Tipsport Extraliga - Základní část - 52. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : M. Boleslav - 7. března 2021   17:20

Sparta
18:12' Vitouch (Kalina, Prymula) • 24:16' Sukeľ (Kudrna)
2:3
(1:1, 1:1, 0:1)
M. Boleslav
05:35' Cienciala  (Allen, Jääskeläinen) • 38:34' Bičevskis  (A. Zbořil, Bernad) • 52:52' Cienciala  (Claireaux, Bernad)
Sparta
Pražák, Sýkora – Pešek, Malý.
O2 arena, Praha 9 (Libeň)
M. Boleslav

SESTŘIH: Sparta - Mladá Boleslav 2:3. Prohra na konec základní části pro Pražany, rozhodl Cienciala

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na početnou v play-off!
Na řadu tak přichází boje o Masarykův pohár, kterých se vyjma Zlína a Motoru účastní všech zbývajících dvanáct výběrů aktuální ročníku Tipsport extraligy! Sparta a Boleslav mají zajištěné vstupenky do čtvrtfinále, a na jména svých soků v první kole si tak ještě musí počkat.
Omlazená mladoboleslavská sestava si z horkého ledu pražské O2 areny nakonec odváží plný počet bodů, Sparta povedenou základní část uzavírá těsnou porážkou 2:3. O její prohře nakonec rozhodla trefa Davida Ciencialy z přesilové hry, která padla sedm minut a osm sekund před koncem základní hrací doby.
Statistiky utkání
Střely na branku: 32 – 20.
Zblokované střely: 3 – 12.
Vhazování: 25 – 25.
Trestní minuty: 8 – 6.
Využití přesilovek: 0/3 – 1/4 (v oslabení 1 – 0).
Sparťané mají i přes prohru důvod k radosti, na ledové ploše O2 areny totiž nyní probíhá slavnostní předání Prezidentského pohárů. Kapitán Michal Řepík se ho ale, jak už tradice diktuje, raději ani nedotkl.
60:00'
V areně již zazněla siréna, těsně po konci utkání ale byla k vidění ještě menší strkanice na kruhu. Rozhodčí ji rychle roztrhali a tresty dodatečně udělovat nebudou.
59:42'
Ani Košťálek neposlal pryž přesně na hostující klec, po nepřesné střele se k puku ale vrací opět domácí.
59:29'
Oddechový čas pro domácí.
59:16'
Domácí se usadili před Schwarzem a kombinují, série přihrávek zatím v zakončení nevyústila.
58:46'
Sparta u mantinelu na poslední chvíli odzbrojila protihráče a vyváží kotouč daleko od své odkryté klece.
58:32'
Matěj Machovský opouští branku, Pražané už nemají co ztratit a zkouší powerplay!
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:57'
Základní hrací doba se chýlí ke konci, Spartě na vyrovnání zbývá už jen něco málo přes dvě minuty.
57:42'
Horák bekhendovým zakončením z kruhu neuspěl, pryž zasáhla jen mantinel za brankovištěm.
56:58'
Hraje se nahoru dolu, ani jednomu celku se nyní nedaří se na delší dobu udržet před klecí soupeře.
Střely na branku: 28 – 20.
55:57'
Sparta ještě chtěla puk za Schwarze doklepnout, hra ale byla přerušena pro útočícího hráče v brankovišti.
55:49'
Řepík našel krátkou přihrávkou Horáka, jehož rychlá střela gólmana Boleslavi nijak nepřekvapila.
54:57'
Polášek nahodil puk k modré čáře a odjel vystřídat, čerstvá lajna se mezitím pokouší prorazit dopředu.
54:29'
Vstřelená branka hostům vlila krev do žil, většina dění na ledě se momentálně odehrává před Machovským.
53'
Claireaux se protáhl kolem mantinelu a našel skórujícího Ciencialu, 2:3
53:59'
Po konci komerční přestávky uvidíme vhazování po pravé ruce gólmana Marka Schwarze.
52:52'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hosté sice v početní převaze nepodali bůhvíjak oslnivý výkon, nakonec se jim jí ale přeci jen daří přetavit v branku! Sparťanská obrana si tentokrát nepohlídala DAVIDA CIENCIALU, který se prosadil zakončením z voleje z levého kruhu – 2:3! Pro forvarda lvů se jedná už o druhý zásah v zápase, uvidíme hattrick? Asistence: Valentin Claireaux, David Bernad.
52:36'
Pražané vyhodili kotouč až do mladoboleslavského pásma, oslabení mají zatím plně pod kontrolou.
51:48'
Zbořil nyní zatlačil jednoho ze soků do rohu kluziště a spolu se spoluhráčem se ho snaží obrat o puk.
51:12'
Další trest za hákování, tentokrát ale na trestnou putuje domácí hráč – kapitán Michal Řepík (SPA).
50:39'
Bránící David Vitouch vyšťouchl puk z hole protihráče, kotouč následně vjel do neutrální zóny.
Střely na branku: 24 – 16.
49:57'
To se mu sice nepodařilo, nicméně Zbořil se již stihl vrátit na led, a oslabení hostů je tak minulostí.
49:38'
Vojtěch Polák se těsně před svou klecí zmocnil kotouče a snaží se jej vyvézt ven z obranného pásma.
48:58'
Možná trochu ukvapeně nyní z pravého kruhu zakončil Horák, jehož střela klec minula o dobrý metr.
48:23'
Lvi i tentokrát drží dění daleko od své klece, vypadá to na další nepovedenou domácí početní výhodu.
47:47'
Za hákování nyní pohodlí trestných lavic v O2 areně na vlastní kůži okusí Adam Zbořil (MBL).
47:40'
Sudí už ruku nad hlavou drží pěkně dlouho, Sparta se nyní snaží se protáhnout ven z vlastního pásma.
47:07'
Domácí mají opět ponechanou výhodu, Mladou Boleslav čeká po dalším faulu ještě jedno oslabení.
46:29'
Nyní už ale Schwarze ohrozila a ten odpověděl dalším kvalitním zákrokem. Následuje reklamní přestávka.
46:11'
Kotouč v posledních desítkách sekund patří hlavně Spartě, které se ale nedaří se dostat do zakončení.
45:34'
Odražená střela Mitche Fillmana se dostala na hůl jednoho ze sparťanů, Pražané míří zpět do útoku.
Střely na branku: 22 – 14.
45:03'
Ani Claireaux recept na Machovského nenašel, domácí brankář jeho bekhendové zakončení lapil.
44:34'
Hosté svého soupeře drží na uzdě a všechny jeho pokusy o útok likvidují už těsně za modrou.
44:09'
Boleslav vyhodila kotouč přesně do středu branky, gólman Sparty ho zachytil na svou hůl.
43:37'
Domácí se snaží co nejrychleji prostřídat formace, puk za Machovským nyní drží Matúš Sukeľ.
42:57'
Zchladit hlavu si na trestnou lavici jede Martin Pláněk (MBL), který byl potrestán za hákování.
42:41'
Strážce sparťanské svatyně vystřelil na střídačku, jeden z domácích byl v útočném pásmu faulován.
42:28'
Machovského se střelou zleva pokusil zaskočit Oscar Flynn, kterého měl ale domácí gólman přečteného.
41:42'
Velmi mírný nápor Sparty zatím k větší šanci nevedl, hosté mají dění na ledě pod kontrolou.
41:16'
Vyhozený kotouč za svou brankou sbírá Martin Jandus, který jej bez váhání rozehrává dopředu.
40:35'
Domácí sice drží hru u Schwarze, čtveřice bránících protihráčů je ale nepouští daleko od mantinelu.
40:05'
Třetí třetina byla zahájena. Připomínáme, že Sparta do ní díky Ciencialově trestu vstupuje přesilovkou.
40:01'
Druhá třetina skončila naprosto identickým výsledkem jako ta první, i před třetí části tak není ani jeden tým blíže k výhře. Sparta se poprvé v utkání dostala do vedení po trefě Matúše Sukeľa v pětadvacáté minutě, na kterou jen pár desítek sekund před sirénou přišla odpověď z hole lotyšského Marise Bičevskise. Uvidíme, komu se bude v závěrečné periodě dařit lépe.
Statistické okénko
Střely na branku: 18 – 12.
Zblokované střely: 0 – 12.
Vhazování: 16 – 17.
Trestné minuty: 6 – 2.
Využití přesilovek: 0/0* – 0/3 (v oslabení: 1 – 0).

(* Domácí přesilovka bude po pauze pokračovat.)
Další třetina začne přibližně v 18:55.
40:00'
39'
Šikovnou zadovku Zbořila zužitkoval Bičevskis, 2:2
39:50'
Sobotka čekal na perfektní moment pro přihrávku Řepíkovi, který ale jeho nabídku pak nezvládl zachytit.
39:02'
Sparta si může náskok rychle vybojovat zpět, za hákování opouští kluziště David Cienciala (MBL).
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!
38:34'
Znovu vidíme gól jen těsně před přestávkou, tentokrát se ale na rozdíl od první periody prosazuje zase Boleslav! Obrana Sparty si vybrala slabou chvíli a jejího zaváhání využil MARIS BIČEVSKIS, který se bez větších komplikací protáhl až před brankoviště a po převzetí Zbořilovy přihrávky uklidil puk k levé tyči – 2:2! Asistence: Adam Zbořil, David Bernad.
38:24'
Druhá třetina se chýlí ke konci, do přestávky zbývá odehrát jen něco málo přes minutu a půl.
37:48'
Následný rychlý protiútok Boleslavi vede ke kvalitnímu zákroku domácího brankáře, na kotouči je zase Sparta.
37:18'
Na Romana Horáka zívala prázdná branka, přihrávka od spoluhráče mu ale vůbec nesedla!
36:49'
Cienciala si za brankou došlápl na Vitoucha, kterému velmi rychle sebral kotouč z hokejky.
Střely na branku: 16 – 10.
35:57'
Prudká střela se od mantinelu odrazila před hostující branku, kde puk chvíli nepříjemně poskakoval.
35:42'
Krátkou kombinaci před Machovským ukončila nepovedená nahrávka jednoho z hostujcích hráčů.
34:57'
Aktivnějším celkem na ledě je momentálně Sparta, ani hosté ale nepodávají bůhvíjak špatný výkon.
34:24'
Buchtele krátkou přihrávkou vybídl ke střele Tomáška, který ale boleslavskou branku dost výrazně minul.
33:51'
Bičevskis chtěl vypálit z levého kruhu, na poslední chvíli se ale na něj nalepil dotěrný protihráč.
33:34'
Po konci další reklamní pauzy uvidíme buly ve středním pásmu, těsně před sparťanskou střídačkou.
32:58'
Machovský zastavil vyhozenou pryž za svou svatyní a bez váhání jí rozehrál podél mantinelu.
32:34'
Za Schwarzem nyní s pukem operuje Robert Říčka, kterého se zoufale snaží odzbrojit David Moravec.
31:43'
Boleslav pár sekund hrála před soupeřovou svatyní, ani tentokrát se ale nedostala do větší příležitosti.
31:12'
K dalšímu gólu Sparty mnoho nechybělo, Marek Schwarz teď zastavil hodně nepříjemnou dorážku z hranice brankoviště!
30:32'
Sparťané jsou v plném počtu, Boleslavi se ani tentokrát nepovedlo v početní převaze Machovského ohrozit.
Střely na branku: 15 – 9.
29:58'
Lvi se po krátké pauze vrací zpět do útočného pásma, Machovský musí znovu zpozornět.
29:26'
Allenova lehká střela z modré čáry byla tečována, bohužel pro domácí ale zaletěla mimo tři tyče.
28:31'
Martin Jandus (SPA) je trestán za hákování, Mladá Boleslav si zahraje další přesilovou hru.
28:16'
Zikmundova nepovedená přihrávka skončila na holi Davida Ciencialy, který se spolu s jedním ze svých spoluhráčů vydal do přečíslení! Následné zakončení z levého kruhu ale klec minulo!
27:57'
Pražané se pokusili Schwarze překvapit střelou z vhazování, veterán ale kotouč hravě zastavil. Pryž následně přikryl rukavicí, následuje komerční pauza.
27:36'
Dlapa chtěl rozehrát puk na Bičevskise, jeho nepřesná nabídla ale zajela až na zakázané uvolnění.
26:58'
Sparťanský mladík se jen za pár sekund vrátí na led, domácí oslabení zvládli na jedničku s hvězdičkou.
26:39'
Tomášek ze středního pásma vyhodil kotouč za Schwarze a Sparta se vydává rychle vystřídat.
Střely na branku: 14 – 9.
25'
Schwarz nejprve Sukela v oslabení vychytal, poté se nechal překvapit, 2:1
25:55'
Mladoboleslavští lvi přesilovku vůbec nezvládají, až nyní se pořádně usadili před Matějem Machovským.
25:19'
Buchtele za brankou přišpendlil k matinelu Claireauxeho, kterému ale nezvládl sebrat kotouč z hole.
24:16'
Sparta právě vstřelila branku!
