Tipsport Extraliga - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : M. Boleslav - 15. září 2019   17:00

Olomouc
48:54' Irgl (Ostřížek, Škůrek)
1:2
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
M. Boleslav
06:46' P. Kousal  (Flynn) • 62:49' Žejdl  (Pláněk)
Olomouc
Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Dujsík, Valenta – Ostřížek, J. Knotek (A), Irgl – Strapáč, Kolouch, Klimek – Burian, Nahodil, Olesz – V. Tomeček, Handl, Hecl.
Šír, Micka – Pešek, Malý
Zimní stadion Olomouc
M. Boleslav
Krošelj (J. Růžička (A)) – Ševc (A), Hrbas, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Kurka – Pabiška, Žejdl (A), Vondrka (C) – Skalický, Zbořil, Klepiš – R. Zohorna, P. Musil, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal.

Olomouc - Mladá Boleslav: Žejdl rozhodl ve prospěch hostí, 1:2

To je ode mně z plecharény vše, loučím se s vámi a přeji vám pěkný zbytek nedělního večera.
Nejlepší hráči utkání:

HC Olomouc – Zbyněk Irgl
BK Mladá Boleslav – Gasper Krošelj
V prodloužení se zase pro jednou uplatnilo rčení "nedáš-dostaneš". Ve velké šanci se ocitl David Ostřížek, jenže ji nedokázal proměnit. Hned vzápětí se z protiútoku prosadil Lukáš Žejdl, který tak rozhodl o tom, že si Mladá Boleslav z Olomouce odveze 2 body.
62:49'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Tak to je velká škoda – Ostřížek svou tutovku před boleslavskou bránou neproměnil, do protiútoku však hned vzápětí vystartovali Bruslaři. Pláněk poslal dopředu LUKÁŠE ŽEJDLA, který poslal kotouč do horní části Konrádovy brány. Asistence: Martin Pláněk.
62:37'
Kotouč je opět v obranném pásmu Olomouce.
62:15'
Ale Bruslaři hned po buly vyhazují až ke Konrádovi.
61:57'
Tohle bude možná rozhodující okamžik zápasu.
61:57'
Strapáč byl při svém zakončení seknut jedním z boleslavských.
61:36'
Tentokrát střelu olomouckého beka slovinský gólman vyrazil vyrážečkou.
61:18'
Po Škůrkově nahození se přerušuje hra a vhazovat se bude před boleslavským gólmanem.
61:07'
Hrbasovu střelu srazil Vyrůbalík.
60:38'
Ondrušek si najížděl na Krošelje, ale jeho střela skončila v ochranné síti.
60:01'
Ve třetí třetině se domácím hokejistům přece jen podařilo vyrovnat, když z pravého kruhu prostřelil mladoboleslavského fantoma domácí kanonýr Zbyněk Irgl. Stav utkání po třech dvacetiminutovkách je tedy 1:1 a v plecharéně se oba týmy připravují na prodloužení.
60:00'
59:53'
Hráči bojovali o kotouč v rohu olomouckého obranného pásma, rozhodčí však přerušuje hru, protože na ledě zůstává ležet Zbořil.
59:40'
Zápas nám pomalu spěje do prodloužení.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:59'
Krošelj chvíli váhat s tím, jestli má schovat kotouč pod svou lapačkou, když však viděl přijíždějícího Knotka usoudil, že bude lepší přerušit hru.
58:31'
Ostřížek si popotáhl kotouč, ale nesrovnal si mířidla, a tak jeho střela skončila v ochranné síti.
58:11'
Přihrávku Bruslařů zachytil Olesz, nedokázal však přejít střední pásmo.
57:13'
Švrček na modré čáře jen promáchl.
56:53'
Do Škůrkovy tvrdé střely od modré čáry si lehl Pavol Skalický a zůstal ležet na ledě. Rozhodčí k velké nespokojenosti domácích přerušil hru.
56:00'
Dlapa teď na modré čáře špatně zpracoval kotouč, kterého se ujímají domácí.
55:15'
Dnešní utkání sleduje 4 123 diváků.
54:47'
Po střele Jaroměřského zaduněly betony strážce mladoboleslavské svatyně.
54:26'
Knotek našel volného Ostřížka, s jehož střelou si ale slovinský brankář ve službách Středočechů poradil. Pro Kohouty to však znamená alespoň vhazování ve středním pásmu.
53:58'
Olezs se ocitl sám před gólmanem Bruslařů, ale rozhodčí píská ofsajd.
53:23'
Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
53:10'
Dujsík měl za vlastní bránou trochu problémy s dorážejícímu Bruslaři, le povedlo se mu situaci ustát.
52:12'
Tahle zpětná přihrávka se Strapáčovi nepovedla, nebyl za ním totiž nikdo z jeho spoluhráčů.
51:15'
V akci opět Knotkův útok, který stále drží útočné pásmo.
50:07'
Boleslavský útok zbrzdila nepřesná přihrávka, při níž skončil puk mimo hrací plochu.
49'
Olomouc - Mladá Boleslav: Irgl se po krásné akci prosadil a srovnal stav, 1:1
49:50'
Hráči bojují o kotouč za brankou hostů.
48:54'
Olomouc právě vstřelila branku!
Tak se domácí přece jen dočkali! K ZBYŇKU IRGLOVI se odrazil kotouč a velezkušený forvard se ze své pozice na pravém kruhu nemýlil. Asistence: David Ostřížek, David Škůrek.
48:50'
Rozhodčí píská ofsajd, ačkoli David Ostřížek se hodně diví.
48:38'
Domácí kotel mohutně žene své favority k vyrovnání.
48:35'
Nahodila střela z prostoru mezikruží byla sražena bránícím hráčem.
47:30'
Za Krošeljem duní mantinel pod střelbou domácích.
47:10'
Klimek srazil přihrávku Bruslařů a Olomouc může jít dopředu.
46:57'
Boleslav vyhazuje na zakázané uvolnění.
45:50'
Flynn se teď ocitl úplně volný před Konrádem, kolem prolétající kotouč však minul.
45:27'
V podobné situaci se nedařilo ani Tomečkovi.
45:04'
Olesz nedokázal v souboji jeden na jednoho obejít Klepiše.
44:30'
Teď musel boleslavský gólman zasahovat proti střele Švrčka.
44:15'
Kolouchova nenápadná střela Krošeljovi vypadla z náručí.
43:05'
Vyrůbalík nahodil do útočného pásma, kde měli boleslavští hráči trochu problém s orientací, ale nakonec se ke kotouči dostali dřív než přijíždějící olomoucký hráč.
42:28'
Vhazuje se před Konrádem.
42:20'
Tomeček při přechodu středního pásma pozapomněl kotouč za sebou.
40:57'
Kolouch teď dostal do jízdy kotouč, ale přihrávka byla moc rychlá a brankář Krošelj moc blízko.
40:37'
Zakázané uvolnění Bruslařů.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 22/18
Ve druhé třetině jsme nebyli svědky žádného gólu. Mladá Boleslav sice měla krátkou výhodu dvojnásobné přesilové hry, nicméně stejně jako její soupeř v první třetině ji nedokázala využít. Ani na jedné straně jsme pak neviděli žádnou vyloženou šanci.Třetí třetina začne přibližně v 18:48.
40:00'
39:30'
Burian nakonec přebruslil Musila a stihl přebrat kotouč než by boleslavský hráč ohrozil Konráda.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:43'
V této pasáži se ani jeden tým nedostal k ohrožení soupeřovi brány, jsme svědky ofsajdů a zakázaných uvolnění.
37:41'
Zakázané uvolnění Olomouce.
37:10'
Slovinský brankář se teď při zákroku srazil se svým spoluhráčem a na chvíli přišel o svou hůl.
36:42'
Kotouč je mimo hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.
36:11'
Konrád teď podržel střelu Pavla Musila ve svém náručí. Vhazovat se bude po levici olomouckého brankáře.
35:40'
Ale to už jsou na puku zase hosté.
35:23'
Olomouc se usadila v úročném pásmu.
35:03'
Vyrůbalíkova tvrdá střela sice Krošeljovi vypadla z náručí, ale o kotouč se postarali jeho spoluhráči.
32:34'
Knotkova střela mířila vedle boleslavské brány.
31:42'
Irglovu střelu taktak vyrazil Krošelj před sebe. Naštěstí pro hosty nebyl poblíž žádný hráč v bíločerveném dresu.
30:58'
Strapáč je na ledě, začíná olomoucká přesilovka.
29:30'
Domácím se přesilovku 5 na 3 podařilo ustát, hlavně díky Branislavu Konrádovi. Švrček už naskočil do hry, takže nyní má Boleslav ještě 1 minutu a 27 vteřin klasické přesilovky.
28:57'
Nepříjemná situace pro Olomouc. Po špatném střídání měla na ledě 6 hráčů, a tak je čeká další oslabení.
28:35'
Další vyhození domácích.
28:25'
Stránského střela byla zblokována čepelí hole Lukáše Klimka.
28:00'
Kotouč je opět u Krošelje.
27:40'
Ale Hanáci vyhráli buly a odvezli puk do bezpečí na druhou stranu kluziště.
27:26'
Po delší době si přesilovou hru zahrají také hosté.
27:20'
Tomečkova dělovka od modré trefila jen před ním stojícího hráče.
26:57'
Ondruškova střela zaplula do lapačky boleslavského brankáře, který raději přerušil hru.
26:41'
Hosté jsou v plném počtu a vyhazují kotouč do středního pásma.
26:21'
Irglova střela byla zblokována.
25:53'
Škůrek od kruhu trefuje jen boční síťku brány.
25:11'
Hanákům zatím chybí střelba.
24:50'
Klimek vybojoval kotouč v rohu útočného pásma.
24:25'
Jan Stránský (MBL) si odpyká trest za podrážení.
24:20'
Po křídle to zase zkoušel Irgl, ale byl zastaven boleslavským bekem.
23:35'
Začíná kratičká přesilovka Boleslavi, ale kotouč je u Krošelje,
23:16'
Klepiš naskakuje na led.
22:57'
Rozhodčí píská ofsajd Olomouce, ale diváci jsou po jeho výroku velmi nespokojení.
21:38'
Takhle střela olomouckého beka mířila vysoko nad.
21:15'
Mladá Boleslav hraje v tomto utkání zatím velmi nedisciplinovaně, Olomouc si po faulu Jakuba Klepiše (MBL) zahraje další přesilovku.
20:53'
Oba celky jsou kompletní.
20:28'
Pokud nepadne gól, tak ještě 30 vteřin uvidíme hru 4 na 4.
20:01'
Aktivněji do zápasu vstoupili domácí hokejisté, nicméně to byla Mladá Boleslav, kdo vstřelil první branku. V 7. minutě se po tlaku Severočechů dostal k puku Pavel Kousal, který černou pryž nekompromisně poslal za Konrádova záda. Ve 14. minutě pak mohl být stav utkání už 0:2, ale proti nájezdu Zohorny s Musilem včas zakročil olomoucký gólman. V závěru prvního dějství si domácí zahráli skoro 2 minuty dlouhou přesilovku 5 na 3, ale nedokázali při ní výrazněji ohrozit boleslavskou bránu. Druhá třetina začne přibližně v 17:44.
20:00'
19:37'
Olomouc se v posledních vteřinách první třetiny pokusí ještě jednou zaútočit.
18:53'
Oba aktéři potyčky si půjdou sednout na trestnou lavici.
18:53'
Poté, co Krošelj přerušil hru, došlo před jeho bránou ke strkanici, při které Petr Strapáč přišel o svou helmu.
18:41'
A hosté už jsou kompletní.
18:28'
Ševc je na ledě.
17:57'
Vyrůbalíkovu střelu slovinský gólman skryl ve své lapačce. Olomouci zbývá už jen 30 vteřin z dvojnásobné přesilovky.
17:35'
Škůrkova střela skončila na Krošeljových betonech a poté hosté opět vyhodili.
17:05'
Boleslav vyhazuje až ke Konrádovi.
16:32'
A máme tu dvojnásobnou přesilovku. Hanáci si minutu a 55 vteřin zahrají přesilovku 5 na 3.
16:27'
Další přesilovka pro domácí. Na trestnou lavici odjíždí Martin Ševc (MBL).
15:40'
Domácím se nedařilo vyvézt kotouč z vlastní třetiny, až teď.
15:05'
Vyrůbalík nahazuje na Krošelje a odjíždí střídat.
14:31'
Pabiškova střela končí v náručí Konráda.
14:24'
Na ledě zůstává ležet jeden z mladoboleslavských po střetu s domácím hráčem.
13:24'
Konrád teď podržel svůj tým. Zohorna s Musilem ujeli olomoucké obraně, ale na slovenského brankáře nevyzráli.
13:04'
Olesz se ujal puku na vlastní modré čáře.
12:23'
Po odpískání zůstal na ledě ležet Lukáš Pabiška, ale už se zvedá a odjíždí na střídačku.
12:16'
A už se zase hraje na druhé straně kluziště. Bernardova střela zazvonila o plexisklo.
11:57'
Irgl si obhodil dva protihráče, ale zakončit už nestihl.
11:27'
Do brejku ujížděl Marek Hecl, ale byl zastaven obránci soupeře.
10:52'
Hosté jsou v plném počtu. Olomouc nicméně vybojovala alespoň vhazování v útočném pásmu.
10:17'
Škůrkovi na modré čáře přeskočil kotouč čepel a Boleslav vyhazuje.
10:01'
A Krošelj raději přerušuje hru.
09:40'
Domácí rozestavěli přesilovkový zámek.
08:50'
Olomouc si zahraje přesilovou hru. Ondřej Dlapa se provinil sekáním a odpyká si tak 2minutový trest.
08:37'
Buly v obranném pásmu sice vyhrála Olomouc, ale na puku už je Mladá Boleslav.
08:22'
Stránský prověřil Konráda z bezprostřední blízkosti, slovenský gólman ale byl pozorný.
7'
Olomouc - Mladá Boleslav: Utajenou střelou se prezentoval Kousal, 0:1
07:44'
Burian odrazil dorážejícího protihráče ve středním pásmu a Olomouc může jít dopředu.
07:12'
06:46'
Bruslařům se teď podařilo zatlačit na Olomouc a vytěžili z toho úvodní branku utkání. Autorem branky je PAVEL KOUSAL.. Asistence: Oscar Flynn.
06:16'
Najman se teď ocitl v dobré střelecké pozici, ale přihrávka na něj byla moc rychlá.
05:15'
Boleslavští si teď nerozuměli ve středním pásmu a kotouč si opět berou domácí.
04:57'
Škůrek mířil vysoko nad.
04:48'
Opět se vhazuje před slovinským gólmanem.
04:18'
Mladá Boleslav se poprvé v zápase na delší dobu usadila v útočném pásmu, střelbu z toho však nevytěžila a poté ztratila kotouč. Vhazuje se na druhé straně kluziště.
03:58'
Na druhé straně musel Konrád přikrýt kotouč před dorážejícím útočníkem soupeře.
03:47'
Irglovu střelu Krošelj vyrazil ani nevěděl kam, naštěstí se kotouč odrazil směrem od olomouckého útočníka.
03:20'
Kohout nadále operují v útočném pásmu.
02:50'
Škůrkova střela od modré neprošla k bráně.
02:34'
Buly vyhráli domácí.
02:29'
Olomouc teď na Středočechy vyvinula tlak a zatlačila je do jejich obranného pásma. Hosté vyhodili jen na zakázané uvolnění.
02:10'
Burianova střela míří vedle brány.
01:40'
Přihrávka na Dlapu říhajícího na modré byla moc prudká.
01:06'
Až teď se hosté dostali do útočného pásma.
00:40'
A první zákrok boleslavského gólmana,
00:13'
Po úvodním buly je na puku Olomouc.
00:01'
Také Krošelj vede svůj tým na hrací plochu.
A z útrob stadionu právě vychází domácí hokejisté v čele s Branislavem Konrádem.
Rozhodčí už krouží po ledě.

HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Dujsík, Valenta – Ostřížek, J. Knotek (A), Irgl – Strapáč, Kolouch, Klimek – Burian, Nahodil, Olesz – V. Tomeček, Handl, Hecl.

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc (A), Hrbas, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Kurka – Pabiška, Žejdl (A), Vondrka (C) – Skalický, Zbořil, Klepiš – R. Zohorna, P. Musil, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal.

Rozhodčí: Šír, Micka – Pešek, Malý.
BK Mladá Boleslav
Středočeši po základní části extraligy skončili na sedmém místě, které jim zaručovalo předkolo playoff. Série se zlínskými Berany se natáhla až na nejvyšší možný počet zápasů, z postupu do vyřazovacích bojů se nakonec radovala právě Boleslav, když v pátém zápase porazila Zlín 4:1. Poté však Bruslaře čekal silný soupeř, a to Liberec – vítěz základní části. Série skončila 4:1 pro Bílé Tygry.

Úvodní zápas nového ročníku sehráli Lvi na domácím ledě proti Pardubicím. Domácím se povedla obzvláště druhá třetina, kterou vyhráli 3:1. V poslední dvacetiminutovce pak přidali ještě jeden gól a Dynamo tak porazili poměrem 4:1. Za povšimnutí pak stojí výkon nováčka v mladoboleslavském dresu, obránce Martina Ševce. Ten k vítězství přispěl dvěma asistencemi a je tam zatím nejproduktivnějším hráčem týmu.
HC Olomouc
V loňské sezóně byla Olomouc mnohými experty pasována do role outsidera a adepta na baráž. Jenže tým pod vedením trenérské dvojice Jan Tomajko a Zdeněk Moták poslal všechny prognózy k šípku a vybojoval si přímý postup do playoff. Ba co víc, dokonce sahal po semifinále – čtvrtfinálovou bitvu mezi Olomoucí a Plzní musel rozhodnout až sedmý zápas, v němž se nakonec radovali Indiáni.

Kohouti na předsezónní tiskové konferenci prohlásili, že úspěch z loňska chtějí minimálně zopakovat. První krok udělali už v pátek ve Vítkovicích. Hanáky poslal ve 23. minutě do vedení ex-vítkovický Rostislav Olesz. Za domácí pak ale ještě do konce druhé třetiny srovnal Šimon Stránský. Po 60 minutách se o vítězi nerozhodlo, a tak přišly ke slovu samostatné nájezdy, v nichž výhru hostům vstřelil David Škůrek.
Přeji krásný nedělní podvečer z olomoucké plecharény, kde je na programu 2. kola Tipsport extraligy ledního hokeje. Domácí HC Olomouc dnes přivítá tým BK Mladá Boleslav. V loňské sezóně vyhráli všechny vzájemné zápasy hokejisté Olomouce (1:2, 3:2, 1:4 a 3:1).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.