Tipsport Extraliga - Základní část - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  M. Boleslav : Sparta - 24. listopadu 2019   14:00

Děkujeme, že jste sledovali náš přenos.
V extrémně těsném zápase nakonec vítězí Sparta po nájezdech. Jediným úspěšným střelcem dnes byl Michal Řepík.

Hráči utkání byli vyhlášeni oba gólmani:
Gašper KROŠELJ (MBL)
Matěj MACHOVSKÝ (SPA)
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha.
Autorem vítězného nájezdu je MICHAL ŘEPÍK, který se prosadil přesnou střelou do levého horního rohu.
Další nenápadité zakončení do bekhendu. Vondrka nedává a Sparta vítězí.
Krošelj se nenechal vyvést z míry proti Smejkalovi.
Stránského bekhend Machovského nepřekvapil
Krošelj postavil proti Pechově střele pravý beton.
Zbořil si posunul puk na bekhend, ale Machovský zakročil holí.
Řepík trefuje přesně roh brány nad Krošeljovou vyrážečkou.
Bernad na Crosbyho způsob naznačil jednou nohou, ale nedává.
Tomášek toho moc nevymyslel a trefil pouze rozloženého Krošelje.
Jeglič trefuje břevno.
Kudrna neproměňuje proti Krošeljovi. Puk vyrazil pravým betonem nad bránu.
Samostatné nájezdy začínají.
Dramatické utkání budou muset rozseknout samostatné nájezdy. Mladá Boleslav nebude moci využít Jakuba Klepiše, který v poslední minutě prodloužení obdržel dvouminutový trest.
65'
Řepík se nemýlil a vstřelil rozhodující nájezd, 0:1
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:55'
Řepík švihnul do puku. Krošelj odklání puk do rohu.
64:45'
Tomášek střílí, Krošelj chytá.
64:22'
Bruslaři rychle vyhazují ven z pásma.
64:16'
Velmi nepříjemné chvíle pro domácí tým. Spartu čeká přesilovka 4 na 3.
64:16'
Oddechový čas pro hosty.
64:16'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jakub Klepiš – 2 min., hákování).
64:02'
Klepiš dlouho váhal s rozehrávkou, poté přihrál pouze protihráči.
63:32'
Stránský napříč útočným pásmem na Jegliče. Boleslav však vzápětí ztrácí pásmo.
63:03'
Stránskému se v útočném pásmu zamotal puk pod nohama, Boleslav začne znovu ze své poloviny.
62:58'
Machovský přerušuje hru po pokusu Vondrky.
62:29'
Forman na puku, na zádech vyvezl všechny protihráče, ale svůj bekhend nabral příliš vysoko.
62:22'
Ofsajd Sparty.
62:19'
Vondrka tlačil svou přízemní ránu k vnější tyči a nechybělo mnoho.
62:02'
Bičevskis se vrací až ke středovému kruhu a odchází střídat.
61:38'
V útoku znovu domácí hráči.
60:59'
Klepiš operoval za bránou, ale k zakončení nedošlo. Poté se už prostřídaly formace.
60:35'
Puk drží Boleslav. Ševc nastřelil v mezikruží jen sparťanského hráče.
60:15'
Boleslavskou trojici pro prodloužení tvoří Šťastný, Klepiš a Ševc. Proti nim nastupují Smejkal, Rousek a Kalina.
60:01'
Ani třetí třetina nerozhodla o vítězi dnešního utkání a nepřinesla ani gólový zápis. Osud zápasu bude muset rozhodnout prodloužení, případně samostatné nájezdy.
60:00'
59:48'
Machovský rychle rozehrává, ale Sparta už se asi dopředu tlačit nebude.
59:17'
Smejkal přeletěl u levého matinelu přes jednoho z boleslavských hráčů, ale nejednalo se o faul.
58:35'
Ta nicméně končí zakázaným uvolněním. Hra se v posledních minutách hodně kouskuje.
58:21'
Bernad nyní zakládá akci zpoza brány.
57:38'
Bernad jednoduše nahodil dopředu. Cienciala se propracoval ke střelecké příležitosti, ta skončila na sparťanském bloku.
57:29'
Dopředu vyrazili hráči v rudém. Opět se ale vystavili do ofsajdu.
57:09'
Nakonec zazněla píšťalka rozhodčího. Uvidíme další buly.
56:46'
Hraje se u Machovského. Pozorujeme další silový souboj u mantinelu.
55:47'
Flynn vyrušil Blaina u modré čáry a donutil tak Spartu opustit útočné pásmo.
55:05'
Přetlačovaná v rohu sparťanského pásma. Puk nakonec klouže až ke Krošeljovi.
54:41'
Hra je opět přerušena. Buly se tentokrát odehraje na středovém kruhu.
54:11'
Sparta prošla do útočné fáze v ofsajdu. Sudí tedy vhodí puk ve středním pásmu.
53:44'
Počínající boleslavský nápor pokazila Klepišova nepřesná rozehra.
53:23'
Zakázané uvolnění Sparty.
53:11'
Puk se po Blainově nahození odrazil od zadního mantinelu. Naštěstí pro Boleslav si Krošelj zachoval přehled a kotouč rychle ulovil ze země.
52:59'
Kousal protečoval jen na zakázané uvolnění, hra se přemístí zpět k boleslavské kleci.
52:16'
Krošelj vytáhl vyrážečku proti Košťálkově dělovce.
Dnešní utkání sleduje 3912 diváků.
52:14'
Pokračovat budeme po reklamní přestávce.
51:52'
Až teď se Pražané zbavili tlaku. Buchtele vrhnul kotouč na Krošelje, který použil svou pravou nohu.
51:35'
Boleslav stále okupuje soupeřovo území.
51:28'
51:06'
Hraje se 5 na 4, sparťanský Dvořáček je na ledě.
50:38'
Cienciala získal vhazování. Boleslav zůstává v pásmu.
50:31'
Klepiš z pokleku narazil jen do zpevněného sparťanského gólmana.
50:08'
Sparťané přečetli průhlednou kombinaci boleslavských za Machovským a odebírají kotouč.
49:40'
Bruslařům se naskytla jedinečná šance v podobě přesilové hry 5 na 3. Machovský dokázal vyřešit nepřehlednou situaci v brankovišti.
49:26'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jan Buchtele – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
49:26'
Stránský napáil jen sparťanského obránce Dvořáka, který se teď těžce zvedá.
49:06'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (David Dvořáček – 2 min., podrážení).
48:22'
Po zemi se pokusil překonat Krošelje Jurčina, chvíli poté střílel od mantinelu Piskáček. Domácí brankář si v krátkém sledu připsal dva zákroky.
47:47'
Opět sražená střela. Ševc se mohl radovat, ale Machovský položil levý beton na správné místo.
47:25'
Vhazuje se opět před sparťanským gólmanem.
47:11'
Fillmanova tvrdá střela byla zečována těsně vedle tyče.
46:17'
Klepišova akce teď připomněla neplatný gól Řepíka. Zkušený útočník objel bránu a zakončoval z otočky. Machovský jej však za svá záda nepustil.
45:57'
Sparťané za poslední půl minutu dvakrát poslali kotouč do zakázaného uvolnění. Čeká nás vhazování před Machovským.
45:23'
Jeglič projel s pukem až do útočné zóny. Přes Fillmana se k ráně dostal Bernad, ale Machovský byl ve správném postavení.
44:30'
Dlapa si za svou bránou poradil s dvojicí sparťanských útočníků.
43:46'
Machovský jen očima kontroloval puk letící nad jeho bránu.
43:28'
Boleslavští si teď trochu překážili na útočné modré a málem se vystavili do ofsajdu. Zůstávají alespoň v držení kotouče.
43:00'
Klepiš zřejmě hledal diagonálním přihrávkou přes celé hřiště spoluhráče. Nikdo z Bruslařů ale nebyl na správném místě u modré čáry. Píská se zakázané uvolnění.
42:40'
Sparťanský gólman použil lapačku a drží kotouč ve své moci.
41:59'
Z dálky střílel Fillman. Machovský měl čistý výhled a tento pokus mu nepřidělal žádné potíže.
41:21'
Druhá boleslavská formace čelila napadajícím Sparťanům, nakonec úspěšně vyvezla kotouč k soupeři.
40:52'
Zakázané uvolnění Bruslařů má za následek další buly u Krošelje.
40:41'
Zbořil posílal naslepo před Machovského, kde ovšem hlídkoval jen Buchtele.
40:28'
Krošelj se rozhodl stáhnout ze vzduchu letící kotouč, do dráhy by se jinak vložil Smejkal.
40:07'
Bičevskis jen těsně nedosáhl na střílenou přihrávku Klepiše před brankovištěm.
40:01'
Během závěrečných vteřin zatápěl boleslavské obraně Smejkal. Bruslaři tento tlak ustáli.

Stoprocentní je i sparťanský brankář Machovský. Po dvou třetinách tedy stále čekáme na první regulérní gól. Řepík sice dokázal dopravit puk za brankovou čáru, kvůli nedovolenému bránění gólmanovi ale sudí branku neuznali.

Na třetí třetinu tohoto vyrovnaného zápasu se můžeme těšit zhruba v 15:51.
40:00'
39:19'
Opět to zkoušel ze stejného místa Tomášek, jež teď dal do zakončení příliš razance.
38:58'
Na opačné straně otestoval Tomášek Krošelje z pravého kruhu.
38:20'
Kousal dokonce pádil dopředu s Bičevskisem, kterému předal kotouč. Machovský skvěle reflexivně zasáhl.
37:55'
Bruslaři hned v úvodních minutách oslabení vyhazují puk
37:41'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Adam Zbořil – 2 min., podrážení).
36:11'
Bičevskis přenechal Klepišovi. Ten si ještě vylepšil pozici, obešel obránce a přijel až k Machovskému, jehož nakonec z úrovně brankoviště nedokázal překonat.
35:43'
Machovský raději přerušuje hru podržením kotouče.
35:31'
Ve skrumáži byl nejšikovnější Flynn a posílá podél mantinelu na spoluhráče.
35:24'
Hráči se rovnají k vhazování před Machovským.
34:55'
Jegliče určitě Jurčinova rána trochu štípla, ale podařilo mu alespoň zabránit v ohrožení boleslavské brány.
34:01'
Sparťané protečovali ve středním pásmu puk za ochranné sklo. Po vhazování budou muset útok zakládat od začátku.
33:54'
Blain zakládá ofenzivu zpoza sparťanské brány.
33:17'
Probíhá souboj v rohu sparťanského obranného pásma.
32:43'
Řepík nechtěně sklepl Zbořilovi do jízdy. Boleslavský forvard tou dobou už každopádně stál v ofsajdové pozici.
32:32'
Kurkovo nahození končí v levé ruce Matěje Machovského. Nyní nás čeká komerční přestávka.
32:17'
Domácí tlak pokračuje. Šťastný přestřeluje bránu.
31:34'
Boleslav v těchto chvílích předvádí živý hokej, gólově z toho zatím nedokázala vytěžit.
30:29'
Vondrka s Ciencialou osamoceni před Machovským překombinovali ideání situaci. Puk si vyměňovali tolikrát, až se všechny cesty do sparťanské brány uzavřely.
30:05'
Zbořil s Pláňkem odzbrojili Formana.
29:47'
29:29'
Tomášek chtěl překvapit boleslavského gólmana přes clonícího Smejkala. Strážce domácí svatyně si však našel cestu ke kotouči.
29:18'
Další pokus Řepíka zastavuje Krošelj.
29:01'
Sparťané kombinují na soupeřově třetině.
28:15'
Kousal zaútočil. Přes sparťanskou hůl se jeho střela odráží mimo nebezpečí.
27:49'
Krošeljovi propadl puk a ten se kutálel směrem k brankové čáře, nakonec jej však dokázal vystrnadit mimo brankoviště.
27:46'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Žiga Jeglič – 2 min., podrážení).

Jeglič byl při útočném snažení příliš horlivý a dostává trest za podražení soupeře.
27:13'
Další pauza je u konce. Pech se hnal do útočného pásma. Přesila boleslavských hráčů ho ale do akce nepustila.
27:13'
Následuje komerční brejk.
26:57'
Vondrka si počkal na Hrbase. Po předávce pálil Hrbas z předbrankového prostoru zápěstím kolem levé tyče.
26:25'
Mladá Boleslav je teď velmi aktivní. Dobře střílel Skalický, ale Machovský zůstal pozorný.
25'
Trenérská výzva v akci! Řepíkův gól nebyl uznán kvůli nedovolenému bránění
25:43'
Šťastný vybruslil oblouk za sparťanskou bránou a utaženou přihrávku viděl přijíždějícího Klepiše před bránou. Machovský položil do cesty hůl a znemožnil přihrávku.
25:24'
Machovský podržel puk a bude se vhazovat po jeho levici.
Kvůli nedovolenému bránění rozhodčí gól neuznali. Nadále tedy platí bezbrankový stav.
Michal Řepík po objetí branky umístil puk do boleslavské sítě. Branka však bude po výzvě domácího týmu ještě přezkoumána, počkáme si tedy na verdikt rozhodčích. Podle všeho by se mělo zkoumat nedovolené bránění brankáři Krošeljovi.
24:35'
24:01'
Machovský vyrazil ostrý projektil Klepiše, poté to pohotově z pravého kruhu zkusil Šťastný a pravděpodobně trefil brankovou konstrukci.
23:50'
Vondrka zaváží dopředu po levé straně.
23:29'
Piskáček vyhodil puk mimo plexisklo, v tomto případě to však bylo s tečí.
23:07'
Domácí hráči ale mají problém usadit se poblíž Machovského.
22:39'
Sparta vyhrála buly a okamžitě vyhazuje puk ze své poloviny.
22:35'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Michal Řepík – 2 min., hákování).
22:35'
Vondrka předával Hrbasovi do jízdy. Ten byl zastaven Řepíkem, avšak nedovoleným způsobem.
22:11'
21:53'
Blainovi opět utekl kotouč. Ihned se zpátky do zóny vrátil Kudrna, jenže mířil vysoko nad.
21:26'
Bruslaři se na chvíli osvobozují.
21:08'
Po vhazování ve středním pásmu získává kontrolu nad kotoučem Blain.
21:04'
Polášek svižně vyslal puk proti Krošeljovi, ale kotouč míjí prostor mezi třemi tyčemi.
20:35'
Polášek nestihnul přihrávku na modré dostatečně ztlumit a musí ven z pásma.
20:11'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Martin Ševc – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
20:11'
Úvodní vhazování druhé třetiny pro Boleslav, Ševc ale vyhazuje mimo hrací plochu a bude se vylučovat.
20:01'
První třetina končí bez změny skóre, přestože vstřelit branku mohly oba týmy. Vypadá to zatím na napínavé střetnutí, které může rozhodnout jeden gól.

Další část začne kolem 14:55.
20:00'
19:38'
Zbořil si chtěl obhodit Jurčinu, ale se skloněnou hlavou do něj jen narazil.
19:20'
Šťastného nához zastaven těsně před Machovským, Sparťané raději odpalují na zakázané uvolnění.
18:56'
Pláněk pacifikuje Dvořáčka u mantinelu za Krošeljovou klecí a domácí si berou uvolněný kotouč.
18:27'
Stránský se Ševcem uklidňují hru.
17:49'
Kudrna se pokusil o další rychlý výpad, jenže ztrácí kotouč z čepele.
17:13'
Klepiš pátral přihrávkou po Šťastném ve středním pásmu, tomu se však nepodařilo puk zkrotit.
16:40'
Řepík nastřeluje pouze výstroj jednoho z bránících hráčů Mladé Boleslavi.
16:19'
Rudé dresy krouží před Krošeljem.
15:49'
15:38'
Flynnovi teď navíc při zpracování odskakuje puk z útočné zóny.
15:18'
Zatím se domácí v přesilové hře nedostávájí k pořádné šanci.
15:03'
Ševc rozehrává od své brány na Jegliče.
14'
Šance domácích! Jeglič před Machovským našel Ciencialu, ten však zamířil mimo bránu
14:42'
Smejkal s Rouskem vytlačují soupeře za modrou čáru.
14:24'
Bruslaři se nastěhovali do útočného pásma. Machovský ukrývá kotouč pod lapačkou a bude se vhazovat.
13:58'
Řepíkův pokus zblokován Klepišem, Krošelj nemusel zakročit.
13:47'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Milan Jurčina – 2 min., hrubost).
13:38'
Jeglič v přečíslení 2 na 1 s Ciencialou. Slovinský útočník posunul na svého volného kolegu, jenže tomu vůbec nevyšel finiš.
13:15'
Bernad krátkým lobíkem do volného prostoru dával rozjetému Ciencialovi. Machovský byl však u puku jako první.
12:32'
Tandem Pláněk – Dlapa společně ubránil Kudrnu, který se přes ně tlačil do úniku.
12:22'
Machovský zasáhl proti ráně Hrbase od modré čáry.
12:02'
Na buly byl úspěšnější Smejkal, přesto se kotouče ujali domácí hráči.
12:02'
Začíná další komerční pauza, po níž se bude vhazovat před Krošeljem.
11:43'
Najman na pravém kruhu ukryl střelu za obránce, ale zamířil jen do boční sítě.
11:26'
Jurčina trefuje z nápřahu Ciencialovu brusli.
10:59'
Zbořil jen nakonec otestoval Machovského z dálky.
10:20'
Dopředu se tlačili Sparťané. Mladá Boleslav se ubránila a sama se pokusí jít do ofenzivy.
09:55'
Ledař udělal s neposlušnou bránou krátký proces a stihnul i krátký dialog s brankářem Machovským.
09:55'
Machovského brána se vykloubila ze svého postavení. Bude zapotřebí pomoci ledařů.
09:25'
Smejkal hledal důvtipnou přihrávku zpoza brány spoluhráče před bránou. Tam byli ale první Boleslavští, jejichž následný pokus o protiútok stopnul ofsajd.
09:12'
Boleslav vyhrála buly ve středním pásmu, poté však odehrála puk na icing.
08:43'
Další vyhraný souboj u mantinelu pro Spartu, s pukem hraje Buchtele.
08:11'
Dlapa to zkusil po zemi od modré, ve snaze o přesměrování kotouče se po střele natahoval neúspěšně Jeglič.
07:33'
Koštálek rukou odráží do středního pásma pouze k Vondrkovi.
07:03'
Ševc nahazoval před bránu, sražený kotouč byl pro Zbořila příliš dlouhý.
06:52'
Sparťané se při pokusu o rychlý brejk dopustili zakázaného uvolnění.
06:31'
Kudrna připravil Šťastného o puk v obranném pásmu. Krošelje svou střelou už nepřekvapil.
Konec komerční přestávky.
06:23'
V útoku se snažila něco vymyslet Boleslav, jenže Sparťané vybojovali kotouč v rohu a přesunuli hru na druhou stranu. Tam puk sbírá Krošelj a následuje komerční přestávka.
05:39'
Koštálek dostal nadějný pas mezi kruhy, ale střela se mu nepovedla. Krošelj tedy přerušuje hru.
05:24'
Najman s Ciencialou obrali sice Sparťany ve svém pásmu o kotouč. Najmanovi se ale vzápětí nepovedlo vyhození.
05:01'
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
04:50'
Dvořák na poslední chvíli odebral puk před Ciencialou číhajícím u levé tyčky.
04:04'
Skalický míří za kotoučem do útočného pásma, kam si jej sám protečoval. Poté ještě přitvrdil muziku u mantinelu. Puk ale nakonec přebírají Sparťané.
03:44'
Blain vyslal dopředu na modré Kudrnu, který si pár kroky udělal prostor. Střílí však doprostřed brány, kde stojí připravený Krošelj.
03:24'
Sparta pokračuje v účinném napadání a působí Boleslavi problémy při rozehrávce.
02:51'
Smejkal se neprosadil u levého mantinelu přes Pláňka. Puk projíždí podél obranného pásma Boleslavi.
02:18'
Bruslaři se dostali ke třem nebezpečným střelám zblízka. Nejprve Flynn, poté Ševc. Machovský si v obou případech poradil. Poté se dostal Flynn k další možnosti, ale tentokrát přestřelil.
02:00'
Krátký tlak Sparty ukončuje Krošeljova rukavice.
01:32'
Pech byl tísněný před brankovištěm, přesto dokázal chytře zakončit na vnější tyč. Krošelj vykopl betonem.
01:02'
Fillmanovo nenápadné nahození ztečoval někdo z hráčů vedle tyče sparťanské klece.
00:57'
Na druhé straně to od mantinelu zkusil Skalický. Machovský si svou pravou tyč pokryl bez problému.
00:44'
Po aktivním forčekingu se dostal ke střele zprava Říčka, Krošelj vyráží.
00:23'
Jako první se do soupeřova pásma dostala Sparta. Kalina ale trefuje jen ochrannou síť za boleslavskou bránou.
00:01'
Jana Hanzlík opouští scénu za potlesku celé arény.

Nyní probíhají poslední přípravy, zápas za pár okamžiků začne.
Oba týmy jsou seřazeny proti sobě na modrých čárách. Před zápasem ještě Bruslařský klub ocení Jana Hanzlíka, mladoboleslavského rodáka a dlouholetého extraligového obránce, který před sezónou ukončil kariéru. Celkem v nejvyšší české hokejové soutěži odehrál 969 utkání.
Vítáme vás u dalšího přenosu z Mladé Boleslavi. V netradičních 14:00 se dnes potkají domácí Bruslaři se Spartou Praha. Pokud vezmeme v potaz postavení obou klubů v tabulce, mohlo by nás dnes čekat opravdu atraktivní utkání.

V dresu Mladé Boleslavi dnes místo zraněného Radima Zohorny nastoupí David Cienciala. Jak Bruslaři informovali na svých oficiálních stránkách, nová posila Mário Lunter bude k dispozici až v příštím týdnu.

Sparťanské složení zůstává oproti minulému kolu beze změny.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Haas) – Ševc, Hrbas, Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Kurka – Klepiš (A), Bičevskis, Šťastný – Skalický, Zbořil, Vondrka (C) – Cienciala, Jeglič, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal.

HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Kalina, Blain, Tomáš Dvořák, Jurčina, Polášek (A), Košťálek, Piskáček (A) – Smejkal, Tomášek, Řepík (C) – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Buchtele, Pech, Forman – Pšenička, Rousek, Dvořáček.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Pešek, Malý.
HC Sparta Praha
1. místo, 43 bodů

Sparta je konečně na příčkách, na něž každoročně aspiruje. I přes trochu divoký vstup do soutěže je teď sparťanská mašina téměř k nezastavení. Stejně jako Mladá Boleslav se i Sparťané opírají o spolehlivou obrannou fázi a vyrovnané útočné formace.

V čele týmového bodování stojí Michal Řepík. Téměř bod na zápas má ale i třeba Jiří Smejkal, pro něhož je to tak zatím na českých kluzištích průlomová sezóna. Hodně prostoru na ledě dostávají i obránci Adam Polášek a Jan Košťálek. V bráně se střídá Matěj Machovský s Jakubem Sedláčkem.

Nedávno skončila smlouva Marku Ďalogovi, který patřil mezi nejvytíženější hráče Sparty. Obranné řady rychle doplnil Milan Jurčina. Systém kouče Uwe Kruppa zjevně funguje, protože Sparťané i přes tento poměrně výrazný zásah sbírají další vítězství. Nyní už jich mají na kontě pět za sebou.

Vyloupí Sparta podruhé v sezóně mladoboleslavskou ŠKOENERGO Arénu?

Nejproduktivnější hráč:
Michal ŘEPÍK – 19 bodů (8+11)

Brankáři:
Matěj MACHOVSKÝ – 92.31% (656 odchytaných minut)
Jakub SEDLÁČEK – 92.62% (566 minut)
BK Mladá Boleslav
3. místo, 37 bodů

Bruslařský klub se nadále drží mezi špičkou. K tomu výrazně přispívá nejlepší obrana a hra v oslabení v extralize. Největší icetime dostává Martin Ševc s Markem Hrbasem. Brankoviště je doménou Gašpera Krošelje, který po zranění Jana Růžičky pustil Radka Haase do brány jen jednou.

Vepředu se Boleslavi daří rozmělnit body do všech formací. Přesto se Bruslaři nebojí dále pilovat hrany svého týmu. V poměrně krátké době tak přivedli Lotyše Bičevskise a Slovince Jegliče. Brzy se připojí i slovenský reprezentační útočník Mário Lunter. Ten by měl být podle oficiálních stránek klubu k dispozici během příštího týdne.

Středočeši dvakrát za sebou zvítězili – doma porazili Plzeň 4:3 po prodloužení, v posledním kole pak předčili jako hosté Litvínov 5:2. Na domácím ledě zatím Mladá Boleslav padla pouze dvakrát – jednou z toho právě se Spartou. Dopadne dnešní setkání jinak?