:4, přičemž Zlín dokázal Vervu udolat až po prodloužení.
Kanadské bodování svého týmu vede s třiatřiceti body litvínovská stálice Viktor Hübl před svým kolegou z formace Františkem Lukešem (28 bodů). Mezi obránci je neproduktivnější Karel Kubát, který má na svém kontě bodů 22. Brankářskou oporou Vervy Michael Petrásek s úspěšností zákroků přes 91%.

Nejproduktivnější útočníci HC Verva Litvínov:
1. Viktor Hübl – 33 bodů
2. František Lukeš – 28 bodů
3. František Gerhát – 21 bodů

Nejproduktivnější obránci HC Verva Litvínov:
1. Karel Kubát – 22 bodů
2. Jiří Hunkes – 12 bodů
3. Daniel Sørvik – 12 bodů
Dobrý den z Litvínova všem příznivcům ledního hokeje! Srdečně Vás vítám u sedmačtyřicátého kola české nejvyšší hokejové soutěže. V rámci dnešního kola Tipsport extraligy ledního hokeje se mezi sebou střetne domácí celek HC Verva Litvínov a hostující tým BK Mladá Boleslav.
Utkáním Vás prostřednictvím textového komentáře bude provázet Sabina Šťástková.
Přeji příjemný hokejový zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 52 30 5 2 15 179:131 102
2. Třinec 52 27 4 4 17 163:125 93
3. Sparta 52 21 14 1 16 174:145 92
4. M. Boleslav 52 22 10 6 14 155:124 92
5. Plzeň 52 27 2 7 16 162:142 92
6. Brno 52 21 5 6 20 143:156 79
7. Olomouc 52 20 5 7 20 123:129 77
8. Mountfield 52 19 5 7 21 130:136 74
9. K. Vary 52 16 9 5 22 174:168 71
10. Zlín 52 19 4 5 24 151:151 70
11. Pardubice 52 16 3 10 23 121:160 64
12. Vítkovice 52 14 8 5 25 134:175 63
13. Litvínov 52 16 3 9 24 153:173 63
14. Kladno 52 16 3 6 27 130:177 60
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud