M. Boleslav - Olomouc | ONLINE | 21.11.2017 17:30 | Tipsport Extraliga 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  M. Boleslav : Olomouc - 21. listopadu 2017   17:30

Ukončeno
M. Boleslav
01:10' T. Knotek  • 01:43' Urban (Pabiška, Lenc) • 29:43' Martin Procházka (Pabiška, Pacovský) • 63:44' V. Němec (Klepiš)
4:3
(2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
Olomouc
13:43' Jergl  (J. Galvas, R. Vlach) • 23:42' Eberle  (Ondrušek) • 36:56' Skladaný  
M. Boleslav
Sestavy:
Maxwell (J. Růžička) – Hanzlík (C), Kotvan, Němeček, J. Říha, Bernad, Eminger, Knot – Pacovský, V. Němec, Klepiš (A) – T. Knotek, P. Holík, Orsava – Lenc (A), Urban, Pabiška – P. Kousal, Najman, Martin Procházka.
Rozhodčí
Hejduk, Pražák – Flegl, Polonyi
ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav
2749 diváků
Olomouc
Sestavy:
Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Houdek, L. Galvas, J. Galvas, Jaroměřský – Laš, J. Knotek (A), Eberle – Burian, Herman, Skladaný – Staněk, Mráz, Ostřížek – Macuh, R. Vlach, Jergl.

Mladá Boleslav - Olomouc: Je rozhodnuto. Prodloužení ovládli domácí, 4:3pp

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů se zase někdy příště budu těšit na počtenou.
Ve městě automobilů jsme dnes byli svědky velice vyrovnaného utkání, do kterého daleko lépe vstoupili domácí hokejisté, Olomouc se jim ale postupem času začala vyrovnávat a v třetí třetině už naplno diktovala tempo hry. Rozhodnout muselo až prodloužení tří proti třem, ve kterém domácím bonusový bod přisoudil Vojtěch Němec, který se Bruslařům zatím nesmírně vyplácí.
Konec zápasu.
63:44'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto, vítězem dnešního napínavého utkání se stávají hokejisté Mladé Boleslavi! Maxwell nejprve podržel svůj tým, když chytil jasnou tutovku Ostřížkovi, načež se domácí vrhli do okamžité protiakce. VOJTĚCH NĚMEC s Jakubem Klepišem to udělali parádně, když díky šikovné narážečce vyšachovali soupeřovu obranu a prvnímu jmenovanému stačilo už pouze trefit odkrytou klec Kohoutů. Asistence: Jakub Klepiš.
63:07'
Sám na olomouckou branku se teď řítil Radan Lenc, ve snaze o forhendový blafák ale narazil na perfektního Konráda, který mu puk vypíchl svou hokejkou.
62:35'
Po šťastném odrazu od Němečkovy brusle se sám před brankou hostí ocitl Tomáš Knotek, poskakující kotouč ale z bezprostřední blízkosti napálil pouze do Konráda.
61:57'
Na druhé straně se do velice zajímavé možnosti prokličkoval Jan Eberle, v zakončení mu ale scházel potřebný klid.
61:24'
Petr Holík dlouho vymýšlel, co s pukem provede, nakonec jej poslal na hůl před branku si sjíždějícího Orsavu, Konrád ale znovu zasáhl.
60:53'
Podobně si na druhé straně vedl i Jakub Klepiš, který zkoušel Konráda překvapit střelou mezi betony, slovenský gólman ale podržel svůj tým.
60:24'
Hanzlík zbytečně vyjel a nechal za sebou volného Laše, který ale svůj samostatný únik vstříc Maxwellovi neproměnil.
60:01'
Začalo prodloužení.
Základní hrací doba vítěze tohoto utkání neurčila, následovat tak bude pětiminutové prodloužení. Třetí třetina příliš hokejové krásy nenabídla, aktivněji si během ní znovu počínali hosté, kteří svým houževnatým stylem bránění nepustili Bruslaře k žádné vážnější možnosti. Kdo se nakonec stane majitelem bonusového bodu?
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:12'
Hra se přerušuje, na ledové ploše totiž zůstává ležet Dominik Pacovský, který zřejmě inkasoval úder hokejkou do obličeje. Sudí se po krátké poradě ale rozhodl nevylučovat.
59:00'
Běží poslední minuta třetí třetiny.
58:40'
Potlesk z ochozů boleslavské arény si nyní vysloužil David Němeček, který ukázkovým hitem poslal k zemi kolem mantinelu se probíjejícího Jana Knotka.
58:03'
Sám na sebe to vzal Tomáš Knotek, který si na modré čáře puk zastavil, přehodil na forhend a prověřil Konráda, ten ale jeho dělovku vytěsnil do rohu kluziště.
57:35'
Domácí se dostali do útočného pásma, opět se jim ale nepovedlo v Konrádově bezprostřední blízkosti déle vydržet, Olomouc brání velice dobře.
57:06'
Pacovského nahození dojel Vojtěch Němec, jenž chtěl olomouckou obranu překvapit chytře myšlenou zadovkou na Kotvana, jeho pas ale postrádal přesnost.
56:45'
Jan Knotek byl v pásmu boleslavského celku o chvíli dříve než klouzající puk, čárový sudí správně odpískal ofsajd.
56:24'
Zakázané uvolnění Kohoutů, hra se stěhuje před Konráda.
56:04'
Po špatné komunikaci domácích obránců se do zajímavé možnosti propracoval David Ostřížek, který z hranice levého kruhu pořádně vylekal Maxwella, když puk nasměroval do boční sítě.
55:09'
Němeček podklouzl, a Laš měl tak dostatek prostoru na to, aby nachytal puk pro z druhé vlny si najíždějícího Lukáše Galvase, ten ale trefil jen blokujícího Emingera.
54:24'
Klepiš s Němcem vybojovali puk za brankou soupeře, druhý jmenovaný jej pak poslal přesně na hůl Davida Němečka, jehož nahození vyrazil Konrád levým betonem.
53:52'
Laš vybojoval puk u mantinelu a podél něj jej pak posunul k Davidu Škůrkovi, jenž si vybruslil do lepší střelecké pozice, Maxwell proti jeho ráně ale nemusel zasahovat.
53:31'
Olomouckým nevyšel přechod do útočného pásma, sudí správně viděli ofsajd. Na programu je další komerční pauza.
53:04'
Hanzlík s Pabiškou vybojovali puk ve vlastním pásmu, druhý jmenovaný jej pak posunul na Radana Lence. Ten ale už neměl dostatek sil, proto kotouč pouze nahodil a odjel na střídačku.
52:18'
Eberle se díky velmi dobrému prvnímu doteku s kotoučem přehnal přes Hanzlíka, poté puk nabízel před branku, nikdo z jeho spoluhráčů ale na přihrávku nedosáhl.
52:03'
Pevná olomoucká defenziva se v této třetině až nyní dopustila drobného zaváhání, když nechala na levém kruhu volného Jakuba Orsavu, proti jeho střele z první se ale Konrád přemístil. Následovat bude komerční přestávka.
51:48'
Klepiš vystihl olomouckou rozehrávku, zvedl hlavu a do ideální střelecké pozice nahrával Pacovskému, ten však ještě přenechával Říhovi, na jehož pokus už byl Konrád připraven.
51:24'
Dnešní utkání sleduje 2749 diváků.
51:00'
Je vidět, že pro oba celky je dnešní utkání velice důležité. Nikdo nechce udělat chybu, která by soupeři naskytla příležitost k tomu se ujmout vedení, což hokeji poněkud ubírá na kráse.
50:15'
Ondruškova nahrávka nenašla nikoho z olomouckých hráčů, je tedy pískáno zakázané uvolnění.
49:58'
Jakub Galvas si všiml, že všichni jeho spoluhráči už míří na střídačku, proto kotouč pouze nahodil na Maxwella a následoval jejich příkladu.
49:16'
Orsava se se štěstím propracoval až do útočného pásma, kde hodlal celou akci ještě vylepšit přihrávkou na uvolňujícího se Knotka, plány mu ale překazil Vyrůbalík.
48:38'
Po vyhraném bulvy v útočném pásmu to z ostrého úhlu střelou z otočky zkoušel Pacovský, Konráda ale nezaskočil. Poté pálil ještě Říha, tomu ovšem scházela přesnost.
48:23'
Jan Eberle si obhodil Pacovského a z hranice pravého kruhu vypálil na bližší tyč, tam ale číhal pozorný Maxwell, který si musel poradit ještě s dorážejícím Vilémem Burianem.
47:48'
Divokou pasáž hry, kde se puk po nepřesnostech na obou stranách vez vážnějších šancí posouval od hokejky k hokejce, uklidnil až Jan Hanzlík, který za brankou vyčká na nové spoluhráče.
46:54'
David Němeček nejprve netrefil kotouč po přihrávce od Holíka, o chvíli později dostal ale šanci na reparát a tentokráte už Konráda prověřil, slovenský gólman ale spolehlivě zasáhl.
46:18'
Škůrkovi v obranném pásmu odskočil puk od hokejky, čehož hodlal využít napadající Vojtěch Němec, olomoucký obránce ale díky tygřímu skoku stačil své zaváhání napravit.
45:35'
Domácí mají velké obtíže s přechodem přes střední pásmo, kde nyní o puk přišel Kousal. Ke střele se na to konto dostal Aleš Jergl, Eminger ale kotouč stačil tečovat mimo tři tyče.
45:09'
Po krátké odmlce o sobě směrem do útoku dali konečně vědět i domácí, na Urbana si po přejetí modré čáry ale počíhal důrazně hrající Lukáš Galvas.
44:44'
Houdek to nyní vymyslel parádně, když využil zadního mantinelu k odrazu kotouče k na před brankou úplně volného Romana Vlacha, tomu ale absolutně nevyšlo zpracování.
44:16'
Mora je v úvodu třetí periody opět aktivnějším celkem. Ke střele se dostal Ondrušek, po Maxwellově vyražení kotouče před sebe se o dorážku ještě snažil Ostřížek, domácí gólman ale byl připraven.
43:43'
Vyrůbalík se na modré čáře dokázal zbavit Pacovského a poté i posunout kotouč směrem k Eberlemu, na něj si ale za brankou domácích počíhal David Němeček.
43:30'
Icing v podání družiny Vladimíra Kýhose, hra se tedy postěhuje před Brandona Maxwella.
42:56'
Jakub Klepiš se protáhl mezi dvěma protihráči a nachystal puk do palebné pozice pro Němečka, s jeho ranou k tyči si ale Konrád věděl rady.
42:15'
Ze série několika soubojů u mantinelu vyšli lépe Olomoučtí, jejich snaha vyústila v další pokus obránce Škůrka, ten však trefil jen před sebou blokujícího Kotvana.
41:44'
Aleš Jergl se po souboji s Říhou dobře zorientoval a přesnou přihrávkou oslovil mezi kruhy si najíždějícího Jakuba Galvase, jeho ránu ale Maxwell nadvakrát eliminoval.
41:08'
Sudí si nyní nevšimli jasného ofsajdu v podání domácích hráčů, kteří se později dostali do zakončení, Lencova rána ale Konráda neohrozila.
40:19'
Nepřesné zakončení obránce Škůrka, který s vydal na ofenzivní výlet, skončilo jen u Maxwella na hokejce. Americký gólman dokázal i rozehrát na Hanzlíka.
40:01'
Začala třetí třetina.
Čtyřicet minut je za námi, po konci druhé třetiny je skóre utkání mezi Mladou Boleslaví a Olomoucí nerozhodné 3:3. S touto pasáží hry mohou být spokojenější Kohouti, kteří od příchodu z kabin působili živějším dojmem a ve čtyřiadvacáté minutě srovnali zásluhou Jana Eberleho. Bruslaři si ztracený náskok vzali zpět při přesilové hře, kterou využil Martin Procházka, Branislav Konrád ale po jeho trefě určitě neměl čisté sebevědomí. Stoprocentní, co se proměňování hry v početní převaze týče, jsou ale díky Skladanému i hosté. Třetí třetina začne zhruba v 19:19.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:34'
Herman si několikrát narazil se Skladaným a poté si přes Hanzlíka přehodil puk do forhendu a vyzkoušel Maxwellovu pozornost, ten však předvedl jistý zásah.
39:02'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:46'
Pacovský sice od modré čáry trefil napadajícího Ostřížka, který se vydal do okamžitého brejku, poté se ale zodpovědně vrátil a hráči soupeře vypíchl kotouč.
38:17'
Na druhé straně se po Pabiškově nahrávce do puku tvrdě opřel Vladimír Eminger, a Branislav Konrád měl velké štěstí, že povedený projektil boleslavského zadáka skončil těsně vedle hostující svatyně.
37:49'
Domácí propadli ve středním pásmu, přečíslení tří proti dvěma po Lašově sklepnutí zakončoval Jan Eberle, jeho ráně ale scházela větší dávka přesnosti.
37:21'
Tvrdou ranou od vlastní střídačky chtěl Konráda zaskočit Oldrich Kotvan, olomoucký gólman ale měl puk celou dobu pod kontrolou a schoval jej ve své lapačce.
36:56'
Olomouc právě vstřelila branku!
