Tipsport Extraliga - Základní část - 51. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : M. Boleslav - 2. března 2018   17:20

Sparta
13:36' P. Vrána  • 23:23' Řepík (Jarůšek) • 27:10' Pech (Forman, Buchtele) • 30:23' Klimek (T. Pavelka, Z. Michálek) • 48:01' Řepík  • 56:39' Řepík (Z. Michálek, P. Vrána)
6:2
(1:1, 3:1, 2:0)
M. Boleslav
10:03' Lenc  (Němeček) • 35:25' V. Němec  (Pacovský, Lenc)
Sparta
Hradil, Šír – Barvíř, Blümel.
O2 arena, Praha 9–Libeň
7 934 diváků
M. Boleslav
J. Růžička (31. Maxwell) – Hanzlík (C), Kurka, Němeček, Eminger, Dlapa, Kotvan, Nedomlel – Orsava, Žejdl, Valský – Pacovský, Nahodil, Klepiš – Pabiška, P. Musil, Lenc (A) – V. Němec, Urban, P. Kousal (A).

Sparta - Mladá Boleslav: Hattrick v O2 areně! Trefil se Michal Řepík, 6:2

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný a ničím nerušený zbytek pátečního večera. Na počtenou!
Střetnutí jednapadesátého kola Tipsport extraligy mezi Spartou a Boleslaví končí vítězstvím domácích, kteří svému sokovi nadělili hned šest branek, přičemž autorem třech z nich byl Michal Řepík. Jak už bylo dříve zmíněno, domácí si dnešním vítězstvím definitivně pojistili učást v předkole play-off, zatímco Středočeši míří do play-out.
Ve Zlíně je dohráno, je to jasné – Sparta je posledním postupujícím do předkola play-off, Chomutov a Boleslav doplní Litvínov a Jihlavu v play-out.
59:48'
Aittokallio vytasil proti slabému zakončení Jakuba Klepiše z hranice brankoviště jednoduchý zákrok, do konce utkání zbývá něco málo přes deset sekund.
58:42'
Ofsajd Sparty, ochozy O2 areny se nese mexická vlna. Do ní se zapojuje i drobný kotel skalních příznivců hostujícího celků, kterých dnes do Prahy přijelo nezvykle málo.
57:47'
Sparta je jednou nohou v předkole, Zlín teď čtyři minuty před koncem upravil stav na 5:2. Naděje Chomutova na vítězství jsou tak mizivé, stejně jako ty mladoboleslavské.
56:39'
Sparta právě vstřelila branku!
Hosté už neměli co ztratit a zkusili své štěstí v powerplay. To se jim ovšem nevyplatilo, jelikož z kruhu do klece dopravil puk MICHAL ŘEPÍK a dovršil tak hattrick! Asistence: Zbyněk Michálek, Petr Vrána.
56:26'
Po vyhraném vhazování zahrozil Jakub Klepiš, Aittokallio proti jeho střele vytasil lapačku. Sparta tak stále vede o tři branky.
56:21'
Po delší době se vylučuje, hru v početní výhodě si tentokrát vyzkouší hosté. Richard Jarůšek (SPA) je vyloučen na dvě minuty za hákování.
54:25'
Na ledě zůstal po zásahu kotoučem ležet Jan Hanzlík, který se teď za doprovodu lékaře odebírá v předklonu do kabiny. Před brankovištěm po něm na ledě zůstalo pár kapek krve.
53:53'
Kulda vyhodil puk až za hostující svatyni, domácí odjíždějí na střídačku. Kvalitnější akce už nějakou dobu v O2 areně k vidění nebyla.
53:22'
Hru nyní přerušuje ofsajd domácích. Ty momentálně od předkola dělí jen šest a půl minuty – Zlín se totiž před chvilkou opět prosadil, Chomutov tak sedm minut před koncem prohrává už o dvě branky.
52:44'
Jarůšek se dostal do úniku, zakončil ale těsně vedle levé tyče mladoboleslavské svatyně! Sparta si teď mohla skoro už definitivně pojistit tříbodovou výhru.
52:23'
Z otočky zkusil zkorigovat stav utkání Lukáš Žejdl, trefil ovšem pouze jednoho z bránících sparťanů před Aittokalliem.
51:18'
Klimek se teď málem vysmekl obraně soupeře, na poslední chvíli mu ale puk z hole vypíchl jeden z protihráčů.
50:46'
Lukáš Pech se teď pokusil amerického gólmana překonat z bezprostřední blízkosti brankoviště, účastník olympiády v Pjongčangu ale byl ve střehu.
49:46'
Střelec poslední branky teď hledal v útočném pásmu Jaroslava Hlinku, kapitán Pražanů však nezvládl jeho nabídku zachytit.
48:01'
Domácí se zničehonic prosazují a znovu vedou o tři góly! Ve středním pásmu si puk na sebe vzal MICHAL ŘEPÍK, projel do útočného pásma do pravém křídle a přesným zakončením připravil Maxwella o čisté konto. Bez asistence.
46:53'
Ofenzivní tažení Sparty se obešlo bez střely na branku, soupeřova defenzíva jej stihla rozebrat včas. Uvidíme, co teď v útoku vymyslí zase Boleslav.
45:59'
Juraj Mikuš drží puk za svou svatyní a čeká, až jeho spoluhráči vystřídají. Domácí se poté pokusí po delší době vrátit zpět před Maxwellovu branku.
45:12'
Další icing, tentokrát se jej dopustili sparťané. Nesledujeme nějak extrémně záživnou pasáž hry, něco tomu chybí.
44:16'
Mladá Boleslav v čele s Emingerem se opět vypravila do útoku, po dorážce Tomáše Urbana si Sami Aittokallio do svých statistik připsal další úspěšný zákrok.
43:33'
Zakázané uvolnění Středočechů vrátí hru před jejich klec, vhazovat se bude po pravé ruce zatím neprůstřelného Brandona Maxwella.
42:57'
Lukáš Žejdl nakonec obehrál jednoho z dravých bránících sparťanů a nahrál za branku Valskému, který ale už v souboji o puk s protihráčem neustál.
42:17'
Michálek se pokusil nachytat brankáře Mladé Boleslavi prudkým projektilem ze středového kruhu, Maxwell ale zůstal v pozoru a střelu chytil do výstroje.
41:21'
Okamžitě po vyhraném vhazování vyslal na maskovaného muže v domácí brance jedovatou ránu Pavel Musil, na kterou gólman odpověděl dobře položenou vyrážečkou.
40:54'
Forman nabil na zadní hranici levého kruhu Buchtelemu, který ranou z první vymetl rukavici připraveného Brandona Maxwella.
40:30'
Mladoboleslavští zahájili třetinu aktivně, neztráceli čas a hned se přesunuli před Aittokallia. Vážněji jej ohrozit ale nedokázali, moc práce neměl.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:11.
Dnešní utkání sleduje 7 934 diváků (44,1% kapacity).
Zatímco v úvodní dvacetiminutovce měli více ze hry hosté, prostřední periodu vzali za pačesy hráči pražské Sparty. Těm nejdřív vedení zařídil Michal Řepík, na jehož úspěšnou trefu postupně navázali Lukáš Pech a Lukáš Klimek. Soupeř pak nejprve vystřídal gólmana a následně díky ráně Vojtěcha Němce z hranice brankoviště zkorigoval stav na aktuálních 4:2.
39:29'
Jakub Valský zkusil zamířit dopředu, odzbrojen byl už ve středním pásmu. Následný protiútok Sparty končí jednoduchým zákrokem Brandona Maxwella.
38:48'
Dějství se více méně dohrává, nic moc zajímavého se teď v O2 areně neděje. Oba celky by už zřejmě potřebovali přestávku, jejich hra postrádá notnou dávku kreativity.
37:55'
Do konce druhé třetiny zbývá něco málo přes dvě minuty, lepším celkem na ledě je momentálně pražská Sparta. Té se však přes zpevněnou defenzívu opozice nedaří vystřelit na branku.
36:51'
Z vysokého úhlu se teď zahrozil Marek Ďaloga, jehož rána nakonec zmizela ve výstroji připraveného Maxwella. Přerušuje se.
35:25'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hosté zamkli svého soupeře v jeho pásmu a stahují jeho náskok na dvě branky! Krátká kombinace vyvrcholila ve střelu Radana Lence z pravého kruhu, přičemž po Aittokalliově zákroku se k odraženému puku dostal nejrychleji VOJTĚCH NĚMEC a ten jej pohřbil do branky. Asistence: Dominik Pacovský, Radan Lenc.
34:35'
Spartu čeká oslabení. Michal Řepík (SPA) je rozhodčími na lavičku hříšníků poslán za vysokou hůl.
33:13'
Hra se přelévá ze strany na stranu, hosté jsou momentálně aktivnějším celkem. Sparta se zřejmě soustředí hlavně na bránění svého vedení, dopředu se vůbec nehrne.
32:22'
Prudkým projektilem od modré se nyní pokusil finského gólmana překvapit Jakub Klepiš, kotoučem ale nakonec trefil pouze jednoho ze svých spoluhráčů, který clonil před brankou.
31:19'
Pozor, hosté ale vůbec nic nevzdávají a snaží se tříbrankový náskok Sparty stáhnout. Momentálně jsou usazeni před Aittokalliem, nedaří se jim ale dostat ke střele.
30:23'
Hosté střídají brankáře, Jana Růžičku po čtvrtém gól střídá americký olympionik Brandon Maxwell.
30:23'
Už je to o tři branky, naděje hostů na postup do předkola se pomalu ale jistě rozplývají. Pavelka našel dlouhou přihrávkou volného LUKÁŠE KLIMKA, který si od modré čáry udělal krátký výlet před Růžičku a zakončil přesně mezi tři tyče! Asistence: Tomáš Pavelka, Zbyněk Michálek.
29:22'
Domácí jsou pevně usazeni v pásmu soupeře, Vrána teď s kotoučem na holi objel hostující klec. Bránící hráči Mladé Boleslavi se semkli kolem svého gólmana.
28:28'
Sparťané mají na ledě jasnou převahu, lvům se nedaří z inkasované branky vzpamatovat. Růžička má v posledních chvílích plné ruce práce.
27:10'
Obrana hostujícího celku se teď sesypala jako špatně postavený domeček z karet a domácí jdou do dvoubrankového vedení! Před Růžičkovou svatyní zavládla naprosto chaotická situace, ve které neměl mladoboleslavský gólman vůbec šanci se zorientovat. Puk za jeho záda doklepl LUKÁŠ PECH. Asistence: Miroslav Forman, Jan Buchtele.
26:50'
Jiří Kurka se pokusil zahrozit z hranice pásma, jeho prudká rána ale šla úplně mimo branku. Aittokallio vůbec nemusel zasahovat.
26:12'
Řepík chtěl nabídnout puk Kalinovi na modré čáře, přihrávku ale namířil úplně mimo adresátovu hůl a Pražané se tak kvůli vlastní nepřesností sami vyhání z útočného pásma.
25:32'
Domácí jsou po vstřelené brance aktivnějším celkem, hosté působí poněkud opařeně. Růžička teď musel likvidovat zakončení z hranice brankoviště.
24:52'
Sparta vyhodila puk do pásma soupeře a odjela střídat, k volnému kotouči se nejrychleji dostávají Mladoboleslavští a snaží se prostoupit vpřed.
23:23'
Domácím se daří přetavit hru v početní výhodě v branku a jdou do vedení! Růžička se pokusil rozehrát kotouč dopředu, našel však pouze hůl připraveného Jarůška, který od modré vypálil. Jeho ránu před brankovištěm tečoval ještě MICHAL ŘEPÍK. Asistence: Richard Jarůšek.
22:57'
Boleslav špatně střídala, čeká jí dvouminutové oslabení. Trest za jeho spoluhráče půjde odsedět Pavel Kousal (MBL).
22:04'
Urban je zpět na ledě, domácí svatyni soupeře v přesilovce nijak závažněji neohrozili. Po zákroku Růžičky proti střele zblízka se teď bude vhazovat po jeho pravici.
21:12'
V rohu za hostující klecí probíhá tahanice o kotouč, do které je zapojeno hned několik borců z obou celků. Těžko odhadnout, kdo si pryž nakonec odveze.
20:16'
Jarůšek se propracoval s pukem do útoku, Sparta se usazuje před Růžičkou. Ke střele na branku jsme zatím nedospěli, domácí kombinují.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:15.
Zlín po první třetině vede nad Chomutovem 3:1, což hraje do karet domácím i hostům. Pokud Piráti neotočí a Sparta vyhraje, má zajištěnou účast v play-off. Pokud vyhraje Boleslav, její naděje na postup zůstanou při životě.
Úvodní perioda dnešního střetu mezi Spartou a Mladou Boleslaví je za námi, oběma celkům se podařilo gólmana soupeře překonat jednou. Hosté, kteří měli většinu třetiny na ledě převahu, nejprve šli do vedení díky zajímavé trefě Radana Lence z vysokého úhlu, jen pár chvil na to se ale o vyrovnání postaral Petr Vrána.

19:58'
Pražané si po přestávce zahrají přesilovku. V rohu za domácí svatyní Jarůška podrazil Tomáš Urban (MBL) a jeho faul bystrému oku sudích neunikl.
19:39'
Dvacet sekund do konce, na puku jsou lvi. Ti se nyní z vlastního pásma pokusí o poslední útočný výpad první periody. Povede se jim obranu Sparty nějak zaskočit?
18:31'
Mladá Boleslav hraje přesilovku pět na čtyři, ani tentokrát se jí ale nedaří závažněji ohrozit domácí klec. Za zmínku stojí akorát dělovka Klepiše od modré, kterou strážce branky zneškodnil vyrážečkou.
17:27'
O2 arenou se nese hlasitý pískot, Michal Řepík (SPA) je vyloučen za hákování. Zároveň s ním si ještě od sudích vysloužili dvouminutové tresty za hrubost Tomáš Pavelka (SPA) a Vladimír Eminger (MBL), kteří se do sebe pustili po přerušení.
16:22'
Na kruhu si pro sebe volný puk ukořistil Pavel Kousal a obratem jej poslal na branku, gólman Pražanů má ve statistikách další úspěšný zákrok.
15:41'
Hosté se zkouší vrátit před Aittokalliovu svatyni, slušně hrající obrana Sparty je ale nechce pustit za modrou čáru. Další postavení mimo hru.
14:57'
Průběh hry přerušuje ofsajd hostujícího celku, který má na ledě stále mírnou převahu.
13:36'
A je vyrovnáno, fatální chyba pro Středočechy! Jeden z nich totiž z rohu kluziště namazal do mezikruží připravnému PETRU VRÁNOVI a jeho rána cestou do sítě ještě lízla břevno mladoboleslavské klece. Bez asistence.
12:58'
Kumstát našel na kruhu Říčku, který poslal směrem na Růžičku prudkou ránu z první. Nezamířil ale úplně přesně, kotouč proletěl kolem vzdálenější tyče.
12:38'
Klimkovu nabídku Jarůškovi zachytil ve středním pásmu Tomáš Urban, jehož následná rána končí ve výstroji Samiho Aittokallia. Hra je přerušena.
11:40'
Klepiš našel v mezikruží připraveného Nahodila, který však přes dotěrného bránícího protihráče nezvládl pořádně zakončit.
10:46'
Sparťané se snaží na inkasovanou branku odpovědět, vůbec se jim ale nedaří nějak kreativněji ohrozit Růžičkovu branku.
10:03'
Hostům se daří aktivitu přetavit v gól a jedenácté minutě jdou do vedení. Němeček nabil připravenému RADANU LENCOVI, který z vysokého úhlu vymetl bližší horní roh domácí klece. Tohle si Aittokallio za rámeček nedá. Asistence: David Němeček.
09:18'
Domácí se usadili před Růžičkou, dobrá obrana hostí jim ale nenechává moc prostoru pro manévrování a dravě napadá.
08:07'
Po delší době se teď Sparta dostala před soupeřovu klec, Andrej Kudrna prokličkoval skrz mladoboleslavskou defenzívu a zamířil nad břevno.
07:34'
Lvi mají zatím stále více ze hry, Růžička je posledních minutách bez práce. Pokud chtějí domácí pomýšlet na bodový zisk, budou se muset hodně zvednout.
06:52'
Takřka okamžitě po vyhraném vhazování své štěstí zkusil Hanzlík, jehož zakončení z kruhu skončilo přímo v rukavici finského strážce domácí klece.
06:47'
Aittokallio chtěl rozehrát kotouč dopředu podél mantinelu, pryž však nakonec skončila až v ochranné síti. Čeká nás komerční přestávka.
05:43'
Mladé Boleslavi se v přesilovce vůbec nedaří, domácí se zvládají bránit bez závažnějších problémů. Tahle početní výhoda se pravděpodobně bez využití obejde.
04:54'
Sparťané se osvobodili, soupeři se ale povedlo si velmi rychle ukořistit vyhozený puk a přesunout se zpět do útoku. Uvidíme, jestli se tentokrát hosté dostanou do zakončení.
04:10'
Dominik Pacovský se dostal do dobré pozice těsně před brankou, kde byl ale podražen Lukášem Klimkem (SPA) a nestihl tak zakončit. Domácí útočník putuje na dvě minuty na trestnou lavici.
03:45'
Odpískán druhý ofsajd dnešního střetnutí, tentokrát se jej dopustil celek z města automobilů. Po pauze se tak bude vhazovat u modré čáry domácích.
03:14'
Mladá Boleslav je zatím dravějším celkem na ledě, domácí gólman už musel ze svého rukávu vysypat několik náročnějších zákroků. Sparta je zatím dopředu bezzubá.
02:41'
Kousala u mantinelu od puku odstavil Arturs Kulda, útočný výpad lvů tak nabírá velmi rychlého konce.
01:53'
Hosté drží kotouč za svou bránou a snaží se vymyslet, jak se probít zpět před Aittokalliovu svatyni.
01:17'
Jarůšek se pokusil mladoboleslavského gólmana zaskočit slabší střelou z vysokého úhlu, Růžička po úspěšném zákroku následně schoval puk pod rukavici.
00:51'
Nahodil zachytil přihrávku jednoho z protihráčů v útočném pásmu a zamířil směrem na Aittokallia, který jeho zakončení zastavil betonem.
00:06'
Poprvé se přerušuje už šest sekund po úvodním buly, domácí při přechodu modré lajny poněkud unáhlili a dopouští se ofsajdu.
00:01'
Oba celky už jsou na ledě, za malou chvíli začínáme.
Do startu zápasu zbývá jen pět minut, ochozy potemnělého sparťanského svatostánku jsou zaplněny zhruba z poloviny. Čtveřice sudích už krouží po ledě.

HC Sparta Praha: Aittokallio (J. Laco) – Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, Mikuš, A. Kulda, Ďaloga, Piskáček – J. Hlinka, P. Vrána (C), Řepík – Buchtele, Pech (A), Forman – Kudrna, Klimek, Jarůšek – Říčka, Pšenička, Kumstát (A).

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Maxwell) – Hanzlík (C), Kurka, Němeček, Eminger, Dlapa, Kotvan, Nedomlel – Orsava, Žejdl, Valský – Pacovský, Nahodil, Klepiš – Pabiška, P. Musil, Lenc (A) – V. Němec, Urban, P. Kousal (A).

Rozhodčí: Hradil, Šír – Barvíř, Blümel.
Ještě jednou vám přeji příjemný večer z O2 areny, kde bylo právě ukončeno rozbruslení. Za chvilku pro vás budeme mít připraveny dnešní sestavy.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Hosté by si jistě nestěžovali, kdyby dnešní zápas dopadl stejně jako dosud poslední měření sil mezi Boleslaví a Spartou. Na začátku ledna zvítězili bruslaři na svém ledě nad Pražany 3:1, přičemž vítězný gól vstřelil v jednadvacáté minutě Petr Holík. Ten byl pak následně i vyhlášen jedním z hráčů utkání.

7. ledna 2018 – ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav
BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha 3:1
(1:0, 1:1, 1:0)
--------------------------------------------------------------------
Branky a nahrávky: 15. Eminger (Žejdl, Musil), 21. Holík (Kotvan, Klepiš), 60. Musil – 40. Ďaloga (Forman, Vrána).
Střely na branku: 29:38 (9:14, 10:11, 10:13)
Vyloučení: 3:3
Využití: 2:0
Vhazování: 29:33
Hity: 13:9
Mladá Boleslav: Maxwell – Hanzlík, Říha, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, Bernad – Orsava, Žejdl, Valský – Klepiš, Musil, Kousal – Pacovský, Holík, Lenc – Volf, Urban, Samuels.

Sparta Praha: Laco – Švrček, Piskáček, Kalina, Ďaloga, Pavelka, Michálek, Mikuš – Říčka, Vrána, Kudrna – Klimek, Pech, Forman – Reichenberg, Hlinka, Jarůšek – Uher, Černoch, Rousek.
Hráči zápasu: Petr Holík – Marek Ďaloga
Počet diváků: 3 597 (86% kapacity)
CESTY DO PŘEDKOLA

Sparta má postup do play-off ve svých rukou. Aktuálně je desátá a pokud nezaváhá ani dnes proti Boleslavi, ani v neděli v Chomutově, bude vymalováno. O její účasti v předkole navíc může být rozhodnuto už dnes večer, a to v případě, že Piráti odjedou ze Zlína s prázdnou. Pokud by však dnes prohrála a Severočeši by na Moravě uspěli, o všem by rozhodl až nedělní duel.

Za to Mladá Boleslav má cestu do vyřazovacích bojů mnohem komplikovanější. Nejprve by dnes musela na Spartě vyhrát za tři body a doufat ve výhru Zlína v zápase s Chomutovem, o víkendu by pak musela zvítězit proti Třinci v základní hrací době a na dálku fandit Pirátům v souboji s Pražany. V případě úspěchu Severočechů by pak měla na svém kontě 69 bodů, zatímco oba výše zmíněné celky 68, a z desátého místa by se šla prát o místo ve čtvrtfinále.
BK MLADÁ BOLESLAV
12. místo v tabulce
50 Z, 15-5-8-22, 63 bodů (skóre 113:131)

Zkrat, kolaps, katastrofa. Těmito slovy se popisoval výkon mladoboleslavských hokejistů ve středečním zápase doma proti Olomouci, kde v průběhu závěrečné dvacetiminutovky promrhali tříbrankový náskok a následně padli v prodloužení. "Nedokážu pochopit naši hru ve třetí třetině, co se s hráči stalo. Nevím, jestli si nevěří, ale v takovém případě nemůžou hrát extraligu," komentoval utkání kouč Vladimír Kýhos.

Porážka postavila Středočechy do nepříjemné pozice. Aby si udrželi naději na postup do předkola, musí dnes nutně vykrást O2 arenu a odvést si domů všechny body. To ale rozhodně nebudou mít jednoduché – na Spartě totiž naposledy vyhráli v září 2014, ještě když byla domovem Pražanů bubenečská Tipsport arena.