Tipsport Extraliga - Základní část - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : M. Boleslav - 6. prosince 2020   15:00

Třinec
11:15' P. Vrána (M. Stránský, Martin Růžička) • 47:39' Zadina (Hrňa, Jašek) • 52:33' Martin Růžička (P. Vrána, M. Stránský)
3:4
(1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)

0:2 (SN)

M. Boleslav
16:25' Allen  (Cienciala) • 20:46' R. Zohorna  (Šťastný) • 51:50' Lunter  (R. Zohorna) • 65:00' Bernad
Třinec
Kořenář (L. Daneček) – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík (A) – Dravecký (A), Roman, Hrehorčák.
Hodek, Hejduk – Frodl, Komárek
WERK ARENA, Třinec
M. Boleslav

Třinec - Mladá Boleslav: Bernad bekhendem překonal Kořenáře. Bod navíc pro hosty, 3:4sn

Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalších on-line textových přenosů napočtenou.
Třetí třetina započala z gólového hlediska ve 48. minutě, když se výbornou tečí a vyrovnávací trefou blýskl Filip Zadina po nahození od Hrni. V 52. minutě si hosté vzali vedení zpět, když Zohorna vypracoval skvělou gólovou příležitost Máriu Lunterovi, jemuž poté stačilo pouze poslat kotouč do poloodkryté klece. Mladá Boleslav si však ani toto vedení neudržela a Oceláři přispěchali s rychlou odpovědí. V 53. minutě Růžička po Vránově přihrávce zakončoval v předbrankovém prostoru k pravé tyči. V závěru třetiny žádná branka nepadla, a tak se šlo do prodloužení. Ani v prodlužení však dnešní zápas svého vítěze nepřinesl, museli tak rozhodnout samostatné nájezdy. V této herní disciplíně se za hosty prosadili David Bernard s Oscarem Flynnem, naopak ani jeden z Ocelářů recept na slovinského brankáře Krošelja nenašel. Krošelj vychytal všechny čtyři nájezdy domácích a po perfektním výkonu na třineckém ledě se zasloužil velkou mírou na zisku cenných dvou bodů pro Bruslaře. Oceláři tak okusili první letošní porážku na svém ledě.
65'
Bernad bekhendem překonal Kořenáře. Bod navíc pro hosty, 3:4sn
65:00'
David Bernard po skvělé bekhendové kličce překonal Kořenáře a rozhodl tak o tom, že dva body poputují do Mladé Boleslavi.
Petr Vrána mířil pouze na lapačku Krošeljeho.
Oscar Flynn posílá kotouč mezi betony, Kořenář bez šance.
Martin RŮŽIČKA neproměňuje.
Ondřej NAJMAN neproměňuje.
Filipa Zadina se snažil rozhýbat slovinského brankáře, to se mu ale nepovedlo a Krošelj v poklidu zasáhl.
David Bernad skvělou bekhendovou kličkou rozhodil Kořenáře a poslal kotouč za brankovou čáru.
Matěj Stránský střílel zápěstím k pravé tyči, Krošelj pozorný.
Samostatné nájezdy začínají.
65'
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:40'
Růžička přišel o kotouč v středním pásmu, Boleslav však vzápětí také ztratila kontrolu nad kotoučem, a tak z celé příležitosti nic nebylo.
63:26'
Stránský po riskantní kličce na modré přišel kotouč, Boleslav však přečíslení 3 na 1 patřičně nevyužila.
62:49'
Najman pálil z pravého kruhu k bližší tyči, domácí brankář přerušuje hru.
62:04'
Cienciala střílel prudce zápěstím z levého kruhu, jeho rána se otřela o masku Kořenáře a vyletěla až za branku.
61:31'
V něm střílel Zadina, Krošelj zasáhl svými betony.
61:00'
Gernát dlouho váhal za brankou s rozehrávkou, následně se mu však přeci jen podařilo procpat kotouč do pásma.
60:18'
Hosté vyhráli buly a již krouží v útočném pásmu. Zohorna střílel nenápadně mezi betony Kořenáře, ten je však stihl včas srazit k sobě a kotouč zachytil.
60:01'
Po přestřelce ve třetí třetině zůstává skóre nerozhodné. Rozhodne prodloužení nebo oba aktéři dnešního duelu půjdou poprvé v letošní sezóně do nájezdů? Dozvíme se za několik málo okamžiků.
Prodloužení začne v 17:08.
60:00'
59:30'
Třetina se dohrává, oba celky se již nikam nehrnou.
59:15'
Oceláři mají problém dostat se přes střední pásmo, Boleslav skvěle napadá.
57:52'
Doudera střílel po souhře s Gernátem na modré zápěstím, třinecký bek však kotouč poslal pouze na hruď slovinského brankáře.
57:21'
Hru přerušuje zakázané uvolnění hostů, vhazovat se bude po pravici Krošelja.
56:38'
O. Kovařčík založil třineckou útočnou akci, Oceláři ale v pásmu nic nevymysleli. Hosté jsou na kotouči.
56:03'
55:33'
Allen v oslabení střílel z hranice kruhu, Kořenář musel zasahovat svou maskou.
54:41'
Stránský našel v mezikruží Hrňu, jenž mířil do pravého horního rohu. Krošelj skvěle zasáhl svým ramenem a kotouč vyrazil.
54:24'
Oceláři jsou naskládaní v pásmu a kombinují.
53'
Vrána předložil Růžičkovi puk do prázdné brány, 3:3
53:57'
Martin Ševc (MBL) vyloučen na dvě minuty za držení.
52'
Přehled Ševce započal akci u zakončení Luntera, 2:3
52:33'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři si připravili rychlou odpověď a znovu vyrovnávají skóre. MARTIN RŮŽIČKA stál zcela osamocený v předbrankovém prostoru a po přesné Vránově přihrávce poslal kotouč k levé tyči Krošeljovy klece. Asistence: Petr Vrána a Matěj Stránský.
51:50'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Boleslav jde znovu do vedení! Nejvíce se o tuto vedoucí trefu hostů zasloužil Zohorna, který přenesl kotouč podél pravého hrazení až na pravý kruh, naznačil střelu a následně bekhendem našel na druhé straně MÁRIA LUNTERA, který poslal kotouč do sítě. Asistence: Radim Zohorna.
Doudera po souboji u hrazení zůstal ležet na ledové ploše, nakonec se však za pomoci svých spoluhráčů zvedl a s velice bolestivou grimasou odjel na střídačku.
50:59'
První třinecká formace nyní pořádně zavařila hostující obraně! Kotouč po trase Stránský – Vrána příhodně doputoval až na hůl Růžičky, ten z ostrého úhlu napálil pravou Krošeljovu tyč!
49:53'
Hrňa se na ose kluziště pomocí otočky dostal až do táhlého zakončení bekhendem, Krošelj na poslední chvíli zasáhl svou vyrážečkou a kus černé gumy poslal do rohu.
49:36'
Hru přerušuje postavení mimo hru Ocelářů, vhazování v neutrální zóně.
48'
Zadina tečí usměrnil střílenou přihrávku Hrni, 2:2
48:48'
Hosté po inkasované brance přidali na tempu a otevřeli si ve svém útočném pásmu střelnici. Nejnebezpečnější střelu poslal od modré čáry Fillman, Kořenář zákrokem lapačkou přerušil hru.
47:39'
Oceláři srovnávají s Boleslaví krok! Po delším tlaku v útočném pásmu vyslal střílenou přihrávku z pravého kruhu Hrňa, v předbrankovém prostoru ji FILIP ZADINA pěknou tečí poslal až do levého horního rohu Krošeljovy klece a vymetl zde všechny pavučinky. Asistence: Erik Hrňa a Lukáš Jašek.
47:11'
Jašek kostrbatě doputoval s kotoučem na holi až do útočného pásma. Poté střílel z kruhu Hrňa, který ale minul.
46:04'
V závěru přesilové hry hosty vyhnala z pásma nepřesná přihrávka Šťastného, Stránský následně naskočil do hry.
45:17'
Hosté jsou opět v pásmu a kombinují. Po Ševcově přihrávce střílel z první Šťastný, střela mu ale příliš nesedla a letěla vysoko nad Kořenářovu klec.
45:01'
Pláněk pálil z levého kruhu, Kořenář jeho pokus vytěsnil do rohu.
44:16'
Kundrátek se po vhazování nejlépe zorientoval, našel si kotouč, se kterým nic nevymýšlel a ihned jej poslal přes všechny čáry až ke slovinskému brankáři.
44:00'
Matěj Stránský (TRI) podrazil v útočném pásmu jednoho z protihráčů, odsedí si tak dvě minuty.
43:23'
Sražený kotouč vyletěl v útočném pásmu Boleslavi rovnou do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravici Kořenáře.
42:17'
Hrehorčák střílel po přihrávce od Romana prudce z kruhu, Krošelj měl dobrý výhled a celou akci zneškodnil zákrokem lapačkou.
40:58'
Marcinko se v předbrankovém prostoru natahoval po přihrávce Zadiny. Na tuto přihrávku však dosáhl pouze koncem své čepele, a tak Krošelj neměl mnoho problémů se zásahem pomocí svých betonů.
40:25'
Hru přerušuje posunutá Krošeljova branka, vhazovat se bude po jeho pravici.
40:02'
Vrána dnes poprvé uspěl v souboji o první vhozený kotouč třetiny a Oceláři po jeho zásluze míří do útoku.
40:01'
Střely po druhé třetině – 10:8
Druhá třetina byla v návaznosti na třetinu první rovněž velice zajímavou třetinou. Hrálo se znovu nahoru-dolů, ale více brankových příležitostí si vytvořila Mladá Boleslav, která využila hned tu první. V čase 20:46 prostřelil Kořenáře střelou ke vzdálenější tyči Radim Zohorna. V průběhu třetiny se už, i přes dva vyloučení na obou stranách, skóre neměnilo. Největší nevyužitou šanci třetiny měli na svých holích hosté. V 39. minutě totiž zvonila po střele Allena z hranice levého kruhu pro vhazování pravá Kořenářova tyč.
Další třetina začne přibližně v 16:32.
40:00'
39:11'
Hrehorčák pálil ihned po buly z levého kruhu, Krošelj zaujal dobré postavení a jeho střelu vytěsnil až na zadní hrazení.
38:35'
Do zajímavé šance se dostal Allen, který po střele na hranici kruhu orazítkoval pravou Kořenářovu tyč!
37:18'
O. Kovařčík se pokoušel prohodit kotouč přes jednoho z bránicích hráčů Boleslavi. To se mu ale nepodařilo a hosté mohou putovat do své útočné třetiny.
36:21'
Zadina střílel po obdržení kotouče od Hrni bekhendem, avšak mířil mimo tři tyče.
35:58'
V závěru přesilové hry střílel z pravého kruhu Zbořil, Kořenář jeho ránu zachytil do svého náručí.
35:43'
Hosté jsou v plném počtu.
34:59'
Až nyní střílel z kruhu Šťastný, jehož střela však neměla dostatečnou razanci a Kořenář v poklidu zasáhl.
34:36'
Hra ve čtyřech hráčích v poli prozatím nic zajímavého nepřinesla.
34:00'
Tomáš Marcinko (TRI) byl až příliš aktivní před Krošeljem a putuje na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.
33:33'
Adam Zbořil (MBL) odpyká dvouminutový trest svého celku za příliš mnoho hráčů na ledě.
32:54'
Ševc střílel z útočné modré, jeho rána byla následně zablokována. Do protiútoku si poté nabruslil Stránský, který si však kotouč hodil hodně před sebe a po obhození Ševce vůbec nezakončil.
32:27'
Krošelj znovu raději přerušuje hru, do lapačky uklidil sražený kotouč po střele Kundrátka od modré.
32:19'
Po neúspěšném obkroužení Hrni kolem Krošeljovy branky se hra přerušuje. Komerční přestávka.
31:44'
Hrehorčák pálil téměř z nulového úhlu, Krošelj zasáhl svou vyrážečkou.
30:54'
Z protiútoku si vypracovala slibnou šanci první boleslavská formace. Šťastný se snažil procpat kotouč mezi nohy Gernáta, ten však jeho záměr přečetl a celou akci překazill.
30:16'
Gernát nahazoval od modré, kotouč Krošelj vyrazil svým betonem. Následně už Bičevskis naskočil na led.
První polovina třinecké přesilovky přinesla pouze Douderovo nahození od modré, po kterém se však podařilo Boleslavi osvobodit.
28:29'
Tím je Maris Bičevskis (MBL), který si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
28:22'
Do zakončení se Třinec vůbec nedostal, z následné protiakce Boleslavi hru přerušuje faul jednoho z hostů.
27:44'
První formace Ocelářů v pásmu, zatím však pouze bojuje o více prostoru u hrazení.
27:13'
Na druhé straně likviduje svou lapačkou Kořenář střelu od modré, vhazování na pravém kruhu.
26:21'
Oceláři bojují o kotouč s Boleslaví u vlastní střídačky. Z tohoto souboje nakonec vzešli lépe právě domácí. Doudera se posléze natlačil před branku, kde hledal Draveckého, ten však cestu za Krošeljova záda nenašel.
25:40'
O kotouč se teď hodně dlouho bojovalo v neutrální zóně, celá akce vyústila až vyletěním kotouče na jednu ze střídaček. Komerční přestávka.
24:59'
Najman se společně s Kousalem propracoval až do přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný však po obdržené přihrávce přestřelil Kořenářovu klec.
23:55'
Galvinš nebezpečně nahazoval od modré čáry, jeho střelu ještě lehce tečoval Stránský. Krošelj bez problémů zasáhl svými betony.
23:34'
Hosté v přesilové hře nic výrazného nepředvedli, Hrňa je na ledě.
22:50'
Třinec zahrozil v oslabení, Roman po stahovačce střílel z mezikruží, jeho střelu Krošelj vyrazil svým betonem.
22:18'
Boleslav už je v pásmu, prozatím však kotouč putuje pouze po mantinelech.
21'
Zohorna využil volnosti k překonání gólmana na vzdálenější tyč, 1:2
21:30'
Erik Hrňa (TRI) si dopomohl držením a odsedí si dvě minuty na trestné lavici.
20:46'
Hosté otáčejí skóre! Zadinův bekhend nebyl přesný, a tak se prosadili hosté. RADIM ZOHORNA převzal ve středním pásmu kotouč po nahrávce od Šťastného, nabruslil si na hranici levého kruhu a střelou ke vzdálenější tyči nedal Kořenářovi žádnou šanci. Asistence: David Šťastný.
20:04'
Boleslav vyhrála také druhé úvodní vhazování. Ševc tentokrát velice rychle vybídl ke střele Zohornu, jeho střela ale byla zablokována.
20:01'
Střely na branku po první třetině – 9:7.
První třetina přinesla velice zajímavou podívanou, akce střídala akci a oba brankáři měli co dělat. Skóre otevřeli ve 12. minutě domácí Oceláři po skvělé souhře první formace, na jejímž konci stál kapitán Petr Vrána. Mladoboleslavští si připravili odpověď o necelých pět minut poté, když Kořenáře prostřelil perfektní střelou do levého horního rohu Conor Allen.
Další třetina začne přibližně v 15:43.
20:00'
19:50'
Bernard úspěšně kličkoval na modré čáře, obešel hned dva hráče Třince. Nikam se ale nehrnul a pouze uklidnil hru přihrávkou na Kousala.
18:44'
Fillman střílel prudce příklepem od modré čáry, jeho rána prosvištěla těsně kolem Kořenářovy levé tyče.
17'
Allen využil lahůdku od Ciencaly a trefil horní růžek, 1:1
17:57'
Oceláři po vyrovnávající brance Boleslavi přidali na tempu a zatlačili hosty v pásmu. Dravecký mohl zakončovat těsně před Krošeljem bekhendem, kotouč vyslaný z jeho hole však doputoval pouze na beton slovinského gólmana, který přerušil hru.
16:25'
Hosté srovnávají s Oceláři krok a vyrovnávají na 1:1! Hosté vyhráli souboj u modré čáry, puk převzal Cienciala, jenž z rohu kluziště výbornou přihrávkou vybídl ke střele CONORA ALLENA. Mladoboleslavský obránce s americkými kořeny měl spoustu času na zakončení a vymetl levý horní růžek Kořenářovy klece. Asistence: David Cienciala.
15:14'
Douderovi se napoprvé nepodařilo poslat kotouč do středního pásma, napodruhé už to vyšlo, když poslal kotouč na Zadinu. Třinecký forvard se kličkou snažil zmást Šidlíka, nakonec se ale sám vyhnal do rohu, kde následně o kus černé gumy přišel.
14:59'
Slovinský brankář Krošelj přerušuje hru zákrokem lapačkou. Probíhá komerční přestávka, po které se bude vhazovat na pravém kruhu.
14:18'
Oceláři se provinili zakázaným uvolněním, vhazovat se bude po levici Kořenáře.
13:11'
Středočeši zahrozili z protiútoku, když na pravém kruhu střílel Šťastný. Kořenář jeho střelu vyrazil nad sebe a skákající kotouč nepříjemně skákal směrem do branky. Nakonec však dopadl jen těsně vedle.
11:15'
Oceláři otevírají skóre a jdou do vedení! Ružička u levého mantinelu přenesl hru na osu hřiště, kde zcela přesně našel Stránského. Stránský střílel z první, avšak pouze na beton Krošelja. Slovinský brankář kotouč vyrazil pouze před sebe a Stránský si poté všiml v předbrankovém prostoru lépe postaveného PETRA VRÁNY, pro kterého i přesto, že byl bráněn dvěma hráči Boleslavi, nebyl problém poslat kotouč do sítě. Asistence: Matěj Stránský a Martin Růžička.
10:30'
V pásmu Boleslavi ale nic nevymysleli, na kotouči je Bernard.
09:58'
Ševcova střela od modré byla zablokována, Oceláři otáčejí hru.
08:35'
První formace hostů si nyní vytvořila slušnou šanci, když Šťastný hledal svou přihrávkou Luntera před brankou. Ten byl však na poslední chvíli dostoupen Marcinkem a z akce nakonec nic nebylo. Oceláři následně z protiútoku zasáhli pouze Krošeljovu lapačku, který přerušil hru.
07:10'
Bičevskis zachytil velice těsně kotouč na útočné modré, nabruslil si s nímm až na hranici levého kruhu a následně pálil zápěstí. Kořenář zasáhl svou vyrážečkou a poslal kotouč do rohu.
06:58'
Píská se postavení mimo hru hostů. Komerční přestávka.
06:11'
Lunter po rychle spolupráci se Zohornou střílel z oblasti mezi kruhy, Kořenář má další zákrok.
05:48'
Hraje opravdu ve velikém tempu. Hra nahoru-dolů nyní provází tuto část první třetiny.
04:01'
Flynn střílel po rychlém přechodu z mezikruží, Kořenář je střelu vyrazil. Oceláři se poté bleskurychle nasunuli do svého útočného pásma podél levého mantinelu. Na konci celé akce byl Růžička, který svým příklepem pouze nastřelil levý Krošeljův beton.
03:37'
Jaaskelainen kus černé gumy neprocpal na Allena a hosté se tak sami vyhnali z pásma. Následně kotouč vyletěl mimo hrací plochu, vhazování ve středním pásmu.
02:59'
V boji o kotouč v rohu kluziště v pásmu Mladé Boleslavi uspěli lépe hosté, kteří otáčí hru.
02:10'
Středočeši se osvobodili a odjeli střídat. Z protiútoku Třince se podél levého mantinelu dostal do pásma Hrehorčák, který kotouč následně předložil Douderovi na útočnou modrou. Třinecký bek střílel z první přesně na hruď slovinského brankáře.
01:23'
Marcinko se snažil kombinovat se Zadinou v rohu útočného pásma, tento záměr se však nesetkal s úspěchem a hosté jsou nyní v držení kotouče.
00:47'
Při prvním pokusu o vniknutí do pásma Třince se zde hosté neohřáli déle než pět sekund, druhý pokus končí na zakázaném uvolnění. Vhazování po pravici Krošelja.
00:02'
Úvodní vhazování vybojovali hosté, kteří se nikam nehrnou a útočnou akci zakládají od své branky.
00:01'
Oba celky jsou již na ledě. Domácí Oceláři se představí v červených dresech, zatímco hostující Mladá Boleslav bude oblékat dresy bílo-zelené.
Uvidíme, který z týmů dneska odejde jako poražený. Jedno je ale jisté, jeden z týmů přijde o sérii pěti výher v řadě.
Šlágr dnešního 25. kola Tipsport extraligy začne za několik málo okamžiků. Jak hlavní, tak i čároví rozhodčí již krouží na ledě.

HC Oceláři Třinec: Kořenář (L. Daneček) – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský, Adámek – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Dravecký (A), Roman, Hrehorčák.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Schwarz) – Šidlík, Ševc (C), Allen, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Vacík – Lunter, R. Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil (A), J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Cienciala, Bičevskis.

Rozhodčí: Hodek, Hejduk – Frodl, Komárek.
HC Oceláři Třinec

Oceláři i nadále válí a aktuálně se mohou pyšnit dlouhou patnáctizápasovou bodovou sérií, která je donesla až na samotný vrchol extraligové tabulky. Z porce patnácti zápasů hráči s drakem na prsou ztratili pouze tři body. O jeden bod přišli v souboji proti Kometě, kterou se jim ale podařilo udolat po prodloužení, zbylé dva body ztratili na ledě Pardubic, které Ocelářům sebraly jejich neporazitelnost po výhře 7:6 po prodloužení. Dalšího přemožitele Třinec doposud nepoznal. Z měsíce listopadu bych mohl vypíchnout duel v Karlových Varech, který Oceláři suverénně ovládli a vyhráli poměrem 7:2. Matěj Stránský v tomto utkání zaznamenal svůj první hattrick v seniorské kariéře. Jako druhý zajímavý duel bych zmínil domácí zápas proti Liberci, který Oceláři vyhráli v poměru 6:4, když se jim podařilo otočit nepříznivé skóre z 0:2 na 3:2, a i přes následné vyrovnání Liberce na 3:3 reagovali dalšími dvěma brankami. Podobně jako v zápase Mladé Boleslavi se Zlínem i tady si Oceláři rozdělili šest vstřelených branek spravedlivě mezi šest různých střelců.

