Tipsport Extraliga - Základní část - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Třinec - 23. prosince 2021   18:30

Sparta
12:39' Sobotka (Chlapík, Tomáš Dvořák) • 26:08' M. Řepík (R. Horák, Sobotka) • 29:03' Chlapík (D. Voženílek, A. Polášek) • 34:19' Sobotka (M. Řepík, R. Horák) • 54:23' M. Řepík (R. Horák, Chlapík)
5:8
(1:2, 3:3, 1:3)
Třinec
05:03' Hrehorčák   • 17:12' A. Nestrašil  (M. Adámek) • 24:46' Marinčin  (M. Doudera, O. Kovařčík) • 25:32' P. Vrána  (M. Doudera, Chmielewski) • 39:49' Kurovský  (Marinčin) • 44:40' Marcinko  (Hrňa) • 49:37' Martin Růžička  (Chmielewski) • 59:27' Jaroměřský
Sparta
Machovský (26. Salák) – Tomáš Dvořák, M. Jandus, A. Polášek (A), Tomov, T. Pavelka, Mikliš, Tomek – Buchtele, Sobotka (A), Chlapík – E. Thorell, R. Horák, M. Řepík (C) – J. Strnad, Vitouch, Dvořáček – Prymula, D. Voženílek, M. Forman.
Jeřábek, Lacina – Lhotský, Svoboda.
O2 arena, Praha 8–Libeň
1 000. diváků
Třinec
Marek Mazanec (30. Kacetl) – M. Doudera, Marinčin, Zahradníček, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek – Chmielewski, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – O. Šedivý, A. Nestrašil, O. Kovařčík – Kurovský, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký (A) – Kofroň.

Sparta - Třinec: Jaroměřský ztvrzuje výhru Ocelářů do prázdné branky, 5:8

To je ode mne z již prázdné O2 areny vše, přeji vám krásné a ničím nerušené Vánoce. Napočetnou!
Slezský klub si dalším úspěchem v základní hrací době pojistil svou pozici na čele tabulky, na druhý Mountfield má už devítibodový náskok. Oproti tomu Pražané padli potřetí v řadě a krčí se až na osmém fleku, přičemž od jedenáctého místa je dělí pouhé tři body. Všechny celky pod nimi mají navíc utkání k dobru. Nezáviděníhodná situace.
Poslední předvánoční kolo Tipsport extraligy uzavřela divoká bitva mezi Spartou a Třincem, která končí naprosto zaslouženým vítězstvím hostujícího celku. Oceláři na ledě O2 areny uspěli výsledkem 8:5, přičemž výhru jim zajistila primárně místy až amatérsky bídná defenzíva domácích. Pražané dnes v obraně sekali jednu chybu za druhou a jejich protihráči je velmi efektivně trestali. Ač se svěřenci Josefa Jandače s papírovým favoritem snažili držet krok, nedůsledná hra vzadu je pravidelně srážela na lopatky.
59:50'
Utkání se dohrává za domácí brankou, za pár sekund zazní závěrečná siréna.
59:27'
Třinec právě vstřelil branku!
V O2 areně máme definitivně hotovo, nemalá část z tisícovky přítomných fanoušků míří k východům! Z podstatné vzdálenosti tříbodovou výhru Ocelářů potvrdil zásahem prázdné branky JAN JAROMĚŘSKÝ – 5:8! Bez asistence.
59:15'
Běží poslední minuta hry, Pražané opět hrají bez brankáře. Nedaří se jim ale se uchytit v útočném pásmu.
58:58'
Domácí jsou v plném počtu, Roman Horák opustil trestnou lavici a zapojil se zpět do dění.
58:24'
Sérii hostujících přihrávek ukončil Buchtele, který puk zachytil a vyhodil až za Mazance.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:30'
Salák nyní betonem zabránil osmému gólu, ránu z kruhu pro vhazování vykopl betonem!
56:49'
Naděje Sparty jsou asi definitivně pryč, Roman Horák (SPA) je za zákrok na Kundrátka potrestán dvěma minutami. Vražení na hrazení.
56:49'
Celou O2 arenou se ozvalo dunění mantinelu za Kacetlem, na který byl tvrdě přišpendlen hostující Kundrátek. Celá situace ovšem vypadala hůře, než skutečně byla, a zadák Třince sám po svých dojel souboj rozdýchat na střídačku.
56:23'
Očekávané se stává realitou, Alexander Salák opouští své brankoviště! Domácí už nemají co ztratit a hrají vabank!
56:23'
Oddechový čas pro domácí.
55'
Totožná akce jako před chvílí a na jejím konci Řepík, 5:7
55:42'
Základní hrací doba se pomalu ale jistě chýlí ke konci, Spartě na vyrovnání zbývá něco málo přes čtyři minuty.
55:14'
Dvořákovu rozehrávku na mezikruží zachytil Růžička. Než si však stačil kotouč zpracovat, domácí zadák se přesunul před brankoviště a následnou ránu zblokoval.
54:23'
Sparta právě vstřelila branku!
Naděje žije, Sparta pět a půl minuty před koncem snižuje na rozdíl dvou branek! Po souhře s Horákem si svou druhou trefu v zápase připisuje MICHAL ŘEPÍK, který Kacetla prostřelil z bezprostřední blízkosti brankoviště – 5:7! Asistence: Roman Horák, Filip Chlapík.
53:41'
Poměrně ospalou pasáž hry by mohlo rozproudit vyloučení Davida Kofroně (TRI), který je trestán za vysokou hůl.
53:27'
Šest a půl minuty před koncem uvidíme vhazování vedle svatyně, kterou stráží Alexander Salák.
52:55'
Martin Růžička se málem dostal do úniku, vracející se protihráči se na něj ale stihli nalepit včas a nepustili ho do zakončení!
52:21'
Miklišova střela z pravé strany sice vypadala nebezpečně, nakonec ale třineckou branku minula.
Střely na branku: 24 – 28.
51:55'
V O2 areně se toho teď nic moc zajímavého neděje, po vyhození kotouče za Saláka následovalo další zakázané uvolnění Ocelářů.
51:01'
Hra je teď hodně kouskovaná, tentokrát dění na pár sekund zastavil hostující icing.
50'
Růžička dostal nabídku zpoza branky k prostřelení Saláka, 4:7
50:46'
Kacetlova branka se nějakým způsobem vychýlila ze své předepsané pozice, přerušuje se.
50:38'
Sparta to ještě nevzdává, Buchtele nyní operuje s kotoučem za hostujícím brankovištěm. Uvidíme, jestli se domácím podaří snížit.
49:37'
Dlouhé dobývání hostujícího brankoviště gól nepřineslo, rychlá akce Třince však ano! Aron Chmielewski krátkou přihrávkou zpoza branky vybídl k rychlému zakončení MARTINA RŮŽIČKU, který hravě poslal sedmý kotouč do domácí klece – 4:7! Asistence: Aron Chmielewski.
49:24'
Směrem od domácího kotle se znovu ozval tichý pískot, hře teď z obou stran chybí náboj.
48:55'
Dvořáček rozehrává puk ven ze svého pásma, krátký výlet hostů dopředu šanci nepřinesl.
48:05'
Oceláři se už zřejmě soustředí jen na obranu. Poslední minuty se sice odehrávají hlavně před její klecí, Spartě se ale díky dobré práci třinecké obrany nedaří Kacetla pořádně proklepnout.
47:43'
Miklišova střela na vzdálenější roh skončila za brankovištěm. Jeden z domácích se pak pokusil Kacetla potrápit z bezprostřední blízkosti klece, po zastavení dění následovala další krátká výměna názorů.
Střely na branku: 21 – 26.
47:22'
Voženílek drze proklouzl přes hostující obranu a byl odměněn dobrou pozicí pro zakončení, jenže kotouč zaletěl přesně do výstroje připraveného Kacetla.
46:32'
Třinec dvakrát krátce po sobě vyhodil puk na zakázané uvolnění. Domácí hráči se sice drží v útočném pásmu, větší střelecké šance z toho ale zatím nejsou.
45'
Další gól! Marcinko využívá přesilovku, 4:6
45:47'
Ondřej Kacetl skončil po vyhozeném kotouči, po krátké pauze tak uvidíme buly po pravé straně jeho klece.
44:40'
Oceláři rychle využívají početní výhodu, znovu odskakují do dvoubrankového vedení a Sparta to bude mít už velmi těžké, pokud stále pomýšlí na výhru! Její obrana se úplně rozpadla, z bezprostřední blízkosti brankoviště puk za Saláka poslal TOMÁŠ MARCINKO – 4:6! Asistence: Erik Hrňa.
44:16'
Bezduchý start závěrečné periody okořenila strkanice za brankovištěm, po které jsou za hrubost vyloučeni Milan Doudera (TRI) a Tomáš Dvořák (SPA), za sekání pak na trestnou putuje Michal Řepík (SPA). Hosté mají přesilovku.
43:50'
Mladý bulharský obránce nyní neúspěšně rozehrál puk dopředu, domácím se nedaří se vrátit zpět před Kacetlovo brankoviště.
43:05'
Tomov zbytečně ztratil puk ve středním pásmu, kde se ho ujal Hrňa. Ten byl ale jen o pár sekund později odzbrojen dalším domácím borcem.
42:25'
Dění se přelévá ze strany na stranu, častěji je v útočném pásmu pražská Sparta. Vždy ale jen na pár sekund.
41:56'
Voženílek se protlačil do bezprostřední blízkosti brankoviště a poslal pryž do Kacetlova betonu.
41:35'
Oceláři se snaží se usadit v útoku, oba celky do poslední periody vstoupily v uvolněném tempu.
40'
Kurovský využil Sobotkovu nabídku. Hosté opět vedou, 4:5
40:35'
Pavelka nahodil puk za Kacetlovo brankoviště, Jaroměřský opustí trestnou lavici za několik sekund.
40:07'
Třetí třetina se rozběhla ve formátu čtyři na čtyři, do plného počtu se jako první vrátí Sparta.
40:01'
Prostřední perioda si pro nás přichystala slušnou divočinu: šest branek, střídání obou gólmanů, strkanice, fauly – viděli jsme prostě a jednoduše skoro všechno, co může hokej nabídnout. Sparťané po hodně zoufalém vstupu do třetiny v jednu chvíli prohrávali hned o tři góly, postupně se ale vzchopili a zvládli vyrovnat. Nepříjemný úder jim ale jedenáct sekund před koncem zasadil Kurovský, a Oceláři tak do poslední části půjdou s tím nejužším možným náskokem. Dnes to nejspíš bude napínavé až do samotného konce, uvidíme, co nám nabídne třetina s pořadovým číslem tři.
Další třetina začne přibližně ve 20:24.
40'
40:00'
39'
Zasypaný led O2 areny desetikorunami může předčasně ukončit zápas
39:49'
Hosté se necelých jedenáct sekund před koncem periody vrací do vedení! K trefě vedla jednoduchá, ale efektivní akce: čerstvě vysvobozený DANIEL KUROVSKÝ poslal puk do rohu na Marcinka a najel před brankoviště, zkušený třinecký veterán mu jej následně vrátil a Salák na následné zakončení nestačil adekvátně zareagovat – 4:5! Asistence: Martin Marinčin.
39:05'
Ocelářům se podařilo puk vyhodit až za Saláka, Sparta se musí stáhnout z útočného pásma. Její krátká přesilovka končí.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:46'
Atmosféra by se dala krájet, po pár sekundách se z ochozů znovu ozval ohlušující pískot. Třinec totiž hrál v šesti, menší trest pro hráčskou lavici odsedí Jan Jaroměřský (TRI). Spartu čeká přesilovka čtyři na tři.
38:12'
Z reproduktorů libeňské haly zní skladba Du Hast od skupiny Rammstein, už delší dobu se nehraje. Sudí si ještě celou situaci vyjasňují s domácími kouči.
38:12'
Pražská přesilovka končí předčasně! Tomáš Kundrátek (TRI) si do statistik zapisuje dvě minuty za hrubost, Filip Chlapík (SPA) ke stejnému vyloučení inkasuje ještě další za sekání. Následovat tak bude hra ve čtyřech na obou stranách.
38:12'
No, tentokrát se už výměna názorů bez vyloučení neobejde. Chlapíkovi po jeho zakončení k tyči jeden z protihráčů strhl helmu a následovala mela, do které se zapojili snad všichni borci na ledě. Uvidíme, jak sudí rozdá tresty.
37:38'
Sobotka operuje s kotoučem na kruhu a snaží se najít někoho, komu by ho mohl předat.
37:07'
Oceláře čeká i tentokrát v závěru třetiny oslabení, za podrážení na trestnou lavici míří Daniel Kurovský (TRI).
36:51'
Po zachycení přihrávky od mantinelu se v dobré pozici pro zakončení ocitl Růžička, na kterého domácí obrana úplně zapomněla! Třinecká ikona ale se střelou moc otálela a Salák se stihl přesunout k opačné tyči!
36:05'
Hosté zblokovali Sobotkovu střelu z hranice pásma a bleskově vyrazili do protiútoku, který ale obratem ukončil čárový sudí – další postavení mimo hru.
35'
Sobotka srovnal skóre a hraje se od znova, 4:4
35:34'
Na ledě to začíná trochu jiskřit, u třinecké střídačky se po ofsajdu Ocelářů odehrála další strkanice.
35:18'
Po krátké přestávce uvidíme vhazování vedle domácí branky, Třinec se může zkusit znovu prosadit.
Střely na branku: 13 – 21.
34:19'
Sparťané jako blesk z čistého nebe dokonávají comeback, tříbrankový náskok Ocelářů je ten tam! Zakončení Michala Řepíka z pravé strany Kacetl jen vyrazil před brankoviště, kde byl připravený VLADIMÍR SOBOTKA. Ten si zakončením do úplně odkryté klece zadělal na hattrick – 4:4! Asistence: Michal Řepík, Roman Horák.
33:58'
Domácí byli opět v ofsajdu, hra se po velmi divoké pasáži z první půlky dějství výrazně uklidnila.
33:36'
Odražená rozehrávka domácích skončila až před Kacetlem, který puk hokejkou zastavil a přenechal ho jednomu z vracejících se spoluhráčů.
32:53'
Po odpískaném zakázaném uvolnění Sparty se bude vhazovat po pravé ruce Alexandera Saláka.
32:29'
Bojuje se ve středním pásmu, ani jednomu týmu se teď nedaří na delší dobu zkrotit neposednou pryž.
31:46'
Hrehorčákovo nahození se od modré čáry odrazilo za branku, Sparta se přesouvá do útoku.
31:04'
Pronikající Forman byl sice odzbrojen dvojicí protihráčů, domácí si ale pryž vybojovali zpátky a pár sekund pak kuli pikle před Kacetlem.
30'
Po pravé lajně se protáhl Chlapík až k zakončení, 3:4
30:34'
Po střele Arona Chmielewskiho byl před Salákem k vidění malý závar, sparťanský gólman ale kotouč rychle dostal pod kontrolu a přerušil hru.
30:05'
Utkání se přelilo do své druhé poloviny, Oceláři se dostali dopředu a rozjíždí kombinaci před Salákem.
29:47'
Domácí kapitán Kacetla v bojišti přivítal jednoduchým zakončením z pravé strany, které brankář vyrazil před sebe. Puk následně schoval pod svou výstroj.
29:03'
Střídání v týmu HC Oceláři Třinec: ze hřiště odchází Marek Mazanec, přichází Ondřej Kacetl.
29:03'
No, tak v O2 areně to dnes nejspíš bude ještě hodně zajímavé! Po chybě hostující obrany sám na Mazance vyrazil FILIP CHLAPÍK, který po křídle projel až před brankoviště a bez obtíží pokořil hostujícího gólmana! Ten sice za tuhle branku úplně nemohl, i tak ale svůj post přenechává Ondřeji Kacetlovi – 3:4! Asistence: Daniel Voženílek, Adam Polášek.
28:42'
Horákovo nahození od mantinelu proletělo kolem Mazance, Třinec vyváží puk ven ze svého pásma.
27'
Domácí vykombinovali Oceláře. Řepík snižuje, 2:4
27:51'
Výborný Alexander Salák! Na pravé straně byl úplně sám Patrik Hrehorčák, jehož následnou střelu domácí náhradník nataženou rukou zastavil jen těsně před brankovou čarou!
27:20'
Kontaktní branka byla málem na světě, do kvalitní šance se dostal Miroslav Forman! Mazanec si ale s chaotickou situací po rychlém výpadu nakonec podradil.
26'
Vrána doklepl nájezd Douděry, 1:4
26:59'
Po přerušení byla nyní za domácí svatyní vidět menší kočkovaná, kterou se rozhodčím podařilo rychle dostat pod kontrolu. Následuje reklamní přestávka.
26:37'
Alexander Salák si na svého konto připsal nejspíš vůbec první zákrok, proti střele zakročil betonem.
26:08'
Oddechový čas pro hosty.
26:08'
Tak pozor, domácí obratem snižují! Další zápletku do hodně divoké pasáže tohoto střetnutí přidává MICHAL ŘEPÍK, který těsně před brankovištěm zachytil přihrávku Romana Horáka a hravě překonal bezmocného Mazance – 2:4! Asistence: Roman Horák, Vladimír Sobotka.
25'
Marinčin natáhl a prostřelil Machovského, 1:3
25:32'
Střídání v týmu HC Sparta Praha: ze hřiště odchází Matěj Machovský, přichází Alexander Salák.
25:32'
Sparťanská obrana je v rozkladu, Třinec necelou minutu nato opět prosazuje a vyhání Matěje Machovského z domácího brankoviště! Pražský gólman teď čelil hned dvěma únikům jen krátce po sobě a zatímco ten první zvládl, ten další z dílny PETRA VRÁNY už nezvládl zneškodnit – 1:4! Asistence: Milan Doudera, Aron Chmielewski.
24:46'
Oceláři odskakují do dvoubrankového trháku! Doudera nabídl puk svému obrannému parťákovi MARTINU MARINČINOVI, který následně Machovského překonal jednoduchým zakončením z hranice útočného pásma – 1:3! Asistence: Milan Doudera, Ondřej Kovařčík.
24:27'
Nestrašil se po rychlé souhře s Hrehorčákem protlačil na mezikruží a zkusil bekhendem poslat puk ke vzdálenější tyči, místo toho ho ale jen šoupnul za brankoviště.
23:58'
Dvořák se pokusil třineckého gólmana prostřelil z hranice pásma, ani on ale nemířil přesně.
23:32'
Po vhazování před hostující modrou čárou se puku ujala Sparta, jeden z jejích bojovníku jej obratem nahodil až za Mazance.
22:58'
Machovský nyní čelil hned několika nepříjemným dorážkám, pražská obrana svému gólmanovi znovu přidělala starosti!
22:10'
Chlapík vyhrál bruslařský souboj o puk za zachytil ho těsně za zadní čárou. Po pár sekundách pak krátkou přihrávkou vybídl k zakončení spoluhráče za kruhem, který ale přestřelil.
21:30'
Bitva o kotouč u mantinelu zatím svého vítěze nenašla, Sparta se snaží se usadit u Mazance.
20:34'
Machovský má na svém kontě první zákrok ve druhé třetině, Mazanec dosud zasahovat nemusel.
20:05'
Marcinko se po pár sekundách na trestné vrátil zpět na led, Oceláři jsou znovu v plném počtu.
20:01'
V prvních třetině měli v O2 areně jednoznačně více ze hry hostující Oceláři, kterým se aktivitu podařilo přetavit v jednobrankový náskok. Sparta sice po hodně bídném vstupu do střetnutí se svým sokem jakž takž srovnala krok, vyjma Sobotkova gólu ale Mazance celou třetinu nezvládla pořádně prověřit. Z naprostého minima tak vytěžila maximum a pokud dnes pomýšlí na bodový zisk, bude muset po přestávce hodně přidat. Uvidíme, jak se střetnutí bude vyvíjet dál.
Střely na branku: 5 – 8.
Zblokované střely: 3 – 2.
Vhazování: 12 – 6.
Hity: 4 – 3.
Trestné minuty: 0 – 2.
Využití přesilovek: 0/0* – 0/0.

(* Domácí přesilovka bude po pauze pokračovat.)
Další třetina začne přibližně v 19:21.
20:00'
19:48'
Spartě přesilovka vůbec nevychází dle představ, Slezané drží hru ve středním pásmu. Úvodní perioda se pomalu ale jistě chýlí ke konci.
19:10'
Hrehorčák obral protihráče o puk na pravém rohu a bez váhání ho poslal daleko od třinecké svatyně.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny!
18'
Nestrašil překvapil střelou z otočky Machovského, 1:2
18:35'
Hosté vyhazují kotouč za Machovského, domácím se dosud v přesilovce nepodařilo Mazance ohrozit.
18:02'
Oceláři třetinu dohrají ve čtyřech, Tomáš Marcinko (TRI) je trestán za držení hole. První přesilovku dnešního utkání si tak zahrají sparťané.
17:33'
Domácí fanoušci se zlobí, krátce po inkasovaném gólu bylo totiž Pražanům už poněkolikáté odpískáno postavení mimo hru.
17:12'
Tak tohle byla velká paráda z dílny ANDREJE NESTRAŠILA, který Ocelářům těsně před koncem první třetiny vrací náskok! Hostující útočník se s kotoučem stáhl k modré čáře a následnou střelou z otočky překvapil nejen Matěje Machovského, ale také všechny přítomné v hale. Kotouč bez míření poslal do dolního růžku – 1:2! Asistence: Marian Adámek.
16:35'
Horák vyváží puk ven ze svého pásma, uvidíme, jestli se domácím podaří se udržet v útočné třetině.
16:13'
Polášek chtěl proklepnout reflexy Marka Mazance nahozením ze středního pásma, které ovšem zamířilo nad horní tyč. Sudí následně odpískali zakázané uvolnění.
15:44'
Sobotka přenechává za brankou Miklišovi a odjíždí střídat, stejně jako zbytek jeho lajny.
14:56'
Hraje se nahoru dolu, Sparta se svými protihráči z velké části srovnala krok. Oceláři už to na ledě nemají ani zdaleka tak jednoduché jako v úvodu střetnutí.
14:18'
Dvoráček dlouhou vzdušnou rozehrávkou poslal do útoku Voženílka, na kterého se ovšem za modrou čarou nalepil protihráč a stáhl jej k mantinelu.
13'
Sobotka se trefil před dva hráče a vyrovnal skóre, 1:1
13:25'
V O2 areně je najednou k vidění o poznání vyrovnanější podívaná, ač si Třinec stále udržuje malou převahu a trápí domácí obranu.
Střely na branku: 2 – 7.
12:39'
A pozor, záblesk aktivity produkuje branku – máme vyrovnáno! Na pravé straně se uvolnil VLADIMÍR SOBOTKA, jehož střela Mazancovi propadla skrz výstroj a kotouč následně proskákal až za brankovou čáru. Těsně poté do třineckého gólmana po souboji s Marcinkem vrazil Buchtele, to ale na platnost trefy nemůže mít vliv – 1:1! Asistence: Filip Chlapík, Tomáš Dvořák.
12:17'
Dvořákovo nahození z modré zadunělo o beton hostujícího gólmana, Sparta se snad poprvé v zápase na pár sekund udržela v útočném pásmu.
11:30'
Sledujeme bitvu o kotouč v rohu za Mazancovou klecí, do které je zapojeno hned několik hráčů.
10:49'
Blesková souhra třineckých hráčů ani tentokrát k brance nevedla, ač k ní opravdu neměli daleko! Spartu zachránilo štěstí!
10:22'
Pod další střelecký pokus Třince se podepsal Chmielewski. Machovský puk zastavil a následně schoval do lapačky. Domácí působí naprosto odevzdaným dojmem.
09:27'
Martin Růžička se blýskl nenápadnou ranou z pravého kruhu, která ale domácí klec minula. Puk proplachtil kolem vzdálenější tyče.
08:49'
Nepovedená domácí rozehrávka skončila na holi protihráče, jehož následná střela lízla beton sparťanského gólmana.
08:18'
Rozšířit gólové portfolio svého týmu teď z přečíslení dva na jednoho mohl Roman, kteérmu ale v té nejhorší možné chvíli poskočil puk na hokejce! Když ho znovu dostal pod kontrolu, Machovský už měl u tyče připravený beton.
07:29'
Oceláři ovládají hru, Spartě se vůbec nedaří protihráče na delší dobu odzbrojit. Svěřenci Josefa Jandače jen odráží jeden hostující výpad za druhým.
6'
Hrehorčák využil zmatku před brankou domácích. Třinec vede, 0:1
06:47'
Rozháranou domácí obranu teď musel zachraňovat až Machovský, který teď nemá ani chvilku klidu. Zachoval ale chladnou hlavu a se skrumáží před svým brankovištěm si poradil.
06:08'
Sparta vyhazuje puk na zakázané uvolnění, buly proběhne po Machovského pravici.
Střely na branku: 0 – 2.
6'
06:02'
Marinčin byl v ofsajdu, jeho nahození z modré čáry, které gólman lapil do rukavice, se tak mezi střely na branku počítat nebude. Jdeme do první komerční přestávky.
05:43'
Machovský viděl najíždějící protihráče a pro jistotu se rozhodl puk schovat pod svou rukavici, dění se tak opět na pár sekund pozastavuje.
05:03'
Po minele domácího gólmana přichází první trefa utkání, Třinec jde do vedení! Machovský se zpoza své branky pokusil rozehrát puk podél mantinelu dopředu, jenže ho místo toho omylem naservíroval na hůl protihráče. Po následném nahození do brankoviště následoval chaos, který v úvodní zásah střetnutí přetavil PATRIK HREHORČÁK – 0:1! Bez asistence.
04:48'
Nepovedená rozehrávka hostů zakázaným uvolněním nekončí, puk byl totiž cestou za klec tečován.
04:09'
Marinčin byl u mantinelu odzbrojen Poláškem, k uvolněné pryži se ale jako první dostal další hostující hráč. Oceláři tak i nadále kují pikle v útoku.
03:46'
Domácí se dostali do postavení mimo hru, další buly tak proběhne před třineckou modrou čarou.
03:18'
Od prvního gólu nás nyní dělily jen milimetry! Poněkud ospalý úvod utkání prořízlo zvonění tyčky, kterou z pravého kruhu z voleje nastřelil nikým nehlídaný Filip Chlapík!
02:25'
Na druhém konci hrací plochy se na mezikruží na sekundu uvolnil Roman, jehož skákavé zakončení ale šlo jen vedle levé tyče sparťanské branky.
01:52'
Dvořáček sice dojel nahozený puk jako první, vzápětí o něj ale zase přišel. Pobyt Sparty v útočném pásmu tak i tentokrát měl jen jepičí život.
01:14'
Hra se zatím drží hlavně u mantinelů, ani jednomu celku se dosud nepodařilo vystřelit na soupeřovu klec.
00:31'
Třinci se povedlo první výpad protihráčů celkem rychle rozebrat, hosté nyní operují s kotoučem v rohu za brankovištěm Matěje Machovského.
00:04'
Úvodní buly vyhrála pražská Sparta, která neztrácí čas a okamžitě přesouvá dění před Marka Mazance.
00:01'
Sudí svolává první lajny do kruhu, jdeme na věc!
Domácí jsou seřazení na modré čáře, na Oceláře zatím ještě čekáme. Měli bychom nicméně začít včas.
Čtveřice rozhodčích vyrazila mezi mantinely, po ledě krouží i dvojice domácích maskotů – Sparťák a Spartax. Start utkání se pomalu ale jistě blíží.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný a ničím nerušený večer, tentokrát už přímo z libeňské O2 areny! Bitva začíná zhruba za půl hodiny, na ledové ploše momentálně probíhá tradiční rozbruslení. Níže si můžete prohlédnout dnešní úvodní sestavy obou celků.

HC Sparta Praha: Machovský (Salák) – Tomáš Dvořák, M. Jandus, A. Polášek (A), Tomov, T. Pavelka, Mikliš, Tomek – Buchtele, Sobotka (A), Chlapík – E. Thorell, R. Horák, M. Řepík (C) – J. Strnad, Vitouch, Dvořáček – Prymula, D. Voženílek, M. Forman.
Trenér: Josef Jandač.

HC Oceláři Třinec: Marek Mazanec (Kacetl) – M. Doudera, Marinčin, Zahradníček, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek – Chmielewski, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – O. Šedivý, A. Nestrašil, O. Kovařčík – Kurovský, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký (A).
Trenér: Václav Varaďa.

Rozhodčí: Jeřábek, Lacina – Lhotský, Svoboda.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

29. 10. (19. kolo): Třinec – Sparta Praha 4:2
Třetiny: 0:1, 3:0, 1:1.

Branky a nahrávky: 24. Vrána, 29. Vrána (Zahradníček), 34. Růžička (Kundrátek), 48. Martynek (Kundrátek, Dravecký) – 6. Thorell (Řepík, Pavelka), 54. Thorell (M. Jandus, Šmerha).

HC Oceláři Třinec: Mazanec – Musil, Kundrátek, Doudera, Adámek, Jaroměřský, Zahradníček, Michálek – Roman, Vrána (C), Růžička – Hrehorčák, Nestrašil, Kovařčík – Šedivý, Marcinko, Kofroň – Martynek, Szturc, Dravecký (A).

HC Sparta Praha: Žukov – Pavelka, Moravčík, Dvořák, M. Jandus, Mikliš, Jurčina (A) – Thorell, Horák, Řepík (C) – Kaše, Chlapík, Šmerha – Doležal, Zikmund, Konečný – Prymula, Hašek, T. Jandus.

32 Z, 21-2-4-5, 99:59 (+40), 71 bodů

Oceláři se díky dobrému vstupu do základní části stále drží na čele tabulky s šestibodovým náskokem na druhý Hradec, jejich aktuální forma ale není úplně nejlepší. Výhra střídá porážku, dvě utkání za sebou svěřenci Václava Varadi naposledy urvali koncem uplynulého měsíce. Pokud se tedy chtějí vyhřívat na prvním místě i nadále, budou muset zabrat.

V úterním utkání proti Litvínovu nicméně nezaváhali. Za hosty sice v první třetině otevřel skóre Kudrna, v té následující však vyrovnal Michal Kovařík a závěrečnou periodu svými brankami okořenili Milan Doudera a Andrej Nestrašil. Třinečtí si tak spravili chuť po hodně hořkém střetnutí s Plzní, které ztratili třináct sekund před koncem gólem Čerešňáka ve vlastním oslabení. Uspějí i dnes v Praze?

Nejproduktivnější hráči
Martin RŮŽIČKA – 32 Z, 32 bodů (13+19)
Andrej NESTRAŠIL – 32 Z, 25 bodů (11+14)

31 Z, 10-5-5-11, 110:97 (+13), 45 bodů

Pražanům minulý týden definitivně vyhasly naděje na zopakování úspěchu ze sezóny 2016/17, kdy se dostali až do finále CHL. Z turnaje pro evropskou elitu je totiž už ve čtvrtfinále těsně vyřadilo švédské Rögle, a to konečným výsledkem 6:5. Sparta se snažila neúspěch odvrátit až do samotného konce odvety, vymazat to nejužší možné manko se jí ale nepodařilo.

Svěřenci Josefa Jandače se tak mohou plně soustředit na domácí soutěž, kde jejich výkony stále zůstávají za očekáváním. Z nejhoršího už jsou zdánlivě venku, pořád se jim však nedaří poskládat nějakou delší sérii výher. Z posledních tří utkání padli dvakrát, a to proti Pardubicím a Olomouci, zatímco ze souboje s Hradcem vyválčili dva body. Uvidíme, jak si povedou dnes.