Tipsport Extraliga - Základní část - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Zlín - 23. prosince 2021   17:30

Vítkovice
54:50' L. Krenželok (Marosz, J. Hruška)
1:2
(0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Zlín
29:00' Kubiš  (Mallet, Ferenc) • 64:35' Gazda  (Mamčics)
Vítkovice
Pražák, Obadal – Gerát, Zíka
Ostravar aréna
1 000 diváků
Zlín

Vítkovice - Zlín: Gazda se opřel do puku a rozhodl zápas, 1:2

Dnešní předvánoční utkání už zná svého vítěze. Domácí si připisují pouze bod za prohru v prodloužení, zlínští si naopak odvážejí body dva. Gólmani obou týmů dnes hráli velmi pozorně, útočící strany se často střídali, a tak museli být stále v pozoru.
Z Ostravy je to pro tentokrát vše, mějte příjemný zbytek večera a nadcházející svátky si užijte podle svých představ. Já se budu těšit už brzy na počtenou.

Zlín právě vstřelil branku!
Hosté se rychle přesunuli k brance, po nahrávce Mančicse se do puku opřed nejlepší střelec Zlína DANIEL GAZDA a připisuje svému týmu prémiový bod – 1:2. Asistence: Roberts Mamčics.
64:26'
Za podrážení je vyloučen domácí Marosz.
64:26'
Při signalizovaném vyloučení domácího Marosze zapomněli vítkovičtí na hostujícího hráče, Polák musel nasadit nejvyšší obrátky, aby ho dostal ze střeleckého úhlu a dostal puk do bezpečí.
64:10'
Polákova střela od kruhů je tečovaná do ochranné sítě.
63:59'
Hra je přerušena, tentokrát jsou v ofsajdu Vítkovice.
63:44'
Vítkovičtí chvátají k hostující kleci.
63:30'
Gazdova střela nemohla Stezku vykolejit.
63:17'
Flick neudržel puk, hosté vyrážejí kupředu.
63:00'
Hra se nám kouskuje, hosté se znovu ocitají v ofsajdu.
62:49'
Hosté se rozjeli do pásma, ale je jim odpískán ofsajd.
62:14'
Koch rozehrává od své branky, ale hosté se dostávají k puku díky důrazu Mamčicse.
61:42'
Veselý nedokázal rozehrát proti dotírajícímu Kalusovi.
61:29'
Berani v ofsajdu.
61:14'
Hosté rozehrávají od své klece, Bukarts zdatně narušuje jejich hru.
60:49'
Flick nahrával na Lakatoše, ten ale trefil jen Kašíkovu náruč.
60:35'
Zlínští se znovu prodrali do pásma, ale Veselý si s Malletem nerozuměl.
60:12'
Domácí za sebou zapomněli puk a hosté tak mohli do pásma ke Stezkovi.
60:01'
1/3 – 15:8
2/3 – 8:17
3/3 – 10:3
Po krátké přestávce bude následovat prodloužení, které si vynutili domácí gólem Hrušky.
60:00'
59:55'
Zlínští vystartovali do pásma, ale tam jen odevzdali kotouč a budou střídat.
59:46'
Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Beranů.
59:19'
Puk odražený od zadního mantinelu posílá do středního pásma Kubiš.
58:48'
Polák zachytil puk u kruhu, zlínští se musejí dál bránit.
58:28'
Zlínští mají puk pod kontrolou, ale je jim odpískán další ofsajd.
58:16'
Hra je přerušena pro přihrávku rukou.
58:04'
Ofsajd pro Berany.
57:34'
Hosté posílají puk ke Stezkovi, Koch si pro něj rychle přijíždí.
57:22'
Bondrova střela se neujala.
56:50'
Hraje se ve středním pásmu, vítkovičtí mají puk pod kontrolou.
56:05'
Od modré pálil Koch, ale před brankou nikdo nebyl.
55'
Vyrovnávací branku Hrušky musela posvětit technika, 1:1
55:46'
Vítkovičtí se drží v pásmu, Kalus se ale ke střele nedostal.
54:50'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Je srovnáno!! Od modré pálil Marosz, LUKÁŠ KRENŽELOK tečuje puk za záda Kašíka – 1:1. Asistence: Rostislav Marosz, Jan Hruška.
54:50'
Vítkovice se radovaly z vyrovnání, od modré pálil z pozice klečícího střelce Marosz, před brankou stál Krenželok s dvěma bránícími hráči, puk sice zapadl do klece, ale bude se znovu zkoumat na videu.
54:33'
Vítkovičtí příliš spěchali do útoku, následuje ofsajd a komerční přestávka.
54:06'
Berani se v pásmu dostávají k puku a přenášejí hru do bezpečnějších vod.
53:52'
Solovjov rozehrává od své klece.
53:28'
Domácí Dej zůstává ležet na ledě, hra se přerušuje až po chvíli. Za obrovského pískotu fanoušků přicházejí ledaři vyčistit led od krve, vylučovat se ale nebude.
52:59'
Hra na opačné straně, Veselému se ale nepodařilo navýšit skóre.
52:15'
Domácí znovu u Kašíka, Lindberg dostal přihrávku přímo před branku, ale zamířil jen do gólmana.
51:50'
Hosté byli proti a znovu se ocitají u vítkovické klece.
51:29'
Vítkovičtí se vymanili od své klece a míří ke Kašíkovi.
50:38'
Gazda byl v dobrém postavení, ale puk se k němu nedostal.
50:10'
Zlínští přesunuli hru ke Stezkovi, ten je v pohotovosti.
49:31'
Vítkovice se propracovaly do pásma a zaměstnávají svého soupeře.
48:58'
Mallet zavezl puk do pásma, ale k nahrávce Honejskovi se nedostal.
48:34'
Na opačnou stranu se rozjel Fryšara, ale Stezka byl ve střehu. Následuje komerční přestávka.
48:08'
Stehlík se přesunul do kruhu a vypálil, puk se odráží od gólmanovy náruče.
48:00'
47:43'
Puk je v Kašíkově náruči, hosté mohou vystřídat a Kašík si trochu oddechnout.
47:26'
Po nahrávce Solovjova pálil Lakatoš, ale jen do bránícího hráče.
47:03'
Hosté nenechávají svému soupeři příliš prostoru.
46:38'
Vítkovičtí se stále drží u hostující branky.
46:15'
Od modré tvrdě vypálil Solovjov, ale nastřelil jen betony Kašíka.
46:00'
Za podrážení je vyloučen hostující Frömel, domácí mají k dispozici přesilovku. Ale to až po očištění ledu od kapiček krve.
45:54'
Puk končí mezi diváky, bude se vhazovat před zlínskou klecí.
45:15'
Fridrich na sebe navázal dva protihráče, ale přesto se domácím nepodařilo na hostujícího gólmana vyzrát.
44:46'
Vítkovice se drží v útočném pásmu.
44:32'
Domácí Lakatoš vystřelil z prostoru mezi kruhy, ale Kašíkova náruč je připravená.
44:00'
Stehlík vypálil od modré, Kašík toho moc neviděl, ale skóre se nemění.
43:36'
Vítkovice u puku, hosté si ale jejich pohyb hlídají.
43:10'
Flynn u domácí klece neúspěšně.
42:58'
Domácí na skok v pásmu, ale hosté znovu míří ke Stezkovi.
42:20'
Berani v pásmu, Karafiát přenechal puk Fryšarovi, ale Stezkova lapačka byla rychlejší.
41:56'
Hosté poslali puk do středního pásma, ale tam se jej ujímají znovu vítkovičtí.
41:34'
Teď si Kalus objel hostující branku, ale k ideálnímu zakončení se nedostal.
41:04'
Fridrich se za Kašíkovou klecí dostává k puku, ale jeho nahrávka na Flicka neprošla.
40:35'
Vítkovice bojují u hostující branky.
40:11'
Solovjov se dostává k puku ve středním pásmu.
40:01'
Poměr střel se ve druhé třetině otočil ve prospěch hostujícího Zlína, který se v této části dočkal gólu z hole Kubiše, který mu připravil ex-vítkovický Mallet jako na podnose. Znovu se hrálo víceméně od branky k brance, ale vítkovickým se podařilo nastřelit jen tyč, a tak hosté odcházejí do kabin s větším klidem těsného náskoku. Nechme se překvapit, s čím oba týmy vklouznou do třetí části.
1/3 – 15:8
2/3 – 8:17
Další třetina začne přibližně v 19:20.
40:00'
39:50'
Domácí usazeni v útočném pásmu, ale ani Dej, ani Marosz se neprosazují.
39:27'
Vopelka se rozjížděl na domácí branku, ale přišel o puk.
39:10'
Příliš prudká rozehrávka končí na zakázaném uvolnění pro Zlín.
38:54'
Vhazovat se bude u domácí klece.
38:20'
Zlínští se dostali do přečíslení dva na jednoho, Karafiátova střela ale končí pod Stezkou.
37:52'
Berani v plném počtu.
37:34'
Hosté míří i s pukem do útoku, domácí se musejí rychle vrátit.
37:15'
Vítkovičtí v pásmu, Lindberg mohl srovnat, ale nastřelil tyč, následně se puk nepodařilo za Kašíka ani jeho spoluhráčům.
36:58'
Veselý se dostává k puku a hosté vyrážejí ke Stezkovi.
36:20'
Domácí měli trochu problémy s usazením v pásmu, ale už jsou u Kašíka.
35:52'
Ta podražení je na trestnou lavici odeslán hostující Michasjonok.
35:42'
Veselý zachraňuje pásmo.
35:33'
Zlín se ze středního pásma znovu přesunul k domácí kleci, Gazdova střela ale končí pod lapačkou Stezky. Následuje komerční přestávka.
34:58'
Hosté zpět u Stezky, ale ten je pozorný.
34:24'
Lakatoš míří do pásma téměř nepovšimnutý, má dost času nahrát Polákovi, ale ten puk těsně míjí.
33:57'
Hostující Fryšara si najel k brance, ale Stezka jeho střelu odpálil až k modré čáře.
33:20'
33:14'
Němcova střela mířila do rohu.
33:00'
Zlínští se drží v pásmu, Stezka je v pohotovosti.
32:39'
Honejsek naznačil střelu, ale poslal puk na Veselého, tomu kotouč utekl.
32:19'
Hosté rozehrávají od Kašíkovy klece.
31:57'
Vítkovičtí v klidu vyhodili a brání střední pásmo.
31:20'
Hákováním se provinil domácí Gewiese a putuje za katr. Hosté mají k dispozici přesilovku.
31:13'
Berani v pásmu, ale Stezka moc práce nemá.
30:39'
Ofsajd odpískán domácímu celku.
30:27'
Čtvrtá vítkovická formace zavařila prostor před Kašíkem, který chvíli nevěděl, kam skočit, ale pro tuto chvíli se jim srovnat nepodařilo.
29'
Poslední celek se ujal vedení zásluhou Kubiše, 0:1
29:00'
Hosté jako první otevírají skóre, Mallet ujížděl na vítkovickou klec, nahrál puk pod padajícím Kovářem na PAVLA KUBIŠE, který mohl střílet do odkryté branky – 0:1. Asistence: Alexandre Mallet, Jakub Ferenc.
28:06'
Na opačné straně se Stezka musel hodně snažit, Suhradova střela mu proklouzla mezi betony, ale až za brankovou čáru nedojela, Karafiát se sice natahoval po puku, ale marně.
27:43'
Krenželok dostal puk za branku, kde ho přenechal Lakatošovi, ale Kašík je pozorný.
27:26'
Vítkovičtí v naději, Chlán byl dobře najetý, ale Kašík jeho úmysl přečetl, vítkovičtí se u branky ještě rychle snažili dostat puk do uvolněného prostoru, ale hostující gólman byl proti, Následuje komerční přestávka.
26:51'
Veselý si objel vítkovickou klec, vybruslil si do kruhu, ale nemířil přesně.
26:20'
Maroszovi se podařilo vydolovat puk u mantinelu.
25:57'
Po nahrávce Kocha se Plášil vydal do pásma, ale končí i s pukem v rohu.
25:27'
Ofsajd pro vítkovické barvy.
25:14'
Hosté usazeni u Stezky, ten ale zatím zasahovat nemusel.
24:40'
Jeden z vítkovických hráčů se projel kolem hostující klece, ale puk poslal nad branku.
24:16'
Zmatky u domácí klece, Stezka nemá nejlepší výhled.
23:18'
Stezka si připisuje výborný zákrok, skóre se tak ani tentokrát nemění.
23:13'
23:01'
Zlín znovu usazen u domácí klece.
22:42'
Po chybce na útočné modré se k puku dostal Kalus, najel si na hostující branku, ale zamířil jen do Kašíka.
22:14'
Vítkovice vyhazují kotouč až za Kašíka a rychle střídají.
21:48'
Zlínští se drží v pásmu, ale domácí jím příliš prostoru nenechávají.
21:13'
Za nedovolené bránění je vyloučen domácí Gewiese, hosté mají k dispozici přesilovku.
21:00'
Stezka zastavuje puk za svou brankou.
20:41'
Hostující gólman musí být ve střehu, domácí začali zostra.
20:05'
Zakázaní uvolnění pro hosty, bude se vhazovat před Kašíkem.
20:01'
Po první třetině odcházejí oba týmy do kabin s bezbrankovým stavem v zádech. Hosté sice jako první využili přesilovku, ale gól Honejska nemohl být uznán, protože jeho spoluhráč Mallet před tím zahrál vysokou holí. O něco více práce měl v brance hostující Kašík, ale ani on puk za svá záda nepustil. Uvidíme, jak se obraz hry změní ve druhé části.
1/3 – 15:8
Další třetina začne přibližně v 18:26.
20:00'
19:49'
Polákovo nahození na branku končí na zakázaném uvolnění.
19:33'
Flick zastavil puk u modré a okamžitě jej poslal na branku, Fridrich ale dostal puk jen do už přesunutého Kašíka.
18:46'
Marosz se dostal až k brance, počkal si na pohyby obránců, za brankovou čárou nahrál zpět před branku, kam si najížděl Bukarts, ale jeden z hostujících hráčů byl přece jen rychlejší a odpaluje puk.
17:04'
Bondra hledal u branky Kaluse, ale toho zdržel jeden z beků.
16:32'
16:16'
16:05'
Hraje se od branky k brance.
15'
Branka neplatila pro vysokou hůl Malleta
15:37'
Hraje se ve středním pásmu, hosté se snaží dostat puk do útoku.
15:23'
Domácí mají puk pod kontrolou, ale hosté k nim přistupují na těsno.
14:58'
Kašík musí být ve střehu, domácí ostřelují jeho branku.
14:32'
Bude se hrát ve čtyřech, na trestnou lavici usedá Frömel, který odpyká trest za hráčskou lavici.
14:32'
Branka nemůže být uznána, Mallet zahrál vysokou holí.
14:32'
Dochází ke trenérské výzvě, gól se bude znovu posuzovat podle videorozhodčího.
14:32'
Hosté se radují ze vstřelené branky, ale sudí se jdou poradit s videem.
14:16'
Za hrubost bude pykat domácí Koch.
13:30'
Hosté se přesunuli do útoku, Kubišova střela ale končí ve Stezkově lapačce.
13:04'
Solovjov pálil od modré, ale Kašík jen pozoroval kotouč.
12:58'
První vítkovická formace bojuje u zlínské klece, ale chybí jim střelba.
12:42'
Na opačné straně to zkoušel Bondra, ale Kašík byl na svém místě. Následuje komerční přestávka.
12:26'
Sedláček se propracoval ke kruhu, nahrál na Vopelku, ale puk zamířil mimo branku.
12:04'
Oba týmy vystřídaly a hosté se znovu natlačili do pásma ke Stezkovi.
11:20'
Po jedné ze zlínských střel zacinkala kovová část vítkovické branky.
11:05'
Hosté se usadili v pásmu a zkoušejí střílet hlavně ze střední vzdálenosti.
10:10'
Dej na útočné modré nahazoval puk do pásma, ale v cestě mu stál Mallet, od kterého se puk odrazil do středu hřiště.
09:24'
Kotouč je zašlápnut u mantinelu v útočném pásmu domácích, sudí už nějakou dobu vyčkávají.
09:09'
Vítkovice posílají puky za hostující klec, nikdo se ale netlačí k brance.
08:14'
Hosté se vracejí pro puk za svou branku a Němec rozehrává.
07:14'
Vítkovičtí se protlačili do pásma, Krenželok využil chybného vyhození hostů, najel si až k brance, ale Kašík byl ve střehu.
06:55'
Zlínským se nedaří dostat puk z pásma, nakonec puk v lapačce svírá Kašík, následuje komerční přestávka.
06:27'
06:09'
Kochova střela se odrazila od Kašíka, Kalus byl ale zády k brance.
05:50'
Domácí se až teď prosadili zpět do pásma díky Maroszovi.
05:25'
Zlínští vyhazují puk do bezpečí.
05:11'
Vítkovice atakují hostující branku, ale Lakatoš proti Kašíkovi neuspěl.
04:27'
Za držení Bukartse je vyloučen hostující Vopelka.
04:22'
Bude se vylučovat na straně hosté, vítkovičtí pokračují v ofenzivě.
03:49'
Další vhazování u hostujícího gólmana, neprosadil se Dej zblízka ani Bukarts.
03:40'
Hned po vhazování se puk dostal ke Kovářovi, jeho pokus ale Kašík rychle skryl v náruči.
03:34'
Plášilova střela od modré Kašíka překvapit nemohla.
03:05'
Bude se vhazovat u domácí branky, Honejsek si dobře najel ke Stezkovi, ale jeho lapačka byla rychlější.
02:41'
Fridrich hledal u branky Chlána marně, puk se ale dostal na modrou k Solovjovi, ten vypálil, ale Kašík byl na místě.
02:09'
Hosté nahazují kotouč do útočného pásma, ale k brance se nedostali.
01:44'
Vítkovická rozehrávka se nezdařila, hosté mohou znovu zaútočit, ale dostali se do ofsajdu.
01:12'
Lindberg zavezl puk do pásma, ale Kašík práci neměl.
00:35'
Veselý mění směr hry, i pukem je končí cestu na zadním mantinelu.
00:15'
Krenželok rozehrává puk do středního pásma.
00:07'
Vítkovičtí vyhrávají úvodní bully.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), Gewiese, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář, Plášil – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, M. Kalus – Dej, Marosz, Roberts Bukarts – Chlán, Flick, Fridrich.
Trenér: Miloš Holaň

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Mamčics, Gazda, Suhrada, O. Němec (A), Žižka, Ferenc, M. Novotný – Kubiš (C), Honejsek, Mallet – Zabusovs, R. Veselý, Michasjonok – Frömel, P. Sedláček (A), Vopelka – O. Flynn, Karafiát, Fryšara.
Trenér: Luboš Jenáček

Rozhodčí: Pražák, Obadal – Gerát, Zíka.
V prvních dvou vzájemných zápasech se dařilo více Vítkovicím, připsaly si výhru 6:3 a 2:1. Zlínští v poslední době vyměnili několik hráčů a nové tváře se jim začínají bodově vyplácet. Zda si vyšlápnou také na vítkovické nebo naopak to budou domácí, kterým se podaří prodloužit bodovou sérii, to se teprve ukáže. Nechme se překvapit.
Kanadské bodování Zlína vede s dvanácti body útočník Antonín Honejsek (5+7), nejlepším střelcem je s osmi góly obránce Daniel Gazda (8+3), který vyslal na soupeřovy branky už 59 střel a je zároveň nejlepším bekem. Nejvytíženějším hráčem se s průměrným časem 21:03 stal po odchodu Tršky další bek, a to Roberts Mamčics. Osmačtyřicet bodů ve statistice Radegast indexu patří obránci Jakubovi Ferencovi. Šedesát trestných minut si od sudích vykoledoval útočník Pavel Kubiš. Vytíženějším z dvojice gólmanů je Libor Kašík s průměrem 3,16 a úspěšností 91.34 %.
Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je s osmnácti kanadskými body útočník Roberts Bukarts (6+12), který je se 74 pokusy nejaktivnějším střelcem. Nejlepšími střelci jsou s devíti góly útočníci Lukáš Krenželok (9+5) a Marek Kalus (9+4). Z obránců je na tom s osmi body nejlépe Alexej Solovjov (3+5). Nejvytíženějším hráčem je s průměrným časem 22:01 kapitán týmu Roman Polák, který zároveň vede se 106 body statistiku Radegast indexu. Nejtrestanějším hráčem je s 57 trestnými minutami obránce Patrik Koch. Vítkovickou jedničkou v brance je Aleš Stezka s jedním čistým kontem, průměrem 2,13 a úspěšností 92,77 %.
Domácí mají za sebou šňůru deseti zápasů, ve kterých dokázali bodovat, svou stoupající formu potvrdili na svém ledě v posledním kole, kdy se rozstříleli a Karlovy Vary vyprovodili výsledkem 6:1. Díky tomu jim aktuálně patří 7. místo v neúplné tabulce, s bilancí 13-3-3-11 a pasivním skóre 69:72 nasbírali 48 bodů. Na opačném konci tabulky se krčí Zlín, v posledních pěti zápasech sice bodovali hned třikrát a připsali si skalp Litvínova nebo Sparty, bod urvali také s Kometou. Jejich bilance 4-2-4-21 a pasivní skóre 58:102 jim přineslo 20 bodů a poslední, 15. místo v tabulce.
Poslední podvečer před Vánoci se fanoušci domácích Vítkovic mohou potěšit zápasem 34. kola, které do Ostravy zavane další moravský tým, a to PSG Berany Zlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.