Sparta - Třinec | ONLINE | 22.12.2019 16:00 | Tipsport Extraliga 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Třinec - 22. prosince 2019   16:00

Ukončeno
Sparta
Sparta
12:22' V. Růžička (Piskáček, Polášek) • 23:49' V. Růžička (Forman) • 38:51' Forman (Pech, V. Růžička)
3:2
(1:0, 2:1, 0:1)
Třinec
Třinec
20:43' Szturc  (Marcinko, M. Stránský) • 52:25' Kundrátek  (Adamský)
Sparta
Sestavy:
Machovský (J. Sedláček) – Tomáš Dvořák, Jurčina, Kalina, Blain, Polášek, Piskáček, M. Jandus – Rousek, Sukeľ, Říčka – Smejkal, Tomášek, Řepík – Kudrna, Pech, Forman – Vitouch, V. Růžička, Pšenička.
Rozhodčí
Bejček, Hodek – Ondráček, Špůr
O2 arena (Praha - Vysočany)
11 839 diváků
Třinec
Sestavy:
Štěpánek (Kváča) – Gernát, Roth, D. Musil, M. Doudera, Zahradníček, Kundrátek, Haman – Dravecký, Marcinko, M. Stránský – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Polanský, Martynek – Hrňa, Novotný, Szturc.

Sparta - Třinec: Kundrátkova střela zaplula až za Machovského, gól ještě muselo potvrdit video, 3:2

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to už pro dnešek definitivně všechno. Užijte si Vánoce, budu se těšit u domácího zápasu s Litvínovem. Mějte se hezky, na počtenou!
Utkání je za námi! Třinečtí sice dokázali snížit zásluhou Tomáše Kundrátka, více už toho však nestihli a prohrávají na ledě pražské Sparty poměrem 2:3. Sparťané berou z tohoto utkání tři body, Třinec jede domů s prázdnou.
Konec zápasu.
59:42'
Řepík vyvezl kotouč do středního pásma, odkud zamířil na prázdnou branku, tam však byl připravený Matěj Stránský a zastavil kotouč.
59:28'
Domácí opět v obranném pásmu. Střela jednoho z třineckých hráčů se zastavila o tělo Draveckého, Machovský opět drží naděje svého týmu.
59:13'
Až teď. Stránský na modré čáře střílel zápěstím, Machovský i v kleče dokázal zasáhnout. Sparťanský brankář přerušil hru svým zákrokem lapačkou.
58:41'
A Štěpánek opět na střídačce. Doudera spolupracoval s Kundrátkem na modré čáře, ke střele se však hosté už nedostali a domácí puk dostali ven.
58:35'
Hra se přesunula do středního pásma, kde Smejkal sice vyhrál vhazování, ale za pukem se následně dral Stránský. Rozhodčí ale viděl postavení mimo hru.
58:13'
Smejkal nevyhrál vhazování v obranném pásmu a domácí se musí bránit. Oceláři už to navíc zkouší v šesti hráčích v poli. Machovský zatím bez práce.
58:02'
Rozeběhly se nám poslední dvě minuty třetí třetiny. Po střele jednoho z třineckých hráčů se puk ocitl až v ochranné síti za brankou Machovského.
57:23'
Třinečtí si svou možnost přesilovky moc dlouho neužili. Martin Gernát (TRI) fauloval Smejkala v obranném pásmu a odchází na trestnou lavici za hákování.
56:48'
A velká možnost pro Třinec! David Tomášek (SPA) se po trochu sporném vyloučení odebírá na trestnou lavici a za chvíli bude následovat přesilovka hostí.
55:09'
Hosté jsou opět v útočném pásmu. Matěj Stránský kroužil za brankou Machovského, sparťané byli na svém místě a vyhodili kotouč do bezpečí.
54:54'
Blížíme se do poslední pětiminutovky třetí třetiny. Musil se snažil vybojovat kotouč v mezikruží, Machovský nemusel zasahovat, puk končí v rohu kluziště.
54:07'
Třinečtí jsou v útočném pásmu, ale sparťané se zatím brání velmi dobře. Mezitím hlasatel oznámil počet diváků, kterých dnes dorazilo 11 839!
53'
Kundrátkova střela zaplula až za Machovského, gól ještě muselo potvrdit video, 3:2
53:32'
Hosté mohli vzápětí vyrovnat! Szturc se prezentoval dobrou stahovačkou, v rozhodujícím momentu vystřelil, Machovský podržel Spartu.
52:25'
Třinec právě vstřelil branku!
Nyní se však Třinečtí už radují. TOMÁŠ KUNDRÁTEK vystřelil od modré čáry a puk zaplul až do branky, kterou dnes hájí Matěj Machovský. Domácí střídačka si ještě vzala trenérskou výzvu, gól však byl uznán. Asistence: Martin Adamský.
52:06'
Po další komerční přestávce se hosté usadili v útočném pásmu, Adamský vybojoval puk pro Kundrátka, jehož rána mířila jen těsně vedle domácí branky.
51:58'
A zase do obranného pásma Sparty. Marcinko nebezpečně střílel, jeho rána šla vedle branky, nicméně poté dorážel Polanský, kterému nechybělo mnoho.
51:19'
Hosté chvíli hráli v šesti, ale rozhodčí si toho zřejmě nevšimli. Marcinko pronikl do útočného pásma, kde mu ale sparťanští beci vystavili stopku.
50:42'
Polášek i za pomoci svých bruslí získal kotouč na svoji hokejku, ale poté se přeci jen k puku dostali Třinečtí. Dravecký střílel zpoza modré čáry, nepřesně.
49:52'
Piskáček teď nerozehrál úplně nejlépe, na ose hřiště byl ale naštěstí pro domácí pouze Smejkal, který jen tečoval kotouč do středního pásma.
48:58'
Pšenička dostal hru alespoň do střední třetiny, ale Třinečtí se snaží rychle obracet hru zpátky. Machovský má v posledních minutách čím dál více práce.
48:46'
Michal Kovařčík zasekl hru v útočném pásmu, jeho přihrávka byla ale moc nepřesná. Domácí se však posléze provinili zakázaným uvolněním, hra přerušena.
47:46'
Adamský se dostal ke kotouči u mantinelu, domácí ale byli včas na svých místech a Říčka ve spolupráci s Pechem vyvezli puk do středního pásma.
47:32'
Machovský opět zasáhl proti střele jednoho z třineckých hráčů. Doudera vyslal nebezpečný projektil od modré čáry, sparťanský brankář kryje.
47:23'
Sparťané se dostali do útočného pásma Kudrna mohl střílet. Sparťanský útočník chtěl poslat ránu z mezikruží, Štěpánek hledal kotouč, nakonec ho našel.
46:39'
Dravecký naskočil na led a hned se zapojil do útočné akce. Třinecký útočník se natlačil až před Machovského, kterého ale svou střelou nepřekonal.
46:06'
Dravecký naskočil na led a hned se zapojil do útočné akce. Třinecký útočník se natlačil až před Machovského, kterého ale svou střelou nepřekonal.
45:22'
Smejkal ještě zachytil letící kotouč v útočném pásmu, jeho přihrávka na druhou stranu k Řepíkovi už neprošla a domácí musí začít znovu od svého brankáře.
45:12'
Pozor! Třinečtí se dostali do šance při vlastní nevýhodě, Doudera před brankou domácích střílel jen těsně vedle pravé tyče sparťanské klece.
44:04'
Třinečtí jdou opět pykat na trestnou lavici. Vladimír Dravecký (TRI) inkasoval dvě minuty za nedovolené bránění. Sparťané hrají přesilovku.
42:39'
Sparťané se dostali do útočného pásma po pravém hrazení, hosté se však stačili dobře vrátit a nedovolit domácím projet dopředu.
41:58'
Štěpán Novotný se snažil prosadit středem kluziště skrz sparťanskou obranu, nicméně cestu mu doslova zatarasil obránce Petr Kalina svým zákrokem.
41:28'
Dobrá možnost pro Oceláře na snížení. Jiří Polanský se snažil dorazit nahození jednoho ze svých spoluhráčů, Machovský i v leže dokázal zasáhnout.
40:59'
Ondřej Kovařčík na útočné modré čáře jen poslal kotouč za branku domácího brankáře Machovského a sparťané se lacino dostali zpátky na puk.
40:42'
Řepík napadal v útočném pásmu třineckou rozehrávku, hosté se nakonec do útoku nedostali, jelikož kotouč skončil zablokovaný až v ochranné síti.
40:12'
Po vyhraném vhazování ve středovém kruhu Třinečtí nahodili za branku Machovského, který ihned kotouč odráží zpátky do středního pásma.
40:01'
Začala třetí třetina.
Aktéři se již vrací ze svých kabin na led. Třetí třetina začne co nevidět.
Střely na branku: 28 – 19
Další třetina začne přibližně v 17:51 hodin.
Prostřední část hry je za námi. Viděli jsme v ní celkem tři branky. Hosté nejprve vyrovnali zásluhou Romana Szturce, poté se však ke slovu dostali domácí. Vladimír Růžička přidal v utkání druhý gól a těsně před koncem druhé třetiny skóroval Miroslav Forman. Sparťané si tak ponesou do třetího dějství náskok dvou branek.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39'
Domácí udeřili v přesilovce, dorážku Formana si srazil betonem do vlastní branky Štěpánek, 3:1
39:40'
U branky Třineckých se snažil ještě dorážet Vladimír Růžička, který je dnes hodně vidět a rád by určitě přidal třetí gól do své sbírky. Štěpánek puk kryje.
39:19'
Dvořák musel rychle spěchat do obranného pásma, když se vydal napadat Ondřej Kovařčík. Sparťanský obránce měl dobrou rychlost na to, aby ho přebruslil.
38:51'
Sparta právě vstřelila branku!
A Jakub Štěpánek musí ze své sítě lovit další kotouč! Blain nastřelil kotouč z pravého kruhu do brankoviště, kde ho dorazil pohotový MIROSLAV FORMAN. Sparťané vedou již o dvě branky. Asistence: Lukáš Pech, Vladimír Růžička.
38:25'
Sparťané se sice usadili v útočném pásmu, ale Blain zahrál u mantinelu vysokou holí. Hra je vykázána do středního pásma, kde budeme pokračovat.
38:02'
A byl to Tomáš Kundrátek (TRI), jenž si vysloužil od rozhodčích dvě minuty za podrážení na Kudrnu. Sparťané budou hrát další početní výhodu v utkání.
37:55'
Sparťané nahodili kotouč do útočného pásma, ale Pech měl k němu už příliš moc daleko. Nicméně hlavní sudí viděl další faul, bude se opět vylučovat.
36:46'
Doudera nerozehrál dobře a domácí toho mohli hned využít. Tomášek se obtočil na modré čáře a okamžitě vypálil. Jeho přízemní střela mířila mimo branku.
35:57'
A Matúš Sukeĺ ukazuje, proč ho Sparta angažovala. Sparťanský rychlík na bruslích teď dojel až do obranného pásma, kde pomohl s prací svým bekům.
35:43'
Po skrumáži u sparťanské střídačky rozhodčí raději přerušuje hru. Po krátké pauze se bude vhazovat opět ve středním pásmu. Na buly za domácí Sukeĺ.
34:58'
Štěpánek vyklepal puk z rukavice pro své spoluhráče, kteří chtěli využít mezery ve středním pásmu. Jejich přihrávka byla moc rychlá, sudí píská icing.
34:28'
Po buly v obranném pásmu domácích se k puku dostal Forman, který ho hned vyvezl ven. Na podporu mu ještě spěchal Pech, přihrávka nebyla přesná.
33:58'
Sparťané se snaží hodně útočit. Forman si zpracovával kotouč v útočném pásmu na střelu, Štěpánek mohl zůstat v klidu, do hokejky mu sáhli Třinečtí.
33:45'
A opět Sukeĺ! Slovenský forvard už dorážel kotouč do opuštěné klece, na poslední chvíli mu do hole sáhl jeden z třineckých beků a znemožnil mu zakončit.
32:57'
Velmi agilní Sukeĺ se teď snažil přechytračit třineckou defenzivu. Sparťanský útočník dorážel u pravé tyčky, brankář Štěpánek si ji hned pohlídal.
32:28'
Další rána v podání domácích. Polášek se opřel do střely na modré čáře po přihrávce od svého spoluhráče. Štěpánek nemusel zasahovat, střela šla těsně vedle.
31:43'
Doudera si teď nerozuměl se svými útočníky, kteří jeho pas nezpracovali. Následně se domácí dostali do útoku, Forman před brankou na puk nedosáhl.
31:34'
Dvořák naskočil zpět na led. Machovský se opět vyznamenal, když lapil střelu jednoho z třineckých borců od pravého mantinelu. Hra je přerušena.
31:03'
Třinečtí jsou sice po většinu času usazeni v útočném pásmu, všechny jejich střelecké pokusy chytá brankář Machovský, který dnes drží svůj tým nad vodou.
29:57'
Sparťané ve vlastním oslabení vyrazili do protiútoku! Rousek ale špatně přihrával spoluhráči, jeho nahrávku vystihl Stránský.
29:16'
Třinečtí mohou vyrovnat stav utkání. Tomáš Dvořák (SPA) stejně jako Marcinko dostává od sudích dvě minuty za vysokou hůl a posedí si na trestné lavici.
28:43'
Růžička zpoza vlastní branky rozjíždí další útok svého týmu. V útočném pásmu se jeho spoluhráčům moc nevedlo a Matěj Stránský osvobozuje svůj celek.
27:59'
Dobrá šance Sparty. Obránci využili hybridní icing k tomu, aby se jako první mohl dostat ke kotouči Forman. Sparťanský útočník mířil jen do náruče Štěpánka.
27:42'
Sparťané se alespoň na chvíli zabydleli v útočném pásmu. Polášek měl na levé straně dostatek času na střelu, Štěpánek opět v pohotovosti zasáhl.
26:55'
Tomášek na buly před brankářem Štěpánkem neuspěl a domácí museli začít od vlastní branky. Třinečtí jsou zatím dobře zformovaní v obranném pásmu.
26:52'
A sparťané budou hrát další přesilovku! Tomáš Marcinko (TRI) se provinil nebezpečnou hrou vysokou holí a už sedí na trestné lavici. Hosté ve čtyřech.
26:35'
Třinečtí nyní vyhráli vhazování v útočném pásmu a zahrozili. Zahradníček vystřelil nebezpečně od modré čáry, Machovský se štěstím kotouč chytá.
26:32'
Po delší době v útočném pásmu také třinečtí hráči. Machovský má však zatím dnes povedený den, nyní zneškodnil ránu hostí z kruhů. Komerční přestávka.
25:34'
Pěkná výměna puku členů druhé domácí pětky. Pech na přihrávku od svého spoluhráče čekal ještě před brankou, Štěpánek nastavil beton, puk šel vedle sítě.
24'
Růžička se trefil podruhé v zápase, krásně mu nahrál Forman, 2:1
24:57'
Domácí vyhráli buly v útočném pásmu a mohli zaútočit. Kalina dostal přihrávku na modrou čáru, na střelu mu už však nezbyl čas a jen odevzdal kotouč.
24:34'
Další slibná možnost pro domácí. Smejkal vybojoval puk pro Tomáška, který sám před brankou trefil jen třineckého brankáře. Velká škoda pro Spartu.
24:22'
A domácí jsou při chuti a můžou svému soupeři odskočit. Jurčina střílel od modré, ale Štěpánek měl na střelu dobrý výhled a puk zastavil v lapačce.
23:49'
Sparta právě vstřelila branku!
Tak jsem to zakřikl! Sparťané se dostali do útočného pásma, Forman našel hůl VLADIMÍRA RŮŽIČKY a ten dnes vstřelil už druhý gól do třinecké sítě! Asistence: Miroslav Forman.
23:37'
Sparťané se nemohou usadit před třineckým brankářem. Řepík to sice zkoušel opět z kruhu, ale i tentokrát střela nebyla přesná a mířila mimo.
22:24'
První větší šance domácích v početní výhodě. Řepík dostal nabito na levý kruh, odkud okamžitě vypálil. Střela skončila zablokovaná, Štěpánek bez práce.
22:00'
Domácí budou mít možnost odskočit v přesilovce. David Musil (TRI) podrazil svého soupeře a vysloužil si tím dvouminutový trest za podrážení.
21'
Hosté v přesilovce srovnali, pod betonem Machovského procpal puk za brankovou čáru Szturc, 1:1
21:57'
Domácí chtějí rychle odpovědět, ale zatím se jim to moc nedaří. Teď měl dobrou šanci Forman, střela sparťanského útočníka před brankou neměla úspěch.
20:43'
Třinec právě vstřelil branku!
A pozor! Zanedlouho se však hosté přeci jen radují. Třinečtí se usadili před Machovským, Marcinko našel před brankou ROMANA SZTURCE, který se se svou dorážkou na brankovišti nemýlil. Asistence: Tomáš Marcinko, Matěj Stránský.
20:33'
Hrňa našel v útočném pásmu Novotného, který zkusil v situaci jeden na jednoho vystřelit. Střelu zablokoval obránce Milan Jurčina. Puk končí v rohu kluziště.
20:11'
Třinečtí vyhráli úvodní vhazování druhé třetiny a rychle se vrhají vpřed do útočného pásma. Machovský zatím v klidu, hosté se vystavili do postavení mimo hru.
20:01'
Začala druhá třetina.
Hráči se již vrací zpět na ledovou plochu a už za malý okamžik začne druhá třetina.
Střely na branku: 17 – 10
Další třetina začne přibližně v 16:54 hodin.
Úvodní třetina je minulostí. Sparťané v ní měli oproti svému protějšku více šancí a jednu dokázali zužitkovat. Vladimír Růžička tečoval kotouč těsně před brankou Jakuba Štěpánka a zařídil svému týmu vedení. Do druhé třetiny domácí půjdou s jednobrankovým náskokem.
20:00'
První třetina skončila.
19:52'
V posledních vteřinách hry se puk dostal na hůl Davida Tomáška, který za pomoci Michala Řepíka dostává hru daleko od sparťanské branky. Třetina končí.
19:20'
Třinečtí si v závěru první třetiny zahrají přesilovku. Jiří Smejkal (SPA) usedá na trestnou lavici za podrážení. Sparťané se tedy musí bránit náporu hostí.
18:57'
Smejkal po zavezení puku přes útočnou modrou čáru přenechal kotouč Davidu Tomáškovi, který se přes bránícího protihráče na modré už nedostal.
18:02'
Třinečtí se na chvíli usadili v útočném pásmu. Haman zkusil vystřelit od modré čáry zápěstím, jeho rána byla ale nepřesná a Machovský nemusel zasahovat.
17:27'
Obrovská možnost pro domácí celek! Sukeĺ dostal přihrávku před Štěpánka, nikým neatakovaný poslal puk přesně do jeho náruče.
16:55'
Sparťané rychle obrátili hru na druhou stranu a Polášek ještě udržel na poslední chvíli útočné pásmo. V rohu kluziště byli však úspěšnější Třinečtí.
16:13'
Pech přistrčil kotouč na modrou čáru Petru Kalinovi, jenž si svůj střelecký záměr rozmyslel a poslal puk za branku. Tam jsou pouze hosté, kteří puk vyvážejí.
15:57'
Hosté si nyní přihráli rukou, což je proti pravidlům. Po kratičké pauze bude následovat vhazování v obranném pásmu Ocelářů po levici gólmana Štěpánka.
15:24'
Polanský se dral s pukem na hokejce po pravé straně, od puku ho tělem čistě odstavil obránce Dvořák. Sparťané jsou na ledě zatím mírně lepším týmem.
14:39'
Sparťané nahodili na branku Třince a útočník Růžička vykombinoval pro své spoluhráče další dobrou šanci. Štěpánek na střelu viděl a zastavil ji lapačkou.
13'
Piskáčkovo nahození tečoval za Štěpánkova záda Růžička, 1:0
13:54'
Oba týmy už hrají v plném počtu hráčů na ledové ploše. Mezitím Pech nahání neposedný kotouč v útočném pásmu, ale Třinečtí jsou opět na svém místě.
13:15'
Tomášek čekal na přihrávku od svého spoluhráče na pravém kruhu pro vhazování, nakonec se jí dočkal a následně zkusil vypálit. Štěpánek zasahuje.
13:09'
Tomášek nevyhrál vhazování v obranném pásmu a hosté mohli ještě zaútočit. Střela jednoho z třineckých borců nebyla přesná a do útoku míří domácí.
12:57'
Třinečtí se snaží rychle odpovědět, ale Machovský zatím moc práce v utkání neměl. Nyní sparťanský brankář ukryl kotouč pod svoji hbitou lapačku.
12:22'
Sparta právě vstřelila branku!
Teď už to ale sparťanům vyšlo na jedničku! Domácí se usadili v útočném pásmu a Piskáček vyslal jedovatou ránu na branku. Do jeho střely zřejmě sáhl svou holí VLADIMÍR RŮŽIČKA, čímž změnil směr puku mimo dosah brankáře Jakuba Štěpánka. Asistence: Jan Piskáček, Adam Polášek.
12:12'
Domácí v útočném pásmu, konkrétně Růžička s Pšeničkou. První jmenovaný vystřelil z úhlu, Štěpánek střelu dobře viděl a vyrazil ji do bezpečí.
11:27'
Budeme sledovat dvouminutovou hru ve čtyřech hráčích na obou stranách. Petr Kalina (SPA) dostal trest za krosček, Rostislav Martynek (TRI) za sekání.
10:57'
Tomášek nevyhrál vhazování pro svoje spoluhráče a domácí se museli znovu bránit. Musil však nevybojoval kotouč zpět na své hole, ale bude se vylučovat.
10:43'
Hosté usazeni v útočném pásmu. Tomáš Kundrátek zkusil vyslat jemné nahození od modré čáry, které však k brankáři Machovskému nedoputovalo.
09:57'
Stránský před napadajícím Řepíkem raději poslal kotouč zpátky na své obránce a Třinečtí to zkusili středem. Sparťanská obrana nyní bezchybná.
09:13'
Velká šance opět na domácí straně! Třinecká obrana úplně zapomněla na Říčku, který sám před Štěpánkem zakončil pouze do jeho betonu.
08:36'
Domácí se chtěli opět usadit před Štěpánkem, ale nepovedlo se jim to. Růžička nezakončil přesně a poslední obránce domácích už puk nezpracoval.
07:35'
Hosté poprvé ve výraznějším náporu u sparťanské branky. Hrňa přenechal kotouč Novotnému, jehož střela mířila jen o pár centimetrů vedle levé tyče.
07:07'
Domácí opět ve velkém tlaku. Jeden ze sparťanů poslal přesnou přihrávku do brankoviště, kde se snažil dorážet David Tomášek, ale neúspěšně.
06:54'
Smejkal nejprve projel přihrávku od svého spoluhráče, ale poté se dostal k puku znovu a připravil pro své kolegy výbornou šanci. Štěpánek opět bezchybný.
06:23'
Po vhazování ve středním pásmu Tomášek získal kotouč pro svůj tým. Stejný hráč pak nahodil za branku Štěpánka, tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
06:13'
Třinečtí se snažili zaútočit. Na ledě však zůstal ležet jeden z hostujících hráčů a hra je přerušena. Zároveň tu máme první komerční přestávku utkání.
05:13'
Další šance domácích. Adam Polášek se opřel do puku na modré čáře, Štěpánek měl sice zakrytý výhled, přesto si však puk našel a ukryl ho v lapačce.
04:38'
Velký tlak domácích borců. Sparťané byli usazeni v útočném pásmu a Kudrna dostal přihrávku před třineckou klec. Sparťanský útočník mířil mimo branku.
03:57'
Na druhé straně se zase činila první útočná formace Třince. Tomáš Marcinko dostal parádní přihrávku mezi kruhy, svou střelu nasměroval vedle branky.
03:23'
Štěpánek musel poprvé v utkání výrazněji zasahovat. Michal Řepík nepříjemně dorážel u jeho branky, ale hostující brankář si celou situaci pohlídal.
02:45'
Sparťané mají puk na svých holích, ale Třinečtí jim zatím nedopřávají moc prostoru. Piskáček se snažil rozehrát po mantinelu, přihrávka byla však nepřesná.
02:17'
Domácí chtějí od začátku utkání hodně útočit. Nyní je však zradil přechod přes útočnou modrou čáru a rozhodčí píská úmyslné postavení mimo hru.
01:43'
Jurčina ještě zastavil jedoucí kotouč na modré čáře, ale daleko se s ním sparťané už nedostali. Třinečtí rychle chtěli obrátit hru ve středním pásmu, ale neúspěšně.
01:13'
Domácí nahodili kotouč do útočného pásma a Štěpánek musel být v pozoru. Forman bruslil za pukem k jeho brance, naštěstí pro hosty byl u puku dříve Kundrátek.
00:57'
Sparťané poprvé v útočném pásmu. Smejkal se snažil ještě vydolovat kotouč u mantinelu, ale bez úspěchu. Hosté mají puk pod svou kontrolou.
00:09'
Třinečtí se jako první chtěli podívat do útočného pásma a povedlo se jim to. Stránský vyslal nenápadnou střelu od modré čáry, Machovský vyráží betony.
00:01'
Utkání právě začalo.
Vše je tedy připraveno a nic nebrání začátku utkání. Na úvodní vhazování se už staví první pětky, jdeme na to!
Dozněla sparťanská sestava včetně promo videa Nezastavíš. Hráči obou týmů už vyjíždí zpátky na ledovou plochu a s nimi také dnešní rozhodčí.
Kapitánské céčko dnes na domácí straně již tradičně oblékne Michal Řepík, Oceláře dnes povede z pozice kapitána útočník s třiaosmdesátkou Martin Adamský.
Diváci tady v aréně se pomalu usazují na svá místa, další jsou ještě v útrobách stadionu na občerstvení. Je potřeba také zmínit třinecké příznivce, kteří přijeli do Prahy podpořit svůj tým v opravdu hojném počtu.
Rozbruslení právě skončilo. Do startu dnešního utkání zbývá už pouze 20 minut! Slovo má nyní sparťanský moderátor a poté přijde na řadu tradiční promo video.
V brance domácích dnes poprvé od reprezentační přestávky nastoupí Matěj Machovský, kterému bude krýt záda Jakub Sedláček. Z obranných řad vypadl Jan Košťálek, na pozici sedmého beka tak dnes uvidíme Martina Janduse. V útoku si své místo vyměnili Andrej Kudrna a Lukáš Rousek. První formace bude ve složení Rousek – Sukeĺ – Říčka. Do čtvrté lajny se vrací Vladimír Růžička, který bude hrát po boku Davida Vitoucha a Tomáše Pšeničky.

Třinečtí přijeli do Prahy s téměř identickou sestavou, se kterou dohrávali domácí duel proti Kladnu. V brance se opět představí Jakub Štěpánek. Obranné řady zůstávají bez jediné změny, v útoku poté naskočí ve čtvrté formaci Roman Szturc. Jiří Polanský se tak přesune na křídlo třetího útoku. Ze čtvrté formace do první putuje Vladimír Dravecký, který bude mít k sobě k dispozici Tomáše Marcinka a Matěje Stránského.

Takto trenéři poskládali dle svého uvážení sestavy pro dnešní předvánoční zápas!
Ještě jednou krásné hokejové odpoledne už ale přímo z pražské O2 areny. Za chvíli oba týmy vyjedou na rozbruslení a my si mezitím pojďme představit, jak trenéři poskládali své sestavy pro dnešní zápas.
Příjemné nedělní odpoledne z Prahy. Vánoce se blíží a dnes máme na programu neúplné 29. kolo Tipsport extraligy, v němž budou v akci skoro všichni účastníci. Sparta na svém ledě změří síly s třineckými Oceláři, proti kterým se jí v této sezoně daří. Utkání o důležité body startuje na ledě O2 areny přesně od 16:00 hodin.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY 2019/2020

3. kolo: Sparta – Třinec 4:2
16. kolo: Třinec – Sparta 2:3

Sparta s Třincem spolu sehrály dvě vzájemná střetnutí, ze kterých vzešel vítězně pražský tým. Pražané nejprve porazili třineckého soka 4:2 a následně zazářili také na Slezsku, odkud si odvezli výhru 3:2. Dokáží Třinečtí ve vzájemných duelech zabrat a připsat si první vítězství nad Spartou v této sezoně nebo opět vyhraje soupeř?
KANADSKÉ BODOVÁNÍ/STATISTIKY

Michal Řepík (11+12; 24 zápasů)
Jiří Smejkal (9+14; 27 zápasů)
Andrej Kudrna (8+8; 28 zápasů)

Matěj Stránský (12+12; 30 zápasů)
Michal Kovařčík (11+11; 30 zápasů)
Petr Vrána (8+14; 27 zápasů)
HC OCELÁŘI TŘINEC

3. místo, 52 bodů, skóre: 99:79
Aktuální forma: V, P, V, P, V

Třinečtí hráči se v tomto ročníku drží v tabulce nahoře a patří k mužstvům, které vynikají zejména svou ofenzivní sílou. Oceláři bez jednoho gólu nastříleli bezmála stovku branek a jsou druzí v tabulce, která porovnává nejlepší útoky v lize. Nejproduktivnější útok mají zatím Karlovy Vary. Tým ze Slezska má navíc vůbec nejlepší hru v přesilové hře, která činí skoro šestadvacet procent.

Slezané v prosinci spíše střídají výhry s prohrami, avšak i nadále okupují přední místa v tabulce. Jejich komíhavá pozice mezi nejlepší čtveřicí týmů v tabulce extraligy je ohrožena i vinou dvou či více předehrávek. Hokejisté s drakem na prsou pojedou reprezentovat český hokej v rámci Spenglerova poháru, který je špičkou v Evropě.

Poslední tři zápasy
26. kolo: Třinec – Plzeň 5:2
28. kolo: Třinec – Kometa 1:4
27. kolo: Třinec – Kladno 2:1sn
HC SPARTA PRAHA

1. místo, 55 bodů, skóre: 94:64
Aktuální forma: V, P, P, V, P

Sparťané v první polovině základní části nasbírali hodně bodů, které je katapultovaly až na průběžné první místo v tabulce. Parta okolo Michala Řepíka dokázala vyhrát i v duelech, ve kterých byl lepší soupeř a tím jí přibylo na konto několik bodů navíc. Pražané mají také dobrý útok, který dokázal vstřelit čtyřiadevadesát branek. V obraně se jim daří ještě lépe, jelikož mají dokonce nejlepší v lize, když inkasovali zatím pouze čtyřiašedesátkrát.

Pražané před reprezentační přestávkou byli na prvním místě a stejné umístění jim patří také v současné době. Přitom v posledních dvou duelech před ligovou pauzou přišla dvě zaváhání. Avšak Holešovičtí posléze brali dva body proti Plzni, ale hned nato padli, když nestačili na Liberec. Naladí se sparťané zpátky na vítěznou notu?

Poslední tři zápasy
26. kolo: Sparta – Olomouc 1:2
27. kolo: Sparta – Plzeň 2:1pp
28. kolo: Liberec – Sparta 4:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 39 24 4 1 10 139:95 81
2. Plzeň 39 22 2 6 9 134:104 76
3. Sparta 41 17 11 1 12 137:113 74
4. Třinec 39 20 3 4 12 122:100 70
5. M. Boleslav 40 17 6 5 12 118:98 68
6. Brno 40 17 4 5 14 119:120 64
7. K. Vary 40 15 7 3 15 134:115 62
8. Zlín 40 16 3 4 17 127:118 58
9. Mountfield 39 15 4 4 16 97:96 57
10. Olomouc 41 13 5 6 17 96:111 55
11. Kladno 40 13 3 5 19 101:129 50
12. Vítkovice 40 8 7 4 21 100:146 42
13. Litvínov 39 10 2 6 21 106:138 40
14. Pardubice 41 9 2 9 21 90:137 40
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud