Tipsport Extraliga - Základní část - 43. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litvínov : Mountfield - 1. března 2022   17:30

Litvínov
35:27' Sukeľ (Estephan, F. Lukeš) • 58:00' P. Zdráhal (F. Lukeš, Estephan) • 65:00' Estephan
3:2
(0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

2:0 (SN)

Mountfield
23:32' Jergl  (Ščerbak, Kevin Klíma) • 26:46' Lalancette  (Blain)
Litvínov
Horák, Hejduk – Lhotský, Svoboda
Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov
2489 diváků
Mountfield

SESTŘIH: Litvínov - Mountfield HK 3:2sn. Domácí otočili utkání s favoritem

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou.
Nejlepším hráčem na hostující straně byl vyhlášen Jeremie Blain, na té domácí pak Matěj Stříteský.
Dnešní utkání sledovalo 2489 diváků.
Střely na branku: 18 – 35
Je dobojováno. Litvínov si v závěru třetí třetiny vynutil nastavenou hrací dobu a nakonec zápas došel až do samostatných nájezdů. V ní stříleli pouze domácí hráči, kteří tak ze ztraceného duelu nakonec získávají velmi cenné dva body do tabulky. Hosté, ač sahali po všech bodech, nakonec odjedou z ledu Vervy pouze s bodej jedním.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC VERVA Litvínov.
Autorem vítězné branky je GIORGIO ESTEPHAN.
Cingel musel dát, aby Hradec pokračoval. Godla ale jeho pokus kryje betonem a je hotovo!
Jiří Fronk pověsil puk do sítě hostů a Litvínov vede v nájezdech 2:0.
McCormack trefuje pouze beton Godly.
Patrik Zdráhal z bekhendu branku hostů přestřelil.
Oksanenovu střelu před Godlou domácí brankář kryje.
Zygmuntův blafák trefil tyčku!
Jakub Lev zblízka poslal puk na Godlu, ten ho vytěsnil tečí betonu ven.
Estephan se rozjel na branku hostů, sjel si pomalu až před Novotného a švihem překonává hradeckého brankáře.
Samostatné nájezdy začínají.
Tak ani nastavená hrací doba nepřinesla rozuzlení a na řadu za chvíli přijdou samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:52'
Hosté mají tlak před domácí klecí, ale přesilovku se jim nedaří využít. Vypadá to tedy, že půjdeme do samostatných nájezdů.
64:21'
Obětavě zachytil puk při rozehrávce hostů jeden z domácích beků a puk letí znovu až před Filipa Novotného.
64:00'
Hraje se poslední minuta prodloužení.
63:30'
Obrana Litvínova zabrzdila akci soupeře a vyhazuje puk do bezpečí až před hostující klec.
63:02'
Oddechový čas pro lavičku hradeckého Mountfieldu.
63:02'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Andrej Kudrna – 2 min., vysoká hůl).
62:39'
Suke'l poslal puk na Giorgia Estephana a ten znovu pálil na branku Novotného, ovšem hostující brankář ji vytěsnil mimo.
61:49'
Domácí šli tři na jednoho, ale Fronk v souhře podklouzl a nemohl tak zakončit.
61:13'
Andrej Kudrna byl v postavení mimo hru a je pískáno. Hra se stěhuje do středního pásma, kde se bude vhazovat.
60:08'
Po velké chybě Blaina si Estephan nabruslil osamocen před Novotného a okamžitě vystřelil, nakonec ale hostujícího brankáře nepřekonal!
60:01'
Střely na branku: 16 – 33
Základní hrací doba nepřinesla vítěze, Litvínov dvě minuty před jejím koncem srovnal díky Zdráhalovi na 2:2 a půjdeme minimálně do prodloužení.
60:00'
59:50'
Deset vteřin před vypršením řádné hrací doby se ještě bude vhazovat po levé ruce Denise Godly.
59:23'
Domácí nahazují puky do pásma soupeře a drží puk v bezpečné vzdálenosti od Godly.
58'
vě minuty před koncem srovnal přesilovkovou trefou Zdráhal
58:45'
Hosté kroužili v útočné třetině, ale beci Litvínova je nepustili k ohrožení Denise Godly a poté poslali touš do neutrální zóny.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
58:00'
Litvínov právě vstřelil branku!
Přesně dvě minuty před koncem třetí třetiny využívají domácí přesilovou hru a je vyrovnáno! PATRIK ZDRÁHAL z hrany levého kruhu napřáhl ke střele a kotouč pak umístil k protější tyči – 2:2. Začíná se tak znovu od začátku. Asistence: František Lukeš a Giorgio Estephan.
57:30'
Lukeš vyslal pořádnou dělovku na branku hostů, ti se ubránili a hned bez čekání posílají puk až před Denise Godlu a šetří cenné vteřiny.
57:17'
Oddechový čas si před přesilovou hrou bere trenér Litvínova Vladimír Růžička.
57:17'
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Jakub Orsava – 2 min., podrážení).
56:51'
Hosté drží puk co nejdále od své branky a stále drží nejtěsnější možný náskok.
55:54'
Další souhra Litvínova nekončí vyrovnáním, ale domácí celek stále drží útočnou třetinu a operuje před Filipem Novotným.
55:02'
Hned po buly pálil Patrik Zdráhal, ale jeho pohotová střela za záda Filipa Novotného nezapadla.
54:20'
Andrej Kudrna střílel z pravé strany, jeho dalekonosná střela skončila mimo. Poté to ještě zkusil také Viktor Hübl, ale proti jeho pokusu zakročil Filip Novotný.
53:41'
Necelých sedm minut do konce třetí třetiny, domácí stále dohánějí jednobrankové manko a nedaří se jim srovnat.
53:14'
Na řadě je další komerční přestávka.
52:46'
Perret ještě udržel puk na modré čáře a hosté stále drží útočnou třetinu. Tam na levé straně střílel Pavlík, ale Godla byl s dalším zákrokem připraven.
51:39'
Daniel Kolář nahodil puk do pásma, ale nebyl tam nikdo, kdo by před Novotným mohl vystřelit. Naopak před Godlou pak stříleli Hradečtí a domácí brankář musel zakročit.
51:01'
Zakázané uvolnění Litvínova a hra se přemisťuje před klec Denise Godly.
50:12'
Godla čelil dalším dvěma střelám hostů, ale své brankoviště uhájil. Následně pak na druhé straně proti Novotnému neuspěl domácí celek.
49:31'
Litvínov se dostal do ofsajdové pozice a hra je vykázána zpět do středního pásma, kde se bude vhazovat.
49:22'
Nedomlel pálil od modré čáry a jeho rána končí na plastronu Denise Godly! Ten poté hru přerušuje a následuje komerční přestávka.
48:12'
Radek Pilař zdržel hru a poté co hosté vystřídali, šli dopředu zase hostující hráči, ale Verva pásmo ubránila. I po střele Lukáše Cingela.
47:15'
Jordann Perret po špatné litvínovské rozehrávce v pásmu Vervy zakončil, ale nakonec Godlu neohrozil. Následně pak puk ven vytěsnil jeden z beků Litvínova.
46:27'
Petr Straka nastartoval své motory a mířil do pásma, ovšem chuť mu zkazil Radek Smoleňák, který ho v jeho rozletu zastavil.
44:49'
Litvínov má snahu vyrovnat, ale soupeř své pásmo dobře brání a nyní vyhodili puk do neutrální zóny, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
44:06'
Domácí se na chvíli usadili v pásmu hostů, mezi kruhy se zjevil Richard Jarůšek, jenž ve velké šanci nechal vyniknout Filipa Novotného! Ten poté přikryl puk pod lapačku a je přerušeno.
42:44'
Ahti Oksanen se prosmýkl mezi obránci Litvínova, dostal se s pukem za branku Godly, ale následně pak nedokázal najít nikoho, kdo by před domácím brankářem mohl zakončit.
41:51'
Jank nahodil puk před domácí klec, tam ještě operoval Christophe Lalancette, ale Godla si své brankoviště pohlídal.
40:45'
Z úhlu zakončil Patrik Zdráhal, ale Novotného nezaskočil. Ten raději kryje puk a přerušuje hru.
40:21'
Blain našel Lva, ale druhý jmenovaný se nedostal zpoza branky před ní a poté po zisku puku šli dopředu domácí hráči.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:12.
Střely na branku: 10 – 23
Také druhá dvacetiminutovka je minulostí a ta už přinesla tři góly. Ve čtyřiadvacáté minutě poslal hosty do vedení Aleš Jergl, kterého vybídl ke skórování Ščerbak a pokus prvně jmenovaného z mezikruží vymetl roh domácí branky. O chvilku později ho napodobil Christophe Lalancette a bylo to 2:0 pro Hradec. Nicméně domácím se povedlo snížit na rozdíl jediné branky díky zakončení Matúše Sukeľa a Litvínov tak byl zpět ve hře. Ještě nás čeká zajímavá třetí třetina, která ještě může nabídnout drama.
40:00'
39:45'
Patrik Zdráhal operoval v pásmu hostů, ale k pořádnému zakončení se nedostal.
39:25'
Hosté po buly v pásmu Litvínova vytáhli puk do neutrální zóny a po chvilce se ke kotouči opět dostali domácí a ještě pádí na druhou stranu.
39:04'
Zygmuntova střela z mezikruží proskočila až k Novotnému a ten ji vyrazil k zadnímu hrazení.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:29'
Domácí hráči po kontaktním gólu ožili a čím dál více hrozili před brankou Novotného, ovšem ten stále drží těsný náskok hradeckého týmu.
37:21'
František Lukeš to zkusil na levé straně, v těsné blízkosti Novotnému ale neuspěl.
36'
Šikovná teč Sukeľa v přesilovce přinesla domácím snížení
36:17'
A po chvilce se dostal do šance Martin Havelka, který zakončil zblízka, hosté ale tuto akci ubránili a už mají kotouč v bezpečí.
35:27'
A přesilovka domácích je využita, Verva je svému soupeři na dostřel jediného gólu. Giorgio Estephan střílel z pravého kruhu, v prostoru mezi kruhy pak do dráhy puku vložil svoji hůl MATÚŠ SUKEĽ a ten usměrnil mezi tři tyče – 1:2. Asistence: Giorgio Estephan a František Lukeš.
34:59'
Po střele Giorgia Estephana zakročil vyrážečkou Filip Novotný a hned se hosté osvobozují a posílají touš až před Denise Godlu.
34:38'
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Jakub Lev – 2 min., nedovolené bránění).
34:12'
Matúš Sukeľ nahodil puk do útočného pásma, tam se snažil tečovat pokus Marek Hrbas, ale neúspěšně. Následně pak zakročil Novotný proti další nebezpečné střele.
33:39'
Filip Novotný nyní zakročil a podržel svůj tým. Patrik Zdráhal se dostal do úniku před jeho klec a jeho následnou střelu secvakl mezi betony hostující brankář, který tak vytasil pohotový zákrok.
32:54'
Jedovka hostů se ještě odrazila od Kevina Klímy a puk poskakoval okolo domácího brankoviště, nakonec ho domácí zkrotili.
31:36'
Aleš Jergl si nabruslil do blízkosti Godly, ale přízemním pokusem ho nepřekonal.
30:53'
Smoleňákovi sekundoval domácí bek a nakonec ho nepustil k zakončení před Godlou. Ovšem hosté stále drží útočnou třetinu.
30:05'
Zápas se přehoupl do své druhé poloviny a u puku jsou znovu hosté. Ti se na chvíli dostali do útočného pásma, ale sami se z něho vykázali.
29:16'
Kelly Klíma vyslal přízemní pokus směrem na Godlu, ale ten končí jen vedle jeho klece.
28:33'
Hradečtí jsou na koni, dvoubrankový náskok jim dodal klid. A před chvílí znovu ohrozili Godlu, který musel krýt další pokus a hra je zastavena.
27'
Lalancette si vybruslil na osu a trefil se přesně
27:46'
Následuje další komerční přestávka.
26:46'
Hradec právě vstřelil branku!
A hosté vedou rozdílem dvou gólů. Blain přenechal touš CHRISTOPHEU LALANCETTEMU, jenž si od levého hrazení vybruslil mezi kruhy a jeho svižná rána končí za bezmocným Godlou – 0:2. Asistence: Jeremie Blain.
24'
Jergl otevřel skóre střelou do horního růžku
24:50'
Smoleňák našel na pravé straně McCormacka, jenž pohotově vystřelil, tentokráte ale Godla neinkasoval, ač byli hosté znovu hodně nepříjemní před jeho klecí.
23:32'
Sice už byli Litvínov v plném počtu, hosté ale ještě operovali v pásmu Vervy. Zpoza zadní čáry poslal puk Nikita Ščerbak ALEŠI JERGLOVI, jenž z nápřahu mezi kruhy vymetl v domácí brance vše, co mu stálo v cestě – 0:1. Hosté se tak ujímají vedení. Asistence: Nikita Ščerbak a Kevin Klíma.
23:28'
Litvínov je v plném počtu.
23:02'
Kevin Klíma na pravém kruhu švihl do kotouče a lapačka Denise Godly byla připravena. Vhazovat se bude po levé ruce domácího brankáře.
22:24'
Graeme McCormack si sjel do dobré střelecké pozice, jeho táhlý pokus ale končí mimo. Následně pak se domácí celek znovu osvobozuje.
21:43'
Pokus McCormacka se odrazil od Godlovy vyrážečky a po zisku kotouče ho domácí beci vyhodili do neutrální zóny.
21:28'
Vůbec první vyloučení zápasu, Matúš Sukeľ nabídl soupeři přesilovou hru a už sedí na trestné lavici za nedovolené bránění.
21:28'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Matúš Sukeľ – 2 min., nedovolené bránění).
20:46'
Giorgio Estpephan nevyslal vůbec špatnou střelu, ta ale opět nekončí za Novotným, který poctivě svou svatyni hájí.
20:08'
Blain nahodil puk před branku Litvínova, nakonec se k němu dostali domácí a Patrik Zdráhal na druhé straně vyslal pokus, který končí jen nad brankou Filipa Novotného.
20:01'
Střely na branku: 4 – 13
První třetina je minulostí a začala na obou stranách hodně svižně. Dvakrát po sobě se hned v první minutě dostali do šance hosté a na druhé straně zase Verva. Ovšem vždy si gólmani poradili. První vážná akce se zrodila ve dvanácté minutě, kdy Matěj Stříteský dvakrát tvrdě vystřelil, ale na Novotného si nepřišel. O čtyři minuty později to vzal na sebe Lukáš Cingel, který byl před Godlou osamocen, ale i on svou dobrou střelu nedostal mezi tři tyče. Uvidíme, co nám nabídne druhé dějství, které začne přibližně v 18:18.
20:00'
19:50'
Puk vybojovali hráči Mountfieldu a zamířili před Godlu, který ale nedopustil, aby soupeř zakončil přesně.
19:35'
Už ale ne, Hradec se dopustil zakázaného uvolnění a v závěru se ještě vhazuje před Filipem Novotným.
19:25'
Jergl byl dalším hostujícím hráčem, který po své střele Godlu nepřekonal. Nicméně hosté stále drží útočnou třetinu.
19:10'
Zeman dojel puk v obranném pásmu a hned ho vytáhl ven. Ale v neutrální zóně si ho vybojovali zpět hosté a po střele Radka Smoleňáka zakročil u levé tyče Godla.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:09'
Ani rána Františka Lukeše nekončí gólem a na ten si tak ještě stále musíme počkat.
17:34'
Jarůškovu střelu srazili beci Mountfieldu mimo ohrožení Novotného a následně pak hosté otáčejí hru opačným směrem.
17:06'
Kevin Klíma zpětnou přihrávkou vyzval ke skórování Jeremieho Blaina, který z pravého kruhu nepříjemným projektilem prověřil pozornost Denise Godly.
16:28'
Na druhé straně si s pokusem Marka Hrbase poradil Filip Novotný a ukrývá puk pod lapačku. Hned na to nechává hru zastavit.
15:50'
Lukáš Cingel se zjevil úplně sám před Denisem Godlou a moc nechybělo a mohl skórovat. Ale nakonec se tak nestalo a znovu se skóre nemění.
15:25'
Zakázané uvolnění Litvínova, hra se stěhuje před Denise Godlu a hosté tak zadarmo získali útočnou třetinu. Buly proběhne po pravé ruce litvínovského gólmana.
14:46'
František Gerhát poslal puk na Jiřího Fronka, jenž se prodral až k zakončení, ale proti této akci byl opět Filip Novotný.
14:24'
Ti se však vystavili ofsajdové pasti a dění na ledě se stěhuje do neutrální zóny.
14:16'
Patrik Demel neudržel puk na modré čáře a domácí se musejí vracet zpět do obrany, protože se rodí akce hradeckých hokejistů.
13:13'
Estephan u hrazení chtěl odehrát puk na Patrika Zdráhala, ale podklouzl a následně pak už měl kotouč na dlouhou hůl. Rázem tak skončil náznak akce a do té další jdou hosté.
12:41'
Další komerční přestávka, po ní se bude vhazovat před brankou Denise Godly.
12:05'
Na druhé straně to zase zkusil Pilař, který už překonal Godlu, ale obránci Litvínova vymetli puk ven. Dvě velké šance znovu nekončí vstřeleným gólem.
11:20'
Ve velké šanci se ocitl Matěj Stříteský, který tvrdě pálil ze střední vzdálenosti, ale jeho dělovka skončila na zákroku Novotného. Nicméně puk se k němu odrazil zpět a i další jeho pokus končí bez vstřeleného gólu.
10:42'
Vhazovalo se ve středním pásmu blíže hostující bráně, nyní se tam domácí dostávají, ale obrana Hradce jim to pořádně ztěžuje.
10:17'
Petr Straka po levém křídle proplul do pásma, následně pak zblízka zakončil, ale Novotný si s touto situací poradil a puk vytěsnil mimo tři tyče.
09:37'
Po nepřesném zakončení Nedomlela zachytila kotouč domácí obrana a vytáhla ho až před klec Filipa Novotného.
09:07'
Lukáš Cingel tečoval před Godlou nahození McCormacka od modré čáry a domácí brankář u své levé tyče puk kryje pod lapačku a následně pak je hra přerušena.
08:35'
Teď už ale zase před domácí klecí operují hosté a snaží se ohrozit Denise Godlu, který je ve svém brankovišti zatím pozorný.
07:27'
Od své branky zakládali další akci Litvínovští, Richard Jarůšek dostal nabito od Matúše Sukeľa a prvně jmenovaný mu puk vrátil. Z této slibné akce ale nebylo nic.
06:30'
Patrik Zdráhal si vyměnil puk s Matějem Stříteským a oba hráči zamířili před Novotného. Zdráhal se jal ke střele na pravém kruhu, ta ale končí na obraně Hradce.
06:21'
Na řadě je první komerční přestávka.
05:24'
Přemysl Svoboda se prodral do útočného pásma a už se rodila další litvínovská šance, ale nakonec šikovný domácí útočník o puk přišel a ten mají ve své moci hráči hradeckého Mountfieldu.
04:29'
Kevin Klíma zasekl domácímu bekovi, poté rychle sjel za Godlovu klec a sám později zakončil utaženou střelou z mezikruží, ale ta končí na dalším Godlově zákroku.
03:27'
Ahti Oksanen sjel na levý kruh, stahovačkou pak poslal pozdrav na Denise Gudlu, litvínovský brankář ale nastavil beton a kotouč se o něj zastavil.
02:33'
Zápas začal svižně, opět byly k vidění šance na obou stranách, zatím se však skóre nemění. Nyní mají puk Litvínovští a míří s ním před Filipa Novotného.
01:44'
Hosté se znovu dostali do zakončení před Denisem Godlou, ale opět to bylo nepřesné, a hned na to se narodila další akce Vervy, pokus Pawla Zygmunta ale končí vedle.
01:05'
Na druhé straně se skrze obránce Kalinu snažil prosadit Matúš Sukeľ, ale zblízka na Novotného nevyzrál.
00:18'
Jakub Lev nahodil puk do útočného pásma, poté zkoušel střílet Radek Smoleňák, z otočky ale branku Litvínova netrefil ideálně.
00:01'

HC VERVA Litvínov: Godla (Neužil) – Stříteský, D. Kolář, Strejček, Hrbas, D. Zeman, Demel – P. Zdráhal, Estephan, Kudrna – Jarůšek, Sukeľ, P. Straka (A) – Fronk, Gerhát, P. Svoboda – M. Havelka, V. Hübl (C), Zygmunt – F. Lukeš (A).
Trenér: Vladimír Růžička

Mountfield HK: F. Novotný (Kiviaho) – Nedomlel, Blain, Kalina, F. Pavlík (A), Jank, McCormack, Šalda – Smoleňák (C), Lev (A), Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Ščerbak, Lalancette, Kelly Klíma – R. Pilař, Cingel, Orsava.
Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Horák, Hejduk – Lhotský, Svoboda.
Mountfield HK

To hosté z Hradce Králové jsou na tom mnohem lépe, v současné době se nacházejí na prvním místě tabulky s jednostodeseti body. Mají tak samozřejmě jisté čtvrtfinále a útočí na zisk Prezidentova poháru, což je pohár pro vítěze základní části. Sedm zápasů v řadě za sebou hosté zvítězili a mají tak velmi příznivou vítěznou šňůru, kterou by rádi dnes ještě natáhli. V posledním odehraném duelu se Moutfieldu dařilo na půdě Komety Brno, kde zvítězili 4:2.

Nejproduktivnější hráči

Ahti Oksanen 25+23
Aleš Jergl 12+23
Kevin Klíma 16+17
HC VERVA Litvínov

Litvínovští hokejisté mají v poslední době velkou formu. Ve čtyřech utkáních po sobě totiž plně bodovali a nyní je v tabulce najdeme na desátém místě s osmašedesáti body. A to ještě nedávno byli ohroženi baráží. Naposledy plně bodovali doma proti Vítkovicím, které porazili 4:2 a zatím se tedy drží na pozicích, které znamenají osmifinále play-off.

Giorgio Estephan 18+28
Patrik Zdráhal 19+22
Aaron Irving 10+15
Hezký úterní podvečer přeji všem příznivcům hokeje. Na programu je dohrávka třiačtyřicátého kola mezi týmy HC VERVA Litvínov a Mountfield HK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.