Pokud bychom se podívali na prosinec, tak Oceláři odehráli také pouze dva zápasy, oba na domácím ledě. V prvním zápase porazili Spartu 4:2, Josef Kořenář v něm předvedl výborný výkon (úspěšnost zákroků 91,7 %). V posledním zápase Třinec vyhrál stejným výsledkem také proti Litvínovu, Tomáš Marcinko si v tomto utkání připsal tři body za dvě branky a jednu asistenci.

Oceláři se společně s Plzní můžou chlubit nejlepším útokem v lize (69 vstřelených branek), zároveň také nejlepší obranou (35 obdržených branek). Třinec dominuje rovněž ve využití přesilových her (24 %) a také spadá pod pětici nejméně trestaných týmu celé soutěže (čtvrtý nejméně trestající celek, 170 trestných minut). Pokud bychom se podívali na ubráněná oslabení, tak ani v této disciplíně nemůžeme Oceláře nijak kritizovat, protože i v této statistice si vedou velmi slušně (4. místo, úspěšnost 87,5 %).

Aktuální forma: 3 zápasy = 9 bodů (V,V,V)

BK Mladá Boleslav

Středočeši v listopadu prohráli v základní hrací době pouze dvakrát, navíc se pokaždé jednalo o těsný výsledek. Výborné výkony Mladou Boleslav vynesly až mezi top pět celků celé extraligy. Z měsíce listopadu bych mohl zmínit například vítězství 11:4 proti Karlovým Varům, na tomto vítězství se výrazně podílel David Šťastný, jenž vsítil hned čtyři branky. Dále bych mohl uvést rovněž výhru 7:3 proti Zlínu, kde Středočeši ukázali, že i tak vysoký počet branek může být koncertem sedmi různých střelců, kteří si tuto brankovou nálož mezi sebou spravedlivě rozdělili.

Přejděme ale do aktuálního měsíce, ve kterém svěřenci Radima Rulíka a Pavla Patery odehráli celkem dva duely. Ten první odehráli na ledě Litvínova a získali tři body za výhru 4:2. Ve svém posledním odehraném zápase hostili Středočeši na svém ledě hradecký Mountfield. Vyrovnaný souboj obou aktérů, který panoval celé dvě třetiny, rozhodla až třetina třetí, kterou Mladá Boleslav vyhrála s přehledem 4:1 a nakonec brala tři body za vítězství 5:2.

Co se nějaké statistické charakteristiky Mladé Boleslavi týče, tak rozhodně nijak nevyniká v přesilových hrách (9. místo, úspěšnost 14,9 %). Ani v oslabení to není žádná sláva (11. místo, úspěšnost 79,4 %), a zároveň je pátým nejtrestanějším celkem celé soutěže (231 trestných minut). Na druhou stranu mají Středočeši čtvrtý nejsilnější silný útok v celé lize s počtem 59 vstřelených branek. Také obranná činnost ve hře pět na pět je úctyhodná (3. místo, 40 obdržených branek).

Umístění v tabulce: 5. místo – 31 bodů, skóre 59:40

Nejproduktivnější útočník Mladé Boleslavi :
David Šťastný (13+7) – 20 bodů

Nejproduktivnější obránce Mladé Boleslavi:
Martin Ševc (2+8) – 10 bodů

Jan Růžička– úspěšnost zákroků 90 %
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! Nedělní odpoledne v třinecké WERK ARENĚ nabídne 25. kolo nejvyšší tuzemské hokejové ligy. Oceláři Třinec v tento den nastoupí do svého v pořadí pátého zápasu za sebou na svém ledě, celou šestizápasovou sérii na domácí palubce zakončí v úterý proti Pardubicím. Aktuální lídr tabulky bude hostit Mladou Boleslav, která momentálně prožívá výborné období a na svém kontě má pět výher v řadě. Pro oba aktéry se bude jednat o první vzájemné měření sil v letošní sezóně. Utkání začíná v 15:00.