Tipsport Extraliga - Základní část - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  M. Boleslav : K. Vary - 24. listopadu 2020   17:30

M. Boleslav
06:49' Šťastný (Jääskeläinen, Ševc) • 15:53' R. Zohorna (Lunter, Dlapa) • 16:44' Jääskeläinen  • 16:54' Najman (P. Kousal) • 19:53' Flynn  • 23:09' Šťastný (Pláněk) • 27:37' Šťastný (R. Zohorna) • 42:49' Najman (J. Stránský, Bernad) • 49:16' Šťastný (R. Zohorna) • 50:32' Flynn (P. Kousal) • 53:42' Pláněk (Lunter, A. Zbořil)
11:4
(5:0, 2:1, 4:3)
K. Vary
30:10' Zábranský  (O. Beránek, Skuhravý) • 48:05' Šenkeřík   • 54:05' Šenkeřík  (Koblasa, Kohout) • 55:05' D. Kaše  (M. Zabloudil, Pulpán)
M. Boleslav
Pešina, Šindel – Zika, Zemánek
ŠKOENERGO Aréna
K. Vary
Bednář (21. F. Novotný) – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Plutnar, Pulpán (A), Zábranský, Kotvan – M. Zabloudil, D. Kaše, Flek – O. Beránek, Hladonik, Lauko – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.

Mladá Boleslav - Karlovy Vary: Kosmetická úprava. Listinu střelců uzavřel Kaše, 11:4

To je ode mě pro dnešek vše, díky za pozornost. Přeji příjemný zbytek večera a zase někdy na počtenou.
Střely ve třetí třetině:
MBL 14 – 9 KVA

Střely celkem
MBL 42 – 28 KVA
Málo vídaná kanonáda je minulostí. Karlovy Vary přijely do Boleslavi ve skvělé formě, po pěti výhrách v řadě ale narazily. Od domácího týmu dostaly na cestu drtivou nálož jedenácti branek a samy se prosadily jen čtyřikrát.
58:14'
Růžička si skvěle poradil s pohotovým bekhendem Lauka z brankoviště.
57:38'
Bruslaři nemají dost a opět se usadili v útočné třetině.
55'
Šenkeřík druhou trefou zmírňuje debakl hostů, 11:3
55:05'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Neuvěřitelný zápas pokračuje. Po skrumáži v brankovišti se puk dostal až za čáru, kam ho dopravil důrazný DAVID KAŠE. Asistence: Matěj Zabloudil, Lukáš Pulpán.
54'
Střelnice domácích pokračuje. K autorům se přidal Pláněk, 11:2
54:05'
Hosté hned vzápětí korigují. U modré lajny napřáhl PETR ŠENKEŘÍK a tvrdým projektilem překonal Růžičku. Asistence: Petr Koblasa, Martin Kohout.
53:42'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Teď už se ale MARTIN PLÁNĚK dočkal. Lunter nabídl pasem skrz brankoviště jako na podnose šanci svému spoluhráči, který zblízka trefil nad lapačku. Asistence: Mário Lunter, Adam Zbořil.
53:32'
Pláňova rána zablokovaná.
52:40'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Lukáš Pulpán – 2 min., hákování).
52:24'
Výhoda pro domácí.
51'
Desítka dokonána. Počet gólů zaokrouhlil Flynn, 10:2
51:24'
Domácí pokračují v ofenzivě a drží soupeře v zámku.
50'
Šťastného den. Po pasu Zohorny se trefil už čtyřikrát, 9:2
50:32'
Domácí dosáhli dvouciferného skóre. Kousal najel na pravý kruh a naservíroval puk před brankoviště na OSCARA FLYNNA, který po ledě prostřelil Novotného. Asistence: Pavel Kousal.
49'
O trefě Šenkeříka rozhodly centimetry. Gól platí, 8:2
49:16'
A zase se trefil... Zohorna se bleskovou otočkou za brankou zbavil bránícího Kotvana a nabil před branku, kam si sjel DAVID ŠŤASTNÝ a zblízka neomylně zavěsil. Asistence: Radim Zohorna.
48:05'
Gól je uznán, puk celým objemem přešel čáru. Druhou trefu Západočechů tedy zapisuje PETR ŠENKEŘÍK.
Situaci zkoumá video.
48:04'
Hodně živo teď bylo v domácím brankovišti. Šenkeříkova rána zazvonila na spojnici a puk potom spadl za Růžičku, který se dobře zorientoval a zalehl jej.
47:41'
47:12'
Plutnar je zpátky, hosté ve čtyřech.
46:45'
Šťastný sklepl puk do brankoviště na Zohornu, který zblízka trefuje betony Novotného.
45:41'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tomáš Vondráček – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Jakub Lauko.
45:40'
A právě Pláněk byl obětí hodně tvrdého zákroku Vondráčka u mantinelu.
45:30'
Bernad si vybruslil na střed a trefuje vyrážečku Novotného.
45:26'
Pláňkovu dělovku z levého kruhu chytá Novotný.
45:12'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Michal Plutnar – 2 min., vysoká hůl).
44:11'
Šťastný dlouho vyšíval v útočném pásmu, k dalšímu zakončení se ale už nedostal.
43'
Rychlý kontr domácích zakončil Najman, 8:1
43:25'
Tvrdá Beránkova rána proletěla po mantinelu kolem celé útočné třetiny a puk nakonec doklouzal až k vlastní brance Varů.
42:49'
Krátce po skončení přesilovky se domácí přeci jen opět prosazují. Stránský v brejku tří proti dvěma posunul puk na osu na ONDŘEJE NAJMANA a ten trefuje přesně kolem vyrážečky. Asistence: Jan Stránský, David Bernad.
42:25'
41:56'
Bernad trefil Redlichovy chrániče.
40:34'
V oslabení ujel Vondráček, jeho ránu ale Růžička v pohodě zastavil.
40:25'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Petr Šenkeřík – 2 min., držení).
40:24'
Šťastný byl blízko čtvrtému gólu, při zakončování do odkryté brány byl ale faulován.
40:01'
Střely ve druhé třetině
MBL 7 – 15 KVA
Druhá třetina už byla na branky chudší. Přesto se ale dvakrát prosadil domácí forvard Šťastný, který nejprve zaokrouhlil svůj sezonní střelecký účet na deset a posléze jedenáctou trefou zkompletoval hattrick. Bohužel pro něj se ale hraje bez diváků, takže čepice na led se nekonaly. Až po polovině druhé třetiny se dočkali i hosté, těsně po skončení dvojnásobné přesilovky dorazil z úhlu puk do sítě obránce Zábranský. Bruslaři ale nadále suverénně vedou.

Další třetina začne přibližně v 19:07.
40:00'
39:27'
Šidlík si vzal až moc velké sousto a puk u vlastní branky ztratil, Vondráček ale pálí jen do boční sítě.
37:33'
Dravý únik zakončil Flek ostrou ranou, Růžička puk jen vyrazil a musel mu pomoci Flynn, který kotouč vymetl z prostoru před bránou.
37:24'
Na druhé straně po zákroku Růžičky přerušují rozhodčí hru.
37:11'
Jääskeläinen dojížděl volný puk, z branky se mu ale vstříc vydal Novotný a dostal se ke kotouči dříve.
36:06'
Dlouhá pasáž hry vyvrcholila nahozením Bernada od modré, Novotný vykopl puk betonem.
34:26'
Hosté byli hodně blízko druhé trefě, Laukova dorážka z úhlu se otřela o tyčku a vypadla ven z brankoviště.
33:59'
Stránský pálí ze slotu do betonů gólmana Energie.
33:28'
33:03'
Flynn trefuje jednoho z bránících hráčů.
32:30'
Ševcovu bombu vytahuje Novotný.
31'
Čestný zásah. Z bekhendu skóroval Zábranský, 7:1
31:28'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Petr Koblasa – 2 min., napadení).
30:10'
Ani dnes Boleslav vzadu neudrží nulu. Po ráně z pravého kruhu puk propadl skrz brankoviště a z ostrého úhlu ho do branky dorazil LIBOR ZÁBRANSKÝ. Čestný úspěch pro hosty. Asistence: Ondřej Beránek, Václav Skuhravý.
30:01'
Fillman zpátky na ledě, domácí vy čtyřech.
29:32'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Maris Bičevskis – 2 min., hákování).
29:01'
A znovu je puk až u branky Energie.
28'
Šťastného hattrick. Novotný jen pokrčil rameny, 7:0
28:05'
Šenkeříkovu bombu vyráží Růžička.
28:01'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Mitchell Fillman – 2 min., držení).
27:37'
Hattrick! DAVID ŠŤASTNÝ si z rohu vybruslil za pravý kruh a po ledě našel mezírku mezi betony Novotného. Asistence: Radim Zohorna.
27:04'
26:43'
Ševc měl zase spoustu času na vyhození kotouče ven z pásma.
25:59'
Pozorný Růžička přerušil hru jistým zákrokem.
25:43'
Domácí se zmocnili puku a bezpečně vyhazují.
25:04'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (David Cienciala – 2 min., sekání).
24'
Kanonáda pokračuje. Šťastný přivítal Novotného gólem, 6:0
24:54'
Kousal byl teď příliš rychlý při přechodu do pásma, ofsajd.
24:31'
Graňák si zkušeně počkal na pohyb Kousala a sebral mu puk.
23:42'
23:17'
23:09'
Nenápadná akce a další branka. DAVID ŠŤASTNÝ si položil obránce a střelou švihem na bližší tyčku překonal Novotného. Desátá trefa domácího kanonýra v sezoně. Asistence: Martin Pláněk.
21:42'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Ondřej Beránek – 2 min., vysoká hůl).
21:17'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Adam Zbořil – 2 min., vysoká hůl).
20'
Hosté jsou na ručník. Flynn jim přichystal gól do šatny, 5:0
20:01'
Střídání v týmu HC Energie Karlovy Vary: ze hřiště odchází Jan Bednář, přichází Filip Novotný.
20:01'
Střely v první třetině
MBL 21 – 4 KVA
První třetina proběhla v režii domácích. První gól dal v sedmé minutě z přesilovky nejlepší střelec Bruslařů Šťastný. Pak si dali domácí pauzu a v kanonádě pokračovali až v posledních čtyřech minutách. Vedení navýšil přesnou ranou Zohorna, potom využil kiksu v rozehrávce Jääskeläinen a hned po něm dorážel do prázdné Najman. Poslední gól si domácí schovali do posledních sekund, těsně před sirénou využil další početní výhodu Flynn.

Další třetina začne přibližně v 18:21.
20'
20:00'
19:53'
Druhá využitá přesilovka domácích, střelou na bližší tyčku pokořil Bednáře OSCAR FLYNN. Bez asistence.
19:16'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Lukáš Pulpán – 2 min., nedovolené bránění).
16'
Skrytá střela Zohorny skončila až za Bednářem, 2:0
16:54'
A hned potom je tady čtvrtý kousek. Kousalovu ránu vyrazil Bednář před sebe a dojíždějící ONDŘEJ NAJMAN zblízka dorážel do prázdné branky. Asistence: Pavel Kousal.
16:44'
Skvělý forčekink druhé domácí lajny přinesl třetí gól. Chybu v rozehrávce hostí potrestal pohotový JOONA JÄÄSKELÄINEN, který se před brankou zmocnil zapomenutého puku a zblízka prostřelil brankáře. Bez asistence.
15:53'
Domácí navyšují skóre. Lunter na levém kruhu posunul puk RADIMU ZOHORNOVI, který prudkou střelou překonal Bednáře. Tomu ve výhledu šikovně bránil projíždějící Šťastný. Asistence: Mário Lunter, Ondřej Dlapa.
15:38'
Šťastný si mezi kruhy našel Dlapovu pobídku, puk ale poslal vedle.
15:12'
Lunterovu střelu vyráží Bednář.
14:11'
Flek v nadějné pozici dvou proti dvěma nahrál jen na hokejku Ševce.
13:13'
Stránský důrazně dostoupil Beránka a připravil ho o kotouč.
12:30'
Puk zabloudil až na střídačku, vhazovat se bude u útočné modré čáry Bruslařů.
12:24'
Vzápětí brankář Západočechů podržel Dlapovo nahození v lapačce a přerušil hru.
12:17'
Zohorna vložil hůl do rány Pláňka a šikovnou tečí jen o chloupek minul místo u zadní tyče.
11:49'
Ševc se sice snažil, k puku ale nedojel rychleji než Černoch. Respektive sudí situaci viděl jako vyrovnanou, icing se tak pískat nebude.
10:46'
Stránský podržel puk a uklidnil rozhárané dění posledních okamžiků. Oba týmy střídají.
10:03'
Kašeho skákavé nahození odehrál Růžička betonem do rohu.
09:41'
09:23'
Zbořilovu ránu zablokoval Rohan
08:48'
Dobré šance pro domácí pětici, Ševc ani Jääskeläinen ale nedokázali puk nasměrovat do branky.
7'
Šťastného forma. Domácí střelec trefil horní roh, 1:0
07:41'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Jakub Lauko – 2 min. pro hráčskou lavici, nesportovní chování).
07:22'
Bernad v krátkém sledu dvakrát střílel od modré. Poprvé to bylo mimo, podruhé do lapačky Bednáře.
06:49'
Velmi rychle využitá početní výhoda! Jääskeläinen projel po pravé straně a v pravý čas naservíroval puk za levý kruh DAVIDU ŠŤASTNÉMU, který švihem do bližší šibenice překonal Bednáře. Asistence: Joona Jääskeläinen, Martin Ševc.
06:23'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Michal Plutnar – 2 min., podrážení).
06:14'
Šidlík byl u puku za domácí brankou první, píská se zakázané uvolnění Karlovarských.
05:17'
Bernad nahodil puk do pásma a nadějná akce skončila sraženou Bičevskisovou střelou, která prošla jen těsně kolem tyče.
04:58'
Bičevskis puk jen napálil po prknech ven, další icing.
04:41'
Po zakázaném uvolnění se hra vrací do obranné třetiny Bruslařů.
04:33'
A teď si gólman Boleslavi poradil i s Laukovou svižnou střelou.
04:26'
Do puku se u modré lajny opřel Beránek, napálil ho ale přímo do Růžičky, který ránu spolehlivě kryje.
04:08'
Kousal z otočky mezi kruhy trefuje Bednářovu vyrážečku.
03:31'
Kousal viděl na levém křídle najíždět Flynna, ten byl ale v útočném pásmu moc rychle. Ofsajd domácího mužstva.
02:55'
Ševc z půlky hřiště obloučkem nahodil, Bednář lapil puk rukavicí.
02:26'
Rozjíždějící se útok Energetiků končí, Koblasovi ujel touš z čepele.
01:52'
Bednář podržel puk ve výstroji, hra je přerušena. Vhazovat se bude po levici hostujícího gólmana.
01:27'
Beránek pádil s pukem dopředu a Lauko ho doplnil, proti nim stál osamocený Pláněk. Domácí zadák ale situaci zkušeně přečetl a puk k Laukovi nepustil.
00:58'
První dva zákroky krátce po sobě si po ranách z dálky připsal Bednář.
00:22'
První výpad domácích nikam nevedl, na druhé straně kluziště ale přes Ševce nepřešel Zabloudil.
00:01'

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Šidlík, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Klikorka – Lunter, R. Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil (A), J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Cienciala, Bičevskis.

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (F. Novotný) – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Plutnar, Pulpán (A), Zábranský, Kotvan – M. Zabloudil, D. Kaše, Flek – O. Beránek, Hladonik, Lauko – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.

Rozhodčí: Pešina, Šindel – Zika, Zemánek.
Vzájemný zápas

Obě mužstva už se spolu letos utkala. Hned v prvním kole v půlce září vyhrály Vary na vlastním ledě těsně 3:2. Boleslav sice měla výraznou střeleckou převahu (31:15), ale nedokázala ji zhodnotit.

Podaří se teď Bruslařům odplata a prolomí proti Západočechům domácí sérii nezdarů? Nebo budou Vary pokračovat na skvělé vlně další výhrou?
HC Energie Karlovy Vary

Západočeši jsou na tom lépe než domácí. Jsou sice jen o dvě příčky výš, na páté pozici, posbírali ale o polovinu víc bodů, rovných 24. Navíc na rozdíl od Boleslavi mají skvělou formu. Vyhráli všech posledních pět zápasů za tři body, mimo jiné během této série porazili 4:0 Hradec Králové, 4:2 Kometu a v neděli v regionálním derby přetlačili i rozjetou Plzeň 1:0.

Zajímavé je, že ani jeden z dosavadních jedenácti zápasů Energie nešel do prodloužení. Pokaždé bylo hotovo během základní hrací doby, osmkrát Vary braly tři body, třikrát odešly poražené.

V úvodu sezony patří tým z lázeňského města k příjemným překvapením sezony. Přispívají tomu i posily ze zámoří. Vary se mohou opřít o pomoc Jakuba Lauka a Davida Kašeho. Právě Kaše je nejproduktivnějším hráčem týmu se dvěma brankami a šesti asistencemi. Nejlepším střelcem týmu je potom dlouholetá opora Jakub Flek se šesti zásahy.

Vzadu drží Energii Filip Novotný. Zkušený gólman působí na západě Čech čtvrtou sezonu a aktuálně patří ke gólmanské elitě extraligy. V devíti zápasech vychytal dvě čistá konta, má průměr přesně dvě obdržené branky na zápas a s úspěšností zákroků 93.86 % je nejlepším v lize.
BK Mladá Boleslav

Boleslavi patří v tabulce extraligy sedmá příčka, když v jedenácti zápasech uhrála celkem 16 bodů. V posledních dnech ale neoplývá zrovna skvělou formou. Z posledních pěti zápasů Bruslaři vyhráli jen na ledě Zlína a čtyřikrát prohráli – z toho navíc třikrát doma. Po smolných domácích porážkách v prodloužení od Liberce a Sparty podlehli také v posledním domácím zápase, v neděli proti Vítkovicím 2:4.

Co Boleslavským na rozdíl od loňska tolik neklape, to je hra směrem dozadu. Zatímco v loňské sezoně měli po základní části nejlepší obranu a pyšnili se i skvělými oslabeními, letos tomu tak úplně není. Sice svým soupeřům dovolí v průměru jen 22 střel na zápas, což je nejlepší hodnota v lize, ale už obdrželi 30 branek. Víckrát inkasovalo jen šest dalších týmů.

Směrem dopředu bývají Boleslaváci pravidelně aktivní, často své soupeře přestřílejí, ale potýkají se zase s efektivitou střelby. Svou převahu nedokáží vždycky přetavit ve vyšší počet branek. Komu to tam ale padá, to je David Šťastný. Technický forvard už nastřílel osm gólů a je třetím nejlepším střelcem ligy. Před ním jsou s devíti góly jen Tomáš Mertl a Dominik Lakatoš a jedenáctibrankový Matěj Stránský.

Kromě Šťastného táhne produktivitu také jeho parťák z elitní lajny Radim Zohorna. Urostlý forvard se do Boleslavi vrátil ze zámoří a čeká, kdy se bude moci připojit do týmu Pittsburghu. Mezitím stihl v zelenobílém dresu nastřádat stejně jako Šťastný 10 bodů – Zohorna je nabral za pět branek a pět asistencí.

V bráně se pravidelně střídají Gašper Krošelj a Jan Růžička. Mírně lepší statistiky má druhý jmenovaný, oba se ale pohybují pouze okolo 88% úspěšnosti zákroků. Ani jeden z gólmanů také zatím nevychytal čisté konto.
Hezký večer z Mladé Boleslavi. Nahuštěný extraligový program pokračuje v úterý zápasy čtrnáctého kola. V něm se proti sobě postaví domácí BK Mladá Boleslav a hostující HC Energie Karlovy Vary.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.