Tipsport Extraliga - Základní část - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Kladno - 29. října 2019   18:00

Mountfield
57:12' Červený (Smoleňák, Paulovič) • 63:52' Rosandić (Paulovič)

Mountfield HK - Kladno: Obrat domácích dokonal v prodloužení Rosandič, 2:1

Ode mě je to pro dnešek už všechno, přeji vám krásný zbytek večera.
Nejlepšími hráči zápasu jsou Matěj Chalupa a Denis Godla.
Je dobojováno, po 63 minutách a 52 vteřinách se z utrápeného vítězství radují domácí. Hradec rozhodl šťastnou brankou v prodloužení, o kterou se postaral Mislav Rosandič. Kladno bylo blízko třem bodům, nakonec si odváží pouze jeden.
63:52'
Hradec právě vstřelil branku!
Promiňte mi ten výraz, ale dnešní zápas rozhodla neuvěřitelná haluz. Téměř z rohu hřiště poslal puk směrem na bránu pomalu po ledě Matej Paulovič. Godla jej nezasáhl a kotouč se odrazil od vzdálenější tyče k MISLAVU ROSANDIČOVI, který jej doklepl za záda Denise Godly. Asistence: Matej Paulovič.
63:30'
Perret nakonec neměl komu přihrát v nadějném útoku. Ani jednomu týmu se opravdu nedaří.
62:43'
Prodloužení je zatím stejné jako celý zápas. Nejhezčím momentem bylo to, když Zámorský schválně přihrál Mazancovi a ten mu puk zadovkou vrátil.
62:08'
Zámorský si nepočínal dobře a pouze odevzdal puk na hokejky soupeře.
61:42'
Cibulskis nezpracoval puk, vhazovat se bude před Mazancem.
61:18'
Radovan Pavlík byl na konci nádherné kombinace, která ale záhadným způsobem nekončí gólem! Je možné, že puk dokonce skončil na tyči.
60:31'
Petr Koukal měl šanci po přihrávce Rudolfa Červeného, ale netrefil bránu.
60:13'
Tak už ne. Domácí poslali puk na icing, takže se jde do tří.
60:08'
Hradec je v plném počtu, hraje se čtyři na čtyři.
60:01'
Základní hrací doba je u konce, Hradec jde potřetí ze čtyř zápasů do prodloužení. Kladno se dostalo do vedení zásluhou Bradyho Austina, který využil přesilovku svým nahozením z vrcholu kruhů. Hradec zareagoval v 58. minutě také v přesilovce, konkrétně Rudolf Červený z mezikruží srovnal skóre. Kladno mělo 112 vteřin před koncem možnost přesilovky, kterou nevyužilo. Osm sekund si ale přenáší do prodloužení.
60:00'
59:59'
Rosandič nyní vystrašil hradecké publikum. Puk mířil do rohu, ale hradecký bek jej bruslí ztečoval na bránu. Je z toho ještě buly pro Kladno.
59:44'
Heroický výkon domácí obrany znamená další vyhození.
59:30'
Kladno je zpátky v útočném pásmu a kombinuje.
59:00'
Jágrovu střelu vyklekl Richard Nedomlel a pak vyhodil do středního pásma.
58'
Hradečtí srovnali necelé tři minuty před koncem, pohlednou přesilovkovou souhru zakončil Červený, 1:1
58:28'
Perret měl problémy s vyhozením, ale nakonec puk dostal přes všechny čáry.
58:18'
Ladislav Zikmund se nestihl dostat z pásma včas a je z toho tedy ofsajd Rytířů.
58:09'
Tak pozor. Rudolf Červený jde na trestnou lavici za vysokou hůl. Jakub Strnad reklamuje, že zranění je krvavé, ale i přesto jsou z toho pouze dvě trestné minuty. Kladno má obrovskou šanci rozhodnout tento mač.
57:55'
Daniel Rákos jen lehce nahodil na bránu kladenského brankáře a vybojoval další vhazování.
57:45'
Klíma svojí výbornou aktivitou vybojoval zakázané uvolnění a vhazování před Godlou.
57:35'
Přesilovky tedy nakonec vyšly na obou stranách a krátce před koncem je stav znovu vyrovnaný. Vhazuje se po pravé ruce Marka Mazance.
57:12'
Tak nakonec to tam domácí tým dotlačil a je srovnáno! Na konci povedené přesilovkové kombinace je RUDOLF ČERVENÝ, jenž z mezikruží poslal puk za Godlova záda. Asistence: Radek Smoleňák, Matej Paulovič.
56:43'
Kladno i v oslabení ve dvou hráčích drželo puk v útočném pásmu.
56:30'
Domácí jsou v křeči, vůbec si nerozumí a nemohou se ani dostat do pásma.
56:12'
Nahození Aleše Jergla bylo sraženo do ochranné sítě ještě ve středním pásmu, takže tam se bude vhazovat.
56:03'
Hradec sice vyhrál buly, ale sudí okamžitě zapískali postavení Radka Smoleňáka v brankovišti.
55:59'
Tak možná poslední příležitost pro domácí tým, jak se vrátit do zápasu. Na trestnou lavici míří střelec gólu Austin, který se provinil držením.
55:34'
Kladno drží Hradec u mantinelu a nepouští jej do žádných šancí.
55:15'
Dnešní utkání sleduje 6890 diváků – v ČPP Aréně je vyprodáno.
55:05'
Jágr teď cenné vteřinky deptal hradecké obránce, za což sklidil ovace. Navíc z toho byla velká tutovka pro Štěpána Bláhu, kterého ale vychytal Mazanec!
54:16'
Znovu je puk za bránou Mazance a nepíská se zakázané uvolnění. Hradec začíná působit bezradně.
53:55'
Kladno už hraje na jistotu a vůbec nic nevymýšlí. Pořád jen vrací Hradec zpátky do jeho pásma. Mazanec chtěl zrychlit rozehrávku, ale přehnal to a vyhodil na další icing.
53:00'
Godla vyrazil střelu z rohu hřiště před sebe a pak mu pomohla obrana.
52:31'
Pohodlný zákrok pro Mazance, který zachytil nahození, které dobře viděl.
52:15'
Hradec se snaží zjednodušit hru, ale nahození přes celé kluziště dojelo až na icing.
52:00'
David Stach po chybě hradecké obrany střílel na Mazance, ale ten puk nadvakrát zkrotil.
51:37'
Linhart dobře střílel skrz chumel hráčů, ale Godla opět vytáhl dobrý zákrok.
51:15'
Kladno drží puk u mantinelu a nechce Hradec pustit do šance.
50'
Rytíři udeřili jako první, přesilovku využil střelou od modré Austin, 0:1
50:40'
Radovan Pavlík nabízel puk před bránu, kde byl volný Daniel Rákos, ale kotouč šel daleko od něj.
50:01'
Prvního gólu jsme se dočkali po 50 minutách hry, tak doufejme, že nám to hráči vynahradí v následujících 10.
49:37'
Kladno právě vstřelilo branku!
Po jedenácti vteřinách využívá Kladno přesilovou hru a jde do vedení 1:0! Od modré čáry vypálil BRADY AUSTIN a puk zapadl až za Marka Mazance. Asistence: Martin Réway.
49:26'
Nedomlel jde na trestnou lavici za krosček.
49:11'
Paulovič střílel z první a Godla se tak tak stihl natáhnout pravým betonem a zasáhnout!
48:42'
Perret byl v úniku dvou proti jednomu, ale ani nepřihrál, ani nevystřelil.
48:33'
Rozhodčí teď trochu zbrkle přerušil hru, když chtěl Mazanec rozehrát puk, jenž zachytil do lapačky.
48:12'
Kladno šlo do brejku čtyř proti třem, ale naložilo s ním prachbídně.
47:57'
Radek Smoleňák z rohu hřiště nahodil na bránu a vytvořil tak pro další formaci buly v útočné třetině.
47:28'
Radovan Pavlík byl nejrychlejší, takže Godla musel vyjet z brány a odehrát puk.
47:21'
Hradecký brankář raději přidržel puk, následuje komerční přestávka.
47:01'
To ale zatím nefunguje, naopak Zikmund otestoval pozornost Mazance.
46:40'
Zřejmě to vidí i domácí lavička, která se snaží reagovat novým složením útočných formací.
46:19'
Tentokrát icing v podání domácího Hradce. Budu se opakovat, ale rozhodně nesledujeme příliš atraktivní podívanou.
45:52'
Adam Kubík se chtěl před svým bývalým zaměstnavatelem vytáhnout a pěkně se protáhl po pravé straně ke střele.
45:40'
Další pokus o střelu od modré čáry Hradci opět nevyšel.
45:08'
Kubík nedostal puk na Pauloviče, Kladno vzápětí poslalo kotouč až na zakázané uvolnění.
44:19'
Na druhé straně se do šance dostal Tomáš Kaut, ale Mazanec zasáhl levým betonem.
43:43'
Petr Koukal škobrtl při přihrávce a místo ní tak poslal centr Cibulskisovi na hlavu.
43:13'
Střela Conora Allena neprošla až na bránu Kladna.
43:06'
Kladno je z nejhoršího venku a ubránilo dvouminutové oslabení třech proti pěti.
43:06'
Filip Pavlík sice vystřelil současně s příchodem hráčů na led, ale opět jen do Godly.
42:55'
Mountfield to překombinoval a opět nevypálil.
42:20'
Na Hradci teď bylo viditelné, o co se snaží, takže rána Filipa Pavlíka byla zblokována.
41:57'
Zámorský sehrál přesilovku na teč Radka Smoleňáka, ale puk opět skončil ve výstroji výtečného kladenského brankáře.
41:42'
Filip Pavlík nechal vyniknout Godlu!
41:25'
Hradec mačká Kladno, ale střely chodí mimo.
41:02'
Obrovská šance Hradce nekončí gólem, ale bude hrát hned dvojitou přesilovku! Radovan Pavlík se dostal do zakončení a puk se odrazil do nebezpečného prostoru, kde došlo hned ke dvěma faulům. Matyáš Zelingr jde na trestnou lavici za podrážení, Tomáš Kaut za vysokou hůl.
40:31'
Rudolf Červený našlápl po levé straně, ale jeho křižnou ránu chytil do lapačky Godla.
40:10'
Kladno se okamžitě vrhlo do útočného pásma, ale Jágr přišel o puk.
40:01'
Reklamní akce jednoho z partnerů dnešního zápasu ještě nestihla úplně skončit, ale na ledovou plochu už vjíždějí hlavní aktéři zápasu. Doufejme, že se dočkáme nějakých gólů.
Střely ve druhé třetině (celkem):

Mountfield HK – 8 (23)
Rytíři Kladno – 3 (12)
Také druhá třetina nepřinesla žádný gól, bohužel ale na rozdíl od první části ani pěkný hokej. Ani jeden tým rozhodně nehraje tak, jak by si představoval. Hradec je jasně aktivnější, ale Godla všechny náznaky šancí i těch pár velkých příležitostí pochytal. Na druhé straně Mazancovi opět pomohla tyčka, v tomto zápase už potřetí. Všechno se tedy rozhodne až ve třetí části, případně pak v prodloužení či nájezdech.
40:00'
39:56'
Denis Godla si ještě připsal jeden zákrok proti nahození od modré čáry, už se ale nic ve druhé třetině nestane.
39:50'
A ještě icing Kladna...
39:44'
Puk opustil hrací plochu, takže před koncem prostřední periody je tu ještě další buly.
39:38'
Mazancův vysoký oblouček zasáhl kladenský hráč vysokou holí, takže se vhazuje ve středním pásmu.
39:12'
Réway málem udělal fatální chybu na modré čáře, ale na poslední chvíli tygřím skokem zamezil hradeckému úniku.
38:36'
Brady Austin se po chybě hradecké obrany dostal ke střele a ta opět olízla levou tyč Mazancovy brány.
37:55'
Hrozná pasáž hry, kdy se ani jeden tým nemohl dostat na puk. Nakonec "plácanou" vyhrál Mountfield, který ale musí začít od své brány.
37:10'
Zakázané uvolnění Kladna.
36:40'
Rytíři skončili svoji akci ve středním pásmu a Hradec opět rychle otočil hru. Radovan Pavlík si sjel na pravý kruh a střílel křížem, ale dopadl stejně jako jeho spoluhráči.
36:16'
Dobrá kombinace Hradeckých opět nekončí gólem. Matej Paulovič si dlouho rovnal puk a dostal se s až příliš blízko ke Godlovi, který si skvěle povyjel a poněkolikáté podržel své mužstvo.
35:57'
Střela přišla až nyní, ale šla vedle brány a navíc puk vycestoval až do středního pásma.
35:23'
Středočeši roztočili velký kolotoč a hradecká pětka už je hodně unavená. Kladno ale stále nestřílí.
34:27'
Jágrova formace se zase udržela v útočné třetině, ale nedostala se k žádnému střeleckému pokusu.
34:07'
Hradec opět zvolil velmi jednoduchý přechod do útočného pásma, ze kterého profitoval Matěj Chalupa. Ten vypálil na lapačku, Godla puk zachytil, ale ten nakonec propadl za něj, o čemž vůbec nevěděl. Duchapřítomně se ale zachovala obrana Kladna, která hrací předmět nasunula zpět pod svého brankáře.
33:20'
Icing Rytířů vrátí hru před Denise Godlu.
32:47'
Rákos dlouho čekal na spoluhráče, kterého by poslal do úniku na bránu, ale nakonec o puk přišel. Hradec už je ale v plném počtu a úplně v pohodě ubránil oslabení.
32:06'
Lukáš Cingel byl na útočném výletě, ale ke střele se neodhodlal.
31:40'
Dobrá práce Červeného, který opět dostal puk alespoň do středního pásma.
31:14'
Hradec se zodpovědně držel v obranné formaci a nakonec vyhodil přes celé hřiště.
30:47'
Jordann Perret si nepohlídal svoji hůl a zasáhl protihráče do obličeje, za což už pyká.
30:35'
Hradec do přehnal s důrazem při napadání a Kladno má výhodu!
30:10'
Kladno opět přišlo o puk ve vlastní obranné třetině, ale Perret byl rychle zpacifikován.
29'
Jágr v náznaku šarvátky s Nedomlelem, skončilo to úsměvy
29:00'
Jágr vytvořil prostor pro své spoluhráče, kteří pronikli do útočného pásma. Matyáš Zelingr se dostal ke zblokované střele, která pro Mazance nepředstavovala žádné nebezpečí.
28:25'
Přihrávka rukou znamená další přerušení hry.
28:04'
Hosté ubránili další oslabení a už zase mohou myslet na útočení.
27:45'
Kladno vyhodilo po dlouhé době puk a může si oddechnout.
27:10'
Jergl netrefil bránu další střelou z první.
26:45'
Koukal střílel bez přípravy, ale rozvlnil jen boční síť!
26:08'
Jergl hledal Smoleňáka, ale ten nebyl volný.
26:01'
Radovan Pavlík si protečoval puk do jízdy a šel za ním, jenomže Brady Austin se mu postavil do cesty, za což je odměněn dvěma trestnými minutami.
25:36'
Antonín Melka dostal výbornou přihrávku přes celou šířku kluziště a měl spoustu místa na střelu. Místo ní ale zvolil ještě pokus o bekhendový blafák, na který si počíhal hradecký brankář a betonem jej zlikvidoval.
24:30'
Valský si stáhl puk rukavicí a okamžitě vystřelil z velké dálky. To ale nemohlo ohrozit Marka Mazance.
23:55'
Hra je teď hodně rozháraná a plná nepřesností, ani jeden tým se nemůže pořádně chytit.
23:20'
Klíma hledal Perreta bekhendem, jenomže přihrávka se mu vůbec nepovedla a došourala se jen do brankoviště.
22:46'
Jergl tentokrát příliš otálel se střelou, takže mu byla sražena do rohu.
22:15'
Jergl na druhé straně přidal do kroku a nahodil po ledě, jenomže na víc se Hradec nezmohl.
21:50'
Kladno bylo při rozehrávce opět pod tlakem, ale tentokrát se z něj pohodlně dostalo a už je opět v útočné třetině.
21:00'
Domácí pětka už potřebovala střídat, takže pouze odevzdala puk.
20'
Strnad trefil v samotném závěru první třetiny tyčku hradecké klece
20:43'
Jágrova svižná přihrávka přes útočné pásmo neprošla.
20:10'
První du útoku jeli Kladenští, jejich nahození ale šlo jen do rohu hřiště.
20:01'
Za malou chvíli začne druhá třetina, oba týmy už krouží po ledě.
Druhá třetina začne přibližně v 18:50.
Střely na bránu v první třetině:

Mountfield HK – 15
Rytíři Kladno – 9
První třetina je za námi. Oba týmy v ní měly hodně šancí, Kladno dokonce dvakrát nastřelilo brankovou konstrukci. Hodně aktivní byl zejména Jakub Strnad, který se dostal do třech dobrých gólovek. Hradec měl také své šance a těžil zejména z toho, že Kladno hodně chybovalo ve svém obranném pásmu. Góly ale zatím nepadly žádné, gólmani kralují.
20'
20:00'
19:58'
Ten ale skončil jen na modré čáře, a tak se dostalo do útoku ještě Kladno a byla to rovnou největší šance v zápase! Jakub Valský našel přes osu hřiště Jakuba Strnada, který měl před sebou hodně místa, ale trefil pouze bližší tyč Mazancovy brány.
19:40'
Možná poslední útok v první třetině má Hradec.
19:13'
Jergl střílel z velkého úhlu jen do gólmana.
19:05'
Cingel se snažil dorážet Rosandičovo nahození, ale Godla tam byl se svojí rukavicí rychleji.
18:35'
Smoleňák odjel v předklonu na střídačku a držel se za obličej. Už je ale u rozhodčího a snad bude v pořádku. Mezi tím Mazanec vyrážečkou poslal puk do ochranné sítě.
18:01'
Smoleňák nahazoval před brankoviště, ale puk proletěl až do rohu.
17:10'
Allen nenašel místo pro svoji střelu a trefil jen koleno blokujícího protihráče.
16:38'
Rytíři opět pouze odevzdali puk a stojí v obranném šiku.
16:00'
Hradečtí jsou hodně aktivní při forčekingu a dělají tím nepříjemnosti obraně Kladna.
15:30'
Filip Pavlík orazítkoval pouze zadní mantinel.
14:18'
Hraje se hodně útočně a Hradec převzal otěže zápasu. Nejprve střílel Chalupa bekhendem, po něm Jergl po ledě. Ani jeden ale nedostal puk za záda Godly.
13:47'
Cibulskis pálil od modré, ale opět neúspěšně.
13:43'
Tak to mohl být hodně kuriózní gól! Nedomlel vystřelil a jeho rána byla zásadně zpomalena. Godla už byl se svým přesunem mimo bránu, ale pomalu jedoucí puk ještě stihl přikrýt lapačkou.
13:30'
Rosandič vyhodil puk do středního pásma, navíc tam byla vysoká hůl kladenského hráče. Domácí už jsou kompletní.
12:49'
Velmi chytře to provedl Radovan Pavlík, který od modré čáry jen lehce nahodil puk na bránu Godly a pak jej nenechal rozehrát. Zatím skvělé oslabení od Mountfieldu.
12:28'
Rytíři už jsou zpět v útočném pásmu a mají rozestavěný vzorec.
11:48'
Daniel Rákos jel s Červeným do brejku, ale odzbrojil jej poslední obránce.
11:36'
Conor Allen je druhým vyloučeným hráčem Hradce, pyká za nedovolené bránění.
11:08'
Strnad se prohnal po pravé straně a nabízel puk na střelu mezi kruhy. Nikoho z vlastních ale nenašel a puk se odrazil jen za Mazancovu bránu.
10:10'
Na druhé straně pro změnu Radek Smoleňák protisměrnou kličkou získal výhodu, ale jeho rána se otřela o rukáv Godly a šla nad.
09:40'
Barinkova rána skončila na vnější straně tyče!
09:30'
Jágr si udělal prostor pro střelu, ale také Mazanec působí velmi jistě.
08:54'
Nedomlel si netroufl poslat puk hned dopředu, takže Hradec začne s postupným útokem.
08:34'
Matej Paulovič ukázal, jak moc šikovné má ruce a nohy. Krásnou kličkou, při které si přikopl puk bruslí do jízdy se zbavil beka a vypálil mezi ruku a tělo Godly. Ten si může odškrtnout další jistý zákrok.
08:10'
Také hosté ustáli první oslabení bez inkasované branky.
07:28'
Jerglovu nabídku teď poslal Petr Koukal z blízkosti pouze do výstroje gólmana!
07:13'
Zámorský vypálil pouze do beka.
06:53'
Až teď se Hradec usadil v útočném pásmu.
06:26'
Kladno okamžitě vyhodilo přes všechny čáry, a to dokonce dvakrát za sebou.
06:09'
A teď na druhé straně pro změnu poměrně přísné vyloučení kladenského beka. Michal Barinka odtahoval Koukala od Godly, ale údajně to udělal příliš nesportovně a dostal dvě minuty za hrubost. První přesilovku si tak vyzkouší i domácí.
5'
Únik Cingela v oslabení skvěle zlikvidoval Godla
05:54'
Hodně přísné zakázané uvolnění od rozhodčích. Každopádně se opět bude hrát v obranné třetině Lvů.
05:48'
Další obrovská tutovka pro kapitána Kladna Jakuba Strnada. Tentokrát se objevil úplně sám před Mazancem, který jej ale skvěle vychytal a navíc udržel puk ve výstroji.
05:05'
Východočeši jsou kompletní, první oslabení nakonec ubránili.
04:46'
Radovan Pavlík vyslal do úniku Lukáše Cingela, který ale nevyzrál na mladého Godlu!
04:09'
Mountfield nevyhodil, takže Kladno pokračuje v tlaku.
03:38'
Jágr předložil dobrý pas Zikmundovi do brankoviště, ale ten z velké blízkosti trefil jen betony Mazance.
03:03'
Kladno se díky Jágrovi dostalo do pásma a Mazanec hned musel zasahovat proti střele z vrcholu kruhů.
02:42'
První přesilovku si zahrají také Rytíři, kteří vstoupili do zápasu velmi dobře. Vyloučen je Rudolf Červený za podrážení.
02:36'
Mazanec se musel roztáhnout na brankové čáře, což se mu na poslední chvíli podařilo.
01:46'
První šance zápasu byla na kladenské straně! Jakub Strnad obehrál ležícího beka, ale nakonec zakopl. Dost pravděpodobně to bylo právě o hradeckou hokejku. K zakončení každopádně nedošlo a sudí také nevylučovali.
01:20'
Jergl nahodil do rohu a domácí dobrým pohybem donutili hosty k chybě. Petr Koukal z ostrého úhlu vypálil a vyzval Godlu k prvnímu zákroku.
00:47'
Hradec se neudržel v útočném pásmu, ale bude se do něj moct rychle vrátit.
00:20'
Radovan Pavlík ukázal, že respekt k Jágrovi rozhodně nemá a pošťuchoval se s ním hned na buly.
00:06'
Petr Zámorský dostal puk jako první a hnedka byl atakován Jágrem. Těsně před ním stihl odehrát, ale pouze na hůl Kladna, které se ale dostalo do ofsajdu.
00:01'
Kladenští Rytíři už jsou také na ledě. Jako poslední nastoupil na led Jaromír Jágr, kterému také zatleskal celý zimní stadion.
A právě tomu tak je! Beznadějně vyprodaná hala burácí a tleská při nástupu Hradce na led.
Hradecká ČPP Aréna už je takřka kompletně zaplněna, po ledové ploše se již prohání čtveřice rozhodčích. Za malou chvíli nastoupí také obě mužstva.
Úvodní sestavy už jsou odtajněny! Hvězdný Jaromír Jágr nechybí na křídle první formace kladenského týmu. Na hradecké straně se udála jedna personální změna. Do sestavy se nevešel Tomáš Vincour, jehož ve druhé lajně nahradí Matěj Paulovič. Ve čtvrté formaci se opět ukáže rychlonohý Adam Kubík, pro kterého to bude speciální zápas. Do Hradce totiž přišel právě z Kladna a konkrétně na Jágra má skvělé vzpomínky. Hned v prvním zápase, kdy hrál po jeho boku totiž zaznamenal dva góly a dvě asistence.

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Zámorský, Linhart, Nedomlel, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandić, Allen – Smoleňák (C), Rákos, Červený (A) – Paulovič, Cingel, R. Pavlík (A) – Jergl, Koukal, M. Chalupa – Klíma, Kubík, Perret.

Rytíři Kladno: Godla (Cikánek) – Austin, Nash, Zelingr, Kehar (A), Smetana, Barinka, Romančík – Jágr (A), Stach, Zikmund – Valský, T. Kaut, Réway – Redlich, Melka, J. Strnad (C) – Hajný, O'Donnell, Š. Bláha.

Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Kajínek, Špringl.
Mountfield HK – 6. místo, 24 bodů

V ČPP Aréně se nepředstaví poprvé pouze Jaromír Jágr, premiéra čeká také na nového hlavního kouče Mountfieldu Vladimíra Růžičku. Ten rozšířil trenérský tým Hradce a tvoří tandem s Tomášem Martincem. Bývalý reprezentační trenér to má zatím u fanoušků Lvů těžké. Ti se obávají o ztrátu kompetencí jejich miláčka a odchovance hradeckého hokeje Tomáše Martince, takže zatím hledí na nového trenéra trochu skrz prsty. Nejlepší odpovědí ale samozřejmě jsou výsledky, na které se chce nový kouč zaměřit. Na lavičce stál už v posledních dvou zápasech, ze kterých Východočeši získali čtyři body, a to na venkovních stadionech. Nejprve prohráli s Vítkovicemi na nájezdy, ale pak poprvé po šesti letech odjeli z liberecké půdy se všemi třemi body.

Rytíři Kladno – 13. místo, 13 bodů

Na utkání s Kladnem je sezení na hradeckém zimním stadionu dlouho dopředu vyprodané. Na stání zbývalo den před zápasem zhruba 700 lístků, takže se očekává plný dům. Důvodem je jednoznačně zejména přítomnost hokejové legendy Jaromíra Jágra v sestavě Kladna. Šedesát osmička včera obdržela druhé státní vyznamenání, což se ještě žádnému sportovci v České republice nepodařilo. Lze však očekávat, že Jágr bude plně koncentrován na zápas a bude opět zatápět hradecké defenzívě.

Rytířům se ale příliš nedaří. Z posledních čtyřech duelů vybojovali pouze jediný bod, navíc naposledy schytali sedmičku o Třince. Další nepříjemnou bilancí je pro Středočechy to, že s Hradcem ještě nevyhráli, navíc na soutoku Labe a Orlice ještě ani nevstřelili branku.

Patrik Machač 2+4
Dobrý podvečer z hradecké ČPP Arény, vítám vás u dalšího extraligového kola. Tentokrát se proti sobě utkají domácí Mountfield HK a Rytíři Kladno.