Liberec - Brno | ONLINE | 28.11.2019 18:00 | Tipsport Extraliga 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Brno - 28. listopadu 2019   18:00

Ukončeno
Liberec
14:36' Filippi (Lenc, Šmíd) • 23:59' L. Hudáček (Filippi, Birner) • 45:18' J. Vlach (T. Hanousek, Kolmann)
3:2
(1:1, 1:1, 1:0)
Brno
16:55' Zaťovič  (Orsava, P. Holík) • 33:59' Zaťovič  (O. Němec)
Liberec
Sestavy:
Hrachovina (Peters) – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, T. Hanousek, Kolmann, Havlín – Ordoš, L. Hudáček, Birner (A) – Marosz, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, A. Musil, Rychlovský.
Rozhodčí
Horák, Pražák – Kajínek, Špringl
Home Credit Arena, Liberec
6 015 diváků
Brno
Sestavy:
Vejmelka (Klimeš) – O. Němec (A), Baranka, Svozil, Pyrochta, Štencel, Gulaši, Bartejs – Svačina, P. Holík, Zaťovič (C) – L. Horký, Hruška (A), Orsava – Kucsera, Lev, Dočekal – P. Kratochvíl, Kusko, Jenyš.

SESTŘIH: Liberec - Kometa Brno 3:2. Tygři vyhráli podeváté v řadě, rozhodl Vlach

Přenos se aktualizuje automaticky

Děkuji za pozornost. Hezký večer a dobrou noc!
Tygři vítězí už podeváté za sebou! Kometu přetlačili 3:2

Třetí část nabídla jediný gól. Postaral se o něj Jaroslav Vlach, od jehož brusle se kotouč odrazil přímo mezi tyče. Severočeši mohli definitivně rozhodnout, několik příležitostí však neproměnili, Karel Vejmelka chytal skvěle. Brněnští si větší tlak vytvořili až v samotném závěru. Luboš Horký trefil tyčku a v přesilovce šest na čtyři hosté několikrát zatopili pod kotlem. Na vyrovnání už však nedosáhli.

Liberec vyhrál určitě zaslouženě. Po většinu utkání byl o něco lepším týmem a vládl na puku. Příští pátek bude mít proti Třinci šanci dosáhnout už na desátou výhru v řadě!

Střely na branku – 38:23.
60:00'
Konec zápasu.
59:22'
Kometa se sama připravila o pásmo a Ladislav Šmíd posouvá kotouč daleko mimo obrannou zónu Libereckých.
59:03'
Ondřej Němec nepříjemně vypálil od modré čáry. Dominik Hrachovina vyrazil puk betonem před sebe a Kometa nebyla daleko k úspěšné dorážce! Rozhodčí už ale přerušili hru.
58'
Obrovská šance na vyrovnání! Za Hrachovinou zvonila tyč
58:49'
Holíkova přihrávka nenašla využití, ale Brno stále pořádně tlačí. Severočeši brání, co jim síly stačí.
58:27'
Hosté už hrají v šesti!
58:12'
Dominik Hrachovina tečoval přihrávku Martina Zaťoviče, který by se určitě nebránil hattricku, mezi diváky. Bude se vhazovat.
57:51'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Roman Graborenko – 2 min., podrážení).
57:51'
Luboš Horký se skvěle natlačil za obranu a ve velké šanci byl podražen! I v pádu ovšem dokázal zakončit a Hrachovinu zachránila tyčka. Kometa si zahraje přesilovku, kterou bude moci umocnit odvoláním gólmana. Velká šance pro hosty, kteří si berou oddechový čas!
57:15'
Lukáš Kucsera měl plné ruce práce s pronikajícím Hudáčkem, ale nakonec si poradil. Do konce základní hrací doby už nezbývají ani tři minuty!
56:38'
Jakub Orsava zkusil štěstí z poměrně ostrého úhlu, mířil však nad úroveň horní tyčky. Brněnští to musejí zkusit znovu.
55:40'
Vladimír Svačina nahodil touš za branku, kde se Kometě nepodařilo získat černou gumu na své hole. Domácí vyhazují do středního pásma.
55:28'
Petr Holík se příliš dlouho rozmýšlel, co s pukem. Spoluhráč mezitím vjel do útočného pásma a píská se tedy jen postavení mimo hru.
54:41'
Michal Birner napřáhl netradičně na modré čáře. Pěkný projektil mířil příliš vysoko. Následnou protiakci Komety uhasil Lukáš Derner.
Dnešní utkání sleduje 6 015 diváků.
53:49'
Na druhé straně musel být pozorný také Karel Vejmelka, kterému se zatoulal kotouč do brankoviště. Čeká se na další buly.
53:20'
Kotouč se odrazil proti holi Pyrochty, jeho ránu z první od modré čáry spolehlivě vykopl Dominik Hrachovina.
52:56'
Puk se podíval do prostoru mezi střídačkami, hra je tedy pozastavena. Pokračovat se bude vhazováním ve středním pásmu.
Střely na branku – 34:19.
52:30'
Moravané se vydali do protiútoku. Ladislav Šmíd jim zkomplikoval situaci a po jedoucím kotouči se následně před Hrachovinou natahoval Luboš Horký. Maskovaný muž jej ovšem lapil jako první.
51:45'
Roman Graborenko na modré lajně mohutně napřáhl. Následná rána mířila mimo tři tyče, za brankou se kotouče znovu ujali Liberečtí.
51:00'
Kometa oslabení přečkala, dále se však hraje v jejím obranném pásmu. Nyní si z toho domácí nic nevytvořili.
50:29'
Rostislav Marosz nepřesnou přihrávkou vyhnal svůj celek z pásma. Lukáš Krenželok pak musel zrychlit, aby jej nepřebruslil rozjetý Silvester Kusko.
49:57'
Ronald Knot je střelecky aktivní. Od modré čáry nahodil do změti těl před brankou, Karel Vejmelka si znovu poradil. Důležité bylo, že z něj kotouč ani nevypadl.
49:45'
Michal Birner byl aktivní před brankovištěm, volný touš ale jako první zmerčil pozorný Karel Vejmelka. Hra je přerušena, čeká nás buly.
49:21'
Libor Hudáček přenesl hru na Tomáše Filippimu, jemuž se puk trošku zamotal mezi bruslemi. Severočeši nadále kombinují.
48:54'
Moravané se hned zkraje oslabení osvobodili.
48:50'
Za aktivitu získaly šelmy přesilovku. Lukáš Kucsera (KOM) je vyloučen za vysokou hůl.
48:45'
Další šance Liberce! Rostislav Marosz se hned po buly ve středním pásmu hnal z levé strany proti Vejmelkovy, který jeho pokus o zakončení mezi betony dokázal eliminovat.
48:37'
Kometa se snažila o odpověď, nepohlídala si ale přechod do ofenzivní třetiny a píská se postavení mimo hru.
48:15'
Lukáš Derner se vydal podpořit útok. Po pravé straně se dostal až před branku, Marek Zachar tečoval jeho nabídku těsně vedle tyče!
47:04'
Libor Hudáček vytvořil pozici pro Ronalda Knota, jehož nahození zaplavalo do Vejmelkovy lapačky. Bude se vhazovat.
Střely na branku – 30:17.
46'
Videorozhodčí potvrdil gól Vlacha, 3:2
46:44'
Jan Ordoš ve středním pásmu přihrál křížem na rozjetého Michala Birnera, který vtrhl za modrou čáru a tvrdou ranou zaměstnal Vejmelku. Na pořadu dne je nyní komerční přestávka.
45:38'
Po zakázaném uvolnění domácích se bude vhazovat u Hrachoviny, jenž si před chvilkou připsal první kanadský bod v extraligové kariéře. To musí i gólmana potěšit!
45:18'
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři i potřetí vedou! Tomáš Hanousek přenesl od pravého mantinelu hru na JAROSLAVA VLACHA, od jehož brusle se kotouč odrazil přímo za překvapeného Karla Vejmelku. Platnost gólu ještě posvětilo video, 3:2! Asistence: Tomáš Hanousek, Dominik Hrachovina.
45:11'
Petr Jelínek chtěl napodobit druhý gól Zaťoviče. Michal Gulaši ale jeho střelu výrazně zpomalil a Karel Vejmelka jedoucí kotouč schoval pod rukavici.
44:47'
Po těsném ofsajdu Severočechů se bude vhazovat v neutrální třetině.
44:25'
Roman Graborenko přetlačil Lukáše Kucseru a získal pro Liberec puk za Hrachovinovou klecí. Třetí část je zatím plná nepřesností.
43:50'
Rostislav Marosz nahodil do útočného pásma. Kotouče se však zmocnili hosté, kteří obracejí hru na druhou stranu. Také se jim ale kombinačně příliš nedaří.
42:55'
Už to zavánělo brněnským protiútokem, avšak Radan Lenc výbornou rybičkou zabránil hrozícímu nebezpečí.
42:06'
Lukáš Krenželok v rychlosti objel Vejmelkovu klec a přihrával před branku, kam si sjížděl Roman Graborenko. Liberci nechybělo mnoho.
41:48'
Bílí Tygři pokračovali v tlaku i po konci přesilovky. Moravané už se ale osvobodili a mohou také zkusit zahrozit.
40:56'
Po nádherně sehrané akci přihrál Birner před branku Radanu Lencovi, jehož zakončení z bezprostřední blízkosti vyškrábl Vejmelka!
40:28'
Libor Hudáček dělovkou z levého kruhu minul bránu. Domácí hokejisté pokračují v náporu.
40:09'
Bílí Tygři ještě mají k dispozici zhruba minutu z přesilovky. Vhazování s vypětím všech sil vyhráli a mohou se hned podívat do útočného pásma.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 19:52.
V prostřední periodě měli Tygři jasnou, chvílemi až drtivou převahu. Libor Hudáček v přesilovce poslal svůj tým do vedení, načež si Liberec vytvářel obrovský tlak. Karel Vejmelka ovšem několika skvělými zákroky udržel Kometu ve hře a Martin Zaťovič pěknou střelou přes obránce vyrovnal na 2:2. Za tento stav musí být Brno rádo, druhou třetinu totiž prohrálo na střely 4:14.

Střely na branku – 24:16.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:55'
Tygři nadále kombinovali, avšak prováhali možnosti zakončit. Tomáš Filippi z pravého kruhu při snaze o křižnou přihrávku trefil brusli protihráče a puk je v rohu hrací plochy.
39:23'
Ladislav Šmíd otevřel přesilovku projektilem od modré čáry, betony Karla Vejmelky se ukázaly být připraveny. Liberec je nadále v pásmu.
39:10'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Silvester Kusko – 2 min., nedovolené bránění).
38:23'
Petr Jelínek bleskově objel brněnskou bránu. Tomáš Hanousek měl pak na holi gól, Karel Vejmelka byl totiž mimo ideální pozici. Hanouskovu střelu ovšem zvládl vytěsnit hokejkou! Bravurní zákrok.
37:57'
Jakub Lev se natáhl po křižné přihrávce, měl to ale na dlouhou hůl a nemohl tedy kvalitněji zakončit. Domácí rychle obracejí hru.
37:20'
Jan Ordoš si chtěl drze prohodil touš přes Ivana Baranku, ale nepovedlo se. Další útok Liberce exekuuje Roman Graborenko.
36:31'
Radan Lenc tečoval domácí rozehrávku pouze mezi střídačky, hra se tedy vrací zpět před Hrachovinu. Moravané nyní častěji navštěvují útočné pásmo.
36:11'
Jakub Lev znovu úřadoval před Hrachovinou. Ten si však nahození od modré čáry i tak našel a schoval kotouč ve výstroji.
35:41'
Jakub Orsava zkusil napodobit Zaťoviče. Tentokrát ale najížděl trošku z úhlu, a ačkoliv dostal střelu přes Graborenka, neměl Dominik Hrachovina větší potíže.
35:13'
Smělý průnik Ronalda Knota ukončil hvizd rozhodčího. Buly proběhne v obranném pásmu hostujícího celku.
Střely na branku – 20:13.
34'
Po dlouhém tlaku Tygrů vyrovnali hosté, Zaťovič se trefil na 2:2
34:44'
Puk opustil hrací plochu a následuje komerční přestávka. Ta aktuálně prospěje zřejmě více Kometě. Ačkoliv vyrovnala, byla svírána pod konstantním tlakem.
34:40'
Hra už se pomalu vrací zpět k předchozímu obrázku. Brno vyhodilo na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po levé ruce Karla Vejmelky.
33:59'
Kometa právě vstřelila branku!
Tak to by nikdo nečekal! Po několikaminutovém drtivém tlaku Liberce je vyrovnáno. Ondřej Němec předal puk MARTINU ZAŤOVIČOVI, který přejel modrou čáru a hezkou střelou zpoza beka překonal Dominika Hrachovinu! Asistence: Ondřej Němec.
33:31'
Po neskutečně dlouhé době se Kometa konečně dostala ze svého pásma. Hra se tam ale rychle vrací, Karel Vejmelka musí být znovu ve střehu.
32:43'
Neskutečný zámek! Jakub Orsava hraje bez hole a domácí obléhají Vejmelku. Obrovský tlak šelem zatím v další gól nepramení.
31:49'
Libor Hudáček skvěle vytáhl Vejmelku z brány a přihrál Birnerovi, kterému se z úhlu nepodařilo procedit kotouč za gólmanovy betony!
31:10'
Jan Ordoš obdržel přesnou přihrávku do jízdy, v situaci dvou na jednoho ale ztroskotal na Vejmelkově rukavici! Následně už diváci vstávali ze sedadel, střela Knota od modré skončila v síti jen z boku.
30:40'
Ronald Knot nastřeloval puk z pravé strany před Vejmelku, žádný z jeho spoluhráčů se ale k teči nepropracoval. Brněnští jsou nyní pod velkým tlakem a byli rádi, že vyhodili alespoň na icing.
29:27'
Citlivé nahození Petra Kolmanna tečoval Adam Musil. Karel Vejmelka to neměl vůbec jednoduché, beton ovšem vytyčil včas! Ustál navíc i následnou snahu čtvrté liberecké lajny o dorážku.
29:04'
Adam Musil nabil na vrcholky kruhů Vlachovi, jehož projektil bez přípravy skončil nad břevnem. Severočeši pokračují v náporu.
28:49'
Marek Zachar dojel z druhé vlny volný kotouč a střílel z pravého kruhu. Martin Dočekal jeho pokus lehce tečoval nad Vejmelkovu klec.
28:06'
Hra ve čtyřech toho moc nenabídla. Oba celky už se po ledě znovu prohánějí v plném počtu.
27:30'
Libor Hudáček elegantně získal útočné pásmo. Michal Birner se pak bekhendem snažil oslovit Birnera, jenže v tom mu zabránil Jakub Orsava.
26:37'
Ondřej Němec přebruslil modrou čáru a napřáhl. Černá guma proletěla mimo branku až k zadnímu plexisklu.
26:06'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Ladislav Šmíd – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Jakub Lev – 2 min., hrubost).
Střely na branku – 14:12.
25:56'
Dominik Hrachovina chytil nahození ze středního pásma a rychle rozehrál. Puku se ale zmocnili Moravané a důrazný Jakub Lev zaměstnal gólmana z úhlu. Na řadě je komerční přestávka.
25:40'
Martin Zaťovič se snažil po delší době pomoci Kometě do útočného pásma, leč Tomáš Hanousek vložil do jeho nahození hokejku a srazil kotouč na tribunu. Hra je přerušena.
24'
Hudáček nekompromisní střelou z první poslal Tygry do vedení, 2:1
24:46'
Liberec pokračuje v aktivitě a znovu zamkl soupeře. Marek Zachar vystřelil od modré čáry, kotouč byl lehce tečován a zapadl za brněnskou pokladnici.
23:59'
Liberec právě vstřelil branku!
Domácí sehráli přesilovku parádně a Home Credit Arena je na nohou! Šelmy stále utahovaly šrouby, až Tomáš Filippi přenesl z pravého kruhu hru doleva a LIBOR HUDÁČEK se nekompromisní ranou z první nemýlil! Karel Vejmelka se přesouval marně. Asistence: Tomáš Filippi, Michal Birner.
23:16'
Tygři si vyměňovali přihrávky, až napřáhl z pravého kruhu Tomáš Filippi. Prostor u bližší tyčky se mu ale trefit nepodařilo.
22:54'
Marek Zachar si aktivním průnikem za bránu vynutil faul. Jakub Lev (KOM) je vyloučen za držení!
22:17'
Kometa už je v plném počtu. Kotouč se rozhodčím ztratil z dohledu, dlouho totiž vězel kdesi pod bruslemi. Sudí se tedy rozhodli přerušit hru, vhazování proběhne po levé ruce Vejmelky.
21:39'
Ronald Knot nahazoval od modré čáry. Vejmelkovi stínil Petr Jelínek, avšak byl to právě on, kdo nechtěně zastavil Knotovu střelu.
21:10'
Severočeši zatlačili soupeře a Michal Birner nabil za kruhy Ladislavu Šmídovi. Ten ještě udělal krok vpřed a poměrně těsně minul klec Karla Vejmelky.
20'
Marosz byl zasažen od Pyrochty, v bolestech zamířil na střídačku
20:35'
Jakub Orsava strádal pro Kometu cenné vteřinky v útočné třetině. Tygři mají trošku problémy s navrácením se před Vejmelku.
20:22'
Nakonec to byl právě Filippi, kdo zavezl puk do pásma a ještě zkusil vystřelit. Jeden z hostů srazil touš až do ochranné sítě.
20:10'
Liberec má k dispozici ještě prakticky celou přesilovku za faul Pyrochty. Na prvním buly uspěl Tomáš Filippi a domácí pomalu vyrážejí vpřed.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 18:56.
Máme za sebou velice zajímavou první část. Oba celky si vytvořily pár lukrativních šancí, ze kterých se nejprve ujala přesná teč Tomáše Filippiho. Událostmi nabité byly šestnáctá a sedmnáctá minuta. Rozhodčí nejprve velice přísně vyloučili Birnera a Kometa přesilovkou nepohrdla. Martin Zaťovič zakončil z úhlu rychlou kombinaci a stanovil skóre na aktuálních 1:1.

Střely na branku – 11:11.
20'
Marosz byl zasažen od Pyrochty, v bolestech zamířil na střídačku
20:00'
První třetina skončila.
19:59'
Filip Pyrochta (KOM) nakonec trestu neunikl. V samotném závěru dvacetiminutovky si míří odpočinout za sekání.
19:58'
Tomáš Filippi se ještě jednou dostal do útočného pásma, hosté jeho pokus přizvedli nad horní tyč. Mezitím byl bolestivě zasažen Rostislav Marosz, rozhodčí se radí, zda budou trestat.
19:38'
Moravané se už třetinu snaží evidentně dovést k remízovému konci a jen odhazují puky. Liberec naopak nadále hýří aktivitou.
18:50'
Lukáš Krenželok přihrával zpoza klece mezi kruhy, kde se ale zrovna nenacházel žádný ze spoluhráčů. Touš tedy mají pod kontrolou brněnští hokejisté.
18:19'
Kometa se z tlaku vyprostila tak akorát, aby se nepískalo zakázané uvolnění. Tygři zkoušejí rozjet další akci z vlastní třetiny.
17'
Zaťovič využil přesilovku a vyrovnal na 1:1
17:58'
Tomáš Filippi obdržel přihrávku do levého kruhu a z velmi dobré pozice vyprášil Vejmelkovu lapačku! Po zákroku se ještě strhla menší šarvátka, emoce aktuálně stoupají.
17:36'
Střela Romana Graborenka od modré čáry skončila na zadním mantinelu, Liberečtí se ale i nadále drží v ofenzivní zóně. Nyní mají docela solidní tlak.
16:55'
Kometa právě vstřelila branku!
Moravané vyrovnávají. Jakub Orsava mezi kruhy posunul kotouč k tyčce po levé ruce Hrachoviny, kde hlídkoval MARTIN ZAŤOVIČ. Tomu se podařilo trefit malou škvírku v brankářově postoji a přesilovka je využita! Asistence: Jakub Orsava, Petr Holík.
16:30'
Martin Zaťovič byl aktivní u levé tyčky. Puk vrazil do boční konstrukce brány a znovu se jej zmocnili brněnští hokejisté.
16:03'
Jaroslav Vlach zblokoval střelu Němce, hosté se nadále drží v útočném pásmu.
15'
Filippi v 15. minutě otevřel skóre, 1:0
15:31'
Verdikt rozhodčího vzbudil v aréně mnoho emocí, avšak nyní si domácí fanoušci můžou na chvíli vydechnout, Tygři se totiž osvobodili a ještě se bude vhazovat před Vejmelkou.
15:16'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Michal Birner – 2 min., pozdní dohrání).
14:56'
Hned poté navíc mohl skórovat také Michal Birner, z mezikruží ale přestřelil Vejmelkovi svatyni!
14:36'
Liberec právě vstřelil branku!
Bílí Tygři v patnácté minutě otevírají skóre! Ladislav Šmíd nabil na modrou čáru Radanu Lencovi, jehož pohotová rána bez přípravy se otřela o hůl TOMÁŠE FILIPPIHO a zapadla přesně k tyči. Filippi se proti Brnu trefuje už popáté v radě, 1:0! Asistence: Radan Lenc, Ladislav Šmíd.
14:19'
Kometa zavřela soupeře v pásmu a Ivan Baranka mohutně napřáhl na modré lajně. Dominik Hrachovina jeho ránu spolehlivě chytil, buly proběhne po jeho pravé ruce.
13:30'
Petr Jelínek v souboji těžkých vah narazil do Gulašiho, jenž ho nenechal projet za modrou čáru. Momentálně sledujeme spíše přetahovanou o puk.
12:58'
Jan Ordoš odvedl dobrou práci u zadního mantinelu. Michal Birner pak zakončoval bez přípravy z poměrně ostrého úhlu, Karel Vejmelka zavřel místečko u bližší tyče.
Střely na branku – 5:7.
12:08'
Jan Ordoš si našel kotouč ve skrumáži před Vejmelkou, bekhendem jej poslal směrem na maskovaného muže, trefil ovšem pouze připravený beton!
11:40'
Janu Hruškovi se teď za bránou postavil do cesty jeden z rozhodčích. Puk tedy získali domácí, kteří už přemýšlejí, jak s ním kloudně naložit.
11:14'
Rostislav Marosz vystřelil ihned po buly. Karel Vejmelka se nenechal zaskočit a trošku překvapivý pokus šikovného útočníka skryl ve výstroji.
10:59'
Závěr početní výhody tráví Brno dokonce v obranném pásmu. Váhavá rozehrávka Vejmelky mu taky moc nepomohla, tohle už Severočeši zvládnou.
10:36'
Hosté se znovu sami připravují o třetinu. Jan Štencel hledal spoluhráče na modré nepřesně a touš míří až ke Karlu Vejmelkovi.
10:00'
Skákavá přihrávka Martina Zaťoviče proskotačila až do středního pásma, Bílí Tygři tedy mají chvíli klid.
09:23'
Ondřej Němec nahodil od modré. Dominik Hrachovina jeho pokus vyrazil do Martina Zaťoviče, ten ale nemohl zakončit.
09:02'
Kometa si zahraje první přesilovku. Lukáš Derner (LIB) si musí odsedět menší trest za nedovolené bránění.
Střely na branku – 4:4.
08:25'
Martin Zaťovič měl dvě obrovské šance! Nejdříve vyšachoval Knota se Šmídem, načež v ideální pozici přestřelil klec. O pár sekund později obdržel hezkou přihrávku přímo před Dominika Hrachovinu, který se proti němu parádně přesunul a podržel domácí!
07:48'
Kotouč už je pořádně dlouho schovaný ve skrumáži pod bruslemi, rozhodčí ale hru nepřerušují a nechávají hokejisty bojovat dál.
06:57'
Michal Birner se hezkým manévrem na modré čáře zbavil beka. Pak nahrál křižně Hudáčkovi, jemuž zakončení nesedlo. Puk se však vrátil zpět k Birnerovi, jehož přízemní projektil vykopl Karel Vejmelka.
06:12'
Roman Graborenko chtěl dlouhou přihrávkou poslat vpřed Jakuba Rychlovského, bohužel pro Severočechy si nepotykal s přesností a píská se zakázané uvolnění.
05:35'
Z přetlačované mezi Zaťovičem a Knotem vyšel lépe hostujícímu útočníkovi. Liberci ulevil Ladislav Šmíd, který odehrál puk na střídačku svého celku.
05:01'
Ladislav Šmíd se s tím nepáral a znovu prověřil Karla Vejmelku, tentokrát z prostoru před brněnskou střídačkou. Maskovaný muž získal puk pod svoji kontrolu.
04:23'
Po dalším Hanouskově zaváhání byl adresátem zpětné přihrávky Jakub Orsava, tomu se ovšem nepodařilo kotouč zpracovat. Brno pokračuje v náporu.
03:54'
Tomáš Hanousek radši ze středního pásma zacouval dozadu. Později však o touš přišel a musel blokovat pokus Jana Štencela.
03:22'
Ladislav Šmíd se na modré lajně skvěle zbavil Petra Kratochvíla a najel si až za kruhy, odkud zkusil štěstí. Karel Vejmelka zakročil ramenem a hra je přerušena.
02:34'
Adam Musil se pěkně prosmýkl za brněnského obránce a objevil se v solidní pozici. Musel ale střílet bekhendem a Karel Vejmelka si poradil vyrážečkou.
02:18'
Tomáš Hanousek vybojoval kotouč za bránou. Liberec nikam nespěchá a střídá.
01:42'
Jakub Orsava měl co dělat, aby přes Zachara vystoupil z obranné třetiny. Nakonec si ale poradil a Moravané se usazují v blízkosti Hrachoviny.
00:56'
Rostislav Marosz nahodil puk do útočného pásma. Tomáš Filippi u něj byl až jako druhý, Kometa se tedy hned pokusila obrátit hru. Roman Graborenko byl však na místě.
00:18'
Ivan Baranka zakládal první akci zpoza vlastní brány. Libor Hudáček se vydal poměrně vysoko napadat a donutil hostujícího beka ke zrychlení.
00:01'
Utkání právě začalo.
Hráči obou týmů už vjíždějí na ledovou plochu Home Credit Areny. Šelmy oblékly své tradiční bílé dresy, Brno se představí v modré barvě. Za chvíli začínáme!
Oba celky se musejí vypořádat s absencí jedné z ofenzivních opor. Domácím bude chybět Michal Bulíř, Moravanům zas Tomáš Plekanec.
V brankách se dnes nechystá žádné překvapení. Tu libereckou bude hájit, v novém angažmá doposud neporažený, Dominik Hrachovina. Kometě se bude snažit k příznivému výsledku pomoci Karel Vejmelka.
Úvodní sestavy:

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Peters) – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, T. Hanousek, Kolmann, Havlín – Ordoš, L. Hudáček, Birner (A) – Marosz, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, A. Musil, Rychlovský.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – O. Němec, Baranka, Svozil, Pyrochta, Štencel, Gulaši, Bartejs – Svačina, P. Holík, Zaťovič – L. Horký, Hruška, Orsava – Kucsera, Lev, Dočekal – P. Kratochvíl, Kusko, Jenyš.

Rozhodčí: Horák, Pražák – Kajínek, Špringl.
HC KOMETA BRNO

Ani brněnská Kometa si v letošním ročníku nevede vůbec zle. Není to přitom tak dávno, kdy se Jihomoravané potýkali s podobnou krizí, kterou si v říjnu prošli i Bílí Tygři. Však také série neúspěchů zlomila vaz Petru Fialovi, jenž se z brněnské lavičky poroučel po vysoké prohře 2:7 s Karlovými Vary.

Postu hlavního trenéra se tak znovu ujal Libor Zábranský. Muž, který dovedl Brno ke dvěma titulům, sice na úvod svého obnoveného působení prohrál s Třincem, v dalších dvou duelech už ale jeho tým nezaváhal a vyhoupl se zpět do elitní šestky. Vypadá to tedy, že aura zlatého Libora funguje.
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

V libereckém táboře panuje v probíhajících dnech velká pohoda. Kdo by v říjnu čekal, že na sérii pěti ligových porážek odpoví Tygři osmizápasovou vítěznou šňůrou. Ta katapultovala šelmy na čtvrté místo jen s minimálním odstupem od elitní trojky.

Na to, aby mohla série pokračovat, se však svěřenci Patrika Augusty pořádně nadřeli. V úterním klání s tápajícími Pardubicemi je dělily od prohry jen dvě minuty. Nakonec si ale celá aréna mohla oddechnout, když nervy drásající duel rozhodly v samostatných nájezdech šikovné ruce Petra Jelínka a Rostislava Marosze.
Zdravím všechny fanoušky českého hokeje! V předehrávce 23. kola Tipsport extraligy nás čeká repríza loňského semifinále. V tradičně velice atraktivním střetnutí si to rozdají Bílí Tygři Liberec a HC Kometa Brno!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 52 30 5 2 15 179:131 102
2. Třinec 52 27 4 4 17 163:125 93
3. Sparta 52 21 14 1 16 174:145 92
4. M. Boleslav 52 22 10 6 14 155:124 92
5. Plzeň 52 27 2 7 16 162:142 92
6. Brno 52 21 5 6 20 143:156 79
7. Olomouc 52 20 5 7 20 123:129 77
8. Mountfield 52 19 5 7 21 130:136 74
9. K. Vary 52 16 9 5 22 174:168 71
10. Zlín 52 19 4 5 24 151:151 70
11. Pardubice 52 16 3 10 23 121:160 64
12. Vítkovice 52 14 8 5 25 134:175 63
13. Litvínov 52 16 3 9 24 153:173 63
14. Kladno 52 16 3 6 27 130:177 60
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud