Mountfield - Třinec | ONLINE | 22.10.2019 18:00 | Tipsport Extraliga 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Třinec - 22. října 2019   18:00

Ukončeno
Mountfield
' Jergl 
1:0
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)

1:0 (SN)

Mountfield
Sestavy:
Mazanec (Š. Lukeš) – Linhart, Zámorský, Allen, Nedomlel, Rosandić, F. Pavlík, Šalda – Červený (A), Rákos, Smoleňák (C) – R. Pavlík (A), Cingel, Vincour – M. Chalupa, Kubík, Jergl – Perret, Klíma, Paulovič.
Rozhodčí
Jeřábek, Pražák – Lučan, Kis
3840 diváků
Třinec
Sestavy:
Bartošák (Kváča) – Gernát, Kundrátek, M. Doudera, Krajíček (C), Galvinš, D. Musil – M. Stránský, P. Vrána, Chmielewski – Dravecký, Marcinko (A), Hrňa – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský (A), Polanský, Kofroň – Hladonik.

Mountfield HK - Třinec: Jergl si v rozhodujícím nájezdu vychutnal Bartošáka

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji pěkný zbytek večera a někdy příště se budu opět těšit, na počtenou.
Nejlepší hráči utkání:

Mountfield Hradec Králové – Marek Mazanec
HC Oceláři Třinec – Patrik Bartošák
Zápas mezi Hradcem a Třincem končí. Pětašedesát minut jsme sledovali hokejové šachy, kde oba celky výborně bránily a nedovolily si vzájemně vytvořit příliš mnoho velkých šancí. Duel po zásluze dospěl až do nájezdů, kde uspěl jediný střelec. Aleš Jergl měl dnes nejšikovnější ruce a díky tomu si Lvi odnášejí dva body.
Konec zápasu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield HK.
Autorem vítězné branky je ALEŠ JERGL.
Jiří Polanský se rozjel, pak v mezikruží prudce zabrzdil a zkusil vypálit mezi betony, Mazanec je měl k ledu pevně přitisknuté a Hradec vítězí!
Smoleňák zkusil bekhendovou kličku, ale jeho pokus šel vysoko nad!
Hrňa vypálil na Mazancovu lapačku, ale taky neuspěl.
Filip Pavlík si najel na levou stranu, střelou na delší tyč neuspěl.
Michal Kovařčík si najel kolmo a forhendovou kličkou Mazance neroztáhl.
Také Vincour si najel kolmo a zkusil střelu mezi betony, Bartošák byl na zemi včas.
Matěj Stránský si najel kolmo a vyslal střelu na pravou tyč, Mazanec skvěle vyrážečkou!
Aleš Jergl si najel hodně do strany, sjel na střed a forhendovou kličkou zasunul puk za Bartošáka – gól.
Petr Vrána se rozjel, ale forhendovou kličkou betony Mazance neroztáhl.
Samostatné nájezdy začínají.
Po pětašedesáti minutách je tak stav nadále nerozhodný, rozhodnou tedy samostatné nájezdy, které začnou během kratinké chvilky, jen co rolba drobně upraví ledovou plochu.
65'
Jergl si v rozhodujícím nájezdu vychutnal Bartošáka
65'
V posledních vteřinách prodloužení jel Gernát sám na Mazance
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:41'
Největší šance prodloužení! Gernát se hnal od poloviny hřiště sám na Mazance, naznačil mu střelu, následně udělal kličku do forhendu a vypálil, přízemní střelu gólman Lvů zastavil betonem a poslal zápas do nájezdů!
64:05'
Marcinkova přihrávka před bránu na žádného volného spoluhráče nedoputovala a tak mohou kupředu vyrazit hokejisté Mountfieldu.
63:43'
Buly před Bartošákem ovládli Slezané, kteří se s pukem schovali za vlastní klec a budou rozehrávat, napadá je Chalupa, jenže kotouč jim neuzmul.
63:27'
Lukáš Cingel nakonec přihrál na pravý kruh, odkud dost nebezpečně vypálil Radovan Pavlík, Bartošák se skvěle přesunul a zakročil!
63:13'
Rosandič míchá s pukem, vykroužil na pravém kruhu oblouk a předal Cingelovi, jenž motá hlavy protivníků.
62:56'
Rudolf Červený se vydal po levé straně kupředu a ranou z kruhu mířil na přední tyč, Bartošák tam však znovu potvrdil své kvality.
62:27'
Třinečtí znovu podrželi puk a nechali oba celky vystřídat, ještě se ani jednou nepřerušovali, Oceláři v útočném pásmu.
61:54'
Hrňa se snažil tečovat v předbrankovém prostoru, ale kotouč do sítě nedostal, na druhé straně se dostal do dobré rány Paulovič, ale Bartošák byl připraven.
61:27'
Slezané kontrolují hru, drží kotouč na vlastních čepelích a nikam s ním nespěchají, chtějí si vytvořit velkou šanci.
61:04'
Vránu odzbrojil Zámorský, který vyslal po levé straně kupředu Rákose, jenž střelou z kruhu na přední tyč Bartošáka nepokořil.
60:37'
Slezané drží kotouč ve vlastním obranném pásmu a čekají na příležitost k útoku, kterou vycítil Petr Vrána.
60:16'
Hned po vhazování vznikla ve středovém kruhu pořádá mela, ze které kotouč nakonec vyškrábli Oceláři.
60:01'
Začalo prodloužení.
Prodloužení začne v 20:17.
Střely na bránu po třetí třetině (celkem):

Mountfield Hradec Králové – 10 (30)
HC Oceláři Třinec – 5 (22)
Třetí třetina je u konce a to, co jsme predikovali před čtyřiceti minutami, se stává ještě důležitějším. Jediný gól rozhodně dnešní duel. Musíme konstatovat, že remíza po šedesáti minutách je zasloužená, oba celky si vypracovaly nějaké šance, ale ani jeden z nich neměl během utkání velkou převahu. Dělba bodů je spravedlivá.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:55'
Ještě jeden výpad po pravé straně předvedli Třinečtí. Následně jsme viděli srážku Mazance se Zámorským za bránou Lvů a šedesátá minuta končí.
59:49'
Buly před gólmanem Ocelářů vyhráli Slezané, kteří si nekomplikovali život a poslali černou pryž na zakázané uvolnění.
59:35'
Čároví sudí dnes nepůsobí moc jistě a často mění svá rozhodnutí na poslední chvíli. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Bartošákem.
59:06'
Radovan Pavlík přejel útočnou modrou a pálil z levého kruhu. Jeho pokusu ale scházela tolik potřebná přesnost.
58:49'
Třinečtí motají svého soupeře v jeho obranném pásmu. Puk nakonec u hrazení získal Vincour a vyhazuje do středu kluziště.
58:27'
Oceláři drželi delší dobu puk za svou bránou, následně se po levé straně vydali kupředu a nyní již okupují prostor před Mazancem.
58:02'
Smoleňák nepřetlačil Draveckého v souboji na útočné modré, takže Lvi nemohli postoupit kupředu. Červený napadá rozehrávku Slezané, nicméně marně.
57:32'
Další vhazování před gólmanem Ocelářů skončilo úspěchem Třineckých, kteří ihned vyhodili do středního pásma, kde putoval kotouč od Nedomlela na střídačku Slezanů.
57:24'
Lvi získali puk u své modré a Klíma vyrazil kupředu po levé straně, jeho rána z velkého úhlu na přední tyč Bartošáka nezaskočila, stejně jako zakončení Smoleňáka, jež přišlo o chvíli později.
56:53'
Buly před Bartošákem vyhráli Lvi, ale střela Perreta Bartošáka neohrozila. Druhé vhazování skončilo také výhrou Hradce, ale jeho hokejisté se do další palebné pozice nedostali.
56:35'
Hodně aktivní byl teď Chalupa, který nejprve najížděl z pravé strany na bránu soupeře, ale forhendová klička na přední tyči nemohla Bartošáka ohrozit. To tvrdá střela od modré, kterou útočník Lvů vyslal o chvíli později, vypadala zajímavěji. Gólman Ocelářů však předvedl hbitost své lapačky, kterou vystřelil vzhůru a puk chytil na první dobrou. Následuje poslední komerční brejk.
56:09'
Oceláři nahodili puk od modré, ačkoliv si publikum stěžovalo, sudí icing nepískali. Lvi tak musí kupředu od vlastní brány.
55:31'
Martin Gernát se vydal kupředu po levé straně, jeho ránu na přední tyč vykopl Mazanec za vlastní bránu.
55:15'
Oceláři rozehrávají zpoza vlastní klece. Zatím spíše vyčkávají než oba celky dostřídají. Akce po pravé straně skončila na jejich obranné modré.
54:38'
Do slibné pozice se na vrcholu kruhů dostal Matěj Stránský, jenž tvrdě vypálil. Mazanec zastavil kotouč vyrážečkou.
Utkání sleduje 3840 diváků.
54:26'
Z tribun se ozývá mohutná podpora domácímu celku, Zámorský chyboval u hrazení a mohl být hodně rád, že se Aron Chmielewski nedostal do velké šance.
54:06'
Paulovič spěchá napadat rozehrávku Ocelářů, kotouč zašláplo šest hráčů na zadním mantinelu a nyní se jej snaží vydolovat.
53:26'
Tempo hry se nyní evidentně stupňuje, oba celky hrají každý osobní souboj na doraz, žádné střelecké pokusy jsme však neviděli.
53:05'
Mazanec rozehrává zpoza vlastní brány, počkal na Nedomlela, kterému předal touš a ten ho následně poslal na Allena.
52:27'
Hrajeme delší dobu bez přerušení, oba celky se na chvíli usadili v pásmu soupeře, ale k většímu ohrožení jedné či druhé klece nedošlo.
52:06'
Doudera chtěl pálit od modré, ale proti němu vystoupil Rákos, který pokus zblokoval a o chvíli později se vydal na zteč, kterou ale nezakončil.
51:37'
Klíma si sjel do mezikruží a snažil se vypálit, jenže k němu přistoupili tři soupeři a pokus zablokovali.
51:08'
Východočeši uzamkli soupeře v jeho pásmu, ale následně prohráli duel u hrazení a prostor před bránou Ocelářů musí vyklidit.
50'
Fantastický zákrok Mazance vyrážečkou proti teči Gernáta
50:37'
Allen vyrazil po levé straně a nahodil puk až za bránu soupeře, kde ho dojel a zkal Pauovič, jenž ho přihrál Filipu Pavlíkovi, jehož tvrdá rána od modré končí na betonu Bartošáka.
50:16'
Nedomlel vypálil kotouč po skle až do středního pásma, kde ale jeho spoluhráči puk nezískali a Lvi se znovu musí stáhnout.
49:58'
Po několika tvrdších střetech je zřejmé, že začíná jít do tuhého, závěr utkání bude opravdu vyhecovaný. Píská se zakázané uvolnění Mountfieldu.
49:29'
Buly vyznělo v prospěch Třineckých, střelu z levého kruhu tečoval Martin Gernát, Mazanec nyní fantasticky zasáhl vyrážečkou a podržel Hradec!
49:12'
Po ofsajdu Ocelářů se bude znovu vhazovat ve středním pásmu. Probíhá komerční pauza a úklid hrací plochy. Stále více se zdá být zřejmé, že první gól by mohl být brankou vítěznou.
49:08'
Tlak Lvů se začíná stupňovat a být trvalejšího charakteru, nyní ale Gernát vyváží touš po pravém hrazení za útočnou modrou.
48:38'
Linhart špatně zpracoval na útočné modré, čímž akce Mountfieldu skončila. Hradec se ale rychle vrací do pásma.
48:08'
Po zakázaném uvolnění Ocelářů se vhazuje před Bartošákem, Lvi buly vyhráli a Zámorský objel snad celou třetinu po obvodu, následně předal Paulovičovi.
47:47'
Kubík prohodil na levém hrazení soupeře a dostal tak touš k Chalupovi, jenž se se ním ale radši vrátil k vlastní kleci.
47:19'
Lvi motají svého soupeře v jeho obranném pásmu. Další nepřesná přihrávka však posílá hru do středového kruhu.
46'
Chalupa ve výborné pozici minul puk a možnost otevřít skóre
46:49'
Vincour si střelu od pravého hrazení rozmyslel a další akce Mountfieldu tak přišla nazmar. Lvi ale přesto pokračují v náporu.
46:27'
Matěj Stránský se vytočil na levém kruhu a tvrdě vypálil, Mazanec zasáhl maskou, od ní putoval kotouč do rohu hrací plochy.
46:08'
Oceláři získali puk na pravém hrazení a Petr Vrána se šikovně vytočil v rohu kluziště, čímž se uvolnil a jeho celek se usazuje v pásmu.
45:34'
Paulovič ve spolupráci s Klímou získali puk na útočné modré, ale dál s ním už nepostoupili, Hradec musí další akci začít od vlastní klece.
45:11'
Dobrá šance Lvů, Rosandič najel až na zadní mantinel a vracel před bránu Chalupovi, který ale nebyl dost důrazný a puk do sítě nedotlačil, ač na něj zívala prázdná brána.
45:08'
Martin Gernát se v rohu kluziště pěkně uvolnil, ale šikovnou přihrávku vymyslet nedokázal a jeho tým tak musí ke své bráně.
44:36'
Východočeši drží puk na svých hokejkách, ale do palebné pozice se s ním nemohou dostat. Oba celky posílají na led čerstvé síly.
44:15'
Nedomlel sbírá puk za vlastní bránou, rozehrál ho na pravou stranu Radovanu Pavlíkovi, jenž prodlužuje na zadní mantinel pro Cingela.
43:28'
Linhart udržel Polanského, a tak mohou Hradečtí vyrazit kupředu, střílenou přihrávku před Bartošáka srazil Rákos na zadní hrazení.
43:05'
Lvi znovu neudrželi puk na holích v osobních soubojích za bránou soupeře, a tak se čekání na větší šanci protahuje.
42:44'
Mountfield získal puk po vhazování ve středu hřiště a Oceláři nahodili puk ještě před půlící čárou, takže se píská další zakázané uvolnění.
42:13'
Hra se rychle překlápí ze strany na stranu bez toho, aby se jeden z týmů dostal do nějaké střelecké pozice, Chalupovo nahození končí v ochranné síti.
41:38'
Nahození na zadní mantinel nyní předvedli také Oceláři, za Mazancem je to velká tlačenice šesti hokejistů, kteří chtějí získat puk.
41:20'
Východočeši prošli středem kluziště na zadní mantinel, kde Radovan Pavlík ve spolupráci s Cingelem zašlápli puk.
40:53'
Aron Chmielewski dostal přihrávku na pravý kruh, ale svou střelou mířil pouze vysoko nad, Lvi vyhazují za obrannou modrou.
40:27'
Východočeši se po pravé straně dostali do útočného pásma, jenže přihrát si nedokázali a musí se stáhnout k obraně své svatyně.
40:08'
Buly vyhráli Lvi, kteří se natlačili na pravou stranu, kde ale nepřešli útočnou modrou v souladu s pravidly – postavení mimo hru.
40:01'
Začala třetí třetina.
Hokejisté obou celků jsou zpět na hrací ploše, třetí třetina je na spadnutí.
Třetí třetina začne přibližně v 19:45.
Střely na bránu v druhé třetině (celkem):

Mountfield Hradec Králové – 7 (20)
HC Oceláři Třinec – 9 (17)
Druhá dvacetiminutovka utkání Lvů se Slezany skončila. Na ledě vidíme neúprosný boj o každý centimetr hrací plochy. Počet střel se oproti prvnímu dějství poněkud snížil a více si jich připsali Oceláři. Nutno však nadále konstatovat, že utkání je naprosto vyrovnané. Pokud jsme o důležitosti první branky mluvili po první třetině, nyní je již jasné, že půjde o superdůležitý gól, který jeden z týmů posadí do sedla, jelikož defenzívy dnes nad ofenzívou jednoznačně dominují.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:58'
Jan Hladonik se ještě na levém kruhu snažil probít do zajímavé situace, ale sjeli se k němu hned tři bránící hráči, kteří ho odzbrojili a uklidili puk k mantinelu.
39:38'
Lvi získali puk u své brány, po levém mantinelu jej ale vyvézt nedokázali, takže to zkouší po opačné straně kluziště.
39:07'
Východočeši jsou kompletní a Chalupa se vydává napadat rozehrávku Ocelářů, kteří šikovně po hrazení pronikají ke středu kluziště.
38:40'
Kombinace Ocelářů byla dlouhá, ale k zajímavé situaci nevedla, Lvi se zvládli osvobodit vyhozením.
38:10'
Oceláři se s pukem drží u vlastní klece, po pravé straně se vydali do útočného pásma, kde postavili přesilovku a hledají vhodný palebný prostor.
37:48'
Východočeši dokázali svého soupeře pozdržet v jeho třetině a poslat na led čerstvé síly. Nyní opět vyhazují za útočnou modrou.
37:19'
Oceláři postavili svou přesilovku, ale přihrávka do předbrankového prostoru se jim nepovedla a Rosandič odpaluje přes všechny čáry.
36:52'
Petr Zámorský inkasuje trest na dvě minuty za držení. Šance pro Třinecké vstřelit důležitý první gól utkání.
36:49'
Oceláři se usazují na pravém hrazení v útočném pásmu soupeře a je jim signalizována výhoda, Bartošák spěchá na střídačku.
36:24'
Na druhé straně tvrdě vypálil Kundrátek, jenž pálil z osy hřiště od modré čáry. Mazance puk trefil do hrudi a následně ho gólman Lvů přikryl rukavicí.
36:07'
Hradec získal puk po buly, Nedomlel ho odpálil po hrazení až do útočného pásma, kde se rozvíjela zajímavá kombinace Lvů, jenže dobrý zásah Michal Kovařčík ji zhatil.
35:49'
Slezané zavezli puk po levém hrazení do pásma soupeře, střelu od modré si po chvíli vyzkoušel kapitán Krajíček. Jeho pokus byl tvrdý, ale Mazance trefil jen do hrudi.
35:28'
Mountfield spěchá napadat rozehrávku protivníka, Rákos však hrací předmět nevydoloval a jeho kolegové se tak musí přetlačovat u hrazení.
35:07'
Vhazování ve středovém kruhu skončilo úspěchem Slezanů, kteří po levé straně zkusili dostat puk do pásma soupeře, ale neuspěli.
34:47'
Dlouhá pasáž bez přerušení, v níž mají jednoznačně navrch Lvi končí ve středu hřiště, kde několik hokejistů zalehlo puk. Následuje komerční pauza.
34:09'
Jergl se marně snažil udržet touš proti dvěma soupeřům. Lvi přesto nadále mají útočné pásmo, puk se málem dostal k Perretovi, jenž by zakončoval z ideální pozice.
33:38'
Tlak Mountfieldu pokračuje. Lvi kombinují za bránou protivníka, Rákosova přihrávka ale není dostatečně prudká, puk seberou Třinečtí.
33:05'
Do solidní pozice se po zaváhání obrany Ocelářů dostával Paulovič, ten ale z bezprostřední blízkosti Bartošáka nepokořil.
32:34'
Cingel zakončil útočné snažení Lvů, když zadovkou hledal někoho ze spoluhráčů. Vůbec se ale nepodíval, a tak žádného kolegu nennašel.
32:08'
Rosandič neudržel útočnou modrou a Lvi se museli na chvíli stáhnout. Hned se ale vrátili a vidíme tak kombinaci dvou Pavlíků na levé straně.
31:36'
Slezané dvakrát za sebou v rychlém sledu vyhazují přes všechny čáry a Mountfield se vrací do pásma pouze nahozením.
31:09'
Východočeši musí začít od Mazance budovat svůj útok. Smoleňák přihrál na modrou Zámorskému, ten ale ideální čas k ráně prováhal.
30:43'
Lvi získali buly před Bartošákem, jenže než postavili přesilovkový vzorec, Třinečtí se vydali napadat a nakonec se štěstím vyváží černou pryž.
30:22'
Kundrátek v rohu hřiště podtrhl zezadu nohu Cingelovi, za což fasuje dvě trestné minuty a Hradec si tak opět zahraje přesilovku.
30:08'
Oceláři vyhodili puk po pravé straně a ve středu kluziště se pokusili o křižnou přihrávku, která byla zblokována, kupředu jdou Lvi.
29:49'
Východočeši se na delší dobu usadili v útočném pásmu a nakonec dostali puk k Nedomlelovi. Ten vypálil z pravé strany od modré čáry tvrdě, jenže přesně na hruď Bartošáka.
29:09'
Pomalu se šourající puk Bartošák nepustil, jak si přálo hradecké publikum, ale odklidil jej před dojíždějící dvojicí hráčů hokejkou do rohu.
28:49'
Mountfield rozehrává z rohu vlastního pásma, Třinečtí šli napadat, ale hrací předmět nezískali a musí se stáhnout k vlastní kleci.
28:27'
Buly před Bartošákem dopadlo úspěchem Slezanů, Perret se ale následně dostal ke kotouči a z ostrého úhlu zakončoval vysoko nad bránu soupeře.
28:10'
Kubík nyní musel spěchat směrem dozadu a díky jeho rychlým nohám se Oceláři nedostali do šance. Další prudký pas Třineckých končí zakázaným uvolněním.
27:36'
Od modré čáry vypálil Kundrátek, jeho nepříliš tvrdý pokus se sotva došoural k Mazancovi, který ho betonem poslal do rohu. V další akci se Hradečtí dostali do postavení mimo hru.
27:16'
Na druhé straně Matěj Stránský vystřelil z levého kruhu na přední tyč, Mazanec jeho pokus bez potíží pokryl.
26:44'
Dvě velké šance Smoleňáka, nejprve pálil bekhendem z mezikruží vysoko nad. Následně nedokázal dorazit střelu Rosandiče od modré.
26:30'
Slezané nastřelují kotouč za bránu Lvů, kde ho sebral Rosandič a odpálil na opačný konec kluziště. Nijak atraktivní hru nyní opravdu nesledujeme.
26:10'
Buly ve středovém kruhu vyznělo znovu v prospěch Ocelářů. Mezitím celý stadión vyvolává jméno trenéra Martince.
26:01'
Chalupa se vytočil na pravém kruhu a vyslal přízemní střelu na přední tyč, kterou měl ale Bartošák dobře pokrytou. Následuje komerční brejk a úklid hrací plochy.
25:30'
Svěřenci Tomáše Martince jsou i nadále aktivní, nyní se však na pravé straně dostali do postavení mimo hru, takže se přerušuje.
25:08'
Bartošák pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou, jenže nedokázal dostat puk ke kolegům, z čehož těžili Perret s Paulovičem, druhý jmenovaný zakončoval po přihrávce parťáka z bezprostřední blízkosti do betonů gólmana Třince.
24:49'
Oceláři znovu zavezli puk za bránu Lvů, jenže se na něm dlouho neudrželi, když se pak Paulovič chystal vydat na zteč, přerušili hru kvůli tomu, že Adamský ležel u střídaček a nezvedal se z ledu. Teď už je naprosto v pořádku se svými spoluhráči připraven ke hře.
24:34'
Buly před brankářem Lvů vyznělo lépe pro Slezany. Martin Adamský nahodil kotouč za klec Mountfieldu, tam však byli pozorní obránci Hradce.
24:05'
Smoleňák nezpracoval prudkou přihrávku po pravé straně a akce tak končí zakázaným uvolněním a vhazováním před Mazancem.
23:38'
Mountfield má problém se založením akce. Přes útočnou modrou se dostal až nyní a jeho hokejisté znovu rychle přichází o touš.
23:05'
Třinečtí se dokázali dvakrát za sebou rychle osvobodit a kontrolují hru, když se jim daří odzbrojit i Červeného a znovu poslat touš až k Mazancovi.
22:34'
Dvě nebezpečné střely Hradce! Nejprve Filip Pavlík pálil z bezprostřední blízkosti, ale Bartošák puk vykopl. Z pravého kruhu to pak zkusil Cingel, jenže brankář Ocelářů ukryl puk v náruči.
22:15'
Slezanům se podařilo vyhodit, ale Mountfield se rychle vrátil do pásma a nyní už dokázal postavit přesilovkový vzorec.
21:47'
David Musil naremploval za svou bránou Radovana Pavlíka na hrazení a inkasuje dvě minuty za hrubost. Přesilovka pro Hradec.
21:28'
David Musil vystřelil z osy hřiště od modré čáry, Mazanec poslal touš svou vyrážečkou na tvrzené sklo.
21:08'
Milan Doudera dostával přihrávku do mezikruží, jenže kvůli špatnému zpracování nemohl pálit z první a pak už mu byl kotouč soupeři odebrán.
20:38'
Východočeši nyní nemohli rozehrát z vlastního pásma, povedlo se jim to až na druhý pokus, před bránou soupeře se ale moc neohřáli.
20:10'
Po opakovaném úvodním vhazování se ke kotouči dostávají Lvi, kteří prošli středem hřiště a nahodili na Bartošáka, který vykopl puk do rohu.
20:01'
Začala druhá třetina.
Oba týmy se vrací na ledovou hrací plochu. Start druhé třetiny můžeme očekávat během minutky.
Druhá třetina začne přibližně v 18:52.
Střely na bránu v první třetině:

Mountfield Hradec Králové – 13
HC Oceláři Třinec – 8
První dějství duelu mezi Mountfieldem a Oceláři je za námi. Střelecky aktivnější v něm byli Hradečtí, nicméně velkou optickou převahu si nevytvořili, hra je poměrně vyrovnaná a bude určitě hodně důležité, kdo vstřelí první gól. Příznivci východočeského celku několikrát vyvolávali jméno trenéra Tomáše Martince, kterému vyjadřují zřetelnou podporu. Uvidíme, zda ho budou moci pochválit také za hru jeho týmu v souboji s Třincem.
20:00'
První třetina skončila.
19:55'
Vhazování se muselo po chybě opakovat. Buly vyhráli Oceláři, střelu Aron Chmielewskiho zblokoval Červený a je tu konec třetiny.
19:55'
Střelu z velké vzdálenosti vyslal Musil, Mazanec srazil puk před sebe a následně ho přikryl lapačkou. Ještě jedno buly před gólmanem Lvů.
19:27'
Týmy hrají ve čtyřech na obou stranách, ani jeden z celků se ale do žádné velké šance zatím nedostal, hraje se ve středním pásmu.
19:00'
Smoleňák se po souboji s Kundrátkem v rohu kluziště dostal do sporu se sudími. Ti vylučují oba borce. Smoleňák dvě minuty za hákování, Kundrátek stejná porce za držení hole.
18:38'
Zámorský prohrál souboj s dvojnásobnou přesilou za vlastní bránou, ale následně se vyhecoval k tomu, aby touš zase získal a vyhodil přes obrannou modrou.
18:15'
Buly před Bartošákem znovu dopadlo lépe pro Oceláře, Mountfield se tak k ohrožení gólmana Slezanů nedostal a musí se stáhnout k vlastní bráně.
17:46'
Matej Paulovič vystřelil od pravého hrazení, jenže Bartošák měl vyrážečku připravenou a poslal touš na tvrzené sklo. Další akce Ocelářů končí icingem.
17:25'
Oceláři rozjíždí svou akci zpoza vlastní klece. Petr Vrána se po levé straně rychle dostal dopředu, ale za bránou Mazance o puk přišel.
17:06'
Lvi bojují s Oceláři o puk na zadním mantinelu, nakonec jej získali, ale Linhartovi, jenž se připravoval k pokusu, sebral touš Chalupa.
16:34'
Guntis Galvinš krotí na hokejce puk ve vlastním obranném pásmu. Rozehrát ideálně nedokázal, přesto však Oceláři po chvilce vyváží puk.
16:13'
Vincour pomohl Cingelovi po vhazování a Lvi mohou rozjet další útok. Chybu Nedomlela při rozehrávce chtěl potrestat Polanský, jeho ránu z větší vzdálenosti Mazanec vykopl do rohu.
15:45'
Patrik Hrehorčák zavezl touš po pravé straně do třetině Mountfieldu. Do brankoviště Mountfieldu se natlačila snad pětice hráčů a sudí přerušují hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Následuje další komerční přestávka.
15:15'
Rosandič táhne další akci Lvů, přihrál Smoleňákovi, jehož ránu z levého kruhu vyrazil Bartošák bez potíží před sebe.
14:58'
Mazanec spěchá rozehrát do rohu hrací plochy, což se mu povedlo, puk však pouze zachytávají obránci Třince na obranné modré.
14:29'
Svěřenci trenéra Varadi se nyní nedokázali na levé straně dohodnout a prudký pas končí zakázaným uvolněním.
14:16'
Také Mountfield je kompletní, závěr oslabení uhráli Hradečtí dobře, když vyvezli puk a presinkem donutili protivníka se stáhnout.
13:40'
Vrána vyslal dvě střely z pravé strany, Mazanec zvládl obě vyrazit a jeho obránci následně zametli kotouč do rohu hrací plochy.
13:12'
Oceláři jsou kompletní a začíná jejich zkrácená početní výhoda. Matěj Stránský zaváží puk na zadní mantinel a Třinec postavil přesilovkový vzorec.
12:49'
Hradec se snaží po pravé straně probít do šance, Rosandič byl ale odtlačen na zadní mantinel a Cingel se k puku nedostal.
12:11'
Síly na ledě se srovnají. Smoleňák fasuje dvě minuty hákování a Lvi se tak s početní výhodou mohou rozloučit.
12:08'
Lvi vaří svého protivníka v jeho pásmu, ten se ale nyní i přes faul dostal do situace dva na dva a Matěj Stránský nebezpečně zakončil z pravého kruhu na vzdálenější tyč, dobrý zákrok Mazance!
11:27'
Slezané se zvládli osvobodit, ale Mountfield se dokázal do pásma rychle vrátit. Střela Jergla z levého kruhu byla sražena mimo.
11:06'
Přesilovka pro Východočechy. Za katr již putuje David Musil, jenž fauloval zbytečně za bránou Mazance. Odsedí si dvě minuty za vysokou hůl.
10:58'
Vhazování před bránou Třince skončilo úspěchem Slezanů, kteří ale pouze vyhodili přes všechny čáry a potrestat nedorozumění Mazance s Filipem Pavlíkem nedokázali.
10:27'
Hradec se usazuje v prostoru před brankářem soupeře, Allen posunul na modré Nedomlelovi, jenž tvrdě vypálil. Přízemní ránu Bartošák skvěle vykopl betonem!
10:08'
Radovan Pavlík přihrál křižně na pravou stranu Tomáši Vincourovi, jeho nepříliš nebezpečný projektil schoval Bartošák ve své výstroji.
09:36'
Oceláři drží kotouč za vlastní svatyní a rozjíždí akci po levé straně. Tu za útočnou modrou zastavil Radovan Pavlík.
09:04'
Rosandič dojel puk za svou bránou a přihrál ho Smoleňákovi, jenž s ním ale obrannou modrou přejet nedokázal. Po chvíli se ale dostal k zakončení Rákos, jenže pálil nepřesně.
08:38'
Mountfied nyní vaří svého protivníka v jeho třetině, Paulovič předal Klímovi, ale Hradec delší dobu puk neudržel.
08:16'
Krátce po vhazování to z levého kruhu zkusil Klíma, jenže Bartošák dokázal jeho pokus vyrazit před sebe a o zbytek se postarala jeho obrana.
07:51'
Radovan Pavlík to zkusil z velkého úhlu, ale jeho rána postrádala tak dva metry přesnosti. Mountfield znovu nahazuje touš do pásma soupeře, Polanský se s ničím nerozpakoval a poslal puk na icing.
07:05'
Filip Pavlík ve spolupráci s Rosandičem vyvezli puk z pásma Lvů, jenže Oceláři puk rychle získali a bleskově se k Mazancovi vrací.
06:31'
Na druhé straně se do skvělé palebné pozice dostal Rudolf Červený, jenž dostal přihrávku z levé strany a pálil z mezikruží, Bartošák osvědčil svou hbitou lapačku!
06:21'
Buly před Mazancem vyznělo v prospěch Ocelářů, Jan Hladonik prodloužil střelu Kundrátka a Mazanec ji musel vykopnout betonem!
06:03'
Po jednom ze snazších zákroků Mazance proběhne první komerční přestávka a také úprava hrací plochy.
05:38'
Klíma sbírá puk v útočném pásmu za bránou Ocelářů. Poslal ho na modrou, odkud pálil Richard Nedomlel, jehož pokus byl v prostoru před bránou sražen na tvrzené hrazení.
05:15'
Zámorský špatně zakročil v rohu hrací plochy před napadajícími hráči, a tak se nyní oba celky přetahují o puk u mantinelu za bránou Mazance.
04:44'
Oceláři kombinují v pásmu Lvů. Rosandič se dostal k puku u zadního mantinelu, ale vyhodit se mu nepodařilo.
04:16'
Ondřej Kovařčík to zkusil z velkého úhlu od mantinelu, Mazanec dokázal vyrazit a o zbytek se postarali obránci. Na druhé straně se dostal do zakončení Rosandič, ale také Bartošák byl připraven.
03:44'
Na druhé straně se po levém hrazení vydal kupředu Allen, ale jeho pokus z kruhu na přední tyč si Bartošák dokázal pohlídat.
03:18'
Červený prohrál souboj u hrazení s Marcinkem, z čehož Oceláři vytěžili střelu od modré v podání Doudery, Mazanec vyrazil lapačkou.
02:58'
Mountfieldu se zatím nedaří na buly, nyní prohrál další a Oceláři mohli jít po pravé straně kupředu, zastavil je však dobře pozičně hrající Rákos.
02:38'
Dlouhé nahození z obranné modré přikryl Bartošák pod lapačku, první u něj byl Smoleňák, jenž mu znemožnil rozehrávat.
02:27'
Do další šance se nyní dostával Matej Paulovič, jenže kotouč mu v mezikruží vypíchli pozorní obránci Ocelářů, v další akci se pak dostali do postavení mimo hru.
02:07'
Rosandič se vydal po levé straně kupředu, následoval křižný pas na Pauloviče, jenž z opačné strany mířil velmi nepřesně.
01:43'
O černou pryž se nyní bojovalo u hrazení, Slezané jej rychle dostali na modrou čáru, kde z osy hřiště pálil Lukáš Krajíček, Mazanec měl lapačku připravenou.
01:11'
Buly ve středovém kruhu znovu vyznělo lépe pro Třinec, který opět poslal touš na zadní hrazení. Chalupa prošťouchl puk přes obrannou modrou.
00:35'
Střela Zámorského z pravé strany od modré čáry byla sražena, k puku se ale dostal Červený, jenž z bezprostřední blízkosti pálil nepřesně.
00:18'
Puk z kruhu uprostřed dostali Oceláři, kteří ihned nastřelili touš na zadní mantinel, kde však byli první obránci Mountfieldu.
00:01'
Utkání právě začalo.
Na ledě zůstávají už pouze zahajovací formace, můžeme jít na věc.
Vrata směrem ke kabinám se otevírají a oba celky přichází na ledovou plochu. Mužstva se řadí na modré čáry k vzájemnému pozdravu, během chvilky odstartujeme duel úvodním vhazováním.
Ještě jednou dobrý podvečer z města na soutoku Labe s Orlicí. Šedá mračna se stahují nad Hradcem Králové. A to nejen co se počasí týče. Spekulace kolem postavení Tomáše Martince na lavičce Mountfieldu dostoupily na konci minulého a začátku tohoto týdne vrcholu. O možném příchodu Vladimíra Růžičky pod Bílou věž jsme se mohli dočíst mnohé. A vše závisí na utkání s třineckými Oceláři, uvidíme, jaká situace bude v ČPP Aréně panovat přibližně za tři hodiny.

Co se týče samotného zápasu, do jehož startu zbývá něco málo přes dvacet minut, můžeme říct, že oba celky právě absolvují rozbruslení. Tribuny jsou zatím velice řídce obsazené, uvidíme, jaká návštěva na tento pro Lvy velice důležitý zápas dorazí.
Úvodní sestavy:

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Linhart, Zámorský, Allen, Nedomlel, Rosandić, F. Pavlík, Šalda – Červený (A), Rákos, Smoleňák (C) – R. Pavlík (A), Cingel, Vincour – M. Chalupa, Kubík, Jergl – Perret, Klíma, Paulovič.

HC Oceláři Třinec: Bartošák (Kváča) – Gernát, Kundrátek, M. Doudera, Krajíček (C), Galvinš, D. Musil – M. Stránský, P. Vrána, Chmielewski – Dravecký, Marcinko (A), Hrňa – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský (A), Polanský, Kofroň – Hladonik.

Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Lučan, Kis.
Na koho se zaměřit

Nejproduktivnější hráči

HC Oceláři Třinec:
Tomáš Marcinko (8+5)
Michal Kovařčík (5+7)
Petr Vrána (5+6)
Matěj Stránský (4+6)
Martin Gernát (1+9)

Mountfield Hradec Králové:
Radek Smoleňák (6+5)
Rudolf Červený (2+7)
Aleš Jergl (3+4)
Radovan Pavlík (3+3)
Oskars Cibulskis (1+5)
1. vzájemný duel v této sezóně

V prvním vzájemném měření těchto celků v tomto ročníku skóroval pouze jeden tým. Slezané si na vlastním ledě počínali dominantně, jak se na úřadující šampióny sluší a patří. Lvům nasázeli čtyři branky, donutili gólmana Lukeše střídat a sami do vlastní klece nepustili jediný puk. Od tohoto duelu se určitě budou chtít odrazit také do dnešního souboje.

29.9.2019 HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 4:0
HC Oceláři Třinec

Úřadující mistr to s obhajobou myslí vážně, patří mu 1. příčka a na své konto zapsal už 24 bodů. Je však nutno počítat s tím, že se před něj dostane Kometa, která má stejný bodový zisk, ale dva zápasy k dobru. Slezané se na rozdíl od Východočechů do výsledkové pohody dostali, dokázali již vyhrát čtyři duely v řadě a když byla tato série přetržena, po jediné porážce se dokázali vrátit na vítěznou vlnu.

Rovněž jejich poslední duely svědčí o jejich pohodě a dominanci. Poté co zdolali Hradec (4:0) dokázali Oceláři navázat právě další tři výhry. V ostře sledovaném derby porazili Vítkovice na jejich ledě 6:4, doma pak v prodloužení udolali Vary 4:3 a následně s přehledem zvládli i výjezd do Zlína (5:2). Stejným poměrem pak naopak padli v Pardubicích a v předchozím střetnutí zvládli opět vyhrát 5:2 nad silným Libercem. Na tuto sérii budou chtít navázat i na soutoku Labe s Orlicí.
Mountfield Hradec Králové

Východočeši jsou aktuálně na 8. pozici se ziskem osmnácti bodů. Svěřenci Tomáše Martince zakončí první čtvrtinu základní části bez toho, aby se dostali do výsledkové pohody. Jejich zápasy by se v poslední době daly přirovnat k jakémusi jojo efektu. Dokáží překvapit silné soupeře i na venkovních kluzištích, když však mají v ČPP Aréně relativně slabšího protivníka, selžou. Ze sedmi soubojů, které sehráli před svými fanoušky, odešli vítězně jen třikrát.

Poslední výsledky mluví za vše, porážka 5:6 v Litvínově, kde měli Lvi svého soupeře několikrát na lopatě. Následně vítězství doma nad silnou Boleslaví 2:0, jenže pak opět prohra před vlastními tribunami s Vary 1:3. Poté přišla další povzbudivá výhra na ledě dobře bránící Olomouci 2:0, ale poslední duel Mountfield opět nezvládl, padl v ČPP Aréně 5:6 s prozatím beznadějně posledním Zlínem.
Dobrý podvečer přeji všem příznivcům ledního hokeje ze salónu republiky. Tipsport extraliga dnes nabízí dvě utkání – kromě souboje Kladna s Kometou také předehrávku 32. kola mezi Mountfieldem Hradec Králové a HC Oceláři Třinec. Obě mužstva jsou aktuálně v úplně jiném rozpoložení a bude zajímavé sledovat, kdo se bude po odehrání šedesáti minut radovat z vítězství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 52 30 5 2 15 179:131 102
2. Třinec 52 27 4 4 17 163:125 93
3. Sparta 52 21 14 1 16 174:145 92
4. M. Boleslav 52 22 10 6 14 155:124 92
5. Plzeň 52 27 2 7 16 162:142 92
6. Brno 52 21 5 6 20 143:156 79
7. Olomouc 52 20 5 7 20 123:129 77
8. Mountfield 52 19 5 7 21 130:136 74
9. K. Vary 52 16 9 5 22 174:168 71
10. Zlín 52 19 4 5 24 151:151 70
11. Pardubice 52 16 3 10 23 121:160 64
12. Vítkovice 52 14 8 5 25 134:175 63
13. Litvínov 52 16 3 9 24 153:173 63
14. Kladno 52 16 3 6 27 130:177 60
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud