Tipsport Extraliga - Základní část - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Zlín - 15. ledna 2021   17:30

K. Vary
11:41' Vondráček (Graňák, Skuhravý) • 21:57' M. Zabloudil (Hladonik, Weinhold) • 26:42' Flek (T. Mikúš) • 45:08' Koblasa (Pulpán) • 46:17' O. Beránek (Graňák)

Karlovy Vary - Zlín: Beránek dělovkou nedal Hufovi šanci, 5:1

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše, děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr
Je rozhodnuto! Dvěma góly ve třetí třetině si pojistili energetici první výhru v roce 2021. V šestačtyřicáté minutě se trefil tvrdou ránou Koblasa z pravého kruhu. O minutu později skóroval Šenkeřík, jeho zásah ale nakonec z důvodu nedovoleného bránění brankáři uznán nebyl. Tento gól ale vzápětí nahradil Ondřej Beránek, který od pravého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě. Zlín si pak připravil ještě nějaké šance, ani jednu už ale v gól proměnit nedokázal.
59:35'
Energie to ještě zkouší, vysoké vedení už ji ale zůstane.
57:52'
Vyloučení jsou následující: Tomáš Fořt (ZLN) 2+2 minuty za hrubost, dvě minuty s ním odpyká Vojtěch Dobiáš (ZLN). Za domácí to je pak Dominik Graňák (KVA) 2 minuty za hrubost.
57:40'
Po tvrdém dohrání před karlovarskou klecí se za Novotného bránou strhla potyčka všech hráčů v poli, tu ale sudí rozehnali, dva hráči zamíří na trestnou lavici.
55:11'
Ve vlastním oslabení se ke tvrdé střele dostal Vondráček, ten ale zleva Hufa nepřekonal.
Komerční přestávka.
54:59'
Martin Kohout (KVA) odjel na trestnou lavici, kde stráví dvě minuty za podrážení.
53:56'
Weinhold mířil za šestým gólem Karlových Varů, obdržel přihrávku a zprava vystřelil, zlínskou bránu ale těsně minul.
52:30'
Karlovarští překombinovali v brejku, Vondráček nabil Kohoutovi na pravou stranu, Kohout vracel zpět na Vondráčka, do této zpětné přihrávky už se ale vložil Huf.
51:06'
Nosek tvrdě pálil od modré, Novotný ale vyráží betonem.
50:17'
Tomáš Vondráček (KVA) míří na dvě minuty na trestnou lavici za podrážení.
49:16'
Berani se při pokusu o průnik do útočné třetiny dostávají do ofsajdu.
47'
Beránek dělovkou nedal Hufovi šanci, 5:1
47:44'
Flek zamýšlel přihrávku na Mikúše, do této rozehrávky ale včas položil hůl jeden z hostujících hráčů.
46'
Koblasa v brejku nekompromisní ranou prostřelil Hufa, 4:1
46:17'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Karlovarskou arénou zní "Pátá", jelikož nedlouho po neuznané brance se domácí tým přeci jen prosadil. Dominik Graňák přesně poslal puk ONDŘEJI BERÁNKOVI, který zprava propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Dominik Graňák.
46:06'
Trenérská výzva úspěšná! Gól nebyl uznán z důvodu nedovolenému bránění brankáři.
46:06'
Zlín využívá trenérskou výzvu. Petr Šenkeřík dorazil puk za Hufa, ten byl ale dle hostí nedovoleně bráněn.
45:08'
Tak to byla dělovka! Lukáš Pulpán vyslal do útoku PETRA KOBLASU, ten si sjel do pravého kruhu, odkud následně klasickým golfákem propálil Hufa. Asistence: Lukáš Pulpán.
44:37'
Vojtěch Dobiáš (ZLN) si vysloužil dvouminutový trest za vysokou hůl.
43:48'
Hra se přelévá z jedné strany ledové plochy na druhou.
42:54'
Zábranský pálil zpoza pravého kruhu, puk ale skončil v ochranné síti.
41:52'
Zlín se snaží před Novotným vytvořit nějakou kombinační šanci, energetici ale skvěle brání.
40:58'
Šenkeřík dobruslil ujíždějícího Ondráčka a dokázal mu zmařit šanci ke střele.
40:12'
Mikúš se snažil nahrát Flekovi na pravou stranu, karlovarská devítka ale byla moc rychlá, a tak puk skončil u mantinelu.
40:01'
Druhá dvacetiminutovka přinesla radost jen domácímu celku. Energie šla znovu do vedení už po dvou minutách hry v prostředním dějství. Jan Hladonik nabil Matěji Zabloudilovi, který si následnou střelou zblízka zapsal první extraligový gól. Na 3:1 pak navýšil v sedmadvacáté minutě Jakub Flek, ten se dostal do samostatného úniku, který dokázal z pravého kruhu proměnit střelou mezi betony. Ve zbytku třetiny se do několika šancí dostal i Zlín, Filip Novotný si ale všechny pohlídal, a tak Karlovy Vary zůstávají ve dvoubrankovém vedení. Poslední třetina začne v 19:07.
40:00'
39:40'
Po sérii dorážek před karlovarskou klecí končí puk na střídačce hostí.
38:19'
Beránek úspěšně vyhazuje a Energie může střídat.
37:27'
Petr Šenkeřík (KVA) míří na dvě minuty na trestnou lavici za sekání.
36:30'
Dufek poslal rychlý puk na bránu z mezikruží, domácí brankář ale jeho střelu zastavil.
35:45'
Po zlínském tlaku se dostali energetici do útočné třetiny, tam se jim ale nedaří vytvářet střelecké šance.
34:32'
Okál pálil zleva, Novotný zastavuje tuto akci ramenem.
33:53'
Kubiš stál sám proti Novotnému, toho ale z mezikruží nepřekonal.
33:43'
Zlín posílá puk na zakázané uvolnění.
32:58'
O kotouč se bojuje za brankou beranů, výsledek tlačenice je ale nejistý.
31:22'
Graňák si dojel k levému kruhu, odkud vystřelil, Huf ale s jeho ránou neměl větší problém.
30:29'
Karafiátovo nahození zkušeně před bránou sklepl Kubiš, Novotný ale včas sklapl betony a tuto akci zastavil.
29:29'
Vopelka zahrozil zpoza kruhů, svou střelou ale trefil jen hůl jednoho z domácích hráčů.
27'
Uprchlík Flek nedal střelou k tyči Hufovi šanci, 3:1
27:58'
Energie je evidentně nabuzená gólem, a tak ještě zvýšila svou ofenzivní aktivitu.
26:42'
Domácí jdou do dvoubrankového vedení. Tomáš Mikúš vyslal přihrávkou o mantinel JAKUBA FLEKA do úniku, karlovarská devítka si sjela do levého kruhu, odkud se následně trefila mezi nohy hostujícího gólmana. Asistence. Tomáš Mikúš.
25:29'
Redlich zavezl puk do útočné třetiny, a dává tak domácím další příležitost pro kombinaci.
24:02'
Martin Novotný zachránil Hufa. Energetikům se podařilo puk dotlačit až do brankoviště, na pomezí brankové čáry jej ale dokázal zlínský obránce vykopnout.
22'
Nádherná souhra energie! Hladoník nabil před prázdnou bránu Zabloudilovi, 2:1
22:33'
Zlín hrál v šesti, a tak si domácí zahrají další přesilovku. Dvouminutový trest odpyká Matěj Sebera.
21:57'
Energie jde znovu do vedení. Jan Hladonik našel přesně MATĚJE ZABLOUDILA, který si skvěle sjel před bránu, a zblízka pak dokázal trefit odkrytou síť. Pro karlovarského forvarda se jedná o premiérovou trefu v extralize. Asistence: Jan Hladonik, Martin Weinhold.
20:25'
Fořt sprintoval s kotoučem do útočné třetiny, střelu od modré si ale Novotný pohlídal.
20:01'
Po první třetině je stav nerozhodný. Domácím energetikům se podařilo otevřít skóre ve 12. minutě poté, co Graňák nahodil puk na bránu od modré, v předbrankovém prostoru jej pak dokázal tečovat Tomáš Vondráček. O dvě minuty se ale podařilo Zlínu vyrovnat, Fryšara dostal nabito od Dobiáše a z mezikruží dokázal Novotného překonat mezi betony. Energie se pak tlačila na Hufa, druhý gól z tohoto snažení ale nevytěžila. Druhá třetina začne v 18:20.
20:00'
19:16'
Skuhravý svou rozehrávkou nenašel žádného ze svých spoluhráčů, energetici tak musí zpět do středního pásma.
18:42'
Do brejku se dostali hosté, střelu zleva ale Novotný zastavil.
17:28'
Rachůnek napálil puk ihned po vhazování, Huf ale jeho pokus zachytil do lapačky.
16:54'
Jiří Ondráček (ZLN) si odpyká dvouminutový trest za podrážení.
16:45'
Ondráček poslal rychlý puk na bránu zprava, karlovarskou svatyni ale netrefil.
14'
Fryšara střelou z mezikruží rychle srovnal, 1:1
14:46'
Pulpán nahodil puk na bránu od modré, před Hufem byl na teč znovu připraven Vondráček, tentokrát ale úspěšný nebyl.
13:21'
Zlín právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Vojtěch Dobiáš nabil ŠTĚPÁNU FRYŠAROVI, který z mezikruží poslal puk Novotnému mezi betony. Asistence: Vojtěch Dobiáš.
12'
Nahození Graňáka usměrnil do hostující branky Vondráček, 1:0
12:56'
Obě mužstva se přetahují ve středním pásmu a snaží se přesunout před soupeřova brankáře.
11:41'
Energie otevírá skóre dnešního utkání. Dominik Graňák poslal puk na bránu zpoza levého kruhu, před zlínskou klecí jej přesně tečoval TOMÁŠ VONDRÁČEK, který tak posílá svůj tým do vedení. Asistence: Dominik Graňák, Václav Skuhravý.
10:22'
Jakub Flek se snažil nabít Rachůnkovi, jeden ze zlínských hráčů ale do této přihrávky vložil hůl, a hosté tak mohou díky uvolnění vystřídat.
09:01'
Matěj Sebera (ZLN) míří na dvě minuty na trestnou lavici za držení.
08:11'
Hladonik se obtočil kolem zlínského obránce a zakončil bekhendem, trefil ale jen Hufův beton.
07:43'
Mikúš to zkusil zprava, Huf ale chytá.
06:28'
Kubiš si sjel před bránu a vypálil, Novotný ale dokázal roztáhnout nohy a špičkou betonu kotouč vyrazil.
05:52'
Sebera pálil zprava, trefil však jen tyč Novotného klece.
05:19'
Zabloudil vyslal Zábranského do úniku, druhý jmenovaný ale Hufa z mezikruží nepřekonal.
04:29'
Ferenc pálil zpoza kruhů, Novotný ale včas zasáhl.
03:33'
Na druhé straně poslal puk před bránu Vopelka, nikdo ve žlutomodrém dresu na něj ale nedosáhl.
03:05'
Mikyska vyjel po buly před Hufa, moc kreativní ale nebyl a zakončil zlínskému gólmanovi do náruče.
02:49'
Černoch vystřelil z mezikruží, hostující gólman ale jeho šanci zlikvidoval.
01:43'
Berani tlačili před Novotným, po chvíli ale do jejich rozehrávky zasáhl Graňák, který se ihned vydal do útoku, tam ale nic nezmohl.
00:34'
Znovu Šenkeřík ohrozil zlínskou klec, tentokrát od modré, bohužel pro domácí ale minul.
00:10'
Šenkeřík se po úvodním vhazování dostal s pukem do levého kruhu, odkud následně vypálil, Huf ale první střelu zápasu zastavil.
00:01'

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Horák) – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – T. Rachůnek, T. Mikúš, Flek – M. Zabloudil, Hladonik, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.

PSG Berani Zlín: Huf (Kašík) – Gazda, Řezníček, Ferenc, Žižka (C), Nosek (A), M. Novotný, Suhrada – Vopelka, Fořt, Kubiš (A) – Dufek, Karafiát, Okál – Herman, Fryšara, Dobiáš – J. Ondráček, P. Sedláček, Sebera.

Rozhodčí: Horák, Micka – Ondráček, Špůr.
PSG Berani ZlínBerani získali v uplynulých jednatřiceti zápasech dvacet devět bodů a jsou na předposledním místě tabulky. Jejich na náskok na poslední České Budějovice činí již pouhých pět bodů. Pokud se chtějí probojovat do play off, musí začít pravidelně sbírat body. K tomu mohou pomoci hráči, kteří se do sestavy vrátili po dlouhodobých zraněních. Po Janu Dufkovi, který se velmi dobře ukázal v minulé sezóně, se do sestavy vrátil také Tomáš Fořt. Trenér Svoboda tedy může počítat se dvěma oporami, které donedávna postrádal. Sebevědomí si zvedli zlínští hokejisté v úterý, kdy na svém ledě porazili ve formě hrající Liberec 4:3 po samostatných nájezdech. Sahali dokonce po všech třech bodech. V devětapadesáté minutě ale Liberec šťastně srovnal. První branku vstřelil Tomáš Fořt, který se dostává zpět do velké formy a karlovarská obrana si na něj bude muset dát pozor. Dva body za gól a nahrávku pak zapsal nestárnoucí obránce David Nosek, jenž prožil nejproduktivnější hokejová léta právě v dresu karlovarské Energie.
HC Energie Karlovy Vary Zlomit sérii porážek, to bude v pátečním utkání jasný cíl. V posledním zápase s Pardubicemi se již zdálo, že energetici nepříznivou bilanci zlomí. Dokázali ve třetí třetině stáhnout dvougólové manko soupeře a vyrovnat na 4:4. Nakonec se ale soupeř ještě jednou prosadil a utkání získal pro sebe. Ve hře Energie už ale bylo několik pozitiv. Podařilo se využít dvě přesilové hry. Tedy herní činnost, která se v poslední době příliš nedařila. Dvě branky vstřelil
slovenský útočník Tomáš Mikúš. Věřme, že si zvedl sebevědomí a bude střílet branky i nadále. Proti Zlínu už se budou trenéři muset obejít bez dvou zahraničních akvizic, tedy Davida Kaše a Lakuba Lauka. Oba hráči končí svou anabázi v dresu Energie a vrací se do svých zámořských oddílů v AHL. Oba hráči budou bezesporu chybět, vždyť patřili k oporám. Za jejich výkony a výpomoc klubu v nelehké době se jim rozhodně sluší poděkovat. To si dobře uvědomuje i trenér Pešout „Je škoda, že musejí odjet v rozehrané sezoně, ale s tím jsme od začátku počítali. Ve hře bylo, že by tu zůstali i nadále, jejich mateřské kluby ale nakonec trvaly na tom, aby se vrátili do zámoří.“ Přidává i poděkování a uznání, které si oba mladí útočníci jednoznačně zaslouží. „Jsme velice spokojeni s působením Jakuba i Davida v našem týmu. Pomohli nám zacelit díru po předsezónních odchodech Rachůnka s Grígerem. Jsme rádi, že tu mohli hrát a k zápasům přistoupili tak, jak k nim přistoupili. Patří jim velké poděkování."
Krásný páteční podvečer z Karlových Varů. V rámci pětatřicátého kola nás čeká střetnutí týmů HC Energie Karlovy Vary a PSG Berani Zlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.