Tipsport Extraliga - Základní část - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Vítkovice - 10. ledna 2021   15:30

K. Vary
49:30' D. Kaše (M. Rohan, Flek)
1:4
(0:2, 0:1, 1:1)
Vítkovice
10:39' J. Mikyska   • 17:04' Dočekal  (Werbik, L. Kovář) • 39:35' L. Krenželok  (Lakatoš) • 47:10' M. Kalus  (Mallet)
K. Vary
Pešina, Svoboda – Brejcha, Gerát
KV Arena, Karlovy Vary
Vítkovice

Karlovy Vary - Vítkovice: Čestný zásah. Z dorážky zmírnil porážku Energie Kaše, 1:4

Je tu konec! Dnešní utkání sice moc divácky atraktivní podívanou nenabídlo, ale o góly rozhodně nebylo nouze. Vítkovičtí bránili své obranné pásmo velmi statečně a energetikům zrovna moc prostoru nenabídli. Hostům velmi pomohl náskok z první části, kdy se gólově prosadili hned dvakrát. Vítkovice tak s novými posilami bere další důležitě a druhou výhru v řadě.
Ode mě to je pro dnešek a na počtenou se s vámi loučí Vlastimil Mourek.
59:25'
Karlovarští riskují bez brankáře!
58:39'
Jakub Lauko (KVA) a Jan Schleiss (VIT) svedli potyčku v rohu kluziště a od sudích inkasují za hrubost každý po dvou minutách na trestné lavici.
57:59'
57:39'
Hosté kryjí Skuhravého střelu a mají kotouč ve své moci.
56:59'
Koblasovu dělovku z levého kruhu Dolejš lapil.
55:59'
A Vítkovice jdou do tří! Za podražení putuje na trestnou lavici Roman Polák (VIT).
55:50'
Hosté vyhazují a mohou v klidu střídat.
54:42'
Šenkeříkova střela od modré skončila v Dolejšových betonech.
54:19'
Jan Hruška (VIT) rukou vyhodil kotouč do ochranné sítě a inkasuje dvě trestné minuty.
53:49'
Pyrochta zpoza kruhu provětral Novotného betony.
53:02'
Energetici vyčkávají v útočném pásmu na vhodný moment pro střelu.
51:54'
Dej střílel z levé strany, Novotný jeho pokus vyrazil.
51:02'
Domácí se snaží něco udělat s dosavadním stavem a tlačí na Vítkovice.
49:30'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
DAVID KAŠE si počkal na odražený kotouč a dělovkou z kruhů vykřesal alespoň nějakou naději na body pro Energii. Asistence: Martin Rohan a Jakub Flek.
49:08'
Vítkovičtí stále odvádí dobrou práci v odrážení karlovarských útoků.
Komerční přestávka.
48'
Domácí v rozkladu. Mallet našel před brankou zcela volného Kaluse, 0:4
48:10'
Dočekal přihrával najíždějícímu Hruškovi, tomu ale kotouč nesedl, a tak ho kryje Novotný.
47:10'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Alexandre Mallet našel v předbrankovém prostoru volného MARKA KALUSE, který se trefil přesně k pravé tyči Novotného svatyně. Asistence: Alexandre Mallet.
46:40'
Dej to zkusil z levé strany, trefil pouze Novotného beton.
46:02'
Hosté se dopustili icingu a vhazuje se v jejich obranné třetině.
44:57'
Energetici kombinují v útočném pásmu a hledají na Dolejše ten správný recept.
43:42'
Je odpískána přihrávka rukou a vhazuje se před Novotným.
42:58'
Oba celky předvádějí rozehrávky plné nepřesností.
42:16'
Energetici se snaží něco vymyslet v útočné třetině.
41:01'
Hosté se sami vyhánějí z útoku a musí začít novou kombinaci.
40'
Krenželok nadzvedl střelu Lakatoše v přesilovce. Novotný bez šance, 0:3
40:18'
Vítkovičtí se propracovali do útočného pásma a kombinují.
40:01'
Třetí část nám nastínila, kdo by mohl z dnešního zápasu vyjít jakožto vítěz. Hosté nepouštěli energetiky do svého obranného pásma a tahali za delší konec. Gólově se jim povedlo prosadit 25 vteřin před sirénou, kdy dvojité přesilovky využil Lukáš Krenželok. Další třetina začne v 17:13.
40'
40:00'
39:35'
Dvojitá přesilovka využita! Lakatošův kotouč od modré před Novotným nasměroval do branky LUKÁŠ KRENŽELOK. Asistence: Dominik Lakatoš.
39:20'
Dalimil Mikyska (KVA) za vyhození puku mimo hřiště sedí na dvě minuty.
38:49'
Hruškovu střelu vytěsnil Novotný do tyče.
38:02'
Martin Kohout (KVA) si při bránění počínal nedovoleně a schytává za to dvě trestné minuty.
37:33'
Kohout nebezpečně dorážel, Dolejš proti němu vytasil svůj beton a podržel svůj tým.
36:55'
Energetici se snaží přejít přes vítkovický blok, ten ale stále úspěšně drží obranné pásmo.
35:53'
Rohanova střela byla sražena mimo Dolejšovu svatyni.
35:03'
V rohu kluziště se bojuje o kotouč.
34:19'
33:09'
Domácí se osvobozují a jedou střídat.
32:19'
Dvě minuty na trestné lavici si za podrážení odsedí David Kaše (KVA).
31:45'
Karlovarští kombinují v útočném pásmu.
30:52'
Domácí se sami vyhánějí z pásma a navíc se dopustil ofsajdu, který sudí posoudil jakožto úmyslný.
30:04'
Nicolas Werbik (VIT) inkasuje dvě minuty na trestné lavici za krosček.
29:21'
Domácí se při přechodu do útoku dopustili ofsadju.
29:02'
Nikomu se nedaří udržet se v útočném pásmu a hraje se tak kolem středového kruhu.
28:06'
Hra se přesouvá z jednoho konce kluziště na druhý.
27:02'
Pyrochotova dělovka od modré letí vedle Novotného brány.
26:35'
Branka uznána není a hraje se dál!
26:35'
Po Kochově střele se utvořil před Novotným závar, ze kterého se povedlo hostům protlačit za domácího brankáře kotouč, situaci zkoumá ještě videorozhodčí.
25:35'
Weinholdovu střelu od modré kryje Dolejš ve své náruči.
24:34'
Domácím se stále nedaří přejít do útoku, hosté si drží pásmo pevně.
23:33'
Hosté v oslabení kontrolují hru a nepouští Energii ke svému brankáři.
23:00'
Martin Dočekal (VIT) se provinil držením a odpyká si za to dvě minuty.
22:01'
Domácí jsou pod vítkovickým tlakem a nedaří se jim cokoli vymyslet.
21:15'
Novotnému nevyšla rozehrávka a píská se zakázané uvolnění.
20:21'
Vítkovice ovládli buly a testují Novotného pozornost.
20:01'
První část za námi! V té se celky spíše rozehrávaly a moc šancí k vidění nebylo. Přesto padly hned dvě branky, obě z vítkovických hokejek. Nejprve se v 11. minutě prosadil Josef Mikyska, necelé tři minuty před koncem se trefil Martin Dočekal. Další třetina začne přibližně v 16:20.
20:00'
18'
Obrat Středočechů dokonán. V desáté sérii rozhodl Flynn, 4:5
18:52'
Vítkovičtí se při pokusu o rozehrávku provinili icingem.
17:56'
Skuhravý tečoval Graňákovu střelu od modré, Dolejš ale zůstal pozorný a kotouč za svá záda nepustil.
17:04'
Nicolas Werbik posunul na najíždějícího MARTINA DOČEKALA, který Novotného zaskočil střelou mezi betony. Asistence: Nicolas Werbik a Lukáš Kovář.
16:18'
Kalus čekal před Novotným na přihrávku od svých spoluhráčů, jeho hokejku ale zablokoval jeden z bránicích hráčů a tak se Kalus nedostal ani ke střele.
15:06'
Hra je nestálá, přelévá se ze strany na stranu.
14:09'
13:24'
Vítkovičtí vyhazují a získávají drahocenný čas.
12:09'
Před Dolejšem ošklivě sundal Jiřího Černocha (KVA) Patrik Koch (VIT), za což inkasuje dvě minuty za zásah do oblasti hlavy a krku a deset minut osobního trestu. Dvouminutový trest odpyká Petr Fridrich (VIT).
11'
Mikyska v brejku hostů bez váhání propálil Novotného, 0:1
11:29'
Energetici chtějí rychle srovnat a kombinují v útočném pásmu.
10:39'
JOSEF MIKYSKA vyhmátl chybu v karlovarské rozehrávce a přes celé hřiště přebruslil až k Novotnému, kterého překonal rychlou střelou zpoza kruhů. Bez asistence.
09:50'
Teď se ovšem domácí nedohodli v rozehrávce a kotouč míří na zakázané uvolnění.
09:13'
Energetici nadále úspěšně blokují většinu střel a prokazují tím velkou obětavost.
08:22'
Flek se propracoval svou rychlostí k samostatnému úniku, při střele ale mířil nad.
08:03'
Lakatošův pokus o střelu končí v obraně Energie.
07:12'
Západočeši vyhazují a spěchají na střídačku.
06:12'
Hosté zásobují soupeřova brankáře nebezpečnými střelami, Novotný však stále odolává.
05:24'
Na trestnou lavici usedne na dvě minuty za podrážení Dominik Graňák (KVA).
05:18'
Vítkovičtí uzamykají Energii v útočném pásmu a k ničemu soupeře nepouštějí.
04:30'
Malletova střela z kruhů přistála v karlovarské obraně.
03:50'
Geweise měl velikou příležitost skórovat, jenomže s jeho střelou a následnou dorážkou si poradil Novotný.
03:05'
Teď se energetici dopouštějí zakázaného uvolnění a hra směřuje znovu před jejich bránu.
02:49'
Výhoz jednoho z domácích obránců byl zastaven vítkovickou hokejkou, která byla však příliš vysoko a bude se vhazovat kolem středového kruhu.
02:26'
Karlovarští se pomalu usazuje v útoku a kombinují.
01:38'
Kochovo nahození od modré směřovalo pouze do betonu brankáře Novotného.
00:51'
Zatím je k vidění hra plná nepřesností a mužstva se spíše oťukávají.
00:22'
Při pokusu o kombinaci se ale provinili ofsajdem a bude se vhazovat ve středním pásmu.
00:11'
Úvodní buly vyhrávají hosté a hra se stěhuje před Novotného.
00:01'

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Horák) – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – T. Rachůnek, D. Kaše, Flek – Lauko, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Hladonik, Skuhravý (C), Vondráček.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Mi. Svoboda) – Pyrochta, R. Polák (C), Gewiese, Galvinš, Koch, L. Kovář, R. Černý – Svačina, Hruška (A), Lakatoš – L. Krenželok (A), Dej, Schleiss – Mallet, J. Mikyska, M. Kalus – Fridrich, Werbik, Dočekal.

Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Brejcha, Gerát.
HC Vítkovice Ridera
Vítkovické trápila už skoro měsíc nepříjemná série, ani jedno utkání se jim nepodařilo ovládnout s plným tříbodovým ziskem. Vítkovice tak začaly nabírat nové posily. Mužstvo s útočníkem Vladimír Svačinou a obránci Guntisem Galvinšem a Filipem Pyrochtou jako by ožilo a momentálně třetí Mladou Boleslav přehrálo poměrem 3:1. Celek z východu republiky ponechá do Karlových Varů stejnou vítěznou sestavu a bude se hnát za další výhrou.
„Každé vítězství, každý bod získaný v zápasech, zvlášť s takto těžkým soupeřem, jsou impulsy, které zvedají naši psychiku, psychiku hráčů. Je vidět, větší lehkost, když se vyhraje, nálada je uvolněnější, ne ve smyslu, že by někdo něco vypouštěl, ale v takové té větší pohodě na hokejkách, což my nyní potřebujeme. Jinak samozřejmě příprava na zápas ve Varech je a bude pečlivá, protože víme, že to bude další těžký zápas. Náročný program pokračuje a stojí před námi těžký soupeř. Já budu opět mluvit jen za nás – budeme chtít navázat na ten výkon, který jsme předvedli v pátek proti Boleslavi. Samozřejmě naším cílem je bodovat, vyhrát," říká trenér Miloš Holaň.
HC Energie Karlovy Vary
Karlovarští si v dosavadním průběhu letošní sezony nepočínali vůbec špatně, v tabulce patřili i mezi elitní trojku. Poslední čtyři zápasy jim ale nevyšly podle představ a získali z nich pouze bod. Dvakrát se představili proti Litvínovu v podkrušnohorském derby a utkali se také s Plzní v tom západočeském. V tabulce tak spadli až na sedmé místo. Energetiky čekají čtyři domácí zápasy v řadě, takže mají velkou šanci se znovu zvednout. Navíc když se k nim z Liberce vrátil útočník Tomáš Rachůnek.
„My se musíme soustředit na svou hru, na svůj výkon. Už v Plzni bylo vidět herní zlepšení, tlak do brány a velká bojovnost. Musíme být ale jednoznačně šikovnější v koncovce a produktivitě. Ta nás teď sráží a na té musíme zapracovat. Viděli jsme utkání Vítkovic s Boleslaví, na kterém bylo hezky vidět, že jdou nahoru a určitě nás čeká další nelehký zápas. Ale já věřím, že odfáráme každé střídání a zvítězíme," burcuje Energii Tomáš Mariška.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.