Tipsport Extraliga - Základní část - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Litvínov - 8. října 2021   17:30

Vítkovice
44:54' Fridrich (Flick, M. Kalus)
1:4
(0:1, 0:2, 1:1)
Litvínov
08:26' Kudrna  (P. Zdráhal, Stříteský) • 29:22' P. Zdráhal  (Kudrna, Balinskis) • 32:41' Hrbas  (Estephan, Kudrna) • 59:57' Estephan  (Hrbas)
Vítkovice
Pešina, Vrba – Ganger, Klouček
Ostravar aréna
4 925 diváků
Litvínov

SESTŘIH: Vítkovice - Litvínov 1:4. První domácí zápas Ostravané nezvládli, rozhodl Zdráhal

Dnešní zápas už zná svého vítěze. Litvínovští potvrdili svou výhru v Českých Budějovicích a připisují si další tři body. Do utkání vstoupili hosté lépe, vstřelili sice jen jedinou branku, ale přestříleli vítkovické o třídu. Ve druhé části hosté polevili, ale přesto zvýšili svůj náskok a vedli už o tři branky, jen poslední, třetí část skončila nerozhodně. Vítkovickou čest zachránil v pětačtyřicáté minutě Fridrich a překazil tak Godlovi další nulu. Litvínovské to ale nezaskočilo a dál si šli za výhrou, kterou v posledních vteřinách pečetil gólem do prázdné vítkovické klece Estephan.
Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit znovu brzy na počtenou.

Litvínov právě vstřelil branku!
Hosté pečetí svou dnešní výhru gólem do prázdné branky, Hrbas našel volného GIORGIA ESTEPHANA a ten se nemýlil – 1:4. Asistence: Marek Hrbas.
59:24'
Vítkovice u Godly, ale žádnou větší šanci si nevypracovaly.
58:45'
Stezka míří na střídačku.
58:05'
Hosté v pásmu, ale nikam nepospíchají, spíš jen střeží prostor.
57:26'
Zakázané uvolnění z hokejek Litvínova.
56:54'
Gerhát se u domácí branky neprosadil.
56:10'
Bukarts se Svačinou u Godly, ale skóre se nemění.
55:44'
Hosté se rychle protáhli do pásma a zkoušejí Stezkovu pozornost.
55:30'
Střela tečovaná hostujícím Godlou se dostává do ochranné sítě a je nařízena komerční přestávka.
55:23'
Fridrich se dostal do pásma, ale Godlu neprostřelil, zkusil to i Gewiese, ale marně.
55:01'
Bukarts vyrazil za kotoučem do pásma, ale dva hostující hráči si poradili.
54:20'
Domácí začínají od své branky, hosté je nechtějí pustit přes střední pásmo.
53:39'
Demelovi propadl puk mezi bruslemi, ale stačil vše v klidu srovnat.
53:13'
Oba týmy střídají, Zdráhal s pukem míří do pásma.
52:11'
Za nahozeným pukem sprintoval Plášil, domácí mohou rozehrát.
51:46'
Hruška odebral soupeři u mantinelu kotouč.
51:01'
Marosz dostal puk do pásma, ale hosté byli proti jeho aktivitě.
50:24'
Hosté v nouzi posílají puk na zakázané uvolnění.
50:16'
Dnešní utkání sleduje 4 925 diváků.
49:50'
Vítkovičtí byli příliš natěšeni do pásma, je z toho ofsajd.
49:11'
Vítkovičtí fanoušci se teď hodně zlobí, zdá se jim že Irving hraje na hranici pravidel.
48:30'
48:15'
Litvínov se usadil v pásmu, ale nemá puk zcela pod kontrolou.
47:54'
Flick narušuje hostující rozehrávku.
47:31'
Vítkovičtí podruhé za sebou v krátkém sledu vyhazují kotouč do bezpečí.
47:01'
Odražený puk se před brankou dostal ke Zdráhalovi, ale ten odkrytou klec netrefil.
46:38'
Verva musí rozehrát od své branky.
46:30'
Za hrubost putuje za katr domácí Marosz.
46:30'
Domácí znovu útočí, z kruhu pálil Bukarts, ale Godlova náruč puk zastavuje.
46:00'
Domácí ucítili šanci na změnu a snaží se dostat znovu do branky.
44:54'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovičtí fanoušci se přece jen dočkali!! Flick našel volného PETRA FRIDRICHA v opačném kruhu, který čistě prostřelil Godlu – 1:3. Asistence: Robert Flick, Marek Kalus.
43:59'
Verva v pásmu, ale ke Kudrnovi kotouč nedorazil.
43:08'
Krenželok se protáhl kolem hostující klece, ale neprosadil se.
41:38'
Zakázané uvolnění pro hosty.
41:02'
Bukarts se dostával k brance s Hruškou, ale Balinskis jim padl do souhry.
40:30'
První zásah této třetiny pro Stezku, Lukešovi střela nesedla.
40:01'
Litvínovští měli v této třetině jen pět střel na branku, ale hned dvě z nich zapadly do klece domácích. Hosté se po třetí brance uvolnili a byla na nich vidět herní pohoda. Nechme se překvapit, jak se vítkovičtí v tomto prvním utkání před domácími fanoušky s nastalou situací vypořádají.
1/3 – 9:17
2/3 – 13:7
Další třetina začne přibližně v 19:26.
40:00'
39:54'
Stezka hned po vhazování tečuje puk vyrážečkou do ochranné sítě.
39:47'
Severočeši se drali do branky, ale domácí gólman ji sebral puk.
39:25'
Před domácí brankou se drží Gerhát a zaclání Stezkovi.
39:00'
Vítkovice se do pásma nedostaly, ale hosté neprošli středním pásmem.
38:18'
Hra vysokou holí je přerušena hvizdem sudího.
37:35'
Vítkovičtí zaútočili, Hruška zprava minul růžek Godlovy klece, puk se po chvíli dostal k modré na Galvinše, ale ani jeho střela do branky nezapadla.
37:18'
Afanasjev bojuje u mantinelu s litvínovským hráčem.
37:02'
Domácí rozehrávka ofsajdem, stejně se vedlo také Vervě.
36:26'
Vítkovičtí rozehrávají od svého gólmana.
36:00'
Stezka přikrývá puk pod lapačkou, následuje komerční přestávka.
35:24'
Vítkovice se protáhly do pásma, ale Godlu nerozhodily.
34:52'
Domácí rozehrávku u branky zdatně narušil Kudrna, ale k šanci se nakonec nedostal.
34:36'
Domácí se snaží dostat puk do branky, ale stále marně.
34:00'
Vítkovičtí bojují v pásmu, ale Godla byl pozorný.
32:41'
Hosté zvyšují svůj náskok, Kudrna našel před kruhem volného MARKA HRBASE, který poslal puk k tyči – 0:3. Asistence: Giorgio Danny Estephan, Andrej Kudrna.
32:00'
Domácí se znovu dostali před litvínovskou klec, z kruhu se napřáhl Bukarts, ale jeho střela nakonec v síti nekončí.
31:31'
Vítkovičtí v pásmu, Galvinšova střela ale končí v lapačce gólmana hostů.
31:02'
Kalus chtěl vyzrát na hostujícího gólmana, ale nepodařilo se mu to.
30:22'
Afanasyev si přebírá puk od Stezky a rozehrává útočnou akci.
29:48'
Vítkovice se dostaly do pásma, ale Godla je pozorný.
29:22'
Hosté zvyšují hezkým gólem PATRIKA ZDRÁHALA, který dostal rychlou přihrávku, poškádlil Stezku a vstřelil puk mezi jeho betony – 0:2. Asistence: Andrej Kudrna, Uvis Balinskis..
28:55'
Polák nahrával u branky na Flicka, ale ten litvínovskou klec minul.
28:37'
Dej se dostal až k brance, ale Godla jeho úmysl vystihl.
28:22'
Domácí mají puk pod kontrolou a střídají.
27:43'
Domácí rozehrávku zastavuje na útočné modré Hübl, ale jeho spoluhráči z toho nedokázali vytěžit nic.
27:35'
Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.
27:09'
Straka s Gerhátem se dostali do kruhu, ale Polák byl proti jejich dalšímu účinkování v útočném pásmu.
26:24'
Litvínov se dostal k puku, ale hra je přerušena pro vysokou hůl.
26:12'
Vítkovičtí prověřili Godlu, jeho lapačka byla blesková, po hrozící šarvátce následuje komerční přestávka.
25:51'
Polák se u mantinelu potkal se Stehlíkem, ten pak musel hledat hůl.
25:18'
25:10'
Hübl dostal rychlou přihrávku do kruhu, ale nastřelil jen Stezkovy betony.
24:41'
Do hry se vrací hostující Jarůšek.
24:39'
Zdráhal se prosmýkl až k brance, ale Stezka byl na něj připraven, a tak se skóre nemění.
23:59'
Hostující Godla se musel mít ve své kleci na pozoru, dobrou střelu Chlána se mu podařilo vytěsnit.
23:18'
Estephan se projel kolem brankoviště, které si ale Stezka včas pohlídal. Byl ale zahákován Maroszem a síly na ledě se tak srovnávají.
23:03'
Verva drží kotouč a čeká, až si pro něj vítkovičtí dojedou.
22:41'
Jarůšek se rozjel do pásma a cestou skolil domácího Fridricha. Bude pykat za hákování.
22:21'
Pokus domácích končí po teči v ochranné síti.
22:17'
Bude se vhazovat u litvínovské klece.
21:29'
Hosté rozehráli na zakázané uvolnění.
20:40'
Krenželok se dostal sám ke kruhu, ale jeho střelu vytěsnil Godla ramenem.
20:19'
Domácí se dostali k puku a míří do pásma.
20:01'
Po první třetině vedou hosté díky střele Kudrny, Stezka v první třetině pochytal slušnou porci střel, ale do dalšího zápasu bude aspoň pořádně rozchytaný. Uvidíme, zda vítkovičtí zvýší svou střeleckou potenci a srovnají. Nechme se překvapit.
1/3 – 9:17
Další třetina začne přibližně v 18:30.
20:00'
19:26'
Mizernou rozehrávku domácích mohl využít Pospíšil, kterému přistál puk přímo na hokejce snad metr od branky, ale tváří v tvář Stezkovi nedokázal uspět, Naopak domácí gólman si připisuje výtečný zásah.
19:05'
Domácí gólman přikrývá kotouč před dotírajícím Gerhátem.
18:27'
Vítkovicím po vhazování rychlý útok nevyšel, naopak domácí Stezka musí být znovu ve střehu.
18:11'
Kombinace litvínovských končí u Irvinga, který tentokrát nastřeluje Stezku. Domácí Fridrich naskakuje do hry.
17:42'
Domácí vyhazují puk a rychle střídají.
17:20'
Po řade nepřesností přistál puk na holi Irvinga, který hned z první napálil zadní mantinel.
16:54'
Puk je znovu ve středním pásmu.
16:37'
Domácí ve středním pásmu, Verva rozehrává od Godly.
16:11'
Za držení je vyloučen domácí Fridrich.
16:02'
Vítkovičtí využili netaktického střídání soupeře, vyrazili do pásma, Chlán nahrával na Gewieseho, ale ten minul.
15:05'
Domácí se točí u hostující branky, ale puk ne a ne zapadnout za Godlova záda.
15:01'
Litvínov v plném počtu.
14:34'
Hosté se osvobozují vyhozením puku.
14:17'
Na ledě zůstává ležet hostující Estephan, který schytal dělovku zblízka. Po chvíli se ale zvedá a hra může pokračovat.
14:10'
Z mezikruží pálil Flick, ale jen do gólmana.
13:57'
Před brankou říhal Krenželok, ale Gogla drží kotouč pevně.
13:49'
Vítkovičtí rozjeli přesilovkový kolotoč.
13:27'
Hosté posílají kotouč do středního pásma.
13:17'
Polák zastavuje puk u modré a okamžitě nahrává.
13:01'
Za držení je vyloučen hostující Lukeš.
12:44'
Vítkovický ofsajd zahajuje druhou komerční přestávku v této třetině.
12:18'
Zbrklá rozehrávka hostů končí na jejich zakázaném uvolnění.
11:41'
Verva bojuje v útoku o každý kousek ledu.
11:13'
Hrbas rozehrál rychlý protiútok, ale Kalus jej obírá o puk.
11:04'
Rychlé ruce Svačiny u branky Litvínova na Godlu nezabraly.
10:44'
Stezkovu lapačku prověřil Zdráhal.
10:33'
Oba týmy střídají, domácí mají puk pod kontrolou.
09:55'
Hrbas jen nahodil puk do pásma, ale hosté se díky tomu mohou usadit před vítkovickou brankou.
09:28'
Bude se vhazovat po levici Godly, který si připsal další úspěšný zásah.
08:26'
Rychlá hra nahoru dolů končí úspěchem Vervy, která se rychle protáhla do pásma, Zdráhal nahrál v tandemu najíždějícímu ANDREJOVI KUDRNOVI, na jehož střelu se Stezka nedokázal přesunout včas – 0:1. Asistence Patrik Zdráhal, Matěj Stříteský.
07:50'
Vítkovický Hruška se dostal do úniku po levém křídle, ale z kruhu nastřelil kousek Godlova betonu a puk končí v rohu.
06:29'
Verva se drží v pásmu, Jarůšek se důrazně tlačil do branky, ale vítkovičtí svému gólmanovi dokázali pomoct. Následuje komerční přestávka.
06:00'
Ofsajd odpískán Litvínovu.
05:27'
Hosté posunuli puk do pásma, ale tam si jej zpracovávají domácí.
05:16'
Bondra s bolestivou grimasou ve tváři a masírující si krk odjíždí na střídačku.
04:54'
Od modré pálil Polák, ale minul.
04:28'
Hostující gólman měl zakrytý výhled, ale vítkovičtí toho nedokázali využít.
04:11'
Godla má další úspěšný zákrok, Afamasyev mířil mezi jeho betony, Hruška se k případné dorážce u branky už nedostal.
04:00'
Hosté se přesouvají do útoku, ale jejich přihrávky jsou hodně nepřesné.
03:33'
Domácí Bukarts na opačné straně mířil mezi Godlovy betony, ale ten je scvakl včas.
03:14'
Stezka kouzlí ve vítkovické brance, už se zdálo, že jej hosté zcela vykoupali v brankovišti, ale domácí g=olman se stačil rychle zvednout a přesunout k puku.
02:43'
Vítkovičtí v pásmu, Polákova střela z kruhu je sražena do ochranné sítě.
02:28'
Verva rozehrává útočnou akci, ale puk jí odskakuje od hokejek.
02:04'
Litvínovští vyrazili do protiútoku, ale je z toho ofsajd.
01:50'
Domácím vyšla rychlá rozehrávka, ale Bondra v pásmu nakonec o kotouč přišel.
01:12'
Severočeši na střídačce se začali radovat, ale puk zastavila tyč vítkovické branky, následný závar domácí ustáli.
00:41'
Litvínov rozehrává od své klece.
00:09'
Hostující Godla si připisuje první zákrok, po rychlé akci Krenželoka přikrývá puk u tyče.
00:01'
Vítkovičtí se ještě před vypuknutím dnešního zápasu loučí s dlouholetým kustodem Petrem Celerinem, který po třiadvaceti letech končí se na této pozici. Děkujeme!!

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – Plášil, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, P. Koch, L. Kovář, Machů – L. Krenželok (A), Marosz, Roberts Bukarts – K. Afanasjev, J. Hruška (A), Svačina – R. Bondra, Flick, M. Kalus – Dej, Chlán, Fridrich.

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, D. Kolář, Demel, D. Zeman – P. Straka (A), Gerhát, Jarůšek – Kudrna, Estephan, P. Zdráhal – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš (A) – L. Stehlík, Latta, M. Havelka.

Rozhodčí: Pešina, Vrba – Ganger, Klouček.
Vítkovice si v posledním kole přivezly výhru z horkého ledu brněnské Komety (2:1) a Litvínov si taktéž připsal tři body na ledě Českých Budějovic za výhru 3:0. Nechme se překvapit, který z týmů se sveze na vítězné vlně v tomto utkání.
Lídrem kanadského bodování Litvínova je s devíti body ex-vítkovický útočník Patrik Zdráhal (3+6), nejlepším střelcem je ale s pěti góly útočník Richard Jarůšek (5+3). Nejlepším mezi beky je s pěti body Matěj Stříteský (0+5). Nejčastěji střílejícím hráčem je se 40 pokusy obránce Aaron Irving. Sedmadvacet trestných minut si zatím vykoledoval obránce Jan Strejček. Nejvytíženějším hráčem je obránce Aaron Irving s průměrným časem 24:45 strávených na ledě. Tento bek má také nejvíce bodů v Radegast indexu, a to 23. Lepší z dvojice gólmanů je aktuálně Denis Godla s průměrem 2,78 a úspěšností 89,95 %.
Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je s šesti kanadskými body útočník Rostislav Marosz (1+5). Po dvou gólech vstřelili útočníci Roberts Bukarts (2+3), Lukáš Krenželok (2+1) a Petr Fridrich (2+0). Mezi obránci se nejvíce daří Petru Gewiesemu (0+3). Nejčastějším střelcem je Roberts Bukarts s jednadvaceti pokusy. Nejtrestanějším hráčem je s devatenácti trestnými minutami útočník Robert Flick. Nejvytíženějším hráčem týmu je s průměrným časem 23:37 strávených na ledě obránce a kapitán Roman Polák. Ten má také v bodování Radegast indexu 24 bodů. Lepší statistiky má gólman Aleš Stezka s průměrem 1.75 obdržených branek a úspěšností 94,53 %.
Vítkovice mají nejméně odehraných zápasů ze všech týmů, po šesti odehraných kolech jim patří 13. místo s bilancí 3-0-0-3 a pasivním skóre 13:16 nasbírali 9 bodů. Až se severních Čech přijedou litvínovští, kterým patří 12. příčka, po deseti odehraných zápasech mají bilanci 2-1-2-5, pasivní skóre 30:36 a 10 bodů.
A je to tady!!!! Čekání vítkovických fanoušků je u konce, zítra se jejich oblíbený tým představí poprvé v této sezóně na domácím ledě. Partnerem pro duel dvanáctého kola jim bude tým Litvínova.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.