Rozhodčí vyjel ven z boxu a ukázal směrem ke středovému kruhu, branka platí! Nepovedený únik nemusí MATÚŠE SUKEĽA nakonec vůbec mrzet. Bekhendem sice roh klece netrefil, ale kotouč se odrazil od mantinelu na hůl spoluhráče Kudrny. Ten mu okamžitě nahrál zpět, Sukel' si znovu najel před branku a z forhendu už pravý růžek našel – 2:1! Asistence: Andrej Kudrna.
24:16'
Sparťané jen krátce po nájezdu slovenského útočníka puk za Schwarze přeci jen dostali, na základě rozhodnutí hlavního sudího si ale celou situaci ještě prohlédne muž u videa!
24:10'
Ve vlastním oslabení se dostal do úniku Matúš Sukeľ, který ale zakončil příliš vysoko!
23:40'
Sparta zatím oslabení zvládá bez obtíží a už dvakrát se jí podařilo vyhodit kotouč za modrou čáru.
23:02'
Hostující přesilovka bude dlouhá, Patrik Prymula (SPA) totiž za podrážení dostal hned dvakrát dvě minuty.
22:52'
Paže jednoho z rozhodčích vystřelila nahoru, Boleslav má ponechanou výhodu a čeká jí přesilovka.
22:16'
Následná akce končí rychlým zákrokem Schwarze, který na zakončení zleva odpověděl lapačkou.
21:51'
Sparta startuje z vlastního pásma, kotouč do neutrální zóny dlouhou přihrávkou poslal Košťálek.
21:21'
Oscar Flynn zkusil štěstí z levého kruhu, ze kterého zasáhl jen připraveného strážce domácí svatyně.
20:54'
David Tomášek z pozice mezi kruhem a brankovištěm zakončil mimo, pryž orazítkovala jen mantinel.
20:20'
Mladá Boleslav se nyní chvilku držela před Machovským, kterého prověřila střelou z levého kruhu.
20:01'
Pro devatenáctiletého Patrika Prymulu je dnešní duel proti lvům extraligovým debutem, který navíc okořenil svou první asistencí v nejvyšší soutěži! Po většinu ročníku dosud válel v prvoligovém Sokolově, ve kterém zaznamenal dvacet bodů (7+13) ve třiceti startech.
Úvodní dvacetiminutovka střetnutí mezi Spartou a Boleslaví nabídla vesměs vyrovnanou podívanou, ve které měli o něco málo více ze hry Pražané. Těm se těsně před přestávkou podařilo odpovědět na zásah Davida Ciencialy z úvodu periody, a po trefě Patrika Prymuly je tak stav nerozhodný – 1:1.
20:00'
19'
Po Prymulově nahrávce se od modré trefil Kalina, 1:1
19:52'
David Bernad operuje s kotoučem u modré čáry, v zakončení mu brání neodbytný protihráč.
19:35'
Pražané vyváží kotouč ven z vlastního obranného pásma, uvidíme, co v závěru periody vymyslí.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny!
18:32'
Po odpískaném icingu Sparty jsme viděli menší strkanici za Schwarzem, ze které sudí důsledky nevyvodili.
18:12'
Akce Pražanů končí vyrovnávací brankou, minutu a osmačtyřicet sekund před přestávkou tak začínáme zase od začátku! Kotouč v rohu kluziště získal Patrik Prymula, který jej následně poslal k hranici pásma na hůl připraveného Petra Kaliny. Ten poslal dělovku na bránu, která ještě škrtla výstroj DAVIDA VITOUCHA – 1:1! Asistence: Petr Kalina, Patrik Prymula.
18:04'
Poláškův slabý pokus se od betonu Marka Schwarze odrazil do rohu, kde se nyní bojuje o pryž.
17:37'
Moravec nahozením z modré omylem trefil spoluhráče, od kterého se však puk odrazil na hůl dalšího hosta.
17:03'
Pozorný Marek Schwarz si nyní poradil s rychlou střelou z voleje a puk následně už do hry nevrátil.
Střely na branku: 7 – 4.
16:41'
Hosté poslali kotouč na zakázané uvolnění, po krátké přestávce tak uvidíme buly u jejich svatyně.
16:23'
Dění se nyní znovu přesunulo před Schwarze, respektive za něj. Vidíme další tahanici u mantinelu.
15:52'
Už nějakou dobu jsme neviděli ani jednu střelu na branku, defenzívy obou celků jsou ve střehu.
15:19'
Cienciala se pokusil poslat puk před brankoviště, ten se ovšem od bránícího protihráče odrazil za klec.
14:40'
Polák úspěšně vypíchl puk ze Sukeľovy hole, jenže kotouč následně přistál na hokejce Buchteleho.
13:58'
Na kotouči jsou v posledních minutách hlavně domácí, kterým se ale stále nedaří Schwarzovu klec ohrozit.
13:24'
Tomášek skrz dva soky zvládl procedit puk na Zikmundovu hůl, Pražané se vrací do útočného pásma.
12:57'
Sparta nyní nějakou dobu držela hru před Schwarzem, soupeřova obrana jí však nepustila ke střele.
12:32'
Pavel Kousal zachytil přihrávku jednoho z protihráčů a bez váhání se s kotoučem vydal dopředu.
11:58'
Sledujeme bitvu o kotouč u mantinelu před Machovským, do které je zapojeno hned několik hráčů.
11:31'
Sebastian Jasečko si bude muset na první gól v extralize počkat, jeho střela jen škrtla vnější stranu sítě.
10:56'
Boleslav se na malou chvíli osvobodila z čím dál tím většího náporu a poslala puk až za Machovského.
10:15'
Další pokus Pražanů měl na svědomí Pavelka, jehož projektil z mezikruží Schwarz zastavil vyrážečkou.
09:34'
Sobotka z kruhu namířil puk přesně na rukavici hostující gólmana, od které se puk odrazil vysoko nad branku.
09:10'
Krátkou bitvu o kotouč za Schwarzem vyhrál jeden z domácích, Sparta rozjíždí kombinaci v útočném pásmu.
08:51'
Průběh hry na pár sekund přerušila přihrávka rukou, která nás poslala do první komerční přestávky.
08:12'
Claireaux poslal pryž ke vzdálenější tyči přesně na hůl rozjetého spoluhráče, který zakončil jen do betonu hbitého domácího gólmana!
07:43'
Andrej Kudrna poslal puk dozadu Kalinovi, který jej drží na své holi. Pražané rychle střídají.
07:23'
Hra se přelévá z jedného strany na druhou, sledujeme svižnou a relativně vyrovnanou podívanou.
6'
Propadlý puk dokázal uklidit do branky Cienciala, 0:1
06:47'
Rychlá branka lvy nakopla, Adam Zbořil se nyní z kruhu pokusil rozšířit jejich náskok. Jenže přestřelil.
05:35'
Domácí sice měli v úvodních minutách střetnutí o něco málo více ze hry, jako první se ale nakonec na střeleckou listinu zapisuje jeden z hostů! Konkrétně otevírá skóre DAVID CIENCIALA, který obdržel krátkou přihrávku od Allena a následně z hranice brankoviště poslal puk za bezmocného Machovského – 0:1! Asistence: Conor Allen, Joona Jääskeläinen.
Střely na branku: 3 – 2.
05:29'
Pražané si na své konto připisují první icing, další buly tak proběhne po pravici Matěje Machovského.
05:17'
Puk po rychlém souboji u mantinelu vyletěl mimo hrací plochu, vhazovat se bude u domácí modré čáry.
04:38'
Boleslav odrazila další domácí výpad, pro vyhozený kotouč se dozadu vrací Tomáš Pavelka.
04:16'
Tomáš Dvořák trpělivě drží pryž za svou klecí a čeká, až se na led dostane čerstvá pražská lajna.
03:50'
Hra se vyrovnala, lvům se podařilo se Spartou srovnat krok. Momentálně se hraje před Machovským.
03:13'
V rychlém sledu nyní Schwarz vychytal Sobotku a Tomáška, gólman hostů si zatím vede velmi slušně.
02:51'
Cienciala poslal z kruhu puk na modrou Pláňkovi, jehož následné zakončení Machovský vyrazil před sebe. Po volném kotouči v brankovišti pak doslova skočil.
02:32'
Další tažení domácích hráčů dopředu zastavil čárový sudí, který Spartu nachytal v postavení mimo hru.
01:57'
Do útočného pásma nyní vtrhl David Bernad, který byl ale bránícími sparťany bleskově odzbrojen.
01:35'
Z modré čáry chtěl Marka Schwarze překvapit Roman Horák, jehož zakončení ale minulo klec.
00:44'
V úvodní sekundách sledujeme bitvu o střední pásmo, defenzíva Boleslavi funguje jako švýcarské hodinky.
00:10'
Jako první se po vyhraném buly dopředu vrhli sparťané, které ale soupeř rychle vytlačil zpět za modrou.
00:01'
Sudí svolává hráče do středového kruhu, jdeme na to!
Oba celky jsou na ledě, za malou chvíli začínáme.
Do klece domácích se postaví Matěj Machovský, zatímco hosté mezi tři tyče vyšlou čtyřiatřicetiletého veterána Marka Schwarze. Ten letos dosud hájil jen brankoviště prvoligového Ústí nad Labem, kde v osmi startech zaznamenal nelichotivou úspěšnost zákroků 87,6%.
Hosté dnes do Prahy přijeli v dost oklestěné sestavě, vedení boleslavského hokeje se rozhodlo v posledním duelu základní části dát šanci hned několika mladíkům. První starty v extralize si dnes na svá konta připíšou gólman Oliver Šatný, obránci Sebastian Jasečko a Dominik Vacík a forvardi Jan Závora a Jan Půček.

