Tipsport Extraliga - Základní část - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Plzeň - 20. listopadu 2020   17:00

Třinec
Štěpánek (Kořenář) – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Chmielewski, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Dravecký (A), Roman, Hrehorčák – Hrňa.
Šír, Sýkora – Ondráček, Hanzlík
WERK ARENA, Třinec
Plzeň
Pavlát (Frodl) – Lang, Stříteský, Vráblík, Čerešňák, Budík, Jiříček, L. Kaňák – Suchý, Mertl (A), Gulaš (C) – Pour, P. Musil, Kantner – Stach, Kracík, Rob – Straka (A), Kodýtek, Malát.

SESTŘIH: Třinec - Plzeň 3:1. Souboj titánů pro Oceláře. Triumf vystřelil Jašek

Z mé strany je to již pro dnešní den vše, budu se na Vás těšit u dalšího zápasu třineckých Ocelářů.
Třinec i ze svého devátého utkání sezóny odchází neporažen, když nad plzeňskou Škodou vítězí po šedesáti minutách hry poměrem 3:1. Většinu gólů jsme viděli hned v úvodní dvacetiminutovce, v první minutě zápasu se z předbrankového prostoru prosadil Filip Suchý, Oceláři ale dvěmi brankami ještě před sirénou otočili vývoj zápasu. Za Třinec se trefili Chmielewski s Jaškem. To druhá třetina byla diametrálně odlišná, akce jsme sice viděli na obou stranách, i tak ale prostřední dějství nabídlo nejmenší množství střel a žádnou branku. Třetí třetina se nesla ve znamení snahy o gól a to na obou stranách, Plzeň se mermomocí snažila vyrovnat a Třinec prahnul po trefě zajišťující pohodlný náskok. Hosté v závěru odvolali mladého gólmana Pavláta, pro kterého byl souboj s Třincem premiérovým stratem v extralize za Indiány a právě opuštěná klec Plzně se stala terčem pro střelu Milana Doudery v poslední minutě zápasu.
59:39'
Třinec právě vstřelil branku!
S největší pravděpodobností je pod Javorovým rozhodnuto, MILAN DOUDERA zpoza levého kruhu nasměřoval kotouč do prázdné branky hostů a rozhodl o triumfu domácích. Bez asistence.
59:10'
Pavlát již uháněl na střídačku, jakmile ale spatřil letící puk, vrhl se na něj rybičkou a přikryl jej před zraky všech přihlížejících.
58:14'
Dobrou příležitost měl na hokejce mladý bek Jiříček, z levé strany ledu ale trefil pouze třineckého gólmana.
57:30'
Hráči s drakem na prosou teď zkouší zamknout Plzeň před brankou hostů, Škoda se ale brzo osvobozuje.
56:39'
A z místa za brankou Plzně se hosté vydali do útoku, který však zastavuje ofsajd.
56:27'
Hosté teď nemají příliš času, i tak ale Stříteský vyčkává s pukem za brankou Pavláta.
56:12'
Rob teď zadovkou hledal někoho ze spoluhráčů v mezikruží, kotouče se však dříve zmocnil jeden z obránců domácí družiny.
54:49'
Již to vypadalo, že se bude hrát delší úsek bez přerušení, Oceláři v mezičase navštívili pásmo hostů, ale následná přihrávka rukou znamená přesunutí hry do pásma Třince.
53:44'
Tuto část zápasu teď hráči kouskují neuvěřitelným způsobem, časomíra pod stropem WERK ARENY znovu stojí a hráči se chystají na třetí vhazování během deseti vteřin.
53:40'
Další icing v podání třineckého celku a logicky i další přerušení jen po šesti vteřinách hry.
53:34'
Nekompromisně odpískané zakázané uvolnění přesouvá hru zpět před svatyni Ocelářů.
52:48'
Hosté ihned po buly spěchali do útočné třetiny a Jakub Štěpánek musel pravým betonem likvidovat nebezpečnou střelu z levého kruhu.
52:31'
Je tu konec komerční přestávky a následuje vhazování po pravici plzeňského gólmana.
52:17'
A Škoda je v pěti, Galvinš v témže momentě zakládá akci zpoza Štěpánka.
52:05'
Sedm sekund před koncem plzeňského oslabení se hra pro posunutí Pavlátovy klece přerušuje.
51:30'
Necelá minuta zbývá do konce přesilovky a pod Javorovým teď měří síly první třinecká formace s dvojicí Gulaš – Mertl doplněnou o dva bránící Indiány.
50:35'
Čas v přesilovce teď naskakuje na konto Filipa Zadiny s Ondřejem Kovařčíkem a Lukášem Jaškem, povede se mladým puškám zvětšit třinecký náskok?
50:12'
Krosček v podání Jaroslava Kracíka posílá Plzeň do čtyř a provinivšího se útočníka na lavici hanby.
49:00'
Zajímavá akce domácích po sérii přihrávek na ose Stránský – Jaroměřský – Kundrátek končí neúspěšným nahozením posledního jmenovaného.
48:10'
Suchý v mezikruží nezpracoval Gulašův pas a u kotouče je tak znovu domácí mančaft.
47:55'
Kantner nyní agilně drží kotouč v obranném pásmu svého celku, odkud Plzeň míří do útoku.
46:55'
Nyní již jsou domácí v plném počtu a okupují prostor před Dominikem Pavlátem.
46:14'
Gernát teď před brankou domácích využil své výšky a rukou vytěsnil kotouč do rohu kluziště.
44:57'
Mertl stál osamocen před Štěpánkem, kotouč však z voleje nedokázal usměrnit za jeho záda.
44:20'
Třinci se ihned po vhazování daří vyhodit kotouč do pásma Indiánů a uhání střídat.
44:20'
Až ve třetí třetině se domácí proviňují proti pravidlům, hostujícího Gulaše podrazil David Musil.
43:14'
Výborná práce Ondřeje Kovařčíka na levém křídle znamená další sekundy domácích v útočném pásmu.
42:45'
Musil se u mantinelu nemazal s jedním z hostů a přišpedlil jej k plexisklu.
41:57'
Nebezpečná je ale teď i Plzeň, od modré to zkoušel mladičký Jiříček.
41:30'
Oceláři stále okupují pásmo soupeře, první pětka domácích již ale uhání na střídačku.
40:35'
Třinec se teď dostává do útočného pásma, kde však fotbalovým způsobem a bez hole úřaduje hostující Pavel Musil.
40:05'
Plzeň úspěšnější na úvodním vhazování a hosté mohou velet do útoku.
40:01'
Dalších dvacet minut je za námi pod Javorovým, kde domácí Oceláři Třinec hrají 2:1 s plzeňskými Indiány. Druhá třetina nabídla veliké množství útočných akcí na obou stranách, paradoxně však nikdo z aktérů tohoto souboje nedokázal vstřelit branku a i střel bylo na obou stranách výrazně méně. Za jednu z největších akcí uplynulé tercie se dá rozhodně považovat únik Jaroslava Kracíka, třinecký gólman Štěpánek ale i tentokrát zachoval chladnou hlavu a zneškodnil druhý samostatný únik večera.
Další třetina začne přibližně v 18:33.
40:00'
39:50'
Deset sekund před koncem třetiny si střelu připisuje i Jan Jaroměřský, hruď plzeňského gólmana ale i jeho střele vystavila jasnou stopku.
39:34'
Skvělý zákrok Dominika Pavláta, který teď lvím skokem zneškodnil pokus Matěje Stránského z prostoru u levé tyčky.
38:35'
Po šanci Třince se dostává do útoku opět pětice Indiánů, Oceláři ale situaci dokázali vyřešit a kotouč míří znovu na durhou stranu kluziště.
37:47'
Poněkud dlouho teď čárový rozhodčí čekal s odpískáním ofsajdu, což se nelíbilo domácí střídačce a hlavní arbitr musel rázným gestem tyto emoce uklidnit.
37:03'
Zadina se chtěl prosmýknout mezi dvojicí bránících hostů, to se mu však nepovedlo a zblokovaný kotouč odskákal až do rohu kluziště.
36:36'
Štěpánek si připisuje další zákrok po střele z levého křídla a drží svůj celek v jednobrankovém vedení.
35:46'
Oceláři nahazují kotouč do útočného pásma, kde se ho ujímá trojice Růžička-Vrána-Zadina.
34:37'
Jaroslav Kracík teď uháněl osamocen na Jakuba Štěpánka, třinecký gólman však dokázal zlikvidovat i druhý únik dnešního duelu.
33:49'
Závar před brankou domácích se třetí třinecké pětce daří vyřešit a na druhé straně to teď byl jeden z bratrů Kovařčíkových, kdo se prezentoval dobrou střelou z mezikruží.
33:09'
A hra se přerušuje znovu, tentokráte se jeden z hostů provinil proti pravidlům, když navštívil Jakuba Štěpánka v třineckém brankovišti.
33:01'
Poněkud zbytečné vyhození kotouče ze strany Galvinše zapříčinilo zakázané uvolnění.
32:44'
Milan Gulaš teď dal všem najevo zklamání z ofsajdového postavení, to ale nic nemění na faktu, že Plzeň musí opustit útočné pásmo.
31:55'
Čerešňák už sice opustil trestnou lavici, Oceláři se navzdory tomu stále drží v třetině před Pavlátem.
31:00'
Stránskému se nepovedlo kotouč udržet v útočném pásmu a po vyhození ze strany hostů uhání obě formace střídat.
30:05'
Oceláři tak mají k dispozici početní výhodu, na ledě tak krouží první útočné trio doplněné o Erika Hrňu a Martina Gernáta.
29:45'
Druhé vyloučení na straně hostů, na lavici hanby se za držení odebírá Peter Čerešňák.
28:56'
Chmielewski se Zadinou jsou znovu na ledě, tentokrát ale musí vypomoci obraně, Plzeň totiž nebezpečně kombinuje před Štěpánkem.
28:46'
Zadina ani nadvakrát nepřekonal Pavláta, třinecký útočník to nejprve zkusil z levého křídla a následně ho hostující gólman vychytal i po obkroužení branky.
28:20'
A potvrzuje to i vyhození hostů na zakázané uvolnění, Plzeň tak stále nemůže vystřídat.
27:50'
Bekhendové zakončení Stránského a další zákrok Pavláta, tato minuta rozhodně patří domácímu celku!
27:40'
Ale i Třinec ukázal, že umí zahrozit, Pavlát ale střelu z levého křídla kryje.
26:40'
Suchému se daří zavézt kotouč do pásma Ocelářů, kde si první plzeňská pětka rozdala několik rychlých kolmic a prověřila postřeh domácího gólmana.
25:49'
Marcinkovi se teď příliš nepovedlo nahození od modré a kotouč tak končí v držení hostujícího celku.
25:26'
Vladimír Dravecký nyní skvěle četl rozehrávku Plzně a jeho lajna donutila hosty až k vyhození na zakázané uvolnění.
24:56'
V permanenci se teď musel držet i Jakub Štěpánek, který úspěšně zlikvidoval střelu z pravého kruhu.
24:30'
Stříteský po mantinelu vyhazuje kotouč až do středního pásma, kde však tento kus gumy opouští kluziště.
24:00'
Obranná dvojice Doudera – Gernát nyní stihla včas vystřídat a útočné snahy hostů tak bude brzdit čerstvá defenzivní síla.
23:10'
Pěkný pas Michala Kovaříčka se v mezikruží nepovedlo Vladimíru Draveckému dostat pod kontrolu a puk mu odskakuje od hole přímo na čepele hostů.
22:20'
Dvojice plzeňských beků si nyní ustlala za brankou Pavláta a Oceláři mají šanci k založení útočné kombinace právě v pásmu hostů.
22:02'
Ale i domácí celek v kombinaci chybuje a útočné tažení tak má znovu k dispozici hostující Plzeň.
21:35'
Co platilo před čtyřiceti vteřinami již neplatí, Třinec teď stahuje pomyslnou smyčku kolem klece Dominika Pavláta.
21:00'
Ale Plzeň po čtvrthodinové pauze kombinuje více sebevědomě a zatím mají ze hry více.
20'
Jašek se závěrečnou sirénou první třetiny prostřelil Pavláta, 2:1
20:13'
Dobrý pas Milana Gulaše do mezikruží zůstává nezužitkován a kotouč se dostává na hůl domácích.
20:02'
Úvodní vhazování druhé třetiny tentokrát vyšlo lépe domácím, Oceláři ale po chybě v rozehrávce vyhazují na zakázané uvolnění.
20:01'
Úvodní třetina dnešního zápasu mezi třineckými Oceláři a plzeňskou Škodou nabídla hned tři trefy, o ně se postupně postarali Suchý na straně hostů a Chielewski s Jaškem na straně domácích.
Další třetina začne přibližně v 17:46.
20'
20:00'
19:59'
Tak přeci jen se Oceláři v poslední sekundě úvodního dějství dostávají do vedení, LUKÁŠ JAŠEK si s pukem nabruslil do levého kruhu, odkud přízemní střelou našel prostor u pravé tyčky a gólem do šaten tak ukončuje první dvacetiminutovku. Asistence: Michal Kovařčík.
19:01'
Pěknou zadovkou teď ve středním pásmu našel Chmielewski hůl jednoho ze svých spoluhráčů a znovu jsou to Oceláři, kdo spěchá do útočného pásma.
18:07'
Milan Gulaš se dostal do úniku, Jakuba Štěpánka v brance Ocelářů však nepřechytračil a stav zůstává vyrovnaný, 1:1.
17:58'
A až nyní, po zákroku Pavláta a následném vhazování vyhazuje Plzeň puk na druhý konec ledové plochy.
17:25'
Souboj na hraně plzeňského pásma dopadl lépe pro domácí, kteří tak prozatím udrží svůj přesilovkový tlak.
17:05'
A na ledě se tak poprvé představí přesilovková formace Třince, Erik Hrňa ze hned pokouší překvapit Pavláta zpoza levého kruhu.
16:44'
A máme tu první vyloučení tohoto zápasu, za sekání si dvě trestné minuty odpyká hostující Vojtěch Budík.
16:10'
Třinec stále před Pavlátem, velice aktivní duo Roman – Hrehorčák ale kotouč za záda hostujícího brankáře dotlačit nedokázalo.
15:36'
Stránský obkroužil s kotoučem na holi skoro celé pásmo hostů, Ocelářská kombinace však záhy přerušuje Plzeň vyhozením na zakázané uvolnění.
14:49'
Dobrá pumelice Ondřeje Kovařčíka z levého kruhu končí pouze na betonech Pavláta.
14:15'
Znovu Michal Kovařčík a jeho pokus prostřelit po buly hned čtyři bránící hráče Plzně končí neúspěchem.
13:40'
Zadina se znovu pokoušel prosadit z levého křídla, jeho střela ale byla zblokována a končí na plexiskle.
12:55'
Dravecký nyní v pásmu hostů zapříčinil ztrátu kotouče a puk tak znovu mění směr a majitele.
12:06'
Michal Kovařčík nyní v rohu kluziště zmátl svým pohybem útočícího hráče hostů a Oceláři se valí na branku Indiánů.
10:53'
Erik Hrňa se teď octil tváří v tvář Pavlátovi, mladý gólman ale zachoval chladnou hlavu a ani nadvakrát se ho třineckému útočníkovi s číslem 88 překonat nepovedlo.
09:54'
Čerešňák to zkusil z modré, třinecká defenzíva si však připisuje na své konto další úspěšný blok.
09:40'
Kotouč se ocitá mimo ledovou plochu a ve WERK ARENĚ tak znovu slyšíme hvizd jednoho z arbirtrů.
09:01'
Tentokrát převzali iniciativu hosté, třetí plzeňská pětka v čele s Kracíkem se nyní pokusí znovu navrátit lídrovi Tipsport extraligy ztracené vedení.
8'
Chmielewski pohotově z otočky srovnal stav utkání, 1:1
08:20'
První třinecká pětka stále krouží kolem branky Plzně, o chvíli později už ale domácí o tlak přicházejí a volí raději cestu na střídačku.
07:46'
Třinec drží plzeňskou Škodu v šachu, první obranná dvojice hostů tak volí vyhození na zakázané uvolnění.
06:49'
A pod Javorovým máme srovnáno, po úniku Zadiny se jednomu z bránících hostů nepovedlo vyhodit puk a z voleje se do něj v mezikruží opřel ARON CHMIELEWSKI, kterému se povedlo rozvlnit síť za zády Pavláta. Asistence: Tomáš Marcinko.
06:45'
Filip Zadina za to vzal po levém křídle a prověřil plzeňského Pavláta.
06:32'
Je tu úvodní komerční přestávka, po ní bude hra pokračovat po levici třineckého gólmana.
06:10'
Stach a Straka si nyní vyměnili několik pasů a Indiáni jdou znovu prověřit pozornost maskovaného Oceláře.
05:31'
Martin Růžička nyní dlouho držel kotouč v útočném pásmu, obranné duo Plzně jej však nakonec puku zbavuje.
04:43'
A touš je stále v držení hostů o druhou branku za záda Jakuba Štěpánka se nyní bude snažit druhá útočná formace.
03:51'
Střítěský rozjíždí akci hostů, chvíli na to se o dobrý střelecký pokus postaral nejproduktivnější Západočech Milan Gulaš.
03:43'
A další zákrok na straně maskovaného Indiána, vhazovat se bude po jeho pravici.
02:54'
První třinecká pětka znovu na ledě a tentokrát to pro Oceláře nevypadalo vůbec zle. Vránovi se povedlo zavést puk až k Pavlátovi, odkud jej však do bezpečí odklidil Straka.
02:21'
Hrehorčákovi se povedlo zblokovat střelu jednoho z plzeňských beků a Oceláři jdou znovu dopředu.
02:02'
Oceláři se snaží ihned odpovědět, dobrou střelou z pravého kruhu se nyní prezentoval Vladimír Dravecký.
00:24'
Plzeň právě vstřelila branku!
Ledová sprcha na začátek, asi tak bychom mohli pojmenovat aktuální situaci ve WERK ARENĚ, kde se hned po čtyřiadvaceti sekundách hry ujímají hosté vedení 1:0. FILIP SUCHÝ se dostal až úplně před branku Třince, odkud poté kotouč dokázal dostat za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Mertl a Milan Gulaš.
00:02'
Úvodní buly vyznělo lépe pro hosty, Mertl si tak připisuje úspěch na úvodním vhazování.
00:01'

HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Kořenář) – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský – Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský – Chmielewski, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Dravecký, Roman, Hrehorčák – Hrňa.

HC Škoda Plzeň: Pavlát (Frodl) – Lang, Stříteský, Vráblík, Čerešňák, Budík, Jiříček, L. Kaňák – Suchý, Mertl, Gulaš – Pour, P. Musil, Kantner – Stach, Kracík, Rob – Straka, Kodýtek, Malát.

Rozhodčí: Šír, Sýkora – Ondráček, Hanzlík.
HC Oceláři Třinec
Slezané zatím v této sezóně nenašli přemožitele, z osmi zápasů došel do prodloužení Třinec jen jednou, na domácím ledě ale i přes tuto komplikaci nakonec zdolal brněnskou Kometu poměrem 4:3. Pokud tvrdíme, že Plzeň aktuálně vévodí tabulce Tipsport extraligy, tak právě Oceláři jsou možná jediným celkem, jehož forma je ještě lepší. Svěřenci Václava Varadi se nyní doslova vezou na vítězné vlně a Západočeši tak budou mít co dělat, aby si z třineckého ledu odvezli cenné body. Poslední utkání odehráli hráči s drakem na prsou v úterý s českobudějovickým Motorem, který po šedesáti minutách hry zdolal 6:3.

Ani v řadách Slezského celku není jednoduché vypíchnout jednoho klíčového hráče, za zmínku totiž stojí minimálně celá první útočná pětice, Matěj Stránský je s devíti zásahy nejlepším střelcem ligy a jeho parťák, Martin Růžička nejlepším nahrávačem. Pohled do brankoviště třineckého mužstva také rozhodně nabízí zajímavá čísla a statistiky. Oceláři pravidelně střídají dvojici gólmanů, Kořenář – Štěpánek a ani jeden z nich nemá úspěšnost horší než devadesát procent!
HC Škoda Plzeň
Západočeši v prozatimním průběhu sezóny vedou tabulku Tipsport extaligy, z jedenácti utkání se Plzni povedlo získat na své konto příjemných osmadvacet bodů a s náskokem čtyř bodů nad Spartou tak vévodí celé soutěži. Škoda zatím ochutnala chuť porážky pouze jednou, téměř na samotném začátku soutěže nestačili v prodloužení na pardubické Dynamo. Od té doby však svěřenci Ladislava Čiháka zapsali na své konto šest výher v základní hrací době a tři výhry v prodloužení, či samostatných nájezdech. Zatím posledním soupeřem se pro Západočechy stala Olomouc, kterou na olomouckém stadionu porazili 2:1 po prodloužení.

Pokud se podíváme na individuality v řadách plzeňské Škody, nepřehlédnutelným je se 17 kanadskými body čtyřiatřicetiletý kanonýr Milan Gulaš. Zdatně mu však sekunduje plzeňská šestaosmdesátka v podobě Tomáše Mertla, stejně starý útočník je aktuálně nejlepším střelcem v dresu Škody a rozhodně i dnes na třineckém ledě bude chtít minimálně zaokrouhlit počet vstřelených branek na číslo deset. Nesmíme ale opomenout ani strážce plzeňské klece, Dominik Fordl zatím zasáhl do všech utkání západočeského celku a drží si úspěšnost 92.58%.
Příjmený hokejový podvečer z třinecké WERK ARENY! Ve svatostánku třineckého hokeje na Frýdecké ulici dnes dojde k měření sil toho nejlepšího, co aktuálně tuzemská Tipsport extraliga nabízí. Domácí HC Oceláři Třinec jsou z hlediska procent vůbec tím nejúspěšnějším celkem v probíhajícím ročníku, ze čtyřiadvaceti bodů se totiž Slezanům povedlo získat třiadvacet. Naopak HC Škoda Plzeň není tím nejúspěšnějším týmem v procentuálním měřítku, první místo tomuto celku však patří v celkové tabulce nejvyšší hokejové soutěže u nás. Podtrženo, sečteno, čeká nás rozhodně zajímavý zápas, jehož start je plánován na 17:00.