Také hosté hned svou první přesilovou hru využívají, v mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně máme tedy znovu srovnáno! Ondrušek nachystal palebnou pozici pro Tomáše Houdka, po jehož ráně a nejistém zákroku Maxwella se před brankou rozpoutala nemalá skrumáž, z níž puk nakonec vyplaval u hole FRANTIŠKA SKLADANÉHO a ten jej už pouze doklepl do sítě. Bez asistence.
36:19'
Bruslaři se ihned po vhazování osvobozují, Ondruškovu ránu totiž do středního pásma zblokoval Jakub Klepiš.
36:07'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Pavel Kousal.
35:15'
Domácí prohráli souboj u mantinelu, kupředu se na to konto vydal Bruno Mráz. Ten celou akci ještě vyšperkoval přihrávkou pro Ostřížka, bývalému útočníkovi brněnské Komety ale rána nesedla.
34:37'
Lenc ve snaze o vyhození kotouče nešťastně namazal Jakubu Galvasovi, jehož pokus nebyl ale vůbec marný, ovšem trefil pouze na hranici kruhu blokujícího Emingera.
34:14'
Olomoučtí působí od doby, kdy inkasovali třetí branku, velice opařeným dojmem, nedaří se jim v kombinaci. Ondrušek zahrál pouze na icing, hra se tak stěhuje před Branislava Konráda.
33:57'
Maxwell bleskově rozehrál, a zajistil tak další rychlý brejk svého týmu. Orsava nahrával mezi kruhy si sjíždějícímu Holíkovi, ten měl ale mířidla poněkud vychýlená.
33:04'
Po Knotkově zaváhání se domácí dostali do přečíslení tří proti dvěma, které Jakub Klepiš vzal na sebe. Český reprezentant si sice položil jednoho z bránících soupeřů, poté ale zamířil pouze do připraveného Konráda.
32:39'
Jan Knotek za brankou umotal Hanzlíka, načež šikovnou zadovkou uvolnil v mezikruží čekajícímu Lašovi, ten ale puk netrefil ideálně, čehož bleskově využil Maxwell a schoval jej pod svou lapačkou. Následovat bude komerční pauza.
32:15'
Roman Vlach v souboji rameno na rameno přetlačil Bernada, poté hodlal z otočky nahrát mezi kruhy si sjíždějícímu Macuhovi, puk mu ale poslal pouze na paty bruslí.
31:53'
Nápor ze strany Kýhosových svěřenců ještě chvíli pokračoval. Od modré čáry se ke střele odhodlal Říha, jeden z bránících hráčů ale puk stačil tečovat do ochranné sítě.
31:16'
Druhá boleslavská formace si tak střídání poněkud protáhla, ovšem i tak si vytvořila zajímavou možnost. Holík narýsoval kolmici před branku, kde na klouzající se kotouč jen těsně nedosáhl Knotek.
30:49'
Tohle může Boleslav mrzet. Na útočné modré číhal naprosto zapomenutý Orsava, kterého si všiml Knotek, jeho pas byl ale až příliš razantní a puk skončil na dalším icingu.
30:19'
Bruslaři si v dosavadním průběhu této periody určitě nepočínali podle vlastních představ, nyní se ale znovu dostávají do vedení. Nutno poznamenat, že jim k tomu hodně pomohla chyba brankáře hostí.
29:43'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
V minulém utkání na ledě Zlína se Bruslařům při přesilovkách dařilo, dnes domácí v nastoleném trendu pokračují a hned svou první hru v početní převaze přetavují v branku! Na led naskočila druhá speciální formace Středočechů, celá její kombinace vyústila v Pabiškovu nahrávku na MARTINA PROCHÁZKU, který z prostoru mezi kruhy se štěstím překonal ne úplně jistě si počínajícího Konráda. Asistence: Lukáš Pabiška, Dominik Pacovský.
29:08'
Poté, co Klepiš zlomil hůl, naskočil na led Jakub Orsava, který dostal až příliš volného prostoru a času na střelu. Konrád zasáhl levým ramenem a se štěstím si poradil i s následnou dorážkou Tomáše Urbana.
28:34'
Klepiš dlouho vymýšlel, co s pukem vlastně provede. Nakonec nabil na modré čáře číhajícímu Kotvanovi, proti němu ale spolehlivě zasáhl Konrád.
28:15'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Marek Laš – 2 min., vysoká hůl).
28:06'
Holík si počkal na z druhé vlny si najíždějícího Jiřího Řihu, jehož ránu vyrazil Konrád pouze k Orsavovi, ten byl ale celou situací spíše překvapen a i díky pozorně bránícímu Lukáši Galvasovi vůbec nezakončil.
27:49'
Opět se hraje velmi dlouhou dobu bez přerušení. Nyní za vlastní brankou drží puk Martin Vyrůbalík, který vyčkává na příjezd čerstvých spoluhráčů.
27:17'
Dominik Pacovský si povedeně narazil s obráncem Kotvanem, načež si vybruslil na hranici pravého kruhu, svou ranou ale Konráda, který zasahoval levým betonem, nepřekonal.
26:28'
Po souboji s Ondruškem se k zemi poroučel Vladimír Eminger, načež se z tribun začal ozývat hlasitý pískot, sudí ale ani tentokráte k udělení prvního trestu nesáhl.
25:49'
Procházka se protáhl mezi dvěma bránícími protivníky a poté nahrával Najmanovi, jenž okamžitě střílel, trefil ale pouze obětavě bránícího Romana Vlacha.
25:04'
Jiří Říha si v souboji s Ostřížkem počínal za hranicí pravidel, tady se mělo na straně domácích stoprocentně vylučovat, sudího píšťalka ale zůstala němá.
24:37'
Ihned po vhazování se do kotouče tvrdě opřel David Škůrek, naštěstí pro domácí ale jeho dělovka směřovala pouze doprostřed branky, kde číhal nachystaný Maxwell.
24:33'
Další nepřesnost v kombinaci Kýhosových svěřenců znamená zakázané uvolnění.
24:09'
Říha posunul puk rozjetému Holíkovi, na jehož nabídku na teč si před branku najel Jakub Orsava, špičkou své hole ale kotouč usměrnil mimo tři tyče.
