Tipsport Extraliga - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Vítkovice - 21. listopadu 2019   18:00

Třinec
18:02' P. Vrána (D. Musil) • 47:41' Gernát (Hrňa, M. Stránský)

Třinec - Vítkovice: Gernát po využité přesilovce vrátil Ocelářům vedení, 2:1

Oceláři pokračují v domácím turné. V rámci dalšího, již 21. kola budou hrát opět ve Werk areně. My se tedy přihlásíme v neděli 24. listopadu 2019, kdy se na ledě třineckého zimního stadionu od 15:30 uskuteční utkání Oceláři Třinec – Energie Karlovy Vary. Do té doby vše dobré!

Trestné minuty 6:4
Ve třetí třetině třetího derby zápasu mezi Třincem a Vítkovicemi nakonec o svém vítězství rozhodli domácí hokejisté. Oceláři měli v závěrečné části hry převahu, ale nedokázali z několika velmi nadějných šancí vytěžit víc než branku Gernáta z přesilové hry. Naopak po faulu Hrehorčáka zhruba minutu před koncem umocnili hostující hráči svůj tlak odvoláním brankáře Svobody a Třinečtí museli vyvinout velké úsilí, aby slibný, ale nejtenčí možný náskok udrželi. Oceláři nakonec v zajímavém a napínavém utkání zvítězili 2:1!
Nejlepší hráči utkání: Petr Vrána – Petr Šidlík
59:56'
Hosté ještě zavezli puk do útočného pásma, ale následně jej do strany vytečoval Galvinš a Vítkovice to už nestihnou.
59:46'
Romanova přihrávka na slepo našla jen na modré čáře Vránu a ten posílá puk za vítkovickou branku.
59:29'
Kváča kryje Romanův pokus z pravého kruhu. Vhazování v útočném pásmu Vítkovic.
58:54'
Hned po buly vyhazoval Gernát, ale netrefil branku Vítkovic. Domácí se ale nemusejí bát zakázaného uvolnění.
58:47'
Velká šance pro Vítkovice! Za podrážení je vyloučen Hrehorčák a hosté mají třetí přesilovku v zápase. Brankář Svoboda je na střídačce.
58:31'
Domácí vyhráli buly, ale puk z pásma vyvezli až naponěkolikáté. Vrána nezkoušel nebezpečnou střelu z hlediska zakázaného uvolněné, ale poslal puk pouze do útočného pásma Třince.
58:10'
Vítkovice si vybírají oddechový čas. Vypadá to, že zkusí power play, protože po time-outu se bude vhazovat před Kváčou.
58:10'
Hosté jsou v pásmu, Kváča kryje puk. Svoboda se rozjel na střídačku.
57:33'
Jejich pokus o ofenzivní tvorbu ale končí zakázaným uvolněním.
57:19'
Vítkovice mají puk na holích a budou rozjíždět útočnou akci.
56:39'
Akce dva na jednoho pro Třinec! Adamský táhl puk po pravé straně a rozhodl se zakončit. Následně šel tvrdě do vítkovického brankoviště Vrána, poněvadž to vypadalo, že Svoboda neví, kde má puk.
56:13'
Hrehorčák potáhl hru do útočného pásma a nabil na levé křídlo Vránovi. Jeho střelu Svoboda chytá a dokázal ještě okamžitě rozehrát.
55:51'
Po Zdráhalově střele od levého mantinelu Kváča raději přikrývá a přerušuje hru.
55:40'
Vzrušení před Kváčou! Kotouč zůstal ležet těsně u pravé Kváčovy tyče a třinecký brankář nakonec hru dokázal přerušit.
55:20'
Dravecký zpoza brány nabil na pravý kruh Michalu Kovařčíkovi, jehož střela z dobré pozice byla velmi nepřesná.
54:38'
Oceláři se trochu zaháněli pukem ve středním pásmu, až se k překvapivé střele dostal Roman a hrůzu domácím nahnal i dorážející Bukarts.
54:05'
Oceláři v ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.
53:51'
Oceláři drželi puk dlouho na holích v pásmu, ale nakonec za brankou zneškodnil Vránu Výtisk a hosté vyhazují.
53:25'
Za sevření puku rukou je vyloučen Daniel Krenželok. Dostal se při rozehrávce spolu s brankářem Svobodou za vítkovickou brankou do úzkých a pomohl si sevřením puku. Oceláři mají druhou přesilovku v zápase.
52:28'
Bodák napřáhl k bombě od modré, ale trefil pouze svého spoluhráče Lakatoše. Oceláři se ubránili a hostující hráč se těžce zvedá z ledu.
51:23'
Před Kváčou se zjevil sám Dej. Mířil na něj puk, ale nedokázal jej zpracovat a navíc byl zpacifikován Gernátem.
Dnešní utkání sleduje 5 164 diváků.
50:44'
Oceláři jsou v ofsajdu. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
50:18'
Dvakrát po Marcinkově vyhraných vhazováních pálil nebezpečně Hrňa. První střelu schoval Svoboda do lapačky, druhá mířila nad.
50:10'
Po vyhraném buly pálil od modré Zahradníček. Svoboda puk sledoval zrakem, šel mimo. Následně jeho spoluhráči opět posílají puk na icing.
50:04'
Po vítkovickém zakázaném uvolnění se hra vrací před Svobodu.
49:16'
Po Zahradníčkovi převzal puk Chmielewski a vyvezl jej až ke Svobodovi, který přikrývá puk a přerušuje hru.
49:00'
Po čase se do útočného pásma podívaly i Vítkovice. Nakonec velký boj o puk skončil na Zahradníčkovi za třineckou brankou.
48'
Gernát po využité přesilovce vrátil Ocelářům vedení, 2:1
48:19'
Oceláři po vstřelené brance neustávají v útočné aktivitě. Po střele Galvinše z levé strany od modré čáry Svoboda přerušuje hru.
47:41'
Třinec právě vstřelil branku!
Kotouč neustále putoval na holích Ocelářů, skoro se zdálo, že by měli častěji střílet. Nakonec udělali dobře, protože se ke gólové střele dostal až po několika přihrávkách z levého kruhu MARTIN GERNÁT. Asistence: Erik Hrňa, Matěj Stránský. Stav utkání 2:1.
46:49'
Třinec drží puk na holích v útočném pásmu, ale ten nezbedně poskakuje. Oceláři byli blízko zbytečné ztráty na modré čáře i laciné branky do sítě Vítkovic. Puk je stále v oběhu v pásmu Třince.
46:16'
Výtisk hned po buly odpálil puk na vítkovickou střídačku. Vhazuje se opět v pásmu Třince.
46:12'
V Třinci probíhá první komerční přestávka třetí třetiny a první početní převahy se dočkali i domácí. Za podrážení je vyloučen Rastislav Dej.
46:05'
Vrána našel křížnou přihrávkou z levé strany najíždějícího Zahradníčka, který ale ani nadvakrát nepřekonal Svobodu, byť druhý pokus byl spíš na odraz od betonu.
45:36'
Hrehorčák si vyměnil puk na pravé straně s Vránou a následně jej poslal na Svobodu. Ten přerušuje hru.
44:58'
Icing domácích vrací hru před Kváču.
44:46'
Třinečtí teď zastavili vítkovické pokusy o založení útočné akce a sbírají puk za vlastní brankou.
44:02'
Michal Kovařčík vyjel s pukem na holi od pravého mantinelu do střelecké pozice mezi kruhy, ale trefil jen horní tyč Svobodovy branky! Vhazuje se v útočné zóně Třince.
43:44'
Hrňa si vyměnil puk s Douderou a druhý jmenovaný pak chtěl příklepem propálit Svobodu. Vítkovický brankář pozorný.
43:29'
Po tvrdém souboji za třineckou brankou vyjel s pukem na holi Hrehorčák. Domácí nahodili do pásma, ale po zvláštním odrazu od zadních desek získali puk Vítkovičtí. Ti jej pak ale poslali na icing.
42:34'
Musil vybojoval puk v útočném pásmu a následně Polanský bekhendem zkoušel nabít mezi kruhy Chmielewskému. Hosté se ubránili a mají ve svém pásmu puk na holích.
41:46'
Oceláři jsou kompletní a v útočném pásmu. Rychlým vyjetím s pukem na holi zpoza branky nepřekvapil Svobodu Michal Kovařčík.
41:09'
Poté, co ve středním pásmu ztratil puk Roman, moc nechybělo, aby Kundrátek vysunul do úniku Matěje Stránského. Puk byl prudší a končí za brankou Svobody.
40:51'
Trškovi utíká puk do středního pásma, Oceláři se tak zadarmo osvobozují.
40:41'
Schleiss střílel, Marcinko vytečoval puk mimo trajektorii směrem na branku. Na třineckou střídačku následně kotouč dopravil Adamský.
40:06'
Hosté sice vyhráli buly, ale hned z modré čáry jim odpálil puk za jejich branku Musil.
40:01'
Připomeňme, že hosté budou třetí část hry začínat v početní převaze. V poměru čtyři na pět se bude hrát ještě 88 sekund, pokud se jim nepodaří vrátit vyloučeného Polanského na led dřív.
Hráči se z kabin vracejí na led. Za minutku začne třetí třetina.

Třetí třetina začne zhruba v 19:43.
Ve druhé třetině pokračoval dynamický hokej z první třetiny. Opticky byli možná aktivnější domácí, ale branku vstřelili hráči Vítkovic. Jediný gól vstřelil ve dvanácté minutě střelou z pravé strany od modré čáry Krenželok. Jinak šance pálili jak domácí, když se neprosadili z několika náznaků přečíslení nebo z velké šance, kterou měl Kofroň, tak hosté, kteří nevyužili přesilovou hru a čtvrtinu z druhé početní převahy (jejíž zbytek si tak přenesou do třetí třetiny). Gól nepadl ani z úniku Zdráhala nebo po několika závarech třineckých hokejistů po inkasované brance. Před třetí třetinou je tak vše otevřené.
40:00'
39:41'
Romanova střela z levého kruhu byla pro Kváču viditelná, takže třinecký brankář přerušuje hru.
39:29'
Trochu mimo hlavní proud hry vznikl druhý faul tohoto utkání. I druhým vyloučeným v zápase je třinecký hokejista, konkrétně Jiří Polanský za sekání. I druhá přesilovka v zápase tak bude pro Vítkovice.
38:48'
Vítkovice velmi rozvážně rozjížděly akci, ale skončily ve středním pásmu. Vystavily se totiž do ofsajdu.
38:19'
Po dalším dotírání třineckých hráčů přikryl Svoboda puk a následně vznikla drobná rozmíška několika hráčů. Nejaktivnější byli Vrána s Werbikem, vypadá to ale, že rozhodčí vše řeší jen domluvou. Vhazování před vítkovickou brankou.
37:58'
Tlak Ocelářů v útočném pásmu. Střela Gernáta nad po kombinaci s Vránou. Následně mezi kruhy promáchl Kundrátek.
37:10'
Další náznak situace dva na jednoho pro Třinec, Marcinkova přihrávka ale nenašla adresáta.
36:55'
Po čase pobyt Vítkovic v útočném pásmu. Šidlíkova tečovaná střela by nadělala Kváčovi problémy, nemířila ale do sítě.
36:04'
Ofsajd a vhazování ve středním pásmu.
35:47'
Následně ještě vyrobili před vítkovickou brankou závar Adamský s Polanským, ale hosté rychle transportovali hru před Kváču a vynutili si vhazování.
35:20'
Gernát vyzval křížnou přihrávkou ke skórování Kofroně, který ale puk trefil tak, že jej přesunující se Svoboda špičkou betonu vyrazil.
35:08'
Třinečtí si vyměňovali v útočném pásmu puk, ale členové Kovařčíkova útoku byli moc dotěrní a dostali se do Svobodova brankoviště. Vhazuje se v neutrální zóně.
34:41'
Hrehorčák centroval ze strany do Svobodova brankoviště, puk ale netečován skončil v rohu. Oceláři ale mají pásmo.
34:00'
Do samostatného úniku se dostal Zdráhal, ale jeho střela nemířila mezi Kváčovy tyče.
33:42'
Opakovanou Gernátovu střelu z pravého kruhu kryje Svoboda. Vhazování v obranné zóně Vítkovic.
33:22'
Oceláři drží pásmo, ale hosté je drží daleko od střeleckých pozic. Přihrávku Kundrátka zpoza branky na najíždějícího Gernáta vytečoval mimo jeho dosah Výtisk.
32'
Krenželok vystřelil a propálil od modré Kváču, 1:1
32:24'
Po ofsajdu Vítkovic se bude vhazovat ve středním pásmu a je vyhlášená druhá komerční přestávka druhé třetiny.
32:17'
Domácí se po inkasované brance snaží opět vyvinout aktivitu, ale nedokáží se delší čas udržet v útočném pásmu.
31:03'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Hosté po buly udrželi útočné pásmo, několikrát si vyměnili puk, putoval po modré čáře. Nakonec z pravé strany od modré čáry vystřelil DANIEL KRENŽELOK a jeho střela propadla Kváčovi do sítě. Asistence: Petr Šidlík. Stav utkání 1:1.
30:44'
Musil získal ve středním pásmu puk, pak jej ale poslal nepřesně na Marcinka a hra se stěhuje před Kváču.
30:16'
Hra se teď rychle přelévala ze strany na stranu. Po pobytu Vítkovic v pásmu se dostali dopředu Oceláři, ale nevyhověli si. Na druhé straně Bukartsovu střelu vyblokovali bránící třinečtí hráči, aby si díky několika přesným pasům vytvořili pozici dva na jednoho. Tu zakončil Galvinš střelou do Svobodovy lapačky.
29:13'
Po Chmielewského nahrnutí puku na Svobodu byli před vítkovickým brankovištěm Vrána se Stránským. Do šance se ale nedostali.
28:38'
Kundrátkova přihrávka na rozjetého Gernáta nebyla přesná a končí na icingu. Hra se stěhuje před Kváču.
27:50'
Hrehorčák dojel puk v útočném rohu a přihrál do střelecké pozice na levém křídle Kofroňovi. Jeho střela jen těsně minula pravou Svobodovu tyč.
27:28'
Domácí opět myslí na útočení, ale dvakrát se nepodařilo Kovařčíkově formaci vytvořit si střelecké pozice v útočném pásmu a hrozil z toho protiútok Vítkovic.
26:40'
Kvasnička nadále při střelecké chuti. Zejména poslední schovaná střela nadělala Kváčovi starosti.
26:12'
Kvasnička teď dvakrát střílel od modré. Poprvé nad, podruhé si jeho střelu našel Kváča vyrážečkou.
25:33'
Třinec teď Draveckým s Marcinkem držel puk v útočném pásmu. Druhý jmenovaný se prokličkoval až do střelecké pozice, puk do ochranné sítě vytečoval Trška.
24:57'
Bukarts dostal přihrávku před branku, kde byl úplně sám, situace ale vybruslil do strany a Kváča mu vykryl střelecký úhel.
24:42'
Prvním vyloučeným zápasu je Michal Kovařčík, který zasáhl vysokou holí Bodáka a dostal za to dvě minuty.
24:38'
Nápaditá akce Třince! Hned po buly nahrával Gernát Hrehorčákovi, který stál mezi kruhy, a jeho střela z první Svobodu hodně protáhla!
24:34'
Gernátovu střelu od modré vytečoval mimo branku Trška. Následně střílel z úhlu Hrehorčák a Svoboda při zákroku posunul branku. Rozhodčí to ale vyhodnotili tak, že branka dobře nedržela a vítkovického brankáře netrestají. Branka se musí převrtat, takže to tak bude.
23:51'
V situaci dva na jednoho neměl Dravecký moc prostoru jak nahrát svému spoluhráči, který byl mezi kruhy sám, jeho centr skrz brankoviště odrazil příložníkem Svoboda.
22:40'
Oceláři ztratili puk v útočném pásmu a po pravé straně jej táhl Guman. Jeho svižnou střelu z jízdy Kváča jen doprovázel očima nad branku.
22:10'
Polanský nabíjel Adamskému na modrou na střelu z první, tomu ale rána nesedla a puk skončil ve středním pásmu.
21:44'
Kovařčíkova formace teď drží hru v útočném pásmu, Ondřej ale nevyšel ze souboje s Dejem za brankou vítězně.
21:08'
Hrehorčák prodloužil puk v útočném pásmu rukou a rozhodčím to neuniklo. Hra je vykázána do středního pásma.
20:46'
Po vyhraném buly vyzkoušel pozornost otřeseného Svobody od modré Doudera.
20:38'
První pobyt v útočném pásmu započítali Oceláři. Následně se zrodily dvě velké šance! Akci Kvasnička – Bukarts zakončil prvně jmenovaný střelou, kterou Kundrátek ztečoval na Kváčovy betony. Na druhé straně postupoval po levém křídle Matěj Stránský a jeho svižnou střelu těžce rozdýchává Svoboda.
20:01'
Oba týmy už krouží po ledové ploše, druhá třetina začne za minutu.

Trestné minuty 0:0
Druhá třetina bude zahájena cca v 18:49.
První třetina třetího moravskoslezského derby sezóny nabídla hokej hraný ve velmi svižném tempu. Oba týmy bruslařsky zahájily utkání velmi aktivně, ale šance se rodily spíše na začátku třetiny. Šance měli Hrehorčák nebo Marcinko, na druhé straně tečující Šidlík. V následujícím průběhu první třetiny byli aktivnější hosté, ale do mnoha vyložených příležitostí se nedostali, snad s výjimkou tutovky Šidlíka. Dvě minuty před koncem vybojoval Musil u pravého hrazení puk pro střílejícího Vránu, který nedal Svobodovi šanci. Tato situace určila skóre první třetiny.
20:00'
19'
Vránovo nahození končí v síti, 1:0
19:58'
Poslední centr Baláže ze strany do branoviště adresáta nenašel.
19:28'
Teď drží soupeře v pásmu Kovařčíkova formace. Mezi kruhy si na centr od mantinelu nebezpečně sjížděl Zahradníček, puk mu ale hůl přeskočil.
18:44'
Třinečtí jsou po vstřelené brance aktivní, ale zatím honí puky pouze po mantinelech útočného pásma.
18:02'
Diváci ve Werk areně vidí první gól zápasu! Poté, co u pravého mantinelu vybojoval Musil puk, prostřelil utaženou střelou z vrcholu pravého kruhu brankáře Svobodu PETR VRÁNA. Asistence: David Musil. Stav utkání 1:0.
17:42'
Pasáž, kdy se oba týmy snažily dostat do zakončení, ale ani jednomu se to nepodařilo. Vše odstartovala Zahradníčkova střela od modré, kdy trefil vítkovického Baláže.
16:40'
Malletův centr do brankoviště zahájil další pobyt Vítkovic v útočném pásmu. Situace ale pro Třinec čistí Kundrátek.
15:35'
Po Zdráhalově střele z úhlu udržel Kváča puk u pravé tyče. Moc nechybělo a v miniaturním prostoru mezi vyrážečkou a tyčí proklouzl do sítě.
15:07'
Hosté za aktivitu zatím nejsou odměněni. Chybí přesnost v závěrečných přihrávkách. Naopak na druhé straně se rýsovala šance pro Chmielewského, byl ale při kličce do zakončení odzbrojen.
14:15'
Naopak zakázaným uvolněním se teď provinili domácí hráči. Bude se vhazovat před Kváčou.
13:41'
Třinec vyhrál buly v útočném pásmu a po něm střílel nepřesně Kundrátek. Hosté se pak osvobodili a vypadalo to, že poslali puk jen na icing. Baláž ale donutil Kváču rozehrát.
13:17'
Vítkovičtí jsou teď aktivnější a Třinec se snaží aspoň se dlouho nezdržovat hrou ve vlastním pásmu. Teď získali domácí po delším čase vhazování u Svobody, což je dílčí úspěch. Je ohlášená druhá komerční přestávka.
12:12'
Zdráhal ukořistil puk ve středním pásmu a slalomem se chtěl dostat až ke Kváčovi, ale před třineckou brankou sklapla pas Galvinš – Michal Kovařčík.
11:38'
Bukarts protečoval pas ze středního pásma do jízdy Schleissovi, ten ale s pukem skončil v rohu a následně se kotouč dostal z útočného pásma Vítkovic.
10:52'
Po Chmielewského hrubici se zjevil ve stoprocentní šanci sám před Kváčou Šidlík. Obránce Vítkovic ale byl možná natolik překvapen námazem, který dostal na svou hůl, že jej Kváča vychytal.
10:29'
Rozehrávka Ocelářů teď vypadala velmi kostrbatě, ale ani hosté nedošli dál než do středního pásma.
09:28'
Teď drží puk rozhodně častěji na holích Vítkovičtí. Teď ale narazili ještě před vstupem do útočného pásma, Gregorc následně své spoluhráče vystavil do ofsajdu.
08:40'
Krenželokova střela prolétla nebezpečně blízko třech třineckých tyčí, končí ale na zadních deskách.
08:22'
Situace dva na jednoho pro Třinec, kterou ale domácí moc dobře nevyřešili. Dravecký dal na druhou stranu Marcinko, ale jeho střela byla zpožděná a nepřesná.
08:06'
Musil chyboval při rozehrávce ve vlastním pásmu a byla z toho nadějná situace pro Vítkovice. Nejprve střílel Werbik, následně další dvě střely vyrazili třinečtí obránci a poté hru přerušil Kváča.
07:20'
Dejovu nepříjemnou střelu k tyči musel Kváča vyrazit svými betony mimo branku.
07:04'
Třinečtí zavezli hru do útočného pásma, po vyražené střele Michala Kovařčíka se k dorážce nedostal Hrehorčák. Při následném protiútoku vystavil své kolegy do ofsajdu Razgals.
06:43'
Ofsajd Vítkovic a první komerční přestávka utkání. Sledujeme pasáž zápasu, kdy převažují nepřesnosti na obou stranách.
05:55'
Hosté se drželi v pásmu, ale Roman musel s pukem na holi vyjet do neutrální zóny.
05:24'
Oba týmy střídají a hosté rozehrávají zpoza vlastní branky.
04:19'
Krenželokovu střelu od modré tečoval těsně nad třineckou branku Mallet.
04:14'
Hosté se nastěhovali do útočného pásma a když se puk zjevil před Kváčou, třinecký brankář po něm skočil a přerušil hru.
03:49'
Hrňa přenechal na levé straně puk za sebou jedoucímu Marcinkovi, který si vybruslil až před Svobodu, hostující brankář je ale bezchybný.
03:39'
Chmielewski ztratil v útočném pásmu puk. Hosté přenesli hru do své útočné zóny, ale s Bukartsovým pokusem z úhlu neměl Kváča problém.
02:55'
Dvě vhazování po sobě v útočném pásmu Třince. Nejprve po zakázaném uvolnění hostů, pak poté, co se puk ocitl na střídačce hostujícího celku.
02:22'
Šidlíkovo nahození od modré tečoval nepříjemně pro třineckého brankáře Guman. Kváča nakonec ve spolupráci s obranou brankoviště, kde puk zůstal, vyčistil.
01:39'
Schleiss ztratil v útočném pásmu puk a Kovařčíkova formace se ihned dostala do útočné zóny. Hrehorčák si nakonec s pukem na holi vybruslil až před Svobodu, ale ten jeho střeleckou pozici ustál.
01:08'
Marcinkova formace se drží v pásmu, ale hlavně bojovala o puk v rohu. Po rychlém ťukesu Hrni s Marcinkem měl Dravecký těžkou roli na zakončení u levé tyče.
00:42'
Zakázané uvolnění Vítkovic poprvé přestěhuje hru před Svobodu.
00:15'
První pobyt v útočném pásmu počítají hráči Vítkovic. Bukarts ale od mantinelu nikoho nenašel a Oceláři se osvobozují.
00:01'
Oba týmy jsou již seřazeny na modrých čarách, kapitáni Martin Adamský a Jan Výtisk si potřesou pravicemi a utkání za malý moment začne.