HC Sparta Praha: Machovský (Salák) – T. Pavelka, Košťálek, Polášek (A), Kalina, Tomáš Dvořák, M. Jandus – Buchtele, Horák, Řepík (C) – Zikmund, Sobotka (A), Tomášek – Říčka, Sukeľ, Kudrna – Prymula, Vitouch, Dvořáček.

BK Mladá Boleslav: Schwarz (Šatný) – Moravec, Pláněk (A), Allen, Fillman, Dlapa, Jasečko, Vacík – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, P. Kousal – Bernad (C), A. Zbořil (A), Závora – J. Půček, Bičevskis, Polák.

Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Pešek, Malý.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné pozdní odpoledne, tentokrát už přímo z libeňské O2 areny! Duel mezi Spartou a Boleslaví začíná zhruba za půl hodiny, přičemž za pár minut pro vás budu mít připraveny dnešní zahajovací sestavy obou výběrů.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY V SEZÓNĚ 2020/21

Bilance vzájemných soubojů v aktuálním ročníku hovoří pro hráče Sparty. Boleslav totiž vyhrála pouze první střetnutí v září, zatímco listopadové a lednové bitvy vyšly lépe právě pro ně. Obě vítězství ale vybojovali až v prodloužení, což akorát potvrzuje, že na ně dnes nečeká vůbec jednoduchý úkol. Uspějí nad bruslaři i potřetí?

27. 9. 2020 | ŠKOENERGO Aréna, Ml. Boleslav
BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha 4:2
Branky: 4. Zohorna R., 26. Šťastný, 27. Jääskeläinen, 33. Šťastný – 43. Forman (Říčka, Buchtele), 45. Sukeľ (Horák, Rousek).

17. 11. 2020 | ŠKOENERGO Aréna, Ml. Boleslav
BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha 2:3pp.
Branky: 22. Šťastný, 52. Flynn – 22. Říčka, 47. Pech, 62. Dvořák.

24. 1. 2021 | O2 arena, Praha 9 (Libeň)
HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav 3:2pp.
Branky: 21. Košťálek, 35. Tomášek, 62. Řepík – 37. Dlapa, 50. Lunter.
POSLEDNÍ UTKÁNÍ OBOU CELKŮ

5. 3. | O2 arena, Praha 9 (Libeň)
HC Sparta Praha – HC Kometa Brno 5:0
Třetiny: 2:0, 3:0, 0:0.

Pražané svého úhlavního rivala v pátek nešetřili. Na brněnské hokejisty vlétli jako hurikán a v prvních dvou třetinách si vybudovali pohodlný pětibrankový náskok, který pak zodpovědnou defenzivní hrou ve třetím dějství ubránili až do samotného konce. Zatímco za domácí se tak prosadili Rousek, Říčka, Němeček, Košťálek a Horák, hosté za Saláka neprocedili ani jednu střelu.

Branky a nahrávky: 5. Rousek (Řepík), 13. Říčka (Kudrna, Rousek), 21. Němeček, 24. Košťálek (Rousek, Němeček), 31. Horák (Řepík, Rousek).
Střely na branku: 36 – 25.
Zblokované střely: 12 – 8.
Vhazování: 39 – 23.
Trestné minuty: 6 – 12.
Využití přesilovek: 1/6 – 0/3.

HC Sparta Praha: Salák – Dvořák, Jurčina (A), Němec O., Němeček, Polášek, Košťálek, Pavelka – Rousek, Horák, Řepík (C) – Sobotka, Tomášek, Kudrna – Říčka, Pech (A), Buchtele – Zikmund, Sukeľ, Dvořáček.

5. 3. | ŠKOENERGO Aréna, Ml. Boleslav
BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 4:3
Třetiny: 3:1, 1:1, 0:1.

Boleslav se papírově silnějšího soupeře nezalekla. Skóre sice již po necelých čtyřech minutách hry otevřel hostující Růžička, pak se ale třikrát za sebou prosadili domácí a obrátili vedení na svou stranu. Oceláři dále bojovali a snažili se duel zdramatizovat, bruslaři však nakonec po dramatickém závěru bitvu dotáhli do vítězného konce. Nad Třincem uspěli rozdílem jedné branky, pod kterou se podepsal Adam Zbořil.

Branky a nahrávky: 11. Najman (Kousal), 15. Šťastný (Kotala, Růžička J.), 17. Najman (Flynn), 31. Zbořil (Kotala, Jääskeläinen) – 4. Růžička M. (Freibergs, Adámek), 39. Hrňa (Adámek, Kurovský), 47. Gernát (Doudera, Stránský).
Střely na branku: 27 – 23.
Zblokované střely: 18 – 12.
Vhazování: 29 – 23.
Trestné minuty: 4 – 16.
Využití přesilovek: 1/3 – 0/2.

BK Mladá Boleslav: Růžička J. – Ševc (C), Šidlík, Bernad, Fillman, Dlapa, Pláněk (A) – Kotala, Zbořil (A), Šťastný – Ciencala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, Kousal – Szturc, Bicevskis, Stránský J.
BK MLADÁ BOLESLAV (3. místo)
51 Z, 25-6-7-13, 164:124 (+40), 94 bodů
Aktuální forma: V–V–P–V–P

Důvod k oslavám neměla v pátek jen Sparta, ale také Boleslav. Ta si totiž těsnou výhrou 4:3 nad druhým Třincem, který nadobro vyšachovala z boje o prvenství, definitivně pojistila třetí příčku v tabulce, což znamená přímý postup do čtvrtfinále. Také ona tak do nedělní bitvy může jít s čistou hlavou a soustředit se jen na ladění formy pro nacházející play-off.

Konečné umístění bruslařů s sebou mimochodem nese ještě jeden další benefit – celek má poměrně slušnou šanci se probojovat do nadcházejícího ročníku hokejové Ligy mistrů. Pokud totiž boje o Masarykův pohár vyhrají Oceláři nebo Sparta, tedy týmy, které se do soutěže už kvalifikovaly, připadne třetí a poslední vstupenka právě jemu. Jinak se do turnaje pro evropskou elitu dostane, pouze pokud trofej pro vítěze extraligy ukořistí sám.

Aktuální forma: V–V–V–P–V

Sparta do dnešního duelu může vstoupit s ledovým klidem, o nic jí už nejde. Prezidentský pohár má totiž po pátečním kole v kapse – na Oceláře má po vítězství nad Kometou pětibodový náskok, který Třinečtí pochopitelně nemohou dohnat. Potřetí ve své historii se tak může radovat ze zisku trofeje pro vítěze základní části, kterou naposledy získala před sedmi lety.

Zatímco dlouhodobou fázi extraligy jako takovou klub z hlavního města vyhrál již pošesté, letošní úspěch může být v jistém smyslu speciální. Výhrou v základní hrací době by totiž Pražané překonali týmový rekord v počtu získaných bodů ze sezón 2013/14 a 2015/16, v nichž jich nasbírali shodně 110. Podaří se jim to?