23:42'
Olomouc právě vstřelila branku!
Olomouc do druhé periody vstoupila daleko lépe než domácí, nyní se zcela zaslouženě dočkala vyrovnání! Bruslařům se nepodařilo vyhodit puk z obranného pásma, ten se navíc po šťastném odrazu od Ondruškovy brusle dostal přesně na hůl JANA EBERLEHO, který tvrdou ranou z levého kruhu prostřelil Brandona Maxwella. Asistence: Jiří Ondrušek.
23:31'
Po šťastném odrazu od mantinelu Ondrušek nalezl na hranici levého kruhu číhajícího Mráze, ten ale puk netrefil ideálně, a pouze tak nechal vyniknout bleskově se přesouvajícího Maxwella.
23:15'
Maxwell teď poněkud zabrnkal na nervy domácích fanoušků, když se vydal rozehrávat hodně daleko ze své branky, s napadajícím Vlachem si ale zkušeně poradil.
22:32'
Před Maxwellem se rozpoutala nemalá skrumáž, z níž ale ani jeden z hostujících útočníků nezvládl puk došťourat do branky.
22:06'
Domácí sice nestihli vystřídat, Němeček ale vybojoval puk a posunul jej k Pabiškovi, na jehož dlouhou nahrávku si najížděl Radan Lenc, do samostatného úniku jej ale nepustil Škůrek.
21:44'
Domácí zahráli pouze na zakázané uvolnění, hra se tedy znovu postěhuje před Brandona Maxwella.
21:08'
Málem bylo srovnáno! Němečkovi na modré čáře přeskočil puk přes čepel, na to konto se sám na Maxwella hnal Jakub Herman, jeho pokus ale skončil pouze na tyči domácí branky.
20:24'
Krátce po úvodním vhazování druhé třetiny nahodil puk do útočného pásma Vyrůbalík, načež se o něj vydal bojovat Knotek, byl ale odstaven Jakubem Klepišem.
20:01'
Začala druhá třetina.
První třetina je za námi, do kabin odchází spokojenější domácí hokejisté, kteří vedou 2:1. Bruslařům se vydařil především vstup do utkání, v rozmezí třiatřiceti vteřin se totiž během druhé minuty prosadili Tomášové Knotek a Urban. Poté se hra vyrovnala, Olomoučtí začali působit aktivnějším dojmem a nakonec se dočkali snížení, když nahození Lukáše Galvase mimo Maxwelův dosah tečoval Aleš Jergl. Druhá třetina začne přibližně v 18:24.
20:00'
První třetina skončila.
19:54'
Klepiš to v útočném pásmu přehnal s kličkami, a ještě tak nabídl Olomouckým protiakci. Na jejím konci stál Vilém Burian, z ostrého úhlu ale Maxwella nepřekvapil.
19:19'
Němec se dobře zorientoval a zadovkou přenechal kotouč rozjetému Pacovskému, proti jeho pokusu ale Konrád zásluhou blokujícího Škůrka zasahovat nemusel.
19:00'
Hraje se poslední minuta prvního dějství.
18:46'
Pod tlakem napadajícího Knotka zahrál Vladimír Eminger jen na zakázané uvolnění, následovat bude vhazování před Brandonem Maxwellem.
18:15'
Pabiška díky své aktivitě vybojoval kotouč od nedůrazného Vyrůbalíka, se zbytkem nadějně vypadající akce ale naložil mizerně, jeho přihrávka na Urbana se opravdu nepovedla.
17:54'
Po souboji v rohu kluziště mezi Staňkem a Němečkem se kotouč začal šourat směrem k brankáři Maxwellovi, který nechtěl riskovat a raději jej schoval pod lapačkou.
17:29'
Po Orsavově přihrávce od zadního mantinelu si puk našel cestu na hůl Petra Holíka, který jej ale netrefil podle vlastních představ, a Konrád tak nemusel zasahovat.
17:00'
Rok Macuh nabral ve středním pásmu solidní rychlost, díky níž se nakonec dokázal prodrat až před Brandona Maxwella, s bekhendovým pokusem si na něj ale nepřišel.
16:41'
Vlachova přihrávka zpoza branku nalezla jen hokejku Pacovského, jenž se okamžitě vydal do protiakce. Ta byla po Němcově sklepnutí zakončena ránou z hole Jana Hanzlíka, Konrád ale znovu číhal na správném místě.
16:20'
Olomouc začíná svému soupeři zatápět! Obrana domácích si opět nepočínala ideálně, po přihrávce od Laše se sám na hranici pravého kruhu zjevil Knotek, Maxwella ale nepropálil.
16:06'
Do Urbanovy nahrávky na Kotvana stačil na poslední chvíli vložit hůl Roman Vlach, načež puk vylétl do ochranné sítě. Vhazovat se bude po Konrádově levici.
15:54'
Další práce pro olomouckého brankáře. Tentokráte se Branislav Konrád tolik nezapotil, dalekonosný pokus z hole obránce Bernada s klidem chytil do připravené lapačky.
15:22'
Dvoubrankový náskok si domácí málem vzali zpět! Na dlouhou nahrávku od Jakuba Klepiše si na útočné modré najel Vojtěch Němec, se střelou na vyrážečku si ale při samostatném úniku na Konráda nepřišel.
14:55'
Další akci zvedajících se Kohoutů přerušil čárový sudí, který správně viděl ofsajdové postavení. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
14:28'
Pabiška si dobře pokryl puk po Lencově nahrávce a poté jej poslal do jízdy Janu Hanzlíkovi, jenž vyslal životní ránu, Branislav Konrád ale stačil zareagovat včas.
13:43'
Olomouc právě vstřelila branku!
Poslední minuty se nesly ve znamení klidu, žádné velké šance nebyly k vidění, nyní se ale Olomouc prosazuje, a dostává se tak svému soupeři na dostřel jediného gólu! Až příliš volného prostoru dostal na modré čáře Jakub Galvas, jehož nenápadné nahození mimo Maxwellův dosah šikovně tečoval ALEŠ JERGL. Asistence: Jakub Galvas, Roman Vlach.
13:03'
