Tipsport Extraliga - Základní část - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Olomouc - 30. září 2022   17:30

Č. Budějovice
37:59' Gulaš (Pech, Dzierkals)
1:2
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Olomouc
50:36' Škůrek  (Nahodil, Rašner) • 63:58' Ondrušek  (Klimek)
Hejduk, Sýkora – Zíka, Rampír
Budvar aréna, České Budějovice
Olomouc

SESTŘIH: České Budějovice - Olomouc 1:2p. Mora veze z jihu Čech dva body

Je konec! Šťastnějším týmem je Olomouc, která bere bod navíc za výhru v prodloužení. Za domácí se ve druhé třetině prosadil Milan Gulaš, za hosty ve třetím dějství vyrovnával David Škůrek. O druhém bodu pro Hanáky rozhodl Jiří Ondrušek. Ode mě je to pro dnešek vše a u dalšího online přenosu se na vás budu opět těšit. Na shledanou a hezký večer.
63:58'
Olomouc právě vstřelila branku! A je rozhodnuto! Od modré čáry vypálil JIŘÍ ONDRUŠEK a propálil Hrachovinu. Asistence: Lukáš Klimek.
63:50'
Oddechový čas pro Olomouc.
63:37'
Olomoučtí se nyní přes modrou nedostali, budějovická defenzíva skvěle zapracovala.
62:38'
Škůrkova rána minula bránu, Motor vyhazuje.
62:15'
Vyloučení v týmu Motor České Budějovice:
Jakub Valský – 2 min., nedovolené bránění.
60:58'
Na druhé straně byl ve stejné pozici Dzierkals, ale ten trefil Konrádovu vyrážečku.
60:38'
Štncelovi ujel Klimek a měl před sebou pouze Hrachovinu, ale minul.
60:01'
Za šedesát minut padly dvě branky, po jedné na každé straně. Ve druhé třetině se za domácí prosadil Gulaš, v poslední dvacetiminutovce vyrovnal Škůrek. Za pár minut začne prodloužení.
60:00'
59:09'
Třetí třetina se už pouze dohrává, schyluje se k prodloužení.
57:56'
Dzierkals měl na hokejce zajímavé zakončení, ale jeho projektil nezamířil mezi tři tyče Konrádovy brány.
56:42'
Nyní měl plné nohy práce Konrád, když zasahoval proti střele Štencela, následná dorážka Vráblíka se neujala.
55:13'
Už to vypadalo, že Šenkeřík bude střílet. Rozhodl se pro blafák, který mu nevyšel, a je po akci.
54:31'
Hovorka měl co dělat s Knotkem, který kroužil za bránou Jihočechů. Nakonec jeho bekhendové zakončení Hrachovina pokryl.
53:15'
Vráblík trpělivě projížděl do pásma Olomouce a z levé strany zakončoval, Konrád připraven.
52:36'
Rušno bylo před Hrachovinou po střele Navrátila. Puk otiskl až mantinel za bránou.
52:13'
Toman se zpoza brány natlačil do brankoviště, a dokonce zakončil. Konrád ale puk přikryl lapačkou.
51'
Klimek poslal k ledu Pecha a uvolněného prostoru využil Škůrek, 1:1
51:36'
V utkání se přiostřuje. Budvar aréna nesouhlasí s nějakými výroky rozhodčích.
50:36'
Olomouc právě vstřelila branku! Olomouc srovnává! Hanáci se dostali do pásma, došlo tam ke střetu dvou hráčů. Ihned se puku zmocnil DAVID ŠKŮREK a prostřelil Hrachovinu. Asistence: Lukáš Nahodil a Alex Rašner.
49:59'
V oslabení se Jihočeši osvobozují díky Štencelovi, který vyhodil puk.
48:41'
Při hře ve čtyřech se šikovně do útočného pásma prodral Šenkeřík. Už to vypadalo, že se vystřelí, ale na poslední chvíli mu do zakončení holí zasáhl Konrád.
48:09'
Roman Vráblík – 2 min., hrubost.
47:23'
Gulaš – Pech, tato dvojice znovu úřaduje. Gulaš od svého kolegy Pecha obdržel kotouč. Akci ještě vylepšoval přihrávkou na Dzierkalse, ale to se nepovedlo.
46:58'
Vyloučení v týmu HC Olomouc:
Jan Švrček – 2 min., podrážení.
45:38'
Tomanova pobídka Valskému ujela, ale kotouč se nakonec doklouzal na modrou čáru k Hovorkovi, který se do toho pořádně opřel.
44:30'
Budějovičtí museli bojovat o přežití, když jejich soupeře neustále obklopoval jejich pásmo. Poté ale kupředu vyrazil Přikryl a Konráda prověřil.
43:29'
Teď už se ale Olomouc odhodlala ke střele. Dujsíkova pumelice minula Hrachovinovu svatyni.
42:36'
Mora má problém se zakončením v pásmu Motoru. Defenzivní práce Jihočechů zatím funguje na jedničku.
41:43'
Oba celky se nyní předháněly o kotouč, žádné šance z toho nepramenily.
40:33'
Obrovská šance hned z kraje třetí části. Ondrušek střílel, puk se odrazil ke Káňovi, který měl před sebou poloodkrytou bránu, ale Hrachovina skvěle zapracoval betonem.
40:01'
Druhé dějství je u konce. Padla v něm jediná branka, a to z hole budějovického kapitána Milana Gulaše. Pár sekund předtím jí ale předcházel gól Vojtěcha Tomečka, který nakonec po konzultaci s videorozhodčím uznán nebyl pro úmyslné kopnutí. V zápase je k vidění mnoho vyloučení a do třetí třetiny půjdou oba týmy ve čtyřech hráčích na ledě. Závěrečných dvacet minut začne přibližně v 19:23.
40:00'
39:26'
Ondřej Kachyňa – 2 min., hrubost.

Lukáš Klimek – 2 min., hrubost.
38'
Tenhle gól už platí! Krásnou přesilovkovou souhru zakončil Gulaš, 1:0
38:44'
Při hře ve čtyřech se nadechoval ke gólu opět Gulaš. Jeho dělovka ale byla zlikvidována olomouckým strážcem branky.
38:33'
Jakub Valský – 2 min., hrubost.

Jan Knotek – 2 min., hrubost.
37'
Tomeček dostal puk za Kondráda, pomohl si ale úmyslným kopnutím
37:59'
České Budějovice právě vstřelily branku! Ale teď už branka platí. Motor využívá svou šestou přesilovku v zápase. Martinš Dzierkals poslal kotouč na Lukáše Pecha, který trpělivě čekal, až MILAN GULAŠ bude mít více prostoru. Budějovický kapitán zakončil a překonal Konráda. Asistence: Lukáš Pech a Martinš Dzierkals.
37:00'
Budvar aréna se už radovala! Vojtěch Tomeček dostal kotouč za Konráda, ale dle videa ho do něj úmyslně kopl bruslí, a tak je skóre stále bezbrankové.
36:38'
Tomáš Dujsík – 2 min., podrážení.
35:20'
Býcalý olomoucký hráč hájící barvy Motoru Tomeček byl sám před Konrádem a mířil nad jeho pravé rameno, leč těsně minul.
34:15'
Nahodilovo ťuknutí do kotouče, které vypadalo hrozivě, skončilo vedle brány českobudějovického týmu.
33:29'
Nyní Káňa zakončoval znovu, ale Hrachovina se vyznamenal svojí lapačkou.
32:49'
Orsava mohl zakončovat ze slotu, nakonec se rozhodl pro pas na Káňu, jehož zakončení bylo zblokováno Kachyňou.
32:41'
Kristofers Bindulis – 2 min., sekání.
31:31'
Doležal dvakrát tvrdě pálil. Poprvé zasahoval Konrád, podruhé střela mířila vysoko nad bránu.
30:14'
Motor při početní výhodě nic výrazného neukazuje. Budějovičtí mají problém se založením akce.
29:34'
Lukáš Klimek – 2 min., podrážení.
28:20'
Motor drží svého soupeře po celou dobu v jeho pásmu, moc střeleckých pokusů si ale nevypracoval.
27:18'
Lukáš Anděl – 2 min., krosček.
26:27'
Motor se vrátil do pěti a hned z toho byla šance. V přečíslení dva na jednoho byl Valský s vracejícím se Vráblíkem z trestné lavice. Prvně jmenovaný objel bránu a kulišáckým bekhendovým pokusem zakončil. Konrád byl připraven.
25'
Domácí Vráblík se po vyloučení hlasitě obořil na rozhodčího
25:09'
Budějovice zatím hrají fantastické oslabení. Dokonce Gulaš po přihrávce Hanzla v útočném pásmu vyslal svoji nebezpečnou střelu švihem, ale ke své smůle jen těsně minul.
24:12'
Domácí se ihned zbavují hrozby útoků Olomouckých a vyhazují kotouč z pásma ven.
24:04'
Roman Vráblík – 2 min., podrážení.
22:46'
Nějaké sekundy se teď odehrály ve středním pásmu a oba celky se velmi těžce dostávaly do pásma svého protivníka.
21:46'
Lotyšský obránce Bindulis viděl před sebou volné místo, a tak ze své hole vyslal obávanou ránu, jež skončila v lapačce slovenského gólmana Olomouce.
20:36'
Budějovičtí začínali druhou třetinu přesilovku, do jejíhož konce zbývalo pouze deset sekund. Gulaš zkoušel prostřelit Konráda, ale neúspěšně.
20:01'
Úvodní dvacetiminutovka skončila nerozhodně 0:0, a to i přesto, že oba týmy měly k dispozici dvojnásobnou početní výhodu. Střelecky aktivnější je zatím celek z Hané. Druhá třetina začne přibližně v 18:23.
20:00'
19:59'
Pouhou sekundu před koncem se bude ještě vhazovat u Hrachoviny, když Budějovičtí špatně rozehráli.
18:37'
Pechova střela se otřela o Konrádovu vyrážečku.
18:10'
Lukáš Nahodil – 2 min., držení.
17:47'
V náročném oslabení Jihočechům pomohl Pech, jenž vyhodil puk přes všechny čáry.
17:34'
Kunc z pravého kruhu vyslal dělovku, jež skončila v lapačce českobudějovického gólmana.
16:58'
Ondruškova rána od modré trefila Hrachovinu do betonu. Hosté se pak snažili dorážet, ale do brány kotouč nedostali.
16:06'
Vojtěch Tomeček – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.
15:58'
Do pásma se přes protihráče přehnal Rašner, ale vzápětí o puk přišel.
14:32'
Olomoučtí začínají přesilovku aktivně. Z prostoru pravého kruhu zkoušel překonat Hrachovinu střelou na vzdálenější tyč Musil, ale těsně minul.
14:14'
13:13'
Valský si najížděl z levé strany z velkého úhlu a zkusil příklepem překvapit Konráda mezi betony, ale nepřekvapil ho.
11:49'
Před Hrachovinou hrozil Kunc, ale zakončení mu nesedlo podle jeho představ.
11:32'
Totožná situace se stala nyní. Budějovičtí nepřesně rozehráli a hra se po icingu vrací znovu do jejich třetiny.
10:57'
Motoru se nepodařilo rozehrát rozvíjející akci a je z toho zakázané uvolnění.
10:48'
Karabáček byl několikrát upozorňován čárovým rozhodčím, že se nachází v postavení mimo hru. Přesto se kotouče dotkl, a tak se píská úmyslný ofsajd.
09:39'
Valského průjezd středním pásmem zastavila až olomoucká obrana a hosté se opět osvobozují.
08:21'
Domácí měli k dispozici sedmisekundovou přesilovku 5 na 3, ale ta rychle skončila poté, co Knotek vyhodil puk z pásma.
08:13'
Petr Strapáč – 2 min., sekání.
07:26'
Motor opět operoval v pásmu hostů. Nyní se k zakončení odhodlal Hanzl, Konrád má kotouč v náručí.
06:49'
Gulaš vybídl Pecha ke střele, ale ta šla vysoko nad.
06:20'
Dalibor Řezníček – 2 min., držení.
05:27'
Kuncův pokus, který byl lehce zblokován, Hrachovina vyráží puk.
04:44'
Českobudějovický brankář měl plné nohy práce. Nyní se musel znovu vytáhnout proti zakončení olomouckého týmu.
03:30'
Nebezpečná situace se udála před Hrachovinou. Po menším zmatku byl před ním Kunc, který se už chystal zakončovat. Na poslední chvíli mu příležitost zhatil Vráblík.
02:48'
Doležal protečoval do útočného pásma, tam se ale kotouče zmocnili Olomoučtí.
01:11'
Jako první z řad Motoru se Konrádovi ukázal Hanzl, jenž zasáhl pravý beton olomouckého brankáře.
00:37'
Olomoučtí najeli do pásma Jihočechů, ale k šanci se nepropracovali.
00:01'
Sestavy týmů:

Motor ČB: Hrachovina (Strmeň) – Vráblík, Štencel (A), Bindulis, Hovorka, Šenkeřík, Kachyňa, L. Doudera – Přikryl, Pech (A), Gulaš (C) – Dzierkals, Hanzl, Karabáček – Strnad, Toman, Valský – Tomeček, Koláček, Doležal.
Trenér: Jaroslav Modrý

Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (C), T. Černý, Rašner, Škůrek, Řezníček, Švrček, Dujsík – J. Káňa (A), P. Musil, Orsava – Klimek, Nahodil, Navrátil – Kunc, Knotek (A), Bambula – Kusko, Anděl, Strapáč.

HC MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
České Budějovice měly snový začátek letošní sezony. Po třech kolech byly na prvním místě s plným počtem bodů. Ve dvou posledních venkovních duelech ale vyšly bodově naprázdno, a tak jim po pěti zápasech náleží šestá příčka. Naposledy se Jihočeši nezmohli na body v Hradci Králové, kde padli 1:3. Proti Olomouci budou chtít Budějovičtí naplno bodovat. Napomoci jim k tomu může osvědčená dvojka Milan Gulaš (5+3) a Lukáš Pech (1+7). Kapitánu Gulašovi patří druhé místo v produktivitě extraligy, Pechovi třetí.
HC OLOMOUC
Celek z Olomouce zažívá nejpovedenější vstup od svého návratu do extraligy. Po čtyřech odehraných zápasech má na kontě devět bodů, což ho řadí na páté místo v tabulce. Všechny týmy, které jsou v tabulce před ním, mají o zápas více. Nejcennější vítězství pro Moru bylo proti pražské Spartě, kterou před týdnem ve čtvrtek porazila na svém ledě 4:0. V minulém kole ale Moravané poprvé padli, a to s Pardubicemi, kterým v domácím prostředí podlehli 1:2. Hanáci se museli vyrovnat s odchodem Davida Krejčího zpět do zámoří. Zatím se však zdá, že je to nijak nepoznamenalo. Produktivitě velí Jan Káňa (3+1) a Jakub Orsava (1+3).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.