HC Oceláři Třinec: Kváča (Malík) – Kundrátek, Gernát, M. Doudera, Zahradníček, D. Musil, Galvinš – Chmielewski, P. Vrána (A), M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Dravecký (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Kofroň, Polanský, Adamský (C) – Hladonik.

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Šidlík, Kvasnička, Trška, Bodák, Výtisk (C), D. Krenželok, Gregorc – Roberts Bukarts, O. Roman, Schleiss – Lakatoš, Š. Stránský (A), P. Zdráhal – Dej (A), Mallet, Razgals – Baláž, Werbik, Guman.

Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Lhotský, J. Svoboda.
Z kabiny Vítkovic

Vítkovičtí zažívají zvláštní období. Přestože z posledních deseti zápasů dokázali pouze jedinkrát vyhrát za tři body, nemohou říct, že se jim nedaří. Dokáží totiž vyhrávat remízové zápasy. Z posledních deseti utkání hned šest skončilo po šedesáti minutách nerozhodným výsledkem a svěřenci trenéra Petra následně v prodloužení či nájezdech dokázali pětkrát zvítězit. A to včetně posledních dvou utkání, kdy Ostravané prohrávali o tři (s Kometou), resp. o dva (s Pardubicemi) góly a oba zápasy měly podobný scénář – na vyrovnání se gólem ze hry podílel Bukarts, který následně penaltový rozstřel rozhodl.

Forma v posledních 5 zápasech: V – V – P – P – V
Forma v posledních 10 zápasech: 1-5-1-3, skóre 29:29, 14 bodů
Pozice v tabulce: 8.
Bilance: 20 zápasů, 4-6-3-7, skóre 53:63, 27 bodů
Bilance venku: 8 zápasů, 2-2-0-4, skóre 20:25, 10 bodů
Nejproduktivnější hráč: Roberts Bukarts 21 (10+11)
Nejlepší střelec: Roberts Bukarts 10

Poslední zápas Vítkovic:

17. listopadu 2019: HC Vítkovice Ridera – HC Dynamo Pardubice 3:2 po sam. náj. (0:1, 0:1, 2:0/0:0)
Branky a nahrávky: 43. Roberts Bukarts (O. Roman, M. Svoboda), 49. Š. Stránský (P. Zdráhal), rozhodující sam. náj. Roberts Bukarts – 14. Beran (J. Zdráhal, D. Kindl), 36. M. Látal
Z kabiny Ocelářů

Oceláři momentálně zažívají velmi slušné období. Po debaklu v Plzni z následujících šesti utkání nevyhráli pouze doma se Spartou. Zbylých pět zápasů vyhráli a to včetně vysoké výhry na Kladně, „nulových“ zápasů s Litvínovem a Mladou Boleslaví, dominantního výkonu v Hradci Králové a šesti branek Kometě Brno. Třinečtí pokračují ve čtyřzápasové domácí sérii, jejímž byl zápas s Kometou prvním dílem.

Forma v posledních 5 zápasech: V – V – V – V – P
Forma v posledních 10 zápasech: 6-0-1-3, skóre 32:22, 19 bodů
Pozice v tabulce: 2.
Bilance: 21 zápasů, 12-1-2-6, skóre 76:52, 40 bodů
Bilance doma: 10 zápasů, 8-1-0-1, skóre 42:18, 26 bodů
Nejproduktivnější hráč: Michal Kovařčík 18 (8+10)
Nejlepší střelec: Tomáš Marcinko 10

Poslední zápas Třince:

19. listopadu 2019: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. O. Kovařčík (Hrehorčák, Zahradníček), 7. M. Stránský (Kundrátek, Gernát), 14. Chmielewski (M. Stránský, Kundrátek), 28. Gernát (O. Kovařčík, Hrehorčák), 36. M. Stránský (P. Vrána, Gernát), 48. M. Kovařčík (P. Vrána, M. Stránský) – 20. Kucsera (J. Hruška, Plekanec), 34. Zaťovič (O. Němec, P. Holík), 49. Karel Plášek ml. (Štencel)
Vzájemné zápasy v této sezóně

Historie derby utkání v této sezóně má za sebou již dvě kapitoly. Prvním vzájemným měřením sil byl zápas 33. kola, který musel být předehrán ze dvou důvodů – Třinečtí v původním termínu totiž budou na Spenglerově poháru a zároveň se ve vítkovické aréně koná juniorské mistrovství světa. První zápas měl senzační koncovku. Oceláři vedli ještě čtyři a půl minuty před koncem o dvě branky, ale nakonec si zápas v posledních sekundách nechali protéct mezi prsty. Druhé utkání již zvládli zkušeněji. Přestože nechali domácí dvakrát stáhnout tříbrankové vedení na rozdíl jediného gólu (z 0:3 na 2:3 a z 2:5 na 4:5), nakonec si domů odvezli všechny tři body.

17. září 2019: HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 29. Lakatoš (Roberts Bukarts, Šidlík), 56. Kurovský (Schleiss, Vopelka), 58. Roberts Bukarts, 60. Dej (Roberts Bukarts) – 14. Marcinko (Hrňa, Gernát), 41. P. Vrána (Chmielewski, M. Stránský), 53. Marcinko (Gernát, Hrňa)

3. října 2019: HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec 4:6 (0:2, 2:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 32. Dej (Roberts Bukarts, O. Roman), 38. Roberts Bukarts z trestného střílení, 45. T. Černý (O. Roman), 53. O. Roman (Trška, Roberts Bukarts) – 7. M. Doudera (A. Nestrašil, M. Stránský), 17. Roth (M. Doudera, A. Nestrašil), 21. Dravecký (D. Musil, Marcinko), 43. Roth (M. Doudera, A. Nestrašil), 45. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Hrehorčák), 59. Dravecký (Galvinš)
Předehrávané utkání 20. kola Tipsport extraligy, které se hraje o den dřív než je úřední termín dvacátého pokračování základní části soutěže, tedy ve čtvrtek 21. listopadu, bude již třetím derby mezi třineckými a vítkovickými hokejisty. Předchozí dvě se odehrála v Ostravě v rozmezí pouhých šestnácti dnů na přelomu září a října. Utkání ve třinecké WERK ARENĚ začíná v 18 hodin.