Petr Holík vymyslel další šikovný pas, když puk poslal před brankou osamocenému Tomáši Knotkovi. Ten si jej chtěl přehodit do bekhendu, proti ale byl Branislav Konrád, jenž předvedl dobrou práci s hokejkou.
12:39'
Domácí nezvládli přechod do útočného pásma, píská se ofsajd. Následuje druhá komerční přestávka.
12:25'
Téměř celá pravá strana kluziště se otevřela před obráncem Houdkem, ten měl ale za sebou příliš dlouhé střídání, proto se rozhodl puk pouze nahodit a vpustil do hry čerstvé spoluhráče.
11:59'
Po Hanzlíkově nahrávce se kupředu mohl vrhnout Jakub Klepiš, do cesty se mu ale připletl pomezní sudí, oba aktéři této srážky posléze skončili na ledové ploše.
11:17'
Jakub Galvas ztratil puk ve střed hřiště, a nabídl tak okamžitou protiakci čtvrté boleslavské formaci, kterou zakončoval Martin Procházka, Konrád ale prostor u bližší tyči utěsnil včas.
10:48'
Na druhé straně Pabiška parádní nahrávkou uvolnil rozjetého Tomáše Urbana, který zkusil své štěstí z hranice levého kruhu, branku soupeře ale o kousíček minul.
10:09'
Jan Eberle v rohu kluziště zamotal hlavu Němečkovi, načež si všiml na modré čáře osamoceného Davida Škůrka, ten ale nemířil přesně.
09:35'
Němec pěknou zadovkou nalezl Jiřího Říhu, který se zbavil svého strážce a vyslal směrem ke Konrádovi táhlý pokus. Slovenskému brankáři situaci poněkud zkomplikoval tečující Jakub Galvas, Olomoučtí ale nakonec celou situaci přestáli.
09:08'
Na další přerušení jsme si opět museli několik minut počkat. Stalo se tak až po nahození z hole Františka Skladaného, s jehož lapením ale neměl americký gólman Maxwell problém.
08:50'
O sóloakci přes téměř celou ledovou plochu se pokoušel domácí Ondřej Najman, na útočné modré ale narazil na obránce Ondruška, který mu holí šikovně vypíchl puk.
08:19'
Kotvan vyrobil další nepřesnost v rozehrávce, svou aktivitou za to mohl napadající Jergl. Nakonec znovu pálil Tomáš Houdek, do jeho střely ale obětavě padl Lukáš Pabiška.
07:34'
Petr Holík zvedl hlavu a narýsoval před branku soupeře lehkou žabičku, na kterou si najížděl Jakub Orsava, kotouč ale netrefil ideálně a poslal jej mimo tři tyče.
06:44'
Hosté se málem dostali na dostřel jediného gólu! Po Lašově nahrávce od mantinelu se mezi kruhy úplně sám zjevil Jakub Herman, jeho ránu ale doslova za pět minut dvanáct stačil vytěsnit Maxwell.
06:18'
Povedeným zákrokem se prezentoval také Branislav Konrád. Ten musel zasahovat proti táhlé ráně Jakuba Klepiše, která ale mířila doprostřed branky, takže s ní olomoucký gólman neměl zas až takové problémy.
06:04'
Až nyní se hra přerušuje. Puk si na modré čáře do palebné pozice přichystal zkušený obránce Houdek, s jeho pokusem k bližší tyči si ale Maxwell věděl rady a schoval puk do lapačky. Následuje komerční přestávka.
05:15'
Oldrich Kotvan se dopustil zaváhání v rozehrávce, načež měl hned dva střelecké pokusy k dispozici Bruno Mráz. První ránu hostujícího útočníka zablokoval Hanzlík, druhá mířila nad branku.
04:39'
Hanzlíkova nepovedená rána se nakonec stala přesnou přihrávkou pro před brankou stojícího Lence, který chtěl celou akci ještě vyšperkovat pasem na Urbana, ten ale přečetl mladší z dvojice Galvasů.
03:43'
Puk se teď od mantinelu odrazil v neprospěch hostujících hráčů a namířil si to rovnou do Konrádova brankoviště, slovenský gólman ale předvedl bleskové reflexy a poměrně v klidu zasáhl.
03:05'
Němeček vyvezl kotouč z obranného pásma a poté hledal na ose kluziště si najíždějícího Pacovského, ten ale na jeho příliš prudkou nahrávku o kousek nedosáhl.
02:42'
Pěknou kombinaci Olomouce zakončoval Marek Laš, s jehož pokusem si Maxwell poradil až nadvakrát. O chvíli později své štěstí zkoušel ještě Vyrůbalík, ovšem ani on na domácího brankáře nevyzrál.
01:43'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Parádní vstup do utkání v podání domácího celku pokračuje, Bruslaři vedou už o dvě branky! Kýhosovi svěřenci se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, které Lukáš Pabiška vyřešil přihrávkou na neobsazeného TOMÁŠE URBANA, proti jehož ráně se Konrád už nestihl přesunout. Asistence: Lukáš Pabiška, Radan Lenc.
01:10'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Chvilkový tlak ze strany svého soupeře Bruslaři přestáli, vrhli se do útoku a hned jejich první šance v tomto mači končí gólem! Po Holíkově nahrávce se až před Konráda propracoval Jakub Orsava, jeho nepovedený pokus hostující gólman vyrazil pouze na hůl TOMÁŠE KNOTKA, který jej i za přispění paní Štěstěny dokázal uklidit ke vzdálenější tyči. Bez asistence.
00:49'
Nápor ze strany Kohoutů ještě pár okamžiků pokračoval a nakonec vyústil v dalekonosný pokus obránce Vyrůbalíka, americký brankář domácího týmu byl ale znovu připraven.
00:15'
Hned první akce utkání zaváněla gólem. Knotek se za brankou zbavil Kotvana a poté se přes Němce probojoval až do prostoru mezikruží, Maxwell ale stačil zasáhnout.
00:01'
Utkání právě začalo.
Hráči obou celků právě přijíždí na ledovou plochu, utkání čtyřiadvacátého kola Tipsport extraligy mezi Mladou Boleslaví a Olomoucí tak za pár okamžiků začne.
Úvodní sestavy:

BK Mladá Boleslav: Maxwell (J. Růžička) – Hanzlík (C), Kotvan, Němeček, J. Říha, Bernad, Eminger, Knot – Pacovský, V. Němec, Klepiš (A) – T. Knotek, P. Holík, Orsava – Lenc (A), Urban, Pabiška – P. Kousal, Najman, Martin Procházka.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Houdek, L. Galvas, J. Galvas, Jaroměřský – Laš, J. Knotek (A), Eberle – Burian, Herman, Skladaný – Staněk, Mráz, Ostřížek – Macuh, R. Vlach, Jergl.

Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Flegl, Polonyi.
Poslední vzájemné utkání

8.10. 2017 – HC Olomouc:BK Mladá Boleslav 1:3

Branky: 35. Eberle (Vlach, L. Galvas) – 9. Holík (Klepiš, Stříteský), 29. Pacovský (Valský, Hanzlík), 40. Lenc (Hanzlík)

HC Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík (C), Houdek, Ondrušek (A), J. Galvas, L. Galvas – Sundher, Knotek (A), Laš – Eberle, Vlach, Burian – Skladaný, Strapáč, Holec – Buc, Mráz, Ostřížek – Rác

BK Mladá Boleslav: Maxwell – Eminger, Hanzlík (C), Němeček, Říha, Hrdinka, Stříteský, Knot – Musil, Holík, Lenc (A) – Pacovský, Knotek, Valský – Klepiš (A), Žejdl, Orsava – Pabiška, Urban, Procházka
HC Olomouc

Olomouc byla před začátkem tohoto ročníku, jako již tradičně, pasována do role jednoho z outsiderů. Zatím ale Venerova družina, která soupeře trápí především velkou bojovností a houževnatostí, výrazně překonává očekávávání. V tabulce ji nalezneme na velmi solidním šestém místě, ztráta Kohoutů na páté Vítkovice čítá jen tři body, ovšem vzhledem k obrovské vyrovnanosti naší nejvyšší hokejové soutěže je možné, že v případě dvou nepovedených utkání mohou vypadnout z elitní desítky.

