Tipsport Extraliga - Základní část - 53. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Liberec - 18. února 2022   18:40

Olomouc
17:56' Navrátil (Řezníček, P. Kolouch) • 35:13' P. Kolouch (J. Knotek, Nahodil) • 60:21' Ondrušek (David Krejčí)
Liberec

SESTŘIH: Olomouc - Liberec 3:2p. Krejčí hned po návratu ze ZOH přispěl ke dvěma bodům

Pro dnešek je to ode mne vše. S přáním pěkného víkendu při mnoho sportovních přenosech, se s Vámi loučí Adam Sedlák. Napočtenou.
Nejlepší hráči utkání:

Petr Kolouch (OLO) – (1+1)
Petr Kváča (LIB) – 32 zákroků
První část hry je u svého konce, a nutno zmínit, že jsme do zápasu vstoupili velmi tvrdě. Už po osmdesáti sekundách byl totiž za svůj zákrok vyloučen do konce klání Jaroslav Vlach. Kohouti sice početní výhodu nevyužili, ale ani to je nemusí mrzet. V 18. minutě se totiž dokázal parádní střelou pod břevno prosadit přerovský rodák Jakub Navrátil.I druhá perioda by se dala popsat podobně, jako ta první. Byli jsme totiž svědky velmi rychlé hry ze stran celků, které tímto doslova vynikají. Hosté se sice dostali do nějakých šancí, ale Jan Lukáš je zatím v brance Olomouce zcela neomylný. Na druhé straně to vypadalo trochu jinak, protože se opět prosadili Hanáci. Tentokrát si vše bere na svědomí svou střelou Petr Kolouch.Ve třetí třetině jsme byli až do konce přesvědčeni, že domácí odejdou se třemi body. Tato domněnka je ale u konce, protože minutu a pětačtyřicet sekund před koncem srovnal z početní výhody Marek Zachar. O konečném rázu zápasu se rozhodlo už po jednadvaceti sekundách, kdy se prosadil a o výsledku rozhodl JIří Ondrušek. Konečný stav utkání 3:2pp.
60:21'
Olomouc právě vstřelila branku!
Rychlý konec utkání je zde! David Krejčí našel svou nahrávkou JIŘÍHO ONDRUŠKA, jenž pohotově zakončil do bezpečně odkryté branky 3-2! Asistence: David Krejčí.
60:07'
V ůvodu ihned hrozili domácí, kteří se dokázali prosadit a kombinovat velmi bezepečně v útočném pásmu.
60:01'
Ve třetí třetině jsme byli až do konce přesvědčeni, že domácí odejdou se třemi body. Tato domněnka je ale u konce, protože minutu a pětačtyřicet sekund před koncem srovnal z početní výhody Marek Zachar.
60:00'
59'
Zachar zužitkoval přihrávku přes osu hřiště, 2:2
59:58'
Dnes půjdeme do prodloužení! Michal Ivan totiž drží touš při své brance.
59:46'
Domácí se ještě dostali do solidní šance, ovšem Rostislav Olesz svůj pokus namířil jen do clonícího Petra Jelínka.
59:27'
Jakub Navrátil se svou rychlostí dostal do rychlého výpadu, který ale nakonec vyřešil pouze chabým nahozením na branku Petra Kváčy.
58:15'
Liberec právě vstřelil branku!
Tak to je pro domácí hodně kruté! Bílí Tygři totiž srovnávají necelou minutu a půl před koncem základní hrací doby. Po rychlé nahrávce přes osu hřiště se dostal ke střele MAREK ZACHAR, jenž dokázal překonat Jana Lukáše 2-2! Bez asistence.
58:10'
Další důležitý zákrok Jana Lukáše, který se tentokrát činil svou skvělou prací lapačkou, a to proti pokusu zkušeného Ladislava Šmída.
57:50'
Hosté drží svého soka v obrovském tlaku, což se začíná projevovat na fyzičce domácích, kteří již pomalu pouze tahají své nohy.
57:18'
Lukáš Derner se tentokrát opřel do své střely pořádně a nebýt zákroku Jana Lukáše v brance, už se skoro mohl radovat z vyrovnání.
57:11'
Oddechový čas pro hosty.
56:52'
Dlouhá nahrávka přes osu hřiště mířila na Lukáše Nahodila. Tento úmysl ale přečetl Jakub Rychlovský, který raději zahrál vysokou holí.
56:24'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Tomáš Dujsík – 2 min., vražení na mantinel).
56:12'
Vyhození Jana Knotka bylo opravdu nepřesné, a proto skončilo až na zakázaném uvolnění. Vhazovat se tedy bude před brankou Jana Lukáše.
55:56'
Hosté se sice usadili v útočném pásmu, ovšem jejich aktivita zatím patrně nemůže přinést žádné šance.
55:09'
Peter Lichanec díky svému napadání vybojoval touš a následně ji přihrál Janu Bambulovy, který ale byl v záklonu a puk tedy ideálně netrefil.
54:56'
Ladislav Šmíd sice našel svou přihrávkou rozjetého Marka Zachara, který ale byl příliš rychlý na to, aby dokázal pracovat s pukem, a proto o něj přišel.
54:22'
Tomáš Dujsík sice poslal puk přes celé kluziště, ovšem došlo k opravdu jasné teči, kterou rozhodčí z prvu sice neviděli, ale následně hru přesunuli pouze do středního pásma.
53:50'
Jakub Navrátil se do svého pokusu pořádně opřel, ovšem platné mu to moc nebylo, jelikož trefil prvního clonícího tedy Michala Birnera.
53:25'
Alex Rašner se z modré čáry dostal ke střele, která ale po teči Ladislava Šmída skončila až při ochranné síti. Před vhazováním v útočném pásmu Mory následuje komerční přestávka.
52:56'
Ani další nabídka na skórování pro domácí nebude využita. Jan Bambula si totiž zpracoval touš velmi špatně vzhledem k naději na zakončení.
52:14'
Michal Kunc vyslal před branku soupeře zajímavou pobídku pro Lukáše Nahodila, který ale nakonec touš nedokázal tečovat do brankového směru.
51:54'
Jan Šír si nepočínal pro svůj celek zrovna nejlépe, když zhatil šanci svého celku zbytečným postavením v ofsajdu. Následuje buly ve středním pásmu.
51:23'
Lukáš Klimek se pokoušel ohrozit brankáře Petra Kváču, který ale jeho pokus ze středního pásma pohotově lapil ve své výstroji.
50:55'
Jakub Rychlovský využil své rychlosti, a proto se dokázal dostat i do střely, ovšem trefil pouze zadní mantinel za brankou Jana Lukáše.
50:14'
Tlak olomouckých žádnou šanci nepřinesl, protože všechno nebezpečí brzy zažehnal připravený obránce T.J. Melancon.
49:59'
David Krejčí se prosadil do solidní šance, ovšem na poslední chvíli ho zastavil pozorný Jakub Šedivý, a to díky své nachystané holi.
49:19'
Dalibor Řezníček se snažil zblokovat nahrávku Tomáše Filipiho, což se mu sice povedlo. Svou hrou ale nadělal zbytečné nervy domácím trenérům, jelikož touš letěla jen těsně vedle pravé tyče Lukášovi branky.
48:53'
David Aubrecht se teď dostal k puku, který následně trochu zbrkle vyhodil. Hra tedy bude pokračovat v útočném pásmu domácích.
48:22'
Dlohou nahrávku do útočného pásma od Dalibora Řezníčka nakonec zastavil Jan Štibingr , a to i za cenu odpískání vysoké hole. Následuje komerční přestávka.
47:52'
Domácí se opět odhodlali pouze k rychlému protiútoku, který ale vyřešil Jan Knotek jen slabou střelou do lapačky Petra Kváčy.
47:17'
Tomáš Filippi si vypracoval solidní příležitost, jenž ale opravdu zahodil. Z mezikruží totiž trefil připravenou lapačku olomouckého odchovance.
46:55'
Hosté se po delší době dostali do útočného pásma, kde se jim ale zatím nedaří dostat do solidní příležitosti.
46:28'
Nadějná situace pro domácí nakonec tak i zůstane. Při přečíslení dva na jednoho totiž poslal Vilém Burian velmi nepřesnou nahrávku přes osu kluziště.
45:51'
T.J. Melancon se prosadil do solidního zakončení, ale situaci předcházelo ofsajdové postavení, které tedy bylo posléze odpískáno.
45:23'
Vilém Burian svou nahrávkou hledal rozjetého Michala Kunce, který ale nakonec ve vyšší rychlosti nedokázal touš zpracovat.
44:58'
Jakub Navrátil se svou rychlostí dostal do rychlého. výpadu, který ale nakonec vyřešil pouze chabým nahozením na branku Petra Kváčy.
44:26'
Hosté se sice dostali do útočného pásma, ovšem snaha o nahození na branku se díky horšímu pohybu nemohla povést.
43'
Ordoš uspěl se svou kličkou, 2:1
43:33'
Alex Rašner se pokusil nahodit puk na branku hostí, ovšem nakonec mu vtom zabránil rychlý Jakub Šedivý.
42:45'
Hosté to přeci jen nezabalili, jelikož dávají kontaktní branku! Po dobrém usazení v útočném pásmu se na puk dostal JAN ORDOŠ, jenž svou kličkou překonal brankáře Jana Lukáše 2-1! Asistence: Adam Klapka a Ladislav Šmíd.
42:22'
T.J. Melancon se pokoušel vyslat Tomáše Jelínka do zajímavé příležitosti, ovšem puk mu odskočil z hole, a proto se k nahrávce ani nedostal.
41:52'
Domácí si opět dělají zbytečné problémy, když svou přihrávkou zamíří až na icing. Důkazem toho bylo bezváznamné hledání pasu od Michala Kunce.
41:21'
Martin Faško-Rudáš se dostal z pravé strany do dobré pozice, ovšem trefil jen Tomáše Dujsíka, který touš následně vyhodil.
40:56'
Tomáš Filipi se objevil úplně sám před odkrytou brankou Jana Lukáše, což mu ale nestačilo, jelikož nakonec opět branku nevstítil!
40:23'
Na úvod jsme mohli vidět velkou aktivitu hostí, kteří se natlačili do útočného pásma. Zde se aktuálně snaží jakýmkoliv způsobem kombinovat.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:26.
I druhá perioda by se dala popsat podobně, jako ta první. Byli jsme totiž svědky velmi rychlé hry ze stran celků, které tímto doslova vynikají. Hosté se sice dostali do nějakých šancí, ale Jan Lukáš je zatím v brance Olomouce zcela neomylný. Na druhé straně to vypadalo trochu jinak, protože se opět prosadili Hanáci. Tentokrát si vše bere na svědomí svou střelou Petr Kolouch. Už teď je tedy zřejmé, že Bílí Tygři musí v posledním úseku klání bezpodmínečně zabrat, pokud chtějí pomýšlet na jakýkoliv bodový zisk.
40:00'
39:59'
Druhá třetina už žádné drama nenabídne, jelikož domácí drží puk bezpečně ve středním pásmu.
39:43'
Jan Švrček se odhodlal k zajímavé střele, která ale Petra Kváču v brance hostí nijak neohrozila, a to především díky velmi slabé razanci.
39:22'
Tomáš Černý si po svém návratu na ledovou plochu dvakrát nerozumí se svými spoluhráči, jelikož svou nahrávkou opět nikoho nenašel, tedy až na zakázané uvolnění.
38:55'
Opět to byl obr David Škůrek, jenž se snažil vystřelit puk na branku Petra Kváčy. Na to ale rychle mohl zapomenout, protože jeho pokus srazil do ochranné sítě blokující Adam Klapka.
38:18'
Olomoučtí ke konci třetiny naprosto vládnou hře, jelikož jsou mnohem aktivnější než soupeř. Otázkou je, zda-li se ještě dokáží prosadit.
37:49'
Už to vypadalo na samostatný únik Davida Krejčího, jehož ale naknec dokázal zastavit připravený obránce T.J. Melancon svou holí.
37:20'
Lukáš Nahodil sice připravil pro Lukáše Klimka výbornou šanci, ovšem při tomto servírování se dopustil vysoké hole, na což čárový arbitr rychle reagoval odpískáním.
36'
Kolouch v početní převaze navýšil vedení, 2:0
36:55'
David Škůrek se z modré čáry opřel do puku opravdu pořádně, ale moc platné mu to nebylo, jelikož tvrdě trefil pouze clonícího Jana Šíra.
36:25'
Rostislav Olesz se doslova probojoval do dobré šance, ale jeho zakončení nakonec skončilo již dnes poněkolikáté na helmě Petra Kváčy.
35:53'
Hosté se sice usadili v útočné třetině, ovšem Tomáš Dujsík svým obranným zákrokem naděje na vedoucí branku zastavil. Aktuálně se pokračuje ve středním pásmu.
35:13'
Hanáci navyšují vedení! Parádní kombinace v početní výhodě se nakonec dostala až k PETRU KOLOUCHOVI, jenž zamířil puk pohotově mimo dosah brankáře Petra Kváčy 2-0! Asistence: Jan Knotek a Lukáš Nahodil.
35:02'
Chytré nahození od Lukáše Nahodila se nakonec neujalo, jelikož skončilo pouze na clonícím Lukáši Dernerovi.
34:56'
David Krejčí z pravé strany vyslal velmi ostrou střelu, která ale zamířila jen do stále připraveného Petra Kváčy, jenž přerušuje hru.
34:07'
Domácí se snaží prosadit při přesilové hře, ovšem to se jim zatím nedaří, díky pozorné obraně jejich soupeře.
33:36'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Petr Jelínek – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jakub Navrátil – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jakub Rychlovský – 5 min., bitka).
33:36'
Aktuálně se sehrálo hned několik zajímavých situací. Nejprve byl faulován Rostislav Olesz, na což následovala velká šance Jana Bambuly, který ji ale nevyužil. Dokonce se strhla i bitka mezi Tomášem Dujsíkem a, z nichž byl úspěšnější druhý zmíněný. Následuje komerční přestávka.
33:02'
32:56'
Jakub Klepiš si sjel na pravou stranu hřiště, odkud poslal tvrdou střelu na branku Jana Lukáše. Ten si s tímto projektilem ale hravě poradil.
32:09'
Ladislav Šmíd se prezentoval neméně nebezpečným nahozením, které si ale nakonec pohlídal stále připravený Jan Lukáš.
31:52'
Dobrou kombinaci hostí dokázal zakončit Tomáš Filipi, který ale nakonec dokázal trefit pouze clonícího hráče Alexe Rašnera.
31:23'
Michal Ivan se teď dostal k puku, který následně trochu zbrkle vyhodil, a to až na zakázané uvolnění. Hra tedy bude pokračovat v útočném pásmu hostí.
31:02'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Petr Kolouch – 2 min., sekání).
30:56'
Hosté založili rychlou akci, na jejíž konci byl Jakub Šedivý, který vyslal na branku Jana Lukáše pouze chabý pokus do jeho lapačky.
30:14'
Petr Kváča stále dokazuje, že patří mezi naše nejlepší tuzemské brankáře. Tentokrát si na něm vylámal zuby svou střelou obr David Škůrek.
29:54'
Jiří Ondrušek si troufl na docela velké sousto, když před svou brankou udělal velmi pěknou kličku, která se mu nakonec hravě podařila skonat.
29:15'
Jan Štibingr se snažil nalézt kohokoliv ze svých spoluhráčů, ovšem nikdo mu nenajel do hratelné pozice, a proto touš poslal až na icing. Pokračovat se bude v útočném pásmu Olomouce.
28:48'
Kličkovaná Michala Kunce skončila velmi rychle, a to když útočníka poslal k zemi i ve svém věku stále připravený Ladislav Šmíd.
28:21'
Dávid Gríger se po svém uvolnění dostal do kvalitní šance, ve které ale trochu selhal, protože zamířil jen do připraveného Jana Lukáše. Následuje komerční přestávka,
27:31'
Jiří Ondrušek se teď dostal k puku, který následně trochu zbrkle vyhodil. Hra tedy bude pokračovat v útočném pásmu hostí.
26:51'
Jan Bambula si sjel do dobré šance, kde si ale nepočínal dvakrát nejlépe, když svou střelu namířil jen nad branku Petra Kváčy!
26:28'
David Krejčí se dokázal po delší době prosadit na pravé straně, a navíc ještě dokázal poslat přihrávku před Petra Kváču, kde ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
25:58'
Vyhození od Michala Kunce nakonec skončilo až na zakázeném uvolnění, protože svou nahrávkou nedokázal nalézt nikoho ze spoluhráčů. Proto se tedy hráči Liberce dostanou do útočného pásma.
25:29'
Puk se aktuálně na nějakou dobu zdržel u pravého mantinelu, protože se zde hráči do něj zaklesli. Hra zde navíc stále pokračuje.
24:51'
Olomoučtí se sice po delší době usadili v útočném pásmu, ale jejich kombinace zatím nejsou nijak nebezpečné pro soupeře.
24:24'
Peter Lichanec se snažil překonat Petra Kváču, ovšem jeho slabá střela neměl ani trochu brankové parametry, což se ve výsledku jen potvrdilo.
23:57'
Lukáš Derner se tentokrát pokusil o překvapení Jana Lukáše, který ale byl proti jeho pokusu připraven, jako vždy.
23:27'
Jakub Klepiš se prosadil svou kličkou až do brankoviště, kde ho ale odzbrojil Tomáš Dujsík. Ten následně rozehrál postupný útok svého celku.
22:48'
Ladislav Šmíd se snažil vyslat pokus tak, aby ho někdo z jeho spoluhráčů tečoval. To se ale nestalo, protože střelu zblokoval Vilém Burian.
22:18'
Ještě jednou jsme viděli Jana Knotka v akci, ovšem slibný průběh nabídl stejný závěr akce. Pouhá střela do výstroje Petra Kváčy.
21:45'
Jan Knotek poslal na branku Liberce poměrně ostrou střelu, která ale letěla do míst, kde je Petr Kváča nejlepší ve svém oboru.
21:23'
Domácí se dostali po chybě hostí do výborné příležitosti, ovšem osamocený Lukáš Klimek před brankou soupeře poslal puk pouze do výstroje Petra Kváčy!
20:52'
Nahrávka od Jakuba Klepiše sice mířila velmi dobře, ovšem. nakonec skončila po teči až v ochranné síti. Vhazovat se bude v útočném pásmu hostí.
20:22'
Počátek třetiny opět patřil hostům, kteří se ihned po buly dokázali dostat bezpečně do útočného pásma.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:33.
První část hry je u svého konce, a nutno zmínit, že jsme do zápasu vstoupili velmi tvrdě. Už po osmdesáti sekundách byl totiž za svůj zákrok vyloučen do konce klání Jaroslav Vlach. Kohouti sice početní výhodu nevyužili, ale ani to je nemusí mrzet. V 18. minutě se totiž dokázal parádní střelou pod břevno prosadit přerovský rodák Jakub Navrátil. Uvidíme tedy, s čím mužstva vyrukují do další fáze dnešního utkání.
20:00'
19:58'
První třetina již žádný další brankový moment nenabídne, protože Michal Kunc drží puk za vlastní brankou.
19:39'
Po nepřehledné situaci se dostal za hranici ofsajdu Petr Jelínek . Před buly ve středním pásmu, ještě uvidíme krátkou pauzu, po které napočne poslední několik sekund úvodní periody.
19:23'
Michal Birner se tentokrát dokázal prokličkovat mezi obranou soupeře, ovšem jeho výsledné zakončení nijak nemohlo ohrozit branku Jana Lukáše.
18'
Navrátil trefil horní roh branky, 1:0
18:53'
Vyhození od Jana Ordoše nakonec skončilo až na zakázeném uvolnění, protože svou nahrávkou nedokázal nalézt nikoho ze spoluhráčů. Proto se tedy hráči Olomouce dostanou do útočného pásma.
18:29'
Vilém Burian se svým důrazem prosadil až do šance, kde ho ale nakonec zastavil svou hokejkou nakonec zastavil T.J. Melancon.
17:56'
Domácí se dostávají do vedení! Po rychlém protiútoku se dostal ke střele JAKUB NAVRÁTIL, který dokázal trefit přesně horní roh hostující branky. Petr Kváča tentokrát neměl nárok 1-0! Asistence: Dalibor Řezníček a Petr Kolouch.
17:20'
Rychlý výpad hostí zakončoval Jakub Rychlovský, jenž ale dokázal trefit pouze připravenou vyrážečku brankáře Jana Lukáše.
16:52'
Jakub Klepiš se snažil prosadit obranným valem soupeře, což se mu ale nepovedlo. Hrubě totiž narazil na Jana Švrčka, který puk dostal za mantinely kluziště.
16:16'
15:53'
Domácí se objevili v první velmi dobré příležitosti, ovšem nedokázali ji využít. Přečíslení dva na jednoho vyřešil Rostislav Olesz nahrávkou na Lukáše Klimka, jenž pouze orazítkoval helmu brankáře Petra Kváčy!
15:06'
Dlouhý pas od Lukáše Dernera byl opravdu k nezachycení, jelikož ani velmi rychlý Marek Zachar ho nedokázal dostihnout.
14:53'
Jan Švrček se i v tíživé situaci prezentoval zajímavým pokusem, který ale zcela pochopitelně nemohl ohrozit velmi jistého Petra Kváču. Následuje komerční pauza.
14:14'
Hra je teď trochu mimo atraktivitu, jelikož týmy se o puk především přetahují ve středním pásmu, což nikomu rozhodně neprospívá.
13:47'
13:24'
Jan Knotek našel před brankou úplně volného Davida Krejčího, který ale svůj pokus namířil jen nad branku Liberce.
12:49'
Není nad to začít střílet. Olomoučtí se sice snaží o překonátí hostující branky, ale díky nulové snaze o produktivitu se jim to vůbec nedaří.
12:12'
Jiří Ondrušek se tentokrát činil velkým nebezpečím, jelikož jeho skrytá střela proletěla jen těsně nad horní tyčí branky Petra Kváčy.
11:59'
Marek Zachar si opět přichystal pro obranu soupeře dobrý nákop do vrtule, ovšem díky horší technice o něj přišel.
11:47'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Michal Ivan – 2 min., vysoká hůl).
11:19'
Jan Šír teď nevyčetl podporu svých spoluhráčů, a proto vyslal na branku Jana Lukáše jen chabé nahození, se kterým si tento brankář hravě poradil.
10:51'
Martin Faško-Rudáš přichystal pro kapitána hostí Tomáše Jelínka fantastickou příležitost, ale druhý zmíněný si s pukem příliš nerozuměl.
10:22'
Dobré napadání domácích se sice vyplatilo k zisku puku, ovšem následně o něj Rostislav Olesz přišel, a to díky nepovedené kličkované.
09:52'
Jiří Ondrušek si zrovna dvakrát neporozuměl se svými spoluhráči, a proto se puk ocitl až na icingu. Hosté se tedy opět usadí v útočné třetině.
09:12'
Lukáš Klimek mohl vyslat Davida Krejčího do tutové šance, ale puk mu trochu přeskočil hůl, a proto se k tomuto úmyslu ani nedostal.
08:56'
Domácí jsou trochu nervózní, jelikož po nevyužité přesilovce přišla ta stejná výhoda u strany jejich soupeře. Nicméně puk se aktuálně ocitl až za branami kluziště, a proto je hra přerušena. Následuje komerční přestávka.
08:20'
08:10'
Michal Ivan si při svém zpracování nepočínal zrovna nejlépe, protože se s pukem ocitl už za ofsajdovou linií. Hrát se tedy bude ve středním pásmu.
07:56'
T.J. Melancon se prezentoval ostrým pokusem, jenž se ale nakonec zastavil o Jana Knotka, který svým blokem zažehnal hrozící nebezpečí.
07:18'
Jan Lukáš si při svém první zákroku počínal velmi jistě, protože Ladislav Šmíd spíše prověřil tohoto olomouckého odchovance.
06:55'
Vilém Burian dokázal obětavě zblokovat přihrávku a k puku se tedy nakonec i dokázal dostat. Tím pádem ho i vyhodil přes celé hřiště.
06:35'
Dobrou přihrávku od Michala Birnera málem zužitkoval Tomáš Filipi, jemuž ale puk nakonec hůl přeskočil.
06:20'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Lukáš Klimek – 2 min., podrážení).
06:20'
05:58'
Alex Rašner se dostal na modré čáře ke střele, ale jeho pokus byl příliš marný na to, aby překonal jistého brankáře Petra Kváču.
05:20'
Hostům se teď daří s přehledem vše bránit, a proto mohou též vystřídat. Je pravděpodobné, že toto oslabení již v klidu přežijí.
04:57'
Tentokrát pálil Jakub Navrátil z pravé strany, ovšem jeho nápřah se vyskytl pouze u opačně vzdáleného mantinelu.
04:27'
Olomoučtí si opět vypracovali poměrně solidní šanci, ovšem Jan Knotek si při své střele pouze zjistil, že překonat Petra Kváču není nic lehkého.
03:51'
Rychlou kombinaci nakonec zakončoval z hranice mezikruží Lukáš Nahodil, jenž ale dokázal trefit pouze připravený beton Petra Kváčy.
03:21'
Průchod domácích do útočného pásma je hodně těžký, protože jejich soupeř je velmi důsledný v obraně středního pásma.
2'
Vlach narazil Koloucha tvrdě na mantinel
02:45'
David Krejčí si vypracoval dobrou pozici na pravé straně, ovšem nakonec mu puk trochu sjel z hole, a proto trefil jen připraveného Petra Kváču.
02:20'
Kombinace Kohoutů je sice poměrně rychlá, ale neúčinná, jelikož jejich soupeř dokáže nebezpečné přihrávky do šancí krotit.
01:50'
Jiří Ondrušek se s pukem dostal do slibné příležitosti, ovšem nakonec zamířil pouze do zadního tvrzeného skla.
01:20'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jaroslav Vlach – 5 min., vražení na mantinel + osobní trest do konce utkání, vražení na mantinel).
01:13'
Petr Jelínek se s pukem příliš nemazal, a proto ho poslal pouze za branku Olomouce. Mohl ale litovat, jelikož se mohl vydat do slibné šance.
00:55'
Domácí se již dostali k puku, ovšem Tomáš Dujsík svou nahrávkou nenašel adresáta, a proto touš skončila až na icingu. Hra se přesune zpět před Jana Lukáše.
00:25'
Ihned z úvodu jsou aktivnější hosté, kteří se s pukem dostali do útočného pásma, kde se zatím v klidu drží.
00:01'
Mimořádná zpráva pro všechny příznivce zápasu mezi Olomoucí a Libercem! Začátek samotného klání je posunut až na 18:40, a to díky problémům s rolbou. Buďte tedy u nejlepší hokejové podívané včas!

HC Olomouc: Lukáš (Kmec) – Ondrušek (C), T. Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek, Rašner – Klimek, David Krejčí (A), Nahodil – Kusko, J. Knotek (A), Bambula – Olesz, P. Kolouch, Navrátil – Burian, Lichanec, Michal Kunc.
Trenér: Zdeněk Moták a Jan Tomajko

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – L. Šmíd (A), Štibingr, M. Ivan, Melancon, Derner, Aubrecht, J. Šedivý – Birner (A), Filippi, Klepiš – Ordoš, Gríger, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Rychlovský – Faško-Rudáš, J. Šír, Klapka.
Trenér: Patrik Augusta

Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Gebauer, Hlavatý.
Poslední vzájemné utkání:

Mužstva spolu naposledy sehrála klání při příležitosti prvního kola v roce 2022. Tehdy se jednalo o hodně vyrovnanou bitvu, a proto se nakonec rozhodovalo až v prodloužení, kde byli úspěšnější hosté z Olomouce. Vítěznou brankou se prezentoval express v podání Davida Krejčího.

Bílí Tygři Liberec 3:4pp HC Olomouc I 4.1. 2022

Branky a nahrávky: 27. P. Jelínek (Melancon, Klapka), 53. Klapka (J. Vlach), 54. Filippi (Birner) – 11. Švrček (Burian, Bambula), 35. Navrátil (Olesz), 35. Nahodil (J. Káňa), 64. David Krejčí (J. Káňa)

Bílí Tygři Liberec

Hosté předvedli v posledních měsících opět svou velmi dravou sílu, která se samozřejmě podepsala i na výsledcích. Ty totiž dokázaly mužstvo posunout alespoň na osmou příčku, což je vzhledem k průběhu poměrně solidní počin. Poslední zápas sehrály Severočeši před týdnem, kdy si odvezli z půdy Vítkovic cenné tři body, a to za pohodlnou výhru 1:4. Je opravdu nutné zmínit, že stále může parta kolem Ladislava Šmída pomýšlet i na první čtyřku, jenž přeci jen není úplně daleko. Bezpodmínečně by tomu mohli pomoci zraněné opory Jakub Klepiš či Ondřej Vitásek. S těmi se ovšem zatím počítat určitě nemůže, stejně tak jako s Mislavem Rosandičem. Ten ještě stále hají bravy Slovenska na olympijských hrách v Pekingu. Tým, vedený bývalým hráčem NHL a současným výborným koučem Martinem Augustou, by si rád připsal nějaké další body. Dnes je se ovšem určitě nebude jednat o procházku růžovým sadem.

V čele produktivity je bývalý forvard ruského Magnitogorsku a účastník mistrovství světa v Moskvě a Petrohradu z roku 2016 Tomáš Filipi (16+18). Tomu letos zatím pomáhá hlavně spolupráce s pětatřicetiletým Michalem Birnerem (10+16), což je mimochodem druhý v pořadí kanadských bodů celku. V brankovišti je situace zcela jasná, protože roli jedničky obstarává Petr Kváča, zatímco dvojkou je neméně zkušený Jaroslav Pavelka.

Poslední tři utkání:

HC Vítkovice Ridera 1:4 Bílí Tygři Liberec
PSG Berani Zlín 5:3 Bílí Tygři Liberec
Bílí Tygři Liberec 4:3pp BK Mladá Boleslav

HC Olomouc

Domácí aktuálně prochází těžkým obdobím, které je zapříčiněno především zbytečnými prohrami z posledních klání. Přeci jen naděje v podobě výhry s konkurentem z Litvínova netrvala dlouho, jelikož následně přišla domácí prohra s Vítkovicemi 1:4 a ztráta v Hradci Králové, což mužstvo ihned vrátilo na starou kolej. Kohouti navíc již hrají opravdu o hodně, protože jakékoliv další zaváhání může znamenat nižší šance na boje o play-off. V tabulce jsou největšími protivníky týmy ze západu, a to konkrétně karlovarská Energie a litvínovská Verva. Klub se navíc bude muset obejít bez Davida Krejčího a Branislava Konráda, jež stále pobývají na olympijských hrách. Všechen dosavadní zmar ještě podtrhávají spekulace o odchodu právě šikuly z Bostonu. Toho by totiž velmi rádi angažovali třinečtí Oceláři. Tuhý boj tedy pro trenéry Zdeňka Motáka a Jana Tomajka bude výrazně těžší, než se na první pohled může zdát.

Lídrem kanadského bodování je prozatím kometa sezóny Jan Káňa (14+24), jehož vyzdvihla hlavně kombinace s rodákem ze Šternberka Davidem Krejčím (17+19), který je na tom velmi podobně, jako jeho kolega. Mezi třemi tyčemi kraluje ihned po svém delším zranění Branislav Konrád. Ten, jak již bylo zmíněno, ale bude chybět, a proto je první variantou Jan Lukáš. Záda mu po většinu času kryje Vojtěch Mokry ze Šumperka či junior Jan Špunar.

Mounfield Hradec Králové 4:1 HC Olomouc
HC Olomouc 1:4 HC Vítkovice Ridera
HC Olomouc 4:1 HC Verva Litvínov
Hezký páteční večer při sledování textového přenosu z 53. kola Tipsport extraligy. Hokejisté Olomouce dnes na svém domácím ledě přivítají liberecké Bílé Tygry. Začínáme již v 18:00.