Tipsport Extraliga - Základní část - 40. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Brno - 22. ledna 2023   15:30

K. Vary
04:10' O. Beránek (Koblasa) • 06:49' Koblasa (Pulpán, Černoch) • 11:07' O. Beránek (Koblasa, Bartejs) • 37:35' O. Beránek (Černoch) • 53:09' Redlich
5:4
(3:1, 1:0, 1:3)
Brno
11:42' Pospíšil   • 40:55' Fajmon  (Kollár) • 43:31' Zaťovič  (Šalé) • 56:07' Zaťovič  (Vincour)
K. Vary
Veselý, Šindel – Komárek, Gerát
KV Arena, Karlovy Vary
3463 diváků
Brno
Čiliak (12. Furch) – Kučeřík, Kundrátek (A), Ščotka, Fajmon, Ďaloga, Hrbas, Němec – Pospíšil, Holík, Horký – Zaťovič (C), Kollár, Flek – Raška I, Zbořil, Šalé – Vincour (A), Süss, Dufek.

SESTŘIH: Karlovy Vary - Kometa Brno 5:4. Mizérie hostů pokračuje, hattrickem zazářil Beránek

Hráči utkání:

HC Energie Karlovy Vary: Ondřej Beránek
HC Kometa Brno: Martin Zaťovič
Je tu konec! Ve třetí části se Brno dostalo několikrát na jednu branku, přes nátlak v závěru ale vítězí Energie!
59:41'
Karlovarští vyhodili na zakázané uvolnění.
59:27'
Puk se ihned po vhazování doklouzal těsně vedle brněnské klece.
59:22'
Přihrávka rukou, vhazuje se ve středním pásmu.
59:16'
Puk se odrazil do obranného pásma Komety.
58:58'
Brno v šesti!
58:50'
Vhazuje se u karlovarské střídačky, Furch se ohlíží po té svojí.
58:40'
Hosté vyhazují na icing.
58:27'
Puk se za pomoci několika odrazů dostal na domácí střídačku a vhazuje se po Furchově pravici.
58:16'
A v přechodu směrem dopředu je zastavuje ofsajd.
58:10'
Hosté vyčkávají s rozehrávkou za vlastní svatyní.
57'
Z mezikruží využil přesilovku parádní střelou Zaťovič
57:35'
Rána Jana Ščotky zamířila do připravené lapačky Vladislava Habala.
57:14'
Kometa velmi tlačí a žene se za vyrovnáním.
56:34'
Zakázané uvolnění Karlových Varů.
56:07'
Kometa právě vstřelila branku!
Drama nepřestává, Tomáš Vincour při přechodu do útočné třetiny posunul do mezikruží MARTINU ZAŤOVIČOVI, který přesnou ranou opět snižuje rozdíl ve skóre na jednu branku. Asistence: Tomáš Vincour.
55:50'
Nepřesná střela Petra Holíka se odrazila až do obranného pásma Komety.
55:36'
Brno riskuje v šesti!
55:30'
Za vlastní brankou se dopustil sekání Lukáš Pulpán (KVA).
54'
Redlich přesnou ranou vymetl horní růžek brněnské klece
54:38'
Energetici drží útočnou třetinu, právě probíhá souboj o puk v rohu kluziště.
Dnešní utkání sleduje 3463 diváků.
Střely: 33 – 23.
53:56'
Hosté nahazují za soupeřovu bránu, domácí se brzy osvobozují.
53:09'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Uklidnění pro Energii! TOMÁŠ REDLICH si sjel ze středného pásma za kruhy a svou laserově přesnou ranou do horního rohu branky rozezněl KV Arenou českou předělávku slavně písně Downtown. Bez asistence.
51:54'
Po zákroku Dominika Furcha se strhla strkanice.
51:26'
Po střele z otočky Jakuba Fleka se k dorážce dostalo několik jeho spoluhráčů, nikdo ale nebyl úspěšný.
51:06'
Jeden z domácích zahrál vysokou holí, bude se vhazovat po Habalově pravici.
50:45'
Jiří Černoch vyhodil vysokou žabkou puk do bezpečí.
50:15'
A Vincour v akci podruhé, tentokrát Habal musel vyrazit jeho dorážku. Domácím se podařilo vyhodit.
49:45'
Tomáš Vincour to zkusil z kruhů, jeho projektil byl zblokovaný.
49:19'
Dávid Gríger podrážel a přichází přesilovka pro Kometu.
48:44'
Marek Ďaloga přihrával Jakubu Flekovi, toho na poslední chvíli pohlídal jeden z obránců.
48:18'
Puk se po nepřesné střele Víta Jiskry odrazil až do pásma Energie.
47:42'
Domácí se hodně stáhli, hosté rozehrávají od vlastní branky.
47:21'
Tomáš Vincour dorážel z slotu, na Habala byl ale krátký.
46:45'
Vladislav Habal kryje další střelu od modré.
46:24'
Puk končí na karlovarské střídačce a čeká nás komerční přestávka.
45:28'
Energetici spěchali do přečíslení tři na jednoho, zastavil je však hvizd čárového kvůli ofsajdu.
45:06'
Zpoza kruhů to zkusil Adam Zbořil, Habal chytá jeho střelu do náruče.
44'
Šalého střelu dorazil Zaťovič a vrátil Brňany do hry
44:46'
Dělovku Eduarda Šalého vyrazil Vladislav Habal vyrážečkou do ochranné sítě.
44:42'
Energetici se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.
44:28'
Jihomoravští drží útočné pásmo a chtějí za každou cenu srovnat.
44:16'
Andrej Kollár zamířil do tyče a puk se odrazil někam za Habala, karlovarský brankář stihl vše pokrýt a do potyčky se pustili Zaťovič a Joona Huttula, vylučovat se nebude.
43:31'
Drama začíná! Eduard Šalé vypálil zpoza kruhů a puk do karlovarské sítě dorazil nehlídaný MARTIN ZAŤOVIČ. Asistence: Eduard Šalé.
42:51'
Hraje se však zase na druhé straně a od modré to zkusil Martin Zaťovič, který ovšem mířil nad.
42:15'
Energetici nechtějí dostat slepenou branku a drží útočné pásmo.
40:55'
Snový vstup do třetiny pro hosty! Ihned po vhazování vystřelil od modré PATRIK FAJMON, jehož rána propadla až za Habalova záda. Asistence: Andrej Kollár.
40:51'
Andrej Kollár zpoza kruhů provětral Habalovu lapačku.
40:27'
Hraje se stále ve středním pásmu, nikomu se nedaří dostat za modrou.
40:10'
I třetí část začíná rozehrávkou Vladislava Habala.
40:01'
Zablokovanou střelou hostů končí druhá část. Ta probíhala podobně jako ta první a také v ní padl pětiminutový trest. Emoce na uzdě neudržel tentokrát Jan Dufek, který stejně jako Tomáš Havlín putoval do šatny. Přesilovka se domácím příliš nedařilo, ale devět vteřin před koncem nakonec přišla střela Jiřího Černocha, kterou dorazil Ondřej Beránek a karlovarský forvard tak zkompletoval hattrick. Ve zbytku třetiny se toho mnoho nestalo.
40:00'
39:34'
Energetici drží útočnou třetinu.
38'
Beránek dorazil střelu Černocha a dokonal hattrick
38:45'
Nahození Tomáše Redlicha ze středového kruhu kryje Dominik Furch.
38:06'
Zakázané uvolnění ze strany Energie.
37:35'
A přesilovka je přeci jen využita! Ránu Jiřího Černocha od modré dorazil důrazný ONDŘEJ BERÁNEK a na led po jeho hattricku přistávají na ledě z hlediště karlovarské čepice. Asistence: Jiří Černoch.
36:46'
Hraje se nyní spíše ve středním pásmu, energetici nemohou obrannou zeď na modré probít.
36:08'
Karlovarští chyceni v postavení mimo hru, tahle přesilovka se jim ale vůbec nedaří.
35:33'
Kometa vyhazuje a může po delší době vystřídat.
35:00'
Nahození Lukáše Pulpána od modré lapí Dominik Furch bez větších starostí.
34:34'
Kristián Pospíšil srazil tvrdě u mantinelu Tomáše Rachůnka, který zůstal ležet na ledě, mezi hráči se následně strhla potyčka. Vylučovat se ale nebude.
34:08'
Domácí se konečně dostali do útočné třetiny.
33:23'
Střela Petra Koblasy zamířila do náruče Dominika Furcha, není to však opět ze strany domácích v této početní výhodě nic přesvědčivého.
32:44'
A sudí se rozhodli trestat stejným měřítkem a Jan Dufek odchází do kabin! Pět minut za něj odsedí Adam Raška.
32:44'
Jan Dufek (KOM) nevybíravě poslal k zemi Víta Jiskru a počínal si podobně jako v první třetině Tomáš Havlín, sudí se radí ještě o výši trestu.
32:20'
Icing ze strany hostů.
Střely: 26 – 12.
32:02'
Střela Ondřeje Beránka byla sražena těsně mimo brněnskou svatyni.
31:28'
Jiří Černoch vypálil z úhlu, Furch ovšem drží.
31:09'
Petr Koblasa to zkusil z kruhů, jeho ránu zastavil Furch v náruči.
30:53'
Puk končí v hledišti, vhazuje se ve středním pásmu.
30:17'
Karlovarským se v přesilovce vůbec nedaří, zatím se téměř nepodívali do útočné třetiny.
29:40'
Brno se dokázalo osvobodit a Karlovarští musí s pukem až k Habalovi.
29:11'
Eduard Šalé zahrál vysokou holí a putuje na trestnou.
28:54'
Hosté po delší době drží útočnou třetinu a důrazně zkoušel dorážet Jakub Flek, do kterého se energetici po odpískání nepouští nějak důrazně.
28:18'
Petr Holík to v přečíslení dva na jednoho vzal na sebe a orazítkoval vyrážečku Vladislava Habala.
27:53'
Brno pod tlakem vyhodilo na další zakázané uvolnění.
27:16'
Jan Dufek mířil do samostatného úniku, důrazně ho zastavil Dávid Gríger a brněnský forvard v pádu zamířil do karlovarské svatyně.
26:19'
Joona Huttula sebral kotouč ve středním pásmu po návratu od modré a rozjel se na Furcha, ten jeho střelu vyrazil doprava mimo dosah dojíždějícího Adama Rulíka.
26:07'
25:40'
Radek Kučeřík od modré nasměroval svou střelu přímo do Habalovy náruče.
25:07'
Ve vlastním oslabení unikl Ondřej Beránek, jehož střela z bekhendu zamířila do břevna!
24:33'
Tomáš Kundrátek napálil od modré Víta Jiskru a domácím se podařilo vyhodit.
24:07'
Joona Huttula (KVA) podrážel a jde za to na dvě minuty na trestnou.
23:39'
Karlovarští bojovali na modré o puk, ale souboj prohráli a hráči v modrém tak jedou opět dopředu.
23:04'
Další zakázané uvolnění ze strany hostů.
22:32'
Ondřej Dlapa našel volného Filipa Koffera, ne kterého byla ale přihrávka až moc prudká a puk letí vedle.
21:34'
Jakub Flek nahodil do útočné třetiny, do které se hosté podívali ve druhé třetině vůbec poprvé.
21:11'
Jenže přihrávka nebyla přesná, je odpískán icing.
20:58'
Ten nyní ustává, hosté rozehrávají za vlastní brankou.
20:32'
Energetici zamkli útočné pásmo a pokračují ve velkém nátlaku.
20:11'
Energetici vyhráli vhazování a rozehrávají u vlastní branky.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:17.
V první části patřilo zejména prvních deset minut domácím. Brněnští za tu dobu neodkázali vystřelit a za Karlovarské se naopak postupně trefili Ondřej Beránek, Petr Koblasa, který se připsal 100. extraligovou trefu a znovu Beránek. Kometa tak sáhla po změně v brankovišti, což zřejmě dodalo hostům potřebný impuls, jelikož se záhy dokázal prosadit z úniku Kristián Pospíšil. Energetici si začali znovu přebírat iniciativu, což zastavilo vyloučení do konce zápasu Tomáše Havlína, který si kvůli nasčítaným trestům v příštím utkání nezahraje. Pětiminutovou početní výhodu ale nedokázali Brněnští využít.
20:00'
19:40'
Marek Ďaloga si vyměnil puk s Eduardem Šalém a chtěl zakončit, jenže se mu kus černé gumy zpracovat nepodařilo a kryje jej Habal.
19:12'
Hosté vyhodili do útočného pásma.
18:57'
Martin Kohout zprava otestoval Dominika Furcha, který jeho střelu kryje v náruči.
18:31'
17:54'
Jakub Flek to zkusil v předbrankovém prostoru sám, jenže se mu zakončit nepovedlo a domácí vyhazují.
17:18'
Petr Holík přihrál přesně na druhou stranu Eduardu Šalému, jeho však parádně vychytal přesouvající se Vladislav Habal.
16:51'
Brnu se nedaří dostat přes půlící červenou.
16:28'
Jiří Černoch po úspěšném osobním souboji vyhazuje puk přes všechny čáry.
15:58'
Karlovarští navíc dokázali podruhé za sebou v krátkém sledu vyhodit.
15:31'
Kometě se nedaří vystřelit, je vidět sice plno přihrávek, ale žádná vyložená šance.
14:47'
Puk se dostal do středního pásma, oba týmy zavelely ke střídání.
14:26'
Kometa si vytvořila obávaný zámek a ostřeluje Habala ze všech stran.
13:31'
Pro domácí přichází komplikace, Tomáš Havlín poslal k zemi nevybíravě jednoho z hostů úderem do oblasti hlavy a krku a jde za to do kabin. Trest pěti minut odpyká Mikko Juusola.
13:09'
Puk se odrazil k Tomáši Bartejsovi, jenže se odrazil pro Bartejse špatně na bekhend a puk si berou hráči v modrém.
12'
Ze samostatného úniku snížil hostující Pospíšil
12'
Vedení Energie zvýšil osamocený Beránek
12:33'
Tomáš Vincour nahodil ze středného pásma do lapačky Vladislava Habala, energetici za brankou vyčkávají na rozehrávku.
11:42'
KRISTIÁN POSPÍŠIL využil díry v obraně domácích a proplul zcela sám až k Vladislavu Habalovi, kterého překonal střelou pod víko. Bez asistence.
11:07'
Oddechový čas pro tým HC Kometa Brno.
11:07'
Střídání v týmu HC Kometa Brno:
ze hřiště odchází Marek Čiliak, přichází Dominik Furch.
11:07'
A branka přichází hned z dalšího vhazování! Jiří Černoch vyhrál buly pro Tomáše Bartejse, jehož dělovka tečovaná Petrem Koblasou se odrazila přímo na hůl ONDŘEJE BERÁNKA a Energie vede už 3:0. Asistence: Petr Koblasa a Tomáš Bartejs.
11:03'
Před Markem Čiliakem poskakoval kotouč, do kterého se chtěl trefit Tomáš Redlich. Hostující brankář byl však rychlejší.
10:50'
Vít Jiskra drží puk v rohu kluziště, nedaří se mu ale přihrát.
10:12'
Střelu Eduarda Šalého vyrazil do ochranné sítě Tomáš Havlín.
09:51'
Kristián Pospíšil se pustil do Matěje Stříteského po odpískání, oba aktéři putují nakonec na střídačku, zatím se nevylučuje.
09:33'
Andrej Kollár si chtěl obhodit jednoho z Karlovarských, puk ale utekl, a tak jej lapí poprvé v zápase Vladislav Habal.
09:05'
Jakub Flek vyhazuje a Kometa může z hluboka vydechnout.
08:23'
Energie si vytvořila obrovský tlak, nyní se jim ale nedaří najít vhodný prostor ke střele.
08:00'
Jiří Černoch to zkusil z kruhů, trefil pouze rameno Marka Čiliaka.
7'
Přesilovková rána Koblasy z kruhu skončila za Čiliakem
07:41'
Puk na brněnské střídačce, vhazuje se po Čiliakově pravici.
07:24'
A Brno jde do čtyř znovu, za hákování je vyloučen také Luboš Horký.
06:49'
Lukáš Pulpán si na modré vyměnil puk s Jiřím Černochem a následně nabil na ránu z první PETRU KOBLASOVI, který si tvrdou střelou připsal 100. trefu v extralize. Asistence: Lukáš Pulpán a Jiří Černoch.
06:27'
Brno vyhazuje a v klidu posílá na led čerstvé síly.
06:02'
Adam Zbořil (KOM) hákoval a Energie si zahraje přesilovku.
5'
Koblasovu chytrou nahrávku na první tyči poslal do sítě Beránek
05:36'
Marek Ďaloga využil rychlých nohou a přenesl hru do pásma Energie, jeho spoluhráči si však nedokázali přesně přihrát a hra se opět přesouvá na druhou stranu.
05:19'
Po opatrnějším začátku jsou energetici lepší, Brno nyní vyhodilo na zakázané uvolnění.
04:51'
Martin Kohout po obkroužení brněnské brány hledal Ondřeje Dlapu, přihrávka byla na poslední chvíli sražena.
04:10'
Petr Koblasa vybojoval kotouč v rohu kluziště a následně jej poslal na nehlídaného ONDŘEJE BERÁNKA v mezikruží, jehož přesnou ranou jdou domácí do vedení. Asistence: Petr Koblasa.
03:55'
Tomáš Bartejs nabil do mezikruží Ondřeji Beránkovi, jeho blesková rána letěla těsně mimo.
03:26'
Další nepřesnost v neutrální zóně ze strany hostů, energetici si dobře hlídají svou modrou.
02:47'
Joona Huttula nabídl puk do slotu, kde však byli připraveni obránci v modrém.
02:19'
Filip Koffer kostrbatě dostal puk do útočného pásma, jeho spoluhráči dokázali pásmo udržet.
01:35'
Přihrávka Tomáše Bartejse na nehlídaného Matěje Stříteského nebyla přesná, a tak energetici musí pro puk až k Habalovi.
01:12'
Jejich další rozehrávka ale nebyla přesná a domácí si vytvářejí zámek.
00:43'
Stále ale na puku pouze Brněnští, kteří po přihrávání v obranné třetině zaveleli k útoku.
00:12'
Kometa začíná zápas nahozením do útočné třetiny, Vladislav Habal kotouč rozehrál dopředu.
00:01'

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Lukeš) – Huttula, Pulpán (A), Stříteský, Bartejs, Dlapa, Havlín, Rulík – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek – Rachůnek (A), Gríger, Kohout – Juusola, Hladonik, Koffer – Redlich, Jiskra, Kofroň.
Trenér: David Bruk

HC Kometa Brno: Čiliak (Furch) – Kučeřík, Kundrátek (A), Ščotka, Fajmon, Ďaloga, Hrbas, Němec – Pospíšil, Holík, Horký – Zaťovič (C), Kollár, Flek – Raška I, Zbořil, Šalé – Vincour (A), Süss, Dufek.
Trenér: Patrik Martinec

Rozhodčí: Veselý, Šindel – Komárek, Gerát.
HC Kometa Brno

Po skvělém vstupu do sezóny, kdy Kometa chvíli okupovala horní příčky tabulky, je to v poslední době velká bída. Kometa se propadá tabulkou a ne a ne se chytit. Zatím extra nepomohla trenérská výměna, ani změny v sestavě. Naposledy vyhrál brněnský tým jedenáctého listopadu v Olomouci. Od té doby zaznamenal tři porážky.

Už to vypadalo, že se Kometa chytí pátečním duelem na Spartě. V O2 aréně se rychle ujala vedení, vyhrála dokonce první třetinu. Čtyři minuty před koncem dokázala v přesilové hře vyrovnat na 3:3. Nakonec ale ještě dvakrát inkasovala a dobře rozehraný duel ztratila. Jediným pozitivem, na kterém může Kometa stavět, jsou přesilovky. V pátek hráli svěřenci trenéra Martince tři početní výhody a hned dvě dokázali využít. V rámci celé soutěže jim patří v téhle herní dovednosti, s úspěšností 26,42%, druhé místo.
HC Energie Karlovy Vary

Karlovarská Energie rozhodně prožívá veselejší období, než její nedělní soupeř. V pátek totiž energetici zvládli nesmírně důležitý domácí duel s Kladnem. Z posledních sedmi utkání navíc dokázali svěřenci trenéra Bruka čtyřikrát zvítězit. Nestačili pouze na tabulkové lídry z Pardubic, Vítkovic a také prohráli v Liberci.

Velkým pozitivem je zlepšení na domácím ledě. Energii se v KV Aréně příliš nedařilo. Po Vánocích se to ale otočilo. Z posledních čtyř domácích duelů vybojovali energetici 9 bodů, nestačili akorát na druhé Vítkovice. Dokázali však zvítězit se soupeři, kteří byli a jsou jejich tabulkovými konkurenty. Zvládli na svém ledě povánoční duel s Litvínovem, porazili také Mladou Boleslav a naposledy v pátek kladenské Rytíře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.