Tipsport Extraliga - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Plzeň - 15. listopadu 2020   17:00

Č. Budějovice
48:10' Pýcha (R. Přikryl)
1:5
(0:2, 0:1, 1:2)
Plzeň
09:05' Kracík  (Rob, Stach) • 19:53' P. Musil  (Gulaš, Čerešňák) • 22:20' P. Musil  (Suchý, Gulaš) • 46:01' Stříteský  (Gulaš) • 51:03' Čerešňák  (Suchý, Mertl)
Hejduk, Pilný – Lučan, Kis
Budvar aréna
Plzeň

České Budějovice - Plzeň: Čerešňákova dělovka od modré skončila za Čiliakem, 1:5

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek neděle.
Máme za sebou utkání 18. kola Tipsport extraligy mezi domácími Českými Budějovicemi a Plzní. Vedoucí tým tabulky od první třetiny dokazoval, že je po právu na špici soutěže a utkání dovedl do vítězného konce. Třemi body se blýskl Milan Gulaš, konkrétně třemi asistencemi. Jediným střelcem Motoru se stal kapitán Pavel Pýcha, který obral Dominika Frodla o čisté konto. Hattrick v dnešním utkání mohl završit Pavel Musil, ale nedokázal využít trestné střílení.
59:57'
Poslední akce z hokejek plzeňských hráčů skončila neúspěšně. O chvíli později zní závěrečná siréna.
59:20'
Na ledě se již jen a pouze dohrává. Plzeň teď držela puk docela dlouho, zastavil jí však až ofsajd.
58:53'
Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Karel Plášil – 2 min., podrážení).
58:34'
Karel Plášil nahrál Martinu Novákovi, který vypálil z levého kruhu, ale Frodl vyrazil Betonem.
58:13'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Milan Gulaš – 2 min., hrubost).
57:40'
Karel Plášil zavážel kotouč do útočného pásma, ovšem před hranicí modré čáry přibrzdil a vystavil svůj tým do ofsajdu.
57:26'
Plzeň pokračuje v tlaku v útočném pásmu. Utkání je prakticky rozhodnuto. Navíc rozhodčí píská zakázané uvolnění.
56:44'
Pavel Pýcha neudržel modrou čáru a útočnou akci Plzně tak zakládá Pour.
56:02'
Matouš Venkrbec měl na druhé straně úplně volného Jonáka, ale rozhodl se vypálit z ostrého úhlu sám a Frodl jeho pokus zneškodnil.
55:34'
Ondřej Slováček hledal na druhé straně Daniela Voženílka, ale tomu puk utekl.
55:01'
Budějovice se opět osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.
54:15'
Na pravé straně byl úplně volný Luboš Rob! ten dostal přihrávku a střelou z první, naštěstí pro domácí, našel hruď Čiliaka.
54:01'
Martin beránek teď šikovně dostal puk z obranného pásma a pokusil se zaútočit. Hostující obrana ho však odstavila.
53:31'
Peter Čerešňák vyzkoušel pozornost Čiliaka střelou příklepem od modré. Domácí brankář další puk ve své síti nepřipustil.
52'
Čerešňákova dělovka od modré skončila za Čiliakem, 1:5
52:58'
Tomáš Mertl zariskoval a dopředu tak může Slováček. Jeho pokus však byl neúspěšný.
52:22'
Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Albert Michnáč – 2 min., hákování).
52:10'
Budějovice se snaží dostat do útočné třetiny, ale stále se jim to moc nedaří. Navíc rozhodčí píská zakázané uvolnění.
51:03'
Plzeň právě vstřelila branku!
PETER ČEREŠŇÁK dostal přihrávku na modrou čáru a střelou z první čistě trefil mezeru nad ramenem Čiliaka! Asistence: Filip Suchý a Tomáš Mertl.
50:25'
Milan Gulaš mohl střílet, přenechal však puk Čerešňákovi, který pokračuje v útočné akci.
49'
Kalvachova přízemní standardka zamířila těsně vedle
49:55'
Novák přihrál Pavlovi, který však nastřelil pouze clonícího hráče.
49:27'
Petr Straka se pokoušel dorážet před Čiliakem, ten však puk schoval do rukavice.
49:20'
Ještě 40 sekund budeme svědky hry čtyři na čtyři.
48:48'
Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Roman Přikryl – 2 min., podrážení).
48:10'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Přeci jen Frodl dnes neudrží čisté konto! PAVEL PÝCHA si několikrát vyměnil kotouč s Romanem Přikrylem a nakonec se rozhodl mezi kruhy vypálit. Jeho pokus prošel pod rukou Dominika Frodla! Asistence: Roman Přikryl.
47'
Stříteský na třetí pokus dostal puk za Čiliaka, 0:4
47:49'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jakub Pour – 2 min., podrážení).
47:40'
Jakub Pour osvobodil Plzeň, mezitím rozhodčí signalizuje další trest právě pro Poura.
47:15'
Petr Kodýtek si teď špatně rozuměl se svým spoluhráčem a těžit z toho může Motor.
46:46'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Roman Vráblík – 2 min., sekání).
46:40'
Roman Přikryl opět pálil, ale jeho pokus nebyl nebezpečný.
46:01'
Čtvrtý gól v brance Motoru. MATĚJ STŘÍTESKÝ si šikovně všiml povalujícího se puku a až napodruhé dokázal Čiliaka překonat. Asistence: Milan Gulaš.
45:57'
Tomáš Mertl posílal puk před úplně prázdnou bránu, ale na puk nikdo nedosáhl!
45:24'
Tomáš Mertl se snažil najít Milana Gulaše, ale ve středním pásmu zasáhl dobře jeden z obránců.
44:55'
Přesilovka Motoru právě skončila, Plzeň i tak ale vyhodila na zakázané uvolnění.
44:27'
Albert Michnáč střílel ze středu hřiště a Frodl se musel opravdu činit, aby neinkasoval!
43'
43:58'
Roman Přikryl se pokusil přihrát přes střed hřiště, ale nepovedlo se mu to a Plzeň se osvobozuje.
43:15'
Přikryl se pokusil po přihrávce Pýchy vypálit, ale střela mu nesedla.
42:41'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (David Stach – 2 min., podrážení).
42:34'
David Stach střílel z pravého kruhu a Čiliak vyrazil špičkou betonu.
42:13'
Píská se postavení mimo hru hostujícího týmu.
41:40'
David Jiříček rozehrává již poněkolikáté z obranného pásma. Jeho předchozí pokusy nedopadly nejlépe.
41:08'
Doležal hledal spoluhráče před brankou, ale jeho nabídku nikdo nezachytil.
40:24'
Pavel Pýcha po menších problémech nakonec dostal puk do středního pásma, ale hraje opět Plzeň.
40:12'
Plzeň se hned zkraje dopouští zakázaného uvolnění.
40:01'
Máme za sebou druhou třetinu utkání z českobudějovické Budvar arény, ve které jsme viděli pouze jednu branku a to z hole hráčů Plzně. ve 23. minutě se prosadil Pavel Musil, který ve 27. minutě stanul i proti Markovi Čiliakovi v samostatném střílení, hattrick však nezavršil.
40:00'
39:54'
Budějovice se sice drží v útočném pásmu, ale v této třetině se pravděpodobně již nic zajímavého nestane.
39:09'
Plzeň se opět osvobodila a to znamená konec přesilovky a pomalu i třetiny.
38:58'
Michnáč střílel od modré na dorážku, ale puk se po zásahu ocitl v rohu.
38:14'
Roman přikryl pálil z první, ale jeho pokus minul branku.
37:57'
Pavel Pýcha mířil do pravého horního rohu branky, ale vyrážečka Frodla byla na místě.
37:24'
Budějovice prohráli buly a Plzeň okamžitě vyhazuje.
37:09'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Viktor Lang – 2 min., podrážení).
36:55'
Budějovice po delší době opět v útočném pásmu. Jejich akci však zkazil Frodl.
35:58'
Plzeň se dostala do obrovského tlaku! Milan Gulaš ale nakonec nevystřelil a to se celé akci stalo trnem v oku.
35:11'
Gulaš zkoušel přihrávku na Suchého, ale tomu se touš zamotal pod nohama.
34:51'
Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Niklas Pavel – 2 min., držení).
34:34'
Zdeněk Doležal se snažil najít spoluhráče na druhé straně, ale puk skončil až v druhém rohu.
33:30'
A opět Roman Vráblík! Tentokrát se dostal až před Čiliaka a bekhendem našel vyrážečku.
33:02'
Roman Vráblík střílel od modré, dnes již poněkolikáté, ale Čiliak schoval puk do lapačky.
32:24'
Luboš Rob protečoval do útočného pásma a od vlastní brány zakládá Plášil.
32:06'
Puk na tribuně, následuje komerční přestávka.
31:34'
Matyáš Kantner nedokázal propasírovat přihrávku na druhou stranu a nakonec je pískán ofsajd.
31:00'
Poslední sekundy přesilovky a Milan Gulaš vyhazuje do obranného pásma domácích.
30:29'
Pavel Pýcha zkoušel nahodit, ale jeho pokus zblokoval Straka.
29:50'
Matouš Venkrbec se dostal do dobré příležitosti, ale jeho pokus skončil pouze na betonu Frodla.
29:20'
Karel Plášil sice stihl puk ještě v útočném pásmu, následně se ale Plzeň osvobodila.
29:02'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Tomáš Mertl – 2 min., podrážení).
29:02'
Tomáš Mertl nedokázal propasírovat puk z vlastního obranného pásma a bude vyloučen za následný zákrok.
28:40'
Čiliak musel přikrýt puk a raději přerušit hru. Zdálky se totiž blížilo klubko protivníků.
27:57'
Budějovice se opět v útočném pásmu neudržely. Do přečíslení se tak dostali Kodýtek se Strakou, ale druhý jmenovaný netrefil nabídku.
26:45'
Pavel Musil našel pouze lapačku Čiliaka!
26:45'
Tak vyloučení se nekoná! Za hákování hlavní rozhodčí zkřížil ruce nad hlavou a budeme svědky trestného střílení!
26:30'
Domácí opět půjdou do čtyř. Hlavní rozhodčí signalizuje trest.
25:58'
Mertl se dostal do šance dva na jednoho, ale puk mu utekl a skončil v rohu.
25:12'
O puk se teď bojuje u modré čáry Plzně. Do šance se posléze mohl dostat Doležal, ale nakonec pouze nahodil za branku.
24:46'
Lukáš Kaňák teď vyhodil z obranného pásma pouze za cenu zakázaného uvolnění.
24:04'
Budějovice se sice dostaly do tlaku, ale jejich snažení k žádné vělké přílžitosti nevede.
23:15'
Connor Allen nahazoval na Frodla přes klubko stínících hráčů, ale Frodl nadále stoprocetní.
22:20'
Druhý gól v přesilovce! Filip Suchý nahrával přes osu hřiště ke vzdálenější tyči na PAVLA MUSILA, který sice nahrávku netrefil, ale puk se mu příhodně odrazil a dopravil ho do prázdné branky! Asistence: Filip Suchý a Milan Gulaš.
22:08'
Tomáš Mertl vyhrál buly a puk si hned přebral Gulaš. Hosté nadále pokračují v kombinaci v útočném pásmu.
21:54'
Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Zdeněk Doležal – 2 min., hrubost).
21:24'
Pavel Pýcha zkusil nahodit puk, ale trefil pouze Viktora Langa.
20'
20:39'
Christov teď mohl jít dopředu, ale plzeňský obránce mu puk za modrou čárou odebral.
20:07'
Plzeň zahájila třetinu hned v útočném pásmu po vyhrané buly.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:51.
Máme za sebou první třetinu, které nebyla na velké šance příliš bohatá. Aktivnější na puku byl domácí Motor, ale jeho tlak se mu z počátku utkání proměnit v gól nepodařilo. Plzeň ovšem svými výpady byla nebezpečnější a i díky jednomu gólu v přesilovce vede po první dvacetiminutovce o dvě branky.
20'
20:00'
19:53'
Milan Gulaš dostal puk na levém kruhu a poslal puk na branku, který tečoval PAVEL MUSIL a Plzeň se tak dostává do dvoubrankového vedení. Asistence: Milan Gulaš a Peter Čerešňák.
19:33'
Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Niklas Pavel – 2 min., vražení na hrazení).
19:04'
Poslední minuta základní hrací doby a na ledové ploše vidíme jedno přečíslení za druhým. Navíc se bude potřetí v utkání vylučovat.
18:24'
Přečíslení Plzně tři na dva neskončilo podle představ. Do stejné příležitosti se dostali i domácí, ale Christov netrefil zařízení.
17:35'
Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou. Větší šance zatím nepřišla.
16:48'
Marek Čiliak si málem sám zavařil. Po špatné rozehrávce měl co dělat, aby se stihl vrátit do branky.
16:16'
Velká šance Motoru! Zdeněk Doležal před brankou hledal Niklase Pavla, ale tomu na poslední chvíli zvednul jeden z obránců hokejku!
15:59'
Roman Vráblík vypálil tvrdou ránu od modré, ale Čiliakova lapačka byla připravená.
15:25'
Matyáš Kantner nahrával před branku, ale René Vydarený na poslední chvíli šanci hostů překazil.
14:40'
Po komerční přestávce se Budějovice chvíli držely v pásmu, ale Pavel nezachytil přihrávku a do šance se hned dostala Plzeň. Čiliakovi sice puk propadl, ale naštěstí se nedostal až do branky.
13:37'
Slováček teď nastřeloval puk před branku Frodla, ale jeho nabídka minula všechny hole a nakonec i branku.
12:47'
Roman Vráblík dovezl puk za Čiliakovu branku. Ke větší šanci se ale zatím hosté nedostali.
12:04'
Plzeň pokračuje v tlaku v útočném pásmu, na ledě je nyní Stachova formace.
11:53'
Milan Gulaš nejdřív zkusil pozornost Čiliaka a poté bojoval o puk v rohu kluziště, kde ho tvrdě atakoval Niklas Pavel.
11:23'
Milan Gulaš teď vystřelil z pravého kruhu a o dorážku se pokoušel Filip Suchý, ale branku přestřelil!
10'
10:59'
Milan Gulaš si teď nerozuměl s jedním z obránců a málem z toho byla šance Motoru.
10:24'
Plzeň se usadila v útočném pásmu Motoru, ale puk si vzal Václav Karabáček a zavezl kotouč na druhou stranu.
09:05'
JAROSLAV KRACÍK se úplně osamocený ocitl před Markem Čiliakem a dokázal najít skulinku mezi jeho betony! Asistence: Luboš Rob a David Stach.
08:48'
Plášilovi teď propadl puk na modré a do akce mohla jít plzeňská trojice, ovšem Čiliak rozehrál.
08:10'
Milan Gulaš si nabruslil do útočného pásma a vypálil z kruhu. Jeho pokus skončil na tyčce!
07:40'
Oba dva týmy již hrají v plném počtu, zatím je více zaměstnaná obrana Plzně, ale Motoru se nedaří dostat do větší šance.
Niklas Pavel vyslal skákavý kotouč na Frodla, ale ten si s ním bez větších problémů poradil.
07:10'
Martin Novák pokazil přihrávku a Motor musí opět zakládat od Čiliaka.
06:14'
Českým Budějovicím se nedaří rozestavit přesilovkové postavení. Pavel Pýcha nabil Doležalovi, ale jeho pokus vyrazil Frodl betonem.
05:48'
Pavel Pýcha zakládá napodruhé útočnou akci domácích, první skončila vyhozením Plzně.
05:08'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Luboš Rob – 2 min., příliš mnoho hráčů).
05:07'
Plzeňští hokejisté se mohli dostat konečně do přesilovky, ale na ledě se jich v jednu dobu objevilo šest.
04:48'
Nahození Vydareného skončilo za brankou Plzně a hosté rozehrávají.
04:15'
Zdeněk Doležal v akci 3 na 2 vzal zakončení na sebe, ale Frodl pohodově puk stopil.
03:28'
Plzeňští hráči se drží na puku, Budík teď zavezl puk do útočného pásma, ale Budějovice ho o puk obraly.
03:00'
Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Václav Karabáček – 2 min., vysoká hůl).
02:39'
Motor se drží v útočném pásmu, Plášil zkoušel štěstí od modré, ale nepodařilo se mu soupeři zavařit.
02:21'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jaroslav Kracík – 2 min., hákování).
02:20'
Albert Michnáč se dostal z bule hned do útoku.
02:14'
Niklas Pavel teď špatně rozehrál a o puk se bojuje ve středním pásmu, následně se píská ofsajd Plzně.
01:27'
Pavel Pýcha se dostal ke střele u modré čáry, ale branku netrefil.
01:01'
Vít Jonák se snažil prosadit za brankou Dominika Frodla, ale byl neúspěšný.
00:27'
První střela Plzně jednoho z obránců, Čiliak chytá.
00:05'
Utkání právě odstartovalo a jako první se puku zmocnila Plzeň.
00:01'
Oba dva týmy již nastupují na ledovou plochu, za malou chvíli by se mělo začít.
Hráči se již rozcvičují na ledové ploše, utkání začne za necelých 24 minut!

Madeta Motor České Budějovice: Čiliak (Patera) – Plášil, Vydarený (A), Slováček, Pýcha (C), Allen, Pavel – Beránek, Venkrbec, Christov – Z. Doležal, R. Přikryl, M. Novák (A) – D. Voženílek, Raška I, Michnáč – Karabáček, Prokeš, Jonák.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – Lang, Jiříček, Budík, Čerešňák, Vráblík, Stříteský – Suchý, Mertl (A), Gulaš (C) – Pour, P. Musil, Kantner – Stach, Kracík, Rob – Straka (A), Kodýtek, Přikryl.

Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Lučan, Kis.
HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté si vedou v extralize podstatně lépe než jejich aktuální protějšek. V tabulce se nachází na prvním místě s čtyřbodovým náskokem na druhou Spartu. Pro tým z jihu Čech tak bude celek ze západu největší možnou zkouškou. Milan Gulaš s Tomášem Mertlem a Petrem Strakou uzavírají top pět nejproduktivnějších hráčů aktuálního ročníku. Druhý jmenovaný zároveň plní roli nejlepšího střelce Tipsport extraligy.

V pátečním kole Plzeň urvala dva body v domácím střetnutí s Litvínovem a úplná spokojenost s výkonem v jejích řadách nepanovala. "Je to pro nás poučení, příště musíme hrát tak, abychom řídili tempo zápasu my," hodnotil Roman Vráblík. Ten patří k hráčům soupeře, kteří pochází z českobudějovické hokejové líhně. Vedle něj je to pak Gulaš, Mertl a Rob. "My s klukama vlastně jedeme domů. Moc se na zápas těšíme," vzkazuje Vráblík.
Madeta Motor České Budějovice

Jihočeský mančaft stále čeká na svou první výhru v soutěži, ačkoliv k ní již několikrát měl opravdu blízko. V domácím zápase s Mladou Boleslaví padli svěřenci Václava Prospala až v prodloužení po smolné prohře o dva dny dříve ve třetí třetině proti Karlovým Varům. Právě na ledě karlovarské Energie se Motor představil naposledy a i nakonec po nadějném vedení o dva góly na body nedosáhl.

Pro Madetu Motor je utkání s Plzní výzvou. Svěřenci Václava Prospala mají v živé paměti, že se soupeřem hráli v poslední době tři vyrovnané duely. V srpnovém pohárovém utkání Motor doma vyhrál 4:2. V odvetě Jihočeši na plzeňském ledě padli 3:5. A v extralize Jihočeši v Plzni vedli do 47. minuty, rozhodující gól pak schytali v 59. minutě.
Dobrý den, jméno mé je Jiří Michal a vítám Vás u online přenosu 18. kola Tipsport extraligy ledního hokeje mezi domácími Českými Budějovicemi a plzeňskou Škodovkou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.