Na rozdíl od Bruslařů se Moře aktuálně daří. Z posledních čtyř duelů totiž Hanáci získali deset bodů, přičemž před vlastními fanoušky zvládli i těžké souboje s Hradcem Králové a Třincem. Proti oběma soupeřům ze špičky tabulky navíc Olomoučtí ani jednou neinkasovali, Branislav Konrád tak má ve statistikách zapsaných už šest čistých kont, a v tomto ohledu nemá mezi extraligovými brankáři konkurenci. V doposud posledním mači se Kohouti představili na ledě Sparty, proti níž dokázali smazat dvoubrankové manko. Nakonec se muselo rozhodnout až v samostatných nájezdech, které lépe zvládli Pražané, vítěznou branku zaznamenal ex-boleslavský Richard Jarůšek.

Tři nejproduktivnější hráči

1. Jan Knotek – 14 bodů '(6+8)
2. Martin Vyrůbalík – 11 bodů (0+11)
3. Marek Laš – 10 bodů (5+5)

Brankářské statistiky

Branislav Konrád – 22 odchytaných utkání, úspěšnost zákroků 90,44 %, průměr inkasovaných branek na utkání 2,40
BK Mladá Boleslav

Středočeši přes léto výrazně obměnili kádr a před startem aktuálního ročníku byli oprávněně považováni za jednoho z černých koňů soutěže. Tuto roli se zatím Bruslařům nedaří plnit, v tabulce je díky zisku třiceti bodů nalezneme na osmé příčce, jejich náskok na pozice zajišťující účast v baráži pak čítá pouhopouhé tři body. Hlavní problém mladoboleslavských hokejistů spočívá v nevyrovnanosti výkonů a nečekaně tápající ofenzivě, která s padesáti nastřílenými góly patří k nejhorším v extralize.

Momentální forma celku z města automobilů také není nikterak oslnivá, z posledních sedmi zápasů totiž parta okolo kapitána Hanzlíka zvítězila pouze dvakrát. V neděli se představila na ledě rovněž se trápícího Zlína, premiéru na boleslavské lavičce zažil Vladimír Kýhos, který na postu trenéra vystřídal Patrika Augustu. Bruslaři pod jeho taktovkou zaznamenali nejvyšší vítězství v sezoně, když Berany rozstříleli poměrem 6:1. Třemi body se na tomto triumfu podíleli ex-zlínští Oldrich Kotvan s Petrem Holíkem a také Vojtěch Němec, jenž u Středočechů působí na měsíční hostování. Exceloval také Brandon Maxwell, který si připsal neuvěřitelných šestačtyřicet zákroků.

Tři nejproduktivnější hráči

1. Jakub Orsava – 14 bodů (8+6)
2. Jakub Klepiš – 13 bodů (7+6)
3. Petr Holík – 11 bodů (4+7)

Brankářské statistiky

Brandon Maxwell – 17 odchytaných utkání, úspěšnost zákroků 92,97 %, průměr inkasovaných branek na utkání 2,15
Jan Růžička – 6 odchytaných utkání, úspěšnost zákroků 92,72 %, průměr inkasovaných branek na utkání 2,02
Příjemný úterní podvečer přeji všem fanynkám a fanouškům českého hokeje! Po skončení reprezentační přestávky má Tipsport extraliga tradičně nabitý program, dnes je na programu kompletní čtyřiadvacáté kolo. My se v tomto online přenosu zaměříme na souboj, v němž hokejisté BK Mladá Boleslav přivítají HC Olomouc. Ve městě automobilů je úvodní vhazování naplánováno na tradičních 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 52 30 5 2 15 179:131 102
2. Třinec 52 27 4 4 17 163:125 93
3. Sparta 52 21 14 1 16 174:145 92
4. M. Boleslav 52 22 10 6 14 155:124 92
5. Plzeň 52 27 2 7 16 162:142 92
6. Brno 52 21 5 6 20 143:156 79
7. Olomouc 52 20 5 7 20 123:129 77
8. Mountfield 52 19 5 7 21 130:136 74
9. K. Vary 52 16 9 5 22 174:168 71
10. Zlín 52 19 4 5 24 151:151 70
11. Pardubice 52 16 3 10 23 121:160 64
12. Vítkovice 52 14 8 5 25 134:175 63
13. Litvínov 52 16 3 9 24 153:173 63
14. Kladno 52 16 3 6 27 130:177 60
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud