Tipsport Extraliga - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Zlín - 28. prosince 2018   17:30

K. Vary
12:40' Šenkeřík (Flek, Gríger) • 31:00' O. Beránek (R. Vlach) • 46:19' M. Rohan (Lapšanský) • ' Skuhravý
4:3
(1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)

1:0 (SN)

Zlín
15:52' Freibergs  (Lakatoš) • 55:14' Řezníček  (Lakatoš) • 57:25' Freibergs  (J. Ondráček)
K. Vary
Hribik, Petružálek – Jiří Ondráček, Špůr
KV Arena, Karlovy Vary
4582 diváků
Zlín

Karlovy Vary - Zlín: Skuhravý jako jediný v nájezdech překonal Sedláčka, 4:3

Napínavý konec utkání nakonec přinesl druhý bod Energii, díky jedinému proměněnému nájezdu Václava Skuhravého. To je již z dnešního online přenosu, děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit. Jakub Mahr
Nejlepší hráči zápasu: Ralfs Freibergs (ZLN) a Petr Šenkeřík (KVA)
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary.

Václav Skuhravý rozhodl nájezdy jediným gólem a zajistil Energii druhý bod z dnešního zápasu.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani v prodloužení se nerozhodlo o vítězi, a tak nás čekají nájezdy. V prodloužení se nezvykle dvakrát vylučovalo, ani jeden z týmu početní výhodu neproměnil.
65'
Skuhravý jako jediný v nájezdech překonal Sedláčka, 4:3
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:37'
Zlín se drží v útočném pásmu a kombinuje, Novotný ale drží svou brankovou čáru před pukem.
63:43'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vladimír Sičák – 2 min., hákování).
63:09'
Gríger vypálil z levého kruhu, Sedláčkovu klec ale minul.
62:06'
Energie si v početní výhodě buduje tlak v útočné třetině, z kombinace však zatím nijak výrazně neohrozil Sedláčka.
61:13'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Jiří Ondráček – 2 min., podrážení).
60:01'
Poslední třetina přinesla zvrat v podobě zlínského vyrovnání dvoubrankového vedení domácích. V sedmačtyřicáté minutě se trefil Rohan svou tvrdou střelou z levého kruhu. V 56. minutě se radoval Řezníček po své střele do odkryté části Novotného branky, na něj po dvou minutách navázal Freibergs dělovkou od modré. Za chvíli začne prodloužení.
60:00'
59:17'
Lakatoš střílel zblízka, Novotného ale nepřekonal.
57:25'
Zlín právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! Ondráček nabil RALFSOVI FREIBERGSOVI na modrou, odkud zlínský obránce prostřelil Novotného. Asistence: Jiří Ondráček.
57:10'
Zlín to zkouší bez brankáře v šesti hráčích.
57:09'
Oddechový čas pro hosty.
56'
Řezníček zakončil do odkryté brány a snížil tak na 3:2
56:45'
Řezníček pálil od modré, trefil jen jednoho z karlovarských obránců.
55:14'
Ševci se čtyři a půl minuty před závěrečnou sirénou dotahují na rozdíl jediného gólu. Lakatoš vyrazil s pukem podél mantinelu a z vysokého úhlu nahrál před Novotného, ten se pak již nestačil přesunout a DALIBOR ŘEZNÍČEK zakončil do prázdné brány. Asistence: Dominik Lakatoš.
54:21'
Kulda se procpal s pukem do mezikruží, tam byl ale zastaven zelenobílou obranou.
Dnešní utkání sleduje 4582 diváků.
52:59'
Fořt to zkusil sám zprava, ke střele se ale nedostal.
51:51'
Hosté se pokouší zvrátit současnou situaci, zatím se však neprobojovali do útočného pásma.
50:09'
Gríger ujel hostující obraně a vystřelil zpoza kruhů, puk ale skončil za zlínskou bránou.
49:48'
O kotouč se nyní bojuje za Novotného brankou, zatím však neznáme vítěze.
48:50'
Řezníček to zkusil zprava, Novotného však nepřekonal.
47:13'
Beránek dostal přihrávku zpoza Sedláčkovi klece přímo před brankáře, tuto šanci ale nevyužil.
46:19'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Tvrdou střelou posílá Energii do dvoubrankového vedení MARTIN ROHAN. Adam Lapšanký nabil najíždějícímu Rohanovi, který tvrdě vypálil z levého kruhu a přesnou trefou nad Sedláčkův beton proměnil svou šanci. Asistence: Adam Lapšanský.
45:46'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Nicolas Werbik – 2 min., držení).
44:50'
Beránek poslal rychle z mezikruží odražený puk na Sedláčka, ten vyrazil.
43:49'
Energie rozehrávala zpoza brány hostí, puk ale skončil za modrou čarou a všech pět energetiků se musí vracet.
43:19'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (David Nosek – 2 min., podrážení).
41:44'
Novotný chytil tvrdou zlínskou ránu z levého kruhu a ubránil vedení domácích.
40:35'
Zlín vyráží do útočné třetiny a pokouší se o kombinaci.
40:01'
Máme za sebou čtyřicet minut základní hrací doby a skóre se tentokrát měnilo jen jednou, druhou branku Energie si připsal Ondřej Beránek, který přehodil ležícího Sedláčka. Poslední třetina začne v 19:18.
40:00'
40:00'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Tomáš Fořt – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tomáš Rachůnek – 2 min., hrubost).
39:40'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Václav Skuhravý – 2 min., sekání).
38:19'
Kulda vypálil z levého kruhu, Novotný ale udržel puk před brankovou čárou.
37:22'
Kubiš vyrazil sám a zakončoval bekhendem, Novotný ale parádně zasáhl a zhatil další akci ševců.
36:52'
Akci hostí zastavil ofsajd, bude se vhazovat.
34:49'
Ondráček střílel od pravého kruhu, domácí gólman vytasil lapačku a střelu zneškodnil.
33:37'
Kulda vystřelil zprava od mantinelu, Novotný vyrazil do ochranné sítě.
32'
Pohotová dorážka Beránka skončila se štěstím v síti, 2:1
32:36'
Gríger vyhrál vhazování a přihrál Kovačevičovi, ten střelou od modré čáry ale trefil jen jednoho z žlutomodrých obránců.
31:00'
Energie se znovu dostává do vedení díky spolupráci Vlacha a Beránka, první jmenovaný poslal rychlý kotouč na Sedláčka, který jej vyrazil, ležícího zlínského brankáře ale překonal ONDŘEJ BERÁNEK zvednutým kotoučem. Asistence: Roman Vlach.
30:35'
Mikúš se pokoušel překonat Sedláčka zleva, bohužel pro Karlovy Vary bezúspěšně.
29:58'
Na druhé straně hřiště nyní energetici bojují o pozice v útočném pásmu.
28:47'
Ševci si vytvořili menší tlak před Novotným, nepodařilo se jim však skórovat.
27:47'
Skuhravý se tlačil s kotoučem před zlínskou branku, svou šanci ale neproměnil.
26:46'
Energie se dlouho držela před Sedláčkem, Zlín ale vyhodil a zajistil si alespoň na chvíli bezpečí.
25:27'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (David Nosek – 2 min., hákování).
24:33'
Sedláček chyboval při rozehrávce, ke které se ihned dostal Flek, svým pokusem však trefil jen brankáře hostí.
23:54'
Sičák pálil z modré od mantinelu, Sedláček vyrazil betonem.
22:51'
Ševci se pokusili o vniknutí do domácí třetiny, Energie ale rychle zareagovala a poslala kotouč za modrou.
21:49'
Domácí se stále snaží obsadit útočné pásmo, zatím ale bezúspěšně.
20'
Promarněná šance Varů, Flek nevyužil samostatný nájezd
20:33'
Rachůnek zavezl kotouč do útočné třetiny, tím však možná šance skončila.
20:01'
Po prvních dvaceti minutách je skóre 1:1. Ve třinácté minutě otevřel skóre Šenkeřík, který po obdržené přihrávce dostal puk za Sedláčka. Odpověď Zlína přišla po třech minutách, kdy vyrovnal Freibergs zblízka mezi Novotného betony. Drhá dvacetiminutovka začne v 18:25.
20'
20:00'
19:40'
Jakub Flek byl při svém úniku s pukem faulován, nařízené trestné střílení však neproměnil.
18'
Beránek se zhlédl v MMA a poslal Sedláčka k zemi
18:54'
Hra se nyní přesouvá ze strany na stranu a ani jednomu z týmů ne nedaří usadit.
17:54'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Ondřej Beránek – 2+2 min, hrubost). Trest odpyká Tomáš Mikúš.
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Pavel Sedláček – 2 min., hrubost).
16'
Freigbergsův důraz před bránou přinesl ovoce, srovnáno 1:1
16:20'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Michal Popelka – 2 min., sekání).
15:52'
Před Novotným vznikla menší tlačenice o puk, ke kterému se nakonec dostal RALFS FREIBERGS a zblízka se trefil mezi Novotného Betony. Asistence: Dominik Lakatoš.
15:37'
Šlahař si počkal na vhodnou chvíli a vystřelil z levého kruhu, puk však skončil na mantinelu za bránou.
14:30'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tomáš Mikúš – 2 min., hákování).
14:30'
Hosté se osvobodili a vyrazili na Novotného, jejich akci však zastavil ofsajd.
13'
Šenkeřík využívá přesilovku a po parádní akci otevírá skóre. 1:0.
13:58'
Energetici se znovu tlačí do útočné třetiny a pokoušejí se o další gól.
12:40'
Parádní akce domácích, Gríger přihrál Flekovi do levého kruhu, ten následně postrčil puk na PETRA ŠENKEŘÍKA, který celou akci svou střelou dokonal. Asistence: Jakub Flek, Dávid Gríger.
11:32'
Šenkeřík poslal rychlý puk od modré, hostující gólman zastavil tento pokus betonem.
11:23'
Mikúš vystřelil z levého kruhu, Sedláček zlikvidoval jeho šanci svou rychlou lapačkou.
10:54'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Mikuláš Zbořil – 2 min., držení).
09:59'
Energie se snažila vyprostit z vlastní třetiny, dlouhou rozehrávku ale zachytili ševci ve středním pásmu.
08:53'
Zelenobílí obsadili útočnou třetinu a vymýšlí recept na gól.
07:40'
Beránek pádil s pukem co mu nohy stačily, svou střelou ale poslal puk mimo Sedláčkovu klec.
07:22'
Fořt pálil od modré, jeden z energetiků se ale ochotně o střely položil a zablokoval ji.
06:28'
Flek přebruslil hosty a z předbrankového prostoru nahrával doleva, jeho přihrávku ale nedokázali spoluhráči zpracovat.
05:33'
Fořt se dostal s kotoučem do mezikruží odkud i vypálil, jeho střela však po teči domácích obránců skončila za brankou domácích.
04:55'
Západočeši zavezli puk za Novotného a střídají.
03:42'
Flek vyrazil s pukem do útočného pásma, svou nahrávkou zpoza kruhů však nenašel nikoho ze spoluhráčů.
02:53'
Ševci přišli o puk za Novotného brankou a domácí rozjíždějí útočnou akci.
01:44'
Energie se snaží probojovat s kotoučem k Sedláčkovi, díky obraně hostí však zatím neúspěšně.
00:25'
Zlín po úvodním buly zajíždí s pukem do útočné třetiny a kombinuje.
00:01'

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Kozák, Sičák (A), M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout.

PSG Berani Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Freibergs, Nosek (A), Žižka (C), Valenta, Zbořil, Řezníček, Dluhoš – Kubiš (A), Fořt, J. Ondráček – Lakatoš, Fryšara, Okál – Herman, Popelka, E. Kulda – Werbik, P. Sedláček, Šlahař.

Rozhodčí: Hribik, Petružálek – Jiří Ondráček, Špůr.
PSG Berani Zlín Berani nyní sídlí s dvaačtyřiceti body na desátém místě. Naposledy si zahráli doma proti Hradci, který v desetigólové přestřelce porazili 6:4, čímž přerušili čtyřzápasovou sérii proher. Tomáš Fořt se nachází ve střelecké pohodě, rodák z Plzně vsítil v posledních dvou zápasech hned tři góly a mohl by tak být hrozbou pro energetiky. Z týmu naopak odešel Michal Poletín na hostování do Vítkovic.
HC Energie Karlovy Vary S šestatřiceti body je domácí tým na dvanácté příčce. Karlovarští padli naposledy před Vánocemi na vlastním ledě v souboji s Mladou Boleslaví 1:3, ta díky vítězství odskočila. „Měli jsme teď delší pauzu, ať už to bylo dané svátky nebo jedním odloženým kolem. Zase pro nás trochu horší situace, že půjdeme na rozehraného soupeře. My z toho tempa trochu vypadli, takže jsme rádi, že jsme mohli alespoň sehrát sváteční utkání v Sokolově, nástup po pauze budeme muset zvládnout lépe, než tomu bylo proti Mladé Boleslavi, kde na nás trochu ta nerozehranost vidět byla,“ přiznává asistent trenéra Tomáš Mariška.
Zdravím vás z Karlových Varů, kde se dnes odehraje souboj mezi karlovarskou Energií a zlínskými Berany.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.