Tipsport Extraliga - Základní část - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Sparta - 1. listopadu 2019   17:00

Třinec
17:46' Kundrátek  • 33:23' Kundrátek (Dravecký, M. Kovařčík)
2:3
(1:1, 1:1, 0:1)
Sparta
09:53' Smejkal  (Tomášek, Řepík) • 28:51' Rousek  (Smejkal, Polášek) • 52:27' Smejkal  (Jurčina)
Třinec
Hradil, Holm (SWE) – Hlavatý, Tošenovjan
WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400)
5 400 (vyprodáno) diváků
Sparta

Třinec - Sparta: Jurčina od modré propálil vše a dává branku, 2:3

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký víkend!
Nejlepší hráči zápasu

Tomáš Kundrátek (2+0) – Jiří Smejkal (2+1).
Utkání šestnáctého kola je u konce, z těsné výhry se radují hosté ze Sparty! Pražané dokázali udeřit jednou v každé třetině a navíc v závěru zápasu skvěle ubránit snažení domácích. Tři body putují do Prahy zaslouženě.
59:27'
Zřejmě jedna z posledních šancí pro domácí, Sparta odpálila kotouč na icing. Vhazovat se bude poblíž Sedláčka, Kváča míří na střídačku!
59:20'
Ocelářům se nedaří přechod středního pásma, hosté dobře brání svou modrou čáru.
58:50'
Řepík zavezl kotouč do třinecké třetiny, hostující kapitán pak dlouho držel puk přitisknutý k mantinelu. Sudí nakonec musel přerušit hru a vykázat ji do středního pásma.
58:06'
Kundrátek zavážel kotouč do útočného pásma, také tuto akci ale přerušil sudí, když v ofsajdu viděl Hrňu.
57:30'
Ondřej Kovařčík se dostával do dobré šance, tu ale překazil sudí pro ofsajd.
57:11'
Třineckým se nedaří kombinace v soupeřově třetině, Sparta opět dostává hru do neutrální zóny.
56:45'
Oceláři na chvíli drželi kotouč v útočném pásmu, ke střele se ale ani jeden z domácích hokejistů nedostal. Sparta vyhazuje do středního pásma.
55:50'
Sedláček vyjel za vystřeleným kotoučem do rohu kluziště, hostující gólman ale rozehrál jen na Hrňu, ten však prázdnou branku netrefil. Hosté pak odpálili puk na icing.
55:22'
Utkání sleduje 5 400 diváků, ve WERK ARENĚ je vyprodáno!
55:22'
Tomáškovo nahození od modré doletělo do Kváčovy lapačky, třinecký gólman raději podržel puk a přerušil tak hru.
54:30'
Ocelářům se nedaří usadit se v pásmu Sparty, hosté dobře brání své hájemství.
53:43'
Icing Sparty.
53:25'
Oceláři se dvakrát marně pokoušeli zdolat obranný val hostí, snažení domácích vždy končilo v rohu kluziště.
52:27'
Sparta právě vstřelila branku!
Hosté velmi rychle přenesli hru na opačnou stranu kluziště a slaví třetí branku! Michal Řepík v útočném pásmu vybojoval kotouč pro Milana Jurčinu, jehož nahození od modré mimo Kváčův dosah tečoval JIŘÍ SMEJKAL! Asistence: Milan Jurčina.
52:20'
Galvinš dvakrát střílel od modré, ani jednou ale hostujícího brankáře nepřekonal.
51:56'
Stránský v bruslařském souboji přetlačil Košťálka a z rohu hostujícího pásma posunul puk Chmielewskému. Ten chtěl Sedláčka překvapit střelou z úhlu, hosté srazili puk do ochranné sítě.
51:41'
Sparťané se dostali do třinecké třetiny, Dvořákova střela od modré ale zaplachtila jen do Kváčovy lapačky.
51:20'
Třinečtí opět operovali v útočném pásmu, Milan Doudera napálil horní tyč hostující branky!
50:43'
Erik Hrňa se podél pravého hrazení natlačil do útočného pásma, jeho následná tvrdá střela propadla Sedláčkovi do brankoviště, u puku ale nejrychleji byli hosté, kteří jej poslali do bezpečí!
50:30'
Sparta se po vhazování ve vlastním pásmu chtěla rychle dostat do soupeřovy třetiny, Rouska ale zastavil ofsajd.
50:19'
Nepřesná rozehrávka hostí končí na zakázaném uvolnění.
49:47'
Sparta přenesla hru do třinecké třetiny, Forman zpoza Kváčovy branky ke střele vyzval Dvořáka, ten ale ztroskotal na připraveném brankáři Ocelářů.
49:20'
Pech ve vlastním pásmu nepustil do akce Vránu, hostující forvard pak ale nepřesně nahrával na rozjetého Buchteleho.
48:22'
Řepíkův nepříjemný pokus z otočky nadělal Kváčovi nemalé starosti, třinecký gólman ale dokázal posunout puk na své obránce.
47:56'
Třinecký gólman si připisuje další zákrok proti střele Košťálka. Hostující bek si po pravé straně nabruslil do útočného pásma, pak ale trefil jen připraveného brankáře domácích.
47:32'
Marcinko zkusil své štěstí z levé strany, jeho pokus ale byl příliš vysoký. Kváča pak musel, po rychlé akci hostí, likvidovat pokus Kudrny.
47:01'
Kváča se při rozehrávce nedohodl s Douderou a předal kotouč hostům. Ti ale nic nevymysleli, Kváča ale při rychlém návratu do brankoviště nechtěně posunul klec. Vhazovat se bude poblíž třinecké branky po komerční přestávce.
46:35'
Hladonik se pustil mezi čtyři bránící hráče, postup třineckého útočníka proto neměl dlouhého trvání. Hosté pak ale pouze odevzdali kotouč do třinecké třetiny.
45:48'
Pech zachytil Galvinšovo vyhození, rychlou střelou pak ale třineckou branku neohrozil. Kotouč se odrazil do středního pásma.
45:00'
Smejkal se protáhl do útočné třetiny, proti bránícímu Krajíčkovi ale neuspěl. Hrňa pak v bruslařském souboji předčil Jurčinu, ani z této šance se však nic neurodilo.
44:20'
Oceláři nevyužili ani druhého vhazování poblíž Sedláčkovy branky. Sparta drží kotouč ve své moci a rozjíždí útok.
43'
Jurčina od modré propálil vše a dává branku, 2:3
43:31'
Hosté bez obtíží ustáli buly ve vlastním pásmu a prostřídali síly. Další rozehrávka Sparty ale opět přinesla jen zakázané uvolnění.
42:57'
Sparta se velkému tlaku domácích brání jen za cenu zakázaného uvolnění, vhazovat se bude před Sedláčkem.
42:21'
Jiří Polanský vymyslel milimetrový pas zpoza hostující branky do prostoru mezi kruhy, odkud pálil Ondřej Kovařčík. Třinecký forvard ale na své holi má pořádnou kupu smůly, když i tentokrát branku netrefil!
41:54'
Polanský připravoval dvě šance pro Ondřeje Kovařčíka, třinecký útočník ale nezakončil přesně ani v jedné z nich.
41:32'
Hosté drželi puk v třinecké třetině. Ďaloga pálil vedle, Pecha pak zastavil Kváča.
40:46'
Stránský zachytil Sedláčkovu rozehrávku, třinecký bek ale následně nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Nevedlo se ani Spartě, která se marně dostávala do útočné třetiny.

využití: 0:1 (1:2).
Čtyřicet minut je minulostí, skóre zůstává i nadále vyrovnané. Oba soupeři ve druhé třetině přidali po jedné brance. Hosté nejprve v devětadvacáté minutě využili i svou druhou přesilovku, kdy Kváču překonal Lukáš Rousek, Oceláři ale odpověděli téměř stejnou mincí. Početní výhoda sice již byla u konce, Tomáš Kundrátek ale skóroval ještě před tím, než se potrestaný Jurčina stihl vrátit do hry. Utkání tak do poslední třetiny zůstává otevřené.

Třetí třetina začne přibližně v 18:50.
40:00'
39:40'
Vrána zpoza hostující branky hledal Chmielewského, centr elitní třinecké formace ale našel jen sparťanskou hůl.
39:09'
Polášek je na ledě, hosté hrají v plném počtu. V závěru přesilovky to ještě zkoušel Kofroň, kolem bránícího Blaina ale neprojel.
38:33'
Chmielewski dostal nabito mezi kruhy, Sedláčka ale polský forvard nepřekonal. Doudera pak na modré neudržel puk.
38:14'
Chmielewskému se návrat do útočné třetiny nepovedl, další rozehrávku domácích pak hosté srazili do ochranné sítě.
37:36'
Roth vyslal od modré tři rány, ani jednu z nich ale mezi tři tyče nevměstnal. Hosté se osvobodili.
36:57'
Oceláři budou hrát třetí přesilovku, nedovoleným bráněním se provinil Adam Polášek.
36:20'
Řepík zavezl hru do útočného pásma, kde namazal Smejkalovi. Střelec první branky zápasu pálil z první, branku však netrefil.
35:35'
Oceláři přenesli hru do útočné třetiny, kde Marcinko z rohu kluziště našel Hrňu. Vzrušení ale bylo zbytečné, když sudí Draveckému odpískal postavení v brankovišti. Komerční přestávka.
34'
Čtvrtá branka zápasu, čtvrtá využitá přesilovka, 2:2
34:57'
Velice aktivně si v útočném pásmu počínal Rousek, který připravil střeleckou pozici pro Košťálka. Kváča vyrazil kotouč za svou branku.
34:22'
Hrehorčák posílal kotouč rozjetému Stránskému, ten ale přihrávku nezpracoval. Na druhé straně pak z mezikruží branku netrefil Sukeľ.
33:23'
Třinec právě vstřelil branku!
Trest Jurčiny sice již vypršel, Oceláři přesto slaví vyrovnání! Třinečtí dlouho drželi kotouč v útočném pásmu a už se zdálo, že se k žádné střele nedostanou. Vladimír Dravecký nakonec v předbrankovém prostoru poslal křížný pas na TOMÁŠE KUNDRÁTKA, který před sebou měl odkrytou branku Sparty! Asistence: Vladimír Dravecký, Michal Kovařčík.
32:30'
Oceláři se usadili v útočném pásmu. Dvě rány Rotha od modré branku netrefily, neujala se ale střela Stránského z levé strany. Hosté se osvobodili.
31'
Kalina byl přitlačen na hranu mantinelu a odchází do šatny
31:47'
Ocelářům se v početní výhodě zatím nedaří, ke dvěma střeleckým pokusům se totiž dostal Řepík, který ale Kváču nepřekonal.
31:21'
Michal Kovařčík byl v rohu kluziště tvrdě atakován Milanem Jurčinou, hlavní sudi chování sparťanského beka posoudili jako hrubost. Přesilovka pro domácí.
30:43'
Michal Kovařčík se dostal ke střele od modré čáry, pokus mladšího z bratrské dvojice ale Sedláčka nijak nepřekvapil.
30:31'
Oceláři se usadili v útočném pásmu, Kundrátkovi ale střela nesedla. Sudí přerušili hru, když v rohu kluziště zůstal ležet Petr Kalina, který absolvoval tvrdý souboj s Marcinkem.
30:12'
Hladonik se středem kluziště chtěl probojovat do útočného pásma, třinecký mladík ale neuspěl. Nevedlo se však ani hostům.
29'
Šestá branka Lukáše Rouska v sezoně, 1:2
29:30'
Galvinš zkusil dlouhý pas z vlastního pásma na Hrňu, třinecký útočník ale kotouč nezpracoval a po icingu domácích se bude vhazovat před Kváčou.
28:51'
Pražané využívají také svou druhou přesilovou hru a podruhé v utkání jdou do vedení! Adam Polášek od modré čáry vyslal dělovku přímo na Kváču, třinecký brankář toho moc neviděl, a proto pouze vyrazil kotouč před sebe. Toho dokonale využit LUKÁŠ ROUSEK, který si popotáhl kotouč do strany a zavěsil do odkryté branky! Asistence: Jiří Smejkal, Adam Polášek.
28:28'
Sparta si zahraje druhou přesilovku, Aron Chmielewski se totiž ve vlastním pásmu provinil podrážením.
28:10'
Hra se rychle přenáší z jedné strany kluziště na druhou. Sedláček si věděl rady s pokusem Polanského, Kváča zase zlikvidoval střelu Říčky.
27:25'
Hosté se dostali do útočné třetiny a pořádně prověřili Kváču. Kotouč se několikrát nepříjemně odrážel poblíž třinecké branky, gólman Ocelářů ale kotouč za svá záda nepustil.
27:10'
Marcinko čistě vyhrál buly na Gernáta, který však od modré branku netrefil. Slovenský bek se následně musel rychle vracet při akci Řepíka, hostující kapitán ale Gernáta neobešel.
26:52'
Oceláři pokračovali v tlaku, z čehož rezultovaly dva pokusy Krajíčka. První letěl mimo, druhý do Sedláčkovy lapačky. Komerční přestávka.
26:36'
Třinečtí se natlačili do útočné třetiny a Sedláček musel zasahovat proti ráně Stránského. Hostující gólman vyrazil puk do rohu.
26:13'
Chmielewského rozehrávka na Galvinše byla hodně nepřesná, nevedlo se však ani Ďalogovi, který pouze odevzdal kotouč domácím.
25:29'
Galvinšovi se nepovedlo rozehrát z rohu vlastního pásma, čehož mohl využít David Tomášek, který se rázem dostal do dobré šance. Kváča vytěsnil kotouč těsně vedle své pravé tyče!
24:42'
Třinečtí ustáli tlak Sparty a nakonec i sami zahrozili. Kofroň zachytil nepřesné Kalinovo vyhození a od modré prověřil Sedláčka, hostující brankář vyrazil kotouč do rohu.
23:50'
Marcinko i Polášek jsou na ledě, oba celky hrají v plném počtu. Hosté drží puk v útočném pásmu, ke střele se ale Sparta zatím nedostala.
23:14'
Hosté jsou v útočném pásmu. Tečovaná střela Milana Jurčiny od modré proskákala kolem Kváči, puk ale nakonec do branky nezapadl.
22:54'
Stránský si s Gernátem vyměnil kotouč ve středním pásmu, domácí bek se následně mohl dostat do slibné šance, Oceláře ale zastavil ofsajd.
22:30'
Sparta se pokusila o rychlou protiakci, tu ale zastavil ofsajd.
22:14'
Hra ve čtyřech zatím více svědčí bratrům Kovařčíkovým, kteří se dostali do útočného pásma. Mladší Michal zkusil své štěstí po objetí hostující branky, Sedláček ale nemusel zasahovat.
21:43'
Oceláři drželi kotouč v útočném pásmu, u hostující branky se dlouho pošťuchovali Tomáš Marcinko s Adamem Poláškem, sudímu nakonec došla trpělivost a poslal oba kohouty na trestnou lavici. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
20:51'
Kváčovi vypadla z rukavice Tomáškova střela, domácí obrana ale dobře zafungovala a poslala kotouč do bezpečí středního pásma.
20:17'
Hosté dostali hru do třinecké třetiny, v obraně ale dobře zapracoval Roth, který však následně nezvládl rozehrávku na Chmielewského a poslal kotouč na icing.

využití: 1:1.
První třetina je u konce, do kabin se jde za nerozhodného stavu 1:1. V první dvacetiminutovce byli aktivnější hosté z Prahy, kteří se v desáté minutě dostali do vedení, když přesilovku využil Jiří Smejkal. Oceláři se postupem času dostávali do tempa a rovněž v početní výhodě překonali soupeřova brankáře. Tomáš Kundrátek střelou z mezikruží srovnal skóre na stávajících 1:1.

Druhá třetina začne přibližně v 17:55.
20:00'
19:24'
Aron Chmielewski jel s Gernátem v přečíslení dvou proti jednomu, polský útočník se nakonec rozhodl pro individuální zakončení, Sedláček však ukázal bleskurychlou lapačku!
19:06'
Bratři Kovařčíkové v útočném pásmu připravili dobrou šanci pro Polanského, ten ale nedokázal propasírovat kotouč mezi Sedláčkovými betony.
18'
Přesilovka využita, trefil se Tomáš Kundrátek, 1:1
18:37'
Sparta se po inkasované brance vrhla do útočného pásma. Kalinovu střelu od modré srazil Kofroň, Blaina pak vychytal Kváča.
17:46'
Už to opět vypadalo, že si Oceláři sami vyhodí kotouč do střední třetiny, nakonec ale domácí mohou slavit vyrovnávající branku! Puk se z rohu kluziště vykutálel před hostující branku, kde stál zcela sám TOMÁŠ KUNDRÁTEK! Třinecký obránce měl dost času na zamíření, Kundrátek poslal přesný projektil do horního rohu Sedláčkovy branky! Bez asistence.
17:30'
Ocelářům se nepovedla rozehrávka a domácí se sami vyhnali do středního pásma.
17:12'
Stránský křížným pasem vyzval ke střele Hrňu, ten ale z první trefil jen přesunujícího se Sedláčka.
16:42'
Oceláři dlouho kombinovali poblíž modré čáry, Rothovu střelu pak hosté dokázali srazit do ochranné sítě.
16:08'
Oceláři dostávají příležitost ke srovnání, po faulu Jana Buchteleho budou v následujících dvou minutách hrát přesilovku. Buchtele se provinil hákováním.
15:55'
Po Douderově zaváhání na útočné modré se do samostatného úniku dostal Jiří Smejkal! Střelec první branky zápasu na Kváču zkusil forhendový blafák, třinecký brankář se ale nachytat nenechal!
15:38'
Hrehorčák si to středem kluziště namířil až do útočného pásma, kde předal puk Kofroňovi. Ten střílel z pravé strany, Sedláček byl připraven.
15:11'
Hrají tak opět hosté. Sukeľ z pravé strany posílal kotouč do předbrankového prostoru, na tuto iniciativu ale nezareagoval nikdo z jeho spoluhráčů.
14:39'
Hosté drží puk v útočném pásmu. Střelu Kaliny od modré zastavil bránící Marcinko, Kudrnu pak do šance nepustil Dravecký.
13:58'
Hrňa si chvíli hrál s kotoučem ve sparťanském hájemství, načež třinecký útočník vypálil od modré. Sedláček byl připraven, Sparta zakládá svou akci.
13:31'
Oceláři se na chvíli podívali do útočné třetiny, Ondřej Kovařčík ke střele vyzval Kundrátka, ten ale napálil jen Sedláčkovo rameno.
12:58'
Sparta odolala ataku Vrány a následně se sama dostala do střelecké šance. Kváča si věděl rady proti pokusu Smejkala.
12:22'
Sparta přenesla hru do třinecké třetiny, Roth ale odrazem o tvrzené sklo opět poslal kotouč až do hlediště. Vhazovat se bude před Kváčou po komerční přestávce.
11:55'
Kotouč se ze středního pásma odrazil mezi diváky, vhazovat se bude poblíž třinecké střídačky.
11:40'
Sparta využívá aktivního pohybu v útočném pásmu a zásobuje Kváču střelami. Z dobrých pozic pálili Říčka a Kudrna, ani jeden ale třineckého brankáře nepřekonal.
11:15'
Domácím se ale rozehrávka nepovedla a Oceláři poslali kotouč jen na zakázané uvolnění.
10'
Tomášek chytře našel na brankovišti Smejkala, 0:1
10:54'
Hosté se ubránili chvilkovému tlaku domácích a sami opět zahrozili. Forman dostal přihrávku před Kváčovu branku, hostující útočník ale místo střely zvolil zpětnou přihrávku, kterou sebral Krajíček.
10:00'
Zakázané uvolnění Sparty.
09:53'
Další přesilovková akce hostí již je úspěšná a Sparta otevírá skóre dnešního zápasu! JIŘÍ SMEJKAL dostal ideální přihrávku od Davida Tomáška, hostujícímu útočníkovi pak v předbrankovém prostoru stačilo jen správně nastavit hůl a usměrnit kotouč do třinecké branky! Asistence: David Tomášek, Michal Řepík.
09:35'
Po vyhraném buly z mezikruží pálil Řepík, od modré pak o chvíli později Polášek, Kváča obě střely dokázal vyrazit. Domácí se následně osvobodili.
09:14'
Uvidíme první přesilovku utkání, k dispozici ji má Sparta. Tomáš Marcinko ve vlastním pásmu hákoval projíždějícího Suke'la.
08:59'
Kundrátek hledal od vlastní branky najetého Draveckého, ten si ale ve středním pásmu přihrávku nezpracoval a puk skončil na zakázaném uvolnění.
08:08'
Košťálek se dostal ke střele z pravé strany ledové plochy, puk ale těsně minul Kváčovu branku. Na druhou stranu pak marně spěchal Ondřej Kovařčík.
07:30'
Vrána se Stránským získali kotouč v rohu hostující třetiny, těžkou přihrávku pak ale na modré nezpracoval Galvinš a Oceláři se musí vrátit k vlastní brance.
07:05'
Na jedné straně se do slibné šance tlačil Smejkal, na druhé pak Hladonik, ani jeden ale soupeřova brankáře neohrozil.
06:22'
Oceláři pokračovali v útočném pásmu, Sedláčkovi vypadla z lapačky střela Hrni, k dorážce se ale domácí nedostali. Komerční přestávka.
06:08'
Pražanům se akce nepovedla, Marcinko si pak protečoval kotouč do útočné třetiny, kde kombinoval s Rothem. Třinecký bek stříleným pasem hledal Draveckého, ten ale byl zablokován.
05:33'
Stránského rána od modré byla hosty sražená do středního pásma, puk mají v moci opět hráči Sparty.
04:53'
Po Musilově zaváhání v předbrankovém prostoru se kotouč odrazil k Buchtelemu, který mohl zakončovat do odkryté části třinecké branky, Buchtele ale nedokázal trefit skákající puk.
04:24'
Blainovo nahození od modré Kváčovi vypadlo z lapačky, čehož chtěli využít dorážející Buchtele a Pech, ani jednomu se ale nepovedlo trefit branku.
03:46'
Icing Ocelářů.
03:34'
Hosté se dostali do útočného pásma a opět zahrozili. Košťálek milimetrovým pasem našel volného Řepíka, hostující kapitán si ale nejprve musel kotouč zpracovat, což umožnilo domácím obráncům vypíchnout Řepíkovi puk z hole.
03:13'
Hrňa zpoza Sedláčkovy branky adresoval přihrávku Draveckému, hostující gólman ale dokázal vyrazit kotouč do předbrankového prostoru. Puk se nakonec doklouzal až k Douderovi, ten ale z první napálil jen Sedláčkovu lapačku.
02:49'
Dvořák se na vlastní modré dostal pod tlak dotírajícího Vrány, hostující obránce proto raději poslal kotouč na zakázané uvolnění.
02:13'
První velká šance zápasu! David Dvořáček dostal ideální pas do jízdy, hostující útočník se natlačil před bránícího Polanského, tváří v tvář brankáři Kváčovi ale nenašel mezírku mezi betony třineckého gólmana!
01:36'
Pech hledal před třineckou brankou zaparkovaného Košťálka, před hostujícím bekem se ale kotouče zmocnil Kofroň, který jej vyvezl do neutrální zóny.
01:00'
Sparťané se dostali do útočného pásma, Řepíkova tečovaná nabídka ale přeletěla třineckou svatyni. Oceláři posílají hru do střední třetiny.
00:35'
Po Marcinkem vyhraném buly došlo k dalšímu souboji mezi Rothem a hostujícím brankářem, Sedláček byl opět úspěšnější.
00:16'
Úvodní buly pro Oceláře. Domácí okamžitě nahodili kotouč do sparťanské třetiny, v rohu kluziště pak Stránský s Vránou posunuli kotouč na modrou, odkud pálil Roth. Sedláček má první zákrok.
00:01'
Hráči jsou na ledě, utkání mezi Oceláři a Spartou začne za pár okamžiků!

HC Oceláři Třinec: Kváča (Bartošák) – Gernát, Roth, M. Doudera, Kundrátek, Galvinš, D. Musil, Krajíček (C) – M. Kovařčík, P. Vrána, M. Stránský – Dravecký (A), Marcinko (A), Hrňa – Hrehorčák, Hladonik, Kofroň – Chmielewski, Polanský, O. Kovařčík.

HC Sparta Praha: J. Sedláček (Machovský) – Kalina, Blain, Ďaloga, Jurčina, Polášek (A), Košťálek, Tomáš Dvořák – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Řepík (C), Tomášek, Smejkal – Buchtele, Pech (A), Forman – Rousek, V. Růžička, Dvořáček.

Rozhodčí: Hradil, Holm (SWE) – Hlavatý, Tošenovjan.
HC Sparta Praha

Sparta se po rozpačitém vstupu do sezony pořádně rozjela, svěřenci hlavního trenéra Uweho Kruppa zapsali devět výher v řadě a dotáhli se na čelo extraligové tabulky. Týmu z hlavního města aktuálně patří třetí příčka, od první Komety Pražany dělí tři body. Nutno podotknout, že Brňané odehráli o jeden zápas méně. Dlouhou vítěznou sérii Sparty, kde z devíti výher hned pět vzešlo na kluzišti soupeře, utnuli až liberečtí Bílí Tygři, kteří zvítězili v O2 aréně v poměru 2:0. „Nevím, jestli je to únava, už se blíží pauza, ale teď jsme měli dost těžkých zápasů a možná jsme byli trošku v nějakém útlumu. Nešly nám nohy a druhou třetinu nás soupeř přebruslil, zamknul nás a se štěstím dal gól. Byl však lepší. Ve třetí třetině jsme ze sebe vydali úplně všechno, kluci se zvedli a chtěli přitlačit, ale nebyl to náš den,“ hodnotil poslední klání asistent trenéra Jaroslav Nedvěd.

Spartu v posledních dvou kolech před reprezentační přestávkou čekají souboje s posledními dvěma mistry. Po pátečním klání na ledě Ocelářů čeká Pražany duel s Kometou. „Ze začátku jsme měli divoké skóre, teď ho máme hodně plusové, nejlepší z celé soutěže. Myslím, že takhle povedenou čtvrtinu soutěže by chtěl zažít každý tým. Je to velice slušný start, ale my, hráči i trenéři, pořád víme o svých mezerách a rezervách,“ řekl sportovní manažer Petr Ton pro klubový web. Sparťané v posledních pěti utkáních vsítili čtrnáct branek, přičemž inkasovali pouze šest gólů.

Poslední utkání Sparty

29. října 2019: HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1).
Branky a nahrávky:
25. Hudáček (Bulíř), 59. Kotvan (Jelínek).

Sestava Sparty v posledním utkání:
Machovský – Ďaloga, Jurčina, Kalina, Blain, Polášek (A), Košťálek, Tomáš Dvořák – Řepík (C), Tomášek, Smejkal – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Buchtele, Pech (A), Forman – Rousek, V. Růžička, Černoch.
HC Oceláři Třinec

Oceláři mají za sebou náročný třízápasový venkovní trip, ze kterého si domů do WERK ARENY přivezli čtyři body. Hráči s drakem na prsou nejprve těsně podlehli Hradci po nájezdech, v Plzni však neměli svůj den a vysoko prohráli. Tuto porážku se svěřencům trenérského tria Varaďa – Zadina – Raszka povedlo odčinit na ledě Kladna, kde Slezané zvítězili vysoko 7:1. Třinečtí po šestnácti odehraných zápasech mají na svém kontě osmadvacet bodů, což je řadí na pátou příčku tabulky.

Velkou měrou se na posledním vítězství přičinil gólman Petr Kváča, který především v první třetině zlikvidoval několik dobrých šancí Rytířů. „Abych řekl pravdu, spokojený úplně nejsem. Vždy se najde chybička, kterou může člověk eliminovat a příště se zlepšit. Člověk musí sbírat zkušenosti, prodávat je do budoucna. Na tom stále pracuji,“ řekl skromně třinecký gólman. Oceláře nyní čeká dvojice domácích duelů ve dvou dnech, kdy Slezané nejprve v pátek vyzvou Spartu, o čtyřiadvacet hodin později pak změří síly s Litvínovem.

Poslední utkání Ocelářů

27. října 2019: Rytíři Kladno – HC Oceláři Třinec 1:7 (0:1, 0:4, 1:2).
44. Melka (Hajný, Austin) – 9. Hrňa (P. Vrána), 22. D. Kofroň (Hrehorčák), 22. Marcinko (Dravecký, D. Musil), 30. Roth (Gernát, P. Vrána), 38. M. Stránský (M. Kovařčík), 41. M. Stránský (Marcinko, P. Vrána), 46. Chmielewski.

Sestava Ocelářů v posledním utkání:
Kváča – Roth, Gernát, Kundrátek, M. Doudera, D. Musil, Galviņš, Krajíček – M. Stránský, P. Vrána, M. Kovařčík – Hrňa, Marcinko, Dravecký – D. Kofroň, Hladonik, Hrehorčák – O. Kovařčík, Polanský, Chmielewski.
Hezký den z Třince! Hokejová Tipsport extraliga pokračuje šestnáctým kolem, v třinecké WERK ARENĚ uvidíme atraktivní bitvu mezi úřadujícími mistry HC Oceláři Třinec a rozjetou Spartou Praha. Duel startuje v sedmnáct hodin, k jeho sledování jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.