Tipsport Extraliga - Základní část - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Brno - 15. prosince 2020   18:00

Olomouc
19:01' Škůrek (Bambula, Švrček)
1:4
(1:1, 0:1, 0:2)
Brno
17:36' L. Horký  (Vincour, Freibergs) • 21:33' Mueller   • 44:44' F. Král  (Kunc) • 57:10' Schneider
Olomouc
Lukáš (Konrád) – Švrček, Škůrek, Valenta, Dujsík, Ondrušek (A), A. Rutar – Burian (C), J. Knotek, Bambula – J. Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Valský – Ostřížek, Kusko, V. Tomeček – Gřeš.
Oldřich Hejduk, Petr Úlehla – Lukáš Kajínek, Ondřej Malý
Zimní stadion Olomouc
Brno
Klimeš (Vejmelka) – F. Král, Pyrochta (A), Barinka, O. Němec (A), Gulaši, Freibergs – Plášek ml., P. Holík, Mueller – Zaťovič (C), Klepiš, Schneider – L. Horký, Brabenec, Vincour – Kunc, F. Dvořák, Šoustal.

Olomouc - Kometa Brno: Schneider pečetil vítězství trefou do prázdné branky, 1:4

To je ode mě pro dnešní večer vše, loučím se s vámi plecharény přeji příjemný zbytek večera.
Úvodní gól utkání vstřelil v 18. minutě Luboš Horký, Kometa se však neradovala dlouho, protože ještě do konce první třetiny vyrovnal David Škůrek, který zavěsil do horního růžku brněnské brány. Na začátku druhé třetiny si Kometa vzala své vedení zpět, v oslabení se trefil Peter Mueller. Hanáci měli sice několik příležitostí ke srovnání, největší z nich měl na hokejce Kucsera, ten ale nastřelil jen boční síťku Klimešovy brány. Ve třetím dějství pak přesilovkový gól přidal Filip Král, jenž se vydal na útočný výlet z vlastní třetiny. Do prázdné brány při olomoucké powerplay pak pečetil Peter Schneider.
59:34'
Rutar chtěl nahodit kotouč do útočné třetiny, ale je to jen zakázané uvolnění.
59:05'
Olomouc vyráží do možná posledního svého útoku.
58'
Schneider pečetil vítězství trefou do prázdné branky, 1:4
58:30'
Barinka poslal propagační střelu od modré čáry.
58:00'
Probíhají poslední 2 minuty třetí třetiny.
57:24'
Kometa je kompletní a začíná její zkrácená přesilovka.
57:22'
Už se ale zvedá a odjíždí na střídačku.
57:22'
Po nepříjemné strážce se soupeřem zůstává na ledě ležet jeden z hráčů Komety.
57:10'
Kometa právě vstřelila branku!
Hanáci ztratili kotouč v útočné třetině a dopředu mohl jít PETER SCHNEIDER, pro něhož už byl lehký úkol odklidit kotouč do prázdné brány. Bez asistence.
56:50'
Lukáš odjíždí z brány! Hanáci budou hrát 5 na 4.
56:06'
Kohouti vyhráli buly ve vlastní třetině.
56:03'
To je pro domácí velmi nepříjemné, na trestnou lavici odjíždí Ondrušek a bude se hrát 4 na 4.
55:50'
Kometa se osvobozuje, Lukáš zpracoval kotouč a poslal ho spoluhráči.
55:24'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Ralfs Freibergs – 2 min., krosček).
55:21'
Na ledě zůstal chvíli ležet Jan Káňa a Lukáš sprintuje na střídačku.
54:27'
Zaťovič tečoval kotouč kousek od tyče olomoucké brány.
53:49'
A kotouč z hole Hanáků opět letí přes všechny čáry.
53:40'
zakázané uvolnění Olomouce.
53:34'
Královu ránu po ledě od modré čáry Lukáš skryl a přerušil hru.
52:23'
David Ostřížek se po křídle vydává do útočného pásma.
51:02'
Oleszovo nahození ze středního pásma končí v Klimešově lapačce a vazvat se bude před brněnským brankářem.
50:31'
Klimeš přerušuje hru.
50:20'
Barinka naskočil na led.
49:50'
Kucserovi rána nesedla a kotouč se klouzal k soupeři, olomoucký forvard si pro něj ale stihl sjet.
48:57'
Kolem Knotka clonícího před brankovištěm proletěl kotouč, tečovat jej ale nemohl, protože byl v souboji s protihráčem.
48:20'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Michal Barinka – 2 min., podrážení).
48:07'
Přihrávka na Nahodila byla prudká, Hanáci ztrácí útočné pásmo, stále však hrají v signalizované výhodě.
47:30'
Lukáš spěchá na střídačku, aby mohl naskočit šestý bruslař Olomouce.
46:52'
Zakázané uvolnění Komety.
46:00'
Hosté jsou v plném počtu.
45'
Hezká branka v podání Filipa Krále, 1:3
45:55'
Proti Oleszově střele nastrčil Klimeš svou lapačku. Takhle přesilovka se domácím vůbec nedaří, z Barinkova trestu zbývá 5 vteřin.
45:21'
Takhle přihrávka na Valentu se nepovedla, rozhodčí pískají zakázané uvolnění Olomouce.
44:44'
FILP KRÁL se prosmýkl kolem olomoucké obrany a z úhlu uklidil kotouč za záda Jana Lukáše. Asistence: Michal Kunc.
44:15'
Mueller se ve středním pásmu zmocnil kotouče a jel na brankáře Lukáše stíhaný třemi soupeři, jeho střelu olomoucký gólman vyrazil.
44:00'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Michal Barinka – 2 min., sekání).
43:46'
Přihrávka z rohu kluziště na Škůrka, který stál na útočné modré, byla moc prudká.
43:10'
Brno vyhazuje na zakázané uvolnění.
42:37'
Kometa je kompletní.
42:30'
Přihrávka na z rohu kluziště, která mířila na Valského před bránou, svého adresáta nenašla.
41:56'
Střela od modré ani Nahodilova dorážka v bráně hostů neskončily.
41:41'
Klimeš předvedl parádní zákrok lapačkou.
41:30'
Olomouci se zatím nedaří rozestavit přesilovkový zámek.
40:35'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Filip Král – 2 min., hákování).
40:35'
Královu střelu zablokoval Valenta.
40:10'
Kotouč je v obranné třetině Hanáků.
40:01'
Také druhá třetina zápasu mezi HC Olomouc a HC Kometa Brno je minulostí. Hosté si v ní dokázali vypracovat těsný jednobrankový náskok, když se ve 22. minutě v přesilové hře trefil Peter Mueller. Na druhé straně měl vyrovnání na hokejce, Kucsera, před nímž zela odkrytá klec, olomoucký forvard ale nastřelil jen boční síťku. Třetí třetina začne přibližně v 19:39.
40:00'
39:58'
39:08'
Hra se přelila na druhou stranu a vhazovat se bude před Lukášem.
39:00'
Kotouč se teď povaloval kousek od odryté klece Komety a jejího brankáře, Klimeš stihl mezeru u své levé tyče včas utěsnit.
37:59'
Zakázané uvolnění Olomouce.
37:39'
Kolouchova přihrávka na Tomečka při přechodu útočné modré nebyla přesná.
37:02'
Kometa se po chybě Škůrka řítila do přečíslení 2 na 1, Jiří Ondrušek ale lehl do trajektorie křižné přihrávky.
36:27'
Zakázané uvolnění Komety. I po přesilovce se Olomouc udržela v útočném pásmu.
35:20'
35:14'
Kucsera hledá, komu by přihrál, vybral si Ondruška.
34:18'
Do odkryté klece mohl zakončit Kucsera, nastřelil však boční síťku.
34:01'
Káňa trefil jen Muellera před sebou. Hanáci stále operují v útočné třetině.
33:40'
Kometa vyhrála buly a Zaťovič se řítil do brejku, trefil však jen mantinel.
33:19'
Přesilovou hru si zahraní pro změnu také Olomoučtí, zastavil Kucseru pouze za cenu faulu.
32:34'
Domácí jsou kompletní.
32:31'
Hanáci vyhazují, tohle oslabení zvládnou.
32:24'
A opět zasahuje olomoucký bek s číslem 3, tentokrát do soupeřovy střely klekl.
31'
Vyloučení Rutara za vražení a hrazení
31:57'
Škůrek teď obětavě padl do Muellerovy střely.
31:22'
Kometa na začátku přesilovky zatlačila na Hanáky, chyběla jí však střelba a poté se domácí dvakrát osvobodili.
30:34'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Adam Rutar – 2 min., vražení na hrazení).
30:34'
Brabenec zůstal po jednom souboji ležet u mantinelu, vypadá to ale, že z ledu odjede po svých. Míří však rovnou do šatny Komety.
29:48'
Vhazovat se bude před Klimešem.
28:57'
Střela z hole dnešního navrátilce do sestavy Hanáků, Davida Ostřížka, zaplula do lapačky Klimeše.
28:50'
Švrčkovi střela vůbec nesedla, ke kotouči se dostali hosté a vyrazili do protiútoku.
27:57'
Jan Lukáš skryl kotouč pod svou lapačkou a následuje komerční přestávka.
26:59'
Rutarovi se zamotal kotouč mezi bruslemi na útočné modré a Kometa mohla rázem vyrazit dopředu. Jeden z jejích útočníků byl v dobré střelecké pozici, na poslední chvíli mu do rány vložil hůl Tomáš Valenta.
26:30'
Bambula nabral rychlost a zkusil zpětnou přihrávku za bránu, nikdo z jeho spoluhráčů tam nicméně nebyl.
25:31'
Kucsera neprošel přes obranu Komety, Škůrek se alespoň prezentoval střelou od modré.
24:34'
Káňa nahrával před bránu Kucserovi, přihrávka ale byla příliš rychlá. Domácí však alespoň vybojovali vhazování v útočném pásmu.
23:40'
Škůrkova střela ke Klimešovi neprošla, Burian se ji následně pokusil dorazit, ale brněnský brankář skryl kotouč pod svou lapačkou.
23:33'
Další vhazování před Klimešem.
23:23'
22'
Hosté znovu vedou. Mueller dorazil střelu Krále, 1:2
22:58'
Filip Dvořák objel bránu Olomouce a nahrával na mezikruží Freibergsovi, ten ale minul.
22:10'
Vhazuje se před Lukášem.
21:33'
Hosté bleskově využívají přesilovou hru. Od modré čáry pálil Filip Král, odražený kotouč pak za brankovou čáru dopravil . Asistence: Peter Mueller.
20:59'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Lukáš Kucsera – 2 min., vysoká hůl).
20:50'
Těžko říct, jestli chtěl Klepiš střílet, nebo přihrávat, každopádně kotouč ze své původní trajektorie odklonil Lukáš a černá pryž tak skončila v rohu.
20:11'
Hanáci nahazují kotouč do útočné třetiny, tam si jej však přebírá Kometa.
20:01'
První třetina je v plecharéně minulostí a končí nerozhodným stavem 1:1. Góly jsme viděli až v samotném závěru úvodní dvacetiminutovky, nejprve se vedení v zápasu ujala Kometa, za kterou se prosadil Luboš Horký. Vedení ale hostům nevydrželo dlouho, o minutu a půl později vyrovnával parádní trefou David Škůrek. Druhá třetina začne přibližně v 18:49.
20:00'
19'
Škůrek se postaral o rychlé vyrovnání, 1:1
19:37'
Teď mohl Mueller dávat druhý brněnský gól, stačilo zasunout opuštěný kotouč kolem pravé tyče Lukášovy, brány, olomoucký brankář tam ale včas stihl přesunout svůj beton.
19:01'
Olomouc právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno! Hanákům se podařilo udržet útočné pásmo, Jan Bambula operoval s kotoučem za bránou soupeře, následně posunul kotouč na DAVIDA ŠKŮRKA, který střelou do růžku brněnské brány srovnal stav utkání. Bez asistence: Jan Bambula a Jan Švrček.
17:36'
Hosté v této pasáží zatlačili na domácí a po zásluze byli odměněni gólem. Gólový účet zápasu otevřel LUBOŠ HORKÝ. Asistence: Tomáš Vincour a Ralfs Freibergs.
17:29'
17:00'
Kometa nyní ostřeluj bránu domácích.
16:24'
Zaťovičův střelecký pokus zaduněl o beton brankáře Olomouce.
16:02'
Kometa ujížděla do přečíslení, olomoucká obrana se ale stihla na poslední chvíli vrátit. Vhazuje se před Lukášem.
15:41'
Kotouč se teď klouzal kousíček před Klimešovým brankovištěm, brankář hostí ho nicméně odpálil do rohu ještě předtím, než na něj stihli zareagovat dva domácí hráči, kteří byli nebezpečně blízko. Při následné akcí Hanáků musel Klimeš zasahovat skrýt kotouč pod vlastním tělem, když ležel v brankovišti na zádech.
15:30'
Hanáci operují v útočném pásmu.
15:15'
Dujsíkovu nenápadnou střelu Klimeš skryl v náručí a přerušil hru.
14:50'
Oba celky střídají.
14:20'
Rutar vyhodil kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po Lukášově pravici.
13:09'
Na Dujsíkovu střelu Klimeš moc dobře neviděl, se štěstím ji vyrazil do rohu.
12:20'
Pyrochta ještě stačil vystřelit na bránu, krátce poté ale na ledovou plochu naskočil Jiří Ondrušek a Hanáci jsou tedy kompletní.
11:56'
Klepiš na domácí bránu vyslal střelu z vrcholku levého kruhu, domácí gólman ji skryl v náručí.
10:17'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jiří Ondrušek – 2 min., hákování).
10:10'
K odraženému kotouči si v útočném pásmu přijel Plášek, jeho střela sice Lukáš příliš neohrozila, pro Kometu však vybojoval vhazování v útočné třetině.
09:50'
Švrčkovu střelu Klimeš vyrazil do rohu, kam si k puku přijeli domácí.
08:58'
Kucsera se vydal sám proti třem protihráčům, neměl ale moc prostoru k zakončení a navíc mu kotouč zůstal v rýze na ledě.
08:00'
Bambula se dostal v předbrankovém prostoru ke kotouči, jeho střela ale skončila na hráčích před ním.
07:52'
Plášek se vydal na útočný výlet, přešel dva hráče soupeře a dostal se také ke střele, tu ale Lukáš vyrazil. O chvíli později se k dorážce přímo před bránou mohl dostat další útočník Komety, odražený kotouč ale netrefil.
07:03'
Hosté jsou kompletní.
07:01'
Valenta ani Dujsík dalekonosnými střelami od modré Klimeše nepřekonali.
06:31'
Petr Kolouch přebírá kotouč v obranné třetině a zakládá nový útok.
06:08'
Kometa se opět osvobozuje.
05:40'
Se střelou od modré čáry měl Klimeš trochu problémy a kotouč vyrazil jen před sebe, jeho spoluhráči ale puk dokázali odpálit do bezpečí na druhou stranu ledové plohy.
05:05'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Michal Kunc – 2 min., podrážení).
04:45'
Klimeš povolal do akce své betony.
04:13'
Švrček čekal s rozehrávkou, až jeho spoluhráči vystřídají, poté se vydal dopředu, jenže se mu zasekl kotouč na vlastní modré a dopředu tak mohla jít naopak Kometa.
03:50'
Barinkovo nahození na bránu neprošlo až k Lukášovi, na druhé straně byla rána od modré jednoho z olomouckých beků také zblokována.
03:20'
Jan Knotek byl na buly ve středním pásmu napomínán rozhodčím, buly nicméně vyhrál.
03:12'
Ofsajd hostů.
03:00'
Plášek teď v útočné třetině obral o kotouč Ostřížka, naštěstí pro domácí ale byla kolem něj řada hráčů v červených dresech, takže se ke střele nedostal.
02:00'
Do útoku se poprvé v zápasu dostala také Olomouc, která na brankáře Komety vyslala dvě střely, patřily však spíše do kategorie reprezentativních.
01:58'
Olomouckou obranou se pokoušel prokličkovat Horký, ale neměl to vůbec lehké a nakonec byl u mantinelu odzbrojen.
01:22'
Zaťovič vyslal z vrcholku kruhu střelu na Lukáše, ten kotouč vyrazil rohem lapačky.
00:55'
Němec poslal kotouč po mantinelu na Schneidera.
00:39'
00:19'
Nyní ale byli hosté vytlačeni do středního pásma a kotouč si přebral Tomáš Dujsík.
00:05'
Úvodní buly zápasu vyhrála Kometa a může jít dopředu.
00:01'
Na druh straně pomalu vyjíždí na ledovou plochu také Kometa, utkání začne už za pár chvil!
A před pár okamžiky přivedl Branislav Konrád na led olomoucký tým.
Na ledové ploše už se rozbruslují rozhodčí.
HC Kometa Brno
Brněnský tým se nyní nachází na průběžné 12. pozici – na umístění v těchto spodních patrech tabulky u něj určitě nejsme zvyklí. V prosinci dokázal tým z jihu Moravy zvítězit jen jednou, a to právě proti Olomouci. Předtím však prohrála 6:2 v Hradci Králové a po oné jediné výhře v tomto měsíci následovaly 4 porážky. Zatímco Hanáci se trápí v přesilovkách, Jihomoravané by potřebovali zabrat v oslabení. Početní výhodu soupeře zvládnou ubránit pouze ve 3/4 případů (75,76%).

Kometa se letos jako tradičně může spolehnout na šikovné ruce Petra Holíka, šikovný centr už letos pro své spoluhráče připravil 12 gólů a 2 dal sám. Nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem je ale Peter Schneider, který zaznamenal 17 bodů (14+3). V brankovišti letos Brno vsadilo na mladou krev, téměř pravidelně se v něm střídají Lukáš Klimeš (91,42%) a Karel Vejmelka (90,33%).

Nejproduktivnější hráči HC Olomouc:
1. Peter Schneider – 17 bodů (14+3)
2. Petr Holík – 14 bodů (2+12)
3. Peter Mueller – 12 bodů (7+5)
3. Jakub Klepiš – 12 bodů (1+11)
HC Olomouc
Hanáci jsou momentálně na 10. příčce tabulky, nasbírali 22 bodů. V sezóně se jim dlouho nedařilo vyhrát alespoň dvakrát za sebou v řadě, to se jim povedlo až nyní. V pátek zdolali Plzeň v prodloužení 1:2 a v neděli bez zaváhání porazili Zlín (1:4). Nutno však podotknout, že se Olomouckým letos daří více na venkovních kluzištích. V plecharéně letos vyhráli pouze 3x – 3:2 s Pardubicemi, 4:1 se Spartou a 3:2 s Vítkovicemi. Svěřenci trenérského dua Tomajko-Moták musí zapracovat zejména nepřesilových hrách, úspěšnost využití pouhých 9,89 % je řadí na předposlední příčku v lize.

Hanáci v letošní sezóně našli nového střelce, je jím útočník Jan Káňa, který se letos trefil už 7x, k tomu navíc přidal 4 asistence a je tak zároveň nejproduktivnějším hráčem týmu. V brankovišti se střídají Branislav Konrád (90,93%) a Jan Lukáš (90,55%), v posledních zápasech dostal příležitost druhý jmenovaný.

1. Jan Káňa – 11 bodů (7+4)
2. Jan Knotek – 9 bodů (4+5)
3. Lukáš Kucsera 8 bodů (5+3)
HC Olomouc – HC Kometa Brno
Podruhé v letošní sezóně na sebe narazí dva moravské týmy. Na začátku prosince Kometa smetla Hanáky 5:1 na vlastním ledě, jak dopadne